PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : vdsl شاتل

alidorost
14-04-2020, 14:38
لطفا درباره vdsl شاتل تجربیات و اطلاعاتتون رو اینجا به اشتراک بذارید

mf.aghaei70
14-04-2020, 15:01
متاسفانه کسی از طرح های vdsl شاتل خبری نداره و معلوم نیست چه طرح هایی قراره بده فعلا ک مخابرات طرح های vdsl(سرینو)بدرد نخور بوده حجم دزدی هم که داره

MMDFullHD
14-04-2020, 20:42
لطفا درباره vdsl شاتل تجربیات و اطلاعاتتون رو اینجا به اشتراک بذارید

عزیز من تاپیک چرا جودا باز میکونی

همون تاپیک شاتل میپرسیدی میگفتن بهت فعلا خبری نیست

alidorost
14-04-2020, 21:11
عزیز من تاپیک چرا جودا باز میکونی

همون تاپیک شاتل میپرسیدی میگفتن بهت فعلا خبری نیست

چون اونجا برای adsl بود
خواستم کسی هم تو نت سرچ میکنه بیاد اینجا
اگر لازم نیست پاکش کنید مهم نیس

mohandes23
14-04-2020, 21:51
کسی مگه اینجا تاپیک باز می کنه باید اجازه بگیره از کسی؟!

MMDFullHD
14-04-2020, 21:54
کسی مگه اینجا تاپیک باز می کنه باید اجازه بگیره از کسی؟!

شما کاسه داغ تر از اشی یا کسی با شما کار داشت؟

چون اونجا برای adsl بود
خواستم کسی هم تو نت سرچ میکنه بیاد اینجا
اگر لازم نیست پاکش کنید مهم نیس

فدای سرت اونور ادمینها میتونستن فقط یه title سر تاپیکو عوض کنن

انجمن همینجوریش زیاد تاپیک بیخود تو بخش بررسی و اینا داره

شهرنوش.انوار
14-04-2020, 21:55
احمالا داداشمون خوشحال شده فک کرده شاتل vdsl میده باز کرده تاپیکو دیده سواله ناراحت شده :D:D:D

mohandes23
14-04-2020, 22:04
شما کاسه داغ تر از اشی یا کسی با شما کار داشت؟

فدای سرت اونور ادمینها میتونستن فقط یه title سر تاپیکو عوض کنن

انجمن همینجوریش زیاد تاپیک بیخود تو بخش بررسی و اینا داره
تو رو منشن ندادم

MMDFullHD
14-04-2020, 22:09
تو رو منشن ندادم

خوب میشی :biggrin:

شهرنوش.انوار
14-04-2020, 22:12
دوستان اثرات قرنطینه اس. صلوات بفرستید:D:wac:

MahZi
15-04-2020, 10:41
یعنی اطلاعات مفیده که داره رد و بدل میشه :biggrin:

این vdsl هم مثل adsl در مراکز فیبر نوری در انحصار مخابراته؟

Rahpooyan
09-05-2020, 16:04
یعنی اطلاعات مفیده که داره رد و بدل میشه :biggrin:

این vdsl هم مثل adsl در مراکز فیبر نوری در انحصار مخابراته؟
این "انحصار مخابرات" بگمونم بیشتر ورد زبان کاربران هستش و در عمل چنین نیست. مثلا در بحث تانوما شرکت های دیگر به دلایل مختلف از جمله بازگشت سرمایه طولانی مدت علاقه ای بحضور ندارند. برای VDSL قبلا هم شاتل در دزفول و صبانت در شهر پردیس فعالیت های داشته اند.

شهرنوش.انوار
09-05-2020, 16:19
این "انحصار مخابرات" بگمونم بیشتر ورد زبان کاربران هستش و در عمل چنین نیست. مثلا در بحث تانوما شرکت های دیگر به دلایل مختلف از جمله بازگشت سرمایه طولانی مدت علاقه ای بحضور ندارند. برای VDSL قبلا هم شاتل در دزفول و صبانت در شهر پردیس فعالیت های داشته اند.
دقیقا همینطوره. یه مثال ساده این هستش که اصلا شرکت ها علاقه ای به ارائه خدمات روی خطوط فیبر ندارن و به بهانه انحصار حتی حاضر به خرج کردن نیستند.

naasr
09-05-2020, 17:32
دقیقا همینطوره. یه مثال ساده این هستش که اصلا شرکت ها علاقه ای به ارائه خدمات روی خطوط فیبر ندارن و به بهانه انحصار حتی حاضر به خرج کردن نیستند.

مخابرات در بخش توسعه و نوسازی زیرساخت مخابراتی خیلی کند و ضعیف هست و بخاطر همین انحصارش تمایلی به پیشرفت نداره بیش از چهار دهه از توسعه فیبر نوری در جهان میگذره اما 90 درصد زیرساخت مخابراتی کشور هنوز بر پایه سیم مسی هست یه مشت مدیر بیسواد با رانت و پارتی صاحب پست و مقام میشن و در جایگاهی قرار میگیرن که هیچ معلوماتی در آن زمینه ندارن فقط آمدن یه پول و حقوق مفت بگیرن و بروند

alidorost
10-05-2020, 18:29
سلام بر همه

امروز یه بار بردم مرکز شاتل توی شیراز سرشونم خلوت خلوت بود و منم سوال پرسیدم یه اقای با حصوله و با اخلاقی جوابمو داد

پرسیدم که آیا برای شیراز vdsl میخوایید بزنید یا نه؟ گفت که "این سرویس رو ما همین الان برای کسایی که بخوان در همین شیراز ارائه میدیم، فقط باید فاصله تا مرکز مخابراتی نهایتا 1000 متر باشه که 50 مگابیت تو این فاصله میشه، براشون توی مرکز تجهیزات vdsl میزنیم و اوکی میشه"
گفتم منظورم vdsl بود نه adsl گفت منم همینو میگم

گفتم پس جریان قم و اینا چیه؟ گفت اون " fttc هست که کافو نوری میکنن" گفتم بله خب کی بقیه کشور و همین شهر خودمون میاد؟

گفت که " شاتل تمام تجهیزات مورد نیازو خریده و هیچ مشکلی نیست، اما قم چون شهر اصلی کوچیکتریه و فرماندار و شهرداریش همکاری کردن ما تونستیم کافو نوری بزنیم، شهرای دیگه هم مخابرات هم شهرداری و فرمانداری اذیت میکنن چون باید کافو جدید بزنیم تو خیابون، و به محض عقد قرارداد همین شیراز هم vdsl میشه"

گفتم از شرکتای دیگه خبر ندارید که اقدام میکنن یا نه؟ گفت "آسیاتک (و دو تا شرکت دیگه) دارن کارایی میکنن و مخابراتم که شرکت اصلی دیگست، اما به این شکلی که شاتل تصمیم گرفته نه هیچ کدوم، مخابرات هم ما رو رقیب میبینه و اجازه استفاده از کافو ها رو به بقیه نمیده"
گفتم معلوم نیست حالا کی بشه؟ گفت " نه هیچی معلوم نیس تا وقتی بتونن با شهرداری ها قرارداد امضاء کنن"

Rahpooyan
10-05-2020, 22:17
مخابرات در بخش توسعه و نوسازی زیرساخت مخابراتی خیلی کند و ضعیف هست و بخاطر همین انحصارش تمایلی به پیشرفت نداره بیش از چهار دهه از توسعه فیبر نوری در جهان میگذره اما 90 درصد زیرساخت مخابراتی کشور هنوز بر پایه سیم مسی هست یه مشت مدیر بیسواد با رانت و پارتی صاحب پست و مقام میشن و در جایگاهی قرار میگیرن که هیچ معلوماتی در آن زمینه ندارن فقط آمدن یه پول و حقوق مفت بگیرن و بروند
وقتی طرف میاد میگه من همون ADSL راضی هستم کدام شرکتی میاد هزینه کنه و تانوما و وی دی اس ال دست کاربر بدهد؟ مخابرات هم تنبل و کند و ضعیف است ولی یکم دو دو تا چهار تا هم می کند. شرکت های دیگر هم بدتر از مخابرات. انها اصلا سمت تانوما نمی روند و نهایت می خواهند مخابرات اماده و مهیا لقمه تو دهان اینها بذارد. مخابرات هم می گوید وقتی من تمام هزینه ها را انجام دهم پس این 3-4 مشترک هم خودم تانوما بدهم. اگر شرکت ها در فیبر نوری هم وارد می شدند خوب بود ولی چه فایده.

naasr
11-05-2020, 21:21
وقتی طرف میاد میگه من همون ADSL راضی هستم کدام شرکتی میاد هزینه کنه و تانوما و وی دی اس ال دست کاربر بدهد؟ مخابرات هم تنبل و کند و ضعیف است ولی یکم دو دو تا چهار تا هم می کند. شرکت های دیگر هم بدتر از مخابرات. انها اصلا سمت تانوما نمی روند و نهایت می خواهند مخابرات اماده و مهیا لقمه تو دهان اینها بذارد. مخابرات هم می گوید وقتی من تمام هزینه ها را انجام دهم پس این 3-4 مشترک هم خودم تانوما بدهم. اگر شرکت ها در فیبر نوری هم وارد می شدند خوب بود ولی چه فایده.

شرکتها وقتی میتونن نقش اساسی را ایفا کنن که خودشون اجازه واردات اینترنت به کشور و توزیع مستقل آن را در دست داشته باشن اما الان عملکرد این شرکتها بسیار محدود هست و دولت هم بهشون اجازه و مجوز عملکردی بیشتر از این را نمیده چون واردات و فروش انحصاری آن توسط وزارت ارتباطات سود بسیار زیادی برای دولت داره

The Dreadnaught
12-05-2020, 05:47

خب پس واسه چی برمیداره خط مشترک رو به زور فیبرنوری میکنه میگه حالا فقط باید از خودمون سرویس بگیری؟!

alidorost
13-05-2020, 03:16
پیشگامان هم زد تو خط vdsl!
ثبت نام:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

و آسیاتک:(انگار اسیاتک مدتیه زده خیال کردم جدید تبلیغ کرده)

تو تعرفه های دیدبان نت هم بسته های vdsl اومده:

امیدوارم تخیلی و الکی نباشه
(چند تا فروم گذاشتم تا همه خبردار بشن)