PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اینترنت وای فای با پهنای باند اختصاصی ( پوینت تو پوینت )

omidtb
25-03-2020, 09:33
پهنای باند اختصاصی

در اختیار داشتن سرعت بالای اینترنت همان چیزی است که تمامی کسب و کارها در پی آن هستند . حتی شرکت‌هایی که کسب و کار آن‌ها هیچ رابطه مستقیمی با اینترنت و کامپیوتر ندارند. سرعت اینترنت در پهنای باند اختصاصی ارائه شده از طرف شرکتهای ارائه دهنده سرویس(در اکثر موارد) مشابه یکدیگر است. اما بستر مطمئن و تکنولوژی انتقال و پشتیبانی قوی، از پارامترهایی است که کیفیت و ثبات سرویس را جهت استفاده اداری و تجاری تضمین می کنند.
پهنای‌باند (Bandwidth)، واژه‌‌ای‌ست که برای تعریف اتصال پرسرعت داده‌ها به کار می‌رود و منظور از پهنای باند اختصاصی، راهکاری‌ست که شرکت‌ها و سازمان‌ها را قادر می‌سازد تا بتوانند به صورت آنلاین و پرسرعت، به شبکه‌ی جهانی اینترنت و شبکه‌های محلی وصل شوند
پهنای باند اختصاصی به صورت Point to Point (نقطه به نقطه) بر روی بستر بیسیم با کیفیت بالا می تواند پاسخگوی تمامی نیازهای صاحبان کسب و کار باشد.

ویژگی ها :

کیفیت بالا و بدون نوسان (عدم اشتراک بین کاربران)
بدون محدودیت حجمی
تضمین برقراری ارتباط به میزان 99.9%
ارائه خدمات مطابق با توافق نامه SLA (تضمین کیفیت خدمات)
ارائه پهنای باند اختصاصی بر روی 3 بستر متفاوت به صورت همزمان
پشتیبانی 24 ساعته
امکان استفاده از تمامی پروتکل ها
ارائه نرم افزار مانیتورینگ و کنترل پهنای باند مصرفی
نصب و راه اندازی رایگان در کمتر از ۷۲ ساعت
ارائه خدمات پشتیبانی حضوری به صورت رایگان
پوشش وسیع تهران،کرج، پرند و حومه بابیش از50 پاپ سایت
استفاده از مجهزترین و پیشرفته‌ترین تجهیزات سخت‌افزاری به منظور برقراری ارتباط
داشتن ارتباط میان شرکت‌ها و واحدهای زیرمجموعه و مراکز و نمایندگی‌ها

پهنای باند چیست ؟

تولید کنندگان تجهیزات سخت افزاری شبکه در زمان ارائه محصولات خود تبلیغات زیادی را در ارتباط با پهنای باند ، انجام می دهند . اکثر کاربران اینترنت نسبت به میزان پهنای باند مودم خود و یا سرویس اینترنت Broadband دارای آگاهی لازم می باشند.پهنای باند، ظرفیت اتصال ایجاد شده را مشخص نموده و بدیهی است که هر اندازه ظرفیت فوق بیشتر باشد ، امکان دستیابی به منابع شبکه با سرعت بیشتری فراهم می گردد . پهنای باند ، ظرفیت تئوری و یا عملی یک اتصال شبکه و یا یک اینترفیس را مشخص نموده که در عمل ممکن است با یکدیگر متفاوت باشند . مثلا" یک مودم V.90 پهنای باندی معادل 56Kbps را در حالت سقف پهنای باند حمایت می نماید ولی با توجه به محدودیت های خطوط تلفن و سایر عوامل موجود، عملا" امکان رسیدن به محدوده فوق وجود نخواهد داشت . یک شبکه اترنت سریع نیز از لحاظ تئوری قادر به حمایت پهنای باندی معادل 100Mbps است ، ولی عملا" این وضعیت در عمل محقق نخواهد شد ( تفاوت ظرفیت تئوری پهنای باند با ظرفیت واقعی.)

پهنای باند بالا و Broadband :

در برخی موارد واژه های "پهنای باند بالا" و " Broadband " به جای یکدیگر استفاده می گردند . کارشناسان شبکه در برخی موارد از واژه "پهنای باند بالا " به منظور مشخص نمودن سرعت بالای اتصال به اینترنت استفاده می نمایند . در این رابطه تعاریف متفاوتی وجود دارد . این نوع اتصالات، پهنای باندی بین 64Kbps تا 3000Kbps و یا بیشتر را ارائه می نمایند . پهنای باند بالا با Broadband متفاوت است . Broadband ، نشان دهنده روش استفاده شده به منظور ایجاد یک ارتباط است در صورتی که پهنای باند ، نرخ انتقال داده از طریق محیط انتقال را نشان می دهد.

اندازه گیری پهنای باند شبکه:

به منظور اندازه گیری پهنای باند اتصال شبکه می توان از ابزارهای متعددی استفاده نمود . برای اندازه گیری پهنای باند در شبکه های محلی ( LAN ) ، از برنامه هائی نظیر netpref و ttcp ، استفاده می گردد. در زمان اتصال به اینترنت و به منظور تست پهنای باند می توان از برنامه های متعددی استفاده نمود . تعداد زیادی از برنامه های فوق را می توان با مراجعه به صفحات وب عمومی استفاده نمود . صرفنظر از نوع نرم افزاری که از آن به منظور اندازه گیری پهنای باند استفاده می گردد ، پهنای باند دارای محدوده بسیار متغیری است که اندازه گیری دقیق آن امری مشکل است.

تاخیر :

پهنای باند صرفا" یکی از عناصر تاثیر گذار در سرعت یک شبکه است . تاخیر( Latency ) که نشاندهنده میزان تاخیر در پردازش داده در شبکه است ، یکی دیگر از عناصر مهم در ارزیابی کارآئی و سرعت یک شبکه است که دارای ارتباطی نزدیک با پهنای باند می باشد . از لحاظ تئوری سقف پهنای باند ثابت است . پهنای باند واقعی متغیر بوده و می تواند عامل بروز تاخیر در یک شبکه گردد . وجود تاخیر زیاد در پردازش داده در شبکه و در یک محدوده زمانی کوتاه می تواند باعث بروز یک بحران در شبکه شده و پیامد آن پیشگیری از حرکت داده بر روی محیط انتقال و کاهش استفاده موثر از پهنای باند باشد .

تاخیر و سرویس اینترنت ماهواره ای :

دستیابی به اینترنت با استفاده از ماهواره به خوبی تفاوت بین پهنای باند و تاخیر را نشان می دهد . ارتباطات مبتنی بر ماهواره دارای پهنای باند و تاخیر بالائی می باشند . مثلا" زمانی که کاربری درخواست یک صفحه وب را می نمائید ، مدت زمانی که بطول می انجامد تا صفحه در حافظه مستقر گردد با این که کوتاه بنظر می آید ولی کاملا" ملموس است. تاخیر فوق به دلیل تاخیر انتشار است .علاوه بر تاخیر انتشار ، یک شبکه ممکن است با نوع های دیگری از تاخیر مواجه گردد . تاخیر انتقال ( مرتبط با خصایص فیزیکی محیط انتقال ) و تاخیر پردازش ( ارسال درخواست از طریق سرویس دهندگان ------ و یا ایجاد hops بر روی اینترنت ) دو نمونه متداول در این زمینه می باشند .

اندازه گیری تاخیر در یک شبکه :

از ابزارهای شبکه ای متعددی نظیر ping و traceroute می توان به منظور اندازه گیری میزان تاخیر در یک شبکه استفاده نمود . برنامه های فوق فاصله زمانی بین ارسال یک بسته اطلاعاتی از مبداء به مقصد و برگشت آن را محاسبه می نمایند . به زمان فوق round trip ، گفته می شود . round trip تنها روش موجود به منظور تشخیص و یا بدست آوردن میزان تاخیر در یک شبکه نبوده و در این رابطه می توان از برنامه های متعددی استفاده نمود.
پهنای باند و تاخیر دو عنصر تاثیر گذار در کارائی یک شبکه می باشند .معمولا" از واژه Quality of Service ) QoS ) به منظور نشان دادن وضعیت کارائی یک شبکه استفاده می گردد که در آن دو شاخص مهم پهنای باند و تاخیر مورد تو جه قرار می گیرد.

omidtb
25-03-2020, 09:38
سلام با توجه به اینکه بنده قصد خرید اینترنت با پهنای باند اختصاصی دارم لطفا دوستانی که از شرکت های سیستک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])یا رسپینا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) اینترنت با پیهنای باند اختصاصی گرفته تست سرعت و همچنین سرعت دانلود اپلود قرار داد و هزینه ماهانه سرویس را اعلام کند با تشکر

komail7
25-03-2020, 14:18
سلام
برای شهر قزوین با رسپینا 5 ماه پیش صحبت کردم هر مگ 120 هزار تومن گفتن بهم
شاتل هم بررسی کنید الان استفاده میکنم و خیلی راضی هستم

omidtb
25-03-2020, 17:07
سلام
برای شهر قزوین با رسپینا 5 ماه پیش صحبت کردم هر مگ 120 هزار تومن گفتن بهم
شاتل هم بررسی کنید الان استفاده میکنم و خیلی راضی هستم

سلام با توجه به اینکه شما مشترک پهنای باند اختصاصی رسپینا هستین میخواستم بدونم فقط همون هزینه ماهیانه هر مگ 120 تومن رو دادین ؟
یا هزینه انتن رادیو و کابل کشی هم دایدن؟
و اینکه الان با چه سرعتی قرارداد بستین لطفا یک تست سرعت دانلود و اپلود بذارین؟

pipo4713
25-03-2020, 19:50
سلام با توجه به اینکه بنده قصد خرید اینترنت با پهنای باند اختصاصی دارم لطفا دوستانی که از شرکت های سیستک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])یا رسپینا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) اینترنت با پیهنای باند اختصاصی گرفته تست سرعت و همچنین سرعت دانلود اپلود قرار داد و هزینه ماهانه سرویس را اعلام کند با تشکر

شرکتهای بهتری به جز رسپینا هم هستن مانند افرانت یا چاپار نت سعی کنید اینها رو هم بررسی کنید..

komail7
26-03-2020, 02:31
سلام با توجه به اینکه شما مشترک پهنای باند اختصاصی رسپینا هستین میخواستم بدونم فقط همون هزینه ماهیانه هر مگ 120 تومن رو دادین ؟
یا هزینه انتن رادیو و کابل کشی هم دایدن؟
و اینکه الان با چه سرعتی قرارداد بستین لطفا یک تست سرعت دانلود و اپلود بذارین؟
سلام
رسپینا دکل داخل شهر قزوین نداره و گقتن از دکل های زیرساخت قزوین بهتون سرویس میدیم که فاصلشون از من زیاد بود
الان از شاتل سرویس 30 مگ پهنای باند دارم و خیلی راضی هستم و شاتل هر مگ 130 هزار تومن با مالیات حساب میشه 4 مگابایت حدودا سرعت دانلود هست و پینگ به سرورهای داخلی حدود 6-7 - پینگ 8.8.8.8 هم 42-43 که قطعا تهران وضعیتش بهتر از قزوین هست
رادیو و کابل و دکل هم از قبل داشتم و هزینه ای نکردم براش

مبین نت یک زمانی تجهیزات رو امانی میداد میتونید سوال کنید ازشون

omidtb
26-03-2020, 12:15
سلام
رسپینا دکل داخل شهر قزوین نداره و گقتن از دکل های زیرساخت قزوین بهتون سرویس میدیم که فاصلشون از من زیاد بود
الان از شاتل سرویس 30 مگ پهنای باند دارم و خیلی راضی هستم و شاتل هر مگ 130 هزار تومن با مالیات حساب میشه 4 مگابایت حدودا سرعت دانلود هست و پینگ به سرورهای داخلی حدود 6-7 - پینگ 8.8.8.8 هم 42-43 که قطعا تهران وضعیتش بهتر از قزوین هست

ممنون از شما دو مورد هست که زحمتش با شماست
1- گرفتن تست سرعت از سایت speedtest.net هم سرور خارجی و هم سرور داخلی
2- من چون هیچ تجهیزاتی ندارم و حدود 50 متر هم کابل کشی لازم داره ایا شرکت به صورت امانی در اختیار من می گذارد ؟
2-

m_amin
26-03-2020, 18:52
سلام

یعنی الان ۴ تا ۱۳۰ هزار تومان میدید برای سرویس؟
چون متوجه نشدم ۳۰ مگ پهنای باندتون هست ولی زدین ۱۳۰ هزار تومان
الان پتیاک یه سرویس ۵ تا ۵۰ مگ میده ماهی ۱۶۵ هزار تومان

omidtb
26-03-2020, 21:06

سلام بله هر مگ پهنای باند اختصاصی با سرعت دانلود 124 مگابایت بر ثانیه و سرعت اپلود باز میشه ماهی 130 هزار تومن حالا اگر 4 مگ باشه میشه 520 هزار تومن ماهانه که البته دانلود و اپلود نامحدود بدون هر گونه مصرف منصفانه هست
و سرویس که شما نام بردی 5 تا 50 مگ سرویس اشتراکی ( 1 به 8 ) با دانلود حجمی هست که در مواقع شلوغی و کارکرد هم زمان 7 یوزر دیگر نت شما تا 5 مگ افت میکنه و از طرفی پینگ تایم پکت لاست میگرین و در مواقع خلوتی سرعت شما تا حداکثر سرعت محدود شده 50 مگ بالا میرود
پهنای باند اختصاص در تمام 24 ساعت دقیقا با همان سرعتی که قرارداد بستین ثابت هست و بسیار مناسب برای گیم و بازی های انلاین می باشد!

m_amin
27-03-2020, 00:47
خوب من این تیکه هر مگ پهنای باند اختصاصی با سرعت ۱۲۴ مگابایت بر ثانیه رو متوحه نمیشم!
اگه هر مگ رو دارید پول میدید اون ۱۲۴ مگابایت چیه دیگه؟
مگر اینکه منظورتون هر گیگ پهنای باند باشه که اون درست هست یعنی ۱۲۴ مگابایت یا اینکه من متوجه نمیشم
و اینکه اون سرویس که من گفتم سرویس حجمی نیست و نامحدود هست اما اشتراکیش درسته اما فکر نکنم ۵ مگ بشه
البته یه سرویس دیگه دارند ۳۰ مگ اختصاصی یعنی دیگه ۵ تا ۳۰ نیست اون رو ماهی ۲۵۰ هزار تومان میگند.
قیمت سرویس شاتل رو دارید؟

سلام بله هر مگ پهنای باند اختصاصی با سرعت دانلود 124 مگابایت بر ثانیه و سرعت اپلود باز میشه ماهی 130 هزار تومن حالا اگر 4 مگ باشه میشه 520 هزار تومن ماهانه که البته دانلود و اپلود نامحدود بدون هر گونه مصرف منصفانه هست
و سرویس که شما نام بردی 5 تا 50 مگ سرویس اشتراکی ( 1 به 8 ) با دانلود حجمی هست که در مواقع شلوغی و کارکرد هم زمان 7 یوزر دیگر نت شما تا 5 مگ افت میکنه و از طرفی پینگ تایم پکت لاست میگرین و در مواقع خلوتی سرعت شما تا حداکثر سرعت محدود شده 50 مگ بالا میرود
پهنای باند اختصاص در تمام 24 ساعت دقیقا با همان سرعتی که قرارداد بستین ثابت هست و بسیار مناسب برای گیم و بازی های انلاین می باشد!

morteza_mombeini
27-03-2020, 10:07
سلام

ینی حدودا ماهی سه چهار میلیون پول اینترنت میدی؟ برای خونه زیاد نیست این مقدار؟

omidtb
27-03-2020, 12:04
خوب من این تیکه هر مگ پهنای باند اختصاصی با سرعت ۱۲۴ مگابایت بر ثانیه رو متوحه نمیشم!
مگر اینکه منظورتون هر گیگ پهنای باند باشه که اون درست هست یعنی ۱۲۴ مگابایت یا اینکه من متوجه نمیشم
و اینکه اون سرویس که من گفتم سرویس حجمی نیست و نامحدود هست اما اشتراکیش درسته اما فکر نکنم ۵ مگ بشه
البته یه سرویس دیگه دارند ۳۰ مگ اختصاصی یعنی دیگه ۵ تا ۳۰ نیست اون رو ماهی ۲۵۰ هزار تومان میگند.

1- بله منظروم از 1 مگ پهنای باند هست که سرعت دانلود ان 124 کیلو هست

omidtb
27-03-2020, 12:05
بله اگر سرویس 30 مگ بخوان میشه ماهیانه 4 تومن

ولی برای گیم همون 5 مگ کافیه

blackbird
27-03-2020, 12:49
قیمت چند سال پیش پهنای باند اختصاصی از ISP های خوب رو دیده بودید الان این قیمت مفت بود فکر کنم مگابیتی 800 تا 1 تومن بود !!!

amin_v30
27-03-2020, 13:19
بله اگر سرویس 30 مگ بخوان میشه ماهیانه 4 تومن

ولی برای گیم همون 5 مگ کافیه
600 هزارتومن هم برای هر ماه گیم آنلاین زدن هم برای مشترک خونگی اصلا به صرف نیست به نظرم

morteza_mombeini
27-03-2020, 14:17
600 هزارتومن هم برای هر ماه گیم آنلاین زدن هم برای مشترک خونگی اصلا به صرف نیست به نظرم
الان ماهی صد تومن هم به صرفه نیست چون اکثر مردم حقوق ماهانشون بین ۲ تا ۳ میلیون تومنه اکثرا هم اجاره و اینا میدن نمیتونن ماهی ۵۰۰ برا نت بدن . اونایی هم که پولدارن ماهی ۱۰ پانزده میلیون درامدشونه که تا ماهی ۳ تومن هم میتونن هزینه کنن برا اینترنت

