PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بنظر شما درآمد کدام شغل برای تأمین معشیت مطابق تورم مناسب هست؟

قلب.طلایی
29-08-2019, 09:02
سلام
همونطور که در جریانید با بحران های عجیب اقتصادی که پیش آمد و روی هر خانواده ای با هر سطح درآمدی اثر گذاشت برخی مشاغل متأسفانه دچار رکود و ورشکستگی شدن یا از بین رفتند .
بنظر شما چطور میشه برای تأمین معشیت مطابق تورم قدم برداشت؟ با چه شغلی...

mojt90
29-08-2019, 11:06
سلام
همونطور که در جریانید با بحران های عجیب اقتصادی که پیش آمد و روی هر خانواده ای با هر سطح درآمدی اثر گذاشت برخی مشاغل متأسفانه دچار رکود و ورشکستگی شدن یا از بین رفتند .

ببینید دست خودمون نیست . برای تامین معیشت باید برای هر کاری آماده باشی . حتی سخت ترین . یا حتی دو شغله بودن .:n04:

رومنس
29-08-2019, 12:43
سلام

سلام

باید یکم فکر کنید خودتون متوجه می شید.

شغل های قانونی پزشکی و دندان پزشکی هستن.

بقیه هم شغل هایی هست که نیاز به پارتی دارید. از سال 96 با مدرک ارشد دنبال شغل حلالم بجز فروشندگی هیچی گیرم نیومد اونم مقطعی.

مثلا ماهی 1.2 میلیون می دادن بعد ظرف 1 ماه یه خانوم فروشنده پیدا می کردن با 300 تومن هم کار می کرد...... دیگه همینطور از این جا به اونجا بی هیچ فایده ای.

قلب.طلایی
29-08-2019, 12:59
ببینید دست خودمون نیست . برای تامین معیشت باید برای هر کاری آماده باشی . حتی سخت ترین . یا حتی دو شغله بودن .:n04:

هر کاری یعنی چی

قلب.طلایی
29-08-2019, 13:01
سلام

باید یکم فکر کنید خودتون متوجه می شید.

شغل های قانونی پزشکی و دندان پزشکی هستن.

بقیه هم شغل هایی هست که نیاز به پارتی دارید. از سال 96 با مدرک ارشد دنبال شغل حلالم بجز فروشندگی هیچی گیرم نیومد اونم مقطعی.

مثلا ماهی 1.2 میلیون می دادن بعد ظرف 1 ماه یه خانوم فروشنده پیدا می کردن با 300 تومن هم کار می کرد...... دیگه همینطور از این جا به اونجا بی هیچ فایده ای.
واسه شغلای تخصی مثل پزشکی .... که دیگه از ما گذشته
واسه شغل آزاد شما الان چکار میکنین؟

رومنس
29-08-2019, 18:37
واسه شغلای تخصی مثل پزشکی .... که دیگه از ما گذشته
واسه شغل آزاد شما الان چکار میکنین؟

ببین دوست عزیزم نمی دونم شما تو چه زمینه ای کار بلد هستید. همون رو ادامه بدید.

من نویسنده و مترجم هستم اصلا هم درآمدی نداره. برای هر کتاب در سال حدود 100 تومن می دن(100 هزار تومان در سال) تازه امسال قرار بود تیر بدن که هنوز ندادن.

گاهی هم ترانه نویسی که برای هر ترانه اگر نت رو هم نوشته باشم حداکثر 60 تومن می دن.

وقتی پارتی نداشته باشی همینه. شده که برای چاپ کتاب به 40 انتشاراتی مراجعه کرده باشم. الانم که وضع بدتر شده و دیگه کاغذ ندارن.

قلب.طلایی
29-08-2019, 20:23
ببین دوست عزیزم نمی دونم شما تو چه زمینه ای کار بلد هستید. همون رو ادامه بدید.

من نویسنده و مترجم هستم اصلا هم درآمدی نداره. برای هر کتاب در سال حدود 100 تومن می دن(100 هزار تومان در سال) تازه امسال قرار بود تیر بدن که هنوز ندادن.

گاهی هم ترانه نویسی که برای هر ترانه اگر نت رو هم نوشته باشم حداکثر 60 تومن می دن.

وقتی پارتی نداشته باشی همینه. شده که برای چاپ کتاب به 40 انتشاراتی مراجعه کرده باشم. الانم که وضع بدتر شده و دیگه کاغذ ندارن.

ممنون

ببخشین اما فکر نمیکنین بازار کار شما و هنر شما اشباع شده؟ من دقیقا بهمین فکر میکنم که کاری باشه همه تو اون کار نباشن

رومنس
30-08-2019, 10:06
ممنون

ببخشین اما فکر نمیکنین بازار کار شما و هنر شما اشباع شده؟ من دقیقا بهمین فکر میکنم که کاری باشه همه تو اون کار نباشن

بله درسته بازار هنر اشباع نیست و نمی شه، اما مافیایی هست.

یه سری اسم هست که با مرتضی پاشایی و ..... کار کردن و شعر و ترانه دادن، اونا برند این شغل هستند. شما ترانه و موسیقی و .... می نویسید و می فروشید به استودیو ها و در نهایت کار ها با اسم اون ها توسط خواننده های مطرح خوانده می شه.

گاها تغییراتی هم داده می شه ولی کلیت کار همونه.

اینکه شما بخواید خودتون مطرح بشید اصلا فضاش وجود نداره.

mojt90
31-08-2019, 08:04
هر کاری یعنی چی

یعنی سخت ترین کار ها ، کار در کارخانجات صنعتی به صورت شیفت شب تا صبح . کار در مشاغل سخت و زیان آور :n04: