PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : روشن نشدن پراید صبحا

hossein019940
14-07-2019, 09:58
سلام دوستان
یه پراید 82 دارم از برج 10 سال قبل تا الان همین مشکل رو دارم یعنی صبح ها باید سه چهارتا استارت سه ثانیه ای بخوره تا روشن بشه (دلکو . کوئل .وایر . شمع. کاربرات تنظیم کردم.پمپ بنزین هم عوض کردم)ولی مثلا صبح استارت بزنی روشن بشه تا شب اگه یه جا باشه کار نزنی با تک روشن میشه.کسی تجربه ای داره؟کاربرات هم سرویس شدس و تنظیم شد.
دو سالی میشه که فیلر زدم میتونه مشکل از فیل ر باشه؟

italodance
14-07-2019, 10:12
یک کار بت بگم یاد بگیری دیگه این مشکل رو نداشته باشی, کافیه یکی از قطبهای باطری رو هر وقت کاری با ماشین نداری رو جدا کنی و صبح و یا هر موقع که خواستی توش بشینی قطب باطری رو وصل کنی. تمام.

hossein019940
14-07-2019, 11:45
یک کار بت بگم یاد بگیری دیگه این مشکل رو نداشته باشی, کافیه یکی از قطبهای باطری رو هر وقت کاری با ماشین نداری رو جدا کنی و صبح و یا هر موقع که خواستی توش بشینی قطب باطری رو وصل کنی. تمام.
ماشین برق دزدی نداره .یه بار همینکار رو کردم ولی فرقی نکرد

ksra
14-07-2019, 11:59
ماشین برق دزدی نداره .یه بار همینکار رو کردم ولی فرقی نکرد

سلام
باطریت رو تا حالا تست کردی؟ شاید از باطریت باشه
موفق باشی

radarz
14-07-2019, 12:59
موقع خاموش كردم ماشين ي پر گاز بده و بعد ي دفه سوييچ رو ببند ببين موثر هست / اين مشكل فقط ميتونه از سيستم برق رساني خودرو باشه كه شما همرو عوض كردي :n27:

hossein019940
14-07-2019, 16:14
سلام
باطریت رو تا حالا تست کردی؟ شاید از باطریت باشه
موفق باشی
اره یه بار افتامات چراغ برق دزد ی داشت باطری خالی کرد بردم باطری سازی هم دینام هم باطری و هم برق دزد تست کردیم خودم هم چند بار برق دزد تست کردم ..استارت رو خوب میخوره باطری قویه انگار

موقع خاموش كردم ماشين ي پر گاز بده و بعد ي دفه سوييچ رو ببند ببين موثر هست / اين مشكل فقط ميتونه از سيستم برق رساني خودرو باشه كه شما همرو عوض كردي :n27:
راستش الان شش ماه اینجوری شده نمیدونم چی شده مکانیک هم گیجن .امروز مگنت رو عوض کردم واسه دلکو ماشین دیروز تا االن خاموش بود تو هوای سرد یکی پشت نشست استارت زد دیدم برق سر وایر سیلندر 4 میاد خیلیم قویه از فیلترم نگاه کردم دیدم بنزین موقع استارت میکشه با سه تا شمع بدون پدال زدن و استارت روشن شد تعجب کردم...یعنی از مگنت بوده؟اون مگنت هم نو بود

ksra
14-07-2019, 17:11
اره یه بار افتامات چراغ برق دزد ی داشت باطری خالی کرد بردم باطری سازی هم دینام هم باطری و هم برق دزد تست کردیم خودم هم چند بار برق دزد تست کردم ..استارت رو خوب میخوره باطری قویه انگار

راستش الان شش ماه اینجوری شده نمیدونم چی شده مکانیک هم گیجن .امروز مگنت رو عوض کردم واسه دلکو ماشین دیروز تا االن خاموش بود تو هوای سرد یکی پشت نشست استارت زد دیدم برق سر وایر سیلندر 4 میاد خیلیم قویه از فیلترم نگاه کردم دیدم بنزین موقع استارت میکشه با سه تا شمع بدون پدال زدن و استارت روشن شد تعجب کردم...یعنی از مگنت بوده؟اون مگنت هم نو بود

سلام
با یه باطری دیگه تست کن حتما مشکل از باطری هست چون ماشین راه میره باطری هم شارژ میشه اما شب میخوابه تا صبح خوب شارژش کم میشه بخاطر ساعت و ضبط و .... که جریان بسیار ناچیزی میکشه
با یه باطری دیگه تست کن پشیمون نمیشی
راستی رو ماشینت چیزای اضافی مثل آمپلی فایر و پرژکتور هم داری؟

hossein019940
15-07-2019, 16:34
سلام
با یه باطری دیگه تست کن حتما مشکل از باطری هست چون ماشین راه میره باطری هم شارژ میشه اما شب میخوابه تا صبح خوب شارژش کم میشه بخاطر ساعت و ضبط و .... که جریان بسیار ناچیزی میکشه
با یه باطری دیگه تست کن پشیمون نمیشی
راستی رو ماشینت چیزای اضافی مثل آمپلی فایر و پرژکتور هم داری؟
سلام
نه همین صوت معمولی یه لامپ 100 وات اسرام دارم روش با سه چهارتا رله گذاشتم واسش(بخاری فن-افتامات چراغ-)+ رله ها فابریک دیگه

ksra
15-07-2019, 16:43
سلام
نه همین صوت معمولی یه لامپ 100 وات اسرام دارم روش با سه چهارتا رله گذاشتم واسش(بخاری فن-افتامات چراغ-)+ رله ها فابریک دیگه

سلام
خوبه فقط با یه باطری دیگه تست کن چون میدونم ا این راه نتیجه میگیری :n39:
موفق باشی

abi_55514
17-07-2019, 12:15

ولی منفی معمولا میکشن چون منفی همیشه به بدنه وصله.

hossein019940
18-07-2019, 13:36
دو بار بدون پدال زدن فقط با استارت زدن یکی از وایر ها رو کشیدم با سه سیلندر ماشین روشن شد سر صبح ولی این دوباری که با پدال زدن موقع روشن کردن سر صبح تست کردم انگار ماشین کم میاره هی باید با گاز بازی کنی تا بیاد بالا دور موتور

hossein019940
24-07-2019, 18:16
سلام
خوبه فقط با یه باطری دیگه تست کن چون میدونم ا این راه نتیجه میگیری :n39:
موفق باشی

سلام دوست عزیز .
امروز ماشینو بردم تست باطری به محض زدن دستگاه عقربش اومد رو عدد 10 تا 10/5 با گرفتن چراغ نوسان بین 8/5 تا10 داشت که گفت باطریت مردس-یه باطری ویارا صبا 55 زدم روش دوباره دستگاه زد عددش 12/5 تا 12/8 یا 12/7 نوسان داشت ماشینو روشن کردیم دو دقیقه که کار کرد (قبل از اون عقربه باطری میانگین روی 13/2 تا حدودا 13/8 تا 14 میرفت)بعد از کار کردن دو دقیقه ای و گاز دادن کمی ولتاژ به ثابت عدد 13/8.5 حدودا رسید و تو کادر ok قرار گرفت و عقربش ثابت موند ماشینو خاموش کردیم دوباره چراغ گرفتیم نوسان نداشت و عدد بالا 12/5 نشون میداد.....

ضبط ماشینم هم روشن بوده ضبط و باند معمولی

نوسان باطری نو عادی بوده؟؟؟؟؟؟

ksra
24-07-2019, 21:55
سلام دوست عزیز .
امروز ماشینو بردم تست باطری به محض زدن دستگاه عقربش اومد رو عدد 10 تا 10/5 با گرفتن چراغ نوسان بین 8/5 تا10 داشت که گفت باطریت مردس-یه باطری ویارا صبا 55 زدم روش دوباره دستگاه زد عددش 12/5 تا 12/8 یا 12/7 نوسان داشت ماشینو روشن کردیم دو دقیقه که کار کرد (قبل از اون عقربه باطری میانگین روی 13/2 تا حدودا 13/8 تا 14 میرفت)بعد از کار کردن دو دقیقه ای و گاز دادن کمی ولتاژ به ثابت عدد 13/8.5 حدودا رسید و تو کادر ok قرار گرفت و عقربش ثابت موند ماشینو خاموش کردیم دوباره چراغ گرفتیم نوسان نداشت و عدد بالا 12/5 نشون میداد.....

ضبط ماشینم هم روشن بوده ضبط و باند معمولی

نوسان باطری نو عادی بوده؟؟؟؟؟؟

سلام
آره . فکر کنم بخاطر دینام بوده که داشته باطری رو شارژ میکرده
موفق باشید