komail7
27-03-2020, 20:36
سلام
بله 3.900 هزینه اینترنت ماهیانه پرداخت میکنم
کارم طوری هست که نیاز دارم و قطعا افزایش خواهم داد به 60 مگ
ولی انصافا از هرچی مشکل اینترنت هست راحت شدم به خدا

komail7
27-03-2020, 20:40
خیر 30 تا 130 هزار تومن میدم
سرویس پتیاک پهنای باند نیست و وایرلس اشنراکی هست که اسیاتک هم داره میده

omidtb
27-03-2020, 20:41
سلام
بله 3.900 هزینه اینترنت ماهیانه پرداخت میکنم
کارم طوری هست که نیاز دارم و قطعا افزایش خواهم داد به 60 مگ
ولی انصافا از هرچی مشکل اینترنت هست راحت شدم به خدا
سلام لطفا از اسپید تست سرعت دانلود بذارین

komail7
27-03-2020, 20:44
هر 1 مگابیت 128 کیلوبایت هست و 8 مگابیت میشه 1 مگابایت دانلود
تو پهنای باند حتی اگر 1 گیگابیت هم بخرید هیچ وقت افت سرعت نخواهید داشت و حجم کاملا نامحدود هست
شاتل یک سرویس داره که وایرلس حجمی هست که برای همه شهر ها نیست و باید بپرسید

komail7
27-03-2020, 21:31
سلام لطفا از اسپید تست سرعت دانلود بذارین
خدمت شما
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

omidtb
27-03-2020, 22:13
خدمت شما

عجب سرویس مشتی داداش هزینه راه اندازی هم شما دادی ؟

komail7
28-03-2020, 02:07
عجب سرویس مشتی داداش هزینه راه اندازی هم شما دادی ؟

برای نصب رادیو روی هر 2 دکل ( دکل شاتل و خودم ) 200 هزار تومن
کابل و دکل و 2 رادیو رو از قبل داشتم و هزینه ای نکردم براشون

ابر_حیزون
28-03-2020, 10:08
پهنای باند اختصاصی خیلی گرونه

اینی که شما میخوای بگیری اشتراکی هست

اختصاصی تایم اوت ش هم بیشتره

omidtb
31-03-2020, 10:21
پهنای باند اختصاصی خیلی گرونه

اینی که شما میخوای بگیری اشتراکی هست

اختصاصی تایم اوت ش هم بیشتره

دوست عزیز شما برعکس گفتی

arminkhm
12-04-2020, 01:51
هر 1 مگابیت 128 کیلوبایت هست و 8 مگابیت میشه 1 مگابایت دانلود
تو پهنای باند حتی اگر 1 گیگابیت هم بخرید هیچ وقت افت سرعت نخواهید داشت و حجم کاملا نامحدود هست
شاتل یک سرویس داره که وایرلس حجمی هست که برای همه شهر ها نیست و باید بپرسید

درود
من هم از سرویس پهنای باند اختصاصی شاتل استفاده میکنم (Dedicated) و به صورت پوینت تو پوینت اینترنت میگیرم.
این مشخصات سرویسی که شما دادید انگاری فرق میکنه با سرویسی که من دارم.
من ۵۰ مگابیت اپلود\دانلود گرفتم ترافیکش نامحدود نیست ماهانه ۳۰۰ گیگ بین الملل داره کمترین بسته اینترنت قابل خرید هم ۱۰۰ گیگ به قیمت ۳۰۰ هزارتومن هست.
ماهی ۱۴۶۰دارم هزینه میکنم برای این سرویس.
پینگمم با شما مقایسه کردم خیلی افتضاح تره انگاری من کمتر از ۱۶ نگرفتم تا حالا برای داخلی.
میشه از داخل پنلتون عکس از اسم سرویسی که گرفتید بدید؟
با تشکر

komail7
12-04-2020, 11:57
درود
من هم از سرویس پهنای باند اختصاصی شاتل استفاده میکنم (Dedicated) و به صورت پوینت تو پوینت اینترنت میگیرم.
من ۵۰ مگابیت اپلود\دانلود گرفتم ترافیکش نامحدود نیست ماهانه ۳۰۰ گیگ بین الملل داره کمترین بسته اینترنت قابل خرید هم ۱۰۰ گیگ به قیمت ۳۰۰ هزارتومن هست.
پینگمم با شما مقایسه کردم خیلی افتضاح تره انگاری من کمتر از ۱۶ نگرفتم تا حالا برای داخلی.
با تشکر
سلام
سرویسی که میگید رو دیدم چنتا از دوستان هم داشتن و حجمی هست ولی در بستر وایرلس یعنی بیشتر شبیه به وایرلس اشتراکی هست
سرویس بنده پهنای باند هست که بسته به سرعت از 120 تا 150 هزار تومن هزینه هر مگابیت میشه
الان به پنل دسترسی ندارم ولی تو پنل سرویس رو
W30M زده و هیچی دیگه ننوشته و مصرف حجم هم نمیندازه

morteza_mombeini
12-04-2020, 13:15
سلام
سرویسی که میگید رو دیدم چنتا از دوستان هم داشتن و حجمی هست ولی در بستر وایرلس یعنی بیشتر شبیه به وایرلس اشتراکی هست
سرویس بنده پهنای باند هست که بسته به سرعت از 120 تا 150 هزار تومن هزینه هر مگابیت میشه
الان به پنل دسترسی ندارم ولی تو پنل سرویس رو
W30M زده و هیچی دیگه ننوشته و مصرف حجم هم نمیندازه

شما چند مگابیت گرفتی و ماهی چقدر هزینه میدی؟

komail7
12-04-2020, 15:49
شما چند مگابیت گرفتی و ماهی چقدر هزینه میدی؟

3.900 براي 30 مگابيت

morteza_mombeini
13-04-2020, 09:57
3.900 براي 30 مگابيت

سرعت از 30 بالاتر هم میره یا قفلش کردن روی 30 ؟

زمانی که اینترنت به طور سراسری کند میشه مثل شب عید که به همه 100 گیگ داده بودن و سرعت همه پایین اومده بود ایا برای شما هم افت کرده بود یا استیبل بود ؟

mohandes23
13-04-2020, 11:27
3.900 براي 30 مگابيت
اینترنت فیبر می گرفتید ارزونتر و بهتر نبود؟

komail7
13-04-2020, 12:26
اینترنت فیبر می گرفتید ارزونتر و بهتر نبود؟
شديدا دنبال فيبر بودم ولي متاسفانه در منطقه ما امكانش نيست

komail7
13-04-2020, 12:29
سرعت از 30 بالاتر هم میره یا قفلش کردن روی 30 ؟

زمانی که اینترنت به طور سراسری کند میشه مثل شب عید که به همه 100 گیگ داده بودن و سرعت همه پایین اومده بود ایا برای شما هم افت کرده بود یا استیبل بود ؟

بعضي اوقات تا 50 هم ميره ولي هيچ وقت زير 30 نمياد
در زمان شلوغي و ... كلا زير 30 نمياد و استيبل بود
در پهناي باند هيچ وقت نبايد زير سرعتي كه خريداري شده بياد

blackbird
13-04-2020, 13:30
پهنای باند اختصاصی حجم ناحدود هست همه جا، که مزیت بزرگی حساب میشه که فکر نکنم به این زودی ها تو فیبر دیده بشه

morteza_mombeini
13-04-2020, 16:10
پهنای باند اختصاصی حجم ناحدود هست همه جا، که مزیت بزرگی حساب میشه که فکر نکنم به این زودی ها تو فیبر دیده بشه
خیلی هم مزیت حساب نمیشه شما میتونی سرعت بالاتری با تانوما بگیری ولی قیمت کمتر بپردازی نهایتا ماهی ۶۰۰ ولی اگر بخای پهنای باند بگیری باید ماهی سه چهار میلیون هزینه کنی اونم برا خونه که اصلا به صرفه نیست

mr korash
13-04-2020, 16:35
:biggrin: والا مستقیم از مخابرات بری فیبر بکشی برات ارزونتر در میاد :biggrin: اینکه رفتی بهت ندادن واسه اینه بیشتر که براشون نمیصرفه برا یه مشترک خرج کنن ! ولی اگه میگفتی همه از جیب میدم همین فرداش میومدن برات وصل میکردن :laughing: داری ماهی 4 میلیون میدی !! واسه سرعت 30 مگ !!

komail7
13-04-2020, 17:29
:biggrin: والا مستقیم از مخابرات بری فیبر بکشی برات ارزونتر در میاد :biggrin: اینکه رفتی بهت ندادن واسه اینه بیشتر که براشون نمیصرفه برا یه مشترک خرج کنن ! ولی اگه میگفتی همه از جیب میدم همین فرداش میومدن برات وصل میکردن :laughing: داری ماهی 4 میلیون میدی !! واسه سرعت 30 مگ !!

تو شهر ما مقام مديريتي استاني نيست كه ما رو نشناسه و با هر نوع مديري كه فكرش رو بكنيد صحبت كرديم ولي متاسفانه كلا زيرساخت منطقه ما خرابه + پيشنهاد شد همزمان 50 سرويس تانوما بگيريم ازشون
پيشنهاد هم داديم بهشون كه خودمون همه كارها رو انجام بديم ولي موافقت نشد كه البته از تهران دنبالش هستيم ( هم تيم تخصصي شبكه داريم + كارگر + تجهيزات كندن زمين + تجربه زياد در فيبرنوري ... )
مشكل هزينه ماهيانه نيست بيشتر كيفيت شبكه اهميت داره ( كارم حساسه و براي بازي و دانلود و ... استفاده نميكنم )

فعلا در حال مذاكره با زيرساخت + فيزيك نظري ( پژوهش هاي بنيادي ) هستيم كه مستقيم سرويس بگيريم

blackbird
13-04-2020, 18:29
خیلی هم مزیت حساب نمیشه شما میتونی سرعت بالاتری با تانوما بگیری ولی قیمت کمتر بپردازی نهایتا ماهی ۶۰۰ ولی اگر بخای پهنای باند بگیری باید ماهی سه چهار میلیون هزینه کنی اونم برا خونه که اصلا به صرفه نیست

من متوجه نشدم چه جوری حساب کردید مگه بالاتر از ماهی 500 گیگ که 160 تومنه داره ؟ ترافیک اضافه هم 500 گیگ بین الملل زده 700 هزار تومن ماهی 600 چه طرحی هست ؟ البته پنلها با هم تفاوت داره کمی اما فکر نکنم مخابرات سرویس نامحدود بده. برای یه شرکت این حجم یک روزه استفاده میشه اما پهنای باند اختصاصی همه پهنای باند مال شماست و نباید افت سرعت باشه با حجم نامحدود و SLA سفت و سختی داره. یا تانوما سرویسی داره که من خبر ندارم البته مشخصه برای مصرف متعارف و خانگی کسی دنبال پهنای باند اختصاصی نمیره اما برای شرکتی و مصرف مداوم شما حتی از زیتل هم بگیرید یه رقم دیگه باهاتون حساب میکنه برای شرکتی تازه اختصاصی هم نیست پهنای باندش فکر کنم برای شرکتی. با 3900 رو فیبر میشه 3 ترا حجم داشت با چیزی که من تو پنل میبینم و در ضمن اکانتینگ محابرات محاسبه حجمش بده زیاد کم میکنه من چند بار تست گرفتم.

morteza_mombeini
14-04-2020, 09:28
تو شهر ما مقام مديريتي استاني نيست كه ما رو نشناسه و با هر نوع مديري كه فكرش رو بكنيد صحبت كرديم ولي متاسفانه كلا زيرساخت منطقه ما خرابه + پيشنهاد شد همزمان 50 سرويس تانوما بگيريم ازشون
پيشنهاد هم داديم بهشون كه خودمون همه كارها رو انجام بديم ولي موافقت نشد كه البته از تهران دنبالش هستيم ( هم تيم تخصصي شبكه داريم + كارگر + تجهيزات كندن زمين + تجربه زياد در فيبرنوري ... )
مشكل هزينه ماهيانه نيست بيشتر كيفيت شبكه اهميت داره ( كارم حساسه و براي بازي و دانلود و ... استفاده نميكنم )

فعلا در حال مذاكره با زيرساخت + فيزيك نظري ( پژوهش هاي بنيادي ) هستيم كه مستقيم سرويس بگيريم

شما احتمالا درامد میلیاردی داری که میتونی ماهی سه چهار تومن هزینه اینترنت بدی وگرنه اکثز کاربران حقوق ماهیانشون زیر 3 میلیون هست تازه از این 3ه تومن خرج زن و بچه و اجاره خونه و ... میدن .

morteza_mombeini
14-04-2020, 09:29
من متوجه نشدم چه جوری حساب کردید مگه بالاتر از ماهی 500 گیگ که 160 تومنه داره ؟ ترافیک اضافه هم 500 گیگ بین الملل زده 700 هزار تومن ماهی 600 چه طرحی هست ؟ البته پنلها با هم تفاوت داره کمی اما فکر نکنم مخابرات سرویس نامحدود بده. برای یه شرکت این حجم یک روزه استفاده میشه اما پهنای باند اختصاصی همه پهنای باند مال شماست و نباید افت سرعت باشه با حجم نامحدود و SLA سفت و سختی داره. یا تانوما سرویسی داره که من خبر ندارم البته مشخصه برای مصرف متعارف و خانگی کسی دنبال پهنای باند اختصاصی نمیره اما برای شرکتی و مصرف مداوم شما حتی از زیتل هم بگیرید یه رقم دیگه باهاتون حساب میکنه برای شرکتی تازه اختصاصی هم نیست پهنای باندش فکر کنم برای شرکتی. با 3900 رو فیبر میشه 3 ترا حجم داشت با چیزی که من تو پنل میبینم و در ضمن اکانتینگ محابرات محاسبه حجمش بده زیاد کم میکنه من چند بار تست گرفتم.

من تو نخ قیمت تانوما نبودم ولی شنیدم بعضیا اینترنت نامحدود گرفتن با پهنای 200 یا 300 مگ ماهی کمتر از 3 تومن دراومده براشون

komail7
14-04-2020, 11:12
من تو نخ قیمت تانوما نبودم ولی شنیدم بعضیا اینترنت نامحدود گرفتن با پهنای 200 یا 300 مگ ماهی کمتر از 3 تومن دراومده براشون

خدا از دهنت بشنوه :):)

اصلا اینطور نیست - حقوق بگیرم ولی حقوقم کم نیست + برای کارم نیاز دارم

اینترنت رو فقط برای مانیتورینگ نیاز دارم

morteza_mombeini
14-04-2020, 13:16
خدا از دهنت بشنوه :):)

اصلا اینطور نیست - حقوق بگیرم ولی حقوقم کم نیست + برای کارم نیاز دارم

اینترنت رو فقط برای مانیتورینگ نیاز دارم

حجم نامحدودش برات مهم بوده یا سرعتش ؟

komail7
14-04-2020, 22:25
حجم نامحدودش برات مهم بوده یا سرعتش ؟

حجم نامحدود + پینگ کم + کیفیت

از پیشگامان پهنای باند داشتم به شدت بی خود بود! ولی شاتل رو من بدی ندیدم ازش

mohandes23
14-04-2020, 22:28

از vdsl پینگش کمتره؟

komail7
15-04-2020, 00:50
از vdsl پینگش کمتره؟
من vdsl نداشتم تا حالا ولی با توجه به شرایطی که عرض کردم در پست های قبل راه دیگه ای داشتم؟
راه دیگه ای میشناسید بفرمایید یک عمر دعاتون میکنم

mohandes23
15-04-2020, 00:54
من vdsl نداشتم تا حالا ولی با توجه به شرایطی که عرض کردم در پست های قبل راه دیگه ای داشتم؟
راه دیگه ای میشناسید بفرمایید یک عمر دعاتون میکنم
نه دوست عزیز قصد جسارت نداشتم خودم دارم vdsl می گیرم منتها خیلی از این سرویس تعریف کردن کنجکاو شدم

morteza_mombeini
15-04-2020, 09:55

پهنای باند اختصاصی از هر جا که باشه نباید فرقی توی کیفیت بزاره چون مستقیما از زیرساخت گرفته میشه عجیبه که کیفیتش خوب نبوده .

اگر زحمتی نیست با سایت speedtest یه تست تک کانکشن از سرور خارج میزاری ؟

omidtb
15-04-2020, 11:32

این شرکت فیزیک نظری دقیقا چیه رنج ای پی شون چیه من شنیدن کیفیت اینترنت با رنج ای پی فیزیک نظری خیلی بالاست مخصوصا تو بازی آنلاین

omidtb
15-04-2020, 11:36
سلام

من بالاخره سرویس 5 مگابیت اختصاصی رسپینا رو خریدم با ماهیانه 760 هزار تومن و اینکه پینگ من با داخلی 15 هست ولی شما با شاتل 5 چه دلیلی میتونه داشته باشه ؟ فاصلم با دکل رسپینا زیر 300 متر هست

omidtb
15-04-2020, 11:38
درود
با تشکر

سلام لطفا تست سرعت از سرور داخلی و خارجی قرار دهید

f_s10224
15-04-2020, 12:22
من بالاخره سرویس 5 مگابیت اختصاصی رسپینا رو خریدم با ماهیانه 760 هزار تومن و اینکه پینگ من با داخلی 15 هست ولی شما با شاتل 5 چه دلیلی میتونه داشته باشه ؟ فاصلم با دکل رسپینا زیر 300 متر هست

سلام .تست از سرعت و پینگ می گذارید می خوام بدونم دقیقا 5 مگ رو میدن یا زیر 5 مگ سرعت نمیاد ؟ و 90 درصد مواقع سرعت چگونه است ؟تشکر تشکر

komail7
15-04-2020, 12:27
پهنای باند اختصاصی از هر جا که باشه نباید فرقی توی کیفیت بزاره چون مستقیما از زیرساخت گرفته میشه عجیبه که کیفیتش خوب نبوده .

اگر زحمتی نیست با سایت speedtest یه تست تک کانکشن از سرور خارج میزاری ؟

تست سرعت تو صفحه های قبلی گذاشتم - الان دسترسی ندارم بهش
متاسفانه پیشگامان واقعا برای من بد بود - پینگ داخلی حداقل 25 بود!

komail7
15-04-2020, 12:38
این شرکت فیزیک نظری دقیقا چیه رنج ای پی شون چیه من شنیدن کیفیت اینترنت با رنج ای پی فیزیک نظری خیلی بالاست مخصوصا تو بازی آنلاین

پژوهشگاه دانش های بنیادی که همون مرکز ثبت دامین های .ir هست
شدیدا کیفیتش با زیرساخت متفاوت هست ولی بسیار گران!
به طور مثال دیتاسنتر تبیان ازش استفاده میکنه و برای همین هزینه سرورهایی که میده بسیار بالاست
به اشخاص عادی و با سرعت های پایین سرویس نمیدن ولی یکسری از شرکت ها تو تهران ازش سرویس میدن که میتونید ازشون بپرسید مثلا شرکت فرهنگ آزما ( قبلا از فیزیک نظری پهنای باند میداد الان رو نمیدونم ) ولی نباید انتظار قیمت پایین رو داشته باشید

komail7
15-04-2020, 12:46
مبارک باشه
به رادیو هایی که استفاده میکنید هم ربط داره
من از شاتل خیلی راضیم
فاصله من با دکل شاتل 1.3 کیلومتر هست و چون 30 متر دکل + 18 متر هم حدود ارتفاع ساختمان که کلا 48 متر ارتفاع رادیو من هست و هیچ بلاکی سر راه ما نیست برای پوینت تو پوینت و فکر میکنم تاثیر داره تو کیفیت

arminkhm
16-04-2020, 06:26
سلام لطفا تست سرعت از سرور داخلی و خارجی قرار دهید

تست سرعت داخلی:

تست سرعت خارجی آلمان:

تست دانلود با IDM سرور داخلی:

تست دانلود با IDM سرور خارجی:

در آخر بسته های ترافیک قابل خرید این سرویس:

-------------------------------------------------------------------
چند مورد رو باید بگم اینجا
اسم این سرویس
OptimalW50M هست که به عنوان پهنای باند اختصاصی به من فروختند و 2 بیس باکس و 2 انتن با هزینه خودم باید میخریدم
سرعت دانلودم با IDM دو سال پیش که این سرویس رو گرفتم بین 11 تا 12 مگابایت در نوسان بود (داخلی و خارجی) که عالی بود!
فقط مشکلم حجمی بودن این سرویس بود ماهی 1.460 تومان برای 300 گیگ بین الملل واقعا زیاده قیمت بسته های ترافیکش هم زیاد مناسب نیست. به هر حال سوختم و ساختم.
بعد از یک سال استفاده از این سرویس سرعت دانلود و اپلودم رفته رفته امد پایین با پشتیبانی هم که تماس میگرفتم میگفتن به خاطر نویز محله هست و باید فرکانس رادیو عوض کنیم تا درست بشه خلاصه هر چند ماه یکبار باید زنگ بزنم فرکانس رادیو عوض کنن برام یک مقدار بهتر میشد ولی مثل سال اول این سرویس نمیشه.
بسته 100 گیگ رایگان و بقیه تخفیف های ترافیکی شاتل شامل این سرویس نمیشه و قیمت بسته ها همیشه ثابت بوده تو 2 سال گذشته.
از زمانی که بسته 100 گیگ رایگان رو دادن بقیه استفاده کردند کیفیت این سرویس به شدت پایین امد طوری که به مدت 2 3 روز سرعت دانلودم 8 مگابیت شده بود!

هدف من از خرید این سرویس یک اینترنت پایدار و موقت بود چون محله مارو داشتن فیبرمیکشیدن و خودمو برای سرویس تانوما اماده کرده بودم ولی حدود 2 ساله که پروژه خوابیده و خبری ازشون نیست.
من احتمالا این سرویس رو عوض میکنم و VDSL شاتل میگیرم یکی از دوستان گرفته بود خیلی راضی بود
دانلود 90 مگابیت میده اپلود حدود 30 مگابیت پینگ داخلی هم حدودا 30 (با مودم بهتر میشه نتایج بهتری گرفت) سالانه حدود 300 تومن میشه که خیلی ارزون تر از این سرویسه و بسته های ترافیک ارزون تری داره.

omidtb
16-04-2020, 11:28
سلام .تست از سرعت و پینگ می گذارید می خوام بدونم دقیقا 5 مگ رو میدن یا زیر 5 مگ سرعت نمیاد ؟ و 90 درصد مواقع سرعت چگونه است ؟تشکر تشکر

عصر برای شما تست سرعت خواهم گذاشت

omidtb
16-04-2020, 11:35
تست سرعت داخلی:

تست سرعت خارجی آلمان:

تست دانلود با IDM سرور داخلی:

تست دانلود با IDM سرور خارجی:

در آخر بسته های ترافیک قابل خرید این سرویس:

-------------------------------------------------------------------
چند مورد رو باید بگم اینجا
اسم این سرویس
OptimalW50M هست که به عنوان پهنای باند اختصاصی به من فروختند و 2 بیس باکس و 2 انتن با هزینه خودم باید میخریدم
سرعت دانلودم با IDM دو سال پیش که این سرویس رو گرفتم بین 11 تا 12 مگابایت در نوسان بود (داخلی و خارجی) که عالی بود!
فقط مشکلم حجمی بودن این سرویس بود ماهی 1.460 تومان برای 300 گیگ بین الملل واقعا زیاده قیمت بسته های ترافیکش هم زیاد مناسب نیست. به هر حال سوختم و ساختم.
بعد از یک سال استفاده از این سرویس سرعت دانلود و اپلودم رفته رفته امد پایین با پشتیبانی هم که تماس میگرفتم میگفتن به خاطر نویز محله هست و باید فرکانس رادیو عوض کنیم تا درست بشه خلاصه هر چند ماه یکبار باید زنگ بزنم فرکانس رادیو عوض کنن برام یک مقدار بهتر میشد ولی مثل سال اول این سرویس نمیشه.
بسته 100 گیگ رایگان و بقیه تخفیف های ترافیکی شاتل شامل این سرویس نمیشه و قیمت بسته ها همیشه ثابت بوده تو 2 سال گذشته.
از زمانی که بسته 100 گیگ رایگان رو دادن بقیه استفاده کردند کیفیت این سرویس به شدت پایین امد طوری که به مدت 2 3 روز سرعت دانلودم 8 مگابیت شده بود!

