PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مهاجرت به سایر شهرهای ایران (لطفا کامل بخونید)

samir.123
10-06-2019, 13:55
سلام دوستان ...

ما اصالتا خراسانی هستیم ( بیرجند ) ولی خودم زاهدان بدنیا اومدم چون پدرم کارمند بود اینجا ... و هر چند سال یکبار شاید بریم بیرجند

تمام اقوام اونجا هستن با این وجود حتی من پسرعمو و دختر عموی خودمو نمیشناسم! در این حد !!

زاهدان بشدت فقر فرهنگی داره، محرومیت زیاد ، یه سینما بعد سالیان سال! همیشه گرد و خاک و شن ... ناامنی و خوی تند و خشن مردم!
و بیشتر توو خونه هستیم هممون...( دو برادر هستیم و پدر و مادر )

پدرم داره بازنشسته میشه و منم بیکارم ( کار اینترنتی دارم از هرجا میتونم انجام بدم .. برادرمم ترم اول دانشگاه هستش - مادرمم خانه دار )

مسافرت چند جایی رفتیم ( بیرجند - مشهد - تهران - قم - کرمان - اصفهان - یزد - شمال - بندرعباس - قشم - سمنان - چابهارم که از خودمونه )

بین تمام این شهرها من دوست داشتم قشم زندگی کنم چون از بچگی عاشق جزیره بودم!
و البته دو سال هم بندرعباس نیروی دریایی سرباز بودم و زیاد قشم میرفتیم.

مادرم شیراز رفته ( من نرفتم تا حالا ) و میگه خیلی خوبه هم شهرش هم مردمش و برای زندگی شیراز ...

پدرم که میگه واسه من فرقی نمیکنه، هرجا شما بگین منم میام :n10::n09:

هر چند وقت یبار این بحث رفتن توو خونه ما داغ میشه و باز فروکش میکنه، ولی واقعا من جوون سی ساله افسرده شدم، یه رفیق ندارم توو این شهر
داشتما ... ولی هر کدوم به شیوه خودشون یه ضربه زدن! دو تایی هم که خوب بودن یکی رو گروگان گرفتن و کشتن و یکی دیگه رو درب منزلش تیربارون کردن...
تنها سرگرمی من ورزشه ... و کتاب خوندن و سریال دیدن... اونایی که زاهدان اومدن میفهمن چی میگم!

شهرهای شلوغ مث تهران اصلا به درد ما نمیخوره، چند بار رفتم و فرار کردم ! شمال آب و هوای مرطوب و همیشه بارونی به مایی که 30 سال بارون رو سی بارم ندیدیم خیلی سخته و یه جورایی زجر آور !!! خود بیرجندم که اقوام هستن دیگه ما هم عادت کردیم به ندیدنشون و از یه طرف هم با احترام به تمام بیرجندی ها ، اخلاق جالبی ندارن و پدر و مادرم با وجود بیرجندی بودن میگن اونجا نمیتونیم دووم بیاریم، چون سرشون توو زندگی همدیگه س ... چابهار هم دریاش خوبه وگرنه آدما همین آدمای اینجان! و بندرم شرجی ش زیاده...

اهواز و بوشهر و .. برای دیدن همیشه دوست داشتم ولی وقت نشده برم، با این وجود میدونم آب و هوای اونجا هم تعریف چندانی نداره!
اما امروز مادرم با یکی که مشورت میکرد شهرستان جم استان بوشهر رو پیشنهاد داد. میگفت مهاجرپذیر هست و آب و هوای عالی داره نسبت به شهرهای دیگه بوشهر
و کار زیاده و ...قیمت املاک هم فعلا مناسبه اونجا

تصمیم گرفتیم امروز که بعد از امتحانات دانشگاه برادرم ( چند روز دیگه ) یه سفر بریم به شهرستان جم و ببینیم چه جوریاست! ( فقط یه هفته جهت دیدن شهر و امکانات و .. )

ولی دیگه تصمیم مهاجرت به شهر دیگه خیلی جدیه
برای اینکه فردا روز گلایه ای هم به من نکنن تصمیمی که گرفتم این بود که خونه فعلی که ساکن هستم زاهدان رو نگه داریم ، و یه زمین بفروشیم و بریم شهر دیگه خونه بگیریم برای مدتی زندگی کنیم تا ببینیم چه جوریه ... و یا رهن کنیم یه مدت شهر دیگه ...

ولی خب در حال حاضر دوستان انتخاب شهر خیلی اهمیت داره!

پیشنهادات و تجربیات خودتون رو در اختیارمون قرار بدین :n12::n16:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

قل سیروا فی الارض ( در زمین گردش کنید )

srx190d
10-06-2019, 14:04
برو شیراز
جای ما هم بزن بر بدن

Sent from my iPhone 7 using Tapatalk

samir.123
10-06-2019, 14:10
برو شیراز
جای ما هم بزن بر بدن

:n31::n31::n31:

نیستم اتفاقا ... نه اهل قلیون نه آبکی...
اتفاقا نکته خوبی بود که اشاره کردین : دوستان یه وقت خیال نکنین منظور من از تفریح و سرگرمی مثلا این چیزا بوده ، وگرنه زاهدان به وفور یافت میشه هر مدلی:n02:
البته منظورم اینم نیست که با یکی بشینم توو کافه و کتاب بخونم :n33:

واسه شیراز هم کسی اطلاعاتی داشت بگه که خود شیراز یا اطرافش ...

matarsaak
10-06-2019, 15:09
یه رفیق ندارم توو این شهر
داشتما ... .. اونایی که زاهدان اومدن میفهمن چی میگم!
( در زمین گردش کنید )
خب یه جورایی منم مث تو بودم و توی اون شهر با شرایط شما زندگی کردم و حرف تون رو کاملا قبول دارم ، انتخاب من چابهار بود و الان حدود 9 ساله که امدم چابهار و از شرایط راضی ام ، ولی قشم هم میتونه انتخاب خوبی باشه.
موفق باشید

ksra
10-06-2019, 18:27
سلام دوستان ...

ما اصالتا خراسانی هستیم ( بیرجند ) ولی خودم زاهدان بدنیا اومدم چون پدرم کارمند بود اینجا ... و هر چند سال یکبار شاید بریم بیرجند

تمام اقوام اونجا هستن با این وجود حتی من پسرعمو و دختر عموی خودمو نمیشناسم! در این حد !!

زاهدان بشدت فقر فرهنگی داره، محرومیت زیاد ، یه سینما بعد سالیان سال! همیشه گرد و خاک و شن ... ناامنی و خوی تند و خشن مردم!
و بیشتر توو خونه هستیم هممون...( دو برادر هستیم و پدر و مادر )

پدرم داره بازنشسته میشه و منم بیکارم ( کار اینترنتی دارم از هرجا میتونم انجام بدم .. برادرمم ترم اول دانشگاه هستش - مادرمم خانه دار )

مسافرت چند جایی رفتیم ( بیرجند - مشهد - تهران - قم - کرمان - اصفهان - یزد - شمال - بندرعباس - قشم - سمنان - چابهارم که از خودمونه )

بین تمام این شهرها من دوست داشتم قشم زندگی کنم چون از بچگی عاشق جزیره بودم!
و البته دو سال هم بندرعباس نیروی دریایی سرباز بودم و زیاد قشم میرفتیم.

مادرم شیراز رفته ( من نرفتم تا حالا ) و میگه خیلی خوبه هم شهرش هم مردمش و برای زندگی شیراز ...

پدرم که میگه واسه من فرقی نمیکنه، هرجا شما بگین منم میام :n10::n09:

هر چند وقت یبار این بحث رفتن توو خونه ما داغ میشه و باز فروکش میکنه، ولی واقعا من جوون سی ساله افسرده شدم، یه رفیق ندارم توو این شهر
داشتما ... ولی هر کدوم به شیوه خودشون یه ضربه زدن! دو تایی هم که خوب بودن یکی رو گروگان گرفتن و کشتن و یکی دیگه رو درب منزلش تیربارون کردن...
تنها سرگرمی من ورزشه ... و کتاب خوندن و سریال دیدن... اونایی که زاهدان اومدن میفهمن چی میگم!

شهرهای شلوغ مث تهران اصلا به درد ما نمیخوره، چند بار رفتم و فرار کردم ! شمال آب و هوای مرطوب و همیشه بارونی به مایی که 30 سال بارون رو سی بارم ندیدیم خیلی سخته و یه جورایی زجر آور !!! خود بیرجندم که اقوام هستن دیگه ما هم عادت کردیم به ندیدنشون و از یه طرف هم با احترام به تمام بیرجندی ها ، اخلاق جالبی ندارن و پدر و مادرم با وجود بیرجندی بودن میگن اونجا نمیتونیم دووم بیاریم، چون سرشون توو زندگی همدیگه س ... چابهار هم دریاش خوبه وگرنه آدما همین آدمای اینجان! و بندرم شرجی ش زیاده...

اهواز و بوشهر و .. برای دیدن همیشه دوست داشتم ولی وقت نشده برم، با این وجود میدونم آب و هوای اونجا هم تعریف چندانی نداره!
اما امروز مادرم با یکی که مشورت میکرد شهرستان جم استان بوشهر رو پیشنهاد داد. میگفت مهاجرپذیر هست و آب و هوای عالی داره نسبت به شهرهای دیگه بوشهر
و کار زیاده و ...قیمت املاک هم فعلا مناسبه اونجا

تصمیم گرفتیم امروز که بعد از امتحانات دانشگاه برادرم ( چند روز دیگه ) یه سفر بریم به شهرستان جم و ببینیم چه جوریاست! ( فقط یه هفته جهت دیدن شهر و امکانات و .. )

ولی دیگه تصمیم مهاجرت به شهر دیگه خیلی جدیه
برای اینکه فردا روز گلایه ای هم به من نکنن تصمیمی که گرفتم این بود که خونه فعلی که ساکن هستم زاهدان رو نگه داریم ، و یه زمین بفروشیم و بریم شهر دیگه خونه بگیریم برای مدتی زندگی کنیم تا ببینیم چه جوریه ... و یا رهن کنیم یه مدت شهر دیگه ...

ولی خب در حال حاضر دوستان انتخاب شهر خیلی اهمیت داره!

پیشنهادات و تجربیات خودتون رو در اختیارمون قرار بدین :n12::n16:

قل سیروا فی الارض ( در زمین گردش کنید )

سلام
من ساکن هشتگرد هستم و قبلا تهران بودیم
الان یه شهری که خلوت باشه و مردمش با کلاس یه شهری نزدیک هشتگرد به اسم شهرجدید هشتگرد
هست تو استان البرز
بیا اینجا خیلی بهتره دارن ایستگاه مترو هم راه میندازن که رفت و آمد به تهران خیلی راحت تر میشه . کرج هم دیگه میپری تو اتوبوس و مستقیم کرج :n31:
بیا اینجا اگر خلوت و با کلاس میخوای
اگر نه شلوغ میخوای تهران کرج نظرآباد و اصفهان :n09:
موفق باشی

samir.123
12-06-2019, 16:39
قیمت هاشم مناسب بود هشتگرد ...
آپارتمان 200 میلیون !! سال ساخت 96-97
امکانات تفریحی چجوریاست؟ سینما و پارک و ...؟!

و آشنا ندارین مطلع باشن از اینکه مثلا میصرفه چند تا آپارتمان بگیریم و اجاره بدیم؟؟

MMDFullHD
12-06-2019, 19:25

و آشنا ندارین مطلع باشن از اینکه مثلا میصرفه چند تا آپارتمان بگیریم و اجاره بدیم؟؟
200 میلیون مرد مومن هشتگرد؟
قفس هم نیست دیگه لونه مورچه اس!
من الان تو شهریار زندگی میکنم شهریار ن خودش اطرافش دو دیقه تا شهریار راهه
اب و هوای خوبی داره همه امکاناتم داره دسترسی اسون به تهران کرج داره تا کرج یه ربع تا تهران نیم ساعت
خونه متری اینور از 4 تومن شروع میشه تا به بالا
باغ هم هست دیگ نگم برات اونو خوبیش اینه از اب و هوای کرج فرقش خیلی زیاده
در ضمن من اگه بودم سمت تهران کرجو قیدشو خط میزدم میرفتم شمال سمت گیلان

salman2003
12-06-2019, 20:02
سلام
من ساکن هشتگرد هستم و قبلا تهران بودیم
الان یه شهری که خلوت باشه و مردمش با کلاس یه شهری نزدیک هشتگرد به اسم شهرجدید هشتگرد
هست تو استان البرز
بیا اینجا خیلی بهتره دارن ایستگاه مترو هم راه میندازن که رفت و آمد به تهران خیلی راحت تر میشه . کرج هم دیگه میپری تو اتوبوس و مستقیم کرج :n31:
بیا اینجا اگر خلوت و با کلاس میخوای
اگر نه شلوغ میخوای تهران کرج نظرآباد و اصفهان :n09:
موفق باشی

منم تجربه هایی از هشتگرد دارم:n34: ، به خصوص مثلا 2-3 روز تعطیلی باشه :n02: یادمه یه ترافیکی شده بود که تاکسی هایی که جلوی مترو برای هشتگرد می رفتن اصلا نبودن فکر کنم از 9 شب تا 12 منتظر بودم تا یه ماشین پیدا شد اونم ما رو تقریبا توی 1 ساعت رسوند. صبح ها هم اگر تهران کاری داشتم باید قبل شش صبح می زدم بیرون.

مترویی که از تهران به کرج میره فکر کنم جمعه ها نبود البته این ها ماله خیلی وقت پیشه، توی هشتگرد شهر قدیم که به دلایلی بعضی جنس ها به نظرم گرون بودن به خصوص میوه و نان و بعضی مواقع برای اجناس الکترونیکی کرج گزینه بهتری هست.
همچنین آخر هم نفهمیدم این همه پشه کوره از کجا میاد.
ولی نسبتا آب و هواش خوب هست به خصوص بهار و پاییزش.
شهر جدید خیلی خلوت بود شهر قدیم هم جاهایی اش مثل شهرک بعثت قیمت ها خیلی گرون بود.
توی شهر قدیم هم خیلی مغازه لبنیات سنتی زیاد دیدم اما به نظرم به بهانه سنتی بودن قیمت محصولاتشون یکمی گرون می دادن. اطراف نظر آباد می گفتن بهتره که من نرفتم اما منطقه بین کرج تا قزوین شهرک صنعتی زیاد داره و بعضی از تولید کننده ها اون اطراف عرضه مستقیم دارن مثلا چای توی همین شهرک صنعتی هشتگرد. البته خودم نخریدم اما می گفتن می فروشن.

samir.123
12-06-2019, 23:01
200 میلیون مرد مومن هشتگرد؟
قفس هم نیست دیگه لونه مورچه اس!

100 متری میشد
شهر جدید هشتگرد
والا من داشتم با شهرهای دیگه مقایسه میکنم
مثلا با خود زاهدان! اینجا آپارتمان ارزون سال ساخت 80 با متراژ 75 متر یک خوابه 180 فی میخوره ! اونم نما سیمانی ! نه آجر سفال

باغ هم هست دیگ نگم برات اونو خوبیش اینه از اب و هوای کرج فرقش خیلی زیاده

اره توو همین اطراف هشتگرد و کرج ویلا بود 550 متر 600 متر بود زده بود 600-700 میلیون خیلی خوب بود بنظرم!

در ضمن من اگه بودم سمت تهران کرجو قیدشو خط میزدم میرفتم شمال سمت گیلان

ما داداش سی سال زاهدان سی بار بارون ندیدیم!! من یعنی هر وقت بارون میاد بر عکس بقیه دلم میگیره
دیگه فکرشو بکن شهری بری که هفت روز هفته ابری باشه و مه و بارون و ...!!!
اصلا موندم چطور زندگی میکنن زیر بارون!
بعدم یکی رو داریم ساری که دو سالی هست اونجاست
از مشهد رفته اونجا ساکن شده
میگه خیلی اخلاقشون بده ... فقط باید با لهجه اینا حرف بزنی وگرنه بفهمن مهاجری بد برخورد میکنن
کار به غریبه ها نمیدن و ....

شمال بدرد ما که عمری توو کویر بودیم نمیخوره
آب روغن قاطی میکنیم:n02: شمال یه هفته دو هفته فقط تفریحی خوبه بنظرم.. نه واسه زندگی
تهران و کرجم حقیقتا فقط فرهنگ بالا و .. هست وگرنه بازم بدرد ماها نمیخوره، هشتگردم با قیمت مسکن تهران مسلما تا چند سال آینده سیل جمعیت اونجا رو فرا میگیره

ksra
13-06-2019, 16:58

سلام
هشتگرد الان خونه های تازه ساختش خیلی گرون شده نسبت به قبل الان ما تو شهرجدید هشتگرد خلوت هست اما از نظر تفریحی یه پارک داره و زمین بازی و استخر ولی سینما نداره
اما هشتگرد همه ی اینها رو داره و امکاناتش خوبه بد نیست چیز هایی هم که نیاز داشته باشید هست مثل موبایل و کامپیوتر و....
متأسفانه کسی رو آشنا ندارم خونه بفروشه ولی میتونین یه بار بیاین اینجا از املاکاش مطلع بشید (هرچی باشه هواش خوب و پاکه و از زاهدان بهتره)
موفق باشید

ksra
13-06-2019, 17:01
100 متری میشد
شهر جدید هشتگرد
والا من داشتم با شهرهای دیگه مقایسه میکنم
مثلا با خود زاهدان! اینجا آپارتمان ارزون سال ساخت 80 با متراژ 75 متر یک خوابه 180 فی میخوره ! اونم نما سیمانی ! نه آجر سفال

اره توو همین اطراف هشتگرد و کرج ویلا بود 550 متر 600 متر بود زده بود 600-700 میلیون خیلی خوب بود بنظرم!

ما داداش سی سال زاهدان سی بار بارون ندیدیم!! من یعنی هر وقت بارون میاد بر عکس بقیه دلم میگیره
دیگه فکرشو بکن شهری بری که هفت روز هفته ابری باشه و مه و بارون و ...!!!
اصلا موندم چطور زندگی میکنن زیر بارون!
بعدم یکی رو داریم ساری که دو سالی هست اونجاست
از مشهد رفته اونجا ساکن شده
میگه خیلی اخلاقشون بده ... فقط باید با لهجه اینا حرف بزنی وگرنه بفهمن مهاجری بد برخورد میکنن
کار به غریبه ها نمیدن و ....

شمال بدرد ما که عمری توو کویر بودیم نمیخوره
آب روغن قاطی میکنیم:n02: شمال یه هفته دو هفته فقط تفریحی خوبه بنظرم.. نه واسه زندگی
تهران و کرجم حقیقتا فقط فرهنگ بالا و .. هست وگرنه بازم بدرد ماها نمیخوره، هشتگردم با قیمت مسکن تهران مسلما تا چند سال آینده سیل جمعیت اونجا رو فرا میگیره

شمال نمیشه زندگی کرد چون روطوبتش زیاده وسایل خونه آسیب میبنن و کلی مشکلات دیگه
هشتگرد یه روزی میگفتن قراره پایتخت بشه و ما ازش جک ساخته بودیم و نشد همینطور خلوت میمونه

EHSANRF
14-06-2019, 11:52
از نظر بنده اگر میخواین مرکزنشین باشین:

1. تبریز (بهترین شهر ایران از نظر بنده)
2. خرم آباد (بسیار مهمان‌نواز، خوش‌برخورد)
3. اصفهان و شیراز ( بدون شرح )
4. اراک
5. یزد

silvermanhhh
14-06-2019, 12:07

4. اراک
5. یزد

با مورد 2موافق نیستم،برای سفر خیلی خوبه آره،اما بخای بینشون زندگی کنی پدرتو در میارن،نژاد بازی طایفه بازی ،بالا بودن تعداد ارازل اوباش،قلدر بازی و....
دوسال اونجا خدمت کردم با اجازه:n01:

srx190d
14-06-2019, 12:13

4. اراک
5. یزد

یاشاسین آذربایجان
برای فارس ها یکم مشکل
فقط مِشَد
مشهد کو

Rahpooyan
14-06-2019, 14:06
یاشاسین آذربایجان
برای فارس ها یکم مشکل
فقط مِشَد
مشهد کو
شرمنده مشهدی ها، مشهد هم خوب و بد داره.یه زمانی می گفتند پولداراش اصالت دارند ولی حالا دیگه زیاد به اونم نمیشه اعتماد کرد. مخصوصا نوکیسه هاشون. بقیه رو دیگه خودتون حدس بزنید.
متاسفانه مشهد شده مقصد مهاجران. از شهرستان های اطراف گرفته تا استان های کناری بخصوص سیستان و بلوچستان و ... . جناب علم الهدی فقط دنبال پول جمع کردنه و زیاد تو بر مسایل دیگر نیست. رسما فاتحه شهر خونده‌ست. دزد و معتاد و اراذل و اوباش و ... فراوون. راننده تاکسی و مغازه دار و مستاجر و ... همه دزد بلانسبت.
من جای دوست عزیزمون باشم از خیر مشهد می گذرم.

samir.123
14-06-2019, 17:28
شمال نمیشه زندگی کرد چون روطوبتش زیاده وسایل خونه آسیب میبنن و کلی مشکلات دیگه
هشتگرد یه روزی میگفتن قراره پایتخت بشه و ما ازش جک ساخته بودیم و نشد همینطور خلوت میمونه

دقیقا واسه یکی دو هفته سفر خوبه بعضی جاها
نه زندگی!

4. اراک
5. یزد

تبریز میگن زمستونای خیلی بدی داره
و جایی که با زبان دیگری صحبت کنن خب مسلما واسه ما سخت میشه ..
از نژادپرستا متنفرم ... توهین های قومیتی و ... ولی یه جوی حاکم بر کشورمون شده که متاسفانه ضد هم شدن قومیت ها و مذاهب...

اراک و یزد .. ما کویری هستیم داداش
دیگه واسمون کافیه 30 سال توو خشکی بودن :n27:

با مورد 2موافق نیستم،برای سفر خیلی خوبه آره،اما بخای بینشون زندگی کنی پدرتو در میارن،نژاد بازی طایفه بازی ،بالا بودن تعداد ارازل اوباش،قلدر بازی و....
دوسال اونجا خدمت کردم با اجازه:n01:

همون چیزی که اینجا ( سیستان و بلوچستان ) میبینیم متاسفانه !

samir.123
14-06-2019, 17:30
شرمنده مشهدی ها، مشهد هم خوب و بد داره.یه زمانی می گفتند پولداراش اصالت دارند ولی حالا دیگه زیاد به اونم نمیشه اعتماد کرد. مخصوصا نوکیسه هاشون. بقیه رو دیگه خودتون حدس بزنید.
متاسفانه مشهد شده مقصد مهاجران. از شهرستان های اطراف گرفته تا استان های کناری بخصوص سیستان و بلوچستان و ... . جناب علم الهدی فقط دنبال پول جمع کردنه و زیاد تو بر مسایل دیگر نیست. رسما فاتحه شهر خونده‌ست. دزد و معتاد و اراذل و اوباش و ... فراوون. راننده تاکسی و مغازه دار و مستاجر و ... همه دزد بلانسبت.
من جای دوست عزیزمون باشم از خیر مشهد می گذرم.

من اولم گفتم عزیز
پدر و مادرمم اصالتا خراسانی هستن
ولی اصلا نمیشه زندگی کرد اون منطقه ...

و اینکه گفتید مقصد مهاجران واقعا بجا بود ... خصوصا زابلی ها و ... همه یه خونه گرفتن مشهد !!!
از چشم و همچشمی و خیلی مسائل دیگه که نمیشه گفت.

ما دانشگاه ملی زاهدان بودیم از خواف و قائن و تربت و ... دانشجو داشتیم
اینا عشقتشون مشهد بود
هر هفته به سمت مشهد که اونجا آزادیه و .......!!!

نه اصلا به مشهد فکرم نمیکنیم.

samir.123
14-06-2019, 22:26
..................

Iloveu-ALL
15-06-2019, 11:35
صفحه بعد پست گذاشتم

srx190d
15-06-2019, 12:49
خدا از سر تقصیرات ما بگذرد

Iloveu-ALL
15-06-2019, 17:42
شهر های اردبیل یا تبریز یا ارومیه شاید خوب باشند اما مثلا تو تبریز فارسی صحبت نمی کنند و خیلی چیز های دیگه
شاید خوب باشند ولی شهری برید که فارسی زبان باشند.
همین گیلان درسته گیلکن ولی الان خیلی ها مثلا تو رشت فارسی صحبت می کنند ولی باز دو زبانه است
تهران زیاد خوشم نمیاد و شیراز هم سکولارترین شهر کشوره بنا بر یه آماری
مشهد و اصفهان هم طرفدار های خودش رو داره.
اما خودم قم رو دوست دارم فکر کنم مذهبی باشند و از نظر حجاب تو سطح خوبی باشتد (اردبیل هم فکر کنم از این نظر خوب باشه) اما باز شاید قم بهتر باشه از این نظر همچنین اینکه در احادیث زیادی قم جز شهر هایی است که ازش تعریف شده و یک سری حتی فقط مختص این شهره!
به هر حال دوستانی که اینجا هستند و می دونند نظراتشون قابل شنیدن هست
البته روشن است که کسی که دین زده باشه ازش خوشش نیاد
با این حال برای من محل خودم بهتره بخاطر خانواده و بعد اطرافیان بخاطر وابستگی

irmacfa
15-06-2019, 23:36
دوستان من از کرمانشاه مهاجرت کردم تهران اما کرایه خونه ها وحشتناک هست کدوم محله های تهران که نزدیک هفت تیر باشن و کرایه زیر ۸۰۰ تومن بخوان داریم

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

hamid_diablo
16-06-2019, 01:07
دوستان من از کرمانشاه مهاجرت کردم تهران اما کرایه خونه ها وحشتناک هست کدوم محله های تهران که نزدیک هفت تیر باشن و کرایه زیر ۸۰۰ تومن بخوان داریم

سلام
اطراف هفت تیر خیابانهای { مفتح و بهار شیراز و مطهری و سهروردی و شریعتی }و چند تا خیابون دیگه است که فکر نکنم کمتر از 800 بتونی اون سمت خونه پیدا کنی

پایین تر بیای که میخوره به خیابون { سعدی و میدان بهارستان و خیابان مصطفی خمینی } که فکر نکنم جای خوبی برای سکونت باشه . چون کاملا تجاریه این سمت
شما برو جایی که بتونی بامترو به میدون هفت تیر دسترسی داشته باشی

irmacfa
18-06-2019, 21:29
سلام
اطراف هفت تیر خیابانهای { مفتح و بهار شیراز و مطهری و سهروردی و شریعتی }و چند تا خیابون دیگه است که فکر نکنم کمتر از 800 بتونی اون سمت خونه پیدا کنی

پایین تر بیای که میخوره به خیابون { سعدی و میدان بهارستان و خیابان مصطفی خمینی } که فکر نکنم جای خوبی برای سکونت باشه . چون کاملا تجاریه این سمت
شما برو جایی که بتونی بامترو به میدون هفت تیر دسترسی داشته باشی

من وسیله نقلیه موتور دارم ولی باز خیلی نمیدونم کدوم قسمت پایین تر میشه گیر آورد حتی الان تو منیریه ، امیریه ، امیر بهادر اگه اشتباه نکنم بازم گشتم کرایه ها بالای 1 میلیون شده

hamid_diablo
19-06-2019, 21:16
من وسیله نقلیه موتور دارم ولی باز خیلی نمیدونم کدوم قسمت پایین تر میشه گیر آورد حتی الان تو منیریه ، امیریه ، امیر بهادر اگه اشتباه نکنم بازم گشتم کرایه ها بالای 1 میلیون شده

خوب پس باید پایین تر بیاید .
مثلا مناطق 17 و 16 وپایین منطقه 10 و 11 و 12

محله فلاح و قلعه مرغی در منطقه 17 هستند
نازی آباد و خزانه بخارایی در منطقه 16
شوش و میدون راه آهن و میدون قزوین و گمرک و مولوی در انتهای منطقه 11 و 12

black sabbath
19-06-2019, 22:15

بیا برو چهاردانگه یا اسلامشهر یا واوان خیلی هم دور نیست از مرکز تهران اما قیمت ها پایین تره
مسکن مهرها شلوغ هستن اما اجاره ها پایین تره

sedayeabadan
19-06-2019, 22:43
بیا آبادان ...

samir.123
20-06-2019, 23:08
دوستان من هفته آینده دارم میرم شیراز

یه سری محله ها دیدم فوق العاده قیمت مسکن بالاست : ارم - عفیف آباد - قصردشت

محله هایی که داخل شهر باشه و حاشیه نباشه شیراز
شهرک هم نباشه

قیمتشم مناسب تر باشه شیرازی هست راهنمایی کنه کجاست ؟!!

irmacfa
21-06-2019, 01:25
بیا برو چهاردانگه یا اسلامشهر یا واوان خیلی هم دور نیست از مرکز تهران اما قیمت ها پایین تره
مسکن مهرها شلوغ هستن اما اجاره ها پایین ترهمسکن مهر تو خود مرکز تهران نیست؟

irmacfa
21-06-2019, 01:26
خوب پس باید پایین تر بیاید .
مثلا مناطق 17 و 16 وپایین منطقه 10 و 11 و 12

محله فلاح و قلعه مرغی در منطقه 17 هستند
نازی آباد و خزانه بخارایی در منطقه 16
شوش و میدون راه آهن و میدون قزوین و گمرک و مولوی در انتهای منطقه 11 و 12خیابون مختاری چطور جایی هست خوبه ؟

Iloveu-ALL
21-06-2019, 10:16
دوستان من هفته آینده دارم میرم شیراز

یه سری محله ها دیدم فوق العاده قیمت مسکن بالاست : ارم - عفیف آباد - قصردشت

محله هایی که داخل شهر باشه و حاشیه نباشه شیراز
شهرک هم نباشه

قیمتشم مناسب تر باشه شیرازی هست راهنمایی کنه کجاست ؟!!

بخاطر حرف من دارید میرید؟
چون گفتم سکولارترین شهر ایران هست و شاید از آدم های مثل من خسته شدید
و اینکه بنا بر یه آماری بیشترین امامزاده تو استان فارس هست

black sabbath
21-06-2019, 16:52
مسکن مهر تو خود مرکز تهران نیست؟

نه فکر نکنم
پرند و پردیس و واوان رو من می دونم

irmacfa
21-06-2019, 18:11
نه فکر نکنم
پرند و پردیس و واوان رو من می دونم

اونا خیلی دورن حسابش کردم بخوای تا هفت تیر بیای باید ساعت 5 صبح بیدار شی

hamid_diablo
21-06-2019, 19:00
خیابون مختاری چطور جایی هست خوبه ؟

مختاری یه تقاطع از میدان راه آهن بالاتره . انتهای منطقه 11 یا 12 باشه اگه اشتباه نکرده باشم
یکی از دوستانم قبلا اونجا بود . راضی بود . حتی یه بازارچه کوچیک محلی هم داره . میتونی از ایستگاه های مترو راه آهن و مهدیه هم استفاده کنی
دسترسی به خط 1 بی آرتی هم داره که خیابان ولیعشر و میره بالا

irmacfa
21-06-2019, 21:41
مختاری یه تقاطع از میدان راه آهن بالاتره . انتهای منطقه 11 یا 12 باشه اگه اشتباه نکرده باشم
یکی از دوستانم قبلا اونجا بود . راضی بود . حتی یه بازارچه کوچیک محلی هم داره . میتونی از ایستگاه های مترو راه آهن و مهدیه هم استفاده کنی
دسترسی به خط 1 بی آرتی هم داره که خیابان ولیعشر و میره بالا

تو دیوار این منطقه 11-12 میشه کجا چون سرچ کردم نیاورد

hamid_diablo
22-06-2019, 11:35
تو دیوار این منطقه 11-12 میشه کجا چون سرچ کردم نیاورد

به انتهای نقشه دقت کنید . انتهای خیابان ولیعصر . نرسیده به میدان راه آهن

irmacfa
22-06-2019, 19:33
به انتهای نقشه دقت کنید . انتهای خیابان ولیعصر . نرسیده به میدان راه آهن

بله درسته مرسی
ولی تو برنامه دیوار فیلتر میزنم منطقه رو نمیشناسه

قلب.طلایی
29-06-2019, 08:14
سلام

لطفا اگر کسی اطلاعاتی داره برای من توضیح بده، ممنونم

من و خانوادم دوست داریم مدتی در شهر اصفهان زندگی کنیم و اگر خوب بود همونجا بمونیم. چون بنظرم هم از لحاظ فرهنگی و ... در سطح خوبی قرار داره.

منتها مشکل ما یکی ناآشنا بودن به محیط و مردم هست و یکی مسئله ی مالی! چون احساس میکنم اصفهان ثروتمند نشین هستن و شاید با پول ما نتونیم یه خونه اونجا داشته باشیم. اصلا نمیدونم منطقه هاش چطوریه و قیمتها در چه حد و حدودیه....

::::::::::::::::::::::

samir.123
01-07-2019, 18:04
سلام به همگی

یک ساعت قبل با پرواز شیراز - زاهدان رسیدم خونه ...

یه هفته شیراز بودم ... از نظر گردشگری و تفریحی اصلا تموم شدنی نیست

از نظر فرهنگ و اخلاق و احترام در حد عالی !
احترام به بهایی ها .. اهل سنت .. زرتشتی ها و ...

با وجود اینکه امامزاده زیاد داشت ولی مردم فوق العاده با شعوری داشت و متوجه بودن که امامزاده ها ساختگی و جعلی هستن و همین خوب بود
مثلا شما فکرشو بکنید تا دو سه سال قبل اطراف تخت جمشید هیچ امامزاده ای نبوده ولی الان که ما رفتیم امامزاده ساخته بودن !!!!!

از نظر فکر و اندیشه نزدیک به من بودن ولی مشکل همون قیمت ها بود ... منطقه هایی مث ارم و عفیف آباد و معالی آباد و .. یه 50 متری شاید 1 میلیارد !!!

بعضی جاها هم بافت قدیمی بود و ارزون تر ... شهر بشدت بزرگی بود ! ما زاهدان رو توو 1 ساعت تموم خیابونا رو طی میکنیم اونجا اصلا چنین چیزی امکان نداشت...

طرفای صدرا و .. میشد خونه خرید ولی با شیراز 20 کیلومتری فاصله داشت...

italodance
16-07-2019, 07:46
سلام به همگی

یک ساعت قبل با پرواز شیراز - زاهدان رسیدم خونه ...

یه هفته شیراز بودم ... از نظر گردشگری و تفریحی اصلا تموم شدنی نیست

از نظر فرهنگ و اخلاق و احترام در حد عالی !
احترام به بهایی ها .. اهل سنت .. زرتشتی ها و ...

با وجود اینکه امامزاده زیاد داشت ولی مردم فوق العاده با شعوری داشت و متوجه بودن که امامزاده ها ساختگی و جعلی هستن و همین خوب بود
مثلا شما فکرشو بکنید تا دو سه سال قبل اطراف تخت جمشید هیچ امامزاده ای نبوده ولی الان که ما رفتیم امامزاده ساخته بودن !!!!!

از نظر فکر و اندیشه نزدیک به من بودن ولی مشکل همون قیمت ها بود ... منطقه هایی مث ارم و عفیف آباد و معالی آباد و .. یه 50 متری شاید 1 میلیارد !!!

بعضی جاها هم بافت قدیمی بود و ارزون تر ... شهر بشدت بزرگی بود ! ما زاهدان رو توو 1 ساعت تموم خیابونا رو طی میکنیم اونجا اصلا چنین چیزی امکان نداشت...

طرفای صدرا و .. میشد خونه خرید ولی با شیراز 20 کیلومتری فاصله داشت...

صحبت کاملا شخصی است و براساس تجربه بنده هست. بنده تو اراک و یزد زندگی کردم و مسافرت مازندران گیلان تبریز اهواز یاسوج کاشان اصفهان ....خیلی جا ها داشتم.

اما بدون شک شیراز بهترین شهر ایران هست واقعا مردمان باحال و خوبی داره. اصلا مذهبی و خشک و عقده ای نداره و خیلی خوش برخورد و خوش رو هستند.

شهر یزد و اراک که هر کدوم 2 الی 3 سال به واسط دانشجویی زندگی کردم واقعا شهرهای مزخرف و جهنمی بودند و هیچگونه خاطره خوبی و یا اصلا ماندگاری ازشون ندارم.

متاسفانه وضع ایران وخیم هست اما عقده ای بودن مردم هر استان بیشتر تو چشم ادم لمس میشه.

خودم هم از قدیمیهای تهران هستم باید بگم تهران افتضاح کامل شده. اصلا قابل زیستن نیست. صبح تا شب برنامه اینه:

1 آلودگی هوا
2 الودگی معابر شهر و بهداشت شهری
3 وجود کودکان کار بسیار بسیار زیاد و تبعات آلودگی انها در معابر
4 شلوغی جمعیت در هر نقطه و جا و مکانی
5 بی فرهنگی بیشعوری بی ادبی لودگی
6 ترافیک بی معنی و نامعقول و جمعیت خودرو بطوری که جای سوزن انداختن در شهر نیست. چه برسه به پارک کردن خودرو
7 بوق زدن بی مورد و ممتد خودرو ها بخاطر اینکه کی 1 ثانیه زودتر بره؟!!!
8 عدم رعایت و بی تفاوت بودن مردم به قوانین شهری
9 عدم رعایت و بی تفاوت بودن مردم به محیط زیست و حیوانات شهری (البته این بخش یکم اوضاعش با درک و شعور وجدانی! نه مدرکی! بهتر شده)
10 صورت و چهره های غمناک اخمو و درگیر و لجوج و انگار نفرتی مردم به همدیگر که نشان از عقده ای درونی دارد. حالا یکی مالی است یکی عاطفی یکی شادی یکی غم ....

دارم به زور این چند صباحی رو تحمل میکنم تا از کشور خارج بشوم.

samir.123
16-07-2019, 16:05
ممنون از شما

تهران که جای زندگی نیست! تهرانی های اصیل دارن این شهر رو ترک میکنن و روز به روز شاهد افزایش مهاجرین هستیم به این شهر

من حدود 10 باری تهران اومدم ، این سری آخر 24 ساعت تهران موندم!!! بشدت داغون بود
سرسام آور ...

یزد هم دقیقا باهاشون خیلی برخورد داشتم
شما ببینید از هر ده شیرازی یک نفر شاید غیرنرمال در بیاد
از هر ده یزدی نه نفرشون واسه من در دورانی که باهاشون سر و کار داشتم غیرنرمال بودن!
( با احترام به یزدی ها و ... ) ولی متاسفانه حقیقته

مث شهر خودمون
از هر 10 زابلی 10 نفرشون آدم فروش و کینه ای و بشدت حسود هستن!!!
آدم از واقعیت نمیتونه فرار کنه

من با مردم در ارتباطم
با زابلی ها حرف میزنم خیلی از نسل جوانشون الان میگن نهههه مال زابلی نیستیم و زابل رو اصلا ندیدیم و ... ! ( یعنی خودشون میدونن چه خبره )

از روز یه که اومدیم یه زمین رو برای فروش گذاشتیم تا یه ملک در شیراز بخریم

متاسفانه بازار بشدت راکد هست و معامله انجام نمیشه ( بندرت )
:n27:

برای مثال میگم دوستان فکر نکنن نظر مغرضانه میدم:
یکی از کتاب های من برنده شد و از تهران تماس گرفتن و رفتم هدایا و لوح تقدیر و عکس و ...
وقتی همون لوح رو بردم شهر خودم ( زاهدان ) اداره ارشاد ( که تمام کارکنان زابلی هستن )
برداشتن گفتن خب که چی؟؟ این که اصلا ارزشی نداره واسه ما !
شما برنده دانشگاه تهران شدی ما ارشاد هستیم و مهم نیست واسمون !!

ببینید با یه جوون چجوری برخورد میکنن
حالا همین جایزه رو کس و کار خودشون میگرفت
کلی امتیاز و هدیه نقدی و .... ( که قبلا هم کردن از این کارا )

یا دانشگاه ملی ارشد میخوندم زاهدان و یه استاد زابلی داشتیم
میگفت شماها اصلا چرا میرید دکتری
اصلا دکتری جای شما نیست
طوری بهتون نمره میدم که توو گزینش رد بشین و ....... ( ببینید اینجا به چه کسانی طرف هستیم ما ! ) از استاد و کسی که توو ارشاده
تا عوام مردم به قول دوستمون پر از کینه و حقارت هستن

آسمون ایران همه جاش همین رنگه
تمام این نقاط گردشگری و تفریحی و ... یه روزی تموم میشه و آدم خسته میشه ازشون
ولی معاشرت و برخورد با انسان ها و هموطن ها چیزی هست که همیشگی هست و در جریانه
حداقل یه جا بریم احترام بذارن ! احترام نمیدارن حداقل برات نزنن و آدم فروشی نکنن!!

italodance
16-07-2019, 19:35
متاسفانه وضع و احوال ایران این زمونه خوش نیست.
گفتم یزد و اراک دانشجویی زندگی کردم. یزد رو که نگو ، شما فرمودید.
یک مورد اخیرا هم براتون از اراک بگم با عرض معذرت به مردم محترمشان ، سال ۸۲ تو دانشگاه آزاد اراک دانشجو کاردانی بودم. امسال برای دانشگاه خارج نیاز به ریز نمرات غیر رسمی دانشگاه داشتم. خوب شما اول ببینید چند سال پیش انجا درسم تموم شد. اصل مدرک هم همان ۸۲ گرفتم.
زنگ زدم امور فارغ التحصیلان گفتم عزیز بنده ریز نمراتم را صرفا و غیر رسمی بدون هیچگونه مهر و امضایی میخوام. طرف گفت باشه ولی باید حضوری بیای بگیری. گفتم شما شنیدید چی گفتم یک کپی غیر رسمی فقط میخوام و به فکس شرکت محل کارم فکس کنید. گفت نه! گفتم ایمیل کن‌ تلگرام کنم واتس اپ کن؟ گفت نه! گفتم اصلا پست پس کرایه کن؟ گفت نه!
گفتم من مرخصی بگیریم این همه راه بیام برای یک کپی؟! آنهم بعد اینهمه سال؟! گفت اره بیا.
گفتم مرد حسابی احترام سرت نمیشه من الان سنم از تو بیشتره یعنی احترام و این رو هم نمیفهمی؟! گفت نه!
گوشی رو‌ کوبوندم.

یهو یادم افتاد اکانت دانشجویی داشتم و اتفاقا بعد این همه سال هنوز هم قابل استفاده بود. رفتم توش و همه رو پیدا کردم و یک پرینت همه ترمی گرفتم.

والا چی بگم.

saeedhashemee
17-07-2019, 13:21
دوست عزیز یک رهنمایی بسیار خوب از کسی که همه ایران رفته و دیده و گشته

بی شک شیراز از هر نظر بهترین شهر ایرانه ،صد در صد و قطعی بهتون میگم از سطح فرهنگ بسیار بالا نسبت به مابقی ایران
از سکولار و ضد خرافه بودن گرفته تا هوای بی نظیرش که فقط دوماه گرمه اونهم ظهر فقط و زمستان معتدل
شما غرب شیراز حدود 100 کیلومتر رنندگی و ایضا کهگیلویه (قبلا جز فارس بود)زیباترین طبیعت ایران رو داره
اگر به ده گردو و کهکاران و ابشار مارگون و بسیاری دیگر از این نواحی سفر کنید انگاه دیگه شمال از چشمتون میفته
ولی مشکل شیراز قیمت بسیار بالا مسکن و ایضا قیمت کالا نسبت به مابقی شهرهای ایرانه
قیمتها دست کمی از تهران نداره
جاهای معروف شهر الان بیست تا سی میلیارد یک خونه 300 متری
قیمت کالا و غذا و تغذیه از همه ایران گرونته

بعد از شیراز تبریز دومین شهر ایرانه البته مشکل سرما و زبانشون هست

اصفهان رتبه سوم

و از نظر من اشغال ترین شهر در کل دنیا نه تنها ایران تهران هست
یعنی اگر میخواهید دهها سال عمرتون کم بشه و نصف زندگیتون تو ترافیک حروم بشه و دود و الودگی بخورید بروید تهران

باری اگر دوست داشتید شیراز زندگی کنید باید طرفهای صدرا یا رکن اباد و این قسمتها قیمت ها مناسب گیرتنون میات
یک اپارتمان نسبتا خوب 500 میلیون صد متری گیر میات
خونه 200 متری ویلایی حداقل 1.5
میلیارد

banimode
28-07-2019, 11:54
بیا کرج که به تهران نزدیکه سر کارم می تونی بری با مترو

italodance
17-08-2019, 08:01
یک خاطره هم از کاشان بگم. سال 1380 برای کنکور رفته بودم کاشان امتحان بدم مردمش یکی از قدیمیترین بد فرهنگی های ایران رو داشتند که چیست؟

زل زدن. از هر جا که رد میشدم فرقی نمی کرد افراد با شغل بی شغل رهگذر و سواره و....درجا توقف می کردند و زل می زدند به آدم حالا کاشانی نبودی انگار خارجی هستی نمیدونم تریپ خاصی داری....انگار آدم فضایی امده بود کاشان سر بزنه.

با دوستان بدشانسی که انجا و آن زمان دانشجو بودند صحبت می کردم اینو هم تایید می کردند.

والا الان بش فکر میکنم از خنده روده پر می شم. نمیدونم هنوز هم اینجوری یا دیگه نیست. یک جزیره ای بود برای خودش هان :n06:

تهران امروزی هم تقریبا چنین حالتی شده نه به آن شدت کاشان که مضحک بود ولی با امدن و مهاجرت و فرهنگهای متفرقه این زل زدن که امروز شده دید زدن یا نگاه کردن اجباری گویا ارثی شده نمیدونم ایرانی تا نگاه نکنه انگار ارضا و یا راحت نمیشه. :n09:

qasrtrevel1
27-08-2019, 08:54
برو قزوین حال میده

maryam2021ha
17-02-2022, 20:10
با این تورم و گرونی نمیشه برنامه ریزی کرد

maryam2021ha
17-02-2022, 20:13
بچه ها میتونن اطلاعات شهرها و جاذبه ها و اطلاعات عمومی از سایت جدید من دریافت کنید و همه جای ایران زیبا هست ولی همه جاش کار نیست