PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Error debug 00 در مادربرد

جناب مهندس
15-05-2020, 12:03
سلام دوستان

کامپیوتر desktop رو خیلی معمولی خاموش کردم. بعد از چند ساعت که اومدم روشن کنم، هیچ تصویری روی مانیتور نیومد. کیس روشن میشه و فن ها کار میکنن. مانیتور هم سالمه.

درب کیس رو باز کردم، دیدم صفحه ی debug روی مادربرد، ارور 00 رو نشون میده.

توی گوگل سرچ کردم؛ نوشته بود CPU رو چک کنم و دوباره نصب کنم. انجام دادم و تغییری نکرد.

لطفاً راهنمایی بفرمایید مشکل از چیه؟

CORTANA
15-05-2020, 20:14
سلام دوستان
کامپیوتر desktop رو خیلی معمولی خاموش کردم. بعد از چند ساعت که اومدم روشن کنم، هیچ تصویری روی مانیتور نیومد. کیس روشن میشه و فن ها کار میکنن. مانیتور هم سالمه.
درب کیس رو باز کردم، دیدم صفحه ی debug روی مادربرد، ارور 00 رو نشون میده..مشکل از چیه؟

درود

چک بکنید ک آیا اجازه دسترسی ب بایوس رو دارید یا ن؟

اگر دسترسی دارید همه ی تنظیمات بایوس رو Restore default کنید (بازگشت تمام تنظیمات ب حالت پیشفرض)

سپس ب قسمت Boot برید و گزینه First Boot Device (اولین دستگاهی ک بوت شود/ یا همچین چیزی) رو روی HDD/Internan Storage قرار بدید

سپس کلید F10 رو از روی کیبورد بزنید و تایید کنید (دکمه Enter رو از روی کیبورد بزنید) تا تنظیمات تایید شود (در صورت وجود داشتن گزینه Save اون رو بزنید/تنها در مادربرد های GPT موجود است)

سپس مجددا تست کنید

اگر اجازه دسترسی ب بایوس رو ندارید از طریق یک سیستم دیگر با استفاده از نرم افزار Rufus یک فلش بوتیبل درست کنید و بر روی سیستم اصلی ویندوز را ب صورت Clean install کنید

برای نصب ب صورت Clean install ب تاپیک زیر برید و پست شماره #5 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بنده رو مطالعه کنید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

:»:»:»

جناب مهندس
16-05-2020, 01:55
درود

چک بکنید ک آیا اجازه دسترسی ب بایوس رو دارید یا ن؟

اگر دسترسی دارید همه ی تنظیمات بایوس رو Restore default کنید (بازگشت تمام تنظیمات ب حالت پیشفرض)

سپس ب قسمت Boot برید و گزینه First Boot Device (اولین دستگاهی ک بوت شود/ یا همچین چیزی) رو روی HDD/Internan Storage قرار بدید

سپس کلید F10 رو از روی کیبورد بزنید و تایید کنید (دکمه Enter رو از روی کیبورد بزنید) تا تنظیمات تایید شود (در صورت وجود داشتن گزینه Save اون رو بزنید/تنها در مادربرد های GPT موجود است)

سپس مجددا تست کنید

اگر اجازه دسترسی ب بایوس رو ندارید از طریق یک سیستم دیگر با استفاده از نرم افزار Rufus یک فلش بوتیبل درست کنید و بر روی سیستم اصلی ویندوز را ب صورت Clean install کنید

برای نصب ب صورت Clean install ب تاپیک زیر برید و پست شماره #5 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بنده رو مطالعه کنید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دوست عزیز
اصلاً هیچ تصویری نشون نمیده!
با دکمه ی clear cmos که روی مادربرد هست و همچنین با جامپرها؛ بایوس رو ریست کردم. ولی فرقی نکرد.

FX
16-05-2020, 07:16
بوق داری؟از سلامت کابل و مانیتور مطمئن بشید.
پردازنده گرم میشه؟
از سلامت پردازنده مطمئن بشین
کدها لزوما همیشه درست نیست
میتونه از بایوس هم باشه
و اگر اینها نبود احتمال زیاد مادربرد باید عیب یابی کرد و پاور هم چک شود

CORTANA
16-05-2020, 11:38
دوست عزیز
اصلاً هیچ تصویری نشون نمیده!
با دکمه ی clear cmos که روی مادربرد هست و همچنین با جامپرها؛ بایوس رو ریست کردم. ولی فرقی نکرد.

راهنمایی خوب را دوست خوبم FX ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) عنوان کردند

همچنین خازن های پاور رو چک کنین و ببینین اسید ندادن بیرون؟

مادربرد رو هم عیب یابی کنید.شاید مقصر اصلی خود مادربرد است

انشالله ک مشکلتان حل میشود

جناب مهندس
16-05-2020, 14:57
بوق داری؟از سلامت کابل و مانیتور مطمئن بشید.
پردازنده گرم میشه؟
از سلامت پردازنده مطمئن بشین
کدها لزوما همیشه درست نیست
میتونه از بایوس هم باشه
و اگر اینها نبود احتمال زیاد مادربرد باید عیب یابی کرد و پاور هم چک شود
نه بوق نمی‌زنه.
مانیتور رو به کیس دیگری وصل کردم. مانیتور و کابلش سالمه.
فن پردازنده رو برداشتم. با روشن کردن سیستم، پردازنده داغ شد.

FX
17-05-2020, 12:07
نه بوق نمی‌زنه.
مانیتور رو به کیس دیگری وصل کردم. مانیتور و کابلش سالمه.
فن پردازنده رو برداشتم. با روشن کردن سیستم، پردازنده داغ شد.

با پاور دیگر چک کنید و اگر از سلامت سوکت و پردازنده مطمئن هستید برای عیب یابی مادربرد بدین تعمیرکار و اگر تخصص لازم رو دارید برای شروع ولتاژگیری کنید و گام به گام پیش برید
سیم سبز و مشکی روی برد جامپ کنید ببینید تصویر میاد یا خیر اگر دارید I/O و اگر ندارید موارد بعدی بایوس -فاز رم- گرافیک-پل برد- شبکه و صدا و ....
خلاصه با حوصله و مرحله به مرحله برید جلو برید

جناب مهندس
17-09-2020, 14:49
چیپ پل جنوبی مادربرد سوخته بود. با 320 تومن هزینه، چیپ تعویض شد و داره کار میکنه.
ممنون از راهنمایی دوستان