هدف من از خرید این سرویس یک اینترنت پایدار و موقت بود چون محله مارو داشتن فیبرمیکشیدن و خودمو برای سرویس تانوما اماده کرده بودم ولی حدود 2 ساله که پروژه خوابیده و خبری ازشون نیست.
من احتمالا این سرویس رو عوض میکنم و VDSL شاتل میگیرم یکی از دوستان گرفته بود خیلی راضی بود
دانلود 90 مگابیت میده اپلود حدود 30 مگابیت پینگ داخلی هم حدودا 30 (با مودم بهتر میشه نتایج بهتری گرفت) سالانه حدود 300 تومن میشه که خیلی ارزون تر از این سرویسه و بسته های ترافیک ارزون تری داره.

خیلی ممنون از توضیحات کامل و جامع شما چند نکته هست که در زیر عنوان میکنم:
1- به شما آی پی استاتیک دادن یا دینامیک؟
2- سرویس شما با توجه به اینکه سرعت 60 مگابیت هست و طرح 2000 گیگ 3 میلیون تومن ممکنه برای خیلی ها به صرفه نباشه در صورتی که با سرویس 5 مگابیت بنده می شود ساعتی 2 گیگ دانلود داشت به عبارتی ماهی 1440 گیگ با هزینه 760 تومن ماهانه دانلود داشت
3- با توجه به اینکه گفتین سرعت دانلود و کیفیت سرویس در ان زمان که 100 گیگ رایگان به سرویس های ثابت داده شد افت داشت که نباید در سرویس پهنای باند اختصاصی چنین مشکلی باشد این خیلی عجیب هست !
4- سرعت قراردادی شما چقدر هست ( منظور سرعتی که شرکت تضمین کرده باشه در طول 24 ساعت کمتر از ان نشود ؟

arminkhm
16-04-2020, 14:35
خیلی ممنون از توضیحات کامل و جامع شما چند نکته هست که در زیر عنوان میکنم:
1- به شما آی پی استاتیک دادن یا دینامیک؟
2- سرویس شما با توجه به اینکه سرعت 60 مگابیت هست و طرح 2000 گیگ 3 میلیون تومن ممکنه برای خیلی ها به صرفه نباشه در صورتی که با سرویس 5 مگابیت بنده می شود ساعتی 2 گیگ دانلود داشت به عبارتی ماهی 1440 گیگ با هزینه 760 تومن ماهانه دانلود داشت
3- با توجه به اینکه گفتین سرعت دانلود و کیفیت سرویس در ان زمان که 100 گیگ رایگان به سرویس های ثابت داده شد افت داشت که نباید در سرویس پهنای باند اختصاصی چنین مشکلی باشد این خیلی عجیب هست !
4- سرعت قراردادی شما چقدر هست ( منظور سرعتی که شرکت تضمین کرده باشه در طول 24 ساعت کمتر از ان نشود ؟

خواهش میکنم
۱. به من ای پی استاتیک دادند
۲. راستش تعداد ما بالاست حداقل ۴ یا ۵ دستگاه همزمان از اینترنت استفاده میکنند و گاهی همزمان استریم.زیر ۲۵ مگابیت بعید میدونم کافی باشه برای این تعداد.
اخیرا به چند شرکت دیگه درخواست دادم فعلا مبین نت جواب داده برای سرعت ۵۰ مگابیت ترافیک نامحدود بین ۵ تا ۷.۵ قیمت دادند که برای کاربر خانگی خیلی بالاست.
۳ و ۴ .ظاهرا مشکل از شهر ما بوده و نویز شدید منطقه ای جوری که پشتیبانی بهم گفت. بعد از ۲ الی ۳ روز تعویض فرکانس رادیو مشکل برطرف شد و بهتر شد.
سرعت قراردادی من ۵۰ مگابیت متقارن هست
این که گفتید عجیبه افت سرعت داشتم باعث شد برم قراردادمو یک بار دیگه بازبینی کنم
پهنای باند ویژه زدند برام به جای اختصاصی. به نظرم باید از نظر کیفیت مثل اختصاصی باشه فقط حجمی هست.
نمونه قرار داد من:

omidtb
16-04-2020, 16:55
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

90 درصد سرعت ثابت روی 640 کیلوبایت هست به طوری که میشه روش حساب کرد که دقیق فایل دانلود سر موقع تمام شود

morteza_mombeini
16-04-2020, 18:24
90 درصد سرعت ثابت روی 640 کیلوبایت هست به طوری که میشه روش حساب کرد که دقیق فایل دانلود سر موقع تمام شود
سرعت تک کانکشن چطوره ؟

omidtb
16-04-2020, 19:56
سرعت تک کانکشن چطوره ؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

morteza_mombeini
17-04-2020, 00:40
چطور زورشون نمیاد اپلود رو محدود کنن ولی زورشون میاد دانلود رو بزارن باز؟ خوب دانلودم میزاشتن باز بمونه دیگه

omidtb
17-04-2020, 07:35
چطور زورشون نمیاد اپلود رو محدود کنن ولی زورشون میاد دانلود رو بزارن باز؟ خوب دانلودم میزاشتن باز بمونه دیگه
چون اونجوری دیگه سرویس اختصاصی نمیشد میشد اشتراکی با محدودیت حجمی
من چون دانلود هامو با مبین نت انجام میدم از سرعت سرویس راضیم

omidtb
18-04-2020, 09:14
نظر شما رو جلب میکنم به بهترین سرویس دهنده های اینترنت در ایران که در مجموع 716 ISP فعال می باشد که در مقایسه به تعداد IPS ها در امریکا که
28,285 خیلی ناچیز هست
شرکت رسپینا رتبه اول در ایران را دارد