PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نبودن گزینه boot mode

hamed-enginer
05-06-2020, 11:35
با سلام خدمت عزیزان، لب تاب من msi ge40میشه که به علت یه اشتباه بوردش سوخت ومجبور به تعویض بورد از نمابندگب ماتریس شدم حالا بماندکه چقدر اذیت کردند الان در تنظیمات بایوس گزینه boot mood جهت انتخاب کردن سیستم legacy یا uefi را ندارم هرچند از طریق repair ویندوز و دستور diskpartهارد و به gptتبدیل کردم ..اگر بابت این مورد راهنمایی بفرمایید ممنون میشم

CORTANA
05-06-2020, 14:47
با سلام خدمت عزیزان، لب تاب من msi ge40میشه که به علت یه اشتباه بوردش سوخت ومجبور به تعویض بورد از نمایندگی ماتریس شدم حالا بماندکه چقدر اذیت کردند الان در تنظیمات بایوس گزینه boot mood جهت انتخاب کردن سیستم legacy یا uefi را ندارم هرچند از طریق repair ویندوز و دستور diskpartهارد و به gptتبدیل کردم ..اگر بابت این مورد راهنمایی بفرمایید ممنون میشم

درود

در صورتی ک بورد (Motherboard) اصلی دستگاه با برد جدید کوچیکترین تفاوتی داشته باشد میتواند قابلیت های اضافی یا حذف شدن قابلیت ها را در پی داشته باشد

ب عبارتی دیگر:ممکن است بورد جدید با بورد اصلی(قبلی) لب تاپ تفاوت داشته باشد و دستگاه نتواند بعضی از قابلیت ها (Things) را پشتیبانی (Sopport) کند

:»:»:»

hamed-enginer
06-06-2020, 09:52
سلام ،ممنون از توجه و پاسخگوییتون
طبق تاکید بنده و اظهار خود نمایندگی مادر بورد اورجینال سری ge40 از یک دستگاه نو باز شده (مادر بورد وارد نمیشد و مجبور بودند از دستگاه جدید قبلی فروش نرفته استفاده کنند) و تعویض گشته آیا با این وجود باز احتمال دارد ورژن مادر بوردها و پشتیبانیشون متفاوت باشه؟ البته در قسمت بایوس گزینه boot mode وجود ندارد اما گزینه update uefi هست اگر از uefi ساپورت نمیکرد قاءدتا باید این گزینه موجود نبود آیا این استدلال درست است؟

hamed-enginer
09-06-2020, 16:52
سلام کسی اطلاعی نداشت؟

champion saleh
09-06-2020, 17:42
:cool:اخطار!:exclamati
طبق قوانین نباید جملاتی مانند:کسی نمیدونه!.سریع جواب بدید و... در تایپک و زیر سوالتون مطرح بشه.
موفق باشید.:headphone