PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل و راهنمایی در ارتقا رم Lenovo - G500

FactorX
31-05-2020, 21:49
با سلام سوال ضروری بود گفتم بپرسم دوستان.
من یک رم ddr3l سامسونگ با ظرفیت 4 گیگ سفارش دادم. رم اصلی لپ تاپ Ramaxel هست که اونم 4 گیگ هست ، تا جایی که گشتم این لپ تاپ قابلیت ارتقای رم تا 16 گیگ رو داراست و اینکه دو تا اسلات رم هم داره. بعد از اینکه رم جدید رو نصب کردم و روشن کردم انگار بوت نمیشناسش و به همین خاطر صفحه سیاه هست و هیچی بالا نمیاد. دو اسلات رم کاملا سالم هست ، رمی که روش نصب هست رو روی هردو تست کردم ، کاملا درست بود. این هم تصاویر لطفا راهنمایی کنید چه رمی تهیه کنم که باهاش به مشکل نخوره لپ تاپ و شناسایی و بوت بشه. آیا با تهیه رم DDR3 مشکل رفع میشه ؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

CORTANA
31-05-2020, 22:57
با سلام سوال ضروری بود گفتم بپرسم دوستان.
من یک رم ddr3l سامسونگ با ظرفیت 4 گیگ سفارش دادم. رم اصلی لپ تاپ Ramaxel هست که اونم 4 گیگ هست ، تا جایی که گشتم این لپ تاپ قابلیت ارتقای رم تا 16 گیگ رو داراست و اینکه دو تا اسلات رم هم داره. بعد از اینکه رم جدید رو نصب کردم و روشن کردم انگار بوت نمیشناسش و به همین خاطر صفحه سیاه هست

درود

شمای کاربر باید رمی بخرید ک باس و فرکانس و DDR آن با رم فعلی یکسان باشه

بنده شخصا پیشنهاد میکنم ک رمی بخرید مانند رم فعلی سیستم تا ب مشکلی بر نخورید

:»:»:»

FactorX
31-05-2020, 23:11
درود

شمای کاربر باید رمی بخرید ک باس و فرکانس و DDR آن با رم فعلی یکسان باشه

بنده شخصا پیشنهاد میکنم ک رمی بخرید مانند رم فعلی سیستم تا ب مشکلی بر نخورید

:»:»:»

ممنون لطف کردید. صحیح می فرمایید ولی دیگر رمی با این برند حداقل تو بازار ایران نیست رم های لپ تاپ الان Samsung , Hynix , Kingstone هستن که DDR3 یا DDR3L رو پشتیبانی کنن. بنا به اضطرار مجبور هستم بین این ها انتخاب کنم منتهی فکر کنم DDR3L مشکل ایجاد میکنه با این که رم فعلی DDR3 هست و قاعدتا اگر رم فعلی سیستم DDR3 باشه DDR3L هم باید پشتیبانی کنه . نمیدونم چرا شناسایی نمیشه . در قسمت دیگر صحبتم اشاره کردم که رم فعلی سیستم هم برمیدارم و رم جدید رو که DDR3L هست روی هر دو اسلات نصب میکنم اما باز هم صفحه سیاه هست و هیچی نشون داده نمیشه.

CORTANA
31-05-2020, 23:18
ممنون لطف کردید. صحیح می فرمایید ولی دیگر رمی با این برند حداقل تو بازار ایران نیست رم های لپ تاپ الان Samsung , Hynix , Kingstone هستن که DDR3 یا DD3L رو پشتیبانی کنن

درود

بله درست میفرماید

بله درسته...مشکل از رم جدیده...میتونید سیستم رو ببرید بیرون و ب مراکز تعمییراتی و ... بدید

اونا بهتون میگن ک کدوم رم مناسب سیستم شماست و رم مورد نظر رو بهتون معرفی میکنن