PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل ارتقای رم مادربرد ایسوس p5qc

ir.warez
23-04-2020, 18:13
سلام دوستان.من یه سیستم قدیمی برای دانلود و کارهای روزمره دارم که رم اون 4 گیگ ddr2 هست با باس 800 ولی الان تصمیم دارم که رم زو تا 8 گیگ افزایش بدم.از اونجایی که این مادربرد هم ddr2 و هم ddr3 رو ساپورت میکنه و دیگه نمی تونم عین همون رم های قدیمی خودم رو پیدا کنم تصمیم گرفتم که ddr3 بگیرم و برای همین 8 گیگ رم جدید گرفتم که متاسفانه بعد از جا انداختن رم های جدید تصویر نمیده سیستم.ممنون میشم راهنمایی کنن از دوستانی که تجربه دارن.تصاویر رم های قبلی و جدید خودم رو هم پیوست میکنم.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
و اینم از رم های جدید
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ksra
23-04-2020, 22:29
سلام دوستان.من یه سیستم قدیمی برای دانلود و کارهای روزمره دارم که رم اون 4 گیگ ddr2 هست با باس 800 ولی الان تصمیم دارم که رم زو تا 8 گیگ افزایش بدم.از اونجایی که این مادربرد هم ddr2 و هم ddr3 رو ساپورت میکنه و دیگه نمی تونم عین همون رم های قدیمی خودم رو پیدا کنم تصمیم گرفتم که ddr3 بگیرم و برای همین 8 گیگ رم جدید گرفتم که متاسفانه بعد از جا انداختن رم های جدید تصویر نمیده سیستم.ممنون میشم راهنمایی کنن از دوستانی که تجربه دارن.تصاویر رم های قبلی و جدید خودم رو هم پیوست میکنم.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
و اینم از رم های جدید

سلام
به اون محل شیار دقت کنید مال ddr2 کمی جلوتر هست ولی مال ddr3 عقب تر هست.
مادربردتون رو باید ببینید که سوکتش ddr2 هست یا ddr3 .
برای شما ddr2 هست و نمیشه بیشتر از 4 گیگ رم روش انداخت.
موفق باشید

ir.warez
23-04-2020, 22:45
ممنونم ولی مادربرد هم 2 هست و هم 3.نارنجی برای 3 هست.از دوستان دیگه نظری ندارن ؟؟

محمد7966
23-04-2020, 22:47
رم های جدیدی که خریدید تکی تکی تست کردید،ببینید جواب میده یا نه؟اول از همه تکی تکی تست کنید ببینید مادربرد جواب میده یا نه

ir.warez
23-04-2020, 23:05
تست زدم دوست عزیزوجواب نداد.از 1333 تا 1600 تست زدم.

aryna
23-04-2020, 23:23

سلام
مدل دقیق مادربرد را بگو چیه؟

چون بعید میدونم مادربرد هم از ddr2 پشتیبانی کنه هم همزمان از ddr3

محمد7966
23-04-2020, 23:23

روی اتوماتیک بذارید و ببینید درست میشه یا نه؟
اگر درست نشد یعنی این مدل رم با مادربرد شما همخوانی نداره و باید از برند دیگه استفاده کنید.
البته اگر آپدیت جدیدی برای بایوس مادربرد اومده هم بد نیست تست کنید.شاید مشکل حل شد.

محمد7966
24-04-2020, 00:09

اینم سایت ایسوس،رمی که شما خریدید تو لیستی که مادربرد ساپورت میکنه نیست.نگاه به مدلها بکنید.

ir.warez
24-04-2020, 11:13
روی اتوماتیک بذارید و ببینید درست میشه یا نه؟
اگر درست نشد یعنی این مدل رم با مادربرد شما همخوانی نداره و باید از برند دیگه استفاده کنید.
البته اگر آپدیت جدیدی برای بایوس مادربرد اومده هم بد نیست تست کنید.شاید مشکل حل شد.

ممنونم از توچهتون.همگی اینها رو تست کردم ولی نشد.

ir.warez
24-04-2020, 11:14
بله ولی بعضی از دوستان تونسته بودن با بعضی از رم ها مثلا کینگیستون 1600 بالا بیارنش.مادربرد بدقلقیه ولی حیفم میاد عوضش کنم.عالیه.

محمد7966
24-04-2020, 15:08
بله ولی بعضی از دوستان تونسته بودن با بعضی از رم ها مثلا کینگیستون 1600 بالا بیارنش.مادربرد بدقلقیه ولی حیفم میاد عوضش کنم.عالیه.

نیازی نیست مادربرد رو بفروشین،باید رم هایی که خریدید رو بفروشین یا حالا به مغازه دار برگردونید(البته اگر قبول کنه) و اون رم هایی که خود سایت ایسوس پیشنهاد داده بخرید.

یه سر هم برید انجمن شهر سخت افزار،اونجا ادمینش شخص باتجربه ای هست.شاید بتونه با همین رمها مشکلو حل کنه. خط چینها shahrsakhtafzar. com

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید