PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره برای خرید کامپیوتر جدید

ksra
29-10-2019, 11:08
سلام
الان سیستمی که دارم خیلی ضعیفه و به زور کارای روزانه رو جواب میده که خب طبیعی هستش چون مال 10 سال پیشه و باید عوض بشه
میخوام سیستم جدید بگیرم و تا 3 یا 4 سال دیگه راحت باشم
دیروز توی دیجی کالا قطعات زیر رو انتخاب کردم و میخوام ببینم گلوگاهی یا چیزی ایجاد نمیکنه ؟
رم کامپيوتر کينگستون مدل HyperX Fury DDR4 2400MHz CL15 ظرفيت 8 گيگابايت
کارت گرافیک ام اس آی مدل RADEON RX 580 ARMOR 8G OC
پردازنده مرکزی اینتل سری Coffee Lake مدل Core i5-8400
اس اس دی ای دیتا مدل SU650 ظرفیت 120 گیگابایت
هارددیسک اینترنال وسترن دیجیتال مدل Blue WD10EZEX ظرفیت 1 ترابایت
منبع تغذیه کامپیوتر تسکو مدل TP 700W
مادربرد ایسوس مدل H110M-C
درایو DVD اینترنال ایسوس مدل DRW-24D5MT بدون جعبه
مانیتور ایسوس مدل VP228HE سایز 21.5 اینچ

کیس کامپیوتر دیپ کول مدل TESSERACT BF
حالا میخوام ببینم نظر شما راجبش چیه ؟ از نظر قیمت می ارزه؟ یا میتونه سیستمی که الان دارم از نظر قیمت کمک کنه ؟

اسم مادربرد :asus p541t-mlx
cpu : intel pentium (R) Dual-core cpu E5700 3.00GHz 3.00GHz
رم :2 گیگ
هارد 500 گیگ سیگیت
کارت گرافیک : intel (R) G41 Express chipset WDDM
پاور : 1200W M.P.S MASERATI
با تشکر

Amir rza
29-10-2019, 12:12
سلام
الان سیستمی که دارم خیلی ضعیفه و به زور کارای روزانه رو جواب میده که خب طبیعی هستش چون مال 10 سال پیشه و باید عوض بشه
دیروز توی دیجی کالا قطعات زیر رو انتخاب کردم و میخوام ببینم گلوگاهی یا چیزی ایجاد نمیکنه ؟

حالا میخوام ببینم نظر شما راجبش چیه ؟ از نظر قیمت می ارزه؟ یا میتونه سیستمی که الان دارم از نظر قیمت کمک کنه ؟

هارد 500 گیگ سیگیت
با تشکر

به به میبینم که میخواید از دست سیستم قدیمی تون راحت بشید!:D
به نظرم خوبه ولی به جای پاور 700 تسکو برید یه پاور 600 وات گرین بگیرید به همون مشکل هارد مبتلا نشید!
در ضمن برای CPU که ذکر کردید باید مدل H310 بگیرید 110 سازگار نیست...

mohsenP3000
29-10-2019, 12:32
سلام اینایی که می گم رو عوض کن.

رم کامپيوتر کينگستون مدل HyperX Fury DDR4 2400MHz CL15 ظرفيت 8 گيگابايت-------------------------------مارک خوبیه برو رو فرکانس های 3000 یا 3200 البته خیلی محسوس نیست ولی خب پایداری کلی سیستم بیشتر هست.

پردازنده مرکزی اینتل سری Coffee Lake مدل -------------- i5 نسل 9 بذار یا برو سراغ رایزن ها - اگر طرف رایزن رفتی باید رم پدر مادر دار بخری.

منبع تغذیه کامپیوتر تسکو مدل --------------- بدترین انتخاب ممکن رو داشتی. حتما برو سراغ گرین حدود 750 وات بگیر

اس اس دی ای دیتا مدل SU650 ظرفیت 120 گیگابایت---------- ظرفیت بالاتر و پورت m.2

هارددیسک اینترنال وسترن دیجیتال مدل Blue WD10EZEX ظرفیت 1 ترابایت----- من خودم black دارم فوق العاده س. ولی شنیدم هم کمیابه و هم بسیار گرون شده. من خودم 1.8 م خریده بودم.

و مسلما مادربورد جدیدی لازم داری بسته به انتخابت که الان نمی شه نظر داد.

سیستمی هم که در نهایت خواهی خرید برای 2 یا 3 سال بدک نیست. اگر گیم بازی نکنی که تا 10 سالم عالیه.

ksra
29-10-2019, 14:01
سلام اینایی که می گم رو عوض کن.

رم کامپيوتر کينگستون مدل HyperX Fury DDR4 2400MHz CL15 ظرفيت 8 گيگابايت-------------------------------مارک خوبیه برو رو فرکانس های 3000 یا 3200 البته خیلی محسوس نیست ولی خب پایداری کلی سیستم بیشتر هست.

پردازنده مرکزی اینتل سری Coffee Lake مدل -------------- i5 نسل 9 بذار یا برو سراغ رایزن ها - اگر طرف رایزن رفتی باید رم پدر مادر دار بخری.

منبع تغذیه کامپیوتر تسکو مدل --------------- بدترین انتخاب ممکن رو داشتی. حتما برو سراغ گرین حدود 750 وات بگیر

اس اس دی ای دیتا مدل SU650 ظرفیت 120 گیگابایت---------- ظرفیت بالاتر و پورت m.2

هارددیسک اینترنال وسترن دیجیتال مدل Blue WD10EZEX ظرفیت 1 ترابایت----- من خودم black دارم فوق العاده س. ولی شنیدم هم کمیابه و هم بسیار گرون شده. من خودم 1.8 م خریده بودم.

و مسلما مادربورد جدیدی لازم داری بسته به انتخابت که الان نمی شه نظر داد.

سیستمی هم که در نهایت خواهی خرید برای 2 یا 3 سال بدک نیست. اگر گیم بازی نکنی که تا 10 سالم عالیه.

سلام محسن جان
سیستم پیشنهادیت چیه ؟ یه سیستم هم شما بده
سیستم خودتون چیه ؟
پاورای تسکو بده ؟ شنیدم که میگن گرین پاوراش عالیه تسکو هم بقیه جنساش بدک نیست

ksra
29-10-2019, 14:03
به به میبینم که میخواید از دست سیستم قدیمی تون راحت بشید!:D
به نظرم خوبه ولی به جای پاور 700 تسکو برید یه پاور 600 وات گرین بگیرید به همون مشکل هارد مبتلا نشید!
در ضمن برای CPU که ذکر کردید باید مدل H310 بگیرید 110 سازگار نیست...

سلام
اره:دی این روزا زیاد اذیت میکنه و خیلی قدیمیه ( هیچ کاری توش نمیشه کرد )
باید عوضش کنم هم زیاد عمر کرده هم دیگه فرسوده شده
مدل پیشنهادی سی پی یوتون چیه؟

mohsenP3000
29-10-2019, 19:30
سلام محسن جان
سیستم پیشنهادیت چیه ؟ یه سیستم هم شما بده
سیستم خودتون چیه ؟
پاورای تسکو بده ؟ شنیدم که میگن گرین پاوراش عالیه تسکو هم بقیه جنساش بدک نیست

سلام

بودجه ت چقدره و دقیقا می خوای با سیستمت چی کار کنی؟

اگر گیم بازی نکنی یا رندر نخوای می تونی با بودجه خیلی کمتر یه سیستم تند و تیز ببندی.

من الان 2 تا سیستم دارم و یکی به عنوان رزرو استفاده می شه. البته من مدام سیستم عوض می کنم و نمی ذارم که یه سیستم بیشتر از 1 سال کار کنه. مثلا الان گرافیک 2080 بستم ولی به زودی می رم سراغ 2080 TI. یا رم الان 16 دارم و به زودی 4 ماژول 16 با فرکانس 3200 می ذارم. فقط هارد رو دست نمی زنم.

چون سیستم هام هم نو هست هم خوب می خرن و هم اینطوری همیشه یه سیستم روون دستم هست.

Amir rza
29-10-2019, 20:05
سلام
اره:دی این روزا زیاد اذیت میکنه و خیلی قدیمیه ( هیچ کاری توش نمیشه کرد )
باید عوضش کنم هم زیاد عمر کرده هم دیگه فرسوده شده
مدل پیشنهادی سی پی یوتون چیه؟
برای کارت گرافیکی که معرفی کردید همین مناسبه ولی چون احتمالا به گرافیک آنبرد احتیاج ندارید به جاش برید i5 9400F رو بگیرید هم ارزونتره هم قویتر...
فقط یادتون نره فقط این مادربردا با هر دو پردازنده سازگارند: Z390 / Z370 / H370 / B360 / H310

mohsenP3000
29-10-2019, 21:43
برای کارت گرافیکی که معرفی کردید همین مناسبه ولی چون احتمالا به گرافیک آنبرد احتیاج ندارید به جاش برید i5 9400F رو بگیرید هم ارزونتره هم قویتر...
فقط یادتون نره فقط این مادربردا با هر دو پردازنده سازگارند: Z390 / Z370 / H370 / B360 / H310

یه توضیحی بفرمایید که این مادربورد ها چه فرقی با هم دارند و اینکه برای کاربری معمولی (فقط یه جا برای گرافیک و 4 اسلات برای رم باشه) کدوم چیپ مناسب تره. فرض کنید قرار به اورکلاک هم نیست.

ksra
29-10-2019, 23:22
یه توضیحی بفرمایید که این مادربورد ها چه فرقی با هم دارند و اینکه برای کاربری معمولی (فقط یه جا برای گرافیک و 4 اسلات برای رم باشه) کدوم چیپ مناسب تره. فرض کنید قرار به اورکلاک هم نیست.

سلام
با توجه به حرف های شما و چند تا کامپیوتری که 2 نفرشون فامیل بودن حرف شما در مورد پاور و هارد کاملا درست بود
توی سیستمی که قراره بخرم یه تغیر کوچولو ایجاد کردم :
منبع تغذیه کامپیوتر گرین مدل GP580A-EUD
هارددیسک اینترنال وسترن دیجیتال مدل Black WD1003FZEX ظرفیت 1 ترابایت
core i7 چجوریه؟ شنیدم که قدرتش خیلی زیاده و جزو پردازنده های خوب اینتل هستش؟

ksra
29-10-2019, 23:25
سلام

بودجه ت چقدره و دقیقا می خوای با سیستمت چی کار کنی؟

اگر گیم بازی نکنی یا رندر نخوای می تونی با بودجه خیلی کمتر یه سیستم تند و تیز ببندی.

من الان 2 تا سیستم دارم و یکی به عنوان رزرو استفاده می شه. البته من مدام سیستم عوض می کنم و نمی ذارم که یه سیستم بیشتر از 1 سال کار کنه. مثلا الان گرافیک 2080 بستم ولی به زودی می رم سراغ 2080 TI. یا رم الان 16 دارم و به زودی 4 ماژول 16 با فرکانس 3200 می ذارم. فقط هارد رو دست نمی زنم.

چون سیستم هام هم نو هست هم خوب می خرن و هم اینطوری همیشه یه سیستم روون دستم هست.

سلام
ببخشید این پیامتونو ندیدم
قراره وب گردی دانلود شبانه و تماشای فیلم و گاهی اوقات گیم هایی مثل جی تی ای سن اندریس و وایس سی تی و زولا باشه
غیراز این 3 تا بازی بازی های معمولی و ضعیف

Amir rza
29-10-2019, 23:48
سری H: پایین رده و ارزون برای حداقل قیمت و امکانات
سری B: میان رده با امکانات بیشتر
سری Z: بالا رده و گرون قیمت و قطعات بهتر, مخصوص اوورکلاک
برای کاربری معمولی همون H310 کاملا جوابگو هست ولی اگه 4 اسلات رم لازم دارید فکر کنم باید B360 بگیرید رو سری H فعلا ندیدم...

بازم دارم تاکید میکنم پردازنده سری 8000 و 9000 اینتل فقط با مادربرد های سری 300 سازگارند!

mohsenP3000
30-10-2019, 00:13
سری H: پایین رده و ارزون برای حداقل قیمت و امکانات
سری B: میان رده با امکانات بیشتر
سری Z: بالا رده و گرون قیمت و قطعات بهتر, مخصوص اوورکلاک
برای کاربری معمولی همون H310 کاملا جوابگو هست ولی اگه 4 اسلات رم لازم دارید فکر کنم باید B360 بگیرید رو سری H فعلا ندیدم...

بازم دارم تاکید میکنم پردازنده سری 8000 و 9000 اینتل فقط با مادربرد های سری 300 سازگارند!

یه سوال خیلی بی ربط به موضوع تاپیک و البته تشکر بابت پاسخ تون.

مثلا مادربورد گرون قیمت جز اینکه امکان اورکلاک و چند اسلات گرافیک برای کراس فایر و .... می ده چه ویژگی خاصی داره که یهو می شه 4 یا 5 تومن؟؟؟ بعد میان رده ها حدود 1.5 تا 2.5 هستن؟

واقعا متوجه نمی شم. حالا سری H واقعا امکانات ابتدایی هست ولی سری Z مثلا با 4 جای گرافیک به چه درد می خوره؟

mohsenP3000
30-10-2019, 00:19
سلام
با توجه به حرف های شما و چند تا کامپیوتری که 2 نفرشون فامیل بودن حرف شما در مورد پاور و هارد کاملا درست بود
توی سیستمی که قراره بخرم یه تغیر کوچولو ایجاد کردم :
منبع تغذیه کامپیوتر گرین مدل GP580A-EUD
core i7 چجوریه؟ شنیدم که قدرتش خیلی زیاده و جزو پردازنده های خوب اینتل هستش؟
ببین پاور رو برو 750 وات گرین. ضرر نمی کنی بعدا لازمت می شه. من چون زیاد سیستم عوض می کنم بهت می گم. تو خود سایت گرین هم بری و مشخصات سیستم رو بدی بهت می گه چه پاوری مناسبه. ولی اگرم باز برات گرون بود 650 وات بگیر.
مادربوردت خوب نیست و ظاهرا طبق اظهار دوست عزیزمون سازگاری هم نداره.
i7 محشره. فیلم و ... در حد 5 تا 10 دقیقه فرمت شو برات تغییر می ده و برای بازی که دیگه نگم.
یه پیشنهادم بهت می دم i5 8400 دیگه قدیمی شده. نخر. رو دست فروشنده ها باد کرده می خوان بهت قالب کنن. برو سراغ رایزن برو i5 نسل 9 بگیر.
رمت رو هم عوض کن. اس اس دی هم حداقل 240 بگیر.

mohsenP3000
30-10-2019, 00:36
راستی یادم رفت بگم اگر بازی جدی نمی کنی همون گرافیک پردازنده برات کافیه به جای گرافیک یه cpu بهتر و رم بیشتر بخر. بعدا یه گرافیک مشتی بنداز روش.

گرافیک دست دو خوب گیرت میاد. زیاده تو بازار. منم 2080 رو همینطوری خریدم.

Amir rza
30-10-2019, 10:20

مثلا مادربورد گرون قیمت جز اینکه امکان اورکلاک و چند اسلات گرافیک برای کراس فایر و .... می ده چه ویژگی خاصی داره که یهو می شه 4 یا 5 تومن؟؟؟ بعد میان رده ها حدود 1.5 تا 2.5 هستن؟

واقعا متوجه نمی شم. حالا سری H واقعا امکانات ابتدایی هست ولی سری Z مثلا با 4 جای گرافیک به چه درد می خوره؟

چیپست بهتر, قطعاتی که روی برد کار گذاشته میشه با کیفیت تر, و یه حدی هم به خاطر اینکه فقط تعداد محدودی این مادربرد هارو میخرند گرونتر میشه و در آینده هم کمیاب تر!
مثلا برای نمونه Titan RTX دو برابر 2080Ti قیمت داره ولی اگه برای بازی با هم مقایسه کنید هیچ تفاوتی ندارند و فقط کسایی میخرند که یا کار حرفه ای دارند یا پول و علاقه زیاد به جمع آوری قطعات خاص دارند (سری Titan در کل همین هدف رو داره..)

ksra
30-10-2019, 13:29
راستی یادم رفت بگم اگر بازی جدی نمی کنی همون گرافیک پردازنده برات کافیه به جای گرافیک یه cpu بهتر و رم بیشتر بخر. بعدا یه گرافیک مشتی بنداز روش.

گرافیک دست دو خوب گیرت میاد. زیاده تو بازار. منم 2080 رو همینطوری خریدم.
سلام
این سیستم رو کاملا بیخیال شدم
یه سیستم خوب که پردازندش core i7 باشه پیشنهاد میکنید ؟
بودجه هم تا 15 ملیون جا داره
+ مانیتور موس کیبرد اسپیکر هم میخوام

zed2
30-10-2019, 15:59
سلام

هارد 500 گیگ سیگیت
با تشکر

سلام
ببخشید این پیامتونو ندیدم
قراره وب گردی دانلود شبانه و تماشای فیلم و گاهی اوقات گیم هایی مثل جی تی ای سن اندریس و وایس سی تی و زولا باشه
غیراز این 3 تا بازی بازی های معمولی و ضعیف
یادت باشه گرفتی شیرینی اش رو بعدا بفرستی:tongue:

دو سه تا سوال قبل از پیشنهاد:

- خودت دست به جیب هستی یا خرید خانواده است:happy:؟
- تا حالا سابقه اپدیت سیستم ( بجز مورد کارت گرافیک ) رو داشتی؟
- کس دیگری هم بجز خودت از این سیستم استفاده می کنه؟
- ارشیو شخصی یا هارد اکسترنال داری الان؟
- می خوای بیشتر به کدام سمت سیستم رو استفاده کنی؟
- مانیتوری که داری چه مارک و مدلی هست و چند اینچ است؟

ببین پاور رو برو 750 وات گرین. ضرر نمی کنی بعدا لازمت می شه. من چون زیاد سیستم عوض می کنم بهت می گم. تو خود سایت گرین هم بری و مشخصات سیستم رو بدی بهت می گه چه پاوری مناسبه. ولی اگرم باز برات گرون بود 650 وات بگیر.
مادربوردت خوب نیست و ظاهرا طبق اظهار دوست عزیزمون سازگاری هم نداره.
i7 محشره. فیلم و ... در حد 5 تا 10 دقیقه فرمت شو برات تغییر می ده و برای بازی که دیگه نگم.
یه پیشنهادم بهت می دم i5 8400 دیگه قدیمی شده. نخر. رو دست فروشنده ها باد کرده می خوان بهت قالب کنن. برو سراغ رایزن برو i5 نسل 9 بگیر.
رمت رو هم عوض کن. اس اس دی هم حداقل 240 بگیر.

+

مادربرد ها بجز چیپست و یا شکاف هایی PCi-e موارد دیگری رو دارند که 90 درصد کاربرای خونگی حتی خبر ندارد:دی
- ساپورت سیستم raid و و انواع ان
- تعریف انواع قابلیت های امنیتی و سخت افزاری بسته به نیاز ( مثلا همین استفاده از چند کارت گرافیک بایوس ها باید قابلیت ساپورت داشته باشند تا بتواند بوت کند.)
- نوع VRM های مورد استفاده + کولینگ های روشون
- نوع چیپ صدای خروجی
- پهنای باند قابل استفاده در هر چیپ
و ....
انقدر هست که برای هر کاربری غیر خانگی میشه یک مادربرد مناسب رو پیدا کرد.

+

مادربرد های میان رده و پایه با قابلیت های خاص و قیمت ها بالاتر هم هستند ولی تو بازار ایران نمی یاد. ( مورد مشابه دیگر هم داشتیم که قبلا لپ تاپ های بدون گرافیک مجزا تو بازار سخت پیدا می شد ولی بعد از سقوط ارزش پول بخاطر حفظ طبقه خرید الان فراوان شده.- تصمیم وارد کننده و ریسک فروش هست که ورود یا نیامدن ان مدل هارو مشخص می کنه.)

+
پیغام بچه هارو باسه مقایرت ها بخون که دماغ سوخته نشی بهم نخوره. اگر هم سوال های من رو جواب دادی من هم بخوای بهت پیشنهاد می دم.:wink:

ksra
30-10-2019, 20:27
یادت باشه گرفتی شیرینی اش رو بعدا بفرستی:tongue:

دو سه تا سوال قبل از پیشنهاد:

- خودت دست به جیب هستی یا خرید خانواده است:happy:؟
- تا حالا سابقه اپدیت سیستم ( بجز مورد کارت گرافیک ) رو داشتی؟
- کس دیگری هم بجز خودت از این سیستم استفاده می کنه؟
- ارشیو شخصی یا هارد اکسترنال داری الان؟
- می خوای بیشتر به کدام سمت سیستم رو استفاده کنی؟
- مانیتوری که داری چه مارک و مدلی هست و چند اینچ است؟

+

مادربرد ها بجز چیپست و یا شکاف هایی PCi-e موارد دیگری رو دارند که 90 درصد کاربرای خونگی حتی خبر ندارد:دی
- ساپورت سیستم raid و و انواع ان
- تعریف انواع قابلیت های امنیتی و سخت افزاری بسته به نیاز ( مثلا همین استفاده از چند کارت گرافیک بایوس ها باید قابلیت ساپورت داشته باشند تا بتواند بوت کند.)
- نوع VRM های مورد استفاده + کولینگ های روشون
- نوع چیپ صدای خروجی
- پهنای باند قابل استفاده در هر چیپ
و ....
انقدر هست که برای هر کاربری غیر خانگی میشه یک مادربرد مناسب رو پیدا کرد.

+

مادربرد های میان رده و پایه با قابلیت های خاص و قیمت ها بالاتر هم هستند ولی تو بازار ایران نمی یاد. ( مورد مشابه دیگر هم داشتیم که قبلا لپ تاپ های بدون گرافیک مجزا تو بازار سخت پیدا می شد ولی بعد از سقوط ارزش پول بخاطر حفظ طبقه خرید الان فراوان شده.- تصمیم وارد کننده و ریسک فروش هست که ورود یا نیامدن ان مدل هارو مشخص می کنه.)

+
پیغام بچه هارو باسه مقایرت ها بخون که دماغ سوخته نشی بهم نخوره. اگر هم سوال های من رو جواب دادی من هم بخوای بهت پیشنهاد می دم.:wink:

سلام
نه خانواده قراره بخرن که تاییدشو گرفتم
نه اما با اسمبل آشنایی کامل دارم و حتی انجامش هم دادم از هارد گرفته تا عوض کردن سی پی یو
اره برادرم
نه ندارم
استفاده معمولی وب گردی و فیلم و دانلود شبانه و گاهی گیم مثل زولا و جی تی ای سن آندریس و وایس سیتی
18 اینچ سامسونگ مدلش رو نمیدونم کنده شده
یه چیزی میخوام که پایدار و قوی باشه و حتما سی پی یوش core i7 باشه
با تشکر

misam5526
30-10-2019, 21:58
سلام
نه خانواده قراره بخرن که تاییدشو گرفتم
نه اما با اسمبل آشنایی کامل دارم و حتی انجامش هم دادم از هارد گرفته تا عوض کردن سی پی یو
اره برادرم
نه ندارم
استفاده معمولی وب گردی و فیلم و دانلود شبانه و گاهی گیم مثل زولا و جی تی ای سن آندریس و وایس سیتی
18 اینچ سامسونگ مدلش رو نمیدونم کنده شده
یه چیزی میخوام که پایدار و قوی باشه و حتما سی پی یوش core i7 باشه
با تشکر

بسته به نسل سی پی یو های اینتل i7 میتونه ضعیف تر از i5 یا حتی در مورادی i3 باشه بنابر این ذکر نسل سی پی یو و مشخصات کامل الزامیه. در کل جمله "حتما سی پی یوش core i7 باشه " برای خرید سیستم خانگی جمله مناسبی نیست. سی پی یوهای i5 نسل نهم برای یک کاربر خانگی قدرت پردازش کاملا مناسبی رو ایجاد میکنن و بالاتر رفتن از اون خرج تراشی بی مورده.

پیشنهاد میکنم سی پی یوی i5-9600K رو تهیه کنید. با شش هسته 3.7 گیگاهرتزی قدرت پردازش بیش از نیاز شما رو فراهم میکنه. قیمتشم زیر 3.5 میلیونه.

برای مقایسه این سی پی یو از i7-7700k که دارای 4 هسته 4.2 گیگاهرتزی هست و یک پردازنده قدرتمند به شمار رفته در این سالها و دربازار موجوده از جهاتی برتری داره، در حالیکه در بازار قیمت i7-7700K بیشتره!!

حالا مسیر اینده پردازنده ها هم به همین شکل جلو میره حتی با جهشی بیشتر. به طوری که سی پی یوهای نسل دهم فاصله بیشتری میگیرن از نسل فعلی و نسلهای قبل تر و البته در سی پی یوهای AMD هم همینطور. پس این پیشبینی برای 4 سال بعد خیلی کار منطقی نیست و بهتره در همین یکی دوسال فعلی سر کنیم تا چه پیش اید!

ksra
30-10-2019, 22:56
بسته به نسل سی پی یو های اینتل i7 میتونه ضعیف تر از i5 یا حتی در مورادی i3 باشه بنابر این ذکر نسل سی پی یو و مشخصات کامل الزامیه. در کل جمله "حتما سی پی یوش core i7 باشه " برای خرید سیستم خانگی جمله مناسبی نیست. سی پی یوهای i5 نسل نهم برای یک کاربر خانگی قدرت پردازش کاملا مناسبی رو ایجاد میکنن و بالاتر رفتن از اون خرج تراشی بی مورده.

پیشنهاد میکنم سی پی یوی i5-9600K رو تهیه کنید. با شش هسته 3.7 گیگاهرتزی قدرت پردازش بیش از نیاز شما رو فراهم میکنه. قیمتشم زیر 3.5 میلیونه.

برای مقایسه این سی پی یو از i7-7700k که دارای 4 هسته 4.2 گیگاهرتزی هست و یک پردازنده قدرتمند به شمار رفته در این سالها و دربازار موجوده از جهاتی برتری داره، در حالیکه در بازار قیمت i7-7700K بیشتره!!

حالا مسیر اینده پردازنده ها هم به همین شکل جلو میره حتی با جهشی بیشتر. به طوری که سی پی یوهای نسل دهم فاصله بیشتری میگیرن از نسل فعلی و نسلهای قبل تر و البته در سی پی یوهای AMD هم همینطور. پس این پیشبینی برای 4 سال بعد خیلی کار منطقی نیست و بهتره در همین یکی دوسال فعلی سر کنیم تا چه پیش اید!

سلام
میخوام با قیمت 15 ملیون بهترین سیستم رو از نظر این بودجه جمع کنم
در مورد i7 زیاد اطلایی ندارم و از شما میخوام که ه سیستم بگین که تو رنج قیمت 15 تومن به پایین باشه و هیچ گلوگاهی هم نداشته باشه
core i7 7700K بهترین نسل core i7 هستش؟

mohsenP3000
30-10-2019, 23:46
سلام
میخوام با قیمت 15 ملیون بهترین سیستم رو از نظر این بودجه جمع کنم
در مورد i7 زیاد اطلایی ندارم و از شما میخوام که ه سیستم بگین که تو رنج قیمت 15 تومن به پایین باشه و هیچ گلوگاهی هم نداشته باشه

سلام

امروز بازار قیمت ها فیکس نبود. یه سیستم به دوستم دادم بهت قیمت بده.

الان i7-9900k تو بازار هست یه چند مدل خیلی بهتر و جدیدتر هم اومده ولی قیمت ندارن. اینا آخرین نسل تو ایران هستن.

misam5526
30-10-2019, 23:50
سلام

i7-9700k

در مورد سیستم هم دوستان راهنمایی کردن. 15 میلیون متاسفانه برای ادعای "هیچ گلوگاهی نداشته باشه" پول زیادی نیست و سیستم خوب اما متوسط با این پول تهیه میشه که طبعا چند سال اینده صرفا سیستمی قابل احترام خواهد بود و نه بیشتر.

سیستم باید بالانس باشه. شما نمیتونید دنبال بهترین پردازنده باشید ولی رم مناسب (ظرفیت و سرعت بالا) براش تهیه نکنید، مادربورد متناسب با چیپ قوی تهیه نکنید یا...

روی لیست خودت نظرم رو میگم

مادربورد : ASUS - PRIME Z370-P
سی پی یو: همینی که دوس داری ولی نیازی نمیبینم i7-9700k
رم: 3000 مگاهرتز یابالاتر - ظرفیت 16 گیگابایت (برند انتخاب با خودت)

گرافیک - انتخاب خودت

هارد اول: 250 SSD
هارد دوم: 1 ترابایت

پاور : 850 تا 1000 وات (برند به انتخاب خودت)

misam5526
30-10-2019, 23:53
سلام

الان i7-9900k تو بازار هست .

اون i9-9900k هست و نه i7

mohsenP3000
30-10-2019, 23:57
اون i9-9900k هست و نه i7

بله درسته اشتباها مدل cpu خودم رو زدم که i9 هست. هنوز به i7 عادت دارم.:laughing:

ksra
31-10-2019, 11:20
اون i9-9900k هست و نه i7

سلام
سیسیمی که گفتید اونو میخوام
درسته 17 ملیون خرج بر میداره اما خوب سیستم خوبی میشه مهم نیست
پردازنده مرکزی اینتل سری Coffee Lake مدل i7-9700K
مادربرد ایسوس مدل Prime Z370-P
رم دسکتاپ DDR4 دو کاناله 3200 مگاهرتز CL16 جی اسکیل سری TRIDENT Z RGB ظرفیت 16 گیگابایت بسته دو عددی
منبع تغذیه کامپیوتر گرین مدل GP580A-ES
کارت گرافیک ام اس آی مدل GeForce GTX 1060 GAMING X 6G
چطوره ؟ در مورد پاور مطمئن نیستم شما یه چیز خوب پیشنهاد بدید

ksra
31-10-2019, 15:14
اون i9-9900k هست و نه i7

سلام
پس زنگ بزننم به فامیلمون قطعات رو بگم برام بیاره؟

misam5526
31-10-2019, 15:27
سلام
پس زنگ بزننم به فامیلمون قطعات رو بگم برام بیاره؟

من نظرم رو دادم. دوستان دیگه هم برندهایی از پاور یا قطعات دیگه معرفی کردن. در نهایت تصمیمتون رو بگیرید و با چند فروشنده هم مشورت کنید.

موفق باشید

ksra
31-10-2019, 17:42
من نظرم رو دادم. دوستان دیگه هم برندهایی از پاور یا قطعات دیگه معرفی کردن. در نهایت تصمیمتون رو بگیرید و با چند فروشنده هم مشورت کنید.

موفق باشید

سلام
قطعاتی که بالا نوشتم مورد تایید شما هست ؟ جون 15 یا 16 ملیون پولی کمی نیست و میخوام ببینم اون قطعاتی که بالا نوشتم مورد تایید شما هستش ؟ فردا بریم تهران ببینیم چجوریه

misam5526
31-10-2019, 18:42
سلام
قطعاتی که بالا نوشتم مورد تایید شما هست ؟ جون 15 یا 16 ملیون پولی کمی نیست و میخوام ببینم اون قطعاتی که بالا نوشتم مورد تایید شما هستش ؟ فردا بریم تهران ببینیم چجوریه

در مورد گرافیک از گیمرها تایید بگیر. من همچنان نظری روی گرافیک نمیدم.

پاور خوبه. کمی لب مرزه ولی برای جوابگو بودن ، جوابگو هست. برندش هم که نام اشناست.

ksra
01-11-2019, 01:50
در مورد گرافیک از گیمرها تایید بگیر. من همچنان نظری روی گرافیک نمیدم.

پاور خوبه. کمی لب مرزه ولی برای جوابگو بودن ، جوابگو هست. برندش هم که نام اشناست.

سلام
گرافیکو گفتن خوبه 6 گیگه و توانش متوسط رو به بالاست و کار های منو جواب میده
اتفاقا امشب با یکی از بچه های فامیل که گیمر حرفه ای هست راجب این گرافیک سوأل پرسیدم گفت مال 2 سال پیش هستش و درایور های ویندوز 10 براش موجوده
این سیستم رو براش نوشتم گفتش که کار های منو که جوابگو هست هیچ اضافه هم هست
فردا ببینیم چی میشه بریم چهار راه ولیعصر مرکز کامپیوتر تهران یه سیستم ببینیم میتونیم ردیف کنیم
به هر حال از کمکتون ممنونم

mohsenP3000
01-11-2019, 09:40
سلام سیستم پیشنهادی من رو تو خصوصی تون دیدید؟

قیمت هم خوب داده بود.

اما 1060 رو بهت پیشنهاد نمی دم. جایگزین رو تو پیشنهاد خودم بهت گفتم.

سیستم رو یه چک کن نظرت رو بگو.

ksra
01-11-2019, 11:48
سلام سیستم پیشنهادی من رو تو خصوصی تون دیدید؟

قیمت هم خوب داده بود.

اما 1060 رو بهت پیشنهاد نمی دم. جایگزین رو تو پیشنهاد خودم بهت گفتم.

سیستم رو یه چک کن نظرت رو بگو.

سلام
پیامی نیومده همینجا اعلام کنید چون ساعت 3 میخوام برم تهران
با تشکر

mohsenP3000
01-11-2019, 12:20
سلام
پیامی نیومده همینجا اعلام کنید چون ساعت 3 میخوام برم تهران
با تشکر

INTEL CORE i7-9700 LGA1151 BOX

ASUS PRIME Z370-A

MasterTech ATIS Glass

TEAMGROUP VULCAN Z GAMING 16GB 8GBx2 3000Mhz CL16 GRAY

Cooler Master MasterWatt 650 TUF Gaming Edition

WESTERN DIGITAL Black1TB SATA HDD

WESTERN DIGITAL GREEN 240GB SATA SSD

MSI GeForce RTX 2060 GAMING Z 6G

GREEN GLC120-EVO \خنک کننده

این بهترین سیستم پیشنهادی هست قیمت کل رو هم برات خصوصی می کنم. چون باید دوباره لیست برات می نوشتم نشد قیمت تک تک قطعات رو بگم و فرصت نداشتم. اگر خواستی باهاشون تماس بگیر دوستای من هستن و سفارش کردم. همه قطعات هم گارانتی اصلی هستن (به جز cpu) که گارانتی نداره ولی box هست. یه ماوس MSI هم روش هست که گیمینگ هست و الان به خاطر بحث دلار و قیمتش کلا جمع کردن فکر کنم mg 100 باشه.

خصوصی ت رو چک کن برای قیمت.

masooyan
01-11-2019, 13:37
درود
شما اول باید ببینی از سیستم چه انتظاری داری ممکنه شما ۱۵میلیون سیستم ببندی در حالی که اصلا همچین سیستمی نیاز نداشتی و عملا این وسط پول زیادی هزینه کردید.
________
CPU i3 9100f
Mainbord Asus h310
VGA giga gtx 1650
Ram 16g team 2*8g 2400 cl14
Ssd Samsung 860 Evo 250g
Hdd 3tb Toshiba a300
Psu coolermaster 450w mwe
Case mastertech و یادیپکول پیشنهادی شما
Odd Asus
Monitor ips 22mp 58 lg

این سیستم کل نیاز های شما رو جوابگو هستش.
با مبلغ حدودا ۱۰ میلیون ۴۰۰
نکته:
۱-شما بجای اینکه رم با فرکانس بالا بگیری میتونی گرافیک بهتر ببندی و نیازی به فرکانس ۳۲۰۰ نیس.
۲- رم های کینگستون رم های خوبی هستن ولی فیک و اصطلاحا تقلبیش تو بازار زیاده.
۳-شما وقتی اس اس دی رو سیستم داری نیاز نیست وسترن بلک بخری عملا هزینه اضافی هستش.
۴- پاور میتونی با برند های دیگه مثل گرین و کورسیر هم عوض کنی.
شرکت گرین گارانتی خوبی داره و گزینه خوبی هست.
۵-اس اس دی های سامسونگ شاید به جرات میشه گفت بهترین برند تو این حوزه هستش و بسیار کارایی بالایی داره
۶- بین اس اس دی ساتا و nvme در کارهای عادی آنچنان تفاوت خاصی نیستش لذا بنده هم مدل ساتا رو به شما پیشنهاد میکنم.
۷-سیستمی که نوشتم بسیار کم مصرف هست و احتیاج به پاور با قدرت بیشتر نداری.
۸- مانیتور های آی پی اس بسیار مانیتور های با کیفیتی هستن بنده هم خودم مدل ۲۳اینچ الجی دارم و بسیار راضی هستم.

فرستاده شده از MI 4Wِ من با Tapatalk

Amir rza
01-11-2019, 15:20
دوستان اینقدر نظر دادند فکر کنم مخش پیچید! :دی
اگه برای کار معمولی و چند تا بازی ساده میخواید سیستم ببندید برای چی میخواید 15 میلیون سیستم ببندید که به هر حال بعد چند سال از رده خارج میشن و قطعات بهتری میان!(به علاوه اومدن نسل جدید کنسول های بازی هم ممکنه تغییر زیادی تو بازار ایجاد کنه...)
اگه الان قصد خرید سیستم دارید بهتره فعلا در حد نیازتون بخرید و بعد چند سال میتونید قطعات اصلی مثل مادربرد و رم و گرافیک رو به روز کنید همون سیستمی هم که لیست کردید برای گیمینگ 1080p خیلی جوابگو هست!

ksra
01-11-2019, 21:15
سلام
امروز از ساعت 3 بعداز ظهر راه افتادیم از هشتگرد ساعت 5.30 تهران بودیم
تازه نیم ساعته برگشتیم
سیستمی که الان دارمو بردم بهشون نشونش دادیم گفتن کارایی که میخوای رو میتونه از عهدش بر بیاد فقط یه گرافیک sl 710 ایسوس باید براش بگیری با یه رم2 دیگه
هاردشم دادم تست کردن اوکی بود
سیستم جدید همینایی که نوشتم رو میخواستیم بگیریم گفتن فعلا دست نگه دار با 500 تومن فعلا با همین سر کن یه 2 یا 3 ماه دیگه سیستم بگیر
گفتن که core i9 خیلی قوی تر از core i7 هستش و گفتن یه خورده دیگه بزاری یه core i9 با gtx 1080 بگیری دیگه سیستم خیلی خوبی میشه
امروز الکی فقط رفتیم تهران و سیستمی نخریدیم
واقعا یه 3 یا 4 ماه دیگه صبر کنم یا همین فردا پس فردا بگیرم ؟
میگن احتمال داره دلار پایین بیاد و اون وقت بتونی ارزون تر گیر بیاری
نظرتون راجب دست دوم زیر 1 ماه کار کرد چوره؟

mohsenP3000
01-11-2019, 22:50
سلام
امروز از ساعت 3 بعداز ظهر راه افتادیم از هشتگرد ساعت 5.30 تهران بودیم
تازه نیم ساعته برگشتیم
سیستمی که الان دارمو بردم بهشون نشونش دادیم گفتن کارایی که میخوای رو میتونه از عهدش بر بیاد فقط یه گرافیک sl 710 ایسوس باید براش بگیری با یه رم2 دیگه
هاردشم دادم تست کردن اوکی بود
سیستم جدید همینایی که نوشتم رو میخواستیم بگیریم گفتن فعلا دست نگه دار با 500 تومن فعلا با همین سر کن یه 2 یا 3 ماه دیگه سیستم بگیر
گفتن که core i9 خیلی قوی تر از core i7 هستش و گفتن یه خورده دیگه بزاری یه core i9 با gtx 1080 بگیری دیگه سیستم خیلی خوبی میشه
امروز الکی فقط رفتیم تهران و سیستمی نخریدیم
واقعا یه 3 یا 4 ماه دیگه صبر کنم یا همین فردا پس فردا بگیرم ؟
میگن احتمال داره دلار پایین بیاد و اون وقت بتونی ارزون تر گیر بیاری
نظرتون راجب دست دوم زیر 1 ماه کار کرد چوره؟
سلام

والا شما آخرش کار خودت رو می کنی. 1080 خیلی هم خوب و عالی ولی قدیمی شده. الان 2060 و 2070 اومده اگرم اصرار به 1080 داری برو 1080TI بخر.

تو مملکت ما من ندیدم چیزی ارزون بشه اگر شما دیدی که خب فرق داره جریان.

به نظر من شما یه سیستم معمولی هم ببندی کارت راه می افته. اصلا سیستم قدرتمند به کارتون نمیاد.

و باید بگم خیلی بد راهنماییت کردن. core i9 خیلی خوبه چون خودم استفاده می کنم ولی برای شما فکر نکنم مناسب باشه. بعد با 15 میلیون می خوای i9 ببندی؟؟؟؟

الان البته که نسل 10 هم اومده.

در ضمن گرافیکی که بهت معرفی کردن آشغاله و احتمالا تقلبی. رم 2 هم برای شما چنان تاثیری نداره. یه سیستم i3 هم بهت معرفی کردن خوبه.

سیستم من رو هم که کلا بیخیال شدی؟ منتظر جوابت بودم.

ksra
01-11-2019, 23:00
سلام

والا شما آخرش کار خودت رو می کنی. 1080 خیلی هم خوب و عالی ولی قدیمی شده. الان 2060 و 2070 اومده اگرم اصرار به 1080 داری برو 1080TI بخر.

تو مملکت ما من ندیدم چیزی ارزون بشه اگر شما دیدی که خب فرق داره جریان.

به نظر من شما یه سیستم معمولی هم ببندی کارت راه می افته. اصلا سیستم قدرتمند به کارتون نمیاد.

و باید بگم خیلی بد راهنماییت کردن. core i9 خیلی خوبه چون خودم استفاده می کنم ولی برای شما فکر نکنم مناسب باشه. بعد با 15 میلیون می خوای i9 ببندی؟؟؟؟

الان البته که نسل 10 هم اومده.

در ضمن گرافیکی که بهت معرفی کردن آشغاله و احتمالا تقلبی. رم 2 هم برای شما چنان تاثیری نداره. یه سیستم i3 هم بهت معرفی کردن خوبه.

سیستم من رو هم که کلا بیخیال شدی؟ منتظر جوابت بودم.

سلام
عرض کردم که گفتن یه کم رو پولت بزاری میتونی core i9 بگیری (البته کم ایشون برابر بایه عالمه ی ماست :دی)
نمی دونم چیکار کنم حرف شما درست هستش
فعلا این سیستمی که الان دارم میتونم چیکارش کنم که کارایی که تو ویندوز 7 داشت رو توی 10 هم داشته باشه ؟؟
یه 3 یا 4 ماه کارمونو راه بندازه بعد یه سیستم بروز بگیریم
یه سیستمی میخوام که حداقل 5 سال منو ساپورت که که وقتی 20 سالمون شد یه راست دیگه بخریم هی پدر یا مادرمون نگن فعلا نه :D
گفتن میتونی بگیری ما هم پول داریم ولی امروز فردا میکنن و خلاصه فعلا این سیستمی که دارم رو میتونم چیکارش کنم ؟ البته بدون دست زدن به سی پی یو ؟
خیلی خیلی ممنونم از اینکه این همه حوصله کردید :»اگر جایی برسه براتون جبران میکنم
یه 3 یا 4 ماه دیگه بازم اگر عمری بود از شما حتما سوأل میکنم و حتی حضوری میام پیشتون تا یه سیستم برام حالا چون میگید همش در حال عوض کردنید از تون بگیرم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mohsenP3000
01-11-2019, 23:13
سلام
عرض کردم که گفتن یه کم رو پولت بزاری میتونی core i9 بگیری (البته کم ایشون برابر بایه عالمه ی ماست :دی)
نمی دونم چیکار کنم حرف شما درست هستش
فعلا این سیستمی که الان دارم میتونم چیکارش کنم که کارایی که تو ویندوز 7 داشت رو توی 10 هم داشته باشه ؟؟
یه 3 یا 4 ماه کارمونو راه بندازه بعد یه سیستم بروز بگیریم
یه سیستمی میخوام که حداقل 5 سال منو ساپورت که که وقتی 20 سالمون شد یه راست دیگه بخریم هی پدر یا مادرمون نگن فعلا نه :D
گفتن میتونی بگیری ما هم پول داریم ولی امروز فردا میکنن و خلاصه فعلا این سیستمی که دارم رو میتونم چیکارش کنم ؟ البته بدون دست زدن به سی پی یو ؟
خیلی خیلی ممنونم از اینکه این همه حوصله کردید :»اگر جایی برسه براتون جبران میکنم
یه 3 یا 4 ماه دیگه بازم اگر عمری بود از شما حتما سوأل میکنم و حتی حضوری میام پیشتون تا یه سیستم برام حالا چون میگید همش در حال عوض کردنید از تون بگیرم

نه سیستم از من نگیر. من اصلا فروشنده ش نیستم. گفتم که دوستانم هستن.

این گرافیک هیچ خوب نیست. کلا هر کاری بکنید اون سیستم قدیمی تون تغییر محسوسی نمی کنه.

بذارید دوستان دیگه نظر بدن. من زیادی نظر دادم و فکر کنم کلا وقت هدر دادن بود.

سیستم دوستمون که i3 بود هم بسیار معقوله. ضمنا i9 زیر 20 تومن بستی واقعا معجزه کردی چه حالا چه 2 سال دیگه.

ksra
02-11-2019, 08:53
نه سیستم از من نگیر. من اصلا فروشنده ش نیستم. گفتم که دوستانم هستن.

این گرافیک هیچ خوب نیست. کلا هر کاری بکنید اون سیستم قدیمی تون تغییر محسوسی نمی کنه.

بذارید دوستان دیگه نظر بدن. من زیادی نظر دادم و فکر کنم کلا وقت هدر دادن بود.

سیستم دوستمون که i3 بود هم بسیار معقوله. ضمنا i9 زیر 20 تومن بستی واقعا معجزه کردی چه حالا چه 2 سال دیگه.

سلام
چه وقت هدر دادنی؟ امروز 100 درصدیه
میخوام اون core i3 یا اون core i5 رو انتخاب کنم
سیستم شمام قیمتش خوه اما دست دومه
سیستم جدید رو هرچی گرفتم عکس رو با cpu z واستون میفرستم

mohsenP3000
02-11-2019, 10:06
سلام
چه وقت هدر دادنی؟ امروز 100 درصدیه
میخوام اون core i3 یا اون core i5 رو انتخاب کنم
سیستم شمام قیمتش خوه اما دست دومه
سیستم جدید رو هرچی گرفتم عکس رو با cpu z واستون میفرستم

سلام

نه عزیز کدوم سیستم دست دومه؟

فکر کنم اشتباه گرفتید. من گرافیک دست دوم داشتم که قیمتش از نصف کل هزینه شما هم بیشتر بود.

در هر صورت من سیستم دست دومی نداشتم و معرفی نکردم.

mohsenP3000
02-11-2019, 10:12
سیستم دیروز که گفتم کاملا اکبند بود.

گفتم چون دوستانم بودند و شما کیبورد و ماوس هم خواسته بودید یه ماوس خوب هم روش برای تخفیف بهتون بدن.

تو متن پیام هم اشاره کردم که همه قطعات گارانتی اصلی هستن و جلوی خودتون اسمبل می شد.

یادم نمیاد اینجا یا جای دیگه ای سیستم دست دوم به شما معرفی کرده باشم. در مورد خودم گفتم یه گرافیک 2080 دارم که می خوام بفروشم و با 2080Ti عوض کنم. باز هم اگر جایی پیامی از جانب من دیدید یا اومده برای فروش سیستم دست دوم بنده نبودم.

ksra
02-11-2019, 11:28

گفتم چون دوستانم بودند و شما کیبورد و ماوس هم خواسته بودید یه ماوس خوب هم روش برای تخفیف بهتون بدن.

تو متن پیام هم اشاره کردم که همه قطعات گارانتی اصلی هستن و جلوی خودتون اسمبل می شد.

یادم نمیاد اینجا یا جای دیگه ای سیستم دست دوم به شما معرفی کرده باشم. در مورد خودم گفتم یه گرافیک 2080 دارم که می خوام بفروشم و با 2080Ti عوض کنم. باز هم اگر جایی پیامی از جانب من دیدید یا اومده برای فروش سیستم دست دوم بنده نبودم.

سلام
لپ تاپ بجای pc خونگی بگیرم از نظر شما چطوره ؟ چون ظاهرا قیمتش پایین تر از pc خونگی هستش
شما گیمر هستید ؟ چون سیستم های خیلی قوی جمع میکنید

محمد7966
02-11-2019, 14:12
سلام
لپ تاپ بجای pc خونگی بگیرم از نظر شما چطوره ؟ چون ظاهرا قیمتش پایین تر از pc خونگی هستش

سلام.نه اصلا اینطوری نیست.همیشه لبتاب با کانفیگ مشابه پی سی،قیمتی بسیار بالاتر از پی سی داره.دلیلش هم مشخصه لبتاب قابل حمله ولی پی سی قابل حمل نیست.

ksra
02-11-2019, 22:54
.................. حذف شود

ksra
05-11-2019, 23:44

سلام محسن جان
این گرافیکه که میخواستم بگیرم یکی از رفیقام امتحانی رو سیستم من تست گرفت و با گرافیک آنبورد مقایسش کردیم
توی زولا با همین سیستم 54 فریم بر ثانیه بود جی تی ای سن آندیس 60 فریم و وایس سیتی 65 فریم
بازی ها خیلی عالی اجرا میشدن و باورم نمیشد راستش بعداز 9 سال رو این سیستم کارت گرافیک انداختم
البته بگم همه با رزولوشن 768*1024 بود
اینم عکس گرافیک :
این همون ایسوسه که 450 تومن قیمتش بود
جواب کار منو داد
حالا یه رم 2 یا 4 بزارم تأثیرش محسوس میشه ؟ 5 ماه میتونه کار کنه؟

Mohammad334
25-01-2020, 08:50
سلام
یه سوال داشتم
لب تابی که کارت گرافیکش اینتل 4000 باشه به اصطلاح عامیانه گرافیکش چند گیگابایت میشه؟