PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک در حل و تصحیح برنامه دریافت عدد تبدیل ان به روز و ماه سال

reza mollaei
12-06-2019, 18:47
سلام خدمت همه اساتید
من کدی نوشتم که باید عددی رو بهش بدی بعدش بهم بگه که چه روز و ماهی از سال هستش
کد من:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

نتیجه:

باید وقتی عدد 62 وارد شد بنویسه روز 31 از ماه 2م لطفا راهنماییم کنید :n28::n36:

n00b
13-06-2019, 01:49
سلام.../// این کد رو امتحان کنید.../// [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دلیل مشکلی که براتون به وجود میاد کد های پایینه.../// [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

باقی مانده روز تقسیم بر 31 رو محاسبه می کنید اگر برابر 0 شد// روز رو برابر 1 می کنید.../// وقتی عدد 62 وارد میشه// باقی مانده برابر 0 میشه و طبق شرطی که در ادامه نوشتید روز اول ماه تو خروجی چاپ خواهد شد../// [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
موفق باشید! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

reza mollaei
13-06-2019, 08:24
دقیقا درسته ممنون از وقتی که گذاشتید.

یه سوال دیگه دارم برای این که عددی رو بدیم به عنوان یه روز از سال و بگه چند شنبه است (اولین روز سال دوشنبه باشه) چه کاری باید انجام داد میشه به صورت آرایه روز ها رو هفته رو قرار داد و تو حلقه قرارش داد یا راه بهتری هم هست؟؟

n00b
13-06-2019, 09:14
خواهش می کنم../// کد زیر رو امتحان کنید// مطمئن نیستم درست کار کنه// اولین چیزی بود که به ذهنم رسید...///

اولین روز هفته رو شنبه در نظر گرفتیم و چون گفتید اولین روز سال دوشنبه باشه پس از شنبه دو روز به جلو حرکت می کنیم و اون 2+ قرمز رنگ رو به همین دلیل اضافه کردیم.../// (برای جمعه 6+ اضافه میشه)..///
منطق برنامه هم خیلی سادست باقی مانده روز به 7 محاسبه میشه اگر 0 باشه یعنی به 7 بخش پذیر بوده پس باید جمعه باشه (روز هفتم) و اگر یک باشه یعنی شنبه (روز اول هفته) و...////
موفق باشید!

reza mollaei
13-06-2019, 14:42
عالی بود واقعا درست کار کرد :n20:

من واقعا خوشحالم که با شما آشنا شدم:n16:

من مشکلی که دارم اینه تو بحث الگوریتم خیلی مشکل دارم و راهی که پیدا میکنم هم یا درست نیست یا بهینه نیست
راهی به ذهنتون میرسه که خودمو تو این مورد تقویت کنم :n27: