PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل جدید هارد دیسک اینترنال

ksra
29-06-2020, 11:31
سلام
بنده 1 ماهه در گیر مشکلی هستم که هاردم جدیدا پیدا کرده.
مشکل یکدفعه بعداز تغیر ویندوز از 8.1 به 7 ایجاد شد . اینکه شبش کامپیوتر رو خاموش کردم صبح روشن کردم دیدم تعمیر اتوماتیک توش باز میشه . تعمیرش کردم ویندوز بالا اومد . اما مدام هنگ میکرد و گاهی هم بلواسکرین میداد . رم تست شد و مشکلی نداشت . کارت گرافیک هم همینطور.
با دستور chkdsk /r و chkdsk برای 5 روز خوب میشد و دوباره مشکل پیدا میکرد . دوباره همون آش و همون کاسه ....
هاردم رو با نرم افزار های مختلف تست کردم مشکلی نداشت . :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
دیشب ویندوز 10 64 بیتی نسخه اینترپایر ریختم بازم همونطور بود و هنگ و بلو اسکرین و فریز...
با دستور chkdsk فعلا خوب شده ولی موقتیه.
اینم از سیستم پارتیشن بندیم :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
به نظرتون چیکار کنم ؟ هارد هم بد سکتور نداره اصلا .

CORTANA
29-06-2020, 11:55
سلام
بنده 1 ماهه در گیر مشکلی هستم که هاردم جدیدا پیدا کرده.
مشکل یکدفعه بعداز تغیر ویندوز از 8.1 به 7 ایجاد شد . اینکه شبش کامپیوتر رو خاموش کردم صبح روشن کردم دیدم تعمیر اتوماتیک توش باز میشه . تعمیرش کردم ویندوز بالا اومد . اما مدام هنگ میکرد و گاهی هم بلواسکرین میداد . رم تست شد و مشکلی نداشت . کارت گرافیک هم همینطور.
با دستور chkdsk /r و chkdsk برای 5 روز خوب میشد و دوباره مشکل پیدا میکرد . دوباره همون آش و همون کاسه ....
هاردم رو با نرم افزار های مختلف تست کردم مشکلی نداشت
به نظرتون چیکار کنم ؟ هارد هم بد سکتور نداره اصلا .

درود

از اطلاعات خودتون بکاپ (نسخه پشتیبان) تهیه کنید و سپس با استفاده از نرم افزار HDD Low Level Format اونو ب صورت سطح پایین فرمت کنید (پیشنهاد میشود یک ویندوز لایو را خریداری کنید و بعد از بوت آن این نرم افزار را نصب کنید و فرمت موردنظر را بر روی هارد اعمال کنید)

این نوع از فرمت هارد را ب گونه ای فرمت میکند ک دیگر قابلیت ریکاوری وجود ندارد (یعنی اطلاعتی ک از آن ها بکاپ تهیه شده/بر روی هادر ذخیره بوده دیگر نمیتوان آن ها را ریکاوری کرد اما اطلاعات جدید ک بر روی هارد ذخیره میشوند مشکلی ندارند)

دلیل اینکه وقتی دیسک را چک میکنید اما بعد از مدتی از کار میوفتد این است ک: این دستور فایل ها را ب صورت دقیق و عمیق دسته بندی میکند و ب دلیل اینکه هنوز مشکل هارد پا برجا است مجددا فریز میشود

این نوع از فرمت بیشتر مشکلات هارد را رفع میکند

بعد از انجام دادن این نوع از فرمت بهتره است ک ویندوز و نرم افزار هایتان را مجددا نصب کنید و سپس اطلاعتی ک بکاپ گرفتید را بر روی هارد بازیابی کنید

حتما یکبار هارد خود را Defragment کنید

بر روی یکی پارتیشن های موجود در File Exploler کلیک راست کنید و گزینه Properties را انتخاب کنید (ترجیها درایو C)

سپس ب تب Tools مراجعه کنید و در قسمت Optimize and Defragment Drive بر روی Optimize کلیک کنید

در این قسمت میتوانید دیسک های متصل ب سیستم را مشاهده کنید بر روی تک تک آن کلیک کنید و گزینه Analyze را انتخاب کنید.پس از آنالیز شدن آن بر روی Optimize کلیک کنید

در سربرگ Current Status میتوانید وضعیت فعلی دیسک را چک کنید

هدف از این کار؟:این عمل باعث میشود فایل های سیستمی و شخصی بر روی هارد دسته بندی شوند و ب صورت فایل های جدا پراکنده نشوند.این عمل باعث میشود هارد سریعتر بوت شود.در نتیجه سرعت اجرا نرم افزار ها.بازی ها و ویندوز افزایش میابد

پی نوشت:لطفا از اطلاعات خود بکاپ تهیه کنید.کاربران و مدیران انجمن P30World هیچ مسئولیتی در قبال از دست رفتن اطلاعات شخصی بر اثر اشتباهات کاربری ندارند

:»:»:»