PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نشناختن dvd در بایوس در حالت usfi

Farshad. Trk
14-03-2019, 10:50
سلام میخواستم ویندوز 10 بزنم برای لپ تاپ acer در بایوس در قسمت بووت دو مدل داشت uefi اصلا dvd رو نمیشناخت در حالت legecy میشناخت من مورد دوم رو انتخاب کردم که ویندوز هم uefi بود بعد رفتم نصب کنم که درایو c رو حذف کردم بعدش خواستم یدونه جدیدش رو نصب کنم که میگه پارتیشن بصورت gpt هست و نصب نمیشه
ینی دیگه لپ تاپ ویندوز نداره و در قسمت بایوس که باید در حالت uefi باشه dvd رو نمیشناسه که ویندوز رو نصب کنم در حالت legecy هم ویندوز نصب نمیشه ولی dvd رو میشناسه
کمکم کنید مرسی

ata.royalfalcon
14-03-2019, 12:05
سلام میخواستم ویندوز 10 بزنم برای لپ تاپ acer در بایوس در قسمت بووت دو مدل داشت uefi اصلا dvd رو نمیشناخت در حالت legecy میشناخت من مورد دوم رو انتخاب کردم که ویندوز هم uefi بود بعد رفتم نصب کنم که درایو c رو حذف کردم بعدش خواستم یدونه جدیدش رو نصب کنم که میگه پارتیشن بصورت gpt هست و نصب نمیشه
ینی دیگه لپ تاپ ویندوز نداره و در قسمت بایوس که باید در حالت uefi باشه dvd رو نمیشناسه که ویندوز رو نصب کنم در حالت legecy هم ویندوز نصب نمیشه ولی dvd رو میشناسه
کمکم کنید مرسی

سلام .
اگر از طریق legacy میخواهید ویندوز نصب کنید از آنجایی که هارد دیسک بصورت GPT‌ هست باید با استفاده از دستورات diskpart یا هر نرم افزار بوتیبل مدیریت هارد دیسک ، هارد دیسک رو بصورت mbr دربیارید و بدون مشکل ویندوز نصب کنید . دقت کنید تبدیل از GPT به MBR در بعضی روشها باعث از بین رفتن کلیه اطلاعات موجود بر روی هارد دیسک میشود .

اگر هم میخواهید در حالت GPT‌ ویندوز نصب کنید باید با استفاده از نرم افزار rufus و به شکل عکس زیر یک فلش مموری بوتیبل بسازید و به جای DVD از روی فلش مموری ویندوز نصب کنید .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Farshad. Trk
14-03-2019, 13:35
سلام
مرسی ولی من میخوام از طریق uefi نصب کنم که تو اون حالت dvd رو نمیشناسه فقط از طریق legacy میره رو dvd از اون حالت هم ویندوز نصب نمیشه

ata.royalfalcon
14-03-2019, 16:53
سلام
مرسی ولی من میخوام از طریق uefi نصب کنم که تو اون حالت dvd رو نمیشناسه فقط از طریق legacy میره رو dvd از اون حالت هم ویندوز نصب نمیشه

در بالا هم گفتم که اگر میخواهید روی هارد gpt ویندوز نصب کنید (وقتیکه هارد gpt هست فقط در حالت uefi ویندوز نصب میشه) شما باید با استفاده از rufus فلش مموری بوتیبل بسازید . عکس تنظیمات در بالا گذاشتم .

Farshad. Trk
14-03-2019, 23:48
اهان ممنون خیلی ممنون