ورود

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خطای CPU Fan Error

matador5550
05-02-2020, 05:15
سلام دوستان چند وقتیه اول که سیستم رو روشن میکنم با این خطا مواجه میشم، باید برم تو بایوس سپس Discard Change رو بزنم تا سیستم بالا بیاد اگه Save کنم باز ارور میده، باطری مادربردم چون ایراد داشت تعویض کردم همچنین فن CPU ولی بازم ارور میده، تو بایوس اصلا سرعت CPU را نشون نمیده و زده N/A تو نت خیلی سرچ کردم همه ی کارهایی که گفته شده رو انجام دادم بازم خطا هست، فقط وقتی تو قسمت مانیتورینگ میرم، و دور CPU را از پیش فرض که 200 هست به Ignore تغییر میدم سیستم بدون خطا بالا میاد ولی بعد از چند دقیقه سیستم هنگ میکنه یا خاموش میشه، روی مادربرد به جز اون قسمتی که کابل مادربرد جا میزنیم، یه سوکت دیگه هم داره، وقتی کابل رو تو اونیکی سوکت میزنم سرعت CPU را توی بایوس نشون میده ولی خطای F1 همچنان هست.

اینم مشخصات مادربردم، در ضمن آخرین ورژن بایوس هم نصبه :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

esteghlalalireza
05-02-2020, 14:40
کابل فن رو درست وصل کردید یا نه

yakooza
05-02-2020, 22:04
دوست من ایسی pwm مادربردت مشکل داره اگه گارانتی داره بده گارانتی خودت دستکاری نکن ,وقتی به سوکت سی پی یو میزنی فن میچرخه؟

matador5550
07-02-2020, 03:11
آره درست وصله، پیش تعمیرکار هم بردم ، مونده توش

matador5550
07-02-2020, 03:16
گارانتی که نه، 5 ساله دارمش، اولین بار که این ارور رو داد درب کیس رو که باز کردم دیدم فن نمیچرخه، یه فن دیگه خریدم اونم باز نمیچرخید، بردم پیش تعمیرکار، کابلشو تو اونیکی سوکت زد فنش چرخید حتی تو تنظیمات بایوس چرخش فن رو هم نشون داد که داره میچرخه، ولی تا ریستارت میکردم همون ارور را میداد، از اون به بعد کابلشو سرجای خودش زدم ، الان هیچ مشکلی نداره جز اینکه هی اول کار این خطارو میده ، ببینید اینجا هیچ چیز ننوشته :

yakooza
07-02-2020, 05:47
این ارور برای اینه که باید ولتاژ خروجی pwm تو مدار بیاد ولی نمیاد به همین دلیل ارور میده ایسیش گیر نمیاد اگرم بیاد باید استوک باشه یا خود ایسوس داشته باشه

yakooza
07-02-2020, 05:49
گارانتیش چیه بده شرکت با هزینه کمتر برات درست می کنن

matador5550
07-02-2020, 08:49
گارانتیش چیه بده شرکت با هزینه کمتر برات درست می کنن

داداش تو شهر ما نمایندگی نداره آخه، بفرستم شهرستان یا همینجوری استفاده کنم؟

jaberaghidat
07-02-2020, 20:53
ببرش شهرستان چون ممکنه بعد ها مشکل برای سی پی یوت درست بشه

yakooza
08-02-2020, 01:08
اگه فنت می چرخه سی پی یو چیزی نمیشه ولی امکان داره ماسفت های دور سی پی یو (روی مادربرد) رو بسو زونه روی مادربردت لیبیل چه شرکتی خورده یا کارت گارانتی چیزی داری؟

yakooza
08-02-2020, 01:10
یه عکس با کیفیت می تونی از زیر و روی مین بگیری فقط واضح باشه

matador5550
08-02-2020, 02:02
اگه فنت می چرخه سی پی یو چیزی نمیشه ولی امکان داره ماسفت های دور سی پی یو (روی مادربرد) رو بسو زونه روی مادربردت لیبیل چه شرکتی خورده یا کارت گارانتی چیزی داری؟

باید باز کنم ببینم

- - - Updated - - -

یه عکس با کیفیت می تونی از زیر و روی مین بگیری فقط واضح باشه

چشم داداش، فقط از پشتش هم میخوای؟ چون اینجوری باید کل پیچای مادربرد رو باز کنم و از تو کیس بکشم بیرون

yakooza
08-02-2020, 02:29
اره از پشت هم بگیر فقط با دوربین پیکسل بالا بگیر

matador5550
10-02-2020, 18:20
دوستان این سیستمم کلافم کرده، الان یه ایراد دیگه پیدا کرده، من 1 ماهی میشه یه هارد SSD خریدم، ویندوز را روی همین هارد جدید نصب کردم و داشتم استفاده میکردم تا چند روز پیش که تا سیستم رو روشن کردم همون صفحه ی ابتدایی که لوگوی ایسوس میاد سیستم هنگ کرد و چراغ هارد یکسره روشن بود، 2 دقیقه ای گذشت سپس رفت صفحه ی دوم که مشخصات سخت افزار رو مینویسه که اسم هارد اینترنال قدیمیمو ننوشت، همانطور که بالاتر گفتم سیستمم مال حداقل 7 سال پیش هست و گارانتی نداره ،ویندوز که بالا اومد فقط هارد SSDم رو میشناخت و هارد قدیمیم اصلا نبود، خاموش کردم کابل ساتای DVDROM را با کابل هاردم جا به جا کردم 2 روزی درست شد ولی الان باز همون مشکل رو داره، کابل نو خریدم بازم بالا نمیاد، الان دیگه بدتر شده، انگار هارد SSDم هم فرمت شده باشه اصلا سیستم بالا نمیاد و ارور میده که فایل بوت موجود نیست، بوت اولیه هم روی SSD گذاشتم، حالا این هیچی شاید 1 درصد ویندوزم پریده باشه که نصب میکنم ولی هارد قدیمیم به نظرتون ایرادش چیه؟ خراب شده یعنی؟ یه عالمه اطلاعات روش هست

matador5550
13-02-2020, 09:58
دوستان این سیستمم کلافم کرده، الان یه ایراد دیگه پیدا کرده، من 1 ماهی میشه یه هارد SSD خریدم، ویندوز را روی همین هارد جدید نصب کردم و داشتم استفاده میکردم تا چند روز پیش که تا سیستم رو روشن کردم همون صفحه ی ابتدایی که لوگوی ایسوس میاد سیستم هنگ کرد و چراغ هارد یکسره روشن بود، 2 دقیقه ای گذشت سپس رفت صفحه ی دوم که مشخصات سخت افزار رو مینویسه که اسم هارد اینترنال قدیمیمو ننوشت، همانطور که بالاتر گفتم سیستمم مال حداقل 7 سال پیش هست و گارانتی نداره ،ویندوز که بالا اومد فقط هارد SSDم رو میشناخت و هارد قدیمیم اصلا نبود، خاموش کردم کابل ساتای DVDROM را با کابل هاردم جا به جا کردم 2 روزی درست شد ولی الان باز همون مشکل رو داره، کابل نو خریدم بازم بالا نمیاد، الان دیگه بدتر شده، انگار هارد SSDم هم فرمت شده باشه اصلا سیستم بالا نمیاد و ارور میده که فایل بوت موجود نیست، بوت اولیه هم روی SSD گذاشتم، حالا این هیچی شاید 1 درصد ویندوزم پریده باشه که نصب میکنم ولی هارد قدیمیم به نظرتون ایرادش چیه؟ خراب شده یعنی؟ یه عالمه اطلاعات روش هست

سیستممو بردم تعمیراتی، فن CPU و فن کارت گرافیکمو سرویس کرد ، اوکی شد، ولی مشکل بزرگتری که پیش اومد گفتش هاردت مشکل پیدا کرده، بردش باید تعویض بشه یا آی سیش :sad: