PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فریمور مود شده مودم b525s-23a ورژن : 11.190.65.00.00

saber73
18-08-2019, 23:16
به خواست نماینده هواوی در ایران این مطلب حذف شد

shaahani
19-08-2019, 02:56
ممنون صابر جان، نحوه آپگرید این مودم از طریق USB رو اگه میشه راهنمایی کنید. چون این مودم بطور پیشفرض از اول محل USB پشتش داره، فکر کنم این روش ساده تر باشه دیگه.
البته نمیدونم از طریق خود اینترفیس مودم اگه فایل آپگرید رو بهش بدم که روی PC هست، چه اتفاقی میفته و آیا آپگرید میشه و یا خیر.

بعد از آپگرید لازمه که IMEI مودم رو مجدد وارد کنم ؟ یعنی رمز ورود، IMEI و تنظیمات حذف میشه و مجدد باید انجام بشه و آدرس آی پی مودم تغییر پیدا میکنه از چیزی که الان تنظیم کردم ؟

یک زحمت دیگه هم داشتم، قبلا تحقیق کرده بودم و متوجه شدم در صورت فعال کردن ADB میشه بخش روتینگ این مودم رو فعال کرد، اگه دستورش رو جهت یادآوری دارید، خیلی ممنون میشم که بگذارید.
با این بخش مثلا میشه گفت تمام داده هایی که به مقصد 192.168.20.0/24 دارن میرن رو به گیت وی مثلا 192.168.10.150 ارسال کن. (که آدرس گیت وی، یک روتر دیگه هست که میتونه داده داخل شبکه داخلی رو به سلامت به مقصد برسونه)

در حال حاضر بدون ADB این روتر بخشی در تظیمات معمول برای روتینگ و مسیر یابی نداره، برای همین دستگاه هایی که با این مودم ارتباط برقرار میکنن، قادر به برقراری ارتباط با دیگر بخش های شبکه من نیستند.

saber73
19-08-2019, 15:09
ممنون صابر جان، نحوه آپگرید این مودم از طریق USB رو اگه میشه راهنمایی کنید. چون این مودم بطور پیشفرض از اول محل USB پشتش داره، فکر کنم این روش ساده تر باشه دیگه.
البته نمیدونم از طریق خود اینترفیس مودم اگه فایل آپگرید رو بهش بدم که روی PC هست، چه اتفاقی میفته و آیا آپگرید میشه و یا خیر.

بعد از آپگرید لازمه که IMEI مودم رو مجدد وارد کنم ؟ یعنی رمز ورود، IMEI و تنظیمات حذف میشه و مجدد باید انجام بشه و آدرس آی پی مودم تغییر پیدا میکنه از چیزی که الان تنظیم کردم ؟

یک زحمت دیگه هم داشتم، قبلا تحقیق کرده بودم و متوجه شدم در صورت فعال کردن ADB میشه بخش روتینگ این مودم رو فعال کرد، اگه دستورش رو جهت یادآوری دارید، خیلی ممنون میشم که بگذارید.
با این بخش مثلا میشه گفت تمام داده هایی که به مقصد 192.168.20.0/24 دارن میرن رو به گیت وی مثلا 192.168.10.150 ارسال کن. (که آدرس گیت وی، یک روتر دیگه هست که میتونه داده داخل شبکه داخلی رو به سلامت به مقصد برسونه)

در حال حاضر بدون ADB این روتر بخشی در تظیمات معمول برای روتینگ و مسیر یابی نداره، برای همین دستگاه هایی که با این مودم ارتباط برقرار میکنن، قادر به برقراری ارتباط با دیگر بخش های شبکه من نیستند.

اپگرید نیاز به باز کردن پشت مودم و اتصال بوت پین داره دقیقا مثل مودم b612 مراحل انجام میشه از طریق لودر و یو اس بی و برنامه بالونگ فلش . هیچ خطری یا صفر شدن imei هم نداره و خودم تست کردم سالم سالم و تظمینی

Hossein jabbar
19-08-2019, 19:19
فریمور مود شده مودم b525s-23a ورژن : 11.190.65.00.00

این مودم قابلیت تجمیع واقعی ( +4G ) را دارا میباشد و در تمامی فریمورها بنده به شخصه شاهد انجام اتومات تجمیع بوده ام و هستم و هیچ ربطی به هیچ گزینه ای یا باندی نداره و اگر در منطقه شما دو باند از یک اپراتور در دسترس باشد حتما تجمیع صورت خواهد گرفت

نصب از طریق لودر و usb

فول امکانات

تمامی امکانات فریمورهای مود شده بر روی این فریمور قرار داده شده

قابلیت adb و تلنت پشتیبانی از زبان فارسی

قابلیت انتخاب و قفل روی باندهای مختلف

قابلیت VOIP سالم و بدون ایراد .

ای پی ورود به صفحه وب مودم : 192.168.8.1

----------------------------------------------------------------------------------

هرگونه کپی برداری و دخل و تصرف در فریمور و یا فروش و دریافت وجه در قبال این فریمور غیر قانونی غیر شرعی و حرام میباشد و مورد تایید صاحب اثر نمیباشد.

لینک دانلود :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

================================

دانلود لودر مودم b525s-23a :

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

این قسمت یعنی بک اپ گرفتن از تنظیمات مودم باگ دارد و کار نمیکند .

واقعا صابر جان امروز از جان مایع گذاشت برای دوستان واقعا ممنونتم صابر
از تمام زحمات واقعا داری شاخ های huawei میشی
میترسم از ناسا برات دعوت نامه بیاد:n08::n08::n08:
در کل آدم بی ادعا و بامرامی هستی:n16::n16::n16:
هر کی صابر رو دوست داره پست بالا رو هر چه قدر آدم تایید کنه برندس
به شوغ دیرم دودان یورولمیسن الله سن اجر ور سین:n12::n12::n12:

shaahani
20-08-2019, 20:55
من هرکاری کردم نشد فریمور مود شده رو بریزم .

اول این کابل و کانکتور رو تهیه کردم و زدم به مودم که بطور پیشفرض محل USB داشت .

بعد اون طرفش رو زدم به یک کامپیوتر که پورت Com داشت (آخه سه تا دستگاه کامپیوتر دیگه هیچکدور پورت کام ندارن)
ویندوز 7 اولتیمیت 64 بیت سرویس پک 1 .

بعدش درایورها رو نصب کردم و این دوتا پین رو اتصال کوتاه کردم .

درنهایت هرکاری کردم مودم رو ویندوز دیتکت نمیکنه و هیچ دیوایس جدیدی شناخته نمیشه Com1 - Com11 و com 55 رو هم تست کردم از توی دیوایس منیجر، اما بازم هیچ نشانه ای از شناسایی شدن مودم B525 توی دیوایس منیجر ظاهر نشد، حتی یک دیوایس نا شناخته هم نشون نمیده که وصل شده به کامپیوتر .
این Usb loader هم میزنه واسه ویندوز 32 بیتی، درصورتی که اصلا ویندوز 32 بیت ندارم من.
بعدشم این برنامه BootRom کنارش برای مودم B612 یک فایل BootRom هم داره که میشه بهش داد، اما چون من این فایل رو واسه مودم B525 ندارم، تیک BootRom این برنامه رو اصلا نمیزنم و فقط تیک Firmware رو میذارم و فریمویر موجود در تاپیک رو بهش میدم.
هیچ دیوایسی شناسایی نمیشه با اینکه HWSerialDataCardDrivers موجود در داخل تاپیک رو هم روی ویندوز نصب کردم.

یک مرتبه هم از یک کابل که هر دوطرفش USB بود استفاده کردم اما بازم فایده نداشت و نشون نداد که دستگاهی به کامپیوتر متصل شده.

saber73
21-08-2019, 04:27
من هرکاری کردم نشد فریمور مود شده رو بریزم .

اول این کابل و کانکتور رو تهیه کردم و زدم به مودم که بطور پیشفرض محل USB داشت .

بعد اون طرفش رو زدم به یک کامپیوتر که پورت Com داشت (آخه سه تا دستگاه کامپیوتر دیگه هیچکدور پورت کام ندارن)
ویندوز 7 اولتیمیت 64 بیت سرویس پک 1 .

بعدش درایورها رو نصب کردم و این دوتا پین رو اتصال کوتاه کردم .

درنهایت هرکاری کردم مودم رو ویندوز دیتکت نمیکنه و هیچ دیوایس جدیدی شناخته نمیشه Com1 - Com11 و com 55 رو هم تست کردم از توی دیوایس منیجر، اما بازم هیچ نشانه ای از شناسایی شدن مودم B525 توی دیوایس منیجر ظاهر نشد، حتی یک دیوایس نا شناخته هم نشون نمیده که وصل شده به کامپیوتر .
این Usb loader هم میزنه واسه ویندوز 32 بیتی، درصورتی که اصلا ویندوز 32 بیت ندارم من.
بعدشم این برنامه BootRom کنارش برای مودم B612 یک فایل BootRom هم داره که میشه بهش داد، اما چون من این فایل رو واسه مودم B525 ندارم، تیک BootRom این برنامه رو اصلا نمیزنم و فقط تیک Firmware رو میذارم و فریمویر موجود در تاپیک رو بهش میدم.
هیچ دیوایسی شناسایی نمیشه با اینکه HWSerialDataCardDrivers موجود در داخل تاپیک رو هم روی ویندوز نصب کردم.

یک مرتبه هم از یک کابل که هر دو طرفش USB بود استفاده کردم اما بازم فایده نداشت و نشون نداد که دستگاهی به کامپیوتر متصل شده.

اول باید درایوهای مودم رو کامپیوتر نصب باشه به این بخش مراجعه کنید درایوها برای هر دو مودم b612 و b525 مشترک هستن

بعد نصب کامل درایوها و ری استارت کردن کامپیوتر و بعد بالا اومدن ویندوز مودم رو با کابل یو اس بی دو سر نری از نوع 2.0 به کامپیوتر وصل کنید بعد وصل اتصال بوت پین رو طبق عکس پایین برقرار نمایید و برق رو وصل کنید به پشت مودم

شما فقط با دو گزینه بوت و جی ان دی کار داری و تمام این دو نقطه رو به هم اتصال میدی .

وقتی درایوهای مودم نصب شد و در دیواس منیجر پورت ظاهر شد لودر رو اجرا میکنی . بعد لود شدن لودر باز دو تا پورت دیگه ظاهر میشه و شما به شماره پورت دوم برا نصب فریمور از طریق بالونگ فلش نیاز داری دقیقا طبق اموزش فلش کردن یا فریمور زدن مودم b612 .

shaahani
21-08-2019, 13:07
اول باید درایوهای مودم رو کامپیوتر نصب باشه به این بخش مراجعه کنید درایوها برای هر دو مودم b612 و b525 مشترک هستن

بعد نصب کامل درایوها و ری استارت کردن کامپیوتر و بعد بالا اومدن ویندوز مودم رو با کابل یو اس بی دو سر نری از نوع 2.0 به کامپیوتر وصل کنید بعد وصل اتصال بوت پین رو طبق عکس پایین برقرار نمایید و برق رو وصل کنید به پشت مودم

شما فقط با دو گزینه بوت و جی ان دی کار داری و تمام این دو نقطه رو به هم اتصال میدی .

وقتی درایوهای مودم نصب شد و در دیواس منیجر پورت ظاهر شد لودر رو اجرا میکنی . بعد لود شدن لودر باز دو تا پورت دیگه ظاهر میشه و شما به شماره پورت دوم برا نصب فریمور از طریق بالونگ فلش نیاز داری دقیقا طبق اموزش فلش کردن یا فریمور زدن مودم b612 .

اوکی ممنون صابر جان
طبق این فایل آموزشی جلو رفتم :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] D8%A7%DA%A9_%D9%85%D9%88%D8%AF%D9%85_b612.rar.html

مودم این مرتبه بطور معمول توی دیوایس منیجر شناسایی شد روی Com3
اما مشکلی که بعدش پی اومد این بود که وقتی بار اول برنامه loader رو اجرا میکنم، هیچ اتفاقی نمیفته و گیر میکنه مثل تصویر پایین :

اما بعد از اینکه یک بار این برنامه رو میبندم و دوباره اجراش میکنم، شروع به فعالیت میکنه و نزدیک به دو سه ساعت طول میده تا خط آخر (1024) برای 7000 شماره بشماره
ولی متاسفانه بعد از اتمام این شمارش هیچ اتفاقی نمیفته و فقط متن Press Any Key در انتها این اسکریپت نمایان میشه
اون دوتا پورت جدید که باید داخل دیوایس منیجر بیاد، ظاهر نمیشه

حالا سوال من اینه که مودم B525 نباید فایل جداگانه ای واسه usbSafe داشته باشه؟ که با مودم B612 متفاوت باشه ؟

ایراد کار من کجاست؟ چرا اون دوتا پورت جدبد ظاهر نمیشه

shaahani
21-08-2019, 13:29
بعد یک سوال دیگه برام هست
بعد از اینکه اتصال پین بوت رو برقرار کردم و بعد مودم رو به برق وصل کردم و ویندوز مودم رو شناسایی کرد.
قبل از اجرای Loader میبایست اتصال پین بوت را آزاد کنم و یا خیر ؟ چون در این مورد چیزی توی آموزش و مطالب گفته نشده بود
من حدس زدم که باید این اتصال بعد از شناسایی شدن مودم، آزاد بشه

MH.Mousavi
21-08-2019, 14:17
بعد یک سوال دیگه برام هست
بعد از اینکه اتصال پین بوت رو برقرار کردم و بعد مودم رو به برق وصل کردم و ویندوز مودم رو شناسایی کرد.
قبل از اجرای Loader میبایست اتصال پین بوت را آزاد کنم و یا خیر ؟ چون در این مورد چیزی توی آموزش و مطالب گفته نشده بود
من حدس زدم که باید این اتصال بعد از شناسایی شدن مودم، آزاد بشه
آره داداش چوم مطلب مهمی نبوده ننوشته شما چه نگه داری اتصالو چه قطع کنی هیچ تاثیری تو هیچ روندی از نصب نداره

saber73
21-08-2019, 15:58
اوکی ممنون صابر جان
طبق این فایل آموزشی جلو رفتم :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] D8%A7%DA%A9_%D9%85%D9%88%D8%AF%D9%85_b612.rar.html

مودم این مرتبه بطور معمول توی دیوایس منیجر شناسایی شد روی Com3
اما مشکلی که بعدش پی اومد این بود که وقتی بار اول برنامه loader رو اجرا میکنم، هیچ اتفاقی نمیفته و گیر میکنه مثل تصویر پایین :

اما بعد از اینکه یک بار این برنامه رو میبندم و دوباره اجراش میکنم، شروع به فعالیت میکنه و نزدیک به دو سه ساعت طول میده تا خط آخر (1024) برای 7000 شماره بشماره
ولی متاسفانه بعد از اتمام این شمارش هیچ اتفاقی نمیفته و فقط متن Press Any Key در انتها این اسکریپت نمایان میشه
اون دوتا پورت جدید که باید داخل دیوایس منیجر بیاد، ظاهر نمیشه

حالا سوال من اینه که مودم B525 نباید فایل جداگانه ای واسه usbSafe داشته باشه؟ که با مودم B612 متفاوت باشه ؟

ایراد کار من کجاست؟ چرا اون دوتا پورت جدبد ظاهر نمیشه

شما در عکسی که دادی داری لودر b612 رو مودم b525 میریزی :n02: من براتون پست اول لودر مودم b525 رو گذاشتم با فرمت exe دابل کلیک میکنی اجرا میشه راحت و اونوقت مودم میره رو حالت نصب و دو تا پورت هم ظاهر میشه .

shaahani
21-08-2019, 15:59
یکبار دیگه هم امتحان کردم
بازم مرتبه اول لودر گیر کرد

و اجرای مرتبه دوم سه ساعت طول کشید

اما این مرتبه یک خطا عدم شناسایی، خلاف دفعه قبلی ظاهر شد و دیوایس مودم از دیوایس منیجر غیب شد.

البته مشابه مرتبه قبل بعد از تمام شدن کار لودر، چراغ های مودم روشن نشد و مودم ریستارت نگردید
عجیبه با اینکه درایور های زیر رو نصب کردم بازم شناسایی انجام نمیشه
HUAWEI_DataCard_Driver_6.00.02.00
MobileWiFi (البته این برنامه رو حتما باید فایل Setup اجرا کنم و AutoRun اش کار نمیکنه)

saber73
21-08-2019, 15:59
آره داداش چوم مطلب مهمی نبوده ننوشته شما چه نگه داری اتصالو چه قطع کنی هیچ تاثیری تو هیچ روندی از نصب نداره

دقیقا :n12::n16:

saber73
21-08-2019, 16:02

اما این مرتبه یک خطا عدم شناسایی، خلاف دفعه قبلی ظاهر شد و دیوایس مودم از دیوایس منیجر غیب شد.

البته مشابه مرتبه قبل بعد از تمام شدن کار لودر، چراغ های مودم روشن نشد و مودم ریستارت نگردید
MobileWiFi (البته این برنامه رو حتما باید فایل Setup اجرا کنم و AutoRun اش کار نمیکنه)

شما داری لودر b612 رو به مودم b525 تزریق میکنی مواظب باش میزنی مودم رو کلا نابود میکنی ها . شما طبق توضیحات b612 جلو باید بری نه اینکه لودر b612 رو به مودم b252 تزریق کنی :n02:

در ضمن لودری که برا b525 قرار دادم با دابل کلیک اجرا میشه و نیازی به اموزش ها و اجرای مثل ماله b612 نداره و خیلی راحت و ساده هست

saber73
21-08-2019, 16:04
نتونستید بگید فیلم بدم از مراحل رو مودم خودم

Hossein jabbar
21-08-2019, 16:18

داداچ بابا هر مودمی یک لودر مخصوص خودشو داره مثل فریمور
کمی به گفت ها و توصیه های دوستمان صابر جان دقت کنین
موفق باشید:n16::n16::n16:

shaahani
21-08-2019, 16:24
شما در عکسی که دادی داری لودر b612 رو مودم b525 میریزی :n02: من براتون پست اول لودر مودم b525 رو گذاشتم با فرمت exe دابل کلیک میکنی اجرا میشه راحت و اونوقت مودم میره رو حالت نصب و دو تا پورت هم ظاهر میشه .

عهههه راست میگی ها
عجب خنگ بازی در آوردم یک روزه خودمو علاف کردم ها :n08::n08:

دمت گرم صابر جان درست شد، ایولا

بعد از اتصال پین های بوت و وصل کردن برق مودم با کابل متصل دوسر USB به کامپیوتر و نصب درایورها، مودم روی پورت Com1 شناخته شد.

بعدش این فایل لودر رو دائم اشتباه اجرا میکردم، یا بطور معمولی که اجرا میکردم، کار نمیکرد، روش کلیک راست کردم Run as Administrator زدم، مودم رو برد در حالت نصب و چراغ هاش روشن شد، بلاخره

تو مرحله آخر هم زدم Com4 رو واسه نصب فریمور و خیلی راحت فریمور مود شده شما، اومد روی مودمم :n16::n12:

آخیش راحت شدم ها، آخ جون ADB و USSD :n20::n20::n19:

واقعا خیلی ستم بود که یک کد معمولی *# هم روی فریمور اصلی مودم B525 نبود.
دمت خیلی گرم، آقایی

واست آرزوی موفقیت میکنم

Hossein jabbar
21-08-2019, 16:27
عهههه راست میگی ها
عجب خنگ بازی در آوردم یک روزه خودمو علاف کردم ها :n08::n08:

دمت گرم صابر جان درست شد، ایولا

بعد از اتصال پین های بوت و وصل کردن برق مودم با کابل متصل دوسر USB به کامپیوتر و نصب درایورها، مودم روی پورت Com1 شناخته شد.

بعدش این فایل لودر رو دائم اشتباه اجرا میکردم، یا بطور معمولی که اجرا میکردم، کار نمیکرد، روش کلیک راست کردم Run as Administrator زدم، مودم رو برد در حالت نصب و چراغ هاش روشن شد، بلاخره

تو مرحله آخر هم زدم Com4 رو واسه نصب فریمور و خیلی راحت فریمور مود شده شما، اومد روی مودمم :n16::n12:

آخیش راحت شدم ها، آخ جون ADB و USSD :n20::n20::n19:

واقعا خیلی ستم بود که یک کد معمولی *# هم روی فریمور اصلی مودم B525 نبود.
دمت خیلی گرم، آقایی

واست آرزوی موفقیت میکنم
هه داداچ صابر شاه هواوی دعوت نامه براش میاد برا همکاری صبر کن ببین:n08::n08::n08:
​بعدشم شاه ویرایش فریموره....

shaahani
22-08-2019, 14:17
ویدیو نحوه آپگرید مودم B525-23a رو ضبط کردم، به همراه فایل دانلودی، داریورها و برنامه لودر و همینطور فریمور جناب صابر مخصوص این مودم قرار داده شده، تا اگه دوست دیگه ای خواست این مودم رو مثل من آپگرید کنه، اطلاعات را بطور منسجم تر و راحت تر دریافت کنه.
مثل من وقتش زیادی هدر نشه یا مثلا نره هزینه کنه و به توصیه بد خارجی ها، کابل اشتباهی و بی دلیل بخره :n13:

دانلود ویدیو نحوه آپگرید مودم B525 به همراه فریمور مود شده جناب صابر که Ussd در اون فعال است. حجم فایل : 183 مگابایت

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Hossein jabbar
22-08-2019, 18:09
ویدیو نحوه آپگرید مودم B525-23a رو ضبط کردم، به همراه فایل دانلودی، داریورها و برنامه لودر و همینطور فریمور جناب صابر مخصوص این مودم قرار داده شده، تا اگه دوست دیگه ای خواست این مودم رو مثل من آپگرید کنه، اطلاعات را بطور منسجم تر و راحت تر دریافت کنه.
مثل من وقتش زیادی هدر نشه یا مثلا نره هزینه کنه و به توصیه بد خارجی ها، کابل اشتباهی و بی دلیل بخره :n13:

دانلود ویدیو نحوه آپگرید مودم B525 به همراه فریمور مود شده جناب صابر که Ussd در اون فعال است. حجم فایل : 183 مگابایت

جالب بود لذت بردم
همچنان باعشق دوست دارم:n16::n16::n16:

saber73
23-08-2019, 15:32
تغییرات جدیدی در webui داده شد و در پست اول اضافه شد . دوستان میتونن بر روی مودم خودشون نصب کنن .

Hossein jabbar
23-08-2019, 21:01
تغییرات جدیدی در webui داده شد و در پست اول اضافه شد . دوستان میتونن بر روی مودم خودشون نصب کنن .

فریمورت گل
وب یو ال جدید ت گل اندر گل
خودت که گلخانه و بوستانی مرسی
با این فریمور سرعتم با b525افزایش یافته
​ممنون

shaahani
25-08-2019, 04:56
سلام دوستان
اگه امکان داره، فریمور اصلی این مودم رو هم برای دانلود بگذارید .

Software version:
11.232.05.00.07

Web UI version:
17.100.11.00.03

در تست هایی که انجام دادم، متاسفانه متوجه شدم فریمور مودشده سرعت پایین تری نسبت به فریمور اصلی دستگاه داره برای من.
بطوری که همیشه در تست های سرعت قدیم، گوشی به نسبت مودم سرعت های کمتری رو ثبت میکرد، اما بعد از تغییر امروز گوشی سرعت 100 مگابیت را نیز به ثبت رساند اما مودم نتوانست تحت هیچ شرایطی بیشتر از 80 مگابیت ثبت کنه.
برای اطمینان از اینکه شرایط یکسان باشه، بخاطر داشتن بسته های مختلف، سیم کارت ها را نیز تعویض نمودم، اما همچنان مودم سرعت های پایین تری ثبت کرد.

اگه ممکنه، فریمور اصلی این مودم رو هم برای استفاده قرار بدید :n03:

shaahani
25-08-2019, 05:53
مشخص شد عجله کردم :n31:

تست سرعت رو که ادامه دادم، در ساعت اولیه صبح، سرعت های بالاتر توسط مودم و فریمور جدید ثبت شد.
با وجود اینکه بسته شبانه روی سیم کارت مودم فعال بود، نسبت به گوشی که بسته شبانه نداشت، توی اکثر تست های صبحگاهی مثل قدیم حدود پانزده تا بیست پنج مگابیت سرعت بیشتر دریافت کرد.

سرعت مودم با فریمور مود شده :

حداکثر سرعت ثبت شده با گوشی (برعکس مودم که تونست بیشتر از 30 تست سرعت بالای 90 مگابیت ثبت کنه، گوشی بجز این صدمگابیت مابقی تست های امروزش از هشتاد تجاوز نکرد و در حدود 60 بود بطور میانگین) :

saber73
29-08-2019, 17:18
سلام دوستان
اگه امکان داره، فریمور اصلی این مودم رو هم برای دانلود بگذارید .

Software version:
11.232.05.00.07

Web UI version:
17.100.11.00.03

در تست هایی که انجام دادم، متاسفانه متوجه شدم فریمور مودشده سرعت پایین تری نسبت به فریمور اصلی دستگاه داره برای من.
بطوری که همیشه در تست های سرعت قدیم، گوشی به نسبت مودم سرعت های کمتری رو ثبت میکرد، اما بعد از تغییر امروز گوشی سرعت 100 مگابیت را نیز به ثبت رساند اما مودم نتوانست تحت هیچ شرایطی بیشتر از 80 مگابیت ثبت کنه.
برای اطمینان از اینکه شرایط یکسان باشه، بخاطر داشتن بسته های مختلف، سیم کارت ها را نیز تعویض نمودم، اما همچنان مودم سرعت های پایین تری ثبت کرد.

اگه ممکنه، فریمور اصلی این مودم رو هم برای استفاده قرار بدید :n03:

این فریمور مد نظر شما اصلی نیست اپراتوری هست که رو مودم از اول زده بودن چون b525 با گارانتی idh یا حتی بدون گارانتی هر چی در بازار هست برا چند کشور خاص سفارش داده شده رو کارتن مودم هم داخل برچسپ نوشته این فریمور هم اگر اشتباه نکنم برا یکی از اون کشورها و اپراتور هلند فکر کنم باشه . فریمور اصلی این مودم جنرال هستن و اخرشون 00 هست . الان جدیدترین ورژن 81.191.11.00.00 هست با رابط کاربری emui ولی وقتی رو مودم بزنی و بعد بخوای برگردی رو فریمور ها بدون رابط emui و ورژن های بالاتر از 190 مثل : 11.236.01.00.00 یا 11.232.01.00.00 قسمت imei مودم کلا صفر میشه و نمیشه درستش کرد به هیچ عنوان هم راهی نداره و برا همیشه مجبورید یا از 191 یا 190 یا پایینتر استفاده کنید . برا همین توصیه میکنم به هیچ عنوان سراغ فریمور : 81.191.11.00.00 با رابط emui نرید مگر اینکه برا همیشه از ورژن های بالای 191 بدون رابط emui چشم پوشی کنید . در کل هم هر چی فریمور برا این مودم هست تست زدم همشون از نظر سرعت یکی هستن و فرقی ندارن . فریمور 81.191.11.00.00 با رابط emui هم مشکل بک اپ گرفتن از تنظیمات مودم و مشکل عدم کارکرد صحیح voip رو داره .

shaahani
30-08-2019, 02:04
این فریمور مد نظر شما اصلی نیست اپراتوری هست که رو مودم از اول زده بودن چون b525 با گارانتی idh یا حتی بدون گارانتی هر چی در بازار هست برا چند کشور خاص سفارش داده شده رو کارتن مودم هم داخل برچسپ نوشته این فریمور هم اگر اشتباه نکنم برا یکی از اون کشورها و اپراتور هلند فکر کنم باشه . فریمور اصلی این مودم جنرال هستن و اخرشون 00 هست . الان جدیدترین ورژن 81.191.11.00.00 هست با رابط کاربری emui ولی وقتی رو مودم بزنی و بعد بخوای برگردی رو فریمور ها بدون رابط emui و ورژن های بالاتر از 190 مثل : 11.236.01.00.00 یا 11.232.01.00.00 قسمت imei مودم کلا صفر میشه و نمیشه درستش کرد به هیچ عنوان هم راهی نداره و برا همیشه مجبورید یا از 191 یا 190 یا پایینتر استفاده کنید . برا همین توصیه میکنم به هیچ عنوان سراغ فریمور : 81.191.11.00.00 با رابط emui نرید مگر اینکه برا همیشه از ورژن های بالای 191 بدون رابط emui چشم پوشی کنید . در کل هم هر چی فریمور برا این مودم هست تست زدم همشون از نظر سرعت یکی هستن و فرقی ندارن . فریمور 81.191.11.00.00 با رابط emui هم مشکل بک اپ گرفتن از تنظیمات مودم و مشکل عدم کارکرد صحیح voip رو داره .

اوکی صابرجان ممنون
پس من اشتباه کرده بودم و فکر کردم مودمی که از بازار خریدم، فریمور اینترنشنال روش بوده از اول.

بعد یه چیزی که جدیدا متوجه شدم اینه که وقتی این فریمور sms دریافت میکنه، زمانی که از 60 کاراکتر طول SMS بیشتر باشه، که معمولا تمام پیام های فارسی بلند تر از این مقدار هست، پیام را در چندین پیام مجزا و تکه تکه شده نمایش میده، که این موضوع واقعا خوندن یک پیام رو دشوار میکنه اما توی اون فریمور قبلی که از اول روش بود، چنین مشکلی وجود نداشت و یک پیام از ارسال کننده، هرچقدرهم طولانی بود، تمامش در یک پیام بصورت کامل نمایش داده میشد و به راحتی میشد اون رو باز کرد و خوند.
این مسئله بدون دردسر زیاد بنظر شما قابل حل هست ؟

saber73
30-08-2019, 02:42
اوکی صابرجان ممنون
پس من اشتباه کرده بودم و فکر کردم مودمی که از بازار خریدم، فریمور اینترنشنال روش بوده از اول.

بعد یه چیزی که جدیدا متوجه شدم اینه که وقتی این فریمور sms دریافت میکنه، زمانی که از 60 کاراکتر طول SMS بیشتر باشه، که معمولا تمام پیام های فارسی بلند تر از این مقدار هست، پیام را در چندین پیام مجزا و تکه تکه شده نمایش میده، که این موضوع واقعا خوندن یک پیام رو دشوار میکنه اما توی اون فریمور قبلی که از اول روش بود، چنین مشکلی وجود نداشت و یک پیام از ارسال کننده، هرچقدرهم طولانی بود، تمامش در یک پیام بصورت کامل نمایش داده میشد و به راحتی میشد اون رو باز کرد و خوند.
این مسئله بدون دردسر زیاد بنظر شما قابل حل هست ؟

این مورد رو تست نکردم ولی فکر کنم از طرف اپراتور بعضی مواقع پیام اینطوری تکه تکه میاد بازم چک میکنم

saber73
01-09-2019, 14:40
این مورد رو تست نکردم ولی فکر کنم از طرف اپراتور بعضی مواقع پیام اینطوری تکه تکه میاد بازم چک میکنم

اون فریمور قبلی رو پیدا نکردم تا بزنم رو مودم و تست بگیرم ولی کلا هر چی فریمور داشت این مودم زدم و امتحان کردم رو همشون پیامک همراه اول برا استعلام مانده بسته اینترنت تکه تکه میاد حتی i60 هم امتحان کردم با چندین فریمور اونم اینطوری هست :

saber73
09-09-2019, 19:18
اصلاحیه جدید : 98/06/18

تغییرات جدیدی جهت بهینه سازی و رفع عیوب فریمور انجام شد .

نصب فقط از طریق adb

لینک دانلود پست اول ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

shaahani
09-09-2019, 21:18
اصلاحیه جدید : 98/06/18

تغییرات جدیدی جهت بهینه سازی و رفع عیوب فریمور انجام شد .

نصب فقط از طریق adb

لینک دانلود پست اول ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ببخشید صابرخان، اول شهریور یک اصلاحیه داده بودین که بخش بکاپ توی اون حذف شده بود
میشه بگید تفاوت این فریمور با اون اصلاحیه چی هست ؟

saber73
10-09-2019, 04:10
ببخشید صابرخان، اول شهریور یک اصلاحیه داده بودین که بخش بکاپ توی اون حذف شده بود
میشه بگید تفاوت این فریمور با اون اصلاحیه چی هست ؟

فریمور نیست webui هست زبان های اضافه حذف شد. در css و نمایش رنگ انتخاب منو ها و اندازه منو بار و حذف more menu تغییرات داده شد و از قسمت footer صفحه وب هم دو گزینه حذف شد. ترجمه زبان فارسی بهبود بخشیده شد .

خیلی راحت با adb در عرض 5 دقیقه هم میتونید تغییرات رو به فریمور اعمال کنید .

ak313
06-11-2019, 15:09
سلام
دوستان برای من یدونه مودم کارکرده از چین فرستادن.. تجميعش اوکی نبود اومدم توی قسمت آپدیتش یه فایل لوکال دادم وسط کار مودم خود به خود خاموش شد الانم که به برق میزنم حتی چراغ پاور هم روشن نمیشه
از طريق یو اس بی لودر امتحان کردم پورت کام تری جی رو می شناسه ویندوز اما وقتی بالونگ لودر رو اجرا می کنم فقط raminit صد در صد لود میشه و چیز بیشتری لود نمکنه پس usbboot لود نمیشه و پورت دوم تو دیوایس منیحر نمیاد.. به نظرتون مشکل از کجاست

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk

ak313
06-11-2019, 23:01
Nobody Anybody

saber73
06-11-2019, 23:08
Nobody Anybody

من نظرم رو دیشب در تلگرام بهتون هم گفتم این مودم چون اپراتوری هست و قبلا لاک بوده و انلاک کردن و به شما فروختن احتمال زیاد داره مودم امنیت داشته و سی پی یو مودم نذاشته فریمور جنرال یا هر فریمور دیگه ای روش بزنید و وسط کار بیرون انداخته و قطع کرده و همین کار باعث شده مودم بخوابه . چون خودم چنین مشکلی رو رو مودم های 5577 فست لینک داشتم و خودم فریمور خواستم بزنم و وسط کار ارور داده و مودم هم در حالت installing گیر کرده و دیگه هر کاری کردم درست نشده و از قسمت لودر و اتصال بوت پین هم وارد شدم مثل شما به در بسته خوردم و فقط با همون فریمور خود این اپراتور که پچ شده تونستم مودم رو دوباره احیا کنم و مودم دوباره کار کنه . به نظرم اینو فلش هم کنید درست نشه شما قبل فریمور زدن از صفحه اطلاعات وب مودم و خصوصا نسخه و ورژن فریمور و وب یو ای عکسی تهیه کرده اید ؟

saber73
06-11-2019, 23:11
باز برای تست اخر مودم رو به برق بزنید و دکمه های powe+wps+ reset رو کمی نگه دارید و منتظر بمانید ببنید تغییری در عملکرد مودم و احیانا روشن شدن چراغی حاصل میشه

saber73
06-11-2019, 23:12
کلا این مودم های اپراتوری و تعویض فریمور اونها دردسر شده و بیشتر مودم های جدید هواوی که اپراتوری هستن امنیت دارن و فریموری به غیر فریمور خود اپراتور رو قبول نمیکنن و لودر مودم ها هم بسته هست .

Hossein jabbar
07-11-2019, 11:01
سلام
دوستان برای من یدونه مودم کارکرده از چین فرستادن.. تجميعش اوکی نبود اومدم توی قسمت آپدیتش یه فایل لوکال دادم وسط کار مودم خود به خود خاموش شد الانم که به برق میزنم حتی چراغ پاور هم روشن نمیشه
از طريق یو اس بی لودر امتحان کردم پورت کام تری جی رو می شناسه ویندوز اما وقتی بالونگ لودر رو اجرا می کنم فقط raminit صد در صد لود میشه و چیز بیشتری لود نمکنه پس usbboot لود نمیشه و پورت دوم تو دیوایس منیحر نمیاد.. به نظرتون مشکل از کجاست

فک کنم اشکال از لحیمات باشه شما یه نگاه بنداز از پین مود هم ممکنه باشه ؟؟؟ طرز صحیح لودر اینه تو عکس:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
شما اول این دو رو چک کن قشنگ بعد پین مود کن از طریق پنس بعد لودر رو اجرا کن ببین درسته باشه لودری که صابر زحمتشو کشیده اونو اجرا کن باید دو پورسه پر کنه مودم بعد طزریق فریمور رو مودم اگه نشد ببینیم چی میشه:دیدر ضمن فریمور روی خودش چی بود؟؟؟ فکنم ورژن 199 به بالا باشه که اگه از لوکال ورزن پایین بدین مودم قفل میکنه!!!مراقب باشید اگه این کارو کردید مودم بالا نمیاد!!!مودم اپراتوری باشه فک کنم مث مبین نت باشه!!!
راستی مودم مدلش سری 23a است یا مدل 65a؟؟؟
موفق باشین:»:»
:exclamati:exclamati:exclamatiراستی شما در لودر com4زدید در حالی که در دیوایس com8هستش یک نگاه بندازید:exclamati:exclamati:exclamati

ak313
09-11-2019, 01:46
من نظرم رو دیشب در تلگرام بهتون هم گفتم این مودم چون اپراتوری هست و قبلا لاک بوده و انلاک کردن و به شما فروختن احتمال زیاد داره مودم امنیت داشته و سی پی یو مودم نذاشته فریمور جنرال یا هر فریمور دیگه ای روش بزنید و وسط کار بیرون انداخته و قطع کرده و همین کار باعث شده مودم بخوابه . چون خودم چنین مشکلی رو رو مودم های 5577 فست لینک داشتم و خودم فریمور خواستم بزنم و وسط کار ارور داده و مودم هم در حالت installing گیر کرده و دیگه هر کاری کردم درست نشده و از قسمت لودر و اتصال بوت پین هم وارد شدم مثل شما به در بسته خوردم و فقط با همون فریمور خود این اپراتور که پچ شده تونستم مودم رو دوباره احیا کنم و مودم دوباره کار کنه . به نظرم اینو فلش هم کنید درست نشه شما قبل فریمور زدن از صفحه اطلاعات وب مودم و خصوصا نسخه و ورژن فریمور و وب یو ای عکسی تهیه کرده اید ؟

نه عکس و شات خاصی نگرفتم چون مودم تازه دستم رسیده بود..حتی یه ساعتم باهاش کار نکردم..فکر کنم ورژن 11.189 روش بود
دو تا تست تک باند گرفتم بعد تجمیع دیدم تجمیع درست کار نمی کنه فرم ویر هواوی 236 زدم

- - - Updated - - -

باز برای تست اخر مودم رو به برق بزنید و دکمه های powe+wps+ reset رو کمی نگه دارید و منتظر بمانید ببنید تغییری در عملکرد مودم و احیانا روشن شدن چراغی حاصل میشه

تست کردم انواع و اقسام ترکیب ها رو فایده نداشت

ak313
09-11-2019, 01:49
فک کنم اشکال از لحیمات باشه شما یه نگاه بنداز از پین مود هم ممکنه باشه ؟؟؟ طرز صحیح لودر اینه تو عکس:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
شما اول این دو رو چک کن قشنگ بعد پین مود کن از طریق پنس بعد لودر رو اجرا کن ببین درسته باشه لودری که صابر زحمتشو کشیده اونو اجرا کن باید دو پورسه پر کنه مودم بعد طزریق فریمور رو مودم اگه نشد ببینیم چی میشه:دیدر ضمن فریمور روی خودش چی بود؟؟؟ فکنم ورژن 199 به بالا باشه که اگه از لوکال ورزن پایین بدین مودم قفل میکنه!!!مراقب باشید اگه این کارو کردید مودم بالا نمیاد!!!مودم اپراتوری باشه فک کنم مث مبین نت باشه!!!
راستی مودم مدلش سری 23a است یا مدل 65a؟؟؟
موفق باشین:»:»
:exclamati:exclamati:exclamatiراستی شما در لودر com4زدید در حالی که در دیوایس com8هستش یک نگاه بندازید:exclamati:exclamati:exclamati

شات ها از دو سیستم متفاوت بوده..فقط گذاشتم نوع پورتی که میشناسه رو نشون بدم
مودم خودش پورت یو اس بی داره و نیازی به لحیم کاری نداره
مدلشم 23 آ هست
کلا توی تست های من هیچ وقت usbboot لود نشده تا بخواد پورت اپلیکیشن اضافه بشه

ak313
09-11-2019, 01:52
@saber73 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
یه چیزی کخ ذهن منو مشغول کرده اینه که اگر روی مودم های این اپراتور بوت لاک باشه کلا نباید بشه روی این مودم فرم ویرهای دیگه یا مود زد اما توی تاپیک همین مودم که برای اپراتور تی موبایل لهستان هست دیدم کاربرها فرم ویر حتی مود زدن با هین روش بوت لودر یو اس بی و پین
واقعا گیج شدم

saber73
09-11-2019, 03:04
@saber73 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
یه چیزی کخ ذهن منو مشغول کرده اینه که اگر روی مودم های این اپراتور بوت لاک باشه کلا نباید بشه روی این مودم فرم ویرهای دیگه یا مود زد اما توی تاپیک همین مودم که برای اپراتور تی موبایل لهستان هست دیدم کاربرها فرم ویر حتی مود زدن با هین روش بوت لودر یو اس بی و پین
واقعا گیج شدم

احتمال داره ورژنی که دست شما بوده بوت لاک بوده برا همین گفتم اگر قبل فریمور زدن از اعداد اخر فریمور عکس میگرفتین یا جایی مینوشتید راحت تر میتونستیم به نتیجه قطعی برسیم . چون اپراتورها یکدفعه در یک ورزن میان و این بوت لاک رو میزارن مثل مبین نت که تا 192 باز بود و از 196 شروع کرد به این کار . اگر فریمور جنرال رو مودمتون بوده یعنی اخرش 00 بوده اونوقت مطمئنا مودم شما بوت لاک نیست و چون دست دوم خریداری شده ایراد دیگه ای پیدا کرده که با پروگرام کردن ای سی فلش و بررسی نقاط کلیدی سخت افزار بشه درستش کرد .

Hossein jabbar
09-11-2019, 14:56
احتمال داره ورژنی که دست شما بوده بوت لاک بوده برا همین گفتم اگر قبل فریمور زدن از اعداد اخر فریمور عکس میگرفتین یا جایی مینوشتید راحت تر میتونستیم به نتیجه قطعی برسیم . چون اپراتورها یکدفعه در یک ورزن میان و این بوت لاک رو میزارن مثل مبین نت که تا 192 باز بود و از 196 شروع کرد به این کار . اگر فریمور جنرال رو مودمتون بوده یعنی اخرش 00 بوده اونوقت مطمئنا مودم شما بوت لاک نیست و چون دست دوم خریداری شده ایراد دیگه ای پیدا کرده که با پروگرام کردن ای سی فلش و بررسی نقاط کلیدی سخت افزار بشه درستش کرد .
داش در پرو گرام حمید واردتره فک کنم بده به حمید درست میشه اگه سخت افزاری هم باشه یک دست میکشه رو مودمه
نظرت؟؟؟....

saber73
09-11-2019, 16:08
داش در پرو گرام حمید واردتره فک کنم بده به حمید درست میشه اگه سخت افزاری هم باشه یک دست میکشه رو مودمه
نظرت؟؟؟....

موافقم بفرسته پیش حمید

ak313
10-11-2019, 21:53
فعلا پست کردم برای مودم مارت ..منتظرم دستشون برسه و نتیجه رو بگن

saber73
10-11-2019, 21:58

انشاالله بتونن مشکل رو حل کنن و درست بشه حتما اینجا نتیجه کار رو هم اعلام کنید تا کسی مشکلی داشت بتونه حل کنه .

murrayit
16-11-2019, 13:34
سلام دوستان چند سوال داشتم
اول اینکه این نسخه Open VPN هم پشتیبانی می کنه؟
بعد هم کسی هست که بتونه این فریم ور یا هر نسخه ای که Open VPN پشتیبانی می کنه رو روی مودم نصب کنه و اجرتش رو بگیره؟ جون من سخت افزاری وارد نیستم و می ترسم خودم دست بزنم داغونش کنم...
ممنون

saber73
16-11-2019, 19:56
سلام دوستان چند سوال داشتم
اول اینکه این نسخه Open VPN هم پشتیبانی می کنه؟
بعد هم کسی هست که بتونه این فریم ور یا هر نسخه ای که Open VPN پشتیبانی می کنه رو روی مودم نصب کنه و اجرتش رو بگیره؟ جون من سخت افزاری وارد نیستم و می ترسم خودم دست بزنم داغونش کنم...
ممنون

چیزی نیست خیلی راحته طبق فیلم دوستمون اقای
shaahani ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
انجام بدید .

در ضمن اون openvpn خیلی ضعیف و کند کار میکنه و با هر سروری هم داخل ایران کانکت نمیشه چون بیشتر پورتهای کشور بسته هست .

باز هم نتیجه نداد و نتونستید یا ترس دارید با من هماهنگی کنید در پی وی تا براتون انجام بدم .

murrayit
25-11-2019, 11:51
چیزی نیست خیلی راحته طبق فیلم دوستمون اقای
shaahani ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
انجام بدید .

در ضمن اون openvpn خیلی ضعیف و کند کار میکنه و با هر سروری هم داخل ایران کانکت نمیشه چون بیشتر پورتهای کشور بسته هست .

باز هم نتیجه نداد و نتونستید یا ترس دارید با من هماهنگی کنید در پی وی تا براتون انجام بدم .

ممنون! فعلاً که اصلاً نت ندارم روش...
اول فیلم رو ببینم نشد مزاحم می شم
OpenVPN هم برای Nord می خواستم چاره دیگه نذاشته...

saber73
11-12-2019, 00:15

مشکل مودمتون درست شد ؟ تونستن بچه های مودم مارت کاری بکنن ؟

shaahani
13-01-2020, 12:01
من بعد از آنلاک مودم، وقتی به اون Telnet میزنم، بدون هیچ رمز خاصی به BusyBox دسترسی پیدا میکنم.

پس از آن ، همانطور که در تصویر پایین مشاهده میکنید، جدول مسیریابی مودم با دستور Route به نمایش در آمده

حالا مسئله من اینجاست که باید چند خط Route جدید به این جدول اضافه کنم ، اما ظاهرا به این سادگی ها نیست
کسی از دوستان میتونه کمک کنه :worried:

شبکه من دارای چندین سابت جدا از هم دیگه هست، به همین علت وقتی داده ای به مودم میرسه که باید به بخش دیگه شبکه من برسه، به اشتباه با روت پیشفرض مودم به سمت اینترنت مسیریابی میشه و به همین دلیل امکان برقراری ارتباط شبکه داخلی من با استفاده از این مودم امکان پذیر نیست و این مودم همه داده ها رو از بین میبره.

خطوط مسیریابی ( Route ) که نیاز دارم به این مودم اضافه کنم این ها هستند :

Genmask
Gateway
Destination

255.255.255.0
192.168.10.130
192.168.1.0

255.255.255.0
192.168.10.130
192.168.2.0

255.255.255.0
192.168.10.130
192.168.20.0

MH.Mousavi
13-01-2020, 13:14
من بعد از آنلاک مودم، وقتی به اون Telnet میزنم، بدون هیچ رمز خاصی به BusyBox دسترسی پیدا میکنم.

پس از آن ، همانطور که در تصویر پایین مشاهده میکنید، جدول مسیریابی مودم با دستور Route به نمایش در آمده

حالا مسئله من اینجاست که باید چند خط Route جدید به این جدول اضافه کنم ، اما ظاهرا به این سادگی ها نیست
کسی از دوستان میتونه کمک کنه :worried:

شبکه من دارای چندین سابت جدا از هم دیگه هست، به همین علت وقتی داده ای به مودم میرسه که باید به بخش دیگه شبکه من برسه، به اشتباه با روت پیشفرض مودم به سمت اینترنت مسیریابی میشه و به همین دلیل امکان برقراری ارتباط شبکه داخلی من با استفاده از این مودم امکان پذیر نیست و این مودم همه داده ها رو از بین میبره.

خطوط مسیریابی ( Route ) که نیاز دارم به این مودم اضافه کنم این ها هستند :

Genmask
Gateway
Destination

255.255.255.0
192.168.10.130
192.168.1.0

255.255.255.0
192.168.10.130
192.168.2.0

255.255.255.0
192.168.10.130
192.168.20.0

شاهانی جون خودت که اوستای کاری اینا کامندای لینوکسیه دیگه،
من مثالش رو سرچ کردم برات پیدا کردم

for default gateway:

for another route’s:

shaahani
13-01-2020, 17:03
[/CODE]
for another route’s:

ایول واقعا راهنمایی خوبی بود
من قبلا این دستور رو دیده بودم، منتها به کاملی اینی که شما نوشتی نتونسته بودم پیداش کنم
بعد چون بعد از تایپ add و زدن دکمه تب هیچی نمایش داده نمیشد، فکر کردم این دستور روی این کنسول قابل اجرا نیست
(همانطور که میدونی روی اکثر دستگاه های بیس لینوکس، با دکمه Tab فرمان نیمه کامل میشه یا آپشن های پیش رو نمایش داده میشه که در این کنسول اینطوری نیست)
اما متوجه شدم بعد از تایپ add و قرار دادن فاصله و علامت سوال، آپشن های پیش رو رو نشون میده که کمک خیلی خوبی شد.

همانطور که می بینید مسئله روتینگ تیبل حل شد:

اما متاسفانه این روت ها اعمال نمیشه و مودم عمل روتینگ رو انجام نمیده، بعد از ریست کردن مودم هم بطور کلی حذف میشه
من ابتدا فکر کردم این روت ها در رم کانفیگ دستگاه قرار داره و کار میکنه اما در استارتاپ کانفیگ قرار نگرفته تا بعد از راه اندازی دوباره دستگاه اعمال بشه.
بعد از بررسی متوجه شدم، کانفیگ ها اصلا روی مودم اعمال نشده، فقط نمایش داده میشن، اما موقع مسیریابی، همچنان داده ها رو به سمت اینترنت هدایت میکنه :wac:

من تا بحال با این دستگاه ها کار نکردم، اگه ممکنه راهنمایی بیشتری بکنید و یا لینکی که این دستورات رو از اون پیدا کردین قرار بدین تا من خیالم راحت باشه دستورات نوشته شده روی این مودم کار میکنه و بعد دنبال دستورات اعمال و ذخیره سازی این روت ها روی دستگاه بگردم. :n16:

shaahani
13-01-2020, 17:46
البته من مشکل رو در سیستم عامل ویندوز به صورت دیگه ای حل کردم
با دادن این دستور و مشابه اون :

گفتم که درصورت کار داشتن با شبکه داخلی، مودم رو به عنوان گیت وی در نظر نداشته باش و مستقیم به روتر دیگه ای که در این رنج قرار داره مراجعه کن
اما خب مسئله اینه که زدن این دستور روی همه کلاینت ها دشواره، مخصوصا اگر موبایل باشن و یا بصورت موقتی به مودم اتصال برقرار کرده باشن :worried:

shaahani
13-01-2020, 19:16
با استفاده از دستورات ip مخصوص خود لینوکس هم دستورات رو وارد کردم، بازم Routing انجام نمیشه.

توجه کنید که آی پی 192.168.2.1 آی پی همان روتر 192.168.10.130 هست، بنابراین اگر داده بدستش برسد، بلافاصله پاسخ خواهد داد، اما مودم با وجودی که برایش تعریف شده است تمام رنج شبکه 192.168.2.0/24 را به سمت 192.168.10.130 مسیریابی کند، اما چنین کاری نمیکند و بازهم داده را به سمت اینترنت سیم کارتی خود می فرستد.

از PC متصل به مودم

از داخل مودم

MH.Mousavi
13-01-2020, 23:38
ایول واقعا راهنمایی خوبی بود
من قبلا این دستور رو دیده بودم، منتها به کاملی اینی که شما نوشتی نتونسته بودم پیداش کنم
من تا بحال با این دستگاه ها کار نکردم، اگه ممکنه راهنمایی بیشتری بکنید و یا لینکی که این دستورات رو از اون پیدا کردین قرار بدین تا من خیالم راحت باشه دستورات نوشته شده روی این مودم کار میکنه و بعد دنبال دستورات اعمال و ذخیره سازی این روت ها روی دستگاه بگردم.

شاهانی جون کاری نکردم ما ارادت داریم
ببین قبلا یکی از بچه ها روتینگ رو پرسیده بود منم از حمید پرسیده بودم همینقدر یاد گرفته بودم تازه دستوراتش رو یادم رفته بود سرچ زدم برات کاملشو پیدا کردم بیشتر از این بلد نیستم

shaahani
14-01-2020, 00:16
ممنونم از شما، خیلی لطف کردی :»

xshya
23-01-2020, 11:26
مودم خوبیه:biggrin:ولی قدیمی شده
فریمورهای دارای امنیت هم که اوپراتورها استفاده میکنند این نسخه ها منتشر شدهB525s-23a_81.191.03.00.00-sec..bin
B525s-23a_81.191.11.01.334-sec.bin
B525s-23a_81.191.11.01.965-sec.bin
B525s-23a_81.191.11.01.573-sec.bin
B525s-23a_81.191.11.01.77-sec.bin
B525s-23a_81.191.11.01.24-sec.bin
B525s-23a_81.191.11.02.77-sec.bin
B525s-23a_81.191.11.01.264-sec.bin
B525s-23a_81.191.11.01.778-sec.bin
B525s-65a_81.191.11.01.697-sec.bin
B525s-65a_81.191.11.03.737-sec.bin
B525s-65a_81.191.05.02.737-sec.bin
B525s-23a_81.191.11.00.778-sec.bin
B525s-65a_81.191.11.00.697-sec.bin
B525s-23a_81.191.11.00.260-sec.bin
B525s-65a_81.191.11.00.983-sec.bin

برای حرفه ایها روترهای cat6 میکروتیک مثل sxt kit6 و lhg r بهتره و اگر سیستم قوی دارین از ماژولهای lte عالی هستند

shaahani
23-01-2020, 18:37
بله SXT LTE6 Kit هم دستگاه جالبی هست.

مخصوصا که دیگه نیاز به آنتن نیست و دستگاه در محیط بیرون نصب میشه و به راحتی میشه رو به دکل های مخابرات نصبش کرد.(برق مورد نیازش رو هم از داخل کابل شبکه میشه واسش فرستاد)
همینطور دوتا جای سیم کارت داره که سیمکارت دوم در حالت بکاپ قرار میگیره، اگه اینترنت سیم اول قطع بشه از ایترنت سیم کارت دوم استفاده میکنه.

اما یک ایراد هم داره، اگه گفتین ....
سرعت کارت شبکه کابلی اون 10/100 هست، در نتیجه با وجود اینکه استاندارد CAT6 هست و میتونه تا سرعت 300Mbps اینترنت را از دکل دریافت کنه، اما بیشتر از سرعت 100Mbps نمیتونه روی کابل خودش اینترنت رو ارائه بده.

Hossein jabbar
23-01-2020, 21:32
مودم خوبیه:biggrin:ولی قدیمی شده
فریمورهای دارای امنیت هم که اوپراتورها استفاده میکنند این نسخه ها منتشر شدهB525s-23a_81.191.03.00.00-sec..bin
B525s-23a_81.191.11.01.965-sec.bin
B525s-23a_81.191.11.01.77-sec.bin
B525s-23a_81.191.11.01.24-sec.bin
B525s-23a_81.191.11.02.77-sec.bin
B525s-23a_81.191.11.01.264-sec.bin
B525s-23a_81.191.11.01.778-sec.bin
B525s-65a_81.191.11.01.697-sec.bin
B525s-65a_81.191.11.03.737-sec.bin
B525s-65a_81.191.05.02.737-sec.bin
B525s-23a_81.191.11.00.778-sec.bin
B525s-65a_81.191.11.00.697-sec.bin
B525s-23a_81.191.11.00.260-sec.bin
B525s-65a_81.191.11.00.983-sec.bin

برای حرفه ایها روترهای cat6 میکروتیک مثل sxt kit6 و lhg r بهتره و اگر سیستم قوی دارین از ماژولهای lte عالی هستند
داش سلام:
اون لفظ sec به معنای امنیت جی هستش ساینش یا قابلیت لاک؟؟؟؟
توضیح دهید ممنونم!!!:»

xshya
24-01-2020, 00:14
عرض سلام . نمیشه دقیق گفت ولی بعضی نسخه ها مثل 81.100.31.03.03 براحتی ویرایش میشوند و قابلیت استفاده از adb و telnet و فعال شدن بعضی قابلیتهای فریمویر هم داشته باشید. من نسخه خام و بدون قفل این سری توی نت پیدا نکردم بنظرم فقط در دسترس اوپراتورهاست مثل بیشتر چیزهای دیگه در سایت هواوی که کاربرهای عادی اجازه استفاده و دانلود ندارند
این زیبائی و کیفیت بالای رابط کاربری بخاطر استفاده از زبان HTML5 است
امکان تست همه فریمورها بصورت عادی هم نیست چون در بعضی نسخه ها باعث خراب شدن imei و یا در کارکرد مودم اخلال ایجاد میشود

xshya
24-01-2020, 00:22
بنظرم اگر کسی با این سری فریمور بمشکل خورد با کلیر و فلش کردن چیپ و ریختن فایل دامپ سالم بشود دوباره فریمور دلخواه نصب کرد

xshya
24-01-2020, 04:31
بله SXT LTE6 Kit هم دستگاه جالبی هست.

مخصوصا که دیگه نیاز به آنتن نیست و دستگاه در محیط بیرون نصب میشه و به راحتی میشه رو به دکل های مخابرات نصبش کرد.(برق مورد نیازش رو هم از داخل کابل شبکه میشه واسش فرستاد)
همینطور دوتا جای سیم کارت داره که سیمکارت دوم در حالت بکاپ قرار میگیره، اگه اینترنت سیم اول قطع بشه از ایترنت سیم کارت دوم استفاده میکنه.

اما یک ایراد هم داره، اگه گفتین ....
سرعت کارت شبکه کابلی اون 10/100 هست، در نتیجه با وجود اینکه استاندارد CAT6 هست و میتونه تا سرعت 300Mbps اینترنت را از دکل دریافت کنه، اما بیشتر از سرعت 100Mbps نمیتونه روی کابل خودش اینترنت رو ارائه بده.

هرکی داره من با مودم B525 عوض میکنم :rolleye:اصلا سرعت واسم مهم نیست:biggrin:

shaahani
24-01-2020, 13:23
هرکی داره من با مودم B525 عوض میکنم :rolleye:اصلا سرعت واسم مهم نیست:biggrin:

:blink:
قیمتی هم بخوای نگاه کنی میکروتیک 149 دلاره به قیمت 13 تومن امروز میشه 1,937,000 تومان
هواوی الان 144 پوند هست به قیمت 18 تومن امروز میشه 2,592,000 تومان

البته در اینکه سیستم عامل و توانایی میکروتیک فوق العاده است و قابل مقایسه نیست، شکی نیست.
اما خب هواوی هم مزیت های خودشو داره دیگه، علاوه بر اینکه میتونه سرعت های بالای صد رو ارائه بده، چندتایی سوکت شبکه داره بشه جای سویچ هم ازش استفاده کرد و یا با سیم کارتش تماس تلفنی برقرار کرد. خخخخ
هرکدوم مزیت های خودشون رو دارن، دوتاشو باهم داشته باشی خوبه :biggrin:

xshya
24-01-2020, 15:56
:blink:
قیمتی هم بخوای نگاه کنی میکروتیک 149 دلاره به قیمت 13 تومن امروز میشه 1,937,000 تومان
هواوی الان 144 پوند هست به قیمت 18 تومن امروز میشه 2,592,000 تومان

البته در اینکه سیستم عامل و توانایی میکروتیک فوق العاده است و قابل مقایسه نیست، شکی نیست.
اما خب هواوی هم مزیت های خودشو داره دیگه، علاوه بر اینکه میتونه سرعت های بالای صد رو ارائه بده، چندتایی سوکت شبکه داره بشه جای سویچ هم ازش استفاده کرد و یا با سیم کارتش تماس تلفنی برقرار کرد. خخخخ
هرکدوم مزیت های خودشون رو دارن، دوتاشو باهم داشته باشی خوبه :biggrin:

قیمتش هم واسم مهم نیست از هر مدل میکروتیک cat6 که دوستان دارند با مودم هواوی تعویض میکنم مخصوصا LHG میکروتیک! مودم کاملا سالم و اوپراتوری هم نبوده:rolleye:

xshya
26-01-2020, 07:42
زمان زیادیه که بنده و بقیه دوستان از نرمافزار total commander برای اتصال به سرویسهای adb و ftp انواع موبایل , مودم و روترها استفاده میکنیم و فکر میکنم اموزش بهتر هم اساتید قرار داده اند و من فقط جهت یاداوری نوشتم

(نرمافزار total commander و پلاگین adb برای اتصال ( اگر برای اتصال به مودم استفاده میکنید حتما فرمویر با قابلیت adb مورد نیاز است و یا سرویس ftp باید فعال بشود)

(اول total commander نصب کنید بعد پلاگین adb ( دانلود کنید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) از حالت فشرده خارج و فولدر با نام plugins در محل نصب نرمافزار total commander کپی شود)

بعد از اجرای total commander سمت راست روی نام ADB کلیک کنید و..............(اگر پورت Adb را تغئیر نداده باشید بصورت پیشفرض ip:5555 است)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

amirdvb
10-02-2020, 11:12
فروش یک عددمودم b525 هواوی با فریمور مود شده وتنظیمات حرفه ای با ظاهر تمیز

MH.Mousavi
10-02-2020, 12:06
فروش یک عددمودم b525 هواوی با فریمور مود شده وتنظیمات حرفه ای با ظاهر تمیز
آقا فوروم رو پر کردی چرا انقد اسپم داری میکنی اگر میخوای جنست رو بفروش جاش تو بازارچس نه اینجا و اینطوری اسپم وار
بعدم تازه 3 ماهه خریدی برا چی میخوای بفروشی؟

xshya
14-02-2020, 12:50
ارزش این مودم در شرایط فعلی بازار نباید 3 میلیون تومان کمتر باشد و احتمالا بخاطر فراوانی این مودم قیمتش کمتر از حد انتظار است !
واقعا نسبت به هم رده هایش مودم بسیار خوبیست

mehdi punisher
24-03-2020, 11:27
با سلام.قابلیت adb چه کاربردی داره؟

shaahani
22-04-2020, 03:42
با سلام.قابلیت adb چه کاربردی داره؟

به نوعی زبان مکالمه با مودم هست و میتونید با استفاده از اون اقدام به آپگرید Webui مودم و برقراری ارتباط SSH (یا تلنت) از طریق کابل شبکه با مودم کنید، درصورتی که اگه adb باز نداشته باشید برای برقراری چنین ارتباطی، فقط باید از USB و اتصال بصورت سریال با دستگاه استفاده کنید.

shaahani
22-04-2020, 04:22
mojezy :

ببخشید مودم b525 که دارید چه فریموری روش دارید؟

الان 4.5+ بهتون نشون میده کامل داخل مودم؟
آخه من نسخه مود شده فریمور رو زدم اصلا پلاس نشون نمیده

میخوان مطمئن بشم از اینترنت شهرمون هست یا فریمور مورد داره؟

mojezy ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

جناب mojezy عزیز

ورژن مود شده مودم b525 من دقیقا همونی هست که در این تاپیک جناب آقا صابر زحمت آماده سازی اون رو کشیده اند.
نحوه ریختن فریمور روی این مودم رو دقیقا در همین تاپیک پست شماره 18 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بصورت ویدیویی ضبط کردم که قابل دانلود و مشاهده هست.

Hardware version:
WL1B520FM

Software version:
11.190.65.00.00

Web UI version:
21.100.31.00.03_Mod1.0

در نهایت شما میتونید فرکانس ها رو بصورت تک به تک روی مودم فعال کنید تا اطمینان پیدا کنید هر دو فرکانس قابل بهره برداری در منطقه شما هست.
بطور معمول و پیشفرض چه با فریمور اولیه این مودم و چه با یو آی مود شده، اگه سرویس 4G در منطقه شما وجود داشته باشه و در تنظیمات مودم نیز فعال باشه همیشه نوشه 4G نمایش داده میشه و در زمانی که شروع به دانلود با حداکثر سرعت کنید، در همان لحظه عبارت 4G+ در صفحه هوم تنظیمات مودم قابل مشاهده است.

قبل شروع دانلود :

=====
بعد شروع دانلود :

rznrz06
28-08-2020, 06:02
اساتید...
این آخرین آپدیت فریمور B525 کجاست دانلود کنیم؟

Sent from my G8142 using Tapatalk

MehrdadVardipoor
15-01-2022, 21:34
اساتید...
این آخرین آپدیت فریمور B525 کجاست دانلود کنیم؟

Sent from my G8142 using Tapatalk
اینجا آخرین ورژن هست و همچنین فرمور بدون null شدن imei بعد از فرمور 81
فقط باید یک اکانت ایجاد کنید که من تا حالا نتونستم چون کپچا روسی هست(اگه کسی بتونه کمک کنه ممنون میشیم)

سرعت من هم با این مودم حدود 22 مگابایت دانلود و حدود 4 مگابایت آپلود بوده با ایرانسل از سافت 98 با 4g+ وسیگنال حدود -83
مشخصات فرمور
Hardware version: WL1B520FM
Software version: 11.232.05.00.07
Web UI version: 17.100.11.00.03

درضمن مشخصات مدلی که من دارم سی پی یوش hi6932 هست

amiri0021
01-07-2022, 15:09
سلام دوستان مودم هواوی B525s_23a رو سیستم که وایفا نداره چطور متصل کنیم
با کابل LAN اتصال انجام دادم ولی قسمت اینترنت مثلث زرد رنگ میاد که نت وصل نمیشه
چند صفحه اول تاپیک رو خوندم زیاد متوجه نشدم ظاهرا باید فایلی رو نصب کنم تا سیستم مودم رو بشناسه
لطفا راهنمای کنید با تشکر

amiri0021
05-07-2022, 19:34
کسی نیست کمک کنه:worried::worried::worried:

MehrdadVardipoor
06-07-2022, 12:54
سلام اول از همه با یه سرچ ساده تو گوگل کارتون راه میوفته.
ویندوزتون چی هست؟
یه عکس از device manger سیستم بفرستید مسیرش هم
دکمه پنجره + R روی کیبورد بزنید و بنویسید devmgmt.msc بعد قسمت network adapter رو باز کنید و تصویرش رو بفرستید.

اول باید چک کنید و مطمئن بشید که اینترنت داره مودم
و بعد مشکل کابل ندارید یعنی از کابل مطمئن باشید.
و حالا چک کنید پینگ مودم رو دارید یا نه این دستور رو توی cmd وارد کنید. برای اجرای cmd هم استارت رو بزنید توی کامپیوتر و cmd رو بنویسید بعد که صفحه سیاه باز شد بنویسید ping 192.168.8.1 و منتظر باشید تا پروسه تمام بشه بعد و تصویرش رو بفرستید.

یه راه حل سریعتر هم داره(diagnose) رفع مشکلت که اول باید ورژن سیستم عامل مشخص بشه بعد بهتون میگم

amiri0021
16-09-2022, 11:19
ممنون اقا مهداد مشکلم حل شد