PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل عجیب هنگ کردن موس و کیبورد

morteza_mombeini
23-09-2019, 10:42
سلام

من یه کامپیوتر با مین بورد ایسوس دارم و مشکلی که چند وقته برام پیش اومده اینه که وقتی کولر اتاقم از روی فن میخاد بره روی کمپرسور یهو موس و کیبوردم که از نوع سیمی هست هنگ میکنن یعنی برای چند ثانیه چراغ زیر موس خاموش میشه و بعد از 4 ثانیه روشن میشه و تو این مدت اصلا فلش موس روی صفحه حرکت نمیکنه و کیبورد هم خاموش نمیشه ولی اگه تو همون لحظه چیزی تایپ کنی عمل نمیکنه .به نظر شما این مشکل از چی میتونه باشه ؟ و چه جوری باید حلش کنم ؟

radarz
23-09-2019, 12:46
ممكنه پاور باشه

mohsenP3000
23-09-2019, 13:32
سلام

من یه کامپیوتر با مین بورد ایسوس دارم و مشکلی که چند وقته برام پیش اومده اینه که وقتی کولر اتاقم از روی فن میخاد بره روی کمپرسور یهو موس و کیبوردم که از نوع سیمی هست هنگ میکنن یعنی برای چند ثانیه چراغ زیر موس خاموش میشه و بعد از 4 ثانیه روشن میشه و تو این مدت اصلا فلش موس روی صفحه حرکت نمیکنه و کیبورد هم خاموش نمیشه ولی اگه تو همون لحظه چیزی تایپ کنی عمل نمیکنه .به نظر شما این مشکل از چی میتونه باشه ؟ و چه جوری باید حلش کنم ؟

سیم کولر مستقیم از کنتور اومده؟ یا نه جدا سیم داشته خونه تون؟

احتمالا باید از کنتور یه سیم جدا برای کولر بکشید.

- - - Updated - - -

با یه برقکار صحبت کنید یا نصاب کولر

morteza_mombeini
23-09-2019, 15:35
سیم کولر مستقیم از کنتور اومده؟ یا نه جدا سیم داشته خونه تون؟

احتمالا باید از کنتور یه سیم جدا برای کولر بکشید.

- - - Updated - - -

با یه برقکار صحبت کنید یا نصاب کولر
نه از پريزهاي داخلي هست ولي مشكل من برق خونه نيست مشكل كامپيوتره كه چرا اينطوري ميشه وگرنه ممكنه اين كامپيوتر تو يه خونه ي ديگه هم همينطور بشه پس بايد مشكل رو تو خود كامپيوتر جستجو كرد ، يه چيز ديگه هم هست اگه كولر كلا خاموش باشه ولي برق نوسان جزيي داشته باشه در حدي كه محافظ قطع نكنه و فقط از روي نور لامپ بشه حسش كرد بازم همينجور هنگ ميكنه

morteza_mombeini
23-09-2019, 15:37
ممكنه پاور باشه
فك نكنم چه جور ميشه فهميد؟ من پاور ديگه ندارم و كسي رو هم ندارم ازش بگيرم تست كنم

morteza_mombeini
23-09-2019, 15:38
يني از مادربورد و بايوس و ويندوز نيست؟ ويندوزش تميزه تازه نصب شده

Javad-E
24-09-2019, 12:57
يني از مادربورد و بايوس و ويندوز نيست؟ ويندوزش تميزه تازه نصب شده
نه، ایراد از بایوس و ویندوز نیست. از پاور ممکنه باشه، ولی نه به این معنی که پاور خرابه. وقتی کمپرسور روشن میشه جریان زیادی رو تو لحظه اول میکشه و اگه برق اون محل یا پاوری که رو سیستم هست ضعیف باشه باعث میشه که ولتاژ و جریان مناسب به موس و کیبوردت نرسه و این اتفاق براشون میافته.

morteza_mombeini
24-09-2019, 20:29
نه، ایراد از بایوس و ویندوز نیست. از پاور ممکنه باشه، ولی نه به این معنی که پاور خرابه. وقتی کمپرسور روشن میشه جریان زیادی رو تو لحظه اول میکشه و اگه برق اون محل یا پاوری که رو سیستم هست ضعیف باشه باعث میشه که ولتاژ و جریان مناسب به موس و کیبوردت نرسه و این اتفاق براشون میافته.

خیلی احتمالش کمه همونطور که گفتم حتی اگر کولر خاموش باشه و یه نوسان خیلی خفیف هم پیش بیاد باز اینطور میشه .بعدشم برق خروجی پاور حداکثر 24 ولته که اگر برق تا 110 ولت هم پایین بیاد بازم تاثیری توی خروجی پاور نمیزاره پون خودش نوشته رنج 110 تا 240

Javad-E
25-09-2019, 09:54
خیلی احتمالش کمه همونطور که گفتم حتی اگر کولر خاموش باشه و یه نوسان خیلی خفیف هم پیش بیاد باز اینطور میشه .بعدشم برق خروجی پاور حداکثر 24 ولته که اگر برق تا 110 ولت هم پایین بیاد بازم تاثیری توی خروجی پاور نمیزاره پون خودش نوشته رنج 110 تا 240
تست این قضیه راحته. یه هاب یو اس بی که آداپتور داره بگیر، ( اگه از کسی امانت بتونی بگیری که هزینه هم نکردی) موس و کیبورد رو از اون طریق به کامپیوتر وصل کن. من این مشکل رو با هارد اکسترنال داشتم، غروب که میشد وصل نمیشد و یه ارور عجیب میداد، با هاب وصلش کردم درست شد.

morteza_mombeini
25-09-2019, 10:20
تست این قضیه راحته. یه هاب یو اس بی که آداپتور داره بگیر، ( اگه از کسی امانت بتونی بگیری که هزینه هم نکردی) موس و کیبورد رو از اون طریق به کامپیوتر وصل کن. من این مشکل رو با هارد اکسترنال داشتم، غروب که میشد وصل نمیشد و یه ارور عجیب میداد، با هاب وصلش کردم درست شد.

نه والا کسی رو ندارم ازش بگیرم مجبورم بخرم دیگه .با موس بی سیم میشه تست کرد یا نه ؟

Javad-E
25-09-2019, 11:22
نه والا کسی رو ندارم ازش بگیرم مجبورم بخرم دیگه .با موس بی سیم میشه تست کرد یا نه ؟
موس مصرفش 100 میلی آمپره، وقتی موس قطع میشه، احتمال داره موس بی سیم هم قطع بشه، با بی سیم نمیشه جواب قطعی داد. اگ هاب داشته باشی هر چیزی رو میتونی بهش وصل کنی، با خیال راحت.

morteza_mombeini
26-09-2019, 10:27
موس مصرفش 100 میلی آمپره، وقتی موس قطع میشه، احتمال داره موس بی سیم هم قطع بشه، با بی سیم نمیشه جواب قطعی داد. اگ هاب داشته باشی هر چیزی رو میتونی بهش وصل کنی، با خیال راحت.

تا حدودی فهمیدم مشکل از کجاست ولی دارم روی جزییاتش کار میکنم.پریزی که کامپیوتر و اینا بهش وصل هستن دو تا سیار داره یکیش مال کیس و مانیتور و ایناس یکیشم مال مودم ها و چراغ و شارژر موبایل و ایناس .الان اون سیاری که لامپ و مودم بهش وصل هستن رو از پریز جدا کردم دیگه کامپیوتر موس و کیبوردش موقع نوسان یا روشن شدن کمپرسور کولر هنگ نکرد. هر چی بوده مربوط به اون سیاریه که مودم و چراغ روش هستن ولی نمیدونم از کدومشونه باید یکی یکی تست کنم ببینم کدومش مشکل داره . امیدوارم شانسی نبوده باشه