PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل شمعک بخاری و درخواست کمک

ملودی98
07-01-2020, 09:43
با سلام
مدتی هست که فشار گاز شمعک بخاری خونه ما کم شده و میزان شعله شمعک خیلی کوچیک هست بطوریکه دو بار حرارت شعله به اون ترموکوپلش نرسید و بخاری خاموش شد. اینقدر شدت شعله شمعک کم هست که اصلا به مشعل اصلی نمیرسه که بخاری رو روشن کنه و باید بعد از کلی تلاش برای روشن کردن شمعک، با کبریت مشعل اصلی رو روشن کنیم.
علت چیه و چیکار باید کرد؟
باید یادآوری کنم که چند سال هست که بخاری بدون مشکل داشت کار میکرد و تا حالا تعمیرکاری بهش دست نزده که بگیم اون دستکاری و خرابش کرده.

shaahani
07-01-2020, 12:26
اگر فشار کلی گاز منزل هیچگونه مشکلی نداره و در لوازم گاز سوز دیگه، فشار گاز کاملا عادی است.
لوله مسی های انتقال گاز از شیرکنترل تا پیلوت ممکنه کثیف شده و آشغال گرفته باشند که با یک سیم فلزی یا شیوه ای دیگر بعد از باز کردن، قابل تمیز کاری هست.
همینطور پیشنهاد می شود، فیلتر پیلوت را تعویض نمایید که در شکل زیر قابل مشاهده است.
(میتوانید از یک تعمیرکار بخاری گازسوز کمک بگیرید)

در تصویر گسترده شیرکنترل، شماره 36 فیلتر پیلوت می باشد
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

sanso
07-01-2020, 14:44
در انتهای شمعک یک پیچ قرار داره که هم با آچار هم با پیچ گوشتی قابل باز کردن هست بعد از باز کردن اون داخلش یک پیچ دیگه قرار داره که سوزن تنظیم گاز شمعک درونش هست میتونید کامل باز کنید ببینید سوارخ سوزن گرفته نشده باشه و ضمنا با کم و زیاد کردن همین پیچ میتونید مقدار شعله شمعک رو به دلخواه تنظیم کنید در فایل پی دی اف که دوست عزیزمون فرستادن صفحه دوم عکس سمت چپ پیچ آچاری کاملا مشهود هست

موفق باشید

ملودی98
07-01-2020, 20:29
دوستان گرامی ممنون از راهنماییتون. اگر پرسشی داشتم باز مطرح میکنم لطفا به تاپیک سر بزنین. متشکر

ملودی98
08-01-2020, 17:27
سلام دوستان گرامی
پیچی که در شکل مشخص کردم رو مقداری باز کردم (بسیار سفت بود) و بعد برگردوندم به حالت اولش.
شعله شمعک بسیار بسیار عالی شد. توی فایل PDF دوستمون این پیچ بنام "پیچ فیلتر گاز پیلوت" هست.

sanso
08-01-2020, 18:54
سلام دوستان گرامی
پیچی که در شکل مشخص کردم رو مقداری باز کردم (بسیار سفت بود) و بعد برگردوندم به حالت اولش.
شعله شمعک بسیار بسیار عالی شد. توی فایل PDF دوستمون این پیچ بنام "پیچ فیلتر گاز پیلوت" هست.

درسته از این قسمت هم میشه کم و زیاد کرد شمعک رو از اون قسمتی هم که من گفتم میشد

srx190d
08-01-2020, 19:02
بخاری هایی که سنسور داره قبل ترموکوپل
میشه سنسور رو برداشت و یکسره کرد
بخاری رو شستشو دادم حالا شمعک نگه نمیداره احساس میکنم از اون باشه