PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بحث درباره قیمت دلار - همه بیاید نظر بدید

mohsenP3000
26-02-2019, 12:20
سلام دوستان

باز هم دلار داره همینجوری می ره بالا و قیمت همه چی هم سرسام آور شده و دیگه همه مشکلات رو می دونیم.

به نظر شما قیمت واقعی دلار همین 14 الی 15 تومن بازاره؟

ارزشش کمتره؟ بیشتره؟

بعد عید گرون تر می شه یا ارزون تر؟

به نظر تون رو چقدر ثابت می مونه؟

عده ای می گن تا 50 هزار تومن هم می ره و عده ای می گن حبابه و بر می گرده رو 6 الی 7 تومن که من خیلی خیلی خیلی بعید و دور از ذهن می دونم.

بعد یه سوال دیگه دوران آقای احمدی نژاد خب خیلی سخت بود ولی دلار از حدود 1000 تومن نهایتا به 4000 الی 4200 رسید، همه هم ناراضی بودن.

آقای روحانی چی کار داره می کنه که قیمت دلار این همه بالا رفته؟ از هر لحاظ به نظر تیم قوی تری هم دارن.

در نهایت با حقوق های معمولی مثل 1 تا 2 میلیون که اکثرمون در همین رنج هستیم چجوری باید سر کنیم؟ آیا در این شرایط اقدام خاصی صورت می گیره؟ مثلا زمان آقای هاشمی نرخ دلار 3 نرخه شد و اوضاع کنترل شد و بعد تک نرخی شد.

الان بالاخره قیمت دلار خوبه و واقعی یا حبابه؟

italodance
26-02-2019, 12:38
والا اگر پایین بیاد همون 10 تومان میشه
اگر بالا بیاد تا 20 تومان جای داره

به نظرم پایین میاد بعد عید تا همون 10 تومان و دیگه پایینتر نمیاد.

mohsenP3000
26-02-2019, 13:30

سلام

امیدوارم این طور که می گید بشه و به 10 تومن برسه.

اصلا این ماه هنوز 1 هفته ش هم نگذشته فشار شدیدی به خانواده ما وارد شده.

عید سال پیش همین موقع ها خیلی بد بود.

این چیزا و گرونی باعث می شه از نظر من اسفند و فروردین بدترین ماه های سال باشن از نظر معیشتی.

2 سال پیش که گوجه قیمتش کشید بالا و سال پیش دلار و همه چیز. ببینیم امسال عید چی فضایی می شه.

shaahani
26-02-2019, 14:19
سال دیگه بخاطر مشکل در فروش نفت خزانه دولت بطور کلی خالی میشه و بعد کم کم اثراتش مشاهده میشه
بنظر نمیرسه دولت بتونه سال آینده مثل امسال بصورت فرمایشی بازار و قیمت دلار (در واقع ارزش ریال) رو کنترل کنه.

Netw0rks
26-02-2019, 15:50

برعکس شما من فکر می کنم بعد از عید میره بالا !

royayebozorgam
26-02-2019, 15:54
یه بنده خدایی که میگفت تا 22 تومنم میرسه

m1394godarzy
26-02-2019, 15:57
به نظر من تا سه روز اینده به مرز12700 پایین میاد بعد در دوهفته اخر به مرز 13800 تا 14100 میرسه سال اینده خرداد22000 مگه بانک مرکزی دخالت کنه
الله برکت الله

lakers320
26-02-2019, 23:38
با سلام بر دوستان: اینها همه اش بازی سیاسی هست(بالا و پایین رفتن دلار): اگر بصیرت داشته باشید و تحلیل مسائل سیاسی را بدانید می فهمید که داستان از چه قرار هست: حالا چون بحث سیاسی هست نمی توانم صحبت کنم و...
از قدیم گفتند هر چی آدم میکشه از خودی هست و.......
سپاس

god of war 2
27-02-2019, 00:40
بنظر من هم دلار حداقل تا مرز ٢٠ ميره (اگر بالاتر نره) و اينو ميشه از رفتار دولت پيش بيني كرد با يك مثال ساده ميگم چطور، بدترين كاري كه ميشه با يك فيلم سينمايي جديد كه هنوز پخش نشده كرد چيه؟ خوب معلومه اون فيلمو يكبار پخش كنن قبل از موعدش. اينجوري كل هيجانو التهاب فيلم از بين ميره. دولت ما هم دقيقا اگر يادتون باشه دلار رو تا مرز ٢٠ هزار تومان بالا برد و مجدد بر روي ٨ هزارتومان و ادامه ماجرا ...
با اين كار اثراتي كه قرار بود (و هست) تحريم روي ما اعمال كنه رو زودتر از موعدش براي مردم نمايش داد تا مردم به اون عادت كنن و تا جاي ممكن از اعتراض مردم (در اينده) جلوگيري كنه با اين كار. در اصل فيلمو زودتر از موعدش نمايش داد و يك امپول بي حسي قوي نسبت به بالارفتن نرخ دلار به مردم تزريق شد!

mohsenP3000
27-02-2019, 01:47
اگر رقم 20 تومن رو به طور میانگین در نظر بگیریم که اکثر دوستان الان با کمی بالا و پایین روش توافق دارن یعنی حقوق یه خانواده حدودا می شه 100 دلار یا کمتر. (درآمد ماهی 2 تومن)

این به اندازه دو بار سوار تاکسی شدن تو آمریکاس یا مثلا 5 تا همبرگر.

راه حل چیه؟ یعنی تو این مواقع که اضطراریه کاری صورت نمی گیره؟ مثل زمان آقای رفسنجانی؟ البته این بحران بزرگتره.

می خوام بدونم قیمت چیزایی که به دلار ربطی نداره چطور می شه؟ مثلا خونه یا زمین. (البته خونه ربط داره ولی زمین قطعا نه) یعنی رابطه مستقیم ندارن. گرون می شه ارزون می شه؟

به نظرتون کشور هایی مثل پاکستان یا هند جای خوبی برای فرار هستن؟ یا اونجا هم آسمون همین رنگه؟

کشور ترکیه و امارات شنیدم خیلی با ایرانیا بد برخورد می کنن.

بالاخره به عنوان یه جوون ما هم می خوایم زندگی کنیم اینطوری نمی شه.

renfield
27-02-2019, 02:42
الان همه دنیا با ایرانی ها بد رفتارن فقط امارات و ترکیه نیست .. تنها جایی که شاید نصف نصف باشه ادمای خوب و بد همون امریکا و کاناداست که مردم ش شوت هستن و خیلی نمیدونن تو دنیا چی میگذره.

علتش هم خودمون هستیم که به دکتر مهرورز رای دادیم که نه تنها ایران و کل دنیا را رو سرش گذاشت با هارت و پورت هاش . الان نتیجه اش رو هم تو ونزویلا میبینید که (همونجایی که مسکن ساختن) الان تو امریکای لاتین هم به ایران و ایرانی فحش میدن مثل برزیل که تو المپیک با ورزشکارا بد برخورد کردن ..

قیمت دلار هم به ارزش و پرستیژ پول ملی ملی برمیگرده که ما ارزشی نداریم و برعکس ما شکل رژیم صهیونیستی تنها ارزی بوده که تو این چند سال بسبت به دلار ارزشش رفته بالا ... بله . با چرتکه انداختن و درصد گرفتن پول ملی درست نمیشه . ارزش پول ملی هر کشور به دخیره طلاش هم نیست . به سفت و سقلمه بودن اقتصاد و صنعت و صادراتشه که ما هیچ کدوم اینها رو نداریم .

silvermanhhh
27-02-2019, 07:02
دوستان دلار میره بالا مطمین باشید،دیروز رفتم صرافیا دلار کسی نمیفروشه،اما خیلی خلوت هم بود مردم هنوز تو فکرش خریدنش نیستن

italodance
27-02-2019, 13:02
اگر رقم 20 تومن رو به طور میانگین در نظر بگیریم که اکثر دوستان الان با کمی بالا و پایین روش توافق دارن یعنی حقوق یه خانواده حدودا می شه 100 دلار یا کمتر. (درآمد ماهی 2 تومن)

این به اندازه دو بار سوار تاکسی شدن تو آمریکاس یا مثلا 5 تا همبرگر.

راه حل چیه؟ یعنی تو این مواقع که اضطراریه کاری صورت نمی گیره؟ مثل زمان آقای رفسنجانی؟ البته این بحران بزرگتره.

می خوام بدونم قیمت چیزایی که به دلار ربطی نداره چطور می شه؟ مثلا خونه یا زمین. (البته خونه ربط داره ولی زمین قطعا نه) یعنی رابطه مستقیم ندارن. گرون می شه ارزون می شه؟

به نظرتون کشور هایی مثل پاکستان یا هند جای خوبی برای فرار هستن؟ یا اونجا هم آسمون همین رنگه؟

کشور ترکیه و امارات شنیدم خیلی با ایرانیا بد برخورد می کنن.

بالاخره به عنوان یه جوون ما هم می خوایم زندگی کنیم اینطوری نمی شه.

والا متاسفانه اوضاع خیلی وخیمه و نمیخوام بحث رو سیاسی و غیره بکنم. وضعیت ایران دقیقا مانند شوروی سابق شده. احتمال فروپاشی ایران زیاده. باید یک تیکه از این خاک را که به نظرت بهتره انتخاب کنی و باش بمونی دقیقا مانند شوروی. حالا ان تیکه نفتیه مذهبی قبیله ای میتونه باشه.

mohsenP3000
27-02-2019, 14:58
والا متاسفانه اوضاع خیلی وخیمه و نمیخوام بحث رو سیاسی و غیره بکنم. وضعیت ایران دقیقا مانند شوروی سابق شده. احتمال فروپاشی ایران زیاده. باید یک تیکه از این خاک را که به نظرت بهتره انتخاب کنی و باش بمونی دقیقا مانند شوروی. حالا ان تیکه نفتیه مذهبی قبیله ای میتونه باشه.

بله قبول دارم. تشابه جالبی بود.

مساله اینه که نمی شه گفت کجاش خوبه کجاش بد. آدم بد و خوب هم همه جا هست. تو شهرستان که بودم احساس آرامش بیشتری داشتم ولی امنیت نبود. تو تهران امنیت به نسبت بیشتره ولی آرامش نیست. کار هم همینطور. تو تهران به سختی و یه کمک خیلی ها یه کار داغون پیدا کردم ولی تو شهرستان نمی تونم.

فکر شو کن تو نانوایی شهرستان بهم نون نفروخت و گفت ما فقط به اندازه هم محلی ها آرد داریم. حالا یه نون بربری می خواستم.

به جز جا مردم هم مهم هستند.

فعلا که از تهران نمی تونم بیرون برم تا شاید بعدا کاری در شهرستان گیر بیاد.

یکی از دوستان هم نظرش شورش و فروپاشی و تیکه تیکه شدن کشور بود. شما هم به طور مشابهی به همین موضوع اشاره کردید که می تونه پیش بینی درستی باشه.

دلصدا
27-02-2019, 22:56
اگر همه ی علل رو جدا در نظر بگیرم ما مردم خودمون اساسی مشکل داریم.
هر چه که قیمتش بالاتر میره تقاضای بیشتری برای خریدش هست.

خودرو، دلار، گوشت قرمز، طلا، آجیل، رب گوجه...

من میگم دلار و طلا و خودرو و حتی گوشت واجب بود... ارزش داشت... اما واقعا آجیل هم مهم بود؟

خلاصه اینکه این اشتباه رو باید از جانب خودمون بپذیریم حتی اگر یکدرصد توی گرانی ها مقصریم.

من زیاد تو اینترنت پیجای خارجی رو میبینم اکثرا زمانی که بحران اقتصادی پیش میاد مردم خودجوش تا حد زیادی مهارش میکنن.

شاید باور نکنین ولی همین امروز قیمتای میلیونی دام رو دیدم که چند تاش با یه ماشین برابری میکرد...

مردم ما دلار رو میخوان چکار کنن؟ چرا این مردم حرص و طمع یک شبه پولدار شدن رو دارن ؟ :n27:

mohsenP3000
28-02-2019, 02:02
اگر همه ی علل رو جدا در نظر بگیرم ما مردم خودمون اساسی مشکل داریم.
هر چه که قیمتش بالاتر میره تقاضای بیشتری برای خریدش هست.

خودرو، دلار، گوشت قرمز، طلا، آجیل، رب گوجه...

من میگم دلار و طلا و خودرو و حتی گوشت واجب بود... ارزش داشت... اما واقعا آجیل هم مهم بود؟

خلاصه اینکه این اشتباه رو باید از جانب خودمون بپذیریم حتی اگر یکدرصد توی گرانی ها مقصریم.

من زیاد تو اینترنت پیجای خارجی رو میبینم اکثرا زمانی که بحران اقتصادی پیش میاد مردم خودجوش تا حد زیادی مهارش میکنن.

شاید باور نکنین ولی همین امروز قیمتای میلیونی دام رو دیدم که چند تاش با یه ماشین برابری میکرد...

مردم ما دلار رو میخوان چکار کنن؟ چرا این مردم حرص و طمع یک شبه پولدار شدن رو دارن ؟ :n27:

بله من قبول دارم حرف شما رو البته تا حدودی.

مردم دلار رو میخوان چی کار کنن؟ با خریدش کاهش ارزش ریال و سرمایه شونو حفظ کنن.

چرا این مردم حرص و طمع دارن؟ عدم ثبات و خیال آسوده از ادامه زندگی.

مثلا من خمیر دندون کرست استفاده می کردم کوچیکش 1800 بود بعد شد 4 تومن بعد شد 10 تومن بعد 17 تومن و من رفتم سراغ محصولات داخلی داروگر بود حدود 2 تومن یهو شد 8 تومن. خب این نشونه عدم ثباته. یه جوریه که انگار روی یه بادکنک هستیم و هر لحظه ممکنه یه چیزی بشه.

بعد تو یه کشور اروپایی شما مالیات زیادی می دی ولی از اون ور خیالت راحته مریض که شدی دولت هواتو داره و بهترین خدمات درمانی رو داری. اینجا (پدرم سرطان داره) ما ساعت 3 عصر می ریم مطب ساعت 1 شب دکتر ویزیت می کنه. ویزیت کمتر از 5 دقیقه طول می کشه. دکتر انقدر خسته س که دارو اشتباه برای شیمی درمانی می نویسه و به بیمار اجازه صحبت نمی ده و حتی قسمت هایی از بدن که نیاز به معاینه دارن رو بیخیال می شه و ارجاع می ده به پزشک دیگه. (3 عصر تا 1 شب می شه 10 ساعت.) به نظرتون یه بیمار سرطانی در اروپا هم این همه در نوبت می مونه؟

دکتر برای اینکه مالیات نده فقط پول نقد می گیره. به ویزیت عرف هم کاری نداره می گه 120 تومن نقد بده. دستگاه ATM هم 3 تا تو لابی پایین ورودی مطب گذاشته.

یه پزشک اروپایی این کارا رو می کنه؟

هدفم طرفداری از مردم نیست. فقط از یه دید دیگه بعضی مشکلات رو گفتم.

وگرنه همین پسته به خدا مردم این عید کلا نخرن همه چیز درست می شه. یا پراید تو 10 دقیقه همه ش فروش می ره به خدا 1 هفته نخرن قیمت و کیفیت درست می شه.

italodance
28-02-2019, 07:32
دوستان گرامی دیگه انقلاب حرص و طمع مردم ایران رو دیدید و میدونید دیگه. کسی به فکر وطن نیست همه به فکر خود هستند این امر همان صحبت بالام میشه که منجر به تجزیه خاک میشه.
خدا شاهده یک دلار ارز و یا آجیل و یا هر چیز مسخره نگرفتم و دست نزدم و خیلی وجدان اسوده ای دارم نه بدهکار نه طلبکار.

