PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای خرید روتر - خیلی فوری

mohsenP3000
24-11-2019, 01:02
سلام دوستان

قصد خرید یک روتر دارم. محدودیت قیمت هم تا 1 تومن. حتما برند خوب و معروف باشه.

انتظاراتم :

1- بشه بهش هارد وصل کرد و از طریق وای فای به اطلاعات هارد دسترسی داشته باشم. (پس حتما برند خوبی باشه که هارد آسیب نبینه)

2- مودم الانم که 2730u از برند دی لینک هست خیلی برد ضعیفی داره. می خوام بیشتر خونه مثل پذیرایی رو پوشش بده. (فاصله اتاق (محل مودم) تا پذیرایی حدود 15 متر)

3- تنظیماتش ساده باشه.

راستش این مدل رو دیدم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نظرتون چیه؟ اصلا این انتظارات من رو برآورده می کنه؟

برندش خوبه؟

چرا آنتن وایرلس نداره؟

هارد رو می تونه وایرلس کنه؟

ممنون از همه دوستانی که محبت می کنن و راهنمایی می کنن.

shaahani
24-11-2019, 13:29
بنظرم اگه هدف شما از اضافه کردن یک روتر، فقط ایجاد فضای اشتراک گذاری فایل است بهتره از دستگاه ذخیره‌ساز متصل به شبکه (NAS) سرنام Network-Attached Storage استفاده کنید.

همچنین برای پوشش بیشتر فضا میتونید از یک مودم دیگه که بلااستفاده است، استفاده نمایید و با اتصال آن به مودم اصلی خود، رنج شبکه هوایی خود را افزایش دهید.

- هر دیسکی را که به شبکه خود متصل کنید، اگر شبکه شما پوشش هوایی توسط هر دستگاهی داشته باشد، قابلیت دسترسی به دیسک از طریق وایرلس محیا می شود.
روتر مورد نظر شما دارای آنتن های داخلی بوده و به همین علت، آنتنی بر روی آن مشاهده نمی کنید، بله با این مدل میتوان دیسک USB را در شبکه کابلی و وای فای به اشتراک گذاشت.

mohsenP3000
24-11-2019, 22:10
بنظرم اگه هدف شما از اضافه کردن یک روتر، فقط ایجاد فضای اشتراک گذاری فایل است بهتره از دستگاه ذخیره‌ساز متصل به شبکه (NAS) سرنام Network-Attached Storage استفاده کنید.

همچنین برای پوشش بیشتر فضا میتونید از یک مودم دیگه که بلااستفاده است، استفاده نمایید و با اتصال آن به مودم اصلی خود، رنج شبکه هوایی خود را افزایش دهید.

- هر دیسکی را که به شبکه خود متصل کنید، اگر شبکه شما پوشش هوایی توسط هر دستگاهی داشته باشد، قابلیت دسترسی به دیسک از طریق وایرلس محیا می شود.
روتر مورد نظر شما دارای آنتن های داخلی بوده و به همین علت، آنتنی بر روی آن مشاهده نمی کنید، بله با این مدل میتوان دیسک USB را در شبکه کابلی و وای فای به اشتراک گذاشت.
ممنون از این همه اطلاعات کامل.

بسیار عالی بود راهنمایی تون.

فقط فکر کنم برای من که یه کاربر ساده خونگی هستم NAS خیلی زیادی باشه.

نظرتون راجع به این مدل یعنیEA4500 چی هست؟ آیا خیلی قدیمی و داغونه؟ یا در حد افزایش برد و اشتراک گذاری هارد مناسبه؟

می خوام بهش هارد وصل کنم و با وای فای گوشی بهش وصل شم و فیلم ببینم. همین.

توضیح تون هم عالی بود واقعا. دیگه الان شما صاحب نظری. بیشتر راهنماییم کن لطفا.

shaahani
25-11-2019, 00:02
دستگاه خوبی هست
اگه دیسک و پورت شما USB3.1 باشه بهتر میشه یا اینکه اگر سرعت بجای 450مگابیت، 900مگابیت یا بالاتر بود، بهتر میشد
اما این دستگاه بنظرم میتونه تا حدودی نیازهای شما را برطرف کنه، هرچند یک دستگاه کامپیوتر نیز که دیسک اون روی شبکه به اشتراک گذاشته باشید همین امکان را به شما خواهد داد.

mohsenP3000
25-11-2019, 00:44
دستگاه خوبی هست
اگه دیسک و پورت شما USB3.1 باشه بهتر میشه یا اینکه اگر سرعت بجای 450مگابیت، 900مگابیت یا بالاتر بود، بهتر میشد
اما این دستگاه بنظرم میتونه تا حدودی نیازهای شما را برطرف کنه، هرچند یک دستگاه کامپیوتر نیز که دیسک اون روی شبکه به اشتراک گذاشته باشید همین امکان را به شما خواهد داد.

تشکر فراوان. بسیار عالی:thumbsup::»

yakooza
25-11-2019, 05:14
دوست من بهتره روتری رو بخری که از چیپست براد کام توش استفاده شده باشه در این صورت بهترین پوشش را خواهی داشت من 4500 رو داشتم چنگی به دل نمیزنه پوشش وای فای خوبی نداره حتی مدل 1900ac هم دارم اونم زیاد جالب نیست الان خودم از dsl-ac88u استفاده می کنم محشره هم امکانات خوبی داره هم اوپن سورسه میشه روش یمج نصب کنی و .... بهتره از ایسوس بگیری روتر بی‌سیم و دوبانده ایسوس مدلRT-AC56U

yakooza
25-11-2019, 05:20
در ضمن اگر میخوایی هم قابلیت مودم دی اس ال داشته با شه هم روتر بازم سراغ ایسوس برو یکی از قابلیت های خوبش اینه که دانلود مستر داره یعنی هارد رو رو مودم وصل می کنی به وسیله خود مودم بدون کامپیوتر دانلود می کنی این اپشن رو هیچ کدوم از این برندها به جز ایسوس کنسول ساده و کار امدی هم داره چیپست براد کام فراموش نشه