PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فرمت هارد دوربین مداربسته چطوریه؟

SajjadKAZ2003
16-03-2020, 00:00
سلام
من یه هارد وسترن دیجیتال مربوط به دوربین مداربسته دارم که مشکل پیدا کرده و چیزی ضبط نمیکنه
میخام وصلش کنم به کامپیوتر و فرمتش کنم، آیا باید با برنامه خاصی فرمتش کنم؟

ابر_حیزون
16-03-2020, 03:44
دستگاه های ضبط دوربین مداربسته لینوکسی هستن و فرمت خاص خودشون رو دارن با ویندوز نمیشه

SajjadKAZ2003
16-03-2020, 04:59
دستگاه های ضبط دوربین مداربسته لینوکسی هستن و فرمت خاص خودشون رو دارن با ویندوز نمیشه

من اومدم با استفاده از برنامه پارتیشن ویزارد به صورت بوتیبل این هارد رو wipe کردم (چون گزینه فرمت غیرفعال بود) ولی با این حال باز هم DVR شناساییش نمیکنه!

nimahandsomboy
16-03-2020, 16:43
با خود dvr فرمت نمیشه ؟؟؟

Xx Hossein xX
16-03-2020, 17:34
من اومدم با استفاده از برنامه پارتیشن ویزارد به صورت بوتیبل این هارد رو wipe کردم (چون گزینه فرمت غیرفعال بود) ولی با این حال باز هم DVR شناساییش نمیکنه!

تجربه ثابت کرده که هاردی که داخل دی وی ار بوده و مشکل پیدا کرده احتمال خیلی زیاد سوخته و معمولا قابل تعمیر نیست.
نویز تق تق طور از خودش تولید نمیکنه؟

SajjadKAZ2003
16-03-2020, 22:32
با خود dvr فرمت نمیشه ؟؟؟

با خود dvr فرمت کردم ولی تاثیری تو بهبودش نداشت

SajjadKAZ2003
16-03-2020, 22:36
تجربه ثابت کرده که هاردی که داخل دی وی ار بوده و مشکل پیدا کرده احتمال خیلی زیاد سوخته و معمولا قابل تعمیر نیست.
نویز تق تق طور از خودش تولید نمیکنه؟

آخه مسئله اینه که قبل از این یه هارد دیگه تو dvr بود که اون هم همین مشکل رو پیدا کرد و وصلش کردیم به کامپیوتر و فرمت کردیم و الان اطلاعات کامپیوترم توشه و داریم ازش استفاده میکنیم بعنی با یه فرمت درست شد
صدای تق تق نمیده
من میترسم به کامپیوتر وصل کنم و تو ویندوز فرمت و پارتیشن بندی کنم و اونوقت اگه درست شد این دفعه مشکلی که بوجود میاد اینه که مبادا dvr نشناسش (چون تو ویندوز فرمت شده)

Xx Hossein xX
16-03-2020, 22:50
آخه مسئله اینه که قبل از این یه هارد دیگه تو dvr بود که اون هم همین مشکل رو پیدا کرد و وصلش کردیم به کامپیوتر و فرمت کردیم و الان اطلاعات کامپیوترم توشه و داریم ازش استفاده میکنیم بعنی با یه فرمت درست شد
صدای تق تق نمیده
من میترسم به کامپیوتر وصل کنم و تو ویندوز فرمت و پارتیشن بندی کنم و اونوقت اگه درست شد این دفعه مشکلی که بوجود میاد اینه که مبادا dvr نشناسش (چون تو ویندوز فرمت شده)

تاجایی که میدونم dvr فرمت خاص خودشو داره و حتما خودش باید فرمت کنه تا کار کنه.
توی اون نرم افزارش یجایی برای فرمت داره.
همچنین توی نرم افزار dvr یه قسمت log داره دقیقا مینویسه مشکل از چیه و چرا تصویر رو ضبط نمیکنه.

Ezel
16-03-2020, 23:17
سلام
من یه هارد وسترن دیجیتال مربوط به دوربین مداربسته دارم که مشکل پیدا کرده و چیزی ضبط نمیکنه
میخام وصلش کنم به کامپیوتر و فرمتش کنم، آیا باید با برنامه خاصی فرمتش کنم؟

سلام
طبق تجربه زمانی که خود هارد ایراد نداشته باشه و یا ایراد از DVR نباشه معمولا DVR به علت ضعیف بودن منبع تغذیه هارد رو نمیشناسه کلا ، با یه منبع تغذیه 5 آمپری دی وی آر رو روشن کنید و امتحان کنید .
نگران نشناختن هارد بعلت فرمت شدن توسط ویندوز نباشید ، اغلب دستگاهها خودشون همون اول که هارد رو نصب میکنید و روشن میکنید اتوماتیک فرمت میکنن یا پیغام هشدار میدن برای فرمت هارد ، در وهله ی اول مهم اینه که DVR هارد رو بشناسه . زمانی که هارد رو شناخت دیگه بقیش اوکیه .

ابر_حیزون
16-03-2020, 23:38
اولا nvr نه dvr

ثانیا یه سری برنامه برنامه disk cloning هست که همشون هم پولی هستن و هیچ کدوم مجانی این کاررو انجام نمیدن. یه هارد رو بهشون میدی میگی یه هارد دیگه رو هم همونجوری فرمت کنن پروسه طولانی پیچیده و تخصصی هست و اصلا معلوم نیست آخرش جواب بده

ثالثا یه سری مراکز تخصصی تعمیر هارد و بازیافت اطلاعات تهران هست بهترین کار اینه که به اونا بدی

SajjadKAZ2003
18-03-2020, 01:02
من هارد رو وصل کردم به کامپیوتر و تو ویندوز پارتیشن بندی و فرمت کردم
بعد وصلش کردم به DVR، به محض اینکه به DVR وصل کردم هارد به صورت اتوماتیک فرمت شد
در آخر به منوی "ویدئوهای ضبط شده" وارد شدم و دیدم به خوبی عملیات ضبط و مرور تصاویر انجام میشه
در حال حاضر مشکل برطرف شده
ممنون از راهنمایی دوستان