PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : وضعیت بازار مودم

The Dreadnaught
16-12-2019, 14:51
سلام

من خواستم یه مودم ADSL از برند D-link تهیه کنم، دیدم گارانتی نداره، فروشنده گفت دلیلش اینه که وارداتش به دلیل اینکه نمونه داخلی داره ممنوع شده!

یه شرکتی به اسم یوتل داره مودم تولید میکنه

با این وضع چی کار کنیم؟ بدون گارانتی بخریم؟ همون بلایی که با "صنعت" خودروسازی سرمون اومد داره برای همه چی تکرار میشه...

FarzamRamazi
16-12-2019, 16:32
سلام

من خواستم یه مودم ADSL از برند D-link تهیه کنم، دیدم گارانتی نداره، فروشنده گفت دلیلش اینه که وارداتش به دلیل اینکه نمونه داخلی داره ممنوع شده!

با این وضع چی کار کنیم؟ بدون گارانتی بخریم؟ همون بلایی که با "صنعت" خودروسازی سرمون اومد داره برای همه چی تکرار میشه...

من مودم زیر دستم خیلی زیاد داشتم ولی تا به حال یوتل نداشتم الیته که Dlink رو با گرانتی ایزی میتونید پیدا کنید (اخرین اطلاعاتی که دارم)
اگر تولید کننده DSLM هارو بررسی کرده باشه و با درنظر گرفتن اونا مودم رو طراحی کرده باشه شایید از لطف سازگاری بومی بشه بهره برد در غیر ابن صورت نمونه خارجی الویت داره البته باییید خدمات پس از فروششون رو هم در نظر گرفت
ولی به نطر من نمونه خارجی تهیه کنید بهتره

mohsenP3000
16-12-2019, 16:56
سلام

یکی از ت خ م ی ترین برند هایی هست که تا حالا دیدم.

الان رفتم سایتشون با وردپرس به ساده ترین شکل زدن. بعد سایت مدام دان می شه. مودم هاش هم دیدم. مودم سیمکارتیش هنوز 3G هست.

افتضاححححححححححححححححححح

mohsenP3000
16-12-2019, 16:58
سایت دیگری هم دارن که اصلا بالا نمیاد.

این رو هم چک کنید. جالب بود.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

محمد7966
16-12-2019, 20:29
سلام.اگر گارانتی براتون مهم نیست همون دی لینک بدون گارانتی بگیرید.خودم 2740 رو دارم.سال 94 خریدمش 90 هزارتومن با 2 سال گارانتی ولی خب الان 4 ساله دارمش.

البته بعضی از دوستان هم تو انجمن مودم هایی داشتند که تا 6 سال هم براشون کار کرده

italodance
16-12-2019, 20:47
اصلا گارانتی به درد مودم نمیخوره. همش نقشه پول خوری هستش. حتی برای موبایل هم حقه بازیه در صورت مراقبت درست

saber73
16-12-2019, 21:00
بله برا حمایت از تولید ملی اومدن واردات و فروش قانونی مودم های adsl و در مرحله دوم مودم های 4G رو ممنوع کردن و حتی تعزیرات برا مغازه ها نامه هم داده جمع آوری کن اونهایی که قاچاقی وارد شده و گارانتی نداره یا جنس خارجی هست و فقط باید مودم ایرانی فروخته بشه .

ببین کجا زندگی میکنیم !!!!!!!!!!!! اخه تو که یه شورت و زیر پیراهن نمیتونی درست حسابی تولید کنی مودم رو از کجا آوردی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

The Dreadnaught
16-12-2019, 21:05
سایت دیگری هم دارن که اصلا بالا نمیاد.

این رو هم چک کنید. جالب بود.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

وقتی تو این خراب شده بانک هامون سایت درست درمون ندارن و سایتشون کلی مشکل و ایراد داره دیگه چه انتظاری از این برندهای داغون میشه داشت!

همشون چینی آشغال هستن سر موبایل هم همین نقشه رو واسه ملت کشیدن، برندهای درست و حسابی رو ممنوع کنن یه آقازاده برداره جنس چینی درجه سه رو به اسم برند ایرانی بکنه تو پاچه ملت

سلام.اگر گارانتی براتون مهم نیست همون دی لینک بدون گارانتی بگیرید.خودم 2740 رو دارم.سال 94 خریدمش 90 هزارتومن با 2 سال گارانتی ولی خب الان 4 ساله دارمش.

البته بعضی از دوستان هم تو انجمن مودم هایی داشتند که تا 6 سال هم براشون کار کرده

اصلا گارانتی به درد مودم نمیخوره. همش نقشه پول خوری هستش. حتی برای موبایل هم حقه بازیه در صورت مراقبت درست

یعنی اگه تو همون 7 روز مهلت تست مشکلی نشون نده قطعا تا چند سال کار میکنه بدون مشکل؟

حالا بحث گارانتی به کنار، با این وضع تا چند وقت دیگه مودم های درست و حسابی به کل تو بازار نایاب میشن!

saber73
16-12-2019, 21:32
وقتی تو این خراب شده بانک هامون سایت درست درمون ندارن و سایتشون کلی مشکل و ایراد داره دیگه چه انتظاری از این برندهای داغون میشه داشت!

همشون چینی آشغال هستن سر موبایل هم همین نقشه رو واسه ملت کشیدن، برندهای درست و حسابی رو ممنوع کنن یه آقازاده برداره جنس چینی درجه سه رو به اسم برند ایرانی بکنه تو پاچه ملت

یعنی اگه تو همون 7 روز مهلت تست مشکلی نشون نده قطعا تا چند سال کار میکنه بدون مشکل؟

حالا بحث گارانتی به کنار، با این وضع تا چند وقت دیگه مودم های درست و حسابی به کل تو بازار نایاب میشن!

شما از بازار با ضمانت و مهلت تست خود فروشنده بخر و اون چند روز یا چند ساعت رو تحت فشار بزار اگر موردی پیش نیومد مطمئن باش به این راحتی ها هم خراب نمیشه در ضمن الان با این اوضاع مالی شرکتها و کشور حتی بیشتر شرکت های درجه 1 که گارانتی میدن داران شونه خالی میکنن از خدمات گارانتی و به راحتی زیر بار تعویض قطعه خراب نمیرن چون براشون ضرر مالی داره و دنبال یک خط و یا خش کوچیک رو قطعه میگردن و از گارانتی ساقط میکنن یا تعمیر میکنن بهتون میدن و تعویض با نو ندارن .

The Dreadnaught
16-12-2019, 23:44
شما از بازار با ضمانت و مهلت تست خود فروشنده بخر و اون چند روز یا چند ساعت رو تحت فشار بزار اگر موردی پیش نیومد مطمئن باش به این راحتی ها هم خراب نمیشه در ضمن الان با این اوضاع مالی شرکتها و کشور حتی بیشتر شرکت های درجه 1 که گارانتی میدن داران شونه خالی میکنن از خدمات گارانتی و به راحتی زیر بار تعویض قطعه خراب نمیرن چون براشون ضرر مالی داره و دنبال یک خط و یا خش کوچیک رو قطعه میگردن و از گارانتی ساقط میکنن یا تعمیر میکنن بهتون میدن و تعویض با نو ندارن .

اوکی
خیلی ممنون

ابر_حیزون
18-12-2019, 11:24
معلوم نیست یوتل مودم بدی باشه

شاید snr بالایی به شما بده

من یه مودم هواوی دارم snr ای که میده از همه مودما سره

امکانات دی لینک را مسلما نداره ولی باسه adsl اس ان آر شرطه نه امکانات جانبی

mohsenP3000
18-12-2019, 11:40
من فقط یه سوال دارم.

وقتی غول هایی مثل ایسوس، دی لینک، لینکسیس و .... هستن چرا باید اصلا ایران بخواد مودم بزنه؟

حتی آفریقا و سنگال و سودان و کره شمالی و .... هم از این برند های عالی استفاده می کنن.

بنظرم بهتره کار رو به کاردان سپرد. مثلا ایران با ایسوس یا دی لینک یا تی پی لینک یا هر شرکت کوفتی دیگه ای قرارداد ببنده و اونا بیان داخل کشور کارخونه بزنن و تکنولوژی بیارن و این طوری ایران تحت لیسانس بزنه. کاری که همه دنیا دارن انجام بدن. نمونه ش شرکت سامسونگ که تو هر کشوری که بتونه سریع کارخونه می زنه.

ابر_حیزون
18-12-2019, 11:44
پول دوست گرامی !

همون طور که ایرانسل با مودم های رنگ و وارنگ چینی اش مولتی میلیاردر شد و ممکنه باشگاه استقلال و پرسپولیس را هم بخرد ..

تا وقتی مردم باسه adsl پول میدن خب میرن مودم ارزون یوتل میخرن

------------

همون طور که میگن آدم تو محدودیت ها میدرخشه .. شرکت های مخابراتی ایران هم تو محدودیت ها اینجوری پولدار شدن .

J@viD
18-12-2019, 22:00
معلوم نیست یوتل مودم بدی باشه

شاید snr بالایی به شما بده

من یه مودم هواوی دارم snr ای که میده از همه مودما سره

امکانات دی لینک را مسلما نداره ولی باسه adsl اس ان آر شرطه نه امکانات جانبی

شرکت بنز هم اگر بیاد ایران بازار انحصاری در اختیارش باشه بعد چند سال پیکان تولید میکنه میده دست ملت چرا که هیئت مدیره میگه ما که هرچی تولید کنیم ملت میخرن پس چرا ببایم بابت تحقیق و توسعه هزینه کنیم؟ اون چیزی که باعث پیشرفت میشه رقابت هست.ممکنه تولید کننده ایرانی بتونه جنس مرغوب تولید کنه البته زمانی که بحث رقابت در میون باشه نه انحصار.

نتیجه اینکه با خریدن جنس ایرانی انحصاری نه تنها به خودتون به عنوان مصرف کننده خیانت می کنید بلکه به همون صنعت هم خیانت می کنید.

The Dreadnaught
18-12-2019, 22:07
شرکت بنز هم اگر بیاد ایران بازار انحصاری در اختیارش باشه بعد چند سال پیکان تولید میکنه میده دست ملت چرا که هیئت مدیره میگه ما که هرچی تولید کنیم ملت میخرن پس چرا ببایم بابت تحقیق و توسعه هزینه کنیم؟ اون چیزی که باعث پیشرفت میشه رقابت هست.ممکنه تولید کننده ایرانی بتونه جنس مرغوب تولید کنه البته زمانی که بحث رقابت در میون باشه نه انحصار.

نتیجه اینکه با خریدن جنس ایرانی انحصاری نه تنها به خودتون به عنوان مصرف کننده خیانت می کنید بلکه به همون صنعت هم خیانت می کنید.

البته با مثال بنز مخالفم، علاوه بر بحث رقابت که کاملا هم درسته،بحث شرافت هم هست! اونا شرف دارن...

saber73
18-12-2019, 22:30

البته با مثال بنز مخالفم، علاوه بر بحث رقابت که کاملا هم درسته،بحث شرافت هم هست! اونا شرف دارن...

احسنت بر هر دو بزرگوار که واقعیت و علت اصلی رو بیان کردید و خیلی خوب متوجه شدید جریان از چه قراره در این مملکت ............... و چه قدر سیستم و دولت در این ماجراها نقش داره دو برابر اون هم ملت تقصیر کار هستن و باعث به وجود اومدن این کارها و عواقب آن شدن . چون به نوعی دارن راحت سواری میدن به دولت و کارهای اشتباه دولت در هر زمینه ای .

ابر_حیزون
19-12-2019, 04:09

اولا شما جدل در مثال زدید دوست گرامی

ساختن مودم adsl با ساخت خودرو قابل قیاس نیست

دوما بنز و بی ام و کمپانی های با شرفی هستن و اون پیکان مال کمپانی صهیونیزمی تالبوت انگلیس بود که اصولا حکومت کذشته از این کارا زیاد میکرد و خیلی کمپانی های ورشکسته را بیخود میخرید و نجات میداد باسه پاچه خواری غربی ها و امروز هم اعراب حوزه خلیج (عربستان دوبی قطر و غیره) همین کار رو میکنند و ثروت کلان نفت و گازشون رو اینجوری به باد میدن . و علت اصلی انفاقات 1979 هم همین سیاست های خارجی غلط محمد رضا بود نه این خزبلاتی که اینا میگن هر روز .. مثل خریدن خودروی رده چندمی پیکان از انگلیس خرید کنکورد ! اف -16 ! و کمک های نفتی به رژیم آپارتاید افریقای جنوبی و رژیم صهیونیزمی .

سوما

رقابت یکی از این کلمه های کلیشه ای هست که مردم ما یاد گرفتن مثل برند و گاز گرفتن مدال طلای المپیک

تو ساخت جنس با کیفیت هزار تا عامل و فاکتور نقش داره نه فقط رقابت . الان تو اپراتورای موبایل رقابت زدن چی شد ؟ ایرانسل اومد رایتل اومد سامان تل و سیمین تل و غیره تنها چیزی که پایین اومد قیمت سیم کارت بود

چینی هام اگه از روز اول هی تو سر هواوی میزدن به اینجا نمیرسید که خودتون امروز میبینید اجناس بنجل شو به ایران میفروشه و از اون ور میره با پولاش تو اروپا و همه جای دنیا فیبر نوری میکشه و شبکه 5g راه میندازه ..

----------------------------

همون طور که بنز و بی ام و تو امریکا خودرو تولید میکنند ولی بنز امریکایی خیلی امکانات بنز اروپایی رو نداره چون مردم امریکا آگاه نیستند و مثل اروپایی ها مو رو از ماست نمیکشن و فقط اسم برند براشون مهمه ...

saber73
19-12-2019, 11:49
اولا شما جدل در مثال زدید دوست گرامی

ساختن مودم adsl با ساخت خودرو قابل قیاس نیست

دوما بنز و بی ام و کمپانی های با شرفی هستن و اون پیکان مال کمپانی صهیونیزمی تالبوت انگلیس بود که اصولا حکومت کذشته از این کارا زیاد میکرد و خیلی کمپانی های ورشکسته را بیخود میخرید و نجات میداد باسه پاچه خواری غربی ها و امروز هم اعراب حوزه خلیج (عربستان دوبی قطر و غیره) همین کار رو میکنند و ثروت کلان نفت و گازشون رو اینجوری به باد میدن . و علت اصلی انفاقات 1979 هم همین سیاست های خارجی غلط محمد رضا بود نه این خزبلاتی که اینا میگن هر روز .. مثل خریدن خودروی رده چندمی پیکان از انگلیس خرید کنکورد ! اف -16 ! و کمک های نفتی به رژیم آپارتاید افریقای جنوبی و رژیم صهیونیزمی .

سوما

رقابت یکی از این کلمه های کلیشه ای هست که مردم ما یاد گرفتن مثل برند و گاز گرفتن مدال طلای المپیک

تو ساخت جنس با کیفیت هزار تا عامل و فاکتور نقش داره نه فقط رقابت . الان تو اپراتورای موبایل رقابت زدن چی شد ؟ ایرانسل اومد رایتل اومد سامان تل و سیمین تل و غیره تنها چیزی که پایین اومد قیمت سیم کارت بود

چینی هام اگه از روز اول هی تو سر هواوی میزدن به اینجا نمیرسید که خودتون امروز میبینید اجناس بنجل شو به ایران میفروشه و از اون ور میره با پولاش تو اروپا و همه جای دنیا فیبر نوری میکشه و شبکه 5g راه میندازه ..

----------------------------

همون طور که بنز و بی ام و تو امریکا خودرو تولید میکنند ولی بنز امریکایی خیلی امکانات بنز اروپایی رو نداره چون مردم امریکا آگاه نیستند و مثل اروپایی ها مو رو از ماست نمیکشن و فقط اسم برند براشون مهمه ...

با این توضیحات دقیق و تاریخی شما حتما گوشی جی ال ایکس بخر و مودم یوتل توصیه میکنم از امروز هم اقدام کنید و اصلا کار امروز رو به فردا مسپارید :دی

ابر_حیزون
19-12-2019, 18:29
با این توضیحات دقیق و تاریخی شما حتما گوشی جی ال ایکس بخر و مودم یوتل توصیه میکنم از امروز هم اقدام کنید و اصلا کار امروز رو به فردا مسپارید :دی

به اندازه گوشی جی ال ایکس پول ندارم و اصولا گ.شی باز نیستم ولی مودم یوتل را اگر اس ان آر خوبی بدهد حاضرم باسه اینکه مشت محکمی باشه خریداری کنم .

saber73
19-12-2019, 23:09
به اندازه گوشی جی ال ایکس پول ندارم و اصولا گ.شی باز نیستم ولی مودم یوتل را اگر اس ان آر خوبی بدهد حاضرم باسه اینکه مشت محکمی باشه خریداری کنم .

نظرات دیجی کالا رو بخونید هرکی خریده کلی بد و بیرا نوشته و ناراضی بوده در کل هم یوتل نیست برند درجه 4 یا 5 چینیی یا تایوانی هست و فقط لعاب یوتل روش کشیدن :biggrin: