PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چرا فقط بعضی جاهای زیرنویس در تلویزیون برعکس است؟ فقط بعضی جملات

sherlock_Holmes
23-03-2020, 00:56
با سلام

مشکل من رو شاید خیلی از دوستان نداشته باشن چون چیزی ازش در تاپیکها پیدا نکردم.
من مشکلی بازرنویسها ندارم فقط بعضی زیرنویسهای srt در بعضی قسمتها برعکس نشون داده میشن.

دقت کردم و دیدم وقتی از علایم نگارشی مثل گیومه یا خط تیره برای جدا کردن دیالوگ دو فرد استفاده شده اون قسمت حروف از آخر به اول و جدا جدا نشون داده میشه. از اونجایی که 90 درصد زیرنویس درسته من با تغییر کدینگ نتونستم به نتیجه برسم و بدتر شد.

کسی پیشنهادی داره؟

ممنون

CafeNet999
23-03-2020, 01:38
اگه امکانش هست یه نمونه فایل قرار بدید تا بررسی کنم ببینم میشه به نتیجه رسید یا نه.(زمان اون دیالوگ رو هم ذکر کنید)
یه سوال:توی کامپیوتر درست نشون میده؟

sherlock_Holmes
24-03-2020, 11:52
بله در کامپیوتر درسته..
نتونستم آپلودش کنم.
این یکیشه بعنوان نمونه:

اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

CafeNet999
24-03-2020, 18:02
آقا این ۲ ساعت و ربع فیلمه کاش زمان دیالوگ رو میگفتی.:biggrin:
آپدیت: روی تلویزیون سامسونگ چک کردم و همونطور که گفتید زیرنویس مشکل داره.حالا برم ببینم میتونم فیکسش کنم یا نه.

sherlock_Holmes
24-03-2020, 19:36
از همون ابتدا این مشکل هست.. جالبه توی خیلی از زیرنویسهایی که مثلا امیر طهماسبی ارایه میکنه حتی با وجود علایم نگارشی بازم زیرنویس مشکلی نداره ولی بعضیا نمیدونم چه کدینگی میذارن که اینجوری میشه..

ممنون میشم به نتیجه رسیدی خبر بدی..

CafeNet999
26-03-2020, 00:19
من هر ژانگولری بلد بودم اجرا کردم ولی نتیجه نداشت.معلوم نیست اونی که این زیرنویس رو درست کرده از چه نرم‌افزاری استفاده کرده که نتیجه شده این.
حالا اگه در آینده تونستم نتیجه بگیرم(که بعید میدونم)همینجا میگم.

sherlock_Holmes
27-03-2020, 18:28
ممنون وقت گذاشتی..

البته فقط این زیرنویس نیست. خیلی زیرنویسهای دیگه هم دیدم از کسان دیگه که وقتی علایم نگارشی استفاده میکنن همون جمله وارونه میشه..

ظاهرا همه بر مبنای کامپیوتر زیرنویس میسازن چون با تلویزیون خیلی مشکلها هست که با کامپیوتر نیست. همون کدهای رنگی کردن زیرنویس مثلا در تلویزیون تاثیری نداره اما بازم بعضیا بیخیال این کدهای رنگی نمیشن!!

CafeNet999
27-03-2020, 19:17
شاید بد نباشه امیر طهماسبی رو تگ کنیم ببینیم ایشون راه حلی داره یا نه.البته نمیدونم سیستم تگ کردن انجمن دقیق کار میکنه یا نه به هر حال تستش ایرادی نداره.
@amir_t6262 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) آقا شما راه حلی نداری؟
amir_t6262 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])@

dokhtarak_e_darya
27-03-2020, 20:29
اون زیرنویسی که بالا گفتی کدوم خطش برعکس نشون میده توی تلویزیون؟

sherlock_Holmes
28-03-2020, 11:13
هر‌خطی که با - شروع میشه یا به علامت نگارشی مثل علامت تعجب ختم میشه.
از همون اول هست ایرادات

matinpour
30-03-2020, 13:38
هر‌خطی که با - شروع میشه یا به علامت نگارشی مثل علامت تعجب ختم میشه.
از همون اول هست ایرادات
دوست عزیز
از این پست استفاده کنید
اینجا #2555 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) کلیک کنید.

sherlock_Holmes
01-04-2020, 18:39
ممنون
قبل از اینکه تاپیک بزنم خونده بودم برای همین نوشتم فقط بعضی جملات.. تغییر یونیکد که میدم همه زیرنویس مشکل پیدا میکنه. یعنی یونیکدش درسته.
بازم تکرار میکنم همه زیرنویس درسته فقط جملات خاصی اینجوری اند. ققط هم این زیرنویس نیست بعضی فایلهای دیگه از فیلمای دیگه هم این مشکل رو داشتند و زیاد باهاش برخورد داشتم.
جمله هایی که با خط تیره شروع میشن یا داخل گیومه اند یا...
خیلی زیرنویسها هم بوده هیچوقت مشکلی نداشته حتی با علایم نگارشی. ۹۰ درصد زیرنویسها که میبینم بدون مشکلن یعنی تلویزیونم احتمال زیاد مشکلی نداره

لیتوگرافیسینا
02-04-2020, 05:51
سلام
من خیلی وقته که به دنبال آپدیت تلویزیون سامسونگ هستم
کسی هست من را در رابطه با این مدل:
model name : UA40C6960VR
model code : UA40C6960VRSHD
راهنمایی کند یا لینک دانلود را بنویسه؟

ممنون و سپاسگزارم :»:»