PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل کمبود پهنای باند شرکت ها

The Dreadnaught
19-12-2019, 01:23
سلام به همه دوستان

فکر کنم کم و بیش همه در جریان باشید که در ساعات شب و آخر شب اینترنت اکثر شرکت ها با افت سرعت خیلی زیاد مواجه میشه، طوری که مثلا کسی که 16 مگابیت داره سرعتی در حد 4 مگ رو تجربه میکنه که در صورت استفاده از فیل-تر شکن به شدت بدتر هم میشه!

من حدس میزنم شرکت ها پهنای باند کم آوردن، و همشون هم باید از زیرساخت تهیه کنن و احتمال میدم که به بهانه های مختلف پهنای باند اضافه نمیشه، دلیل اصلیش هم اینه که اینا نمیخوان دیگه اینترنت رو توسعه بدن! در واقع میخوان هر چه بیشتر محدودش کنن در نتیجه زیر بار خرید و اضافه کردن پهنای باند کشور نمیرن

واقعا متاسفم برای همه ما

epaaeiz
19-12-2019, 02:19
من شاتل دارم و هرگز چنین مشکلی نداشتم. سرویس هشت مگابیت خریداری کردم ولی چون خطم بیشتر از شش مگابیت کشش نداره و نویز میفته روش، خودم گفتم روی شش مگابیت واسم بذارن. تو کل ساعات شبانه روز هم سرعتم ثابت هست.

آرین 0098
19-12-2019, 02:21
من شاتل دارم و هرگز چنین مشکلی نداشتم. سرویس هشت مگابیت خریداری کردم ولی چون خطم بیشتر از شش مگابیت کشش نداره و نویز میفته روش، خودم گفتم روی شش مگابیت واسم بذارن. تو کل ساعات شبانه روز هم سرعتم ثابت هست.

از کجا میگی ثابته؟
برو با testmy.net تست بزن بعد بیا بگو.

ابر_حیزون
19-12-2019, 03:42
این جوری که وزیر ارتباطات گفته نحوه توزیع پهنای باند هست نه لزوما کمبود

تکنولوژی فیبر نوری یه جوریه که باسه ارتقای پهنای باند بدون فیبر کشی مجدد اکثرا انجام میشه

شما اگر وایرلس داشته باشید همون سرعت 16 مگ adsl .. اصلا مشگلات adsl را تجربه نمیکنید .

اینترنت داره روز به روز سنگین تر و حجیم تر میشه تازه ipv6 هم قرار ه بیاد که همه چیز رو سنگین تر میکنه

یه زمانی همین 8 نه سال پیش adsl جواب میداد ولی الان هیج جای دنیا جواب نمیده نه فقط ایران

همین کشور ارمنستان که همسایه هست و اینا میگن فقیره هیچی نداره هی میزنن تو سرش میگن ما زمان جنگ بهش کمک کردیم شما همون ایروان برید که پایتخت ش هست . همه حا رو فیبر نوری کشیدن و vdsl حتی پرت ترین و فقیر ترین محله هاش

------------------

یعنی تو این کشور ارمنستان دکل های برق اش مال زمان کمونیزم هست ولی اینترنت اش آپ تو دیت هست . نهایتا به مردم اون کشور برمیگرده که چه قدر آگاه باشن .. و زرنگی رو تو چی ببینن تو ایران مردم میفتن دنبال حجم خوری و ترفیک بازی اونجا طرف خر دولتش رو میچسبه که فیبر نوری بده . اصلا چند سال پیش باسه اینترنت تو آلمان تظاهرات شده بود

epaaeiz
19-12-2019, 11:21
از کجا میگی ثابته؟
برو با testmy.net تست بزن بعد بیا بگو.
اینقدرام که فکر میکنید مبتدی نیستم که فکر کنید از سرویس های تست اینترنت داخلی که سرعت رو اشتباه نشون میدن استفاده کنم.

epaaeiz
19-12-2019, 11:33
اینم تست که ثابت کنم مشکلی نداره. تست رو تازه با فیل تر شکن انجام دادم براتون.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

:whistle:

The Dreadnaught
19-12-2019, 13:55
آفتاب آمد دلیل آفتاب :biggrin:

همین دیشب این تاپیک رو زدم امروز اینترنت بین الملل به مدت چند ساعت قطع شد...

L05T
19-12-2019, 14:30
وضعیت آسیاتک از 12 ظهر به بعد
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

naasr
19-12-2019, 19:07
این جوری که وزیر ارتباطات گفته نحوه توزیع پهنای باند هست نه لزوما کمبود

تکنولوژی فیبر نوری یه جوریه که باسه ارتقای پهنای باند بدون فیبر کشی مجدد اکثرا انجام میشه

شما اگر وایرلس داشته باشید همون سرعت 16 مگ adsl .. اصلا مشگلات adsl را تجربه نمیکنید .

اینترنت داره روز به روز سنگین تر و حجیم تر میشه تازه ipv6 هم قرار ه بیاد که همه چیز رو سنگین تر میکنه

یه زمانی همین 8 نه سال پیش adsl جواب میداد ولی الان هیج جای دنیا جواب نمیده نه فقط ایران

همین کشور ارمنستان که همسایه هست و اینا میگن فقیره هیچی نداره هی میزنن تو سرش میگن ما زمان جنگ بهش کمک کردیم شما همون ایروان برید که پایتخت ش هست . همه حا رو فیبر نوری کشیدن و vdsl حتی پرت ترین و فقیر ترین محله هاش

------------------

یعنی تو این کشور ارمنستان دکل های برق اش مال زمان کمونیزم هست ولی اینترنت اش آپ تو دیت هست . نهایتا به مردم اون کشور برمیگرده که چه قدر آگاه باشن .. و زرنگی رو تو چی ببینن تو ایران مردم میفتن دنبال حجم خوری و ترفیک بازی اونجا طرف خر دولتش رو میچسبه که فیبر نوری بده . اصلا چند سال پیش باسه اینترنت تو آلمان تظاهرات شده بود

اینترنت تو ایران جنبه امنیتی پیدا کرده برای همین چندان به توسعه اش اهمیت داده نمیشود تو این وضع خر تو خر اقتصادی کشور هم آنقدر مشکلات بزرگتری وجود داره که دیگه کسی به توسعه زیرساخت اینترنت کشور اهمیتی نمیده تو آلمان سطح رفاه و زندگی مردم بالا هست اما مردم ایران در آستانه قحطی هستن پس توقعات مردم هم متفاوت هست اونجا پیشرفت سرعت و کیفیت اینترنت خواسته مهمی برای مردم هست اینجا یه چار دیواری و یه حقوق بخور و نمیر نیاز اصلی مردم هست