PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بیکاری ....مشکل همه ..همفکری !!!!

mojt90
08-07-2019, 18:27
سلام

دوستان میدونم خیلی هاتون از جمله خودم سنمون بالاست و بیکار هستیم .

هر شغلی هم که شروع میکنیم از سوپر مارکت بگیر تا ....... به محض اینکه کارمون خوب میشه سریع کنارمون چندین رقیب ایجاد میشه .

دوستان چه شغلی پیشنهاد میکنین برای رهایی از بی کاری

اصلا به مدرک و تحصیلات نگاه نکنید فارق از مدرک باشه .:n04:

italodance
08-07-2019, 18:39
والا وضع خوب نیست. حتی ما (من) شاغلین هم ٫ بی کار هستیم. کشور خودش بی کاره ، همه پروژه ها متوقف شده و سرمایه گذاری هم نیست. یعنی پول برای کارفرماها نیست. تا دیروز که کلنگ نمایشی افتحادیه چیزی بود. الان‌ خود آن کلنگ هم پولش نیست.

mojt90
08-07-2019, 19:45
عزیزان دیگر هم نظر بدن لطفا :n03:

Rahpooyan
08-07-2019, 19:48
ملت میرن پولوشون رو تو زیر بالش مخفی می کنند یا تو بانک. چطوره که ملتی که از بی پولی می ناله یهو بازار مسکن یا خودرو یا طلا یا ارز را از این رو به اون رو میکنه؟!
بدبختی دیگه ما تحصیل کرده ها هستند. کسانی که مثلا قرار بود مشکلی را حل کنند خود حالا مشکل شد اند. یعنی چی هی می نالند که دولت فلان کنه و فلان. اینا این همه خرج روی دوش دولت و خانواده گذاشتند و حتی باعث شدند در حق بعضی دیگر از اعضای خانواده کوتاهی بشود تا اینها به جایی برسند ولی همین ها بجای اینکه الان دست چند نفر دیگر را هم بگیرند چشم شان بدست دولت است که اینها را استخدام کند.

mohsenP3000
08-07-2019, 20:21
سلام

دوستان میدونم خیلی هاتون از جمله خودم سنمون بالاست و بیکار هستیم .

هر شغلی هم که شروع میکنیم از سوپر مارکت بگیر تا ....... به محض اینکه کارمون خوب میشه سریع کنارمون چندین رقیب ایجاد میشه .

دوستان چه شغلی پیشنهاد میکنین برای رهایی از بی کاری

اصلا به مدرک و تحصیلات نگاه نکنید فارق از مدرک باشه .:n04:

سلام دوست عزیز

منم خودم همین مشکل رو دارم. شما تنها نیستی.

از سال 96 تا الان من 5 طرح درآمد زای خیلی خوب داشتم. 3 تا از اون ها سرمایه اولیه در حد 50 تومن می خواست که ظرف 3 ماه اصل پول بر می گشت. 2 تای دیگه هم نیروی انسانی قابل اعتماد.

برای همین من از فامیل و بیکار های فامیل شروع کردم که متاسفاته گفتن کلاهبرداریه و ...... منم کلا بیخیال شدم.

دوستان هم بودن که در چنین پروژه هایی اعتماد جرف اول رو می زد و من اعتماد کافی بهشون نداشتم. فامیل فرق داشت.

جالبه که 22 تومن می دن گوشی می خرن ولی بعد می نالن که نمی تونن 50 تومن برای اشتغالزایی که خودشون صاحب کار هستن بدن. همیشه هم از بیکاری می نالن.

الان هم یه طرح هست فقط نیروی انسانی هست و تمام. یعنی از صبح جایی (خونه من یا هرجا) به عنوان دفتر کار جمع بشیم و کار رو جلو ببریم ظرف یکسال کار بی وقفه می شه به درآمد خوبی رسید ولی هیچ کس همراهی نمی کنه.

kian98
08-07-2019, 20:21
یکی دیگه از دلایل بیکاری نبود تنوع شغلی هست.
اکثر مردم یا تو کارخونه کار می کنن یا دنبال راه انداختن مغازه اند و یا کارگرن.
یکی از بهترین راه ها تاسیس استارتاپ ها هستند که فلسفه شون تبدیل کردن سرمایه کم به سرمایه زیاد با به وجود آوردن متد و ابداعات جدید در بازار کار و اقتصاد هست ( و البته تبدیل کردن دنیا به جایی بهتر برای زندگی ) که البته با توجه به اینکه سیستم آموزش کشور افتضاح هست بنابراین اکثر فارغ التحصیل ها در زمینه ای که درس خوندن تخصص کافی ندارن.

Khazuk
09-07-2019, 01:11
ما کی خیلی وقته رنگ کار ندیدیم من از درس خوندن بیزار بودم و چون پول مفت نداشتم بدم دانشگاه خیلی سخت نبود کار کردن فقط در حدی که برام زشت نباشه 1 سالی تو یکی از اماکن فرهنگی بلیط فروش بودم ... 1.5 سال تو یه شرکت خصوصی بودم که اومدم بیرون که اشتباه کردم 5 سال بیکار بودم (تو اون 5 سال تلاشهایی کردیم ولی جواب نداد) تا یه ماشین خریدم رفتم تو شهرداری تا با ماشین خودم کار کنم تو اون 2 تا کار قبلی هدفام کوچیک و زود گذر بود ولی تو شهرداری فقط فکر پس انداز و بیشر کردن پول بودم هر ماه یه مقداری جمع میکردم تا اینکه 15 میلیون وام قرض الحسنه گرفتم ولی 3 تا ضامن میخاست پول سپرده کردم نصف قسط از سپرده میدادم بقیشو میذاشتم روش خلاصه 4 سالی تو شهرداری بودم آخرای 93 اومدم بیرون تا سال 96 یه پرشیا خریدم برم دوباره تو شهرداری ولی یه یه عده جون تازه به دوران رسیده اومده بودن سر کار و کاری گیر ما نیومد تا امسال که ماشین خیلی پرون شد ما هم ماشین فروختیم نزدیک 100 تومن و با یک مقداری که داشتم گذاشتیم تو بانک ... درسته نسبت به بعضی کارا کمه ولی زیر منت کسی نیستم هر موقع میخام بیدار میشم میگردم و ... دنبال وامم تا ماشین بخرم ... این بود سرگذشت بنده مثل خیلیهای دیگه
تو یه تاپیک دیگه یه کار سراغ داشتم گفتم پستش اینجا میذارم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

iman_s
09-07-2019, 17:14
سلام دوست عزیز

منم خودم همین مشکل رو دارم. شما تنها نیستی.

از سال 96 تا الان من 5 طرح درآمد زای خیلی خوب داشتم. 3 تا از اون ها سرمایه اولیه در حد 50 تومن می خواست که ظرف 3 ماه اصل پول بر می گشت. 2 تای دیگه هم نیروی انسانی قابل اعتماد.

برای همین من از فامیل و بیکار های فامیل شروع کردم که متاسفاته گفتن کلاهبرداریه و ...... منم کلا بیخیال شدم.

دوستان هم بودن که در چنین پروژه هایی اعتماد جرف اول رو می زد و من اعتماد کافی بهشون نداشتم. فامیل فرق داشت.

جالبه که 22 تومن می دن گوشی می خرن ولی بعد می نالن که نمی تونن 50 تومن برای اشتغالزایی که خودشون صاحب کار هستن بدن. همیشه هم از بیکاری می نالن.

الان هم یه طرح هست فقط نیروی انسانی هست و تمام. یعنی از صبح جایی (خونه من یا هرجا) به عنوان دفتر کار جمع بشیم و کار رو جلو ببریم ظرف یکسال کار بی وقفه می شه به درآمد خوبی رسید ولی هیچ کس همراهی نمی کنه.

از نوشته های شما میشه اینجور برداشت کرد که دنبال پروژه شرکت های هرمی و پانزی مثل بیز و بادران یا یونیک و کوئست و امثالهم هستید

mohsenP3000
09-07-2019, 18:01
از نوشته های شما میشه اینجور برداشت کرد که دنبال پروژه شرکت های هرمی و پانزی مثل بیز و بادران یا یونیک و کوئست و امثالهم هستید

نه به هیچ وجه.

حالا شما اینطور برداشت می کنید نظر خودتون هست.

بیشتر خرید لوازم کامپیوتر و واردات و ارائه خدمات و گارانتی و تولید محتوای آموزشی بوده.

موفق باشید.

radarz
09-07-2019, 19:18
باید هنر داشته باشید تا بتونید کار کنید /// یک فرد فنی هیچوقت بیکار نمیمونه

aryamehr1368
12-07-2019, 23:40
بدبختی جامعه ما شده فقط درآمد زود خواستن من تو شهر خودمون دارم میبینم سوپر مارکت آرایشگاه بنگاه املاک اکثرا تو همین مایه ها هستند و از اون طرف کلا سه تا کلیدساز هستن تو کل شهر از 20 سال پیش تا حالا فقط همینان یا مثلا تعمیرکار رادیاتور یا دزدگیر ساز وارد به کار یا برق و الکترونیک خودرو همون ecu کار و امثال این باید گشت دید منطقه شما چی کم داره دنبال همون شغل رفت وگرنه یا بیکاری یا شغل های کاذب 4تا سوپری و املاک بغل هم

qasrtrevel1
27-08-2019, 09:05
کار هست... کارکن نیست!!