PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پس از سالها جهل پاسخ علم به سوال: روزه لاغر می‌کند؟

italodance
08-05-2019, 07:36
نتایج یک پژوهش نشان می‌دهد روزه‌داری با ورزش منظم موجب لاغری نمی‌شود.

میلیون‌ها مسلمان سالانه در ماه مبارک رمضان از فجر تا مغرب به طور متوسط ۱۴ ساعت از خوردن و آشامیدن پرهیز می‌کنند. طی ماه رمضان مصرف غذا بیشتر طی شب اتفاق می‌افتد و کمیت و تناوب مصرف غذا، میزان خواب شبانه و هم‌چنین میزان فعالیت بدنی کاهش پیدا می‌کند. پژوهشگران در پژوهشی به بررسی تأثیر روزه‌داری و فعالیت بدنی منظم بر سوخت‌وساز چربی و کربوهیدرات پرداخته‌اند.

در پژوهشی که دکتر مینو باسامی، دکتر سجاد احمدی‌زاد، وریا طهماسبی، احسان خدمتگزار و سینا رخصتی انجام داده‌اند آمده است: «تعداد ۲۴ آزمودنی مرد غیر ورزشکار با میانگین سنی ۲۰ تا ۳۰ سال از راه اطلاعیه و به صورت داوطلبانه با دارا بودن شرایط و ویژگی‌های مورد نظر پژوهش، در این بررسی شرکت کردند. برای تعیین سطح سلامت و فعالیت بدنی از آزمودنی‌ها خواسته شد تا پرسش‌نامه مربوط به سلامت و سطح فعالیت بدنی را تکمیل کنند. هیچ یک از آزمودنی‌های پژوهش حاضر توسط پزشک از انجام فعالیت ورزشی منع نشده بودند و همگی سابقه انجام فعالیت ورزشی به صورت تفریحی را داشتند.»

در بخش دیگری از این مقاله آمده است: «آزمودنی‌ها در دو گروه ۱۲ نفری روزه‌داری و روزه داری به همراه تمرین استقامتی قرار گرفتند. طی اجرای پژوهش‌ها از گروه روزه داران دو نفر انصراف دادند بنابراین برنامه پژوهش با ۱۰ نفر از گروه روزه‌دار و ۱۲ نفر از افراد گروه روزه‌دار و تمرین استقامتی به پایان رسید. در طول ماه رمضان گروه F فقط روزه داشتند و گروه F+ ET علاوه بر روزه‌داری، تمرین‌های استقامتی خود را سه بار در طول هفته انجام دادند. در پایان هفته اول و هفته آخر ماه رمضان از تمام آزمودنی‌ها جمع‌آوری نمونه خونی دوم و سوم مانند نمونه خونی اول به عمل آمد، در همین جلسات اندازه‌گیری‌های تن‌سنجی و اندازه‌گیری گازهای تنفسی در حالت استراحت انجام شد.»

محققان در این پژوهش می‌گویند:« اصلی‌ترین یافته پژوهش حاضر، عدم تغییر معنادار وزن، BMI و درصد چربی بر خلاف تغییرات قابل ملاحظه در وعده‌های غذایی دریافتی و نیز تمرین منظم بود علت عدم تغییر وزن باوجود کاهش وعده‌های غذایی را می‌توان جبران آن در وعده‌های سحری و شام و نیز فواصل بین این دو دانست. یافته‌های پژوهش حاضر نشان داد ورزش منظم پس از افطار نیز نتوانسته عاملی بر کاهش وزن افراد باشد، یک دلیل مهم برای عدم تأثیر روزه‌داری و تمرین بر وزن بدن می‌تواند افزایش درصد چربی و رژیم غذایی دریافتی باشد که از ۳۱ درصد به ۳۸ درصد در هر دو گروه افزایش یافته است.»

این پژوهش در چهارمین شماره دوره پانزدهم مجله‌" غدد درون‌ریز و متابولیسم ایران" منتشر شده است.

لینک کوتاه : parsine.com/002CtA

radarz
08-05-2019, 08:45
حالا مگه روزه ميگيرن براي لاغر شدن !!! :n27:

italodance
08-05-2019, 08:47
حالا مگه روزه ميگيرن براي لاغر شدن !!! :n27:

والا این دیدگاه و تاکید و تبلیغ آن سالهاست که در جامعه ما صورت می پذیرد. انگار بعد از افطار و خوردن بسیار تر هم مفید تر است.

MOHAMMAD_ASEMOONI
09-05-2019, 11:58
سلام
.

راحت ترین راه برای کسبِ "موادِ انرژی زا(قند)" برای سلولها , خون هست که در حضور انسولین انجام میشه
.
آسان ترین راهِ تولیدِ انرژی در سلول هم "مواد قندی" هست
مواد نشاسته ای (کربوهیدرات ) مثل نان و سیب زمینی و برنج و ماکارونی هم میتونه تبدیل بشه به قند و قندِ خون رو بالا ببره و اگر به قند نیاز نبود برای انرژی سازی پس قند طبق فرایندهایی تبدیل به چربی میشه و انبار میشه در کبد و زیر پوست و غیره
حالا اگر فعالیتِ سلولها زیاد بشه مثلاً با کار سنگین یا ورزش سنگین و یا به علتِ نخوردنِ مواد قندی و نشاسته ای قند خون افت کنه واونوقت بدن میره سراغ ذخائر چربی برای تبدیل کردنشون به قند (سوخت)
البته اینها برای بدنِ سالم هست یعنی کبد و پانکراس و غده ها کارشون رو درست انجام میدند و بدن کمبود ویتامین و آب و هورمون نداره
.
علت لاغر شدنِ سریع دیابتی ها هم همینه
انسولینشون کم میشه و یا سلولهای بدنشون به انسولین مقاوم میشه
خونشون پر از مواد قندیه و بدون انسولین , قند نمیتونه وارد سلولها بشه مثل یک شهر که مردمش گرسنه اند و اطرافش پر از مواد غذایی هست ولی دروازه های شهر بسته هست
در نتیجه مردم اون شهر میزند سراغ انبارهای آذوفه
در دیابتیها و فردِ گرسنه هم بدن میره سراغ چربیها برای تولید قند از چربی پس هی لاغرتر میشند با وجودِ خوردنِ مواد قندی و مواد نشاسته ای زیاد
============================
اگر به هر دلیل مواد قندی و کربوهیدرات در خون کم بشه , بدن میره سراغ ذخیره های چربی
آدم روزه دار هم لاغر شدن یا نشدنش بستگی داره به میزانِ فعالیتش و میزانِ غذاهایی که از افطار تا سحر خورده و میزانِ سلامتِ بدنش

اگه بدنش سالم باشه و انرژی زیاد مصرف کنه و در خونش هم مواد قندیِ کافی نباشه پس از چربی استفاده میکنه برای تامین انرژی و وزنش کم میشه . اگر این مسئله هر روز اتفاق بیاقته , در پایان ماه مبارک رمضان میبینه وزنش کم شده
=================================
برعکسش هم صادق هست
یعنی اگر روزه دار از افطار تا سحر پرخوری کنه با مواد قندی و نشاسته ای و تحرُّکش هم کم باشه , وزنش میره بالا پس چربی بدنش زیاد میشه (به شرطی که مشکلی با ترشح انسولین و چربی سازی نداشته باشه )
==============================
در اونطرفِ آب, ماه مبارک رمضان , ماه پرخوری هست !!!!
مردم شیرینی فروشیها و سوپرمارکتها و قصابیها رو غارت میکنند !!!
فروش رستورانها خیلی بیشتر میشه
خیلیها چاقتر میشند در ماه مبارک
یکی از فواید روزه , گرسنه ماندن تا مدتی معین هست تا بدن از انبارهای چربیهایِ مانده مصرف کنه و تر و تازه بشه
دائماً سیر بودن زیان آور هست . دائماً گرسنه بودن هم همینطور
هیچکسی هم از پرخوری به سلامتی نرسیده . از بدخوری و روی هم خوری و هله هوله خوری هم همینطور
کمی لاغر بودن بهتر از چاق بودن هست
اگر چربی زیاد دارین پس به نفعتون هست که در روزه داری کاری کنین تا بدن , آهسته و بی ضرر از ذخائر چربی استفاده کنه و وزنتون آهسته و بی ضرر کم بشه.
=======================================

مهمترین موادی که بدن بهشون احتیاج داره :
آب سالم , هوای سالم , پروتئین , چربی , قند , ویتامین , املاح معدنی (نمکهای فلزی) , دسته ای از باکتریها (باکتریهای مفید) .
هر کدوم از اینها و انواعش و مقدارش و روش استفاده اش و مضرات و منفعتش رو اگر بخوایم توضیح بدیم , خیلی زیاد هست
علاقمندان باید خودشون برند دنبالش که الحمدلله امروزه دسترسی به منابع موثق و حتی تخصصی و فوق تخصصی خیلی آسان هست
مثلاً در گوگل بنویسید
شرایط آب سالم برای بدن

پروتئین بدن نیاز
چربی بدن نیاز
کربوهیدرات بدن نیاز
ویتامینها بدن نیاز
و غیره
.
.

===================================
میلیونها تومن صرفه جویی در هزینه های خودرو و زندگی
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
.
جسارتاً و با عرض معذرت , آموزش توبه
علاقمندان لطفاً پیام خصوصی بدهید برای دریافت لینک آموزش توبه
.
قوانین و مقرراتِ گفتگو و تبادلِ نظر

silvermanhhh
09-05-2019, 12:01
روزه یکی از بدترین ظلم هاییه که یه ادم میتونه به بدن و سلامتیش بکنه،من حتی با رژیم های سنگین هم موافق نیستم،فقط باید ورزش رو بیشتر کرد همین

MXRX
09-05-2019, 14:11
نظر یه بنده خدای روزه دار در مورد فوائد ماه رمضان و روزه داری: با تحمل گرسنگی حال فقرا و گرسنگان رو درک میکنیم ،بعدش زخم معده و سنگ کلیه و صفرا میگیریم پس حال بیماران رو هم درک میکنیم . بعد در اثر گرسنگی ، عصبی و پرخاشگر میشویم، حال دیوانه ها رو هم میفهمیم! بعد موقع افطار آنقدر میخوریم که به مرز ترکیدن میرسیم و حال پولداران رو درک میکنیم و در آخر موقع خواب از شدت زیاد خوردن نمیتوانیم بخوابیم و تکان بخوریم که حال بارداران رو هم درک میکنیم !

italodance
09-05-2019, 21:07
نظر یه بنده خدای روزه دار در مورد فوائد ماه رمضان و روزه داری: با تحمل گرسنگی حال فقرا و گرسنگان رو درک میکنیم ،بعدش زخم معده و سنگ کلیه و صفرا میگیریم پس حال بیماران رو هم درک میکنیم . بعد در اثر گرسنگی ، عصبی و پرخاشگر میشویم، حال دیوانه ها رو هم میفهمیم! بعد موقع افطار آنقدر میخوریم که به مرز ترکیدن میرسیم و حال پولداران رو درک میکنیم و در آخر موقع خواب از شدت زیاد خوردن نمیتوانیم بخوابیم و تکان بخوریم که حال بارداران رو هم درک میکنیم !

احسنت جالب بود. بنده اعتقاد دارم انسان باید به عقل خویش و در زمان دوران خویش این موضوعات را درک و انتخاب کند. متاسفانه بعضی به دنیا می آیند و همش توی گذشته و سنت و کتاب گذشتگان به دنبال گذشته هستند که میان و میروند.
باید انسان با عقل خود تصمیم انتخابی بدون هیچگونه اجبار یا تشریفات را بگیرد نه با پیروی و عقل دیگران :n26:

SomeThink
09-05-2019, 21:34
احسنت بر شما مردم فهیم و بزرگ که با علم و آگاهی خودشون سعی دارن که واجب خدا رو حرام و مضر بدونن:n26:

aryamehr1368
10-05-2019, 00:27
احسنت بر شما مردم فهیم و بزرگ که با علم و آگاهی خودشون سعی دارن که واجب خدا رو حرام و مضر بدونن:n26:
واجب خدا یا ساخته ذهن بشر؟

aryamehr1368
10-05-2019, 00:33
سلام
.

راحت ترین راه برای کسبِ "موادِ انرژی زا(قند)" برای سلولها , خون هست که در حضور انسولین انجام میشه
.
آسان ترین راهِ تولیدِ انرژی در سلول هم "مواد قندی" هست
مواد نشاسته ای (کربوهیدرات ) مثل نان و سیب زمینی و برنج و ماکارونی هم میتونه تبدیل بشه به قند و قندِ خون رو بالا ببره و اگر به قند نیاز نبود برای انرژی سازی پس قند طبق فرایندهایی تبدیل به چربی میشه و انبار میشه در کبد و زیر پوست و غیره
حالا اگر فعالیتِ سلولها زیاد بشه مثلاً با کار سنگین یا ورزش سنگین و یا به علتِ نخوردنِ مواد قندی و نشاسته ای قند خون افت کنه واونوقت بدن میره سراغ ذخائر چربی برای تبدیل کردنشون به قند (سوخت)
البته اینها برای بدنِ سالم هست یعنی کبد و پانکراس و غده ها کارشون رو درست انجام میدند و بدن کمبود ویتامین و آب و هورمون نداره
.
علت لاغر شدنِ سریع دیابتی ها هم همینه
انسولینشون کم میشه و یا سلولهای بدنشون به انسولین مقاوم میشه
خونشون پر از مواد قندیه و بدون انسولین , قند نمیتونه وارد سلولها بشه مثل یک شهر که مردمش گرسنه اند و اطرافش پر از مواد غذایی هست ولی دروازه های شهر بسته هست
در نتیجه مردم اون شهر میزند سراغ انبارهای آذوفه
در دیابتیها و فردِ گرسنه هم بدن میره سراغ چربیها برای تولید قند از چربی پس هی لاغرتر میشند با وجودِ خوردنِ مواد قندی و مواد نشاسته ای زیاد
============================
اگر به هر دلیل مواد قندی و کربوهیدرات در خون کم بشه , بدن میره سراغ ذخیره های چربی
آدم روزه دار هم لاغر شدن یا نشدنش بستگی داره به میزانِ فعالیتش و میزانِ غذاهایی که از افطار تا سحر خورده و میزانِ سلامتِ بدنش

اگه بدنش سالم باشه و انرژی زیاد مصرف کنه و در خونش هم مواد قندیِ کافی نباشه پس از چربی استفاده میکنه برای تامین انرژی و وزنش کم میشه . اگر این مسئله هر روز اتفاق بیاقته , در پایان ماه مبارک رمضان میبینه وزنش کم شده
=================================
برعکسش هم صادق هست
یعنی اگر روزه دار از افطار تا سحر پرخوری کنه با مواد قندی و نشاسته ای و تحرُّکش هم کم باشه , وزنش میره بالا پس چربی بدنش زیاد میشه (به شرطی که مشکلی با ترشح انسولین و چربی سازی نداشته باشه )
در اونطرفِ آب, ماه مبارک رمضان , ماه پرخوری هست !!!!
مردم شیرینی فروشیها و سوپرمارکتها و قصابیها رو غارت میکنند !!!
فروش رستورانها خیلی بیشتر میشه
خیلیها چاقتر میشند در ماه مبارک
یکی از فواید روزه , گرسنه ماندن تا مدتی معین هست تا بدن از انبارهای چربیهایِ مانده مصرف کنه و تر و تازه بشه
دائماً سیر بودن زیان آور هست . دائماً گرسنه بودن هم همینطور
هیچکسی هم از پرخوری به سلامتی نرسیده . از بدخوری و روی هم خوری و هله هوله خوری هم همینطور
کمی لاغر بودن بهتر از چاق بودن هست
اگر چربی زیاد دارین پس به نفعتون هست که در روزه داری کاری کنین تا بدن , آهسته و بی ضرر از ذخائر چربی استفاده کنه و وزنتون آهسته و بی ضرر کم بشه.
=======================================

مهمترین موادی که بدن بهشون احتیاج داره :
آب سالم , هوای سالم , پروتئین , چربی , قند , ویتامین , املاح معدنی (نمکهای فلزی) , دسته ای از باکتریها (باکتریهای مفید) .
هر کدوم از اینها و انواعش و مقدارش و روش استفاده اش و مضرات و منفعتش رو اگر بخوایم توضیح بدیم , خیلی زیاد هست
علاقمندان باید خودشون برند دنبالش که الحمدلله امروزه دسترسی به منابع موثق و حتی تخصصی و فوق تخصصی خیلی آسان هست
مثلاً در گوگل بنویسید
شرایط آب سالم برای بدن

پروتئین بدن نیاز
چربی بدن نیاز
کربوهیدرات بدن نیاز
ویتامینها بدن نیاز
و غیره
.
.

.
جسارتاً و با عرض معذرت , آموزش توبه
علاقمندان لطفاً پیام خصوصی بدهید برای دریافت لینک آموزش توبه
.
دوست عزیز برای لاغر شدن هیچ احتیاجی به گرسنه موندن مثل روزه نیست من خودم از وزن 95 کیلو رسیدم به 86 کیلو یک دقیقه هم روزه نگرفتم فقط تنها کاری که کردم حجم غذام رو کم کردم و بعضی مواقع یه ورزشی هم کردم اونم نه مرتب ,روزه داران معمولا بعد افطار تمام وعده های نخورده رو یه دفعه میخورن که این نه تنها مفید نیست بیشتر به بدن آسیب میزنه ,رفیق خود من طبق نذری که مادر مرحومش کرده هر 30 روز رو میگیره و الان قرص ضد کلسترول هم میخوره پس این حرف شما هم که میگی میخوای لاغر شی روزه بگیر کاملا درست نیست

SomeThink
10-05-2019, 03:47
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

اگه فکر میکنی قرآن هم زایده ذهن بشره اون مساله دیگست:n27:

SomeThink
10-05-2019, 03:55
والا این دیدگاه و تاکید و تبلیغ آن سالهاست که در جامعه ما صورت می پذیرد. انگار بعد از افطار و خوردن بسیار تر هم مفید تر است.

عزیز کلا راه رو اشتباه رفتی

italodance
10-05-2019, 05:50
عزیز کلا راه رو اشتباه رفتی

میدونم منظورتونو اینه که آن ور سیاه چاله میبینند و این ور هنوز ماه رو با چشم میبینند. :n06: من هم سیاهچاله و آینده رو پیروی میکنم نه گذشته رو. 

SomeThink
14-05-2019, 00:49
پرفسور یوشینوری اُسومی دانشمند بزرگ ژاپنی که برنده جایزه نوبل شده

میدونید کشف کرده
مکانیسم اتوفاژی یا خودخواری سلولی

یعنی : تخریب و بازیافت اجزا سلول توسط خود سلول که در هنگام روزه گرفتن و گرسنگی طولانی رخ میده ...
در واقع ایشون کشف کرده که :
وقتی انسان بیش از ۹ ساعت گرسنه بمونه سلولهای سالم برای کسب انرژی و جبران کمبود غذا از سلولهای معیوب و توده‌های مستعد سرطان تغذیه می‌کنن
ثابت کرده این اتوفاژی، بسیاری از بیماری‌ها از جمله سرطان رو متوقف و حتی در موارد زیادی درمان میکنه

مدعیان عقب موندگی اسلام سلام :n09:

alireza hasdam
14-05-2019, 05:15
واجب خدا؟؟؟؟؟
از کجات داری اینحرفو در میاری؟؟
مگه ممکنه همچین چیزی اصلا؟؟

alireza hasdam
14-05-2019, 05:20
[QUOTE=SomeThink;9109242]

به نظرت زاییده چی میتونه باشه؟؟ همش حرفه توش حرفی که هیچ کمکی به بشریت نکرد به جز به بارآوردن جنگ و احمق هایی مثل داعش و فی امثالهم

italodance
14-05-2019, 06:18

میدونید کشف کرده

یعنی : تخریب و بازیافت اجزا سلول توسط خود سلول که در هنگام روزه گرفتن و گرسنگی طولانی رخ میده ...
وقتی انسان بیش از ۹ ساعت گرسنه بمونه سلولهای سالم برای کسب انرژی و جبران کمبود غذا از سلولهای معیوب و توده‌های مستعد سرطان تغذیه می‌کنن
ثابت کرده این اتوفاژی، بسیاری از بیماری‌ها از جمله سرطان رو متوقف و حتی در موارد زیادی درمان میکنه

منبع لینک اصلی را بدهید.

SomeThink
15-05-2019, 04:22
ماشالا سواد اینترنتیتون که کم نیست یکم سرچ کنین منبع چیه؟:n39:

silvermanhhh
15-05-2019, 05:13

اینا برا کسیه که سرطان داره،نه یه ادم سالم و سرحال بیاد خودشو نابود کنه با روزه,چرا همه چیزو با هم قاطی میکنید

italodance
15-05-2019, 07:30

سواد؟

کشف ایشان چه ربط به رمضان دارد؟ یعنی نام رمضان را عنوان کرده است؟

کاربر محترم از جهل دوری پردازید از بقیه دوستان میخواهم جواب چنین افرادی رو ندهند. صحبت با بی منطق و جهل اشتباست.

SomeThink
15-05-2019, 08:07
من هر منبع فارسی میزاشتم شما میگفتی دروغه...
تا اینجا قبول کردی که کشفش چیه درست؟
اگه انگلیسیت خوبه لینک کامل توضیحات ایشون رو بزارم که صراحتا به روزه اشاره کردن

SomeThink
15-05-2019, 12:39
چی شد جواب ندادی

mjx
15-05-2019, 12:52
[QUOTE=SomeThink;9109242]

به نظرت زاییده چی میتونه باشه؟؟ همش حرفه توش حرفی که هیچ کمکی به بشریت نکرد به جز به بارآوردن جنگ و احمق هایی مثل داعش و فی امثالهم

خوب کتابی رو نخونده نظر نده! در قران جان یک انسان برابر است با جان تمام بشریت و حرمت وجودش و ... که همین کافیه داعش رد بشه توسط خود قران.

SomeThink
15-05-2019, 19:34
این جماعت همینجورن وقتی مدرک هم نشون میدی فرار میکنن:n22:

alireza hasdam
16-05-2019, 03:07
[QUOTE=alireza hasdam;9109728]

خوب کتابی رو نخونده نظر نده! در قران جان یک انسان برابر است با جان تمام بشریت و حرمت وجودش و ... که همین کافیه داعش رد بشه توسط خود قران.

ببین بچه جون تو با یک بچه مدرسه ای حرف نمیزنیا منی که جلوت وایستادم ده ها ساله دارم کتابای جامعه شناسیو روانشناسی میخونم حداقل با حرفات خودتو برده جلوه نده پسر خوب کجا عدالت هست؟؟؟؟ عدالت چیه اصلا یه عده چپاوول گر اون بالا نشستن بعضیاشون فقط ادمای درستی هستن که دارن پول نفتو دو لپی میخورن اسم اینو میزاری عدالت؟؟ اگه انسانها یکسان آفریده شدند پس چرا یه عده دارن دیکتاتوری میکنن؟؟ من نمیخوان شانتو بیارم پایین اما طرز تفکرت مثل برده هاست کسایی که تابع صاحباشونن تا بهشون ماهی دو سه میلیون بدند و کار اداریشونو واسش نگه دارن البته تقصیر تو نیست شاید شستشوی مغزی بهت دادن اما شایدن از نژاد همینایی که داری بت پرستی مدرن اونم به یک چهاردیوار به نام خانه خدا رو ترویج میدی اما هرکی که هستی حواستو جمع کن داری چی میگی چون من واسه لام تا کامت جواب دارم....

alireza hasdam
16-05-2019, 03:08
[QUOTE=alireza hasdam;9109728]

ببین بچه جون تو با یک بچه مدرسه ای حرف نمیزنیا منی که جلوت وایستادم ده ها ساله دارم کتابای جامعه شناسیو روانشناسی میخونم حداقل با حرفات خودتو برده جلوه نده پسر خوب کجا عدالت هست؟؟؟؟ عدالت چیه اصلا یه عده چپاوول گر اون بالا نشستن بعضیاشون فقط ادمای درستی هستن که دارن پول نفتو دو لپی میخورن اسم اینو میزاری عدالت؟؟ اگه انسانها یکسان آفریده شدند پس چرا یه عده دارن دیکتاتوری میکنن؟؟ من نمیخوان شانتو بیارم پایین اما طرز تفکرت مثل برده هاست کسایی که تابع صاحباشونن تا بهشون ماهی دو سه میلیون بدند و کار اداریشونو واسش نگه دارن البته تقصیر تو نیست شاید شستشوی مغذی بهت دادن اما شایدم از نژاد همینایی که داری بت پرستی مدرن اونم به یک چهاردیوار به نام خانه خدا رو ترویج میدی اما هرکی که هستی حواستو جمع کن داری چی میگی چون من واسه لام تا کامت جواب دارم....

silvermanhhh
16-05-2019, 03:21
[QUOTE=mjx;9109927]

ببین بچه جون تو با یک بچه مدرسه ای حرف نمیزنیا منی که جلوت وایستادم ده ها ساله دارم کتابای جامعه شناسیو روانشناسی میخونم حداقل با حرفات خودتو برده جلوه نده پسر خوب کجا عدالت هست؟؟؟؟ عدالت چیه اصلا یه عده چپاوول گر اون بالا نشستن بعضیاشون فقط ادمای درستی هستن که دارن پول نفتو دو لپی میخورن اسم اینو میزاری عدالت؟؟ اگه انسانها یکسان آفریده شدند پس چرا یه عده دارن دیکتاتوری میکنن؟؟ من نمیخوان شانتو بیارم پایین اما طرز تفکرت مثل برده هاست کسایی که تابع صاحباشونن تا بهشون ماهی دو سه میلیون بدند و کار اداریشونو واسش نگه دارن البته تقصیر تو نیست شاید شستشوی مغذی بهت دادن اما شایدم از نژاد همینایی که داری بت پرستی مدرن اونم به یک چهاردیوار به نام خانه خدا رو ترویج میدی اما هرکی که هستی حواستو جمع کن داری چی میگی چون من واسه لام تا کامت جواب دارم....

بابا این حالش خرابه بیخیالش شو،ماهی دوزار میزارن کف دستش هوایی شده

alireza hasdam
16-05-2019, 03:22
من نمیخوام حرف بزنم اما یه عده دارن شورشو درمیارن مثل اینکه توقع دارن مردم قرن 21 بیان اصول 1400 سال پیشو باور کنن.
من تحقیقات زیادی کردم راجب این کتاب قران این نوشته ها توسط فردی نوشته شده که تحت تاثیر کتابای دانشمندانی که میومدن عربستان و یا کتاباشون به دستش میرسیده و اگه چیز علمیی دیدید داخلش مطمعن باشید از همینا نشئت گرفته اگه دوست دارید بیشتر راجبش بدونید برید کتاب نقد قرآن از دکتر سها رو بخونید و کلاهتونو قاضی کنید من اسپارتاکوس قرن 21 ام دارم آزادی فکری و شکستن بند تعصباتی که شمارو برده کرده رو میدم واسه من فرقی نداره تو این راه بمیرم یا موفق بشم مهم اینه تلاشمو بکنم برای عذالت میان قومیت ها و جلو گیری از تبعیض تبعیضی که قرآن بوجود آورده که میگه یه کافر نجسه هاهاها

alireza hasdam
16-05-2019, 03:35
[QUOTE=alireza hasdam;9110027]

داداش دیگه کافیه ناموسا به اینا رو بدیم پررو میشن. ما اومدیم اینجا به اطلاعاتمون اضافه کنیم و بیشتر بدونیم به هم کمک کنیم بعد یه عده میان حرفایی میزنن که پایه اساسش روی هزلیات و توهماته

mjx
16-05-2019, 11:14
[QUOTE=mjx;9109927]

خوب بابا بزرگ!!

اینهمه کتاب خوندی ظاهرا همش روخوانی بوده!! تفکر و تعقل این وسط نبوده!

بالاخره استدلال نفی کننده حرف من کو؟؟!!

سفسطه جواب نمیده اول جوابی داری به اون یک خطی که نوشتم جواب بده! بعدش ببینیم چی میشه.

mjx
16-05-2019, 11:17
[QUOTE=alireza hasdam;9110027]

چه کسی ماهی دوزار میزاره کف دست من؟

این تهمتت میتونه برات گرون تموم بشه طبق قانون اساسی کشور ایران.

ولی از اونجایی که مزدور بی جیره مواجب(شایدم با جیره مواجب!) یا اصلا در ایران نیستی! پاسخت حماقت خودته پاسخ خاصی نیاز نیست.

SomeThink
16-05-2019, 14:10
[QUOTE=alireza hasdam;9110029]من نمیخوام حرف بزنم اما یه عده دارن شورشو درمیارن مثل اینکه توقع دارن مردم قرن 21 بیان اصول 1400 سال پیشو باور کنن.
من تحقیقات زیادی کردم راجب این کتاب قران این نوشته ها توسط فردی نوشته شده که تحت تاثیر کتابای دانشمندانی که میومدن عربستان و یا کتاباشون به دستش میرسیده و اگه چیز علمیی دیدید داخلش مطمعن باشید از همینا نشئت گرفته اگه دوست دارید بیشتر راجبش بدونید برید کتاب نقد قرآن از دکتر سها رو بخونید و کلاهتونو قاضی کنید من اسپارتاکوس قرن 21 ام دارم آزادی فکری و شکستن بند تعصباتی که شمارو برده کرده رو میدم واسه من فرقی نداره تو این راه بمیرم یا موفق بشم مهم اینه تلاشمو بکنم برای عذالت میان قومیت ها و جلو گیری از تبعیض تبعیضی که قرآن بوجود آورده که میگه یه کافر نجسه هاهاها[/QUOTE

:16::16::16:

SomeThink
16-05-2019, 15:27
جالبه آقای italodance که فرار کرد شما ادامه بحث رو میدی؟ :n10:

silvermanhhh
16-05-2019, 18:27
[QUOTE=silvermanhhh;9110028]

ولی از اونجایی که مزدور بی جیره مواجب(شایدم با جیره مواجب!) یا اصلا در ایران نیستی! پاسخت حماقت خودته پاسخ خاصی نیاز نیست.

تو خیلی کله گنده ای بیا از من بخاطر تهمت شکایت کن،بخام از تویه مشنگ بترسم که تو این اوضاع خراب کلام پس معرکست
مزدور بی جیره خخخخ،تو حالت خرابه خیلیم خرابه،یا زیاد خوردی نمیدونی داری چی میگی،یا صرفا یه بچه ای جو گرفتت
حالا عکس شناسنامم گذاشتم بازم اصرار داره ک من ایران نیستم،اخه نفهم من اونو اب بودم شناسنامه بی ارزش برا چیم بود ،برو دواتو بخور

silvermanhhh
16-05-2019, 18:31
جالبه آقای italodance که فرار کرد شما ادامه بحث رو میدی؟ :n10:

کسی فرار نکرده حاجی،حرفی برا زدن نیست ،بحثیه که تمامی نداره،منتها شما داری کشش میدی

SomeThink
16-05-2019, 19:14
کسی فرار نکرده حاجی،حرفی برا زدن نیست ،بحثیه که تمامی نداره،منتها شما داری کشش میدی

عزیزم پس چرا وقتی حرف مدرک میشه بحث ناتموم میمونه؟
نمیشه که یه سنگی پرت کنی بعد فرار کنی که:n27:

italodance
16-05-2019, 19:44
عزیزم پس چرا وقتی حرف مدرک میشه بحث ناتموم میمونه؟
نمیشه که یه سنگی پرت کنی بعد فرار کنی که:n27:

آقا سلام خوبی؟!

عزیز کدوم مدرک چی؟ شما لینک معرفی این فرد را دادی؟ درسته؟ لینک ویکیپدیا بود فکر کنم. من گفتم چه ربطی به رمضان داره؟ یا ایشان نامی از رمضان خودشان برده اند؟ یعنی روحشان از لغت Ramadan مطلع و این لغت را نام برده اند؟
شما تاپیک من را خوندید؟! تو مجله ایرانی این مقاله موضوع تاپیک چاپ شده اصلا بحث خارج و آدم خارجی نیست.

alireza hasdam
17-05-2019, 10:46
[QUOTE=silvermanhhh;9110028]

ببین بجای شکایت از اون برو خودتو بکشاااا مشخصه تو جیره خور همونایی دیگه چرا عارت میشه؟؟؟ هان؟

mjx
17-05-2019, 11:04
[QUOTE=mjx;9110054]

ببین بجای شکایت از اون برو خودتو بکشاااا مشخصه تو جیره خور همونایی دیگه چرا عارت میشه؟؟؟ هان؟

خوب بابا بزرگ!!

اینهمه کتاب خوندی ظاهرا همش روخوانی بوده!! تفکر و تعقل این وسط نبوده!

بالاخره استدلال نفی کننده حرف من کو؟؟!!

سفسطه جواب نمیده اول جوابی داری به اون یک خطی که نوشتم جواب بده! بعدش ببینیم چی میشه.

mjx
17-05-2019, 11:06
[QUOTE=mjx;9110054]

جواب برو پیدا کن! حالا سفسطه و مغلطه و هجو و ... هر چی بود جناب دانشمند برو برای ادعاهات یه توجیهی پیدا بکن ببینیم چی هست اصلا!

SomeThink
17-05-2019, 12:28
آقا سلام خوبی؟!

عزیز کدوم مدرک چی؟ شما لینک معرفی این فرد را دادی؟ درسته؟ لینک ویکیپدیا بود فکر کنم. من گفتم چه ربطی به رمضان داره؟ یا ایشان نامی از رمضان خودشان برده اند؟ یعنی روحشان از لغت Ramadan مطلع و این لغت را نام برده اند؟
شما تاپیک من را خوندید؟! تو مجله ایرانی این مقاله موضوع تاپیک چاپ شده اصلا بحث خارج و آدم خارجی نیست.

سلام
من چکار اسم تاپیک دارم درباره این آقا داشتیم بحث میکردیم که شما گفتی مدرک منم گفتم اگه انگلیسیت خوبه سایت معرفی کنم شما قبول میکنی؟؟؟

alireza hasdam
17-05-2019, 17:22
[QUOTE=alireza hasdam;9110187]

جواب برو پیدا کن! حالا سفسطه و مغلطه و هجو و ... هر چی بود جناب دانشمند برو برای ادعاهات یه توجیهی پیدا بکن ببینیم چی هست اصلا!

ببین اقای برده شما حرف هایی که من میزنمو نمیخونی من دربرار کتاب قرآن کتاب نقد قرآن رو آوردم که اگه چشمای بستت ببینه بعد از پست من بود.
گذشته از همه این چیزا شما قرآنو چی دیذی؟؟ که به عنوان یه کتاب علمی و عامل بوجود اومدن دنیا قبولش داری و اسمشو میزاری حرف خدا؟؟ چه کسی میاد اینو قبول میکنه که یه آقایی اون زمان با خدا حرف میزده؟؟ این نهایت حماقته پسر منطقی تر از این دلیل؟؟
حالا کن میام به بت پرستی مدرن هم دامن میزنم چون نمیتونی جوابی بیاری حرفای تکراری چرا میزنی؟؟ اگه بهت تربیت درست داده باشن حرفای منو متوجه میشی و منطق رو داخلش پیدا میکنی باز هم میگم و اگه اینبار جوابای همیشگی بدی که حرفای من متطقی نیست جوابتو نمیدم چون مشخصه مثل بچه های دوساله گیر کردی چه جوابی بدی؛ مگه ممکنه که خدا بیاد با یه نفر حرف بزنه مثل محمد و با یک نفر دیگه حرف نزنه؟؟؟ مگه ممکنه قرآن بگه بت پرستی نکنید و خودش مردمو مجبور به بت پرستی به یه چهاردیواری به نام خانه خدا بکنه؟؟؟ مگه ممکنه یه نویسنده به اسم محمد که رهبر شماست بیاد بگه بهشتی و جود داره با اینکه سفر در زمان ممکن نیست؟؟؟ مگه ممکنه به هفت طبقه اسمان پرواز کنه روی بال یک فرشته اونم توی یک شب؟؟ اگه با سرعت نور هم میرفت نمیتونست تازه با سرعت نور اگه حرکت بکنی بدنت متلاشی میشه!! نکنه میخوای بگی اون قدرت ماورایی داشته؟؟ که ماورا و چنین قدرت هایی توسط علم قطعا رد شده و منطقی نیست؟؟؟ بازم بگم؟؟؟؟؟؟

alireza hasdam
17-05-2019, 17:30
وقتی یه عده برده جیره خور قلم به مزد بریزن تو تایپیک علمی کلا همین میشه همش حرف های دینی و تعصبی انگار کلاس انسانیه، مدیریت انجمن باید رد این ادمارو از اینجا پاک کنه تا اینقدر حرف مفت نشنویم

mjx
17-05-2019, 20:49
[QUOTE=mjx;9110189]

ببین اقای برده شما حرف هایی که من میزنمو نمیخونی من دربرار کتاب قرآن کتاب نقد قرآن رو آوردم که اگه چشمای بستت ببینه بعد از پست من بود.
گذشته از همه این چیزا شما قرآنو چی دیذی؟؟ که به عنوان یه کتاب علمی و عامل بوجود اومدن دنیا قبولش داری و اسمشو میزاری حرف خدا؟؟ چه کسی میاد اینو قبول میکنه که یه آقایی اون زمان با خدا حرف میزده؟؟ این نهایت حماقته پسر منطقی تر از این دلیل؟؟
حالا کن میام به بت پرستی مدرن هم دامن میزنم چون نمیتونی جوابی بیاری حرفای تکراری چرا میزنی؟؟ اگه بهت تربیت درست داده باشن حرفای منو متوجه میشی و منطق رو داخلش پیدا میکنی باز هم میگم و اگه اینبار جوابای همیشگی بدی که حرفای من متطقی نیست جوابتو نمیدم چون مشخصه مثل بچه های دوساله گیر کردی چه جوابی بدی؛ مگه ممکنه که خدا بیاد با یه نفر حرف بزنه مثل محمد و با یک نفر دیگه حرف نزنه؟؟؟ مگه ممکنه قرآن بگه بت پرستی نکنید و خودش مردمو مجبور به بت پرستی به یه چهاردیواری به نام خانه خدا بکنه؟؟؟ مگه ممکنه یه نویسنده به اسم محمد که رهبر شماست بیاد بگه بهشتی و جود داره با اینکه سفر در زمان ممکن نیست؟؟؟ مگه ممکنه به هفت طبقه اسمان پرواز کنه روی بال یک فرشته اونم توی یک شب؟؟ اگه با سرعت نور هم میرفت نمیتونست تازه با سرعت نور اگه حرکت بکنی بدنت متلاشی میشه!! نکنه میخوای بگی اون قدرت ماورایی داشته؟؟ که ماورا و چنین قدرت هایی توسط علم قطعا رد شده و منطقی نیست؟؟؟ بازم بگم؟؟؟؟؟؟

وقتی یه عده برده جیره خور قلم به مزد بریزن تو تایپیک علمی کلا همین میشه همش حرف های دینی و تعصبی انگار کلاس انسانیه، مدیریت انجمن باید رد این ادمارو از اینجا پاک کنه تا اینقدر حرف مفت نشنویم

بسیار عالی!!!

خوب مدعی که تو باشی و خیلی هم بابابزرگی! و کتاب خون! و دانشمند! مدعی شدی داعش نتیجه اموزه قران هست.

من هم خیلی راحت ردش کردم! که قران جان یک انسان رو برابر جان تمام بشریت میدونه. خیلی خوب اینهمه سفسطه نوشتی یک جمله هم اگر میتونی در رد ادعای من بنویس!

اگر هم نمیتونی خوب برو حداقل یک توجیح پیدا بکن! این مهملات چیه مینویسی؟!! تنها چیزی که ازش سر در نمیاری بحث منطقی و استدلال و علمی هست!!

دیگه سفسطه و مهملات ننویس یک جمله بنویس که ادعایی که کردی و رد شده. استدلالت برای حداقل توجیحش چیه؟؟؟؟

alireza hasdam
18-05-2019, 17:38
[QUOTE=alireza hasdam;9110217]

بسیار عالی!!!

خوب مدعی که تو باشی و خیلی هم بابابزرگی! و کتاب خون! و دانشمند! مدعی شدی داعش نتیجه اموزه قران هست.

من هم خیلی راحت ردش کردم! که قران جان یک انسان رو برابر جان تمام بشریت میدونه. خیلی خوب اینهمه سفسطه نوشتی یک جمله هم اگر میتونی در رد ادعای من بنویس!

اگر هم نمیتونی خوب برو حداقل یک توجیح پیدا بکن! این مهملات چیه مینویسی؟!! تنها چیزی که ازش سر در نمیاری بحث منطقی و استدلال و علمی هست!!

دیگه سفسطه و مهملات ننویس یک جمله بنویس که ادعایی که کردی و رد شده. استدلالت برای حداقل توجیحش چیه؟؟؟؟

آفرین داری رام میشی، خب بریم سراغ داعش و دلیل حرف من (داعش زاییده قرآنه) ؛ خب طرز تفکر داعش اونطوری که توی اخبار معتبر میبینیم چی هست؟؟ اینه؛ اونها مسلمانن یعنی تسلیم قرآن خب به بهشت و جهنمم اعتقاد دارن و مثل همه مسلمانا میگن کافر نجسه، و باید بهش گفت بیا به این دین و اگه نیومد بکشینش و زناشون رو به بردگی بگیرید این حرف تو قرآن بهش اشاره شده همه قرآن خونا هم میدونن خب همین نشان دهنده اینه که اونها به دلیل حرف های قرآن دارن کشت و کشتار میکنن البته قبلش نوید میدن که باید مسلمان شی و اگه طرز گوش نداد میکشنش چون الان خیلیا دارن بهشون ملحق میشن حتی مسیحیان پس اونا دارن طبق گفته های قرآن پیش میرن.
حالا فهمیدی چرا میگم قرآن اونارو بوجود آورده؟؟؟
حالا به حرف تو هم دامن بزنم که میگی قرآن میگه همه باهم یکسانن!!! اگه یکسانن چرا داره میگه کافر نجسه و کافر رو همتراز با سگ میدونه چون سگ از انسان پایین تره طبق گفته های قرآن که میگه انسان اشرف مخلوقاته، خلاصه تکلیف قرآن معلوم نیست

mjx
18-05-2019, 18:33
[QUOTE=mjx;9110236]

آفرین داری رام میشی، خب بریم سراغ داعش و دلیل حرف من (داعش زاییده قرآنه) ؛ خب طرز تفکر داعش اونطوری که توی اخبار معتبر میبینیم چی هست؟؟ اینه؛ اونها مسلمانن یعنی تسلیم قرآن خب به بهشت و جهنمم اعتقاد دارن و مثل همه مسلمانا میگن کافر نجسه، و باید بهش گفت بیا به این دین و اگه نیومد بکشینش و زناشون رو به بردگی بگیرید این حرف تو قرآن بهش اشاره شده همه قرآن خونا هم میدونن خب همین نشان دهنده اینه که اونها به دلیل حرف های قرآن دارن کشت و کشتار میکنن البته قبلش نوید میدن که باید مسلمان شی و اگه طرز گوش نداد میکشنش چون الان خیلیا دارن بهشون ملحق میشن حتی مسیحیان پس اونا دارن طبق گفته های قرآن پیش میرن.
حالا فهمیدی چرا میگم قرآن اونارو بوجود آورده؟؟؟
حالا به حرف تو هم دامن بزنم که میگی قرآن میگه همه باهم یکسانن!!! اگه یکسانن چرا داره میگه کافر نجسه و کافر رو همتراز با سگ میدونه چون سگ از انسان پایین تره طبق گفته های قرآن که میگه انسان اشرف مخلوقاته، خلاصه تکلیف قرآن معلوم نیست

همون اولش گفتم کتابی رو نخوندی در بارش نظر نده!! که تعصباتت گل کرد!

کافر حربی رو طبق اموزه قران میشه باهاش جنگ کرد یعنی کسی که علیهت از سلاح استفاده بکنه. جایی از قران نگفته راه بیفت سر مردم رو ببر.

داعش اهل سنت و اهل تشیع و اهل کتاب رو هم میکشت که هیچکدوم رو نمیشه با قران مطابقت داد!

در ثانی ویدیو کلیپهای داعش میگه ایرانی اگر شهادتین هم بگه باز باید کشتش اینهم حتما از اموزه های قرانه که کسی که شهادتین رو میگه بازم باید کشتش!!!

قران حرمت جان انسانها رو مشخص کرده ولی خوب همانطور که در همه کشورهای دنیا بر خلاف ژستی که میگیرن تبعیض قائل هستند بر حسب اعتقادات و نژاد و ....

قران به جای نفاق و دورویی از جنس انسانها. تکلیف رو با کافران و اهل کتاب در یک جامعه مشخص کرده. البته نه توهما تی که امثال جنابت نسبت میدین!! هر کسی حقیقت جو بود تشریف میبره مطالعه میکنه!

در مورد موارد ریز فقهی(کافر مساوی سگ هست و ....) هم دقیقا از قران ایه بیار اینی که قران خونها میدونن!!! دلیل و استدلال نیست! فرافکنی هست.

alireza hasdam
18-05-2019, 22:17
اگه داعش مسلمان نیست پس چرا داره کتاب مقدسشو قرآن خطاب میکنه؟؟
نکنه مبخوای بگی چندتا قرآن وجود داره؟؟؟
داعش میگه من طبق قرآن عمل میکنم، و خیلی هم قبولش داره این مشخصه و نمیشه ردش کرد، به هیچ عنوان.
شما بحثی میکنی که بی معنیه چون قرآن ارزش نداره که من راجبش حرف بزنم کتابی که بت پرستی مدرن رو و تبعیض افکاری قاعل بشه به مفت نمی ارزه چون داره میگه هرکی مثل پیرو های من نباشه مساوی با سگه، این نهایت بی احترامیه واقعا وقتی یه کتاب مرجع سبک زندگی بیاد همچین حرفی بزنه بهتره بگم حرف مفتی بیاد بزنه واقها پیرو هاش از احمق ترین افرادن و ممکنه خیلی هم بیشعور تر از بار معنایی کتاب باشند پس نتیجع میگیرم تو بی شعوری بیش نیستی و داری به میلیارد ها نفر با دینت قوحش میدی و طبق عقایدت میکی اگه مسلمون نیستید پس مثل سگ نجسید و سگید.....
با این وجود بی اززش تر از اونی که جوابتو بدم

mostafa_1366
18-05-2019, 23:00
داعش میگه من طبق قرآن عمل میکنم، و خیلی هم قبولش داره این مشخصه و نمیشه ردش کرد، به هیچ عنوان.
شما بحثی میکنی که بی معنیه چون قرآن ارزش نداره که من راجبش حرف بزنم کتابی که بت پرستی مدرن رو و تبعیض افکاری قاعل بشه به مفت نمی ارزه چون داره میگه هرکی مثل پیرو های من نباشه مساوی با سگه، این نهایت بی احترامیه واقعا وقتی یه کتاب مرجع سبک زندگی بیاد همچین حرفی بزنه بهتره بگم حرف مفتی بیاد بزنه واقها پیرو هاش از احمق ترین افرادن و ممکنه خیلی هم بیشعور تر از بار معنایی کتاب باشند پس نتیجع میگیرم تو بی شعوری بیش نیستی و داری به میلیارد ها نفر با دینت قوحش میدی و طبق عقایدت میکی اگه مسلمون نیستید پس مثل سگ نجسید و سگید.....

یه بار پستهای خودت رو از اول مرور کن چیزی بجز توهین و تمسخر و توش نمی بینی. ادعات میشه که هزاران کتاب خوندی ولی تنها کتابی که ازش اسم میبری کتاب نقد قرانه البته اگه بشه اسمش رو کتاب گذاشت فکر کنم تو عمرت همین یه کتاب رو خوندی و همه مطالبش رو هم احتمالا مثل وحی منزل قبول داری و احتمال هم نمیدی ممکنه غلط باشه و یا طرف مقابل جوابی برای مطالب اون کتاب داشته باشه. حالا خودت یکم فکر کن شما متعصب تر هستید یا اونی که به قرآن باور داره؟ چون اون باور مند به قرآن حداقل یه بار کتاب نقدر قرآن رو خونده و براش جوابی نوشته اما شما چی؟
جالبه از داعش هم حرف میزنید این داعشی ها هم چند نفر مثل شما هستن از مریخ نیومدن مطمئنم همین شما با این طرز فکری که دارید اگه اسلحه دستتون بیوفته روی داعش رو سفید میکنید.

mjx
18-05-2019, 23:07

داعش هم متعصبی هست مثل خودت! من دنبال استدلال هستم سوزنت گیر کرده رو کافر و سگ و ... فکر هم میکنی به یک اصل مسلم رسیدی! خوب آیه کافر و اهل کتاب و ... هم سگ هستن رو بیار ما هم از جهل خارج بشیم!

جواب قبلی رو ندادی که بالاخره تناقض امر قران بر حرمت جان انسان با عمل داعش چی میشه؟؟!

من بچه سال نیستم باهات گرگم به هوا بازی بکنم!

هر موقع استدلال عقلی تونستی دو کلمه بنویسی بهت جواب میدم وگرنه تو هم خوش باشی!

SomeThink
19-05-2019, 04:06
تعجبم از بعضی هاست که دارن وقتشونو برای کسایی حروم میکنن که حرفاشون حتی ارزش جواب دادن نداره
از زمان بوجود اومدن بشریت تا قیام قیامت افراد نابخرد و نادان وجود داشتن و دارن شما هی توضیح بده ولی اینا آینه دلشون سیاهه فکر و عقلشونم بستن دیگه جایی برای پذیرش حرفای بقیه ندارن

جهل و غرور را به هم پیوند است!
نادان به گمان خویش دانشمند است

aryamehr1368
19-05-2019, 10:46

میدونید کشف کرده

بله درسته همیشه سیر نبودن خیلی خوبه منم امتحان کردم ولی اینکه 16 ساعت بی آب و غذا باشی مخصوصا بدون آب به جز توهمات هیچی نیست به خصوص که رسم اعراب قبل اسلامو بکنی دین و تخطی از اونو با آتش جهنم و این خزعبلات فاطی کنی و برای نابود کردن کلیه و کبد خودت مجازات بهشت وعده بدی ,راستی یه سوال چرا ماه رمضون 30 تا 40 درصد جرمها کم میشه یعنی مومنین روزه دار کم تر خلاف میکنن؟:n02:

SomeThink
19-05-2019, 11:24
نه عزیزم بعضی از مجرمین که ذره ای حیا براشون مونده و هنوز تمام اعتقاداتشونو زیر پا نذاشتن جرم نمیکنن
ضمنا شمایی که حتی یک بار روزه نگرفتی چطور میگی به کبد و کلیهذفشار میاد؟ اصلا کار هرکدومشونو توی بدن میدونی؟ عزیزم با مستندات حرف بزن وگرنه هرکسی میتونه دهنشو باز کنه و صدا تولید کنه
مطلب علمیه نمیتونی جواب بدی خودتو قاطی نکن

shaahani
19-05-2019, 11:29
یک ویدیو کلیپ کوتاه در مورد روزه

aryamehr1368
19-05-2019, 15:30
نه عزیزم بعضی از مجرمین که ذره ای حیا براشون مونده و هنوز تمام اعتقاداتشونو زیر پا نذاشتن جرم نمیکنن
ضمنا شمایی که حتی یک بار روزه نگرفتی چطور میگی به کبد و کلیهذفشار میاد؟ اصلا کار هرکدومشونو توی بدن میدونی؟ عزیزم با مستندات حرف بزن وگرنه هرکسی میتونه دهنشو باز کنه و صدا تولید کنه
اگه منظو.رت اینه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] منبع معتبر و علمی قشنگ خودت با چشم بخون نه با جای دیگه (و همچنین اتوفاژ بصورت نرمال باعث از بین رفتن سلولهای زائد یا نیمه مرده میشود که برای از بین بردن تومورها و غذه های سرطانی مفید است و در صورت گرسنگی برای چندین ساعت در طول روز میتوان گفت راه برای ایجاد تومورها و غده های سرطانی در بدن مسدود میشود و سلامت جسمی تا حدودی تضمین میشود. [۳] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ite_note-3) )نه اسمی از گرسنگی طولانی مدت آورده نه اسمی از تشنگی آورده حالا تو پول گرفتگی دینو زورکی تو نت جار بزنی بحث دیگه ایه ,در ضمن بله منم متاسفانه روزه گرفتم به جز شن ریزه کلیه هیچ چیز دیگه ای نصیبم نشد مجرمی هم که ذره ای وجدان داشته باشه دیگه مجرم نیست حتما ژاپنی ها یا سوئدی ها بر خلاف کشورهای مسلمان اینقدر جرم و جنایت توشون کمه حتما همه روزه میگیرن:n02:

aryamehr1368
19-05-2019, 15:39
جواب قبلی رو ندادی که بالاخره تناقض امر قران بر حرمت جان انسان با عمل داعش چی میشه؟؟!

عزیز من قران خودش پر از تنقاضه از اون ور همین حرمت جان رو داره و از یک طرف میگه اشدائ علی الکفار رحما بینهنم با این آیه چند ملیون انسان فقط به خاطر تفاوت عقاید کشته شدن و جالبش اینه اکثرشون هم مسلمان بودن از همون جنگ جمل تا جنگ حسین و یزید تا همین الان داعش و س پاه طالبان در افغانستان بوکوحرام القاعده و غیره خودت برو نگاه ببین کشته های دو طرف چه دینی داشتن ؟در زمان جنگ های صلیبی هم مسیحیان همینطور مثل الان مسلمانان بودن و موقعی که کلیسا قدرتش رو از دست داد و فرهنگ و سواد اونها به جای خرافه پرستی و ملا پرستی زیاد شد سالهاست که با صلح دارن زندگی میکنن

B3HZ@D
19-05-2019, 15:55

مثل اینکه این مطلب بدجوری به مذاقتون خوش اومده ولی بهتره اینو در نظر بگیرین که همون علمی که شما بهش آویزون شدین برای حمایت و به حق نشون دادن دینتون بارها گفته که نخوردن آب به بدن و سلامتی صدمات زیادی میزنه .
در ضمن این مطلب هیچ اسمی از ننوشیدن آب نیاورده و فقط در مورد ناشتا بودن و نخوردن غذاست و هیچ ارتباطی هم با روزه نداره.

یکی از اقوام ما هم مثل شماست و بدجوری توی این زمینه از دینش حمایت میکنه ولی از اونجایی که دکتر داروسازه بخوبی از صدماتی که ننونشیدن آب به بدن میزنه مطلع است و برای همین هیچ وقت روزه نمیگیره .

به شما هم بشدت توصیه میشه مطالبی که در مورد احتیاج شدید بدن به نوشیدن آب در طی روز هست مطالعه کنین تا متوجه بشین که ما در طی روز حتا کمتر از نیاز بدنمون داریم آب می نوشیم .
روزه و محروم کردن بدن از آب که دیگه جای خود داره .

برام جالبه که مذهبیون وقتی که به نفعشون نیست عنوان میکنن که مغز ما محدوده و علم هم کامل نیست و نمیتونه در مورد دستورات آسمانی و قواعد دینی نظر بده .
ولی هر جا که کارشون لنگ باشه از علم مایه میذارن !!!

هلاک این منطق هستم .

SomeThink
19-05-2019, 16:14
من اینو میگم که بعد از 1400 سال از گذشت اسلام دانشمندان دارن چیزایی رو کشف میکنن که اون موقع به ما توصیه شده بود پس نمیشه حتی اسلام رو با کشفیات حال حاضرم مقایسه کرد
ننوشیدن آب هم بخش دیگشه چه بسا چند وقت دیگه مراکز تحقیقاتی و دانشمندان دیگه به این موضوع پی ببرن
اسلام رو دست کم نگیرید

SomeThink
19-05-2019, 16:17

ببخشید مغذ من محدوده یکم میشه توضیح بدی؟
ازش دفاع میکنه ولی چون میدونه ضرر داره روزه نمیگیره؟؟؟ :n36:

aryamehr1368
19-05-2019, 19:07
منم اگه حقوق ماهیانه داشتم از عقلم کار نمیکشیدم :n02:

SomeThink
19-05-2019, 19:22
والا فقط بلدید حرف بیربط بزنید
یه طور دروغ بگید که بشه باور کرد:n37:

aryamehr1368
19-05-2019, 22:31
دوست گرامی بدون توهین هم میشه جواب داد اونی که حقوق میگیره برای ماست مالی چیزی رو عوض نمیکنه اعقادات هرکس سرجاشه دیگه گذشت اون زمون که مردم همه میرفتن مسجد امروز همسایمون که معلمه میگفت زنگ تفریح هیچ دانش آموزی ندیدم روزه بگیره و تک و توک روزه بودن ولی زمان دانش آموزی ما اکثرا روزه میگرفتن خوب این نشون میده اسلام داره فقط با پول زنده میمونه و جوونها کم کم دارن ازش دور میشن مثل زمان قبل اسلام که در ایران بخاطر حکومت دینی ساسانیان (دین رسمی زرتشت)اکثر مردم مسیحی شدن و پشت حکومت رو در مقابله با اعراب خالی کردن :n01:

mjx
22-05-2019, 01:04
عزیز من قران خودش پر از تنقاضه از اون ور همین حرمت جان رو داره و از یک طرف میگه اشدائ علی الکفار رحما بینهنم با این آیه چند ملیون انسان فقط به خاطر تفاوت عقاید کشته شدن و جالبش اینه اکثرشون هم مسلمان بودن از همون جنگ جمل تا جنگ حسین و یزید تا همین الان داعش و س پاه طالبان در افغانستان بوکوحرام القاعده و غیره خودت برو نگاه ببین کشته های دو طرف چه دینی داشتن ؟در زمان جنگ های صلیبی هم مسیحیان همینطور مثل الان مسلمانان بودن و موقعی که کلیسا قدرتش رو از دست داد و فرهنگ و سواد اونها به جای خرافه پرستی و ملا پرستی زیاد شد سالهاست که با صلح دارن زندگی میکنن

شله قلم کار سفسطه!

خوب این اروپای بدون مسیحیت یا دور از مسیحیت!! در همین قرن بیستم چند میلیون انسان رو به کشتن داد؟؟؟

از قضا من از شما و دوستانتون بهتر بلدم سفسطه بکنم ولی خوب واقعا خودم رو اینقدر نمیارم پایین . به هر حال جو حاکم بر مباحث این مکان اینطور هست!!

خوش باشین!

aryamehr1368
22-05-2019, 10:53
شله قلم کار سفسطه!

خوب این اروپای بدون مسیحیت یا دور از مسیحیت!! در همین قرن بیستم چند میلیون انسان رو به کشتن داد؟؟؟

از قضا من از شما و دوستانتون بهتر بلدم سفسطه بکنم ولی خوب واقعا خودم رو اینقدر نمیارم پایین . به هر حال جو حاکم بر مباحث این مکان اینطور هست!!

خوش باشین!
هر جا از جواب باز میمونید اسمشو یه چیزی میذارید ,اروپاز از 60 سال پیش به این طرفو حساب کن نشونه آبادانی و پیشرفت هر کشوری رو میشه با پایان دادن به خرافات و مقدس پنداری نشون داد ,مطمئنا اگه برای ضدیت با دین پول میدادن شما حزب باد همونور بودید

italodance
22-05-2019, 11:39
والا من نمیفهم دین اسلام چه دستاورد و یا برکت و یا پیشرفتی در حیطه پیروانش دارد. فقط کشتن تجاوز بی عدالتی تبعیض مخالفت با علم دستاوردهای کنونی اش تا امروز بوده است. صحبت من همه جا است عربستان بگیر تا اندونزی. چه چیزی توی این اسلام هست که یک سری همچنان پایبندش هستند؟
صحبت من از طرفداری مذاهب دیگر نیست و مذاهب دیگر را جبهه داری نمیکنم. انها هم بدی های خاص خود را دارند.
کمترین سهم در پیشرفت انسانی و علم و دانش امروزی را مسلمین دارند. حتی الان کشورهایی که پولدارند و با پول امکانات دارند مانند امارات فاقد دستاورد و پیشرفت و علم اسلامی هستند.
تمامی ما از دستاورد و پیشرفت و علم غربی استفاده می کنیم و زندگیمان براساس آن هست.

mjx
22-05-2019, 13:52
هر جا از جواب باز میمونید اسمشو یه چیزی میذارید ,اروپاز از 60 سال پیش به این طرفو حساب کن نشونه آبادانی و پیشرفت هر کشوری رو میشه با پایان دادن به خرافات و مقدس پنداری نشون داد ,مطمئنا اگه برای ضدیت با دین پول میدادن شما حزب باد همونور بودید

نه تاریخ میدونین!! نه خودتون متوجه هستین چی مینویسین!! فقط یه چیز رو یادتون دادن اونم اینه که هر کی مخالفت کرد بهش بگین پول میگیره!! کافر همه را به کیش خویش پندارد!

برای اینکه این تاپیک یکمی از تعصبات امثال شما خالی بشه بره سمت کمی عقلانیت کمی ها زیاد به خودتون فشار نیارین!!

دوره رنسانس و انقلابهای صنعتی اروپا قدرت رو از کلیسا گرفت قاعدتا باید از صده 17 و 18 به بعد باید شاهد ظهور پیشرفت بودیم پیشرفتی که برای جان انسانها ارزشی قائل باشه نه اینکه در قرن بیستم بزرگترین کشتارها و فجایع تاریخ بشر توسط جامعه به دور از دین صورت بگیره!

باز بیایین سفسطه کنین.

شما هم مانند باقی دوستان متعصبتون خوش باشین!

MOHAMMAD_ASEMOONI
22-05-2019, 17:29
والا من نمیفهم دین اسلام چه دستاورد و یا برکت و یا پیشرفتی در حیطه پیروانش دارد.
فقط کشتن تجاوز بی عدالتی تبعیض مخالفت با علم دستاوردهای کنونی اش تا امروز بوده است. صحبت من همه جا است عربستان بگیر تا اندونزی. چه چیزی توی این اسلام هست که یک سری همچنان پایبندش هستند؟
صحبت من از طرفداری مذاهب دیگر نیست و مذاهب دیگر را جبهه داری نمیکنم. انها هم بدی های خاص خود را دارند.
کمترین سهم در پیشرفت انسانی و علم و دانش امروزی را مسلمین دارند. حتی الان کشورهایی که پولدارند و با پول امکانات دارند مانند امارات فاقد دستاورد و پیشرفت و علم اسلامی هستند. تمامی ما از دستاورد و پیشرفت و علم غربی استفاده می کنیم و زندگیمان براساس آن هست.سلام
عجله نکنین . هنوز کار تمام نشده . هنوز زندگی ادامه داره . هنوز انسانها به دنیا میان . هنوز زمین و آسمان پابرجاست .
وقتی که کار تمام بشه اونوقت همه با چشم خودشون میبینند که چه کسی برنده ی امتحانِ دنیا هست .
اونوقت همه خوبِ خوب میفهمند همه چیز رو . ولی متاسفانه اون روز برای عده ای , دیگه فرصت تمام شده و بازنده ی بازنده اند و بسیار پشیمان . پشیمانی هم سودی ندازه براشون
فقط صبر کنین . دیر و زود داره ولی سوخت و سوز نداره . علامتهاش همه جا هست .
ضمناً نه ایران, اسلامی هست و نه عربستان نه جای دیگه .
توضیح بیشتر در این صفحه :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ..

.
برنامه های مهم و کاربردی برای گوشیهای اندرویدی
.

sedayeabadan
22-05-2019, 19:22
سعی نکنید در ایران اعتقادات کسی رو تغییر بدین...

MOHAMMAD_ASEMOONI
22-05-2019, 22:03

سلام
نه در ایران و نه هیچ جای دیگه , هیچ مخلوقی قدرت و توانایی نداره که این 3 چیز رو در وجودِ یک انسان تغییر بده بدونِ موافقت و میلِ باطنیِ خودش .
1- نیّت
2- عقیده
3- ایمان
انسان فقط و فقط در همین 3 چیز کاملاً آزاد و مختار و صاحب اختیار هست . جایگاهِ این 3 چیز در وجودِ انسان دست نیافتنی هست و همین موضوع برای عاقلان , از علامتهای وجودِ روز حسابرسی هست (قیامت) چون قراره برای همین 3 چیز حساب و کتاب پس بده
خیلیها فکر میکنند که عقیده و ایمان یکی هستند
ایمان یعنی تمسُّک و پافشاریِ یک انسان نسبت به عقیده اش

یعنی وقتی میگیم فلانی ایمانش فوق العاده قوی هست یعنی دو دستی و محکم چسبیده به عقیده اش و چیزی باعث متزلزل شدنِ عقیده اش نمیشه
کسی هم که ایمانش ضعیفه یعنی عقیده اش به بادِ هوا بنده . مثلاً پولدار میشه یک عقیده داره . فقیر میشه یک عقیده دیگه داره .
.

aryamehr1368
22-05-2019, 22:31
نه تاریخ میدونین!! نه خودتون متوجه هستین چی مینویسین!! فقط یه چیز رو یادتون دادن اونم اینه که هر کی مخالفت کرد بهش بگین پول میگیره!! کافر همه را به کیش خویش پندارد!

برای اینکه این تاپیک یکمی از تعصبات امثال شما خالی بشه بره سمت کمی عقلانیت کمی ها زیاد به خودتون فشار نیارین!!

دوره رنسانس و انقلابهای صنعتی اروپا قدرت رو از کلیسا گرفت قاعدتا باید از صده 17 و 18 به بعد باید شاهد ظهور پیشرفت بودیم پیشرفتی که برای جان انسانها ارزشی قائل باشه نه اینکه در قرن بیستم بزرگترین کشتارها و فجایع تاریخ بشر توسط جامعه به دور از دین صورت بگیره!

باز بیایین سفسطه کنین.

شما هم مانند باقی دوستان متعصبتون خوش باشین!
خیر آقای تاریخ دان وقتی کلیسا قدرتش از دست رفت که پیروان دین مسیحیت برای احکام اون دین مثل سابق ارزش قائل نبودن ,قدرت کلیسا در وضع قوانین و حکمرانی بر جامعه بود که با اومدن انقلاب صنعتی ضعیف شد منظور من خالی شدن کلیساها و کم رنگ شدن احکام اون دین در جوامع مسیحی بود مثلا خوردن شراب داشتن حجاب روابط باز دختر و پسر و امثال این که در دین مسیحیت ممنوع شده ,با افول قدرت حاکمیتی و معنوی کلیسا و دین پیشرفت حاصل شده که این خودشو بعد از جنگ جهانی نشون داده ,فقط اروپا نبود کره ژاپن چین و خیلی جاهای دیگه ولی برای شما که در این جامعه فلج اقتصادی پول میگیری تایپ کنی معنی و مفهوم نداره به خصوص که مالتی یوزر هم تشریف داری از اون یکی یوزرت طرفداری میکنی خودت خودتو لایک میکنی:n02:

aryamehr1368
22-05-2019, 22:38
والا من نمیفهم دین اسلام چه دستاورد و یا برکت و یا پیشرفتی در حیطه پیروانش دارد. فقط کشتن تجاوز بی عدالتی تبعیض مخالفت با علم دستاوردهای کنونی اش تا امروز بوده است. صحبت من همه جا است عربستان بگیر تا اندونزی. چه چیزی توی این اسلام هست که یک سری همچنان پایبندش هستند؟
کمترین سهم در پیشرفت انسانی و علم و دانش امروزی را مسلمین دارند. حتی الان کشورهایی که پولدارند و با پول امکانات دارند مانند امارات فاقد دستاورد و پیشرفت و علم اسلامی هستند.
تمامی ما از دستاورد و پیشرفت و علم غربی استفاده می کنیم و زندگیمان براساس آن هست.
میخوای بدونی دستاوردش چی بوده؟یکی از مسئولان حوزه میگفت ما بعد انقلاب اندازه 400 سال پیشرفت کردیم اینم دستاورد و برکت رو نمیبینی؟ شما و من نوعی هم با کوچکترین مخالفت سرکوب میشیم اینا همش از برکات اسلامی نیست؟حکومت دارن مادیات دارن قدرت دارن ملیونها خر همیشه در صف و همیشه در صحنه و قلم به مزد هم دارن اینا همه دست آوردن

mjx
23-05-2019, 12:55

صورت درستش به نظرم اینه که سعی نکنید در ایران تعصبات کسی رو رفع بکنید!! چه مذهب زده جا نماز آب کش باشه یا ضد مذهب مدعی تعقل!

MOHAMMAD_ASEMOONI
23-05-2019, 15:27
سلام بر همگی
.
پیشنهادِ بنده به شما دوستانِ بزرگوار :
قانونِ هجدهم در این صفحه رو بخونین .به نفع شماست
.
.

.
.

shaahani
23-05-2019, 17:33
سلام بر همگی
.
پیشنهادِ بنده به شما دوستانِ بزرگوار :
قانونِ هجدهم در این صفحه رو بخونین .به نفع شماست
.
.

.
.

کاملا با شما و قانون گذاری شما موافقم
اما خیلی مهمه هست که بدانیم انسان ها یک IC قابل برنامه ریزی نیستند که وظیفه ما آموزش نحوه فکر کردن به آنهاست.
ابتدایی ترین مسئله احترام به قدرت تعقل و توانایی تفکر و نقد تفکرات متضاد در آنهاست.

یعنی باید به آنها فقط اطلاعات داد و شاید نحوه های تفکر متفاوت را نمایش داد، در انتها فقط آنها هستند که انتخاب میکننند چه چیز عقلانی و دارای تفکر صحیح است و چه چیز توهم دانش و بر خطاست.

بحث کردن در مورد اصول نیز باید بر مبنای اصولی باشد که آن فرض را بر این گذاشتن است که هر انسان دارای قدرت تجزیه تحلیل ذهنی و توانایی ادراک فهمیدن خوب از بد و خطا از اصل منطق و صحیح است.

اگر ما انسان ها را مانند یک IC قابل برنامه ریزی که هر اطلاعات غلط یا صحیحی به آنها بدهیم ، آنها قبول خواهند کرد، بدانیم، باز نیز از بنیاد بر خطا خواهیم بود.

موضوع و مسئله بسیار پیچیده تر از آن است که خیال کنیم اگر در مسائل اساسی تفاهمی برقرار شود، مسائل حل خواهد شد.

ژیان
10-06-2019, 21:34
کاملا با شما و قانون گذاری شما موافقم
اما خیلی مهمه هست که بدانیم انسان ها یک IC قابل برنامه ریزی نیستند که وظیفه ما آموزش نحوه فکر کردن به آنهاست.
ابتدایی ترین مسئله احترام به قدرت تعقل و توانایی تفکر و نقد تفکرات متضاد در آنهاست.

یعنی باید به آنها فقط اطلاعات داد و شاید نحوه های تفکر متفاوت را نمایش داد، در انتها فقط آنها هستند که انتخاب میکننند چه چیز عقلانی و دارای تفکر صحیح است و چه چیز توهم دانش و بر خطاست.

بحث کردن در مورد اصول نیز باید بر مبنای اصولی باشد که آن فرض را بر این گذاشتن است که هر انسان دارای قدرت تجزیه تحلیل ذهنی و توانایی ادراک فهمیدن خوب از بد و خطا از اصل منطق و صحیح است.

اگر ما انسان ها را مانند یک IC قابل برنامه ریزی که هر اطلاعات غلط یا صحیحی به آنها بدهیم ، آنها قبول خواهند کرد، بدانیم، باز نیز از بنیاد بر خطا خواهیم بود.

موضوع و مسئله بسیار پیچیده تر از آن است که خیال کنیم اگر در مسائل اساسی تفاهمی برقرار شود، مسائل حل خواهد شد.

از خودت قانون نساز. آموزش پذیر تر و آسیب پذیر تر از شخصیت انسانی وجود نداره تو این دنیا. شما واقعا تو این دنیا زندگی کردید؟ یعنی مشاهده نکردی چه انسان هایی که به خاطر رفیق ناباب یا آدم های بد اطرافشون به طرز باور نکردنی از یه شخصیت مثبت و خوب به یه آدم مزخرف حال بهم زن تبدیل شدن؟
گرجه همیشه تغییر یه چیز بد به خوب خیلی خیلی سخت تر از تبدیل یه چیز خوب به بده و این خاصیت این دنیاست. یه انسان خوب رو راحت میشه خرابش کرد. اما یه انسان بد رو فقط از کودکی میشه با آموزش های پیچیده شاید بشه کمی خوبش کرد!

srx190d
11-06-2019, 02:36
تموم شد دیگه تا سال بعد
انشاءالله

Sent from my iPhone 7 using Tapatalk

alireza hasdam
11-06-2019, 05:43
آقایون خانوما، خواهشا این مطلبو کش ندید، بیشتز ازاینم این برده های بت پرستو که به یه چهاردیواری میگن خونه خدا، سوار گردنتون نکنید.
همینا اگه حکومت عوض بشه و مسیحیت بیاد رو، میان میگن عیسی پیامبره، اگه یهودیت بیاد اینا همون سازو میزنن، دست خودشونم نیست اخه گشنه موندن دارن جیره خواری میکنن که عاقبتشونم مشخصه،
دوستان و خودم به اندازه کافی استدلال آوردیم که اینکار(روزه)(تدین)و‌.. نفعی نداره واسه من شما و بچه هامون
این برده ها هم واقعا ارزش حرمت داری رو ندارن، واسه همینه من روشون ارزش نمیزارم چون دارن واقعا با دینشون فحش میدن؛ میگن کافر نجسه و مثل سگه.
وقت گرانبهاتونو فدای این افراد حزب باد نکنید.
زنده باشید، زندگی کنید.
روزتونم خوش

mjx
11-06-2019, 07:08
آقایون خانوما، خواهشا این مطلبو کش ندید، بیشتز ازاینم این برده های بت پرستو که به یه چهاردیواری میگن خونه خدا، سوار گردنتون نکنید.
همینا اگه حکومت عوض بشه و مسیحیت بیاد رو، میان میگن عیسی پیامبره، اگه یهودیت بیاد اینا همون سازو میزنن، دست خودشونم نیست اخه گشنه موندن دارن جیره خواری میکنن که عاقبتشونم مشخصه،
دوستان و خودم به اندازه کافی استدلال آوردیم که اینکار(روزه)(تدین)و‌.. نفعی نداره واسه من شما و بچه هامون
این برده ها هم واقعا ارزش حرمت داری رو ندارن، واسه همینه من روشون ارزش نمیزارم چون دارن واقعا با دینشون فحش میدن؛ میگن کافر نجسه و مثل سگه.
وقت گرانبهاتونو فدای این افراد حزب باد نکنید.
زنده باشید، زندگی کنید.
روزتونم خوش

حداقل حرف خودت رو نقض نکن!!

یه جو انسانیت و عدم آزار رسانی به افراد در متنت غوغا میکنه! ژست انسانیت با اینهمه توهین به عالم و آدم تناقضی هست که فقط از موجودات بر میاد!!

alireza hasdam
15-10-2020, 23:07
کسی که انتظار داره بهش بگن انسان باید عین انسان رفتارکنه درغیر اینصورت طبق انتظارات بهش صفت؛ برده، یا... داده میشه.

mjx
15-10-2020, 23:39
کسی که انتظار داره بهش بگن انسان باید عین انسان رفتارکنه درغیر اینصورت طبق انتظارات بهش صفت؛ برده، یا... داده میشه.

سالی یه بارم جواب ندی نمیگن ..... هستی!

امثال شما نه تعقل رو قبول دارین نه علم رو که خود علم میگه علم مطلق نیست و ......

از قضا بدون تعقل برده های عجیبی هستین! چون با تفکر و استدلال میشه به وجود خالق پی برد.(درصدش بماند!) شما ها نمیدونم چرا اینطور ژست مدرنیته میگیرین و اصرار بر جهالت بدوی دارین!!

پست رو هم انفالو میکنم هر مهملاتی میخوایی از این به بعد بنویس! جوابی در کار نیست. دوران شما به پایان رسیده. حرف امروز استدلال لازم داره نه تعصب!

aryamehr1368
17-10-2020, 10:37
اصولا کلا و من حیث المجموع روزه بسیار خوب میباشد مثلا شما میتونی رو زه رو به بدنه ماشین نصب کنی و اگه نصب هم نکنی ماشین صفر حساب میشه اینطوری هم ماشین صفر سواری و هم در کل سال برای شما سوپاپ معنوی در اخرت و اولت حساب میشه,فقط یه نکته در روزهای خاص رو زه رو نگیرید که گناه حساب میشه مثل روز عید فتر:rolleye: