PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : عدم شناسایی هارد اکسترنال وسترن دیجیتال در ویندوز

lona1386
27-06-2020, 21:22
با سلام
هارد لپ تابی دارم که روی لپ تاب نصب بوده
یک دفه از کار افتاد و ویندوز بالا نیومد و.....
با کابل به سیستم نصب کردم . شناسایی نمیشه
ولی در قسمت دیسک مینجر میرم اینجوری میشه

هر کاری کردم نشد عکس رو اپلود کنم

همانطور که مشاهده میکنید حجم فایل رو اشتباه نشون میده
در هر صورت میخواستم بدونم ایا نرم افزار خواصی هست که بتونم تعمیرش کنم ؟
کلا تعمیر شدنی با نرم افزار هست ؟
یا باید بدم بیرون ؟
ممنون

hassanshaikhi
27-06-2020, 23:22
سلام.
عکس رو توی یه سایت آپلود عکس اپلود کنید مثل uupload.ir ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

بستگی به مشکل هارد شما داره اگه اطلاعات مهم روش دارید اول ببینید میتونید با برنامه اطلاعاتش رو ریکاوری کنید diskgetor پیشنهاد میشه

CORTANA
28-06-2020, 02:03
با سلام
هارد لپ تابی دارم که روی لپ تاب نصب بوده
یک دفه از کار افتاد و ویندوز بالا نیومد و...
ممنون

درود

بایوس را Restore Default (بازگشت ب تنطمیات کارخانه) کنید

بااستفاده از یک دیسک ویندوز لایو ( Windows Live) سیستم را با آن بوت کنید و سپس از اطلاعات خود بکاپ تهیه کنید

سپس با استفاده از نرم افزار های مدیریت پارتیشن تحت بوت هارد را فرمت سطح پایین کنید (Low Level Format)

با این کار بیشتر مشکلات هارد رفع میشود

lona1386
28-06-2020, 21:18
سلام.
عکس رو توی یه سایت آپلود عکس اپلود کنید مثل

بستگی به مشکل هارد شما داره اگه اطلاعات مهم روش دارید اول ببینید میتونید با برنامه اطلاعاتش رو ریکاوری کنید diskgetor پیشنهاد میشه

ممنون از شما
والا اطلاعات واسم مهمه . همش عکس خانوادگی و...
ولی خب اگر نشه دیگه چاره ایی نیست
با برنامه شما که خیلی هم خوب بود زدم. نه نشد . 4 ساعت گذاشتم یه دونه فایل هم پیدا نکرد
ممنون میشم در ارتباط با بازیابی درایو و شناسایی خود هارد کمک کنید
با تشکر

lona1386
28-06-2020, 21:21
درود

بایوس را Restore Default (بازگشت ب تنطمیات کارخانه) کنید

بااستفاده از یک دیسک ویندوز لایو ( Windows Live) سیستم را با آن بوت کنید و سپس از اطلاعات خود بکاپ تهیه کنید

سپس با استفاده از نرم افزار های مدیریت پارتیشن تحت بوت هارد را فرمت سطح پایین کنید (Low Level Format)

با این کار بیشتر مشکلات هارد رفع میشود

ممنون از شما
این روش دیگه مرحله اخره که واقعا اگر نتونم با نرم افزار های داخل ویندوز کاری انجام بدم این کار رو بکنم
الان منظور شما اینه که هاردر و به سیستم نصب کنم. مابقی هارد ها رو جدا کنم. مخصوصا اونی که ویندوز روش نصبه. کلا هیچی نباشه غیر این
بعد مثل روز اول سیستم با برنامه پارتیشین برم واسه تقسیم بندی و فورمت کردن
درسته منظورتون این بود ؟

CafeNet999
28-06-2020, 21:30
من هیچ عکسی نمیبینم.عنوان میگه هارد اکسترنال ولی داخل تاپیک میگید هارد لپ‌تاپی که میشه اینترنال.
با چه کابلی به سیستم وصله؟ یعنی چی حجم فایل رو اشتباه نشون میده؟
اگه توی ویندوز کلا شناسایی نمیشه یه لینوکس دانلود کنید (توصیه‌ی من linux mint) و لایو بیاریدش بالا، ببینید اونجا شناسایی میکنه یا نه.

lona1386
28-06-2020, 21:34
من هیچ عکسی نمیبینم.عنوان میگه هارد اکسترنال ولی داخل تاپیک میگید هارد لپ‌تاپی که میشه اینترنال.
با چه کابلی به سیستم وصله؟ یعنی چی حجم فایل رو اشتباه نشون میده؟
اگه توی ویندوز کلا شناسایی نمیشه یه لینوکس دانلود کنید (توصیه‌ی من linux mint) و لایو بیاریدش بالا، ببینید اونجا شناسایی میکنه یا نه.

ممنون از شما
عکس نمیتونم اپلود کنم.
من هر لینکی بذارم بهم پیغام میده نمیتونی
شاید کاربریم تایید شده نیست . با اینکه خیلی ساله عضو هستم
درباره اسم تایپک بله درست میفرمایید . من اشتباه نوشتم. هارد روی لپ تاب بوده . الان چون با کابل یو اس بی به سیستم نصب کردم حواسم نبود نوشتم اکسترنال
با کابل یو اس بی نصب کردم . با تبدیل که داخل قاب هارد اکسترنال هست

lona1386
28-06-2020, 21:46
http : // uupload. ir/ files/8dnk_a .png

http : // uupload .ir/ files/3kyo_5cev_2 .png

http : //uupload .ir/ files/rbf8_a6sr_3 .png

http : //uupload .ir/ files/4jvz_ikx5_1 .png

اینجوری فاصله دادم شاید بشه

فاصله ها رو کم کنید میشه عکس رو ببینید
نمیدونم چرا نمیتونم عکس اپلود کنم

hassanshaikhi
28-06-2020, 22:37
به نظر میاد هاردتون مشکل سخت افزاری داشته باشه توی برنامه روی هارد راست کلیک کنید rebuild mbr بزنید بعد recovery partition بزنید ببینید پارتیش ها رو پیدا میکنه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برنامه hd tune رو نصب کنید قسمت smart نگاه کنید ببینید چه اروری داده

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

CORTANA
28-06-2020, 22:51
عکس نمیتونم اپلود کنم.
من هر لینکی بذارم بهم پیغام میده نمیتونی
شاید کاربریم تایید شده نیست . با اینکه خیلی ساله عضو هستم

درود

باید حداقل 5-10 عدد پست مفید داشته باشید

ممنون از شما
این روش دیگه مرحله اخره که واقعا اگر نتونم با نرم افزار های داخل ویندوز کاری انجام بدم این کار رو بکنم
الان منظور شما اینه که هاردر و به سیستم نصب کنم. مابقی هارد ها رو جدا کنم. مخصوصا اونی که ویندوز روش نصبه. کلا هیچی نباشه غیر این
بعد مثل روز اول سیستم با برنامه پارتیشین برم واسه تقسیم بندی و فورمت کردن
درسته منظورتون این بود ؟

در Disk management دایور موردنظر خود را پیدا کنید و Letter آن را عوض کنید(برای این کار بر روی درایو موردنظر کلیک راست کرده و گزینه Change Drive Letter and paths را بزنید..سپس بر روی Change کلیک کنید و در قسمت Assing the following drive letter نام آن را انتخاب کنید)

راه حل هایی ک دوستان و کاربران عزیز مطرح کردند رو برید و نتیجه رو اعلام کنید

منظور بنده اینه ک:از اطلاعات خودتون بکاپ تهیه کنید و سپس هارد رو Low Level Format (فرمت سطح پایین) کنید

توجه:این نوع فرمت تمامی سکتور های هارد را پاک و تمیز میکند و دیگر قابلیت ریکاوری وجود ندارد (ریکاوری اطلاعات فعلی ممکن نیست و ریکاوری اطلاعات جدیدی ک بر روی هارد وارد میشود مشکلی ندارد) کاربران و مدیران انجمن P30World هیچ مسئولیتی در رابطه با پاک شدن اطلاعات بر اثر اشتباهات کاربری ندارند

ویندوز لایو ویندوزی است ک نیازی ب نصب ندارد و میتوان آن را بوت کرد و ب اطلاعات درایو موردنظر دسترسی پیدا کرد

این نوع از ویندوز ها را میتوان دانلود کنید یا ب صورت دیسک فیزیکی خریداری کنید (پیشنهاد بنده ب صورت دیسک فیزیکی است)

سپس ب بایوس مراجعه کنید و در قسمت Boot گزینه First Boot Device را بر روی CD/DVD قرار دهید و با توجه ب نوع بایوس خود (MBR یا GPT) تنطیمات را ذخیره کنید.

در صورت مشاهده پیغام "Press Any Key To Boot From CD/DVD" کلید اینتر (Enter) را از روی کیبورد زده تا مراحل بوت ویندوز آغاز شود

همچنین نرم افزار HD Tune را نصب کنید و در قسمت Health اسنپ شات بگیرید و در اینجا قرار دهید (عکس را در آپلود سنتر (Upload Center) یو آپلود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) آپلود کنید و سپس لینک آن (کادر اول) را کپی کنید و سپس در اسپویلر قرار داده و در اینجا منتشر کنید

پی نوشت:ذخیره تنظیمات بایوس ب نوع آن بستگی دارد.

MBR:زدن دکمه F10 از روی کیبورد و بعد از مشاهده پیغام تایید دکمه اینتر (Enter) را زدن

GPT: محیط این نوع از بایوس ها گرافیکی است و کار با آن هم آسان تر، برای ذخیره تنظیمات در این نوع از بایوس ها باید گزینه Save را زده و بعد از ریبوت شدن سیستم تغییرات اعمال میگردد

:»:»:»

CafeNet999
29-06-2020, 00:40
همونطور که کاربر hassanshaikhi ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) گفت قسمت MBR دچار مشکل شده و اول باید یه MBR ساخته بشه.طبق لینک عمل کنید و ببینید نتیجه چی میشه.
MBR به زبان ساده یعنی ساختار هارد دیسک.یعنی چه پارتیشن‌هایی و با چه حجمی رو هارد قرار دارن.

lona1386
29-06-2020, 13:12
همونطور که کاربر گفت قسمت MBR دچار مشکل شده و اول باید یه MBR ساخته بشه.طبق لینک عمل کنید و ببینید نتیجه چی میشه.
MBR به زبان ساده یعنی ساختار هارد دیسک.یعنی چه پارتیشن‌هایی و با چه حجمی رو هارد قرار دارن.

تشگر از شما
والا مشکل اینه که من هیچ فایلی رو نمیتونم اپلود کنم وگرنه. عکس و فیلم میذاشتم
با نرم افزار MiniTool Partition Wizard نمیتونم کاری باهاش انجام بدم
اصلا راست کلیک روش نداره
حتی وقتی روی درایو کلیک میکنم از منوی بالای برنامه پارتیشین رو میزنم همه گزینه ها غیر فعاله . هر چی که هست غیر فعاله
اگر همین جا و با همین برنامه میشد کاری باهاش کرد که میدونم کار تمام بود و پارتیشین میکردم یا فورمت
سیستم هارد رو خودنده و شناخته ولی هیچ کاری باهاش نمیشه کرد

CORTANA
29-06-2020, 13:19
تشکر از شما
والا مشکل اینه که من هیچ فایلی رو نمیتونم اپلود کنم وگرنه. عکس و فیلم میذاشتم
با نرم افزار MiniTool Partition Wizard نمیتونم کاری باهاش انجام بدم
اصلا راست کلیک روش نداره

درود

بر روی سیستم عامل دیگری مانند لینوکس یا اوبونتو تست کنید

برای این کار یکی از آن ها را دانلود کرده و در مراحل نصب گزینه Try را زده تا سیستم عامل بدون نصب بوت شود

lona1386
29-06-2020, 17:20
با تشکر از همه دوستان
والا هر کاری میکنم نمیشه
نمیدونم چی شد که دیگه همون قدر هم که سیستم میشناختنش دیگه نمیشناسش
دارم میبرم بیرون بدم تعمیر هارد
دوستان خیلی زحمت کشیدید
از همه عزیزان ممنونم . حتما در همین تایپک نتیجه رو اعلام میکنم. البته اگر تعمیر کار راستشو بگه
بدبختی ما اینه که تعمیر کار صادق و.... کم داریم