PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : قضیه واگذاری سهام عدالت چیه؟ یکی بیاد منو تفهیم کنه!

*شبرنگ*
29-04-2020, 19:25
سلام من چند بار اخبار سهام عدالت رو گوش دادم و رفتم تو سایت .

آخرش متوجه نشدم این قضیه ی واگذاری سهام عدالت چیه؟ و جالبه میگن اگر مراجعه نکنی یعنی نمیخوای! ارزشش هم نفری یازده میلیونه فکر کنم.
خلاصه هر کی هر چی میدونه ما رو از ابهام در بیاره.

ALIRK
29-04-2020, 20:12
تا جای من میدونم شما میتونی هر سال سهام بگیری
حالا با فروشش دیگه شما نمیتونی بگیری و پولتو یکجا میگیری
اما اینکه پولتو از کجا بگیری مهمه کی میخره؟
کی سود میبره؟
چند سال سهام به مردم ندادن تا سال گذشته 200تومن دادن و تموم
الانهم اوضاع اقتصادی بشدت داغونه و هیچی خرید فروش نمیشه

حالا اگر کسی بیشتر میتونه مفصل توضیح بده

Reza31001
29-04-2020, 20:34
هر کسی که اون قدیم وارد این بحث سهام شد الان سهامدار محسوب میشه
میزانش مختلفه و از اول قرار بود یک تومن باشه که در نهایت برای افراد مختلف الان متفاوته که میتونید در سایت سهام عدالت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) میزان اصل (دارایی اولیه) سهامتون رو ببینید

حالا این سهام رو طوری مدیریت کردن که سودده باشه و در واقع هر سال که سود میداده به پول اصلی اضافه شده و اگر شما دارایی اولیه تون همون یک تومن بوده باشه الان به حدود 10-11 تومن رسیده (طبق صحبت ها)

حالا این عدد خودش هر سال بهتون سود میده (همون 200 تومنی که گرفتین)
اگر میخواین همچنان این 10-11 تومن دست دولت به امانت باشه و بهتون سالیانه سود بده که لازم نیست کاری انجام بدین
ولی اگر میخواین مدیریت سهامتون دست خودتون باشه میتونید به همون سایت مراجعه کنید و درخواست بدین
اون طوری گفته شده ظرف دو ماه این 10-11 تومن در قالب سهام شرکت های مختلف به شما داده میشه و شما می تونید اون رو بلافاصه بفروشید و نقد کنید و یا اصلا سهامداری کنید و هر ماه سود(یا ضرر) داشته باشید

*شبرنگ*
29-04-2020, 22:23
شما می تونید اون رو بلافاصه بفروشید و نقد کنید و یا اصلا سهامداری کنید و هر ماه سود(یا ضرر) داشته باشید
پس یکی گفت نمیشه فروخت یا نمیخرن؟!

Reza31001
30-04-2020, 09:22
پس یکی گفت نمیشه فروخت یا نمیخرن؟!

تا اون جایی که من فهمیدم ما شرکتی به اسم "عدالت" نداریم که حالا من و شما سهامدارش باشیم و سهام "شرکت عدالت" رو داشته باشیم
این سهام مجموعه ای از سهام های شرکت های مختلف هست که اسمش رو گذاشتن سهام عدالت

باید اول درخواست بدین اصل سهام رو بهتون بدن (همون سایت و پروسه 2 ماه) بعدش حالا مثلا شما 1000 تا سهام از شرکت ایران خودرو دارید که میتونید اون رو به قیمت روز در بورس بفروشید