PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با نصب ویندوز 7

mohviros
01-03-2020, 23:08
سلام خدمت مهندسین عزیز
یه کامپیوتر بدقلق افتاده گیرم که دهن منو سرویس کرده
روزی که اوردن مشکلش این بود که بوت نمی کرد ویندوز رو
اومدم ویندوز نصب کنم تا آرم ویندوز میومد ریستارت میشد با ویندوز 7 و 8 و 10 مشکل داره و هر کدوم رو که میزارم همین حالته و تا ارم ویندوز میاد و ریستارت میشه قبل از خرابی هم ویندوز 7 روش چند سالی کارکرده الان فقط ویندوز XP نصب میشه و هیچ مشکلی نداره / حتی چند روز هم با ویندوز XP کارکرده
بایوس رو اپدیت کردم و ریست هم کردم با هر تنظیمی که میشد هم ور رفتم نشد ک نشد
هارد گذاشتم تو یه سیستم دیگه و ویندوز 10 نصب کردم ولی رو این سیستم که میذارم تا صفحه بوت میاد و دوباره ریستارت میشه
راهنمایی لطفا

ksra
01-03-2020, 23:15
سلام خدمت مهندسین عزیز
اومدم ویندوز نصب کنم تا آرم ویندوز میومد ریستارت میشد با ویندوز 7 و 8 و 10 مشکل داره و هر کدوم رو که میزارم همین حالته و تا ارم ویندوز میاد و ریستارت میشه قبل از خرابی هم ویندوز 7 روش چند سالی کارکرده الان فقط ویندوز XP نصب میشه و هیچ مشکلی نداره / حتی چند روز هم با ویندوز XP کارکرده
هارد گذاشتم تو یه سیستم دیگه و ویندوز 10 نصب کردم ولی رو این سیستم که میذارم تا صفحه بوت میاد و دوباره ریستارت میشه
راهنمایی لطفا

سلام
با خود سیستم نصب کن با سیستم دیگه روی هارد ویندوز نصب کنی بزاری روی این یکی بوت نمیشه و ریست میشه
اگر با خود سیستم ویندوز نصب نشد و وسطش ارور داد رمش رو عوض کن درست میشه
یکبار از این سیستم ها گیر من افتاده بود درستش کردم با تعویض رم ویندوز 7 روش داره کار میکنه
موفق باشید

mohviros
01-03-2020, 23:32
سلام
با خود سیستم نصب کن با سیستم دیگه روی هارد ویندوز نصب کنی بزاری روی این یکی بوت نمیشه و ریست میشه
اگر با خود سیستم ویندوز نصب نشد و وسطش ارور داد رمش رو عوض کن درست میشه
یکبار از این سیستم ها گیر من افتاده بود درستش کردم با تعویض رم ویندوز 7 روش داره کار میکنه
موفق باشید

دوست عزیز مشکل اول اینه که با خودش فقط ویندوز اکس پی نصب میشه بقیه ویندوز ها رو برای نصب میزارم تا صفحه ارم میاو و ریستارت میشه / رم ها رو عوض کردم / کل سیستم سرویس کردم / با یه پاور دیگه امتحان کردم / هارد یه سیستم دیگه رو امتحان کردم بازم نشد

C4lm
02-03-2020, 06:24
عزیزم عیب یابی، پله پله است. حتما متوجهی که؟
فعلا که اول رفتی سراغ هارد، درست برو سراغش
یعنی چی؟
یعنی اگه اطلاعات مهمی روی اونه:
از روی سیستم اصلی که اسمشو میذاریم A جداش کن
به یک سیستم دیگه که اسمشو میذاریم B ببند بشرطیکه ویروس کش قوی مثلا کاسپرسکی داشته باشه
اطلاعتش رو کامل اسکن کن
بعد کل اون اطلاعات اسکن شده رو ببر روی B دیگه تا هاردت خالی شه
حالا هاردت که خالیه و هنوز به B وصله با برنامه ی hdd low level format tool ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) دو بار (چند بار؟ ۲ بار) بذار فرمت سطح پایین شه
یوقت توی اون برنامه، هارد اشتباهی رو انتخاب نکنی!
کارش زیاد طول می کشه که بستگی به ظرفیتش داره
اما اینطوری خاطر جمع میشی هاردت درست و درمون شده
البته اگه عیبش مکانیکی مربوط به هد و پلاتر و موتور و این صحبتا نبوده باشه
حالا که هارده رو ۲ بار LLF کردی
هاردت رو از روی B جدا کن ببند به A
بهتره بجای کانکتور قبلیش مثلا اگه ساتا یا پاتای شماره 0 بوده به شماره 1 وصلی یا برعکس
مطمئن شو کابل برق و داده و اتصالاتش کاملا بدون اشکال باشه
حالا روی A برو بایوس و چک کن هارد روی حالت AHCI باشه نه IDE mode و ...
بعد برو توی مرحله نصب ویندوز
اگه با CD ویندوز یک شرکت دیگه مثلا پرنیان که مطمئن تره نصب رو انجام بدی چه بهتر
خبر بده به کجا رسیدی تا بریم پله ی دوم

ksra
02-03-2020, 08:57
دوست عزیز مشکل اول اینه که با خودش فقط ویندوز اکس پی نصب میشه بقیه ویندوز ها رو برای نصب میزارم تا صفحه ارم میاو و ریستارت میشه / رم ها رو عوض کردم / کل سیستم سرویس کردم / با یه پاور دیگه امتحان کردم / هارد یه سیستم دیگه رو امتحان کردم بازم نشد

سلام
xp رو بریز بعد از داخل xp ویندوز 7 نصب کن و آپگرید کن اینم یه راهشه که قبلا واسه یه مادربرد AS ROCK انجام دادم و نتیجه داده
بعد همونطور که دوستم گفتن باید فرمت هارد رو از داخل بایوس تغیر بدی

مشخصاتش چیه مادربردش چیه؟

mohviros
02-03-2020, 09:41
عزیزم عیب یابی، پله پله است. حتما متوجهی که؟
فعلا که اول رفتی سراغ هارد، درست برو سراغش
یعنی چی؟
یعنی اگه اطلاعات مهمی روی اونه:
از روی سیستم اصلی که اسمشو میذاریم A جداش کن
به یک سیستم دیگه که اسمشو میذاریم B ببند بشرطیکه ویروس کش قوی مثلا کاسپرسکی داشته باشه
اطلاعتش رو کامل اسکن کن
بعد کل اون اطلاعات اسکن شده رو ببر روی B دیگه تا هاردت خالی شه
حالا هاردت که خالیه و هنوز به B وصله با برنامه یدو بار (چند بار؟ ۲ بار) بذار فرمت سطح پایین شه
یوقت توی اون برنامه، هارد اشتباهی رو انتخاب نکنی!
کارش زیاد طول می کشه که بستگی به ظرفیتش داره
اما اینطوری خاطر جمع میشی هاردت درست و درمون شده
البته اگه عیبش مکانیکی مربوط به هد و پلاتر و موتور و این صحبتا نبوده باشه
حالا که هارده رو ۲ بار LLF کردی
هاردت رو از روی B جدا کن ببند به A
بهتره بجای کانکتور قبلیش مثلا اگه ساتا یا پاتای شماره 0 بوده به شماره 1 وصلی یا برعکس
مطمئن شو کابل برق و داده و اتصالاتش کاملا بدون اشکال باشه
حالا روی A برو بایوس و چک کن هارد روی حالت AHCI باشه نه IDE mode و ...
بعد برو توی مرحله نصب ویندوز
اگه با CD ویندوز یک شرکت دیگه مثلا پرنیان که مطمئن تره نصب رو انجام بدی چه بهتر
خبر بده به کجا رسیدی تا بریم پله ی دوم

ممنون از راهنمایی
هارد رو چندین بار low level format کردم حتی یه هارد صفر انداختم با همشون همین داستانه / ویندوز اکس پی نصب میشه ولی ویندوزهای مختلفی از 7 و8 و 10 که میزارم نصب کنم چه از طریق دی وی دی و چه فلش بوت فقط تا ارم ویندوز میاد و ریستارت میشه / هارد رو هم چک کردم روی ide نبود

mohviros
02-03-2020, 09:43
سلام
xp رو بریز بعد از داخل xp ویندوز 7 نصب کن و آپگرید کن اینم یه راهشه که قبلا واسه یه مادربرد AS ROCK انجام دادم و نتیجه داده
بعد همونطور که دوستم گفتن باید فرمت هارد رو از داخل بایوس تغیر بدی

مشخصاتش چیه مادربردش چیه؟

این راه رو امتحان نکردم هنوز / +BIOSTAR G4ID3

ksra
02-03-2020, 13:03
این راه رو امتحان نکردم هنوز / +BIOSTAR G4ID3

سلام
این راهو امتحان کن نتیجشو بگو
موفق باشید

C4lm
02-03-2020, 13:26
ممنون از راهنمایی
هارد رو چندین بار low level format کردم حتی یه هارد صفر انداختم با همشون همین داستانه / ویندوز اکس پی نصب میشه ولی ویندوزهای مختلفی از 7 و8 و 10 که میزارم نصب کنم چه از طریق دی وی دی و چه فلش بوت فقط تا ارم ویندوز میاد و ریستارت میشه / هارد رو هم چک کردم روی ide نبود
اگر slave , master را در مورد درایو نوری و هارد رعایت کردی
پس هارد مشکلی نداره
اینجور مواقع بیشترین شک به رم ها برمی گرده
که شما یکبار نوشتی رمها رو هم عوض کردی
این مرتبه فقط از یک ماژول رم استفاده کن.هر رمی خطا داد با ماژولی دیگه امتحان کن
شیارهای رم رو قبلش با اسپری هوای خشک تمیز کن بذار خشک بشه
فن روی پردازنده لقی نداشته باشه یا بی جهت داغ نکنه
نگفتی کارت گرافیک هم داره یا نه. اما اگه فقط از گرافیک آنبرد استفاده می کنی وضع خنک موندنش رو زیر نظر بگیر
بهتره یک xp هم بهمراه درایورهاش نصب داشته باشی تا اگه موارد قبل جواب نداد برنامه ی burn it test ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بذاری همه ی سخت افزارها رو تحت فشار تست کنه معلوم بشه ایراد از کدوم قطعه است

mohviros
02-03-2020, 19:47
سلام
این راهو امتحان کن نتیجشو بگو
موفق باشید

جواب نداد مهندس
وقتی بعد از نصب ریستارت میشه دوباره تا بوت میاد و ریستارت میشه
بازم همون داستان قبل

mohviros
02-03-2020, 20:07
اگر slave , master را در مورد درایو نوری و هارد رعایت کردی
پس هارد مشکلی نداره
اینجور مواقع بیشترین شک به رم ها برمی گرده
که شما یکبار نوشتی رمها رو هم عوض کردی
این مرتبه فقط از یک ماژول رم استفاده کن.هر رمی خطا داد با ماژولی دیگه امتحان کن
شیارهای رم رو قبلش با اسپری هوای خشک تمیز کن بذار خشک بشه
فن روی پردازنده لقی نداشته باشه یا بی جهت داغ نکنه
نگفتی کارت گرافیک هم داره یا نه. اما اگه فقط از گرافیک آنبرد استفاده می کنی وضع خنک موندنش رو زیر نظر بگیر
بهتره یک xp هم بهمراه درایورهاش نصب داشته باشی تا اگه موارد قبل جواب نداد برنامه بذاری همه ی سخت افزارها رو تحت فشار تست کنه معلوم بشه ایراد از کدوم قطعه است

دوست عزیز هر دو با کابل SATA استفاده میشه واصلا IDE به کار نرفته تو این سیستم
من هر کاری که به ذهنم رسیده رو انجام دادم بعد اومدم سراغ انجمن / کاملا همه چیز سرویس شده / از رم سالم در حال استفاده و به صورت تکی در هر دو اسلات امتحان کردم تا تعویض بایوس و تعویض باطری بک آپ و ... فن سی پی یو کامل با هیت سینک و خمیر سلیکون و خلاصه کار و هر چیزی که تا به حال تجربه شو داشتم
گرافیک مجزا 2 گیگ فن دار داره مشکلی هم نداره حتی گرافیک رو دراوردم و با گرافیک آنبرد هم امتحان کردم پ
XP بدون هیچ مشکلی نصب میشه و ساعت ها هم کار میکنه و مشکلی هم نداره
چند تا برنامه تست استفاده کردم هیچ کدوم از قطعات هیچ مشکل خاصی نداشت
بایوس اپدیت 2020 زدم و چند بار صفر کردم و چندین بار هم تنظیماتشو جا به جا کردم و ....
فکرشو بکن وقتی از همه چیز بریدم اومدم اینجا

mohviros
02-03-2020, 23:09
دوستان و مهندسین گرامی
با عرض پوزش از محضر شما و عرض تشکر بابت راهنمایی های خوبتون
سرانجام کار اولین و ریز ترین موضوع از دستم در رفته بود
دقت به ویندوزهای موجود باعث شد متوجه بشم این سیستم فقط ویندوز 32 بیت پشتیبانی میکنه و ویندوزهای موجود من همه 64 بیت بودن و فقط ویندوز XP که نسخه 64 بیت نداره راحت نصب میشد
در حال حاضر هم ویندوز 7 نسخه 32 بیت نصب کردم مشکل برطرف شد
بازم از همگی و سایت خوب P30WORLD ممنونم

ksra
02-03-2020, 23:25
جواب نداد مهندس
وقتی بعد از نصب ریستارت میشه دوباره تا بوت میاد و ریستارت میشه
بازم همون داستان قبل

سلام
ویندوز نصب شدوقتی بوت نشد و همینطوری ریست شد یکبار تعمیر بوت کن ببین چجوری میشه (استارت آپ رپیر)
موفق باشید

C4lm
03-03-2020, 05:25
دوست عزیز هر دو با کابل SATA استفاده میشه واصلا IDE به کار نرفته تو این سیستم
من هر کاری که به ذهنم رسیده رو انجام دادم بعد اومدم سراغ انجمن / کاملا همه چیز سرویس شده / از رم سالم در حال استفاده و به صورت تکی در هر دو اسلات امتحان کردم تا تعویض بایوس و تعویض باطری بک آپ و ... فن سی پی یو کامل با هیت سینک و خمیر سلیکون و خلاصه کار و هر چیزی که تا به حال تجربه شو داشتم
گرافیک مجزا 2 گیگ فن دار داره مشکلی هم نداره حتی گرافیک رو دراوردم و با گرافیک آنبرد هم امتحان کردم پ
XP بدون هیچ مشکلی نصب میشه و ساعت ها هم کار میکنه و مشکلی هم نداره
چند تا برنامه تست استفاده کردم هیچ کدوم از قطعات هیچ مشکل خاصی نداشت
بایوس اپدیت 2020 زدم و چند بار صفر کردم و چندین بار هم تنظیماتشو جا به جا کردم و ....
فکرشو بکن وقتی از همه چیز بریدم اومدم اینجا
خوب عزیزم ما اونجا نیستیم تا از ریز جزییات کارهایی که شما کردی خبر داشته باشیم
وظیفمونه بگیم
Slave و Master فقط مربوط به هاردهای pata نیست
هاردهای sata هم دارن با این تفاوت که با جامپر انجام نمیشه
و از راه اتصال کابل داده به درگاه 0 یا 1 و ... اعمال میشه
● نمیدونم ویندوز 7 یک شرکت دیگه رو هم امتحان کردی یا نه
●همچنین نصب ویندوز از راه فلش مموری رو
حداقل سرعت آزمون و خطاهات رو بالا می بره
●اینکار رو هم اگه نکردی بکن و خبر بده:
از توی بایوس، فرکانس رم رو یکبار پایینتر از حالت عادی بذار و تست کن و یکبار دیگه بالاتر. فقط این وسط cpu اورکلاک نشده باشه فعلا
●ولتاژها رو هم یا از توی بایوس و یا با مولتی متر چک کن تا از اوکی بودن پاور هم مطمئن شیم
●اگر همه اینکارا رو کردی ببین با safe mode هم بالا نمیاد؟
چون بعید نیست یکی از سخت افزارها رو که خود ویندوز بطور خودکار شناسایی و نصب کرده مسبب این قضیه ست

esteghlalalireza
03-03-2020, 07:15
سلام خدمت مهندسین عزیز
راهنمایی لطفا

سلام دوست عزیز cpu رو عوض کن چون بعضی از cpu ها مثل سری زعون فقط روی ویندوط 7 کار میکنند