PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : غیر فعال شدن هسته های cpu

farbod.s
09-02-2019, 15:42
سلام.
چند وقتی بود که متوجه کم شدن سرعت لپ تاپم شده بودم و حس میکردم داره به سیستمش فشار میاد پس به فکر این افتادم که ویندوز لپ تاپم رو عوض کنم.
اما همین امروز وقتی داشتم تو Task Manager توی بخش Performance پردازندمو چک میکردم متوجه شدم که تعداد هسته های پردازنده و تعداد هسته های مجازی رو هردو رو 1 زده در حالی که قبلا تعداد هسته ها رو 2 و مجازی هارو 4 نوشته بود.
مدل پردازنده Intel Core i7 7500u هستش که 2 هسته ای و 4هسته مجازی داره.
مدل لپ تاپم هم ASUS X5411uj-h مدل 2017 میباشد.
ویندوز هم Windows 10 x64 Enterprise هستش
حتی وقتی تو msconfig هم سعی کردن تعداد هسته های دردسترس رو افزایش بدم از 1 بیشتر نبود.
نمیدونم چرا اینجوری شده :n27:
اگه کسی در این زمینه اطلاعی داره لطفا راهنمایی کنه.
ممنونم.

amirhs2244
09-02-2019, 15:53
سلام . درایور ها به درستی نصب شده ؟ تو دیوایس منیجر چی ۱ هسته نشون میده؟

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Xx Hossein xX
09-02-2019, 22:36
سلام.
چند وقتی بود که متوجه کم شدن سرعت لپ تاپم شده بودم و حس میکردم داره به سیستمش فشار میاد پس به فکر این افتادم که ویندوز لپ تاپم رو عوض کنم.
اما همین امروز وقتی داشتم تو Task Manager توی بخش Performance پردازندمو چک میکردم متوجه شدم که تعداد هسته های پردازنده و تعداد هسته های مجازی رو هردو رو 1 زده در حالی که قبلا تعداد هسته ها رو 2 و مجازی هارو 4 نوشته بود.
مدل پردازنده Intel Core i7 7500u هستش که 2 هسته ای و 4هسته مجازی داره.
مدل لپ تاپم هم ASUS X5411uj-h مدل 2017 میباشد.
ویندوز هم Windows 10 x64 Enterprise هستش
حتی وقتی تو msconfig هم سعی کردن تعداد هسته های دردسترس رو افزایش بدم از 1 بیشتر نبود.
نمیدونم چرا اینجوری شده :n27:
اگه کسی در این زمینه اطلاعی داره لطفا راهنمایی کنه.
ممنونم.

این چیزی نیست که بشه از ویندوز غیر فعالش کرد. داخل تنظیمات بایوس رو ببینید هسته هارو غیر فعال نکردید؟ یا اگه گزینه Restore to default داره بزنید.
دمای CPU رو هم چک کنید که خیلی غیر متعارف بالا نباشه.

farbod.s
10-02-2019, 22:51
درایور رو به اخرین نسخه اپدیت کردم.
داخل بایوس هم تنظیمات رو به default تغییر دادم ولی درست نشد.
سرعت فن هم 2600rpm هستش نمیدونم غیر متعارف هست یا نیست؟
منظور از چیزی که تو Task Manager نشون میده همون نوشته ای که در تب performance برای اطلاعات cpu نمایش میده که این عبارت رو نوشته:

Maximum speed:2.9GHz
Sockets:1
Cores:1
Logical Processors:1

ممنون.

amirhs2244
10-02-2019, 23:19
از تو دیوایس منیجر یه عکس بفرست. همچنین درایور یک دور پاک کن و قبل از اینکه نصب مجدد کنی ببین تعداد هسته درسته. غیرفعال کردن هسته cpu فقط با bios و اگر لینوکس نصب باشه با کرنل میشه اینکار رو کرد.

farbod.s
11-02-2019, 13:22
سلام.
مشکل حل شد.
همین امروز که لپ تاپم رو روشن کردم و به task manager رفتم درست شده بود و سرعت لپ تاپ هم به حالت قبل برگشت.
فکر کنم دلیلش همون درایور و BIOS بوده باشه.
ممنون از همگی.

amirhs2244
11-02-2019, 13:37
خواهش میکنم. هر چند کمک زیادی نتونستم بکنم