PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اشتباه من تو ازدواج ( درس عبرت برای رفقا )

mani1365
26-03-2020, 09:57
سلام، فرصت خونه نشینی اجباری مجالی شد تا یکسری مطالب مهم رو خدمت دوستان خودم عرض کنم. تصمیم بعهده ی خودتون هست و اشتباهات من زنگ خطر برای شما
هدفم این نیست بگم ازدواج نکنین، هدفم اینه بگم هر کسی لایق نیست.

بنده متولد ۶۵ هستم و در خانواده ی متوسط از نظر مالی بزرگ شدم. متأسفانه هیچوقت آگاهی خودمو درباره ی شناخت بیشتر آدم ها و تصمیمات مهمم بالا نمیبردم و خودمو عقل کل میدونستم. بزرگترین ضربه ی زندگی من از جایی شروع شد که اولین قدم اشتباه رو برداشتم.
برمیگرده به سه و نیم سال پیش که تصمیم گرفتم با توجه به درآمد و پولی که پدرم کنار گذاشته بود یه شرایط حداقلی بوجود بیارم و ازدواج کنم، یادم میاد با دختری متولد ۶۷ آشنا شدم ... این بزرگ ترین شانس من بود اما خودم از دستش دادم. دختره توقع خاصی ازم نداشت ، خیلیم راه اومد‌ و البته خیلی متعهد بود چون چند بار امتحانش کردم و یجورایی برام ثابت شده بود آدم خوبیه، آدم مقیدی( با ایمان ) بود و فکر میکردم اینچیزا تو این زمانه امل بازیه. معیاراشو گفت و تقریبا هشتاددرصد با من و شرایطم و خانوادم اوکی بود. در نهایت من احمق بعد یمدت گفتم نه این سنی نمیخوام ! چشمش چرا مشکیه، اندامش چرا اینجوره و فلان و بهمان. خلاصه با هزار عیب جور کردن ردش کردم.
حدود شش ماهی بیشتر گذشت و با یه دختر ۲۰_۲۱ ساله آشنا شدم.. چشمای رنگی ، اندام و همه چی در ظاهر همون بود که میخواستم. رو هوا بودم و سعی کردم از دستش ندم . یمدت باهام حرفامونو زدیم و قرار شد اقدام کنم.زمانی که دوست بودیم به بهانه های مختلف براش خرج میکردم و اگر چیزی خلاف میلش بود زود قهر میکرد. بشدت لوس و خودخواه و نازک نارنجی و البته بددهن بود بود.
بهر حال با خانوادم مطرحش کردم اونام مشکلی بظاهر نداشتن و گفتن چون سنش کمه میتونی هر جور دوست داری بارش بیاری... این بدترین حرفی بود که میشد بمن بزنن .
ما اقدام کردیم و مجبور شدیم دو بار خواستگاری بریم... تو جلسه دوم پدرش رو کرد بمن گفت ۵۰۰ سکه ی طلا و سه دونگ خونه یا ماشین . چون دوستش داشتم و مغزم کار نمیکرد و درگیر نگاههای سنگین خانمم بودم قبول کردم در حالی که من خونه نداشتم و خونه ی پدریم یه خونه ۹۵ متری کلنگی بود.
گفتن طلا ۱۵۰ گرم یا بیشتر ، منم حالیم نبود گفتم بچشم و ... دقیق یادمه وقتی برای خرید رفتیم دست گذاشت روی گرون ترین حلقه که باورم نمیشد شونزده میلیون تومن از حسابم تو چند دقیقه رفته و شبش همون حلقه رو گذاشت استوریش که بعدا فهمیدم رو چشم و هم چشمی بوده... توجه نکردم و همینطور تمام پولی که پدرم و خودم داشتیم صرف خرید طلا و لباس های گران قیمت و ... شد. ما یه عقد مختصر گرفتیم چون واقعا برام پولی نمونده بود ولی امید الکی داشتم و میگفتم بیشتر کار میکنم......... تا یه شب پدرش تماس گرفت و گفت باید خونه بخری وگرنه خبری از زن نیست، باید ماشینتو عوض کنی و باید و باید و باید....
با خانمم که تازه عقد کرده بودیم حرف زدم بحثمون شد برگشت گفت تو گوه خوردی زن گرفتی! مگه من کلفت ننتم. دو هفته ای رابطمون شکراب بود و منم سردرگم بودم. تازه فهمیدم با یه پدر و مادر زن حسابگر و یه زن که درونش یه بچه زندست طرفم . بمن پیام داد من دوست دارم با رفیقام بیرون برم مسافرت برم، فلان کارو بکنم و ... که قبلا سرش توافق کرده بودیم اونوقت بود دیدم این آدم کلا نیاز به سرپرستی و یه جیب پر پول داره و نمیتونه بعنوان همسر کنار من زندگی کنه.
بهش گفتم تا زوده بیا جدا شیم و اونم طلاهاشو برداشت و سر مهریه چند ماهه بدو بدو دارم و رو به هر کسی انداختم واسطه بشن حداقل توافقی جدا شیم. الان در حال جدایی هستیم. اشتباه من این بود درباره ازدواج ناآگاه بودم و زیادی درگیر ظاهر بودم ، باطن و ارزشای یه آدم واقعی رو فراموش کرده بودم و از همه بدتر دست رو بچه گذاشتم. واقعا دختر جماعت تا ۲۵_۶ سالگی اصلااااا مناسب ازدواج نیستن. اشتباهی که من انجام دادم رو شما مرتکب نشین ...
اندام و قیافه برای چند شبه بقیش باید با افکار طرفتون و خانوادش زندگی کنین.
چند روز پیش متوجه شدم اون دختره که متولد ۶۷ بود ازدواج کرده و یه بچه داره. کاش با اون که عقلش میرسید ازدواج میکردم...

ابر_حیزون
26-03-2020, 10:49
دخترای مملکت ما کم و بیش همه همین ذهنیت را دارند . بالا و پایین داره و لی همشون به اصطلاح دنبال "مرد زندگی" هستن .. یعنی بقیه از نظرشون بچه سوسول هستن که فقط باید چاپید!

همون چیزی را که بابت ش از شما 1000 سکه میگیرند میبینی مفت و مجانی در اختیار یک "مرد زندگی" قرار میدن. همشون اینجورین

italodance
26-03-2020, 11:04
داستان خوبی بود نمیدونم چه مجله ای یود.

بطور کلی سرشت اخلاق و خانواده طرف روی هویت و ساختار یک انسان اثر می گذاره نه ظاهر

انگار هر کی زشته پس لابد بی ادعا هم هست نه این اشتباه هست

حداقل تو ایران که صدق نمیکنه

mani1365
26-03-2020, 12:22
داستان خوبی بود نمیدونم چه مجله ای یود.

بطور کلی سرشت اخلاق و خانواده طرف روی هویت و ساختار یک انسان اثر می گذاره نه ظاهر

انگار هر کی زشته پس لابد بی ادعا هم هست نه این اشتباه هست

حداقل تو ایران که صدق نمیکنه

فکر نمیکنم جهار خط نوشته با کلی اشتباهات نوشتاری و رعایت نکردن اصول نوشتاری بشه اسمش رو داستان فلان مجله ناشناس معرفی کرد. این مطالب حرف های خود من بود ، چیزایی که در زندگی شخصیم اتفاق افتاد و مختصر نوشتم.

خانواده ، خود فرد همه رو آدم باید بررسی کنه و با آنالیز شخصیت و تحقیق جلو بره.

mani1365
26-03-2020, 12:24
دخترای مملکت ما کم و بیش همه همین ذهنیت را دارند . بالا و پایین داره و لی همشون به اصطلاح دنبال "مرد زندگی" هستن .. یعنی بقیه از نظرشون بچه سوسول هستن که فقط باید چاپید!

همون چیزی را که بابت ش از شما 1000 سکه میگیرند میبینی مفت و مجانی در اختیار یک "مرد زندگی" قرار میدن. همشون اینجورین

اولی مهریش ۱۱۴ سکه و ۱۴ شاخه گل بود. حتی یجایی فکر کردم میشه با حرف زدن این مهریه رو کم گرد. اشتباه از خودم بود

Cinema2Cinema
26-03-2020, 13:11
............

wichidika
26-03-2020, 13:12
امان از مکر زنان:whistle:

radarz
26-03-2020, 13:26
متاسفانه تا با احساسات تصمیم میگیریم و مشاوره نمی گیریم همینه !!! مرسی از اینکه داستانتو قرار دادی :santa:

ابر_حیزون
26-03-2020, 13:49
همون 114 سکه هم زیاد ه دوست عزیز

میبینی اگه یه مرد دیگه بود فقط یه شاخه گل میخواست و شمعدونی و یه جلد کتاب

italodance
26-03-2020, 15:00
خوب این همه دادی و آنها هم توقع سکه خونه ماشین ویلا اینترنت پر سرعت ....

دختر و همون اونها چی دادند؟!

گاهی وقتها آدم این حکایات رو میبینه حیرت میکنه

mani1365
26-03-2020, 16:33
خوب این همه دادی و آنها هم توقع سکه خونه ماشین ویلا اینترنت پر سرعت ....

دختر و همون اونها چی دادند؟!

گاهی وقتها آدم این حکایات رو میبینه حیرت میکنه

من به این نتیجه رسیدم این دخترای کم سن و سال حداقل از نظر من زیر ۲۵_۶ سال خیلی نسل پر توقع، نترس و پرویی هستن .‌ ذره ای نمیتونی بهشون اعتماد کنی، یهو میبرنت تو فاز احساسات از همون طرفم یکراست میبرنت واسه قربونی کردن! یکی رو با خیانت قربونی میکنن، یکی مثل من پولشو از دستش در میارن و ...

mani1365
26-03-2020, 16:37
متاسفانه تا با احساسات تصمیم میگیریم و مشاوره نمی گیریم همینه !!! مرسی از اینکه داستانتو قرار دادی :santa:

درست میگی. ای کاش بلوغ فکری رو معیار خودم قرار میدادم، ای کاش نمیگفتم این مهم نیست، اون مهم نیست...
واقعا همه چی مهمه تو ازدواج جز احساسات قبل از اون! رفتم پیش یه مشاوره میگه احساسات و هیجان مانع شناختت شده. یعنی خودم از همه بیشتر مقصرم چون این من بودم رفتم دنبال چنین کیسی!

I Walk Alone
26-03-2020, 18:12
امان از مرد هایی که عقل شون تو شورت شونه

hamid3369
26-03-2020, 19:17
یک پیشنهاد میدم به دوستانی که دارن این پست رو میخونن
هیچ وقت بیش از اندازه دوست داشتن رو بروز ندین آدمارو تبدیل به نابودگر نکنین حد وسط لازمه
از روی هوس تصمیم نگیرین به آینده توجه داشته باشین که قراره سالیان سال با هم باشید
ادمی که بفهمه براش خیلی عزیز هستین مطمن باشین بال در میاره و روزگارتون رو سیاه میکنه
هیچ وقت به حرف های قشنگ و اب دار توجه نکنین
اگه خودت دلت برای خودت نسوزه فردا باید مهریه پرداخت کنی هیچ وقت با دست های خودت گور خودتو نکن لطفا زن گرفتن با دوست دختر گرفتن فرق داره جانم اگر زن ناحسابی بگیری هم مادرت سکته میدی و خودت آواره میشی
نظر یک پسر 23 ساله بود ممنون از توجه همتون

jimtal
26-03-2020, 19:50
سلام، فرصت خونه نشینی اجباری مجالی شد تا یکسری مطالب مهم رو خدمت دوستان خودم عرض کنم. تصمیم بعهده ی خودتون هست و اشتباهات من زنگ خطر برای شما
........

واقعاً ممنونم ازت دوست عزیز که زحمت کشیدی و تایپ کردی و تجربتو در اختیارمون قرار دادی :» از دوستان هم میخوام تجربشون رو در اختیار دوستان خودشون قرار بدن .

نکته ای که اشاره کرد دوستمون دختران کم سن و سال هستن . دقیقاً درست گفت . دختران کم سن و سال اصلا و ابداً برای ازدواج مناسب نیستند .
بچه هستن . دائما به دنبال خوشگذرانی و عیش و نوش هستند و توقعات بالایی دارند .در واقع جمله ای طلایی بگم . دختران سن پایین امروزی دهه 80 دی درک درستی از زندگی ندارند و فکر می کنن زندگی یک جور بازی هست .دختر های امروزی ظاهر بین هستن . فقط علاقه شدید به چشم و هم چشمی و تجملات دارند .

ابر_حیزون
26-03-2020, 19:58
دختر تا سفر ترکیه نره دختر نمیشه

mani1365
26-03-2020, 20:16
واقعاً ممنونم ازت دوست عزیز که زحمت کشیدی و تایپ کردی و تجربتو در اختیارمون قرار دادی :» از دوستان هم میخوام تجربشون رو در اختیار دوستان خودشون قرار بدن .

نکته ای که اشاره کرد دوستمون دختران کم سن و سال هستن . دقیقاً درست گفت . دختران کم سن و سال اصلا و ابداً برای ازدواج مناسب نیستند .
بچه هستن . دائما به دنبال خوشگذرانی و عیش و نوش هستند و توقعات بالایی دارند .در واقع جمله ای طلایی بگم . دختران سن پایین امروزی دهه 80 دی درک درستی از زندگی ندارند و فکر می کنن زندگی یک جور بازی هست .دختر های امروزی ظاهر بین هستن . فقط علاقه شدید به چشم و هم چشمی و تجملات دارند .

تشکر واقعا همینه.
اصلا سن کم بدرد ازدواج نمیخوره، تو رفقام هستن کسانی که خانمشون سنش فرضا ۲۴ سالشه و یه خونواده رو قشنگ بهم ریخته ، مدیریت اقتصادی نداره، تو فکر دوست پسرای قبلیشه و ... کاش چنین زنگ خطرایی رو همه جدی بگیرن .
فکر کن از ۱۲ سالگی تو رابطه بوده!

mani1365
26-03-2020, 20:23
امان از مرد هایی که عقل شون تو شورت شونه

شاید حق با تو باشه ، شاید با من
در واقع من ضربه ی تفکرات غلط رو خوردم.
اینکه طرف رو از سن کم میاری و باب میلیت تغییر میکنه که اصلا رو دخترای امروزی جواب نمیده.
اینکه فلانی سنش کمتره کمتر تو رابطه بوده که برعکس چشممو باز کردم میبینم از ۱۲ سالگی تو رابطن!
اینکه طرف خوشگل و خوش اندام ... باشه کنار دستم راه میره ، لذتشو میبرم که از بیخ غلط بود و لذتش برای همون اوایل بود بقیش شد ذلت و بدبختی، بقیش شد چشم چرونی این و اون که باید مثل شلغم مینشستم و ری اکشنی نداشتم.

Khazuk
26-03-2020, 20:25
خوب خودت اصلا فکر نکردی و اشتباه کردی همه چیز مثبت دیدی 1 درصد فکر نکردی که اگر به مشکل خوردی چجور این هزینه ها رو میخای بدی اشتباه بزرگتر خانوادت کردن چون تو عقلت داده بودی به چشمات و احساسات ولی خانوادت باید بهت هشدار جدی میدادن چونه میزدن و ...
یه فرمولی هست که همه باید پند گوششون کنن : اگر دختر اخلاق خوب داشت عدد 1 بذار اگر قشنگ بود یه صفر بذار اگر پولدار بود یه صفر اگر شاغل بود یه صفر اگر معروف بود یه صفر ... بعد اگر پولدار نبود یه صفر خط بزن اگر شاغل نبود یه صفر خط بزن اگر اخلاق خوب نداشت خط بکش رو همـــــــــش ( قیافه یه سلیقه هست ولی هرکی قیافش بهتر خرجش و دردسرش بیشتر باید یه قیافه ای انتخاب بشه که بعد ها پشیمون نشی و در حدی باشه که خیلی تو خرج نری )
البته اینا نظر من بود ایشالو مشکل بخوبی حل بشه

rozbeh85
26-03-2020, 21:04
شما یه سوزن هم به خودت بزنی بد نیست تو سال 99
"دختره توقع خاصی ازم نداشت ، خیلیم راه اومد‌ و البته خیلی متعهد بود چون چند بار امتحانش کردم و یجورایی برام ثابت شده بود آدم خوبیه،" چند بار امتحانش کردی؟ جدی هنوز این عقیده ها هست که طرف رو امتحان کنند؟
"بهر حال با خانوادم مطرحش کردم اونام مشکلی بظاهر نداشتن و گفتن چون سنش کمه میتونی هر جور دوست داری بارش بیاری... این بدترین حرفی بود که میشد بمن بزنن ." خوب شما دنبال همسر نبودی از اولش، دنبال یه دختر بچه بودی که هر جور دوست داری بزرگش کنی/ بارش بیاری، طرف مقابلت هم همون شده، یه پدر که براش خرج کنه.
ببخشید اینقدر رُک حرفم رو زدم.

mani1365
26-03-2020, 21:47
شما یه سوزن هم به خودت بزنی بد نیست تو سال 99
"دختره توقع خاصی ازم نداشت ، خیلیم راه اومد‌ و البته خیلی متعهد بود چون چند بار امتحانش کردم و یجورایی برام ثابت شده بود آدم خوبیه،" چند بار امتحانش کردی؟ جدی هنوز این عقیده ها هست که طرف رو امتحان کنند؟
"بهر حال با خانوادم مطرحش کردم اونام مشکلی بظاهر نداشتن و گفتن چون سنش کمه میتونی هر جور دوست داری بارش بیاری... این بدترین حرفی بود که میشد بمن بزنن ." خوب شما دنبال همسر نبودی از اولش، دنبال یه دختر بچه بودی که هر جور دوست داری بزرگش کنی/ بارش بیاری، طرف مقابلت هم همون شده، یه پدر که براش خرج کنه.
ببخشید اینقدر رُک حرفم رو زدم.

آره رفیق چرا که نه... اگر همون روش رو که رفتم و به نتیجه دلخواه رسیدم ادامه میدادم نمیگم خیلی خوشبخت بودم ولی حداقلش اینجوری نمیشد.
یکی از اشتباهای من تو مورد دوم چشم بستن بود دقیقا همونی که میگی " جدا هنوزم این عقیده ها هست؟" . خام همین حرفا شدم .

دنبال بچه نبودم تحریکم کردن و البته به سن و سال توجه نمیکردم فکر کردم میفهمه که دیدم کلا نفهمن

nimahandsomboy
26-03-2020, 22:23
من فقط برام سواله که شما با این سن چطوری خام این جور جماعت شدی ( حتما طرف خیلی خوشگل بوده:biggrin::biggrin: ))
معلومه از اون پسرا مثبت هستی که زیاد تجربه رابطه نداری
خدا میدونه که بعد از شما چند نفر دیگه سرکیسه میکنه
البته خانوادت هم مقصر هستن که همه ریش و قیچی دسته شما دادن
الان در چه مرحله ای هستی ؟؟ در شرف جدا شدن شکایت؟؟ اونم حتما مهریه گزاشته اجرا

mani1365
27-03-2020, 09:04
من فقط برام سواله که شما با این سن چطوری خام این جور جماعت شدی ( حتما طرف خیلی خوشگل بوده:biggrin::biggrin: ))
معلومه از اون پسرا مثبت هستی که زیاد تجربه رابطه نداری
خدا میدونه که بعد از شما چند نفر دیگه سرکیسه میکنه
البته خانوادت هم مقصر هستن که همه ریش و قیچی دسته شما دادن
الان در چه مرحله ای هستی ؟؟ در شرف جدا شدن شکایت؟؟ اونم حتما مهریه گزاشته اجرا

آره تو مرحله ی شکایت... فعلا واسطه صحبت کرده که مهریه اجرا نذاره یچیزی بدم توافقی جدا شیم.

ایشون مشکل عدم تمکینم داره، اصلا انگار نه انگار ازدواج کرده دنبال رفیق بازیه ، نمیدونم از کدوم کافه یا... باید پیداش کنم. یه بارم میخواست بره سفر با یکسری دختر هم همسن خودش بودن و حتی کوچکتر بعدش متوجه شدم چند تا پسرم باهاشون میرن که بحث کردیم و دعوامون شد و بالاخره نرفت.
مشکل از اینجاست که سنش کمه و پختگی عقلی نداره فکر میکنه ازدواج عروسک بازیه ، در حالی که زمان دوستیمون بروز نمیداد و به خانوادش نمیخورد اینجوری رهاش کرده باشن.

italodance
27-03-2020, 09:59
ببین اینجوری نمیشه

باید هر چه زودتر تلافی کنی

:grrr:

آبرو برات نمونه

سرت پایین رفته

brad pitt
27-03-2020, 10:00
نه فقط در ازدواج
در هر قسمت زندگی

هر وقت خیلی دست پایین و بگیری باختی
نه متکبر و یه دنده خوبه نه سرپایین و زیاد حرف گوش کن . سوارت میشن
من در مورد کار و رفیق بازی این تجربه رو دارم .

mani1365
27-03-2020, 10:20
ببین اینجوری نمیشه

باید هر چه زودتر تلافی کنی

:grrr:

آبرو برات نمونه

سرت پایین رفته
پیشنهاد بده چکار کنم؟!

mani1365
27-03-2020, 10:23
نمیخوام و نخواستم دهنمو وا کنم. دلم میخواست تو صورت پدرش میگفتم تو از دخترت نمیپرسیدی این کادوهای بزرگ و کوچیک ، فلان طلا رو از کی میگیری؟ از مادرش میپرسیدم خبر از لباس زیر دخترت داشتی که کی پولشو میده؟

،

mani1365
27-03-2020, 10:27
دخترای کم سن دنبال بزرگتر از خودشون میرن و به اونا جواب مثبت میدن، چون مطمئنن طرف یه مقدار سرمایه داره، ماشین داره، احیاناً خونه داره و یهو اموالشو از دستش بیرون میکشن. همه اینو حتما در نظر داشته باشن

mani1365
28-03-2020, 08:42
یه فرمولی هست که همه باید پند گوششون کنن : اگر دختر اخلاق خوب داشت عدد 1 بذار اگر قشنگ بود یه صفر بذار اگر پولدار بود یه صفر اگر شاغل بود یه صفر اگر معروف بود یه صفر ... بعد اگر پولدار نبود یه صفر خط بزن اگر شاغل نبود یه صفر خط بزن اگر اخلاق خوب نداشت خط بکش رو همـــــــــش

این تیکه خیلی مهمه،‌ خیلیا باید توجه کنن.

ژیان
28-03-2020, 14:30
حرف این آدم های فاسدی که از پشت اینترنت با آواتارهای رنگا رنگ تزهای روشعنفکرانه میدن رو سعی کنید روتون تاثیر نذاره اینها پدر و مادرهای خودشون از بوی گند کارهاشون در عذاب هستن. دختری که میدونی قبلا رابطه داشته باید خیلی بی غیرت باشی بری دنبالش و بهش هم اطمینان کنی! چون مشخصه اون هی تو رو با قبلی ها مقایسه میکنه و از نظر اخلاقی هم انقدر سقوط کرده که نشه تو هیچ چیزی بهش اعتماد کرد. هیچ انسانی حتی زیباترین و دوست داشتنی ترین و مهربان ترین انسان دنیا هم نباید اعتماد کنی اعتماد کلا کار احمقانه ای هست هیچ انسانی هم ارزش عشق و عاشقی و این حرفها رو نداره اگه کسی علاقه داری زیبایی و این حرفهاش خیلی سریع تکراری میشه واست فقط اخلاق و مرام و معرفت هستش که تا ابد تکراری نمیشه و هر روزی از وجود این فاکتورها انسان میتونه در آرامش باشه اما با جامعه فاسد امروزی انسان با معرف و با اخلاق تقریبا نیست! از هر 500 نفر شما حساب کن شاید 1 نفرشون این مشخصات رو کم و بیش داشته باشه.

mani1365
28-03-2020, 16:56
حرف این آدم های فاسدی که از پشت اینترنت با آواتارهای رنگا رنگ تزهای روشعنفکرانه میدن رو سعی کنید روتون تاثیر نذاره اینها پدر و مادرهای خودشون از بوی گند کارهاشون در عذاب هستن. دختری که میدونی قبلا رابطه داشته باید خیلی بی غیرت باشی بری دنبالش و بهش هم اطمینان کنی! چون مشخصه اون هی تو رو با قبلی ها مقایسه میکنه و از نظر اخلاقی هم انقدر سقوط کرده که نشه تو هیچ چیزی بهش اعتماد کرد. هیچ انسانی حتی زیباترین و دوست داشتنی ترین و مهربان ترین انسان دنیا هم نباید اعتماد کنی اعتماد کلا کار احمقانه ای هست هیچ انسانی هم ارزش عشق و عاشقی و این حرفها رو نداره اگه کسی علاقه داری زیبایی و این حرفهاش خیلی سریع تکراری میشه واست فقط اخلاق و مرام و معرفت هستش که تا ابد تکراری نمیشه و هر روزی از وجود این فاکتورها انسان میتونه در آرامش باشه اما با جامعه فاسد امروزی انسان با معرف و با اخلاق تقریبا نیست! از هر 500 نفر شما حساب کن شاید 1 نفرشون این مشخصات رو کم و بیش داشته باشه.

یکی از فامیلا خانومش قبلا با کسی بود و اتفاقا خانوم اونم سنش پایین بود، اونا اونوقت اوضاع مالیشون خیلی بهتر از خانواده ما بود. چند سال بعد زنش با خیانت ازش جدا شد. برگشت گفت آقا اشتباهی که من کردم این بود گفتم گذشتش مال خودشه بمن مربوط نیست و رو خیلی چیزا تعصب خاصی نداشتم و برام مهم نبود. منم مثل خیلی از این دوستان اون زمان فکر میکردم اینچیزا برا مردمه نه من.
یه تصمیماتی تو زندگی هست که باید درست گرفته بشن، خطا پایین بیاد و خیلی محتاط پیش بری. اولین اشتباه کافیه با کله بکوبتت زمین. آدم تا تجربه نگنه واقعا نمیفهمه چقدر باید حواس جمع باشه. تو ازدواج سن طرف_ خانوادش_ شرایط فرهنگی و اعتقادی_ اختلاف طبقاتی زیاد_ بلوغ فکری طرف و ... خیلی مهمه.
من تقریبا ورشکست شدم ، همه چیو از دست دادم . پول ..اعتماد ..آبرو .. عشقی که دنبالش بودم . بیشتر از پول ناراحت اینم کی اون آدم سابق میشم.سخته هیشکی نمیفهمه اینو

srx190d
28-03-2020, 18:50
مُرده تپید

Sent from my iPhone using Tapatalk

jimtal
28-03-2020, 20:08
حذف شود ......

CafeNet999
28-03-2020, 21:46
استارتر تاپیک بذار خیلی رک بهت بگم شما نه تنها هنوز به بلوغ عقلی نرسیدی بلکه خیلی هم پررو هستی.من موندم دوستان دارن چیو لایک میکنن.
این آقا با ۳۰ سال سن با دوست دختر قبلیش که تقریبا هم سن خودش بوده تا حد تعیین مهریه رفته جلو و ولش کرده بعد رفته سراغ دختری که از خودش ۱۰-۱۲ سال کوچیکتره.

من به این نتیجه رسیدم این دخترای کم سن و سال حداقل از نظر من زیر ۲۵_۶ سال خیلی نسل پر توقع، نترس و پرویی هستن .‌ ذره ای نمیتونی بهشون اعتماد کنی، یهو میبرنت تو فاز احساسات از همون طرفم یکراست میبرنت واسه قربونی کردن! یکی رو با خیانت قربونی میکنن، یکی مثل من پولشو از دستش در میارن و ...
یه نگاه به خودت و رفتارت در قبال دوست دختر قبلیت بنداز بعد این حرفو بزن.ادای آدم مظلوم رو در نیار

درست میگی. ای کاش بلوغ فکری رو معیار خودم قرار میدادم، ای کاش نمیگفتم این مهم نیست، اون مهم نیست...
خانواده بهت گفتن میتونی هرجور بخوای بارش بیاری و تو حرفشون رو قبول کردی بعد میای در مورد بلوغ عقلی حرف میزنی؟؟؟

اصلا سن کم بدرد ازدواج نمیخوره، تو رفقام هستن کسانی که خانمشون سنش فرضا ۲۴ سالشه و یه خونواده رو قشنگ بهم ریخته ، مدیریت اقتصادی نداره، تو فکر دوست پسرای قبلیشه و ... کاش چنین زنگ خطرایی رو همه جدی بگیرن .
فکر کن از ۱۲ سالگی تو رابطه بوده!
مدیریت اقتصاد نداره--> آقا تو خودت دار و ندارت رو بخاطر اندام طرف دادی رفت چی میگی
تو فکر دوست پسرای قبلیشه --> تو خودت هنوز میگی کاش با قبلی ادامه میدادم بعد میگی اون تو فکر قبلیاس؟

اینکه فلانی سنش کمتره کمتر تو رابطه بوده که برعکس چشممو باز کردم میبینم از ۱۲ سالگی تو رابطن!
فکر کن از ۱۲ سالگی تو رابطه بوده
تو مگه تاریخچه‌ی زندگیشو میدونی؟ اگه کامل شناخت داشتی چرا رفتی سراغش؟ خوبه حالا خودت هم قبلا با یه آدم رابطه داشتی همچین میگی انگار خودت چشم و گوش بسته بودی

اینکه طرف رو از سن کم میاری و باب میلیت تغییر میکنه که اصلا رو دخترای امروزی جواب نمیده.
مگه داری در مورد توله سگ حرف میزنی که هرجور بخوای بارش بیاری.داری در مورد یه آدم حرف میزنی.اینو متوجه میشی؟

مشکل از اینجاست که سنش کمه و پختگی عقلی نداره فکر میکنه ازدواج عروسک بازیه
آقا خودت رفتی سراغ کسی که اختلاف سن زیادی باهات داره بعد میای میگی اون فکر میکنه عروسک بازیه؟ اصلا آدم دچار پاییز میشه با حرفات
آدم واقعا سرگیجه میگیره وقتی اینهمه مظلوم نمایی و تناقض رو میبینه.برام مهم نیست از حرفام ناراحت بشی یا نشی فقط کاش دیگه پست نزنی و بری تو اتاق و به کارای زشتت فکر کنی!

قانون نانوشته :

دختری که اینستاگرام دارد اهل زندگی نیست ! :biggrin::whistle::thumbsup:

فانون نانوشته:
کاربری که دو روزه عضو شده و اینطوری پست میزنه ترولی بیش نیست.

mani1365
28-03-2020, 22:20
استارتر تاپیک بذار خیلی رک بهت بگم شما نه تنها هنوز به بلوغ عقلی نرسیدی بلکه خیلی هم پررو هستی.من موندم دوستان دارن چیو لایک میکنن.
این آقا با ۳۰ سال سن ....

فانون نانوشته:

من قصدم مظلوم نمایی نیست ، شما مظلوم نمایی میبینی و این افکار دخترونس. من میخوام بگم خیلی مراقب باشین، اونم تو جامعه ای که دختر ۲۰ ساله زن مرد ۵۷ ساله میشه و زندگیشو میفرسته رو هوا. ( شبیه قصه ی خودم )

من میگم آقا اشتباه کردم و تحت تأثیر قرار گرفتم. در ضمن سی سال ..نه ، سی و چند سال! ( چجوری حساب کردی دراومد سی!؟! )
تا مهریه جلو نرفتیم کلا در حد صحبت بودیم عجب تخیل قوی داری تو!!!
بهر حال هر کسی میتونه ادای عقل کل در بیاره ولی هر چی تو عمل اثبات میشه ، دقیقا تو موقعیتای خاص.

از توله سگم بدترن جماعتی که دارو ندارت رو بپاشون بریزی بعد بجای فاحشه گری خیلی قانونی و شرعی بیان زندگیتو شخم بزنن برن.

راستی اون کاربری که گفتی دور روزه عضو شده خودم میخواستم جوابشو بدم بگم خانمم از اینستاگرام نبوده جای دیگه باهاش آشنا شدم. دیگه زحمت ما رو کم کردی خودت نقل قول زدی.

_

CafeNet999
28-03-2020, 22:44
من قصدم مظلوم نمایی نیست ، شما مظلوم نمایی میبینی و این افکار دخترونس.

_

تازه صولتی هم دوس دالم :wub:

من میخوام بگم خیلی مراقب باشین، اونم تو جامعه ای که دختر ۲۰ ساله زن مرد ۵۷ ساله میشه و زندگیشو میفرسته رو هوا. ( شبیه قصه ی خودم )
بله آدم واقعا باید مراقب باشه که یهو یه مرد سی و چندساله!! هوس نکنه به دختر مردم به چشم توله سگ نگاه کنه.بد زمونه‌ای شده واقعا

من میگم آقا اشتباه کردم و تحت تأثیر قرار گرفتم. در ضمن سی سال ..نه ، سی و چند سال! ( چجوری حساب کردی دراومد سی!؟! )

بنده متولد ۶۵ هستم
برمیگرده به سه و نیم سال پیش
حدود شش ماهی بیشتر گذشت و با یه دختر ۲۰_۲۱ ساله آشنا شدم

چیزایی که خودت گفتی هم یادت نیست؟ متولد ۶۵ الا میشه چندسالش؟ سه سال پیش میشده چن سالش؟

تا مهریه جلو نرفتیم کلا در حد صحبت بودیم عجب تخیل قوی داری تو!!!

اولی مهریش ۱۱۴ سکه و ۱۴ شاخه گل بود. حتی یجایی فکر کردم میشه با حرف زدن این مهریه رو کم گرد. اشتباه از خودم بود

اینو خودت ننوشتی؟؟ نکنه شما تخیل کردی که دوست دختر قیلیت با ۱۱۴ تا سکه راضیه؟؟

از توله سگم بدترن جماعتی که دارو ندارت رو بپاشون بریزی بعد بجای فاحشه گری خیلی قانونی و شرعی بیان زندگیتو شخم بزنن برن.

در مورد قانون حرف نزن دیگه خواهشا.با حکم عدم تمکین آشنایی؟ میدونی با توجه به قانون دلپذیرمون! میتونستی طرف رو زجرکش کنی؟ من دیگه موضوع رو باز نمیکنم چون زیرا!!!
واسه مهریه هم بیش از صد سکه قسط بندی میشه قرار نیست اعدامت کنن.اینو هم خودت انتخاب کردی نه من

mani1365
28-03-2020, 22:53
تازه صولتی هم دوس دالم :wub:

بله آدم واقعا باید مراقب باشه که یهو یه مرد سی و چندساله!! هوس نکنه به دختر مردم به چشم توله سگ نگاه کنه.بد زمونه‌ای شده واقعا
چیزایی که خودت گفتی هم یادت نیست؟ متولد ۶۵ الا میشه چندسالش؟ سه سال پیش میشده چن سالش؟
اینو خودت ننوشتی؟؟ نکنه شما تخیل کردی که دوست دختر قیلیت با ۱۱۴ تا سکه راضیه؟؟
در مورد قانون حرف نزن دیگه خواهشا.با حکم عدم تمکین آشنایی؟ میدونی با توجه به قانون دلپذیرمون! میتونستی طرف رو زجرکش کنی؟ من دیگه موضوع رو باز نمیکنم چون زیرا!!!
واسه مهریه هم بیش از صد سکه قسط بندی میشه قرار نیست اعدامت کنن.اینو هم خودت انتخاب کردی نه من

جدی میگی؟ آخه خانم مارپل صورتی دوست نداشت... حتما کبری خانم ( ورژن ایرانی ) هستی.

بهر حال من دنبال اندام و قیافش بودم ولی میتونستم اینو بدون ازدواجم بدست بیارم ... تو اینمورد فکر نمیکنم نگاهم توله سگی باشه! توله سگ برای زمانی کاربرد داره که زندگیتو بپای یکی میریزی و اون .... بگذریم.

من میتونستم خیلی بپیچونمش ولی مشاوره گفت راحت جدا شو، انقدر آروم که نفهمی کی اومد و رفت! حرفش منطقی بود میخوام بدون برو بیا و کلا خیلی دوستانه جدا شیم.

اون خانم قبلیم خودش تو یکی از صحبتاش گفت من مهریم اینه. ما نه با هم بودیم و نه چیز خاصی .( تخیلتو کم کن )

ژیان
29-03-2020, 06:38
یکی از فامیلا خانومش قبلا با کسی بود و اتفاقا خانوم اونم سنش پایین بود، اونا اونوقت اوضاع مالیشون خیلی بهتر از خانواده ما بود. چند سال بعد زنش با خیانت ازش جدا شد. برگشت گفت آقا اشتباهی که من کردم این بود گفتم گذشتش مال خودشه بمن مربوط نیست و رو خیلی چیزا تعصب خاصی نداشتم و برام مهم نبود. منم مثل خیلی از این دوستان اون زمان فکر میکردم اینچیزا برا مردمه نه من.
یه تصمیماتی تو زندگی هست که باید درست گرفته بشن، خطا پایین بیاد و خیلی محتاط پیش بری. اولین اشتباه کافیه با کله بکوبتت زمین. آدم تا تجربه نگنه واقعا نمیفهمه چقدر باید حواس جمع باشه. تو ازدواج سن طرف_ خانوادش_ شرایط فرهنگی و اعتقادی_ اختلاف طبقاتی زیاد_ بلوغ فکری طرف و ... خیلی مهمه.
من تقریبا ورشکست شدم ، همه چیو از دست دادم . پول ..اعتماد ..آبرو .. عشقی که دنبالش بودم . بیشتر از پول ناراحت اینم کی اون آدم سابق میشم.سخته هیشکی نمیفهمه اینو

آخه شما هم که پسر 20 ساله نبودی بخواهی گول این چیزها رو بخوری یه مرد وقتی 30 سال رو رد میکنه دیگه نباید گول این جذابیت های جنسی رو بخوره و تا این سن هم باید دیگه مردم رو به خوبی شناخته باشه و بدونه به که کسی نمیشه اعتماد کرد. فکر کنم سربازی نرفتی!؟؟! چون اونجا انسان ها رو میشه شناخت که تو شرایط سخت چطوری پا روی همدیگه میذارن و انواع و اقسام کاراکترها رو میشه شناخت اونجا.
حیف سکه طلا نیست آدم بده واسه اینکه یه نفر حاضر بشه باهاش زندگی کنه؟ وقتی با خدا رفیق بشی دیگه انسان ها به چشمت نمیان اصلا که بخواهی واسه رسیدن بهشون زیر بار هرچیزی بری.

خدا نگذره از اون احمق هایی که هی میگن گذشته طرف مهم نیست که کی بوده و چیکار کرده آینده مهمه!!! آخه گذشته هویت و شناسنامه یه انسانه مگه میشه مهم نباشه.

mani1365
29-03-2020, 07:04
از کسانی که کامنت گذاشتن تشکر میکنم چه اونایی که همدردی یا تشکر کردن و چه اونایی که با مسلسل اومدن تو. در کل خواننده های متن و بهتره بگم مخاطبای پنهان تاپیک برای من خیلی مهم بودن، دوست داشتم تجربیات خودمو بنویسم و بهشون هشدار بدم فکر نکنین این مدل اتفاقا برای شما نمیافته. ( هر آدمی تو موقعیتش باید باشه )

اگر قصد تشکیل زندگی دارین اولا آگاهی خودتونو برای ازدواج بالا ببرین و ثانیا هرگز برای ازدواج دنبال دختران کم سن و سال نرید و ملاکتونو از اندام و چهره و شغل و پول و .... بردارین و دربارش بیشتر بدونین ( اگر چه امید ندارم انجامش ندین و انگاری باید سر همه به سنگ بخوره چون ملت این پتانسیلو دارن! ) . اینا یچیزایی هست که میشه بدست بیاد ولی بلوغ و شعور و خانواده اصیل، اخلاق و ... با هیچ هزینه ای بدست نمیاد .

حالا هر کسی خواه پند گیرد ، خواه ملال...

موفق باشین

jimtal
29-03-2020, 07:37
این آقا با ۳۰ سال سن با دوست دختر قبلیش که تقریبا هم سن خودش بوده تا حد تعیین مهریه رفته جلو و ولش کرده بعد رفته سراغ دختری که از خودش ۱۰-۱۲ سال کوچیکتره.

یه نگاه به خودت و رفتارت در قبال دوست دختر قبلیت بنداز بعد این حرفو بزن.ادای آدم مظلوم رو در نیار

خانواده بهت گفتن میتونی هرجور بخوای بارش بیاری و تو حرفشون رو قبول کردی بعد میای در مورد بلوغ عقلی حرف میزنی؟؟؟

مدیریت اقتصاد نداره--> آقا تو خودت دار و ندارت رو بخاطر اندام طرف دادی رفت چی میگی
تو فکر دوست پسرای قبلیشه --> تو خودت هنوز میگی کاش با قبلی ادامه میدادم بعد میگی اون تو فکر قبلیاس؟

تو مگه تاریخچه‌ی زندگیشو میدونی؟ اگه کامل شناخت داشتی چرا رفتی سراغش؟ خوبه حالا خودت هم قبلا با یه آدم رابطه داشتی همچین میگی انگار خودت چشم و گوش بسته بودی

مگه داری در مورد توله سگ حرف میزنی که هرجور بخوای بارش بیاری.داری در مورد یه آدم حرف میزنی.اینو متوجه میشی؟

آقا خودت رفتی سراغ کسی که اختلاف سن زیادی باهات داره بعد میای میگی اون فکر میکنه عروسک بازیه؟ اصلا آدم دچار پاییز میشه با حرفات
آدم واقعا سرگیجه میگیره وقتی اینهمه مظلوم نمایی و تناقض رو میبینه.برام مهم نیست از حرفام ناراحت بشی یا نشی فقط کاش دیگه پست نزنی و بری تو اتاق و به کارای زشتت فکر کنی!

فانون نانوشته:

سلام

دیروز حالم بد بود . تو هم عصبیم کردی . سعی کن زیاد نقل قول نکنی و بی احترامی نکنی . نظر هر کی محترمه .

به هر حال تمامی نظرات رو پاک کردم و عذر خواهی میکنم .

:»:»:»:»:»:»:»:»:»:»:»:»:»:»:»:»:

Angel4
29-03-2020, 12:19
از کسانی که کامنت گذاشتن تشکر میکنم چه اونایی که همدردی یا تشکر کردن و چه اونایی که با مسلسل اومدن تو. در کل خواننده های متن و بهتره بگم مخاطبای پنهان تاپیک برای من خیلی مهم بودن، دوست داشتم تجربیات خودمو بنویسم و بهشون هشدار بدم فکر نکنین این مدل اتفاقا برای شما نمیافته. ( هر آدمی تو موقعیتش باید باشه )

اگر قصد تشکیل زندگی دارین اولا آگاهی خودتونو برای ازدواج بالا ببرین و ثانیا هرگز برای ازدواج دنبال دختران کم سن و سال نرید و ملاکتونو از اندام و چهره و شغل و پول و .... بردارین و دربارش بیشتر بدونین ( اگر چه امید ندارم انجامش ندین و انگاری باید سر همه به سنگ بخوره چون ملت این پتانسیلو دارن! ) . اینا یچیزایی هست که میشه بدست بیاد ولی بلوغ و شعور و خانواده اصیل، اخلاق و ... با هیچ هزینه ای بدست نمیاد .

حالا هر کسی خواه پند گیرد ، خواه ملال...

موفق باشین

آقای مانی، سلام

من فقط داستان شما رو خوندم و اصلا به کامنت سایر دوستان توجهی نکردم.

کوتاه بگم چون می دونم هی می گی ای کاش اون 67 با 114 سکه رو گرفته بودم.

ببین من از روزی که کنکور دادم تا همین چند روز قبل عید خیلی خیلی سخت کار کردم و درس خوندم. دوره فوق لیسانس برای کسب درآمد تحصیلم تا 4 صبح کار می کردم. حالا از مشاوره کنکور بگیر تا پروژه دانشجویی و کار شرکتی و پایان نامه نویسی و ....... . وقتی درسم تموم شد تصمیم به ازدواج گرفتم.

ملک و زمین دارم. البته سال هاست برای فروش گذاشتم ولی خب مشتری نبوده. جاشون پرته.

تو این بین 4 مورد ازدواج پیش اومد که برات داستانشون رو می گم و ببین که اشتباه نکردی.

من از شما چند سالی جوون ترم.

اولیش دختر یکی از سهامداران و مدیر عاملان یکی از بانک های خصوصی بود که در دانشگاه آشنا شدیم. یه سال از من بزرگتر بود البته چند ماه. همه معیار های زیبایی رو داشت. منم دوست داشت. هنوز چند ماه از آشنایی مون نگذشته بود که دیدم هرز می پره. هر روز با یکی و .... خلاصه بهم زدم وقتی مطمئن شدم که رابطه هم داره خصوصا با دوتاشون. بچه شهرک غرب بود. من بچه گیشا هستم.

تا چند سال حدودا 7 سال به کس دیگه ای فکر نکردم. ضربه بزرگی بود.

بعد با دختری آشنا شدم متولد 70، نقاش بود. ظاهری ازش خوشم نمی اومد ولی رفتار خوبی داشت و مهربون بود. یه مدت که گذشت نگو قبلا با کسی نامزد بوده و قصد داشت فقط از من برای حسادت طرف استفاده کنه. رابطه رو سریع قطع کردم. البته می خواست توضیح بده و ... که من واقعا حوصله نداشتم. اگر با من هستی دیگه طرف مقابل باید تموم شده باشه دیگه. حالا نگید بی معرفتم ولی با همه آرایش و ... مثل زنای 50 ساله بود قیافه ش.

مورد بعدی هم متولد 70 بود، قیافه خوبی نداشت. بچه شهرستان بود از شهرستان خودمونم بود. رفته رفته ازش خوشم اومد. براش همه چی هم خریدم. بعد مهریه ش 14 سکه و 14000 گل رز و سه دنگ از زمین و خونه م بود. که بعدا دید من موافق نیستم فقط 14 سکه رو خواست ولی از اون طرف با پدر و مادر و داداشم دشمن شده بود. منم کنار گذاشتمش. از نظر فرهنگی با اینکه هم شهرستانی بودیم بهم نمی خوردیم. می گفت این مهریه کم به این معنی هست که من بدکاره بودم یا باکره نیستم.

یه مورد هم متولد 74 بود. چشم زنگی و زیبا بود. ولی بچه. یعنی هر روز قهر و بعد آشتی. یجا دیدم دیگه نمی کشم. تمومش کردم.

بعد شما حساب کن الان با مدرک ارشد و کار در یک شرکت و کار متفرقه تدریس رو هم رفته 3.5 میلیون در ماه درآمد دارم. سکه رو هم اصلا بگیر 5 تومن ثابت که می دونیم نیست. شما 100 سکه مهر کنی می شه چقدر؟ 500 میلیون یعنی باید 142 ماه کار کنی بدون هیچ خرجی یعنی بیش از 10 سال.

بعد پسر عموی من درس نخوند رفت اصفهان راهنمای تور شد تو همون دو سه سفر اول با یه دختر آلمانی آشنا شد. مثل ماه. مهریه نداشت. باکره هم بود. متولد 76. چند ماه بعد ایران ازدواج کردن و بعد رفتن آلمان. الان خوشبخت. دو تا بچه داره. بخدا دختره رو ببینی می گی چقدر شبیه کیتی پری هست. بعد چقدر پاک. یعنی هرجا برن با هم. نه خبری از خیانت هست نه هرز پریدن نه لباس اونجوری بپوشه. ساده بی آرایش بی عمل بینی و زیبایی. دیگه حداکثر پوشش لختی که داشت یه لباس تا زیر زانو بود. انقدر هم ساده هست که حد نداره. پسر عموم خوشبخت شد. زندگیش هم که آلمانه.

حالا نمی گم زن خارجی بگیر. ولی یکی رو بگیر به دلت بشینه. مهریه نخواد. دوستت داشته باشه بی منت. همینی که هستی رو بخواد.

می دونم سنت بالا رفته مثل خودم ولی یه تصمیم درست بهتر از تصمیم غلط ابدی هست.

ببین همه دختر ها هم وقتی موقعش بشه مهریه رو اجرا می ذارن شک نکن. هرچقدر تو آروم باشی بالاخره اونا یه بار عصبانیت می کنن و تمام.

aryamehr1368
15-04-2020, 15:50

بنده متولد ۶۵ هستم و در خانواده ی متوسط از نظر مالی بزرگ شدم. متأسفانه هیچوقت آگاهی خودمو درباره ی شناخت بیشتر آدم ها و تصمیمات مهمم بالا نمیبردم و خودمو عقل کل میدونستم. بزرگترین ضربه ی زندگی من از جایی شروع شد که اولین قدم اشتباه رو برداشتم.
برمیگرده به سه و نیم سال پیش که تصمیم گرفتم با توجه به درآمد و پولی که پدرم کنار گذاشته بود یه شرایط حداقلی بوجود بیارم و ازدواج کنم، یادم میاد با دختری متولد ۶۷ آشنا شدم ... این بزرگ ترین شانس من بود اما خودم از دستش دادم. دختره توقع خاصی ازم نداشت ، خیلیم راه اومد‌ و البته خیلی متعهد بود چون چند بار امتحانش کردم و یجورایی برام ثابت شده بود آدم خوبیه، آدم مقیدی( با ایمان ) بود و فکر میکردم اینچیزا تو این زمانه امل بازیه. معیاراشو گفت و تقریبا هشتاددرصد با من و شرایطم و خانوادم اوکی بود. در نهایت من احمق بعد یمدت گفتم نه این سنی نمیخوام ! چشمش چرا مشکیه، اندامش چرا اینجوره و فلان و بهمان. خلاصه با هزار عیب جور کردن ردش کردم.
حدود شش ماهی بیشتر گذشت و با یه دختر ۲۰_۲۱ ساله آشنا شدم.. چشمای رنگی ، اندام و همه چی در ظاهر همون بود که میخواستم. رو هوا بودم و سعی کردم از دستش ندم . یمدت باهام حرفامونو زدیم و قرار شد اقدام کنم.زمانی که دوست بودیم به بهانه های مختلف براش خرج میکردم و اگر چیزی خلاف میلش بود زود قهر میکرد. بشدت لوس و خودخواه و نازک نارنجی و البته بددهن بود بود.
بهر حال با خانوادم مطرحش کردم اونام مشکلی بظاهر نداشتن و گفتن چون سنش کمه میتونی هر جور دوست داری بارش بیاری... این بدترین حرفی بود که میشد بمن بزنن .
ما اقدام کردیم و مجبور شدیم دو بار خواستگاری بریم... تو جلسه دوم پدرش رو کرد بمن گفت ۵۰۰ سکه ی طلا و سه دونگ خونه یا ماشین . چون دوستش داشتم و مغزم کار نمیکرد و درگیر نگاههای سنگین خانمم بودم قبول کردم در حالی که من خونه نداشتم و خونه ی پدریم یه خونه ۹۵ متری کلنگی بود.
گفتن طلا ۱۵۰ گرم یا بیشتر ، منم حالیم نبود گفتم بچشم و ... دقیق یادمه وقتی برای خرید رفتیم دست گذاشت روی گرون ترین حلقه که باورم نمیشد شونزده میلیون تومن از حسابم تو چند دقیقه رفته و شبش همون حلقه رو گذاشت استوریش که بعدا فهمیدم رو چشم و هم چشمی بوده... توجه نکردم و همینطور تمام پولی که پدرم و خودم داشتیم صرف خرید طلا و لباس های گران قیمت و ... شد. ما یه عقد مختصر گرفتیم چون واقعا برام پولی نمونده بود ولی امید الکی داشتم و میگفتم بیشتر کار میکنم......... تا یه شب پدرش تماس گرفت و گفت باید خونه بخری وگرنه خبری از زن نیست، باید ماشینتو عوض کنی و باید و باید و باید....
با خانمم که تازه عقد کرده بودیم حرف زدم بحثمون شد برگشت گفت تو گوه خوردی زن گرفتی! مگه من کلفت ننتم. دو هفته ای رابطمون شکراب بود و منم سردرگم بودم. تازه فهمیدم با یه پدر و مادر زن حسابگر و یه زن که درونش یه بچه زندست طرفم . بمن پیام داد من دوست دارم با رفیقام بیرون برم مسافرت برم، فلان کارو بکنم و ... که قبلا سرش توافق کرده بودیم اونوقت بود دیدم این آدم کلا نیاز به سرپرستی و یه جیب پر پول داره و نمیتونه بعنوان همسر کنار من زندگی کنه.
بهش گفتم تا زوده بیا جدا شیم و اونم طلاهاشو برداشت و سر مهریه چند ماهه بدو بدو دارم و رو به هر کسی انداختم واسطه بشن حداقل توافقی جدا شیم. الان در حال جدایی هستیم. اشتباه من این بود درباره ازدواج ناآگاه بودم و زیادی درگیر ظاهر بودم ، باطن و ارزشای یه آدم واقعی رو فراموش کرده بودم و از همه بدتر دست رو بچه گذاشتم. واقعا دختر جماعت تا ۲۵_۶ سالگی اصلااااا مناسب ازدواج نیستن. اشتباهی که من انجام دادم رو شما مرتکب نشین ...
اندام و قیافه برای چند شبه بقیش باید با افکار طرفتون و خانوادش زندگی کنین.
چند روز پیش متوجه شدم اون دختره که متولد ۶۷ بود ازدواج کرده و یه بچه داره. کاش با اون که عقلش میرسید ازدواج میکردم...
سلام من شغلم جوریه دادگاه زیاد رفت و آمد کردم یکی از بزرگترین معضلات این مملکت در دادگاه ها مشکلات خانوادگیه ,این مشکل فقط مشکل شما نیست اصولا مردها در انتخاب همسر اندام و قیافه حرف اول رو میزنه و بعدش میرن به کما و شش ماه بعد در دادسرای خانواده به هوش میان,اینقدر به خودت ناراحتی نده شما شانس اوردید وارد زندگی با اون خانم نشدید و فرض کن بچه داشتی اون موقع میخواستی چیکار کنی؟یا همسرت موقعی که نیستی بهت خیانت میکرد.به هرحال هر انسانی در زندگیش از یک جایی ضربه میخوره و سختی هایی در زندگیش به وجود میاد ,پارسال همین موقع من یه پام بیمارستان بود یه پام دادگاه دو تا تصادف هم داشتم همزمان,به مرور همه چی درست میشه موفق باشی