دلصدا
28-02-2019, 08:08
بله من قبول دارم حرف شما رو البته تا حدودی.
مردم دلار رو میخوان چی کار کنن؟ با خریدش کاهش ارزش ریال و سرمایه شونو حفظ کنن.
چرا این مردم حرص و طمع دارن؟ عدم ثبات و خیال آسوده از ادامه زندگی.
مثلا من خمیر دندون کرست استفاده می کردم کوچیکش 1800 بود بعد شد 4 تومن بعد شد 10 تومن بعد 17 تومن و من رفتم سراغ محصولات داخلی داروگر بود حدود 2 تومن یهو شد 8 تومن. خب این نشونه عدم ثباته. یه جوریه که انگار روی یه بادکنک هستیم و هر لحظه ممکنه یه چیزی بشه.
بعد تو یه کشور اروپایی شما مالیات زیادی می دی ولی از اون ور خیالت راحته مریض که شدی دولت هواتو داره و بهترین خدمات درمانی رو داری. اینجا (پدرم سرطان داره) ما ساعت 3 عصر می ریم مطب ساعت 1 شب دکتر ویزیت می کنه. ویزیت کمتر از 5 دقیقه طول می کشه. دکتر انقدر خسته س که دارو اشتباه برای شیمی درمانی می نویسه و به بیمار اجازه صحبت نمی ده و حتی قسمت هایی از بدن که نیاز به معاینه دارن رو بیخیال می شه و ارجاع می ده به پزشک دیگه. (3 عصر تا 1 شب می شه 10 ساعت.) به نظرتون یه بیمار سرطانی در اروپا هم این همه در نوبت می مونه؟
دکتر برای اینکه مالیات نده فقط پول نقد می گیره. به ویزیت عرف هم کاری نداره می گه 120 تومن نقد بده. دستگاه ATM هم 3 تا تو لابی پایین ورودی مطب گذاشته.
یه پزشک اروپایی این کارا رو می کنه؟
هدفم طرفداری از مردم نیست. فقط از یه دید دیگه بعضی مشکلات رو گفتم.
وگرنه همین پسته به خدا مردم این عید کلا نخرن همه چیز درست می شه. یا پراید تو 10 دقیقه همه ش فروش می ره به خدا 1 هفته نخرن قیمت و کیفیت درست می شه.

بله متأسفانه قیمتا شدیدا بالا رفته ولی منم مثال بزنم براتون

وقتی مردم بخاطر یکسری فضاسازی ها برای خرید دلار تو خیابون جمع شدن یادمه توی فروشگاههای اینترنتی قیمتا سرسام آور بالا رفت . هر چیزی چند برابر قیمت شد و بهانه هم این بود قیمت دلار بالاست
مثلا لپ تاپ چند میلیون افزایش قیمت پیدا کرد و دیگه عملا خریدش غیر ممکن بود.

وقتی این چیزا گرون شد بدیهی هست کف جامعه قیمت خوراکی ها، خدمات ، پوشاک افزایش پیدا میکنه.

از این طرف مردم مینالن که گرونی هست و پول ندارن نون بخورن ، از اون طرف اگر بحث خرید خودرو پیش بیاد چند میلیون نفر میرن اقدام میکنن.
خب این یعنی چی؟ اینا چطور افرادین که با بحران اقتصادی چنین رفتاری دارن.

شما حتی اگر این احتمال رو بیان کنین که به خاطر آینده نامعلوم و سود دست به چنین کاری میزنن بازم یه سؤال مهم پیش میاد که از کجا و چه منبعی یه خودروی بی کیفیت رو چند برابر قیمت میخرن و پولش چطور بارها تأمین میشه؟! و مهمتر از اون چطور دلشون میاد چند برابر قیمت پول پرداخت کنن؟؟؟؟!!!!

باور کنین من خودم بشخصه نمیدونستم مردم انقدر تو دست و بالشون پول هست چقدر دو رو و دروغگو هستن. من گاهی یه کالای گرون میخرم یک هفته خوابم نمیبره!
:n04:

mohsenP3000
28-02-2019, 13:29
بله متأسفانه قیمتا شدیدا بالا رفته ولی منم مثال بزنم براتون

وقتی مردم بخاطر یکسری فضاسازی ها برای خرید دلار تو خیابون جمع شدن یادمه توی فروشگاههای اینترنتی قیمتا سرسام آور بالا رفت . هر چیزی چند برابر قیمت شد و بهانه هم این بود قیمت دلار بالاست
مثلا لپ تاپ چند میلیون افزایش قیمت پیدا کرد و دیگه عملا خریدش غیر ممکن بود.

وقتی این چیزا گرون شد بدیهی هست کف جامعه قیمت خوراکی ها، خدمات ، پوشاک افزایش پیدا میکنه.

از این طرف مردم مینالن که گرونی هست و پول ندارن نون بخورن ، از اون طرف اگر بحث خرید خودرو پیش بیاد چند میلیون نفر میرن اقدام میکنن.
خب این یعنی چی؟ اینا چطور افرادین که با بحران اقتصادی چنین رفتاری دارن.

شما حتی اگر این احتمال رو بیان کنین که به خاطر آینده نامعلوم و سود دست به چنین کاری میزنن بازم یه سؤال مهم پیش میاد که از کجا و چه منبعی یه خودروی بی کیفیت رو چند برابر قیمت میخرن و پولش چطور بارها تأمین میشه؟! و مهمتر از اون چطور دلشون میاد چند برابر قیمت پول پرداخت کنن؟؟؟؟!!!!

باور کنین من خودم بشخصه نمیدونستم مردم انقدر تو دست و بالشون پول هست چقدر دو رو و دروغگو هستن. من گاهی یه کالای گرون میخرم یک هفته خوابم نمیبره!
:n04:

سلام و عرض ادب

بله واقعا همینه که می فرمایید.

تو محله ما یه خانم چادری هست که گداست الان 20 ساله که کارش همینه. یه خونه 3 طبقه 6 واحده داره که همه رو اجاره داده و خودش هم تو آلونک کنار باغچه زندگی می کنه. با اینکه تقریبا همه تو محل می دونن حتی مستاجر های خودش هم بهش پول می دن.

البته قبلا زنگ خونه ها رو هم هر 2 روز 3 روز می زد و تو محل دنبال آدم می کرد. الان دم در داروخانه بزرگ شبانه روزی که توی جاده اصلی می شینه.

یه حساب ساده کنیم. اگر بابت اجاره هر واحد فقط 2 تومن بگیره ( که قطعا بیشتره) و از گدایی هم فقط ماهی 2 تومن دربیاره که بازم بیشتره می شه چقدر؟ 14 تومن در ماه. تازه ما حداقل رو گرفتیم.

mohsenP3000
28-02-2019, 13:35
برگردیم به بحث قیمت دلار.....

یه بحث می شه قیمت خام دلار منظورم اینه که شما می رید صرافی و مثلا 1 دلار می خرید 14 تومن. اما قیمت جاری دلار که منظورم قیمتی هست که بابت جنسی که می خرید و بابتش دلار خرج شده به جای 14 تومن حدود 16 تا 18 تومنه.

امتحانش هم کاری نداره یه جنس انتخاب کنید (مثلا یه ماوس کامپیوتر یا هارد اکسترنال یا تلویزیون) قیمت ریالیش رو با قیمت دلارش در آمازون یا ای بی مقایسه کنید.

علت این قضیه چیه؟

درآمد ما به ریال و هزینه مون حدود 30 تا 40 درصد بیشتر از دلار !!!!

چه منطقی داره این سبک زندگی و خرج کردن برای مردم ما؟

italodance
02-03-2019, 09:49
چه منطقی داره این سبک زندگی و خرج کردن برای مردم ما؟

احسنت بر شما. این جمله رو باید طلا گرفت زد به تمامی خیابانهای شهرهای ایران.