PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بازگشت ریه به حالت اول بعد از ابتلا به کرونا ؟

Reza Azimy_RW
07-04-2020, 00:59
سلام خدمت اساتید
میبخشید من به یه بیماری که با علائمی که از بیحالی و استخون و عضله درد خیلی کم و شبانه شروع شد و خیلی زود تب و سردرد شدید و سرفه و حالت گیجی و چند روز بعدشم نفس تنگی تغریبا شدید اضافه شد البته از همون بیحالی و عضله درد اول محکم خودمو قرنتینه کردم تلفات ندادم (:دی) هنوزم از قرنتینه خارج نشدم ولی الان دو تا مشکل دارم :
_ من تست ندادم ببینم کروناس یا نه فقط خود درمانی کردم چون اعلام میکرد مدام تا رو به موت نشدین نیاین الکی جا اشغال کنین هیچ دارویی نداره فقط دستاتو بشور (:دی) طبق چیزایی که شنیدمم تست هم نمیگیرن تا وضعیتت حاد نشه منم تغریبا اولش بود هنوز کیت تست نرسیده بود زیاد به هر حال به فال نیک گرفتم که کرونا بوده من اگه 1 روز قبل از عید مبتلا شده باشم تا کی باید تو قرنتینه بمونم ؟ زمان دقیقی هست که مطمئن بشم دیگه به کسی منتقل نمیکنم ؟

_ این نفس تنگی باهام مونده یعنی دو روز شدید بود از اون به بعد عادی شدم تغریبا ولی مثل قبل نه بازم حرف که میزنم یا راه میرم نفس کم میارم هیچ بهبودی هم حس نمیکنم (از نظر تنفس الان دیگه هیچ علائمی از بیماری ندارم) شنیدم کرونا ریه رو داغوون میکنه ممکنه مثل اول نشه درسته این موضوع ؟!
تا کی باید به بهبودی امیدوار بود ؟! یعنی دیگه همینجوری میمونه ؟:eh:

_ غیر از کرونا بیماری این شکلی دیگه ای هست که باعث نفس تنگی هم بشه ؟

خیلی خیلی ممنون :»

*شبرنگ*
07-04-2020, 08:15
سلام شما باید در اون طرح ملی که در سایت وزارت بهداشت هست تست بدین و اگر تو آزمونش مشکلی باشه با شما تماس میگیرن.
این بیماری دوره ی نهفتگیش تا ۲۸ روز هست یا با علایم یا بدون علایم .
بعد از علایم بهبود شما تا دو الی سه هفته میتونین ناقل باشین.
پس بهتر هست هر چه سریع تر اطلاعات بیماریتون رو در اختیار وزارت بهداشت قرار بدین .
این بیماری آسیبی که به بافت ریه میزنه تا چند سال پابرجا هست یا شاید تا آخر عمر .
اولین علامتش از دست دادن حس بویایی هست که در صورت بهبود تا یک الی یک سال و نیم حس بویایی شما با درمان برگشتی نخواهد داشت.

radarz
07-04-2020, 10:03
آنفولانزا خوکی اینجوری میکنه :cool:

ksra
07-04-2020, 12:50
آنفولانزا خوکی اینجوری میکنه :cool:

سلام
H1 N1 هم اینجوری میکنه.
موفق باشید

Reza Azimy_RW
07-04-2020, 19:13
پس بیماری دیگه ای هم هست با این علائم
من عید تا الان با هیچکس تماس نداشتم دارم دیوونه میشم الان میشه تست بدم دیگه یا دیر شده ؟ حدود 9 روزه دیگه هیچ علائمی ندارم
ولی حس بویاییم مشکلی نداره

سلام شما باید در اون طرح ملی که در سایت وزارت بهداشت هست تست بدین و اگر تو آزمونش مشکلی باشه با شما تماس میگیرن.
کجای سایت ؟ میشه لینک بدین ؟

Reza Azimy_RW
07-04-2020, 19:19
پیدا کردم پرسشنامه رو پر کردم ممنون وقت گذاشتین :»:»:»

Reza Azimy_RW
07-04-2020, 19:38
راستی یه سوال دیگه این که میگن واسه بیمارای قلبی و ریوی خترناکتره فقط اگه زمینه ای باشه مشکل داره یا یکی مثه من که زیاد سیگار میکشه و قلب درد داره بعضی مواقع(به خاطر سیگار کشیدن نه بیماری زمینه ای / یعنی نمیدونم منظور از زمینه ای چیه :دی ) هم خترناکه ؟!
من اخرین چکاپی که دادم چربیم بالا بود ( :eh:) قندم پایین (به نظرم غیر معمولی بود چون هم لاغرم هم به چیزای شیرین علاقه دارم و زیاد شیرینیجات میخورم ) و پلاکت خونم یکم پاییین بود یعنی 100 بود فک کنم که حده اعقلش زده بود باید 150 باشه این پلاکت پایین دلیلش چی میتونه باشه ؟ خانواده پدری سابقه سرطان خون زیاده از طرف مادر هم سرطان سینه یادمه انگار عموی خدا بیامرزم که سرطان خون داشت پلاکتش پایین بود
ممنون از اساتید

*شبرنگ*
07-04-2020, 19:51
راستی یه سوال دیگه این که میگن واسه بیمارای قلبی و ریوی خترناکتره فقط اگه زمینه ای باشه مشکل داره یا یکی مثه من که زیاد سیگار میکشه و قلب درد داره بعضی مواقع(به خاطر سیگار کشیدن نه بیماری زمینه ای / یعنی نمیدونم منظور از زمینه ای چیه :دی ) هم خترناکه ؟!
من اخرین چکاپی که دادم چربیم بالا بود ( :eh:) قندم پایین (به نظرم غیر معمولی بود چون هم لاغرم هم به چیزای شیرین علاقه دارم و زیاد شیرینیجات میخورم ) و پلاکت خونم یکم پاییین بود یعنی 100 بود فک کنم که حده اعقلش زده بود باید 150 باشه این پلاکت پایین دلیلش چی میتونه باشه ؟ خانواده پدری سابقه سرطان خون زیاده از طرف مادر هم سرطان سینه یادمه انگار عموی خدا بیامرزم که سرطان خون داشت پلاکتش پایین بود
ممنون از اساتید

ریه هایی که در معرض سیگار، قلیان یا مواد مخدر دیگری هستن... قطعا از ریه ی سالم آسیب پذیرترن و مثل بیماری زمینه ای عمل میکنن. سیگار رو حتما ترک کنین چون این مدل بیماریها همیشه جهش دارن و هر سال هستن .
هر چه ضعیف تر، آسیب پذیر تر

برای قلبتون با یه پزشک متخصص قلب از طریق اینترنت ( اینستاگرام ) مشورت کنین.

paveej
07-04-2020, 21:43
سلام.چند وقت پیش وزارت بهداشت یه شماره تلفن هم واسه مشاوره کرونا اعلام کرده بود .به نظرم با اونا هم مشورت کنید خوبه، بیشتر راهنماییتون میکنن.شماره تلفنش ۴۰۳۰ هست.

Sent using Android ForumReader app

Reza Azimy_RW
07-04-2020, 22:01
ممنون:»
در مورد انفولانزای خوکی که نفس تنگی نداره در ضمن اسهال استفراغ هم حتی بیشتر از انفولانزاهای دیگه داره که من نداشتم البته بعد از صبحانه یکم حالت تحوع (خیلی کم ) بهم دست میداد / از این عوارضی که نوشته گلودرد نداشتم + تبم زیاد شدید نشد یه دماسنج دیجیتال داشتم البته زیاد دقیق نیست تو اوج حدودی 40 درجه میگرفت
وزارت بهداشت هم که پیام داد نیاز به استراحت داری اگه عوارض شدید شد بیا اینو که خودمم میدونستم دیگه وقتی روبه موت شدی باید امبولانس خبر کنی :دی
اینجور که معلومه فقط کسایی که عوارضشون شدید میشه رو تست میگیرن

الان پشیمونم میگم کاش همون موقع که شدید شد رفته بودم تست گرفته بودن مطمئن میشدم نخام تو قرنتینه بمونم الکی

اه این امیدواری کوچیکمونم به مرگ تموم شد رفت فک کنم مثل همه منم رد کردم :دی

Reza Azimy_RW
08-04-2020, 19:07
امروز از وزارت بهداشت زنگ زدن اطفاقا خواب بودم چند بار هم جواب ندادم ولی خداییش لطف کردن سه باره زنگ زدن گفتن الان مشکلی نداری گفتن نه تنگی نفسم یادم رفت بگم خلاصه اینکه میخاستم بگم اول عید این عوارضو داشتم حرف تو حرف شد دیگه نشد :دی خلاصه گفت اگه این عوارضو شدید پیدا کردی یعنی همینای که داشتم البته گلودردم گفت که من نداشتم بزنگ . خدایی اینقد سریع و تمیز عمل کردن حول شدم نفهمیدم چی گفتم :دی

روانپریش
09-04-2020, 14:00
امروز از وزارت بهداشت زنگ زدن اطفاقا خواب بودم چند بار هم جواب ندادم ولی خداییش لطف کردن سه باره زنگ زدن گفتن الان مشکلی نداری گفتن نه تنگی نفسم یادم رفت بگم خلاصه اینکه میخاستم بگم اول عید این عوارضو داشتم حرف تو حرف شد دیگه نشد :دی خلاصه گفت اگه این عوارضو شدید پیدا کردی یعنی همینای که داشتم البته گلودردم گفت که من نداشتم بزنگ . خدایی اینقد سریع و تمیز عمل کردن حول شدم نفهمیدم چی گفتم :دی

بله در صورتی که کرونا باشه
این روزا طرف یه سرما خوردگی کوچیک میگیره توی همه فامیل جار میزنه کرونا گرفته و خوب شده
انگار میخوان با سیستم ایمنی بدنشون هم فخر فروشی کنن

Reza Azimy_RW
09-04-2020, 15:58
بله دیگه تو این وضعیت واسه یه سیتم ایمنی قوی میلیاردی پول میدن تازه تو بازار سیاهم پیدا نمیشه باید فابریک باشه چی فک کردی :n33: :دی
کرونا رو هم همه میگیرن دیر و زود داره سوخت و سوز نداره :cool:
سیستم اینیت قوی نباشه به درد سینه قبرستون میخوری فقط :دی

radarz
09-04-2020, 18:05
چرا باید کرونا رو همه بگیرن ؟ مگه این همه ویروس مثله ابولا و سارس رو 7 میلیارد نفر گرفتن ؟ :biggrin:

Reza Azimy_RW
09-04-2020, 19:55
این فرق فوکوله وقتی ایتالیا میگه حده اعقل 80 درصد ملتمون میگیرن ایران که دیگه .... این خیلی انتشارش راحتتره (+اینکه دوره نهفتگی هم داره!) تا ابد که ملت نمیتونن تو قرنتینه بمونن یا با این قواعد زندگی کنن این ویروس از بین رفتنی نیست مگه اینکه واکسنی دارویی چیزی واسش پیدا بشه
البته نمیگم نباید رعایت کرد بالاخره هرچی دورتر بگیری احتمال اینکه دارویی واسش اومده باشه بیشتره
در ضمن واکسنش هم بیاد با وجود اینکه همه جهان پخش شده تا ریشه کن شدنش فاصله زیادی هست و اینکه این ویروس خیلی راحت جهش پیدا میکنه(با وجود اینکه RNA داره نه DNA) واکسنشم بیاد ممکنه سال دیگه همون واکسن کاراییشو از دست بده در مقابل این بیماری و به یه شکل دیگه ظهور کنه
اگه همون اول از انتشارش جلوگیری بشه که نشد فایده داره الان دیگه نه
الان کشورایی که خیلی درگیرش شدن مثل ایتالیا گذینه ایمن سازی جمعی رو میزه ( یعنی همه بگیرن و یا خوب شن یا بمیرن) قرنتینه تو کشورایی مثل ایران و ... که دیگ همه جا پخش شده فقط همین هدفو دنبال میکنه دولتها هم تمام تلاششون اینه سرعت انتشارشو کم کنن تا سیستم درمانیشون کم نیاره ملت کم کم بگیرن رسیدگی بهشون راحت تر بشه
این ویروس از نظر اقتصادی در دراز مدت(زیاد هم دراز مدت نه البته) به نفع دولتهاست با توجه به اینکه هدف ویروس بیشتر افراد سن بالا( بازنشسته ها) و کسایی که بیماریهای خاص دارن که از خدمات بیمه و ... استفاده میکنن هست

Reza Azimy_RW
09-04-2020, 22:53
اساتید میبخشید این که میگن 14 روز 16 روز منظور از روز اولیه که عوارض بیماری ظهور میکنه یا بعد از اتمام عوارض باید تا 14 روز مواظب باشی ؟
خیلی خیلی ممنون میشم جواب بدین چون اگه از روز اول باشه من دیگه با خیال راحت زندگیمو بکنم واسه پدر مادرم میترسم خودمو قرنتینه کردم
ملت به کرونای آدمم حسودیشون میشه باو من کرونا بوده 100 درصد مطمئنم :دی
فردا هم میرم گفتن از ریه اسکن میگیرن و ... معلوم میشه تا حدودی

امروز رفتم از ریم اسک گرفتن و یه سری کارای دیگه بعد گفتن احتمال اینکه کرونا بوده باشه زیاده خلاصه یه تست حلقوی :دی از ته حلقم یه نمونه برداشتن گفتن نتیجه آزمایشو تا دو روز دیگه زنگ میزنیم بهت میگیم سوال کردنفرد بالای 60 سال تو خونه داری گفتم پدرم گفتن دیگگه منتقل نمیکنی ولی تا 25 ام برای احتیاط بهشون زیاد نزدیک نشو و ...
در ضمن گفتن چون دیر اومدی شاید ازمایشت منفی بشه ولی تو به فال نیک بگیر فرض بگیر کروناست حتما رعایت کن
دیگه کرونا افتخار کردن داره اثن که بعضیا حس غرور بهشون دست میده حالا اگه سیستم ایمنی قوی داشته باشی یه چیزی :دی

Reza Azimy_RW
14-04-2020, 20:57
عاغا یادم رفت بیام بگم جواب C++ شد چش همه اوناییی که میخاستن نا امیدم کنن که الکی خودمو قرنتینه کردم دراد :دی
باو من از افراد متخصص نظر خاستم اخه عوارض انفولانزا خوکی رو چه به کرونا اثن خوک تنگی نفس میدونه چیه :blink:

راستی من حوصله دکتر رفتن ندارم دکتر انلاین هست ؟ یه دکتر مطمئن میشه معرفی کنین که با انصاف باشه وقت بزاره ؟
ممنون میشم

عجب .. این دوره زمونه ملت به کرونای آدمم حسودیشون میشه :دی