PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل شناسایی هارد

sefirot2011
28-06-2019, 20:33
سلام
یه هارد 4 ترا سیگیت دارم که بعضی وقتها که سیستم رو روشن میکنم هارد روشن نمیشه و وقتی از نزدیک میبینم موتور چرخش هارد گاه و بی گاه داره زور میزنه که بچرخه ولی نمیچرخه ولی بعد از خاموش کردن سیستم و بعد دوباره روشن کردن سیستم هارد درست میشه و راحت کار میکنه میزان سلامتیش هم کاملا سالم هست و اسمارت این هارد هیچ خطایی نداره در ضمن هارد هم به هیچ عنوان شرکتی نیست و گارانتی معتبر بوده که سه سال پیش خریدم، پاور 600 وات گرین دارم و دو تا هارد دیگه هم وصل هستن اونها هیچ مشکلی ندارن ، کابل ساتا و کابل برق هم عوض کردم ولی همچنان همین مشکل وجود داره ، از بدشانسیم دو ماه از گارانتیش گذشته، لطفا راهنمایی کنید که چکار کنم؟، آیا بفرستم به گارانتی برام تعمیرش میکنن ؟

ksra
28-06-2019, 22:05
سلام
یه هارد 4 ترا سیگیت دارم که بعضی وقتها که سیستم رو روشن میکنم هارد روشن نمیشه و وقتی از نزدیک میبینم موتور چرخش هارد گاه و بی گاه داره زور میزنه که بچرخه ولی نمیچرخه ولی بعد از خاموش کردن سیستم و بعد دوباره روشن کردن سیستم هارد درست میشه و راحت کار میکنه میزان سلامتیش هم کاملا سالم هست و اسمارت این هارد هیچ خطایی نداره در ضمن هارد هم به هیچ عنوان شرکتی نیست و گارانتی معتبر بوده که سه سال پیش خریدم، پاور 600 وات گرین دارم و دو تا هارد دیگه هم وصل هستن اونها هیچ مشکلی ندارن ، کابل ساتا و کابل برق هم عوض کردم ولی همچنان همین مشکل وجود داره ، از بدشانسیم دو ماه از گارانتیش گذشته، لطفا راهنمایی کنید که چکار کنم؟، آیا بفرستم به گارانتی برام تعمیرش میکنن ؟

سلام
هاردت حجمش بالاس و حیفه از دور خارجش کنیم :n01:
با یه پاور قوی تر دیگه تست زدی؟

sefirot2011
29-06-2019, 01:43
سلام
هاردت حجمش بالاس و حیفه از دور خارجش کنیم :n01:
با یه پاور قوی تر دیگه تست زدی؟

نه، ولی پاور بسیار حرفه ای هست ولی اگر از پاور بود باید دو تا هارد که وصل هستن و هر کدومش 3 ترا هستن باید مشکل ایجاد میکرد ولی عیبی بوجود نیومده

ksra
29-06-2019, 08:44
نه، ولی پاور بسیار حرفه ای هست ولی اگر از پاور بود باید دو تا هارد که وصل هستن و هر کدومش 3 ترا هستن باید مشکل ایجاد میکرد ولی عیبی بوجود نیومده
سلام
یکی از هارد هارو جدا کن و ببین اگر باز این مشکل اتفاق افتاد مشکل از هارده و اگر نیوفتاد مال پاوره
به حرفه ای بودنش نگاه نکن حتی حرفه ای ها هم کم میارن:n39:
برای سیستم شما که 3 تا هارد داره حداقل باید 800 وات باشه تا سیستم خیلی راحت کار کنه
موفق باشید

radarz
29-06-2019, 16:38
ممکنه مادربوردت نتونه این هارد رو ساپورت کنه //

ata.royalfalcon
29-06-2019, 22:43
سلام

سلام .
در مرحله اول روی سیستم دیگه تست کنید . اگر هم سیستم دیگه ای ندارید کابل برق و دیتا یکی از هارد دیسکهایی که مطمئن هستید درست کار میکنه رو جدا و به هارد دیسک مشکوک متصل و تست کنید . اگر مشکل برطرف نشد پس قطعاً هارد دیسک مشکل داره .

برای سیستم شما که 3 تا هارد داره حداقل باید 800 وات باشه تا سیستم خیلی راحت کار کنه
موفق باشید

800 وات برای فقط سه هارد دیسک خیلی زیاد هست . البته فرض میگیرم که فقط هارد دیسک هست و هیچ قطعه دیگه ای وصل نیست . بعنوان مثال جدول زیر که برای هارد دیسک سیگیت با مدل نامبر ST4000DM005 هست رو در نظر بگیرید .
در زمان استارت (Spinp) هارد دیسک از شاخه 12 ولت 2 آمپر جریان میکشه . یعنی اگر فرض کنیم فقط سه هارد دیسک به پاور وصل باشه شاخه 12 ولت باید حداقل 72 وات رو ارائه کنه تا هارد دیسک بدون مشکل کار کنه .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]