PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کار در شرکت خصوصی یا دولتی؟

mjavad205
07-06-2020, 08:22
سلام دوستان
من در شرایطی قرار گرفتم که نمیدونم باید چه انتخابی کنم، رشتم مهندسی مکانیک و از نظر توانایی و هوشی کمی بالاتر از متوسط قرار دارم.
شرکت خصوصی دو جا پیشنهاد کار دارم که یکیش حقوقش پایینه و کوچیکه و بهم گفته بر اساس پیشرفتت حقوق میدم و توی بحث یادگیری کمک میکنم و بعد از 3 4 سال میتونی بری و خودت شروع کنی اگر مایل بودی( واحد تحقیق و توسعه تا گاهی بیگاری)
دومی بزرگتره و حقوقش کمی بالاتر ولی پتانسیل یادگیری کمتری داره و من توی واحد کیفیتش خواهم بود.
------------------
شرکت های دولتی با توجه به استخدامی های اینده اموزش و پرورش( هنرستان)-خودروسازی-وزارت نیرو-پتروشیمی و نفت(حقوق قابل قبول ولی شرایط اب و هوایی نامساعد که خودم توی جنوب دیدم)--که همه اینا ی مورد دور از دسترس نیست و احتمال داره بتونم برم داخل
---------------
شرایط مالی تقریبا متوسط یا متوسط به پایین ( نسبت به جامعه کارگر)
--------------
حالا سوال اینه که شرکت خصوصی باشم ایا با این وضع درامد میتونم کاری رو شروع کنم و رشد کنم یا حتی اینکه ایا ارزش داره؟
یا برم ی شغل دولتی و ی درامد ثابت ولی بدون دردسر؟
کسی از شما هست که تجربه اینطوری داشته باشه؟

ksra
07-06-2020, 09:27
سلام دوستان
من در شرایطی قرار گرفتم که نمیدونم باید چه انتخابی کنم، رشتم مهندسی مکانیک و از نظر توانایی و هوشی کمی بالاتر از متوسط قرار دارم.
شرکت خصوصی دو جا پیشنهاد کار دارم که یکیش حقوقش پایینه و کوچیکه و بهم گفته بر اساس پیشرفتت حقوق میدم و توی بحث یادگیری کمک میکنم و بعد از 3 4 سال میتونی بری و خودت شروع کنی اگر مایل بودی( واحد تحقیق و توسعه تا گاهی بیگاری)
دومی بزرگتره و حقوقش کمی بالاتر ولی پتانسیل یادگیری کمتری داره و من توی واحد کیفیتش خواهم بود.
------------------
شرکت های دولتی با توجه به استخدامی های اینده اموزش و پرورش( هنرستان)-خودروسازی-وزارت نیرو-پتروشیمی و نفت(حقوق قابل قبول ولی شرایط اب و هوایی نامساعد که خودم توی جنوب دیدم)--که همه اینا ی مورد دور از دسترس نیست و احتمال داره بتونم برم داخل
---------------
شرایط مالی تقریبا متوسط یا متوسط به پایین ( نسبت به جامعه کارگر)
--------------
حالا سوال اینه که شرکت خصوصی باشم ایا با این وضع درامد میتونم کاری رو شروع کنم و رشد کنم یا حتی اینکه ایا ارزش داره؟
یا برم ی شغل دولتی و ی درامد ثابت ولی بدون دردسر؟
کسی از شما هست که تجربه اینطوری داشته باشه؟

سلام
ببین شرکت خصوصی ممکنه یکروزی بخوابه و همه بیکار بشین و...
ولی شرکت دولتی لاقل میدونید یه در آمد ثابت دارید و خیالتون از این بابت راحته . حقوق های دولتی هام خوبه...
توی شرکت دولتی باید یکسری نکته هارو رعایت کنید . مثل اینکه پیرهن ساده بپوشید . شلوار پارچه ای ساده . یکمی هم ته ریش بزارید و ووو نکته های دیگه.
ولی شرکت خصوصی هرجوری بخواید میتونید لباس بپوشید ولی تهش نگرانی هم داره . چون ممکنه یکروزی ورشکست بشه.
پدر من توی صنعت بالای 20 سال سابقه داره و ناراضی هست چون میگه ثابت نیست و بالاخره هر چند وقت یکبار باید جابه جا بشی .(البته ایشون مهندسی شیمی نساجی دارن که اینطوری میگن )
دولتی میتونی بی دردسر و راحت زندگی کنی و بعد همونجا بمونی و بازنشست بشی و بعدش حال کنی....
موفق باشید.

Reza31001
09-06-2020, 10:31
اگه در کنار توانایی تخصصی در حوزه مکانیک، روحیه بازاری، مدیریت، ریسک پذیری، توانایی راه اندازی کسب و کار مستقل (مالی و ذهنی) و خلاصه اهداف بلندپروازانه داری و البته تواناییش رو هم در خودت می بینی (چون آرزو رو همه دارن) می تونی بری سمت خصوصی (ریسک پذیری مجدد تاکید میشه)

وگرنه که دولتی