PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : معرفی نقد و بررسی مودم روتر سفارشی هواوی مدل : wbb router30-22a

saber73
11-11-2019, 00:59
((wbb router30-22a))

***مودم روتر حرفه ای و سفارشی از کمپانی معروف و پیشتاز هواوی***

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

از آنجایی که این مودم روتر یک مدل سفارشی هست و نمونه خارجی ندارد و تا به الان هم دیده نشده است اطلاعات کمی از فریمور نحوه آپدیت و یا اطلاعات و امکانات دقیق در دسترس میباشد .

==========================

خصوصیات و امکانات تا به الان ( با بررسی و استفاده از این مودم سعی میکنیم همه خصوصیات و کاستی های اونو اینجا به اشتراک بزاریم )

WBB Router30-22a
==================================
Download up to 300 Mbps
Upload up 50 Mbps
4G - 3G - 2G
LTE Cat 6 / LTE CAT 4 / DC-HSPA+ / HSPA / UMTS / EDGE / GPRS / GSM
LTE FDD 800/900/1800/2100/2600 MHz
LTE TDD 2600 MHz
Dual-band HSPA+ – 900 / 2100 MHz
Quad-band EDGE / GPRS – GSM 850/900/1800/1900 MHz
4G LOCK . 3G LOCK . 2G LOCK
Auto APN
32 wifi user
WI-fi 802.11 a/b/g/n/ac
2.4Ghz / 5GGhz Dual Band Concurrently
Internal and External Antennas
ipv4 & ipv6
voip
sms
wds
wps
vpn ( فعلا ما نتوانستیم راه اندازی کنیم و استفاده کنیم )
Router
micro sim slot
4 Rj45 port
4 Rj11 port ) only voip )
USB port ) usb printer . usb samba server . usb storage . dlna server )
WPS and WIFI on / off key

-------------------------------------------------

این مودم روتر حرفه ای همانند بیشتر مودم روترهای شرکت هواوی از چیپست hisilicon استفاده میکنه و ساختاری همانند بیشتر مودم روترهای cat6 هواوی مانند : e5186-22a دارد .

از امکانات رایج این مودم روتر هواوی میتوان به : وای فای 2.4G و 5G - پورتهای لن مگابیتی و لن/ون گیگابیتی - پورتهای RJ11 - پورت USB - کلیدهای خاموش و روشن کردن پاور . WPS . WIFI - ورودی آنتن SMA - اشاره کرد .

------------------------------------------------
تا به اینجای کار با باندهای : 3 - 7 و 20 تست شده و سازگاری کامل را دارد از نظر سیم کارتهای رومینگ هم با ماهان نت شبکه FDD ( رومینگ روی همراه اول ) و مبین نت طرح 360 ( رومینگ روی همراه اول ) هم تست شده و به راحتی و با روشن کردن گزینه رومینگ جواب میدهد .

این مودم همانند دیگر مودم های هم رده خود مثل : e5186-22a از باندها و فرکانس های TDD مبین نت و ایرانسل پشتیبانی نمیکند .

آنتن دهی و گیرندگی این مودم خیلی قوی و عالی هست و نشانگر آنتن هم دقیق نشان میدهد برخلاف ورژن های جدید مودم I60 که همیشه آنتن فول هست .

پوشش و پخش وای فای این مودم همانند مودم B525 و کمی ضعیفتر از مودم I60 میباشد .

از نظر تجمیع و سرعت تجمیع دقیقا با مودم های cat6 هواوی مثل : b525 و e5186-22a و fd-m60 برابر و یکسان عمل میکند و بارها بر روی هر دو اپراتور همراه اول و ایرانسل توسط دوستان تست زده شده است .

در حالت بدون تجمیع و در دسترس نبودن باند دوم و تک بانده بودن منطقه نیز باز عملکرد همانند مودم های cat6 ذکر شده میباشد و سرعت برابر با یک مودم cat4 میباشد .

این قابلیت که در حالت تک باند سرعت بالاتر و بهتری دریافت شود فقط در مودم i60 میباشد و هیچ مودم cat6 دارای تجمیع واقعی در سرعت تک باند نمیتواند هم پای مودم i60 حرکت کند .

در پایان دوستانی که این مودم رو تهیه کردن میتونن با نظرات و انتقادهای سازنده به همدیگر کمک کنند .

------------------------------------------------------------------------------------------------
به طور خیلی خلاصه این مودم دارای این امکانات میباشد :

قابلیت : vpn . voip . sms .
قفل فورجی یا انتخاب دستی یکی از شبکه های ( 3G - 4G - 2G ) و قفل روی انها .
ipv4 & ipv6 .
دارای دسترسی سوپر یوزر .
وای فای 5ghz .
قابلیت روتر .
قابلیت wds
(سیستم توزیع بیسیم)
قابلیت wps .
قابلیت usb printer
usb samba server
usb storage
dlna server
قابلیت auto apn یا ساخت دستی .
قابلیت سیستم عیب یابی بسیار پیشرفته
قابلیت تعریف 4 ssid دو تا 5ghz و دو تا 2.4ghz
قابلیت وصل 32 کاربر همزمان از طریق وای فای
قابلیت مک فیلترینگ . ip فیلترینگ .

و امکانات دیگری که به صورت عکس اینجا قرار میدم :

saber73
11-11-2019, 02:04
عکس از چیپست این مودم روتر که دقیقا همان چیپست مودم روتر e5186-22a میباشد :

hisilicon 6930

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] DB%B1%DB%B1_%DB%B0%DB%B1_%DB%B3%DB%B5_%DB%B3%DB%B0 .png

morteza_mombeini
11-11-2019, 12:01
نمیشه فریمور این مودم رو از روی خودش استخراج کرد و یه تغییرات کوچیک داخلش بدیم ؟ مثلا ارم oroodoo رو حذف کرد ؟

saber73
11-11-2019, 16:28
نمیشه فریمور این مودم رو از روی خودش استخراج کرد و یه تغییرات کوچیک داخلش بدیم ؟ مثلا ارم oroodoo رو حذف کرد ؟

به نظر من صفحه وب این مودم دو تا کاستی داره یکی ussd و دیگر انتخاب و نشان دادن باندهای شبکه 4G اینها هم روش بود دیگه هیچ کاستی نداشت . تا به اینجای کار نه روشی و نه فریموری برا این کار پیدا نشده است .

morteza_mombeini
27-11-2019, 10:06
به نظر من صفحه وب این مودم دو تا کاستی داره یکی ussd و دیگر انتخاب و نشان دادن باندهای شبکه 4G اینها هم روش بود دیگه هیچ کاستی نداشت . تا به اینجای کار نه روشی و نه فریموری برا این کار پیدا نشده است .

روی این مودم vpn رو تست کردی ؟ خوب جواب میده ؟ چون روی بعضی مودم ها vpn ها خوب کار نمیکنن

saber73
27-11-2019, 11:07
روی این مودم vpn رو تست کردی ؟ خوب جواب میده ؟ چون روی بعضی مودم ها vpn ها خوب کار نمیکنن

با این اوضاع اینترنت کشور که همه چی از کار افتاده فکر نکنم دیگه این گزینه vpn مودم ها جالب باشه خصوصا پروتوکل های : pptp یا l2tp بله قبل این اوضاع اینترنتی چک کردم وصل میشد اکانت رو خریداری کرده بودم اکانت رایگان نبود . کلا وضعیت اینترنت درست باشه و محدود نباشه و اکانت هم با پشتیبانی بخرید 100 درصد کار میکنه . فعلا همه دست به دهن موندن با این اوضاع اینترنت کشور :worried:

saber73
12-12-2019, 15:27
تست سرعت 4.5 با کابل لن ساعات شلوغ عصر اپراتور ایرانسل :

saber73
12-12-2019, 15:55
تست سرعت دانلود مبین نت 360 که بر روی همراه اول رومینگ میکنه و همانطور که خودشم در سایتش نوشته و موقع فروش سرویس و یا تمدید هم بازه سرعت رو مشخص کرده دقیقا سرعت بین 2 تا 40 هست و واقعا برا کسایی که با ADSL مشکل دارن عالی و جایگزین خوبی هست . ( اتصال از طریق وای فای مودم )

saber73
12-12-2019, 17:09
تست سرعت همراه اول بدون تجمیع ( نبود باند 7 در منطقه ) ساعات شلوغ عصر اتصال با وای فای مودم :

mohsenP3000
12-12-2019, 19:29
سلام

آقای صابر، می شه لطفا لیست موجودی و مدل و قیمت بدید خصوصی.

اگر تا آخر امشب بدید ممنون می شم. نحوه خرید رو هم بفرمایید.

saber73
12-12-2019, 19:53
سلام

آقای صابر، می شه لطفا لیست موجودی و مدل و قیمت بدید خصوصی.

اگر تا آخر امشب بدید ممنون می شم. نحوه خرید رو هم بفرمایید.

پیغام دادم

mohsenP3000
13-12-2019, 00:53
پیغام دادم

تشکر....:»:»:»

morteza_mombeini
14-12-2019, 23:50
پیغام دادم

اگه قابلیت تجمیع روی دکل همراه اول فعال باشه برای استفاده از تجمیع باید این قابلیت توی سرویس دهنده هم فعال باشه ؟ مثلا ماهان نت خریدم سیم کارت ماهان نت باید تجمیعش فعال باشه یا ربطی به سیم کارت و سرویس دهنده نداره ؟

saber73
15-12-2019, 02:31
اگه قابلیت تجمیع روی دکل همراه اول فعال باشه برای استفاده از تجمیع باید این قابلیت توی سرویس دهنده هم فعال باشه ؟ مثلا ماهان نت خریدم سیم کارت ماهان نت باید تجمیعش فعال باشه یا ربطی به سیم کارت و سرویس دهنده نداره ؟

احسنت دقیقا من با مبین نت 360 تست زدم در منطقه ای که 4.5 برا همراه اول فعال بود ولی خبری از تجمیع نشد ! با اینکه از همراه اول داشت سرویس میگرفت و دو باند 3 و 7 در دسترس بود و حتی میشد رفت رو باند 3 یا 7 و قفل کرد ولی تجمیع نمی کرد در حالی که خود همراه اول راحت تجمیع میکرد علت هم به نظر من همون محدودیت سرعت مبین نت و جدا کردن شبکه خودش از شبکه همراه اول به طوری که موقع انجام تست سرعت با برنامه speed test ارائه دهنده اینترنت مبدا مبین نت شناسایی میشه نه همراه اول .

اگر دوستان هم در شهرشون تجمیع همراه اول فعاله و تست زدن یک بار هم با مودم 4.5 مثل b525 یا fd-m60 با سیم کارت 360 مبین نت تست بگیرین ببینن اونجا هم اینطور هست یا شهر به شهر فرق داره .

morteza_mombeini
15-12-2019, 12:04
احسنت دقیقا من با مبین نت 360 تست زدم در منطقه ای که 4.5 برا همراه اول فعال بود ولی خبری از تجمیع نشد ! با اینکه از همراه اول داشت سرویس میگرفت و دو باند 3 و 7 در دسترس بود و حتی میشد رفت رو باند 3 یا 7 و قفل کرد ولی تجمیع نمی کرد در حالی که خود همراه اول راحت تجمیع میکرد علت هم به نظر من همون محدودیت سرعت مبین نت و جدا کردن شبکه خودش از شبکه همراه اول به طوری که موقع انجام تست سرعت با برنامه speed test ارائه دهنده اینترنت مبدا مبین نت شناسایی میشه نه همراه اول .

اگر دوستان هم در شهرشون تجمیع همراه اول فعاله و تست زدن یک بار هم با مودم 4.5 مثل b525 یا fd-m60 با سیم کارت 360 مبین نت تست بگیرین ببینن اونجا هم اینطور هست یا شهر به شهر فرق داره .

مبین نت درسته که حداکثر سرعتش 40 مگ هست و شبکه اش جداست ولی مهم اینه که سیم کارتش قابلیت تجمیع داشته باشه .زمانی که باند 3و 7 به تنهایی بتونن 40 مگ رو بدن تجمیع برای 360 مبین نت اهمیتی نداره اما من خیلی جاها دیدم همراه اول روی تک باند سرعتش گاهی 11 مگابیت یا نهایتا 30 مگ هست که اینجا تجمیع کاربرد داره و اگر سیم کارت قابلیت تجمیع نداشته باشه نمیتونه 40 مگ رو کامل بگیره .منطقه ما 4.5 فعاله ولی روی تک باند که تست کردم سرعت از 24 تا 60 متغیره و اگر بخام همیشه 40 مگ رو ثابت داشته باشم لازمه که قابلیت تجمیع توی سیم کارت 360 هم فعال باشه .منظور من بیشتر این بود

MH.Mousavi
15-12-2019, 16:38
مبین نت درسته که حداکثر سرعتش 40 مگ هست و شبکه اش جداست ولی مهم اینه که سیم کارتش قابلیت تجمیع داشته باشه .زمانی که باند 3و 7 به تنهایی بتونن 40 مگ رو بدن تجمیع برای 360 مبین نت اهمیتی نداره اما من خیلی جاها دیدم همراه اول روی تک باند سرعتش گاهی 11 مگابیت یا نهایتا 30 مگ هست که اینجا تجمیع کاربرد داره و اگر سیم کارت قابلیت تجمیع نداشته باشه نمیتونه 40 مگ رو کامل بگیره .منطقه ما 4.5 فعاله ولی روی تک باند که تست کردم سرعت از 24 تا 60 متغیره و اگر بخام همیشه 40 مگ رو ثابت داشته باشم لازمه که قابلیت تجمیع توی سیم کارت 360 هم فعال باشه .منظور من بیشتر این بود
تجمیع مگه برا مودم نیست ؟ میشه یه مقاله ای لینکی بدی گفته باشه به سیم کارت ربط داره

saber73
15-12-2019, 18:14

خدایی خودت فهمیدی چی نوشتی یا منظورت چی بود :D من که نفهمیدم :weird: برا تجمیع اول باید دو باند 3 و 7 فعال باشه و قابلیت تجمیع این دو باند هم توسط اپراتور فعال و در دسترس باشه و دوم مودم باید قابلیت تجمیع این دو باند رو داشته باشه و سیم کارت هم از نوع 4G باشه سیم کارت های جدید که الان همه سیم کارتها جدید و از نوع 4G هستن و تمام .

در ضمن تست تجمیع برا اینترنت 360 مبین نت یا همون سیم کارت 360 مبین نت رو با مودم های دارای قابلیت تجمیع واقعی نه I60 انجام میدیم و کاری به رفتن رو ی این باند و اون باند نداریم تجمیع فعال باشه توسط ارائه دهنده اینترنت و دو باند در دسترس باشه و سیم کارت هم از نوع 4G باشه خودش اتوماتیک تجمیع میکنه و تمام . حالا همراه اول تجمیع کرد ولی 360 مبین نت نکرد یعنی این قابلیت برا مبین نت غیر فعال هست در شبکه رومینگ همراه اول که داره ازش سرویس میگیره . حداقل منطقه ما تست زدم تجمیع نکرد شما هم راحت میتونی منطقه خودتون تست کنی و نیاز نیست بری رو این باند یا بیای رو اون باند و اصلا دست به تنظیمات باند نزن بزار اتوماتیک باشه علامت ظاهر کرد و سرعت رفت بالا تمومه نکرد یعنی نمیشه .

saber73
15-12-2019, 18:18
تجمیع مگه برا مودم نیست ؟ میشه یه مقاله ای لینکی بدی گفته باشه به سیم کارت ربط داره

من که منظور ایشون رو کامل متوجه نشدم ولی سیم کارت به اصطلاح باید نسل جدید USIM باشه همون سیم کارتهایی که الان داریم همه استفاده میکنیم و سیم کارتهای مبین نت یا الباقی اپراتورها هم همه USIM هست .

morteza_mombeini
16-12-2019, 14:33
خدایی خودت فهمیدی چی نوشتی یا منظورت چی بود :D من که نفهمیدم :weird: برا تجمیع اول باید دو باند 3 و 7 فعال باشه و قابلیت تجمیع این دو باند هم توسط اپراتور فعال و در دسترس باشه و دوم مودم باید قابلیت تجمیع این دو باند رو داشته باشه و سیم کارت هم از نوع 4G باشه سیم کارت های جدید که الان همه سیم کارتها جدید و از نوع 4G هستن و تمام .

در ضمن تست تجمیع برا اینترنت 360 مبین نت یا همون سیم کارت 360 مبین نت رو با مودم های دارای قابلیت تجمیع واقعی نه I60 انجام میدیم و کاری به رفتن رو ی این باند و اون باند نداریم تجمیع فعال باشه توسط ارائه دهنده اینترنت و دو باند در دسترس باشه و سیم کارت هم از نوع 4G باشه خودش اتوماتیک تجمیع میکنه و تمام . حالا همراه اول تجمیع کرد ولی 360 مبین نت نکرد یعنی این قابلیت برا مبین نت غیر فعال هست در شبکه رومینگ همراه اول که داره ازش سرویس میگیره . حداقل منطقه ما تست زدم تجمیع نکرد شما هم راحت میتونی منطقه خودتون تست کنی و نیاز نیست بری رو این باند یا بیای رو اون باند و اصلا دست به تنظیمات باند نزن بزار اتوماتیک باشه علامت ظاهر کرد و سرعت رفت بالا تمومه نکرد یعنی نمیشه .

ینی واقعا نفهمیدی منظورمو ؟ شاید از عوارض گرونی و ... ایناست :biggrin:

ببین فرض کن قابلیت تجمیع روی دکل فعاله و دو باند در دسترس هستن .ولی سرعت هر باند کمتر از 40 مگه مثلا باند 3 20 مگ میده و باند 7 هم تا 30 مگ میتونه بده .خوب ما اگر روی مودم معمولی بخایم استفاده کنیم چون تجمیع نمیکنه هیچ وقت نمیتونیم 40 مگ بگیریم چون سرعت هر باند به خاطر شلوغی و ... کمتر از 40 مگه .حالا سیم کارت 360 رو میزاریم توی مودم 4.5 که قابلیت تجمیع داشته باشه .در این حالت چون جمع پهنای هر دو باند حدود 50 مگابیت میشه پس ما 40 مگ رو کامل میگیریم .اما سوال اینجاست ایا سیم کارت 360 مبین نت این امکان رو داره که در حالت تجمیع بشه ازش استفاده کرد ؟ شاید تجمیع فقط برای fd همراه اول و ایرانسل فعال باشه و روی بقیه اپراتور ها جواب نده .حالا منظورمو فهمیدی ؟

saber73
16-12-2019, 17:23
ینی واقعا نفهمیدی منظورمو ؟ شاید از عوارض گرونی و ... ایناست :biggrin:

ببین فرض کن قابلیت تجمیع روی دکل فعاله و دو باند در دسترس هستن .ولی سرعت هر باند کمتر از 40 مگه مثلا باند 3 20 مگ میده و باند 7 هم تا 30 مگ میتونه بده .خوب ما اگر روی مودم معمولی بخایم استفاده کنیم چون تجمیع نمیکنه هیچ وقت نمیتونیم 40 مگ بگیریم چون سرعت هر باند به خاطر شلوغی و ... کمتر از 40 مگه .حالا سیم کارت 360 رو میزاریم توی مودم 4.5 که قابلیت تجمیع داشته باشه .در این حالت چون جمع پهنای هر دو باند حدود 50 مگابیت میشه پس ما 40 مگ رو کامل میگیریم .اما سوال اینجاست ایا سیم کارت 360 مبین نت این امکان رو داره که در حالت تجمیع بشه ازش استفاده کرد ؟ شاید تجمیع فقط برای fd همراه اول و ایرانسل فعال باشه و روی بقیه اپراتور ها جواب نده .حالا منظورمو فهمیدی ؟

من که تست زدم دقیقا اینطوری بود و تجمیع نکرد اینترنت 360 مبین نت در حالی که همراه اول تا 10 مگابایت رو راحت همونجا داد و تجمیع کرد .

morteza_mombeini
16-12-2019, 17:49
من که تست زدم دقیقا اینطوری بود و تجمیع نکرد اینترنت 360 مبین نت در حالی که همراه اول تا 10 مگابایت رو راحت همونجا داد و تجمیع کرد .

از کجا میدونی تجمیع نکرده ؟ مبین نت که سرعتش روی 40 قفله و بالاتر از 5 مگابایت نمیره .باید جایی تست کنی که سرعت تک باند ها با سیم همراه اول کمتر از 30 مگ باشه و نشه با مودم b612 روی تک باند 40 تا رو کامل دریافت کرد..اونجوری میشه فهمید سیم کارت 360 قابلیت تجمیع داره یا نه .من خودم مودماهم معمولی ان وگرنه تست میکردم.

saber73
16-12-2019, 18:43
از کجا میدونی تجمیع نکرده ؟ مبین نت که سرعتش روی 40 قفله و بالاتر از 5 مگابایت نمیره .باید جایی تست کنی که سرعت تک باند ها با سیم همراه اول کمتر از 30 مگ باشه و نشه با مودم b612 روی تک باند 40 تا رو کامل دریافت کرد..اونجوری میشه فهمید سیم کارت 360 قابلیت تجمیع داره یا نه .من خودم مودماهم معمولی ان وگرنه تست میکردم.

خب علامت نیومد رو مودم fd-m60 و تجمیع نکرد دیگه کامل مشخص هست . دیگه دستکاری باند رو میخوام چیکار علامت می اومد حتی سرعت هم بالا نمیرفت حق با شما بود و مشکل از محدودیت سرعت مبین نت بود ولی اصلا علامت نیومد ولی رو همراه اول همون جا علامت اومد و تجمیع که کرد هیچ سرعت تا 10 مگابایت هم بالا رفت .

morteza_mombeini
17-12-2019, 00:01
خب علامت نیومد رو مودم fd-m60 و تجمیع نکرد دیگه کامل مشخص هست . دیگه دستکاری باند رو میخوام چیکار علامت می اومد حتی سرعت هم بالا نمیرفت حق با شما بود و مشکل از محدودیت سرعت مبین نت بود ولی اصلا علامت نیومد ولی رو همراه اول همون جا علامت اومد و تجمیع که کرد هیچ سرعت تا 10 مگابایت هم بالا رفت .

پس با این حساب برای اپراتورهایی که روی fd همراه اول رومینگ میکنن فقط باید روی سرعت تک باند حساب کرد و بی خیال تجمیع شد.

saber73
17-12-2019, 03:29
پس با این حساب برای اپراتورهایی که روی fd همراه اول رومینگ میکنن فقط باید روی سرعت تک باند حساب کرد و بی خیال تجمیع شد.

دقیقا چرا چون در اصل دارن tdd رو بر روی fdd با رومینگ ارائه میدن و همون سرعت و همون شبکه و تقریبا همون کیفت tdd رو پیاده میکنن ولی خیلی بهتر از adsl اعصاب خورد کن هست این روش و خرید این سرویس ها حتی گرون باشه یا حجم کم باشه .

saber73
22-12-2019, 22:43
تست دانلود ایرانسل سرعت فوق العاده :

aligold90
26-12-2019, 21:28
سلام جناب صابر user و pass اصلی بت همون سوپریوزر می دونید چیه ؟

saber73
27-12-2019, 07:35
سلام جناب صابر user و pass اصلی بت همون سوپریوزر می دونید چیه ؟

adminooredoo
ooredooadmin

aligold90
29-12-2019, 13:30
شماره تماستون رو میدید واسه خرید این مودم

aligold90
29-12-2019, 13:32
شماره تماستون رو میدید واسه خرید این مودم

mojtabam22
29-12-2019, 14:34
سلام جناب صابر . این مودم قسمت voip براش فعاله یعنی میشه از 4 تا پورت تلفنش استفاده کرد؟

saber73
29-12-2019, 16:36
سلام جناب صابر . این مودم قسمت voip براش فعاله یعنی میشه از 4 تا پورت تلفنش استفاده کرد؟

من تست نکردم ولی یکی از بچه های انجمن این مودم رو خریده و تست کرده و میگفت میشه از voip استفاده کرد من اکانتش رو ندارم داشته باشم با کمال میل تست میزنم براتون .

reza_026
30-12-2019, 12:58
سلام
قیمت چنده؟

Javad-E
30-12-2019, 18:59
من تست نکردم ولی یکی از بچه های انجمن این مودم رو خریده و تست کرده و میگفت میشه از voip استفاده کرد من اکانتش رو ندارم داشته باشم با کمال میل تست میزنم براتون .
سلام، من تست کردم، اینم عکس از تست:

Javad-E
30-12-2019, 19:02
رو تلفن 1 ،یه شماره ست کردم. همینطوری برای هر 4 تاش میشه ست کرد.

mojtabam22
01-01-2020, 12:27
رو تلفن 1 ،یه شماره ست کردم. همینطوری برای هر 4 تاش میشه ست کرد.
شما از پورت تلفن ها بوق آزاد دریافت کردید؟

mojtabam22
01-01-2020, 12:31
جناب صابر مودمی که من دارم اون برچسب پشتش نیست میخواستم بدونم چجوری میشه imei مودمو فهمید ؟ تو پنلش پیدا نکردم

saber73
01-01-2020, 22:40
جناب صابر مودمی که من دارم اون برچسب پشتش نیست میخواستم بدونم چجوری میشه imei مودمو فهمید ؟ تو پنلش پیدا نکردم

متاسفانه در صفحه وب مودم خبری از imei نیست و فقط سریال نامبر مودم موجود میباشد شما یک سیم کارت که به اسم خودتون نیست و هیچ وقت رو این مودم وارد نکردین رو وارد مودم کنید و مودم رو روشن کنید زود از سامانه همتا پیامک نقل انتقال و خرید میاد و اونجا imei مودم هم نوشته و براتون فرستاده .

Hossein jabbar
01-01-2020, 22:46
متاسفانه در صفحه وب مودم خبری از imei نیست و فقط سریال نامبر مودم موجود میباشد شما یک سیم کارت که به اسم خودتون نیست و هیچ وقت رو این مودم وارد نکردین رو وارد مودم کنید و مودم رو روشن کنید زود از سامانه همتا پیامک نقل انتقال و خرید میاد و اونجا imei مودم هم نوشته و براتون فرستاده .
دقیقا روشی خوبه واقعا انشتین اداتو درمیاره صابر!!!:»:»

saber73
01-01-2020, 23:22
دقیقا روشی خوبه واقعا انشتین اداتو درمیاره صابر!!!:»:»

خواهش میکنم لطف دارید :D:rolleye:

morteza_mombeini
01-01-2020, 23:34
خواهش میکنم لطف دارید :D:rolleye:

صابر سیم مبین نت بندازیم رو این مودم قطری یه وقت مبین نت اپدیتی چیزی نفرسته روش قفل بشه برا همیشه ؟ اینو میدونم که فریمور ایم مدل رو ندارن ولی ممکنه اشتباها فریمور یه مدل دیگه روش نصب بشه و مودم هم بسوزه ؟

Hossein jabbar
01-01-2020, 23:41
صابر سیم مبین نت بندازیم رو این مودم قطری یه وقت مبین نت اپدیتی چیزی نفرسته روش قفل بشه برا همیشه ؟ اینو میدونم که فریمور ایم مدل رو ندارن ولی ممکنه اشتباها فریمور یه مدل دیگه روش نصب بشه و مودم هم بسوزه ؟
عزیز دل اخه مبین نت برا این مودم فریمور داره:D:D:D
بعدشم اگه دستگاه خودکار ردش میکنه اینا بستش اپدیت پکشون!!!!

mojtabam22
02-01-2020, 10:55

تست کردم متاسفانه نشد . روی مودم ها پیام نقلو انتقال همتا نمیاد فقط اگه تو سامانه ثبت نشده باشه پیام میاد.

mojtabam22
02-01-2020, 11:01
شرکت های اپراتور مثل مبین نت بر اساس imei که تو سیستم خودشون ثبت شده باشه آپدیت میفرستن.

Hossein jabbar
02-01-2020, 12:05
شرکت های اپراتور مثل مبین نت بر اساس imei که تو سیستم خودشون ثبت شده باشه آپدیت میفرستن.
اگه کسی imeiدستگاه رو عوض کنه تو مبین نت نمیشه ولی تو مودم های ایرانسل و وینکس و بهارنت شما قادر هستید imeiدستگاه رو عوض کنید و انها قادر به ارسال آپدیت نیستند!!!! فقط مبین نت هایی که با ورژن192 انلاک کردند اگه imeiدستگاهشونو عوض کنن خیالشون راحته که اپدیت نمیشه!!!
ولی سیم مبین نت یادتون نره یک نفوذ دیگه داره تا اپدیت بگیره مودم فقط و فقط مودم های منتاژ مبین نت میگیرن!!!!

saber73
02-01-2020, 12:27
تست کردم متاسفانه نشد . روی مودم ها پیام نقلو انتقال همتا نمیاد فقط اگه تو سامانه ثبت نشده باشه پیام میاد.

برا من راحت پیامک میاد مثلا سیم کارت برادرم رو انداختم رو مودم برای اولین بار و پیامک اومد و زیرش هم imei رو نوشته بود . البته هر چند imei به درد نمیخوره خب مودم داره کار میکنه و غیر قابل دستکاری هم هست و خود به خود هم imei از بین نمیره تا دستکاری نشه و تمامی این مودم ها قانونی وارد شدن و انلاک شدن و همشون ریجیستر هستن مطمئن باشید خودم 50 تا فروختم و همشو تست زدم .

Javad-E
02-01-2020, 18:48
شما از پورت تلفن ها بوق آزاد دریافت کردید؟
گوشی ساده ندارم که تست کنم، معمولا اون پیام رجیستر که میاد یعنی همه چیز درسته.
خط آسیاتک هم دارم، ولی چون اینترنتم آسیاتک نیست پیغام رجیستر رو نمیده.

mojtabam22
04-01-2020, 10:37
برا من راحت پیامک میاد مثلا سیم کارت برادرم رو انداختم رو مودم برای اولین بار و پیامک اومد و زیرش هم imei رو نوشته بود . البته هر چند imei به درد نمیخوره خب مودم داره کار میکنه و غیر قابل دستکاری هم هست و خود به خود هم imei از بین نمیره تا دستکاری نشه و تمامی این مودم ها قانونی وارد شدن و انلاک شدن و همشون ریجیستر هستن مطمئن باشید خودم 50 تا فروختم و همشو تست زدم .
نه کاری به رجیستری نداشتم . در کل گفتم شاید روش یا نرم افزار خاصی باشه برای مشاهده این اطلاعات.

shayan1103
10-05-2020, 17:12
باسلام
جهت اطلاع از قیمت و نحوه تهیه ، شماره تماس میخواستم

saber73
10-05-2020, 17:50
باسلام
جهت اطلاع از قیمت و نحوه تهیه ، شماره تماس میخواستم

سلام موجود نمیباشد

morteza_mombeini
10-05-2020, 18:33
سلام موجود نمیباشد

چرا نسلش منقرض شد ؟ دیگه تو ایران گیر نمیاد ؟

saber73
10-05-2020, 19:08
چرا نسلش منقرض شد ؟ دیگه تو ایران گیر نمیاد ؟

اینها یه مدت می اومد الان دیگه نمیاد و اینها دست دوم های کشورهای عربی بود .

shayan1103
10-05-2020, 19:22
اینها یه مدت می اومد الان دیگه نمیاد و اینها دست دوم های کشورهای عربی بود .

تشکر از شما ، ممنون بایت وقتی می گذارید

بنابراین در این شرایط ، موردی برای پیشنهاد و تهیه هستش؟
جایی مودم i60 ایرانسل آکبند که از قبل آنلاک (مطابق با آموزش شما بصورت صحیح) آنلاک شده باشد ؛ برای فروش هست؟

saber73
10-05-2020, 19:28
تشکر از شما ، ممنون بایت وقتی می گذارید

بنابراین در این شرایط ، موردی برای پیشنهاد و تهیه هستش؟
جایی مودم i60 ایرانسل آکبند که از قبل آنلاک (مطابق با آموزش شما بصورت صحیح) آنلاک شده باشد ؛ برای فروش هست؟

مودم قطری قابل مقایسه با مودم i60 در سرعت نیست و یک سر و گردن ازش بالاتره چرا چون fdd 4.5 هست . برا خرید i60 میتونید از سایت ایرانسل تهیه و انلاک کنید با آموزش های موجود در انجمن .

shayan1103
10-05-2020, 19:50
مودم قطری قابل مقایسه با مودم i60 در سرعت نیست و یک سر و گردن ازش بالاتره چرا چون fdd 4.5 هست . برا خرید i60 میتونید از سایت ایرانسل تهیه و انلاک کنید با آموزش های موجود در انجمن .

بسیار عالی ، پیش آ پیش از آموزش های دقیق و کارآمد شما ممنون هستم:»:)

مودم fd-m60 هم که در کپشن هست ظاهرا 4.5g هست(البته چون تازه وارد مباحث شدم اطلاعاتی کمی در این حوزه دارم) باتوجه به اینکه از سیم کارت fdd بهره خواهم برد در شرایط (روستایی) که سیگنال کمی نوسان میکند ، بین مودم ثابت i60 و fd-m60 کدام گزینه مناسب تر خواهد بود؟

aligold90
13-05-2020, 21:50
سلام . من یک تعداد دارم wbb چند تا لازم دارین

2008mozilla
05-08-2020, 21:03
مهندس فریمور جدید برای این مودم های نیست؟؟

m.sabbaghzadeh
15-09-2020, 10:07
سلام...
سیم کارت ایرانسل و همراه اول رو وقتی داخل این مودم قرار می دیم، سیم کارت رو قبول می کنه (apn ایرانسل یا همراه اول رو نشون میده ) اما اینترنت نداره و وسایل فقط با dns وصل میشن به اینترنت و می تونن استفاده کنن... داخل خود مودم هم dns وارد نمیشه... و با dns گوگل سرعت کاهش پیدا می کنه...
میشه راهنمایی بفرمایید که تو تنظیمات مودم چیکار می تونم بکنم؟
یا اگر dns مناسب تری هست بفرمایید که از اون استفاده کنم...

omidm7
26-09-2020, 08:39
این مودم ایا tdlte ایرانسل رو پشتیبانی میکنه؟

aleahmad
24-10-2020, 17:29
سلام ، صابر عزیز اسکرین شات های صفحات وب مودم را چطور گرفتین ؟ مودم من امکانات خیلی جزئی داره . مثلا بخش SIP اصلا منوهایی که شما دارید رو نداره. ممکنه مثل بعضی از دیوایسهای هواوی یوزر پس غیر ادمین داشته باشه ؟ admintelecom/telecomadmin و root و administrator رو هم تست کردم . ممنون میشم جواب بدین

MSADR471
29-10-2020, 13:01
درود

چطور میشه از قابلیت VOIP استفاده کرد؟ برای من تنها نوشته که SIP Account ! اما برای آقای صابری اگه اشتباه نکنم موارد دیگه ای ام نوشته بود حتی تو قسمت System اما برای من اون موارد و گزینه ها رو ندارد؟ آیا شما نرم افزار دستگاه رو ارتقا یا بروزرسانی کردید؟؟؟

قابلیت های دیگه ای هم داره مثل WLAN و VLAN یا Static Routing و Dynamic Routing و Port Forwarding و DMZ و UPnP و DLNA Server و DDNS و Samba Server

در ضمن برای دسترسی به اینترنت هم تنها صفحه گوگل رو میاره و به سایت های دیگه دسترسی نداره مگر این که DNS های گوگل یا 1.1.1.1 رو وارد کنم! چرا؟؟؟

تنها یک سوال دیگه این که من وقتی Samba Server رو فعال کردم چیز جالبی بنظر میاد اما میشه از یک شهر دیگه هم با این ویژگی به اطلاعات روی فلش به کمک مودم دسترسی داشت؟ مثل یک فضای ذخیره سازی یا بهتره بگم مثل سرور اما تنها برای ذخیره سازی!

سپاس

Ali ss aa solimany
03-11-2020, 12:35
سلام
من میخواهم این مودم رو برای بازی و استفاده خونگی بخرم پیشنهاد می‌کنید؟
بعد این مودم از لحاظ خرابی و...چطوره؟
ممنون از شما

- - - Updated - - -

سلام
من میخواهم این مودم رو برای بازی و استفاده خونگی بخرم پیشنهاد می‌کنید؟
بعد این مودم از لحاظ خرابی و...چطوره؟
ممنون از شما

sina.sa
06-11-2020, 01:11
درود
برخی از مودم های هواویی این قابلیت را دارند که یک گوشی تلفن به آنها وصل کرد و از طریق سیم کارت تماس تلفنی برقرار کرد. آیا این مودم هم این قابلیت را دارد؟
ممنون

org2org3
09-11-2020, 18:47
با سلام خدمت دوستان
این مودم هواویی wbb مشکل dns برای اپراتور ایرانسل در بعضی مناطق داره آیا با تنظیمات شبکه و apn و یا تنظیم دستی شبکه و اپراتور مشکل حل میشه
کسی مشکل dns این مودمها رو حل کرده

- - - Updated - - -

org2org3
09-11-2020, 19:01
سلام...
سیم کارت ایرانسل و همراه اول رو وقتی داخل این مودم قرار می دیم، سیم کارت رو قبول می کنه (apn ایرانسل یا همراه اول رو نشون میده ) اما اینترنت نداره و وسایل فقط با dns وصل میشن به اینترنت و می تونن استفاده کنن... داخل خود مودم هم dns وارد نمیشه... و با dns گوگل سرعت کاهش پیدا می کنه...
میشه راهنمایی بفرمایید که تو تنظیمات مودم چیکار می تونم بکنم؟
یا اگر dns مناسب تری هست بفرمایید که از اون استفاده کنم...

با سلام
این مودم دربعضی مناطق برای ایرانسل مشکل dns داره
با search دستی شبکه و انتخاب شبکه احتمالا حل بشه ...شنیدم با تغییرات شبکه مشکل رو حل کردند ولی من موفق نشدم ..دوستان تجربیات شونو مطرح کنند

MSADR471
10-11-2020, 17:50
با سلام
با search دستی شبکه و انتخاب شبکه احتمالا حل بشه ...شنیدم با تغییرات شبکه مشکل رو حل کردند ولی من موفق نشدم ..دوستان تجربیات شونو مطرح کنند

درود

من با دادن DNSهای گوگل مشکل شبکه رو حل کردم! ضمنا من تو بدترین نقطه جغرافیایی هستم اما ۴G رو با ۳ تا از خونه های آنتن مودم وصل میشه و سرعت ۶ و ۷ مگابایت برای دانلود به من میده! اما بدون DNS کار نمیکنه! دلیلش رو نمیدونم اما هرچی هست بخاطر طراحی و فریمور روش هست!
البته بود بعضی مواقع بدون DNS تنها میشه باهاش برم تو گوگل!

amin2200
11-11-2020, 16:10
سلام من تست کردم، نام کاربری ooredooadmin و رمز عبور adminooredoo

MSADR471
12-11-2020, 16:28
سلام من تست کردم، نام کاربری ooredooadmin و رمز عبور adminooredoo

سلام

خیلی ممنون که نام کاربری و رمز ورود رو گفتید! چقدر جالب شده الان! :tongue::tongue::biggrin::دی:دی:دی:دی:دی

paykoob
30-11-2020, 18:04
سلام. من این مودم رو امروز به قیمت ۱۳۰۰ تهیه کردم و سیم کارت ایرانسل گذاشتم. سرعتم وقت دانلود فراتر از ۲۴ مگابیت نمیره. از کجا بفهمم تجمیع میکنه یا خیر؟
(خود گوشی م که آنر ۱۰ هست بعضن با ایرانسل تا ۳۲ مگابیت روو همین 4g میره. بعضی وقتا که 4.5g میشه تا ۴۵ هم میره. با همراه اول اکثرن روو 4.5g هست و بین ۵۰ تا ۶۰ مگابیت سرعت میده)
(منطقه تست: تهران. سید خندان)
همراه اول هم روو مودم گذاشتم و فرقی نکرد. همون ۲۰ تا ۲۵ میشه. آنتن هم ۳ تا ۴ خطش پر هست همیشه. با speedcheck.ir که معمولن حوالی ۲۰مگابیت نشون میده.

as2008
02-12-2020, 10:44
سلام. من این مودم رو امروز به قیمت ۱۳۰۰ تهیه کردم و سیم کارت ایرانسل گذاشتم. سرعتم وقت دانلود فراتر از ۲۴ مگابیت نمیره. از کجا بفهمم تجمیع میکنه یا خیر؟
(خود گوشی م که آنر ۱۰ هست بعضن با ایرانسل تا ۳۲ مگابیت روو همین 4g میره. بعضی وقتا که 4.5g میشه تا ۴۵ هم میره. با همراه اول اکثرن روو 4.5g هست و بین ۵۰ تا ۶۰ مگابیت سرعت میده)
(منطقه تست: تهران. سید خندان)
همراه اول هم روو مودم گذاشتم و فرقی نکرد. همون ۲۰ تا ۲۵ میشه. آنتن هم ۳ تا ۴ خطش پر هست همیشه. با speedcheck.ir که معمولن حوالی ۲۰مگابیت نشون میده.

سلام
منم همین مشکل رو دارم هر کاری میکنم سرعت گوشی بهتره!!!

paykoob
02-12-2020, 19:08
آقا من تهش مودم رو پس دادم. دوباره یک مودم دسته دوم a5186s-22a از همین ooredoo خریدم. به قیمت ۲۴۰۰. ایندفه خوب بود. یعنی خیلی نزدیک گوشی‌م بود.
البته هنوز گوشی‌م ۲۰ درصد سریعتره که خب فک کنم به خاطر چیپ‌ست جدیدترشه. به هر حال گوشی ۲۰۱۹ هست. اما اون مال ۲۰۱۵ هستش.

وقتی سه تا را پشت سر هم و هر کدوم سه بار اسپید تست گرفتم این نتایج حاصل شد:
مودم wbb-router30: حدود ۲۵ مگابیت
گوشی honor 10: حدود ۶۹ مگابیت
مودم a5186s-22a: حدود ۶۰ مگابیت

homayooni
03-12-2020, 16:22
dns این مودم از کجا عوض میشه؟

paykoob
03-12-2020, 17:10
عوض نمیشه متاسفانه! اون چیزی که توو eth هم هست ربطی به dhcp و dns اینترنت نداره.
کلن باید در خود دستگاه‌ها (موبایل و ویندوز) به صورت دستی عوض کنید. در اندروید که باید static ip انتخاب کنید و خودتون وارد کنید. توو ویندوز میشه آی‌پی داینامیک باشه و اما dns رو خودتون ست کنید.

as2008
03-12-2020, 17:14
این مشکل با سیم ایرانسل به چه شکل هست؟!!!
چون من اصلا مشکلی ندارم!

mojtabajani1368
22-12-2020, 07:55
خیلی سرعتش کمه حتی در مقابل مودم جیبی lh96 با اینکه کنار هم هستن ولی با ست کردن دی ان اس سرعتش بیشتر میشه

mojtabajani1368
22-12-2020, 07:56
خیلی سرعتش کمه حتی در مقابل مودم جیبی lh96 با اینکه کنار هم هستن ولی با ست کردن دی ان اس سرعتش بیشتر میشه

mojtabajani1368
22-12-2020, 07:59
دوستان آنتن دهی شم کمه سرعت دانلود پایین واقعا راهی نیست واسه بهبودش

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

maze
01-01-2021, 00:25

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

اگر ایرانسل هست مشکلتون، یک سیمکارت از اپراتور دیگه بذارید روی مودم، بعد برید قسمت Internet و APN Management و یک APN جدید ایجاد کنید و در هر دو قسمت اول mtnirancell وارد کنید.، ذخیره کنید. مودم رو خاموش کنید.
سیمکارت ایرانسل را وارد کنید. از قسمت Network Connection میتونید بعنوان Profile همین گزینه ایجاد شده رو انتخاب کنید تا مشکلات سرعت حل بشه. ولی DNS کماکان باید روی دستگاه ست بشه.

AmirRayane
17-01-2021, 04:40
اگه کسی تونست روی این مودم vpn را اندازی کنه کارش درسته من هرکاری کردم با l2t به سرور وصل میشه ولی هیچ سایت فی ل ت ری باز نمیکنه ولی با همین اکانت با 2101 راحت یو تیوب باز میشه

rezadibaazaR
04-02-2021, 00:51
سلام امکانش هست اموزش ست کردن vpn رو این مودم رو بفرمایید؟

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

irmacfa
27-03-2021, 11:45
فریمور این مودم چطوری ارتقا پیدا میکنه ؟
من رایتل میندازم روش کانکته ولی به شدت کنده

Soheil20120
16-05-2021, 09:24
من این مدل رو گرفتم واسه یه منطقه ای که آنتن دهی بسیار ضعیفی داره داخل سوله های صنعتی هستیم ووجود سقفهای فلزی و دور تا دور فلز بودن باعث شده داخل سیگنال بسیار ضعیفی داشته باشیم و همین باعث شده هیچ اپراتوری اینجا خوب انتن نده البته با این مودم خیلی بهتر از گوشی سرعت میگیرم با هیچ سیم کارتی هم مشکل ندارم فقط تنظیمات dns. که تو اکثر اپراتورها لازمه ولی قطع و وصل و این صحبت‌ها اصلا تا اینکه رفتم سراغ انتن تقویتی که داشتم چون یادمه تو tfi60 اصلا تاثیری نداشت که هیچ ضعیف تر هم میشد ولی تو این مودم از همون لحظه اتصال بدون ریست کردن مودم خودش رو نشون داد و خداییش به سرعت عجیبی رسیدم با اسپید تست ساعت ۱۰ شب که اوج شلوغی زیر ۵۰ نبود البته تو‌adm تست نگرفتم ولی الان که اول صبحه تو adm 13 ,تا ۱۴ مگا بایت رو با مشخصات واقعا ضعیف انتن دهی در حالی که snr به ۱۰‌هم نمیرسه
مودم عالی هست عالی فقط بیش از حد اتوماته و امکان دستی سازی بسیار کمه به خاطر همینه که بعضیها یکم باهاش مشکل دارن

Soheil20120
16-05-2021, 09:42
این رو هم بگم با انتن داخلی خودش حرف زیادی واسه گفتن تو این وضعیت ما نداشت هر چند بازهم خیلی بیشتر از موبایل میداد ولی با انتن خارجی کولاک کرد
اصلا مشکلاتی که دوستان میگن من ندیدم اصلا

Soheil20120
16-05-2021, 18:35
با سلام

دوست عزیز مگه میشه تو این مودم به صورت دستی سرچ کرد چنین گزینه ای ندیدم من

Soheil20120
16-05-2021, 18:49
دمت گرم دوست عزیز پیدا کردم

Soheil20120
22-05-2021, 21:18
دوستانی که اطلاعات دارن اگه ممکنه راهنمایی کنند
ایا امکان داره این مودم باند ۱و۳رو تجمیع کنه ؟چون تو منطقه ما باند ۷ شدیدا ضعیف و افتضاحه ولی ۱و ۳ خوبن ولی چون با گوشی هیچ وقت نتونستم بیشتر از ۳۰ مگ از این باندها بگیرم ولی با این مودم حدود ۷۵ مگ میده هر جور فکر میکنم نمیشه ۳ و۷ باشن و باند ۱و ۳ هم تو این منطقه بعیده با snr نهایت ۷و۸ بخواد ۷۵ مگ بده کاش راهی بود که میشد فهمید ایا ممکنه ۱و۳ تجمیع بشن با این مودم؟

paradoxides
05-09-2021, 19:11
این مودم با توجه به بحث رجیستری وضعیتش چطوره؟ راحت میشه رجیستر کرد یا مشکل داره. میخواستم بخرم

- - - Updated - - -

این مودم با توجه به بحث رجیستری وضعیتش چطوره؟ راحت میشه رجیستر کرد یا مشکل داره. میخواستم بخرم

MSADR471
07-09-2021, 21:32

- - - Updated - - -

درود
ریجستری؟؟؟

دوست عزیز سیم کارت بذار روش، روشن کن، برو تو اینترنت، همین، کار دیگه ای نیازی نیست انجام بدی!

paradoxides
11-09-2021, 14:46
درود
ریجستری؟؟؟

دوست عزیز سیم کارت بذار روش، روشن کن، برو تو اینترنت، همین، کار دیگه ای نیازی نیست انجام بدی!

پس این که گفتن تمام دیوایس های سیم کارتخور باید رجیستر بشن چی؟ شامل مودم ها نمیشه؟

MSADR471
17-09-2021, 11:19
پس این که گفتن تمام دیوایس های سیم کارتخور باید رجیستر بشن چی؟ شامل مودم ها نمیشه؟

من مودم رو سال ۹۹ گرفتم! و چیزی رو رجیستر نکردم:blink:. درباره رجیستری الان نمیدونم! اما تنها شامل گوشی‌های تلفن همراه میشه نه مودم! شک دارم، توی گوگل عنوان «فاز بعدی رجیستری شامل کدام وسایل می‌شود؟» رو جستجو کن و خبرگزاری ایسنا این خبر رو اعلام کرده!:jealous: البته خبر برای ۲۲ مهر سال ۹۷ و از اون جایی که من مودم رو سال ۹۹ گرفتم و نیازی به این کارها نبود پس فک نکنم هنوز طرح تصویب یا به اجرا در اومده باشه! برو بخر تا موجودی به پایان نرسیده یا به بقیه بفروشن! من که دارم استفاده می‌کنم و عالیه.:thumbsup:

paradoxides
20-09-2021, 21:51
دوستان این مودم رو گرفتم. یه سوال این وقتی وصل میشه چراغ mode‌ آبی رنگ هست و دایم چشمک میزنه. باید اینجور باشه و یا چراغ ثابت باشه؟