PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : عفونت ریه

37598
15-04-2019, 11:20
با سلام

من روز 9 عید صبح با تب و لرز از خواب بیدار شدم و مراجعه کردم به دکتر که تشخیص سینوزیت داد بهم 2 تا پنی سیلین (6.3.3) داد و من همون صبح یکیش رو زدم ولی باز حال عمومیم خوب نبود و شب دوباره تب و لرز کردم (تب 40 درجه) و همون شبش رفتم دکتر و بهم گفت اون یکی پنی سیلین رو بزن و آموکسی کلاو 625 داد و من خوردم و روز بعدش تب و لرزم قط شد و روز 13 فروردین شروع کردم به سرفه های شدید که از ساعت 12 شب شروع میشد و با هیچ دارویی (دیفن هیدرامین) و انواع جوشونده خوب نمیشد و معمولا سه ساعت طول میکشید که باز پاشدم رفتم دکتر و اون بهم قرص تاوانکس داد و قرص اولی رو که مصرف کردم ، پوستم شروع کرد به خارش و دوباره رفتم دکتر و بهم سفکسیم 200 داد
در حال مصرف سفکسیم بودم که یه روز صبح احساس کردم که پشت قفسه سیتم درد میکنه و توی سرفه و عطسه دردش بیشتر میشه و دوباره رفتم دکتر عکس از قفسه سینه داد و گرفتم و امروز رفتم بهش نشون دادم گفت چیزی تو عکس نیست و دوباره کپسول آزیترومایسن 500 داد و یه قرص به اسم co-trimoxazole-adult

الانم دوباره چرک رو گلوم نشسته

نمیدونم چیکار کنم...همه این دکترا که رفتم عمومی بودند

نظر شما چیه...آیا نیازه که دکتر تخصصی برم؟ دکتر تخصص داخلی برم یا گوش و خلق و بینی؟

nimahandsomboy
16-04-2019, 11:24
شما حتما باید عکس و ازمایش بدید تا مشخص بشه مشکل از کجاست

برید پیشه متخصص

اینترنتی نمیشه هیچ نظری داد

MOHAMMAD_ASEMOONI
16-04-2019, 21:14
سلام

نمونه برداری از باکتری یا ویروسِ آلوده کننده, بهترین رش برای انتخابِ موثرترین علاج هست .
مثلاً بعضی از آنتی بیوتیکها روی بعضی از باکتریها بی اثر هست و همچنین باعثِ مقاوم شدنِ انواع دیگری از باکتریها هم میشه .
برای همینه که میگن خودسرانه آنتی بیوتیک نخورید
اگر از باکتری نمونه برداری بشه و نوعش مشخص بشه اونوقت میشه با آنتی بیوتیکِ مناسب به جنگش رفت .
البته اگر بیمار با خودسرانه مصرف کردنِ آنتی بیوتیکها باعث مقاوم شدنِ اون باکتری به همه ی آنتی بیوتیکها نشده باشه
.
حدود یک هفته پیش در VOA یک گزارش پزشکی پخش شد در مورد زنی که با نوعی باکتری دچار عفونت ریه شده بود و به تمام آنتی بیوتیکها هم مقاوم بود ! .
یک همچین باکتری ای بسیار بسیار خطرناک هست چون اگر منتشر بشه بین مردم , باعث قتل عام میشه
.
شما هم برید دنبال تعیین محل عفونت و نمونه برداری برای تعیین نوعش و انتخاب داروی مناسب برای نابود کردنش
شفای شما و سایر بیماران رو از خدای متعال خواستاریم .
اللهُمَّ اشفي کُلِّ مریض
آمین یا رب العالمین

.
===================================
صرفه جویی های میلیونی در هزینه های خودرو و زندگی
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]