PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ایجاد نویز از جانت مخابرات روی خطوط فیبر نوری که از قبل مشترک PAP ها بوده اند ؟

sphinx^
15-12-2019, 16:33
سلام دوستان. یه مسئله ای ذهنمو درگیر کرده و شکی تو دلم انداخته که داره به یقین تبدیل میشه. فقط موندم امکان پذیره همچین کاری یا نه وگرنه در نیت شوم مخابرات شک ندارم!

همونطور که اطلاع دارید اخیرا مخابرات استانها داره منطقه به منطقه خطوط رو تبدیل به فیبر نوری میکنه و به مشترکین جدید فقط یک آپشن واسه سرویس ای دی اس ال میده که اونم خرید از خود مخابرات هست

اما باالاجبار به مشترکینی که از قبل سرویس از یکی از شرکت های پپ داشتن و الان خطشون فیبر شده امکان استفاده از سرویسشون رو دادن (ینی برخلاف این چیزی که میگن غیر ممکنه، ممکن هست!) به این صورت هم هست که معمولا کنار کافوی مسی قبلی کافوی نوری جدید هست که از اونجا بریج زدن بین هم و دیتا از مسی قدیمی میاد و تماس تلفنی از فیبر نوری، حالا کسی که مشترک جدید بشه دیگه بریج واسش نمیزنن ...

بریم سر وقت مشکل :
من از اسیاتک سرویس داشتم 16 مگ با ثبات خوب و snr قابل قبول داشتم استفاده میکردم تا اینکه یه شب خوابیدم صبح دیدم ریت خط اومده روی 5 مگ و میرایی خط چه اپلود چه دانلود از چیزی حدود 20 به پایین جامپ کرده به 31 -32 ، هرچی پیگیری کردم به نتیجه نرسید، درخواست تغییر پورت دادم دیدم درست شد ، میرایی خط برگشت پایین، snr حتی از قبل بهتر شد اما یک روز بعد دوباره پرید به میرایی 30 و ریت 5 ... با ریست کردن مودم هم بهیچ وجه حتی برای چند دقیقه برنگشت بالای 5-6 مگ ... دقت کنین نوسانی تغییر نکرد بلکه جامپ کرد و دیگه هم برنگشت بالاتر

کسی تجربه مشابه داشته؟ من تئوری توطئه ای که مطرح میکنم اینه که مخابرات میاد روی خطوطی که فیبر هستن و سرویس غیر مخابرات دارن نویز میندازه! اون یک روز که با تغییر پورت درست شد هم به خاطر این بوده دوباره اسکن کنن شبکه رو و به قولی تا وقتی متوجه پورت جدید نشده بودن اوکی بود.

اگر یه کم غیر فنی نوشتم بعضی جاها رو دوستان فنی ببخشند بر ما، اما مسئله رو به طور فنی برام توضیح بدید که ممکنه یا نه

ابر_حیزون
15-12-2019, 20:04
همه چی ممکنه

ولی فیبر بیشتر یه اصطلاح اینترنتی هست بین کاربرای ایران باسه دستگاه pcm و ربطی به فیبر نوری نداره خیلی . جون وقتی فیبر نوری بکشن تو محلتون کاملا واضحه و الانم خودشون گفتن vdsl میدن به جا adsl .

علت اینم که فقط مخابرات سرویس میده همونه که خودتون گفتین . چون مرکز مخابرات تجهیرات نوری نصب میکنند و دیگه تجهیزات پارس آنلاین و آسیا تک . بقیه شرکت های خصوصی نیست که به شما سرویس بده . یعنی من جزییات فنی شو نمیدونم ولی واضحه اون کارایی که کارمندای مخابرات تو مرکز مخابرات و اتاق mdf میکنند برای رنژه خط شما امکانش باسه یه پست نوری وسط خیابون یا کوچه نیست

mohsenP3000
15-12-2019, 20:29
سلام دوستان. یه مسئله ای ذهنمو درگیر کرده و شکی تو دلم انداخته که داره به یقین تبدیل میشه. فقط موندم امکان پذیره همچین کاری یا نه وگرنه در نیت شوم مخابرات شک ندارم!

همونطور که اطلاع دارید اخیرا مخابرات استانها داره منطقه به منطقه خطوط رو تبدیل به فیبر نوری میکنه و به مشترکین جدید فقط یک آپشن واسه سرویس ای دی اس ال میده که اونم خرید از خود مخابرات هست

اما باالاجبار به مشترکینی که از قبل سرویس از یکی از شرکت های پپ داشتن و الان خطشون فیبر شده امکان استفاده از سرویسشون رو دادن (ینی برخلاف این چیزی که میگن غیر ممکنه، ممکن هست!) به این صورت هم هست که معمولا کنار کافوی مسی قبلی کافوی نوری جدید هست که از اونجا بریج زدن بین هم و دیتا از مسی قدیمی میاد و تماس تلفنی از فیبر نوری، حالا کسی که مشترک جدید بشه دیگه بریج واسش نمیزنن ...

بریم سر وقت مشکل :
من از اسیاتک سرویس داشتم 16 مگ با ثبات خوب و snr قابل قبول داشتم استفاده میکردم تا اینکه یه شب خوابیدم صبح دیدم ریت خط اومده روی 5 مگ و میرایی خط چه اپلود چه دانلود از چیزی حدود 20 به پایین جامپ کرده به 31 -32 ، هرچی پیگیری کردم به نتیجه نرسید، درخواست تغییر پورت دادم دیدم درست شد ، میرایی خط برگشت پایین، snr حتی از قبل بهتر شد اما یک روز بعد دوباره پرید به میرایی 30 و ریت 5 ... با ریست کردن مودم هم بهیچ وجه حتی برای چند دقیقه برنگشت بالای 5-6 مگ ... دقت کنین نوسانی تغییر نکرد بلکه جامپ کرد و دیگه هم برنگشت بالاتر

کسی تجربه مشابه داشته؟ من تئوری توطئه ای که مطرح میکنم اینه که مخابرات میاد روی خطوطی که فیبر هستن و سرویس غیر مخابرات دارن نویز میندازه! اون یک روز که با تغییر پورت درست شد هم به خاطر این بوده دوباره اسکن کنن شبکه رو و به قولی تا وقتی متوجه پورت جدید نشده بودن اوکی بود.

اگر یه کم غیر فنی نوشتم بعضی جاها رو دوستان فنی ببخشند بر ما، اما مسئله رو به طور فنی برام توضیح بدید که ممکنه یا نه

بله دقیقا همین طوری هست که می گید.

بهتره مودم ایسوس یا دی لینک رو هم امتحان کنید اگر مشکل پابرجا بود با این مودم ها تئوری تون که درست هست ولی قطعی می شه.

منم رو یه خط دیگه م چنین مشکلی دارم.:»

sphinx^
21-12-2019, 22:32
بله دقیقا همین طوری هست که می گید.

بهتره مودم ایسوس یا دی لینک رو هم امتحان کنید اگر مشکل پابرجا بود با این مودم ها تئوری تون که درست هست ولی قطعی می شه.

منم رو یه خط دیگه م چنین مشکلی دارم.:»

مودم الانم دی لینک هست 2740U ... مشکل پا برجاست

اینطور که شنیدم مخابرات برنامه اش اینه پپ ها رو از دور رقابت خارج کنه. مزیت که نسبت بهشون نداره ، غارت میکنن کاربر رو یه نمونش نسبت ترافیک بین الملل که پپ ها 1 به 2 میدن ولی مخابرات 1 به 4!!!! حرومخوری تا این حد
حالا که مزیت ندارن سنگ میندازن جلوی پای شرکت های پپ که یا از دور خارج شن یا کلی هزینه کنن واسه تجهیزات فیبر

mehryar1973
22-12-2019, 09:07
سلام
اول از همه از استارتر محترم تاپیک عذر میخوام که این مساله رو اینجا طرح میکنم ولی چون دیدم که این تاپیک هست دیگه تاپیک اضافی نزدم این قضیه فیبر نوری شدن خطوط تلفن که با قطعی تلفن و کابل برگردان شروع میشه ذهن منو مشغول کرده چون الان 48ساعته که تلفن های کل ساختمان(کوچه رو نمیدونم) قطعه و من خبری هم پیدا کردم که در مرکز مخابراتی ما(سلمان فارسی تهران)
کابل برگردان انجام میشه من تو سرچی که زدم دیدم در تاریخ های دیگه این مرکز کابل برگردان داشته ولی مثل اینبار ما قطعی تلفن نداشتیم پس این میتون نشون این باشه که دارن خطوط رو فیبر میکنن؟من در حال حاضر یه اشتراک شش ماهه از یه شرکت PAP بصورت ADSLدارم که حدودا دو ماهش رفته!
البته اگه اینطور هم بشه من بهیوچه سمت مخابرات نمیرم چون قبلا ازشون سرویس داشتم و چون دیدم تعرفه هاشون یهو بدرد نخور و گرون شد جمع کردم از یه جا دیگه گرفتم
از همه دوستان بابت طولانی شدن مطلب عذر میخوام

bigdogy
22-12-2019, 12:21
اگر نرم افزاری همه پورت ها به یک جا وصل بود امکان داشت ولی چون سخت افزاری باید روی پورت خاص شما اعمال کنند کارمندان مخابرات اصلا حال و حوصله اینکار را ندارند از بس تنبل هستن و فقط بلدن چطور وصل کنن و چطور قطع

mohsenP3000
22-12-2019, 12:36
مودم الانم دی لینک هست 2740U ... مشکل پا برجاست

اینطور که شنیدم مخابرات برنامه اش اینه پپ ها رو از دور رقابت خارج کنه. مزیت که نسبت بهشون نداره ، غارت میکنن کاربر رو یه نمونش نسبت ترافیک بین الملل که پپ ها 1 به 2 میدن ولی مخابرات 1 به 4!!!! حرومخوری تا این حد
حالا که مزیت ندارن سنگ میندازن جلوی پای شرکت های پپ که یا از دور خارج شن یا کلی هزینه کنن واسه تجهیزات فیبر

سلام

بله فرمایش تون کاملا متینه.

اتفاقا چندی پیش سر قضیه این شارژ ماهانه که اول هر برج بود و بعد انداختن روز تاریخ عقد قرارداد که مال من 12 ام بود و این وسط 12 روز رو من حق عضویت ماهانه رو دادم ولی نت نداشتم رو به 195 مطرح کردم. یه نفر به اسم آقای امیری از بازرسی مخابرات زنگ زد. یه لات بی همه چیز بی پدر و مادر. فقط کم مونده بود کار به فحش ناموسی بکشه که چون صدا ضبط می شد بهش گفتم ببین مشخصات و آدرس من که جلوته بیا دم در خونه تا نشونت بدم.

بد هم قطع کرد.

اینا همه شون آشغالن. ببین دنبال یه راه برای تیغ زدن ما. الان تو دنیا داره اینترنت رایگان می شه به عنوان یه حق اولیه هر بشر شناخته شده ولی خب دیگه باید پول نارنگی بچه ها دربیاد.:thumbsdow:thumbsdow:thumbsdow

مودم بسیار خوب و با ثباتی دارید من یه مدل پایین ترشو دارم فکر کنم 2730U خیالتون از بابت کیفیتش راحت باشه. یه چیزی خریدید که 100 سال دیگه هم جواب می ده.

متاسفانه VPN های داخلی مثل بیستفا و .... که ضریب حجم رو کاهش و داخلی حساب می کردن رو منحل کردن یه شبه و ترافیک با ضریب 4 عملا نابودمون کرده.

موفق باشید. :»:»:»:»

bigdogy
22-12-2019, 12:55
اما به نظرم مخابرات مجبوره به سایر شرکت ها ارائه اینترنت بر بستر فیبر نوری بده

bigdogy
22-12-2019, 12:56
کدوم کشور اینترنت رایگانه ؟ هزینه اینترنت ایران نسبت به خیلی کشورا حتی کانادا ارزونتره

italodance
22-12-2019, 13:05
کدوم کشور اینترنت رایگانه ؟ هزینه اینترنت ایران نسبت به خیلی کشورا حتی کانادا ارزونتره

یعنی شما پول بی ارزش ملی را با ارز خارجی و دستمزد آنور مقایسه میکنی؟! حقوق و دستمزد آن ور بیشتر یا اینور؟!

mohsenP3000
22-12-2019, 13:18
یعنی شما پول بی ارزش ملی را با ارز خارجی و دستمزد آنور مقایسه میکنی؟! حقوق و دستمزد آن ور بیشتر یا اینور؟!

سلام
دوست عزیزم واقعا یکی از فهمیده ترین انسان هایی هستید که من باهاشون برخورد داشتم.

اما در جواب کدوم کشور ها نت رایگانه دوست دیگرمون که ظاهرا اطلاعی ندارن. تمامی کشورهای آفریقایی نت ماهواره ای و کاملا رایگان و بدون هیچ محدودیت و سرعت بی نهایت دارند. اما این طرف اروپا، همانطور که italodance ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بزرگوار اشاره کردن شما نسبت درآمد به قیمت نت رو درنظر بگیر می بینی رایگانه تقریبا و این رو هم در نظر داشته باش در تمام سطح شهر ها wifi رایگان موجوده. حتی توی مترو یا قطار های پرسرعت شون بخشی از هزینه بلیط هزینه نت هست. جدای از این ها شما میای نت گوزوی ایران رو با کانادا مقایسه می کنی. من حاضرم دایلاپ کانادا داشته باشم 16 مگ مخابرات نداشته باشم.

ضمنا یه نگاهی به قیمت های نت موبایل شرکت AT&T داشته باش.:»

sphinx^
22-12-2019, 15:17
اگر نرم افزاری همه پورت ها به یک جا وصل بود امکان داشت ولی چون سخت افزاری باید روی پورت خاص شما اعمال کنند کارمندان مخابرات اصلا حال و حوصله اینکار را ندارند از بس تنبل هستن و فقط بلدن چطور وصل کنن و چطور قطع

بنده تهران نیستم و اینجا در حال حاضر فقط چند محله رو فیبر کردن که شانس بد محله ما هم جزوشونه. خیلی هم تبلیغ تانوما میکنن ولی قیمت خون باباشونه و کسی سمتش نمیره. بنابراین باید یجوری هزینه رو پوشش بدن و درامدزایی کنن
چی بهتر از مجبور کردن مشترکین به روی اوردن به سرویس های مخابرات

درسته کارمندا تنبلن و پشتیباناشون گاو ولی چون چنتا محله بیشتر نیست به نظرم حتی ممکنه یه نفر رو مامور همین خرابکاری کنن و بهش حقوق بدن که روزانه پورت ها رو بررسی کنه!!! نوعی بازاریابی غیرمستقیمه دیگه

sphinx^
22-12-2019, 15:23
سلام
اول از همه از استارتر محترم تاپیک عذر میخوام که این مساله رو اینجا طرح میکنم ولی چون دیدم که این تاپیک هست دیگه تاپیک اضافی نزدم این قضیه فیبر نوری شدن خطوط تلفن که با قطعی تلفن و کابل برگردان شروع میشه ذهن منو مشغول کرده چون الان 48ساعته که تلفن های کل ساختمان(کوچه رو نمیدونم) قطعه و من خبری هم پیدا کردم که در مرکز مخابراتی ما(سلمان فارسی تهران)
کابل برگردان انجام میشه من تو سرچی که زدم دیدم در تاریخ های دیگه این مرکز کابل برگردان داشته ولی مثل اینبار ما قطعی تلفن نداشتیم پس این میتون نشون این باشه که دارن خطوط رو فیبر میکنن؟من در حال حاضر یه اشتراک شش ماهه از یه شرکت PAP بصورت ADSLدارم که حدودا دو ماهش رفته!
البته اگه اینطور هم بشه من بهیوچه سمت مخابرات نمیرم چون قبلا ازشون سرویس داشتم و چون دیدم تعرفه هاشون یهو بدرد نخور و گرون شد جمع کردم از یه جا دیگه گرفتم
از همه دوستان بابت طولانی شدن مطلب عذر میخوام

احتمال داره ... ولی نیاز به قطعی 48 ساعته نیست و تا جایی که یادمه تلفن ما کمتر از یه روز قطع شد موقع سوییچ کردن، از مخابرات منطقه یه آمار بگیر

مخابرات راهزن شده ... ترافیک 1 به 4 ینی هیچ! قبلا حداقل 4تا سرور دانلود فیلم داخلی داشتیم ولی الان هر سایتی سرش به تنش میرزید رو بستن و یا سرور خارجیه ینی عملا شما 100 گیگ ترافیک میگیری همون 25 گیگ حسابش کن چون محتوای داخلی بدرد بخوری گیرت نمیاد
من حتی به فکر افتادم بیشتر هزینه کنم رادیو بگیرم ولی پول به این دزدها ندم

mehryar1973
22-12-2019, 18:54
احتمال داره ... ولی نیاز به قطعی 48 ساعته نیست و تا جایی که یادمه تلفن ما کمتر از یه روز قطع شد موقع سوییچ کردن، از مخابرات منطقه یه آمار بگیر

مخابرات راهزن شده ... ترافیک 1 به 4 ینی هیچ! قبلا حداقل 4تا سرور دانلود فیلم داخلی داشتیم ولی الان هر سایتی سرش به تنش میرزید رو بستن و یا سرور خارجیه ینی عملا شما 100 گیگ ترافیک میگیری همون 25 گیگ حسابش کن چون محتوای داخلی بدرد بخوری گیرت نمیاد
من حتی به فکر افتادم بیشتر هزینه کنم رادیو بگیرم ولی پول به این دزدها ندم

سلام
خیلی ممنون راستش علاوه بر اون خبر خودم هم دیدم که جعبه تقسیم تلفن کوچه رو دل و چگرشو کشیده بیرون دور و برشم هم کنده بودن از شنبه صبح شروع کرده بودن ولی تلفن از جمعه قطعه!
برای پیگیری هم از طریق 20117 که همون 17 سابقه که پولیش کردن شماره رو ثبت کردیم ولی مثل اینکه اونم مثل 18888 شهرداری که دکوره یه چیزی در حد از سر وا کردن هستش...
دزد بودن مخابرات هم که دیگه هیچی مخابرات اون وقتی که نامحدود هم بود بدرد نمیخورد چون کیفیت نداشت الان نه کیفیت داره نه کمیت

The Dreadnaught
22-12-2019, 20:04

قضیه همون بنزینه! هی میگن قیمت نسبت به کشورهای پیشرفته کمه، ولی بحث حقوق و دستمزد و اینا که میشه با بورکینافاسو و گینه مقایسه میشیم!

بگذریم که خود همین جماعت نمیگن چرا خودرو باید به چندین برابر قیمت واقعی جهانیش به مردم فروخته بشه ولی بنزینی که بهش میزنیم با قیمت جهانی مقایسه بشه! چند درصد از همین آلودگی که داره مردم رو میکشه مال همین لگن های آشغالیه که به زور انداختن به مردم؟

italodance
22-12-2019, 20:37
قضیه همون بنزینه! هی میگن قیمت نسبت به کشورهای پیشرفته کمه، ولی بحث حقوق و دستمزد و اینا که میشه با بورکینافاسو و گینه مقایسه میشیم!

بگذریم که خود همین جماعت نمیگن چرا خودرو باید به چندین برابر قیمت واقعی جهانیش به مردم فروخته بشه ولی بنزینی که بهش میزنیم با قیمت جهانی مقایسه بشه! چند درصد از همین آلودگی که داره مردم رو میکشه مال همین لگن های آشغالیه که به زور انداختن به مردم؟

صبح گوشم به برنامه رادیو افتاد که راجب کاهش ازدواج و ازدواج گریزی جوانان بود و مثل همیشه چند کارشناسان وزارت اطلاعاتی به اسم آقای دکتر آورده بودند که برنامه و راهکار و دلایل ....حرف‌هاشون بزنند.
مثل همیشه تمجدید از بسته و برنامه و فلان کردند و کاملا امیدوار و خشنود از خودشون که می تونند و دارند به نحو احسنت سنت حسنه انجام میدهند.

مثل همیشه خندیدم به این لانه جهل (صدا و سیمای میلیشون) که انسان حسابی تو این اوضاع فقط مشکل ازدواج مونده بود؟! بعدش هم این‌ همه راهکار گفتید ولی هیچ سخن از وضعیت حقوق و دستمزد و راهکار مالی ۲ بدبخت نکردید. بجای این همه حرف چرت پاشو برید وزارت کار حقوق پایه کار وحشتناک 15,000,000 ریال را بکن ۴ برابر و همه کارفرماها به طبع موظف به انجام آن می‌شوند بعد ببین ازدواج رشد میکنه یا نه.

یعنی اینکار دیگه در دست وزارت اطلاعات یا امثالهم نیست دیگه؟! اینجا دیگه به ذهن و عمل و قدرت و نفوذ هیشکی تو کل کشور نمیرسه. :whistle:

bahman_0121
05-05-2022, 11:05

نتی که اونا میدن به کاربرا صد برابر کیفیتش بالاتره
ولی یادم نیست هزینه اینترنت توی فرانسه یا المان خیلی بالاست دقیق یادم نیست کدوم یک از این دوتا بود
ولی در عوض توی خیلی از کشورها نت ی هزینه کمی از درامد ماهانه فرد رو در پی میگیره
متاسفانه کشور ما خوبیهای هیچ کشوری رو جذب نمیکنه هر جا دزدی و کلک هست همونا رو یاد میگیره و سر ملت خراب میشه و ملت رو سر کیسه میکنه
جایی از دنیا بگی ما با پینگ بالای 100 گیم انلاین میزنیم کلاغای این منطقه خود زنی میکنن و زار زار میرینن به حالمون