PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خرید سیسم تا حدود 5 میلیون برای گیم

mohamad.hejazi
25-01-2019, 19:42
سلام خدمت دوستان عزیز لطفآ یه سیستم خوب برای گیم به من معرفی کنید که از پس بازیهای روز بر بیاد.
با مانیتور
بودجه هم حدود 5 میلیون حالا یکم بالا و پایین اشکال نداره
vegas
25-01-2019, 22:11
با این بودجه سیستم خوبی نمیشه بست پیشنهاد من خرید قطعات دست دوم هست یا خرید کنسول .

mohamad.hejazi
25-01-2019, 22:25
راستش با کنسول حال نمیکنم
با 6 میلیون چی؟مثلآ مانیتور و کیبورد و جانبی را معمولی میخرم تا کیس بهتر بشه خرید؟

vegas
25-01-2019, 22:54
راستش با کنسول حال نمیکنم
با 6 میلیون چی؟مثلآ مانیتور و کیبورد و جانبی را معمولی میخرم تا کیس بهتر بشه خرید؟
یک سیستم معمولی گیمینگ بدون مانیتور و ... فقط کیس بالای ۶ ملیون هزینه داره با این قطعات :
cpu i3 8100
مادربرد b360
گرافیک gtx 1050 ti
رم ۸ گیگ ddr4
هارد ssd 240
پاور ۴۸۰ گرین
کیس گرین استرایکر

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

mohamad.hejazi
25-01-2019, 23:37
بودجه را تا 7 تومن هم میتونم افزایش بدم.
میشه بهترش کرد؟

mohamad.hejazi
25-01-2019, 23:39
یک سیستم معمولی گیمینگ بدون مانیتور و ... فقط کیس بالای ۶ ملیون هزینه داره با این قطعات :
cpu i3 8100
مادربرد b360
گرافیک gtx 1050 ti
رم ۸ گیگ ddr4
هارد ssd 240
پاور ۴۸۰ گرین
کیس گرین استرایکر

یعنی سی پی یو را 5 هسته ای هم نمیشه خرید؟!
بعد با این سیستم بازیهای روز را میشه راحت اجرا کرد؟

mohamad.hejazi
25-01-2019, 23:41
الان یه مانیتور خوب که کیفیت تصویرش خوب باشه چه قیمته؟

shaahani
26-01-2019, 04:53
سیستم بازی که بشه باهاش بازی های روز رو مناسب انجام داد، یک کارت گرافیکی لازم داره حداقل بین 5.5 تا 8 ملیون تومن
مابقی قطعات نیز برای یک کامپیوتر بازی مناسب باید یک سری حداقل هایی رو داشته باشند ، کامپیوتری که از خریدش برای بازی بشه راضی بود در حداقل ها بیشتر از 16 ملیون تومن بودجه لازم داره .
مگر اینکه کامیپوتر را برای بازی نخوایید یا براتون مهم نباشه یکسری از بازی ها روش اجرا نشند و یا مابقی را مجبور باشید با گرافیک متوسط یا پایین بازی کنید.

shaahani
26-01-2019, 06:03
دوتا سیستم گیم به عنوان نمونه پیشنهاد میدم که تا دو سه سال دیگه هیچ مشکلی برای بازی کردن باهاشون نداشته باشید.
در ضمن بتونید یک مقدار بسیار جزئی نیز پردازنده رو اورکلاک کنید و دستگاه رو با توانایی بیشتر بکار بیاندازید.

لیست اول ، ارزان تر انتخاب شده برای یک بازیکن حرفه ای اما در حداقل ها است ، نکته لیست اول اینه که اگه برای خرید عجله نکنید و حدود سه ماه دیگه صبر کنید ؛ چندتا از قطعاتی که تازه به بازار اومدن (از جمله یک کارت گرافیکی) ، وارد ایران خواهند شد که قدرت بیشتر و اندکی نیز قیمت مناسب تری دارند و میتونید اونها رو با قطعات پایین جایگزین کنید.

لیست قطعات یک :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

CPU : AMD - Ryzen 7 2700X 3.7 GHz 8-Core Processor | 309$
CPU Cooler : Corsair - H100i 77 CFM Liquid CPU Cooler | 90$
Motherboard : Asus - CROSSHAIR VI HERO ATX AM4 Motherboard | 200$
Memory : G.Skill - Trident Z RGB 16 GB (2 x 8 GB) DDR4-3200 Memory | 140$
Storage : Samsung - 970 Pro 512 GB M.2-2280 Solid State Drive | 168$
Seagate - Barracuda 2 TB 3.5" 7200RPM Internal Hard Drive | 60$
Video Card : EVGA - GeForce RTX 2070 8 GB XC ULTRA GAMING Video Card | 575$
Case : MasterTech​ T500 | 80$
Power Supply : Corsair - CXM 750 W 80+ Bronze Certified Semi-Modular ATX Power Supply | 110$
Monitor : Dell - P2418D 24.0" 2560x1440 60 Hz Monitor | 240$

مجموع قیمت در حدود 1941 دلار - با مانتیور در حدود 19 ملیون با دلار امروز.

لیست دوم که الان خریدنش با چندماه دیگه خریدنش تفاوت نداره و قطعات خوب موجود در بازار هستند ، از لیست اول گرانتر است که طبیعتا قدرت بالاتری برای بازی های حرفه ای به شما خواهد داد ، اما بازهم ملاحظه قیمتی در آن لحاظ شده تا با خرید قطعات روز و بسیار گران ، بعد از چندماه دچار ضرر مالی نشوید و دستگاه بسیار خوب را با قیمت های تثبیت شده بازار خریداری کنید .

لیست قطعات دو :

CPU : Intel - Core i7-8700K 3.7 GHz 6-Core Processor |$359.99
CPU Cooler : Corsair - H100i PRO 75 CFM Liquid CPU Cooler | $129.89
Motherboard : Asus - ROG MAXIMUS XI CODE ATX LGA1151 Motherboard | $349.79
Memory : G.Skill - Trident Z RGB 16 GB (2 x 8 GB) DDR4-3200 Memory | $139.99
Storage : Samsung - 970 Pro 512 GB M.2-2280 Solid State Drive | $167.95
Seagate - Barracuda 2 TB 3.5" 7200RPM Internal Hard Drive | $59.89
Video Card : Asus - GeForce RTX 2080 8 GB ROG Strix Gaming OC Video Card | $789.99
Case : MasterTech​ T500 | $80.00
Power Supply : Corsair - RMx (2018) 750 W 80+ Gold Certified Fully-Modular ATX Power Supply | $109.99
Monitor : Asus - MG279Q 27.0" 2560x1440 144 Hz Monitor | $529.66

مجموع قیمت در حدود 2697 دلار .

نکته نهایی اینکه ، این قیمت قطعات در بازار بین المللی است و قطعات در زمان ورود به ایران بخاطر دلال ها با افزایش قیمت روبرو خواهید بود اما میتوانید با اندکی جستجو در بازار داخلی ، خرید قطعات را با کمترین افزایش قیمت ، نسبت به قیمت واقعی قطعات خریداری نمایید.

shaahani
26-01-2019, 06:43
نکته دیگه ای که فراموش کردم به اون اشاره کنم مربوط به Storage دستگاه شما میشه .
شما برای اینکه بتونید بازی هایی روز رو با سرعت مناسب اجرا کنید باید اون ها رو به همراه سیستم عامل ویندوزتون داخل یک حافظه Nvme ذخیره کنید که برای بازی های پر حجم این روزها ، حداقل باید یک SSD M.2 با ظرفیت 512 گیگابایت داشته باشید ، که این حافظه بحث ناپذیر هست و اگر به هر صورتی اون رو از لیست خودتون خط بزنید و یا با مقدار کمتر جایگزین کنید ، بطور قطع با بازی ها به مشکل خواهید خورد
اما در مورد مابقی اطلاعات که میخواهید در کامپیوتر ذخیره کنید من برای شما یک HDD با سرعت 7200 انتخاب کردم که قطعه کندی است و تنها بخاطر پایین آمدن قیمت انتخاب گردیده است ، شما میتوانید در هر دو لیست بجای آن از یک حافظه SSD SATA با ظرفیت 2 ترابایت استفاده نمایید ، که ذخیره اطلاعات آرشیو ، مثل بازی های نصب نشده ، فیلم و سریال و غیره ، سرعت این حافظه روی اعصاب شما راه نره و با سرعت بسیار بیشتری نسبت HDD عملیات ذخیره و خواندن اطلاعات صورت بگیرد .

به دلیل تحمیل هزینه بالاتر ، من SATA SSD را در لیست های خودم قرار ندادم ، اما شما میتونید برحسب نیاز بجای HDD از SSD SATA استفاده کنید که به نسبت NVME از قیمت پایینتری برخوردار بوده اما به نسبت HDD از قیمت بسیار بیشتری برخوردار است .

در نهایت هیچ شکی به خود راه ندهید که اگر لیست قطعاتی جلوی شما قرار گرفت ، که قیمت نهایی یک کیس و یک مانیتور در آن پایین تر از قیمت لیست های ارائه شده من به شما بود ، آن دستگاه توانایی و قدرت لازم برای اجرای بدون مشکل بازی های امروزی را نخواهد داشت و برای اجرای بازی ها با آن دستگاه به مشکل خواهید خورد و در حداقل مشکل مجبور خواهید بود گرافیک و کیفیت بازی ها را کاهش چشم گیری دهید .

mohamad.hejazi
26-01-2019, 14:25
سلام.
ممنونم از راهنمایی شما
با این حساب بهتره بیخیالش بشم اگر اینطوره
من واقعیت نهایت 8 تومن بودجه کلی دارم برای سیستم.
با این تفاسیر واقعآ بیخیال بشم و برم سراغ کنسول؟

vegas
26-01-2019, 14:41
بازی های روز اجرا میشه ولی نه مثلا 4K یا مکس ستینگز مثلا باید سایه ها را high بگذارید
اگه بودجه را یک مقدار دیگه افزایش بدید GTX 1060 میتونید بگیرید که کل بازی های روز را میتونید FULL HD و تنظیمات خوب بازی کنید .

mohamad.hejazi
26-01-2019, 14:43
حالا 4k نباشه هم اشکالی نداره
من نهایت بودجه ام 8 تومنه.
چکار کنم بخرم یا نه؟

vegas
26-01-2019, 14:45
این CPU 4 هسته ای هست برای بازی هیچ مشکلی نداره برای بازی از همه مهم تر کارت گرافیک هست .

vegas
26-01-2019, 14:50
حالا 4k نباشه هم اشکالی نداره
من نهایت بودجه ام 8 تومنه.
چکار کنم بخرم یا نه؟
این سیستمی که من گفتم هیچ مشکلی نداره اگه کارت گرافیک 6 گیگابایت gtx 1060 بگیرید دیگه بهتر .

mohamad.hejazi
26-01-2019, 14:51
درسته.
خب شما با 8 تومن چی پیشنهاد میدین؟
مانیتور 19 اینچ کافیه برام زیاد نمیخوام بزرگ باشه

dione
26-01-2019, 15:10

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

vegas
26-01-2019, 15:35
درسته.
خب شما با 8 تومن چی پیشنهاد میدین؟
مانیتور 19 اینچ کافیه برام زیاد نمیخوام بزرگ باشه
cpu i3 8100

مادربرد

گرافیک

رم ۸ گیگ ddr4

هارد
ssd 240

پاور450 گرین

کیس گرین استرایکر

مانیتور :

مجموع :
8٬455٬000 تومان

به جای هارد ssd میونید هارد ساتا ۱ ترابایت بگیرید اگه به فضای زیاد تر از ۲۴۰ گیگابایت نیاز دارید یا میتونید هر دو را بگیرید

mohamad.hejazi
26-01-2019, 15:38
cpu i3 8100

مادربرد

گرافیک

رم ۸ گیگ ddr4

هارد
ssd 240

پاور450 گرین

کیس گرین استرایکر

مانیتور :

مجموع :
8٬455٬000 تومان

به جای هارد ssd میونید هارد ساتا ۱ ترابایت بگیرید اگه به فضای زیاد تر از ۲۴۰ گیگابایت نیاز دارید یا میتونید هر دو را بگیرید
آقا ایول عصر میرم سراغ این سیستم.

فقط با این سیستم دیگه خیالم راحت باشه بازیهای روز را با گرافیک بالا میشه اجرا کرد؟

mohamad.hejazi
26-01-2019, 15:41
مانیتور نزدیک 1.700 قیمتشه میشه یه چیز حدود 1 تومن بخرم؟

vegas
26-01-2019, 16:01
آقا ایول عصر میرم سراغ این سیستم.

فقط با این سیستم دیگه خیالم راحت باشه بازیهای روز را با گرافیک بالا میشه اجرا کرد؟
اره خیالت راحت با گرافیک بالا میتونی اجرا کنید.

مانیتور نزدیک 1.700 قیمتشه میشه یه چیز حدود 1 تومن بخرم؟

مانیتور به نظر من همین خوبه اگه کوچک تر بگیری واسه بازی خوب نیست اگه TV LCD هم دارین میتونید به جای مانیتور ازش استفاده کنید واسه گیم هر چی صفحه بزرگتر باشه بهتر .من خودم ۲۴ اینچ سامسونگ دارم اگه ۲۷ یا بالاتر گرفته بودم خیلی بهتر بود .

mohamad.hejazi
26-01-2019, 16:05
باشه آقا ممنونم من عصر میرم بازار ببینم چی میشه خبر میدم ممنون

mohamad.hejazi
26-01-2019, 22:05
سلام عصر رفتم بازار این سیستم 9.100 قیمت قیمت دادن بهم فقط پاور را گفتن ضعیفه و یه مدل قویتر بهم پیشنهاد دادن
فردا میخوام سفارش خرید بدم

vegas
27-01-2019, 18:19
سلام عصر رفتم بازار این سیستم 9.100 قیمت قیمت دادن بهم فقط پاور را گفتن ضعیفه و یه مدل قویتر بهم پیشنهاد دادن
فردا میخوام سفارش خرید بدم
اگه هنوز نخریدید از لیون کامپیوتر میتونید بخرید اگه قیمت بازار بالاتره به هر حال پاور ۴۵۰ گرین گولد واسه این سیستم کافیه

mohamad.hejazi
27-01-2019, 21:55
سلام و عرض ادب واقعیت با مشورت خانواده کلآ منصرف شدم از خرید سیستم چون واقعآ گرونه به جاش امروز رفتم پلی4 1ترا خریدم به 3.700
به هر حال ممنون از راهنمایی شما دوست عزیز خیلی لطف کردید.:n16::n16::n16:

shaahani
28-01-2019, 03:57
خوبه مبارک باشه ، پلی 4 اگه pro نیست ، پیشنهاد میکنم با Pro عوض کنی که با کیفیت بالاتر بتونی بازی کنی .
همینطور میتونی یک SATA SSD 512 یا یک ترا واسش بخری و با HDD داخلش عوض کنی تا سرعت لود بازی ها خیلی سریعتر بشه توی کنسول شما .

البته در هر شرایطی کیفیت و تنوع بازی های PC بیشتر هست و کلی بازی کرکی و غیره هست ، در مجموع نمیشه PC رو با کنسول مقایسه کرد .
همین سیستمی که دوستمون پیشنهاد کرد هم اگه پردازندش یه مقدار بالاتر باشه مثلا Core i5 8600 / 9600 میتونستی بازی های روز رو در حد medium تا high بازی کنی ، اما فقط الان، وقطعا در یک تا دوسال دیگه باهاش به مشکل میخوردین، یه جوریایی اجرای خوب و روان بازی ها به مشکل میخورد.
البته با اون سیستمی که معرفی کردن الان هم نمیشه بازی ها رو روی گرافیک آخر بازی کرد ، چه برسه به سال های آینده و بازی های جدید .
فقط موضوع در مورد 4K نیست ، تازه سیستم هایی که من معرفی کردم برای اینکه بتونید 4K ازشون بگیرید باید گرافیک بازی ها رو بگذارید روی medium تا Low .

با برادر ها که در مورد شما صحبت میکردم، عقیده شخصی من این هست ، که همین خرید کنسول براتون بهتر بوده
و یکی از برادر ها معتقد بود که خرید یک PC ارزان قیمت هم جذابیت بازی بیشتری نسبت به کنسول داره .

mohamad.hejazi
28-01-2019, 10:45
سلام بله قطعآ خود من هم لذتی که با موس و کیبرد و مانیتور میبرم به هیچ عنوان با کنسول نمیبرم ولی یه جورایی دیگه مجبور بودم چون پی سی واقعآ قیمتش بالاست
در مورد پلی هم پرو میخواستم بخرم اما گفتن باید تلویزیون 4k داشدته باشین که ما نداریم برای همین صرف نظر کردم و اسلیم خریدم.

vegas
28-01-2019, 10:48
سلام و عرض ادب واقعیت با مشورت خانواده کلآ منصرف شدم از خرید سیستم چون واقعآ گرونه به جاش امروز رفتم پلی4 1ترا خریدم به 3.700
به هر حال ممنون از راهنمایی شما دوست عزیز خیلی لطف کردید.:n16::n16::n16:
مبارک باشه کنسول هم خوبه پیشنهاد اول من هم خرید کنسول بود با این بودجه .
PC برای کسی خوبه که بالای 10 میلیون بودجه داشته باشه .
اون PC را من معرفی کردم برای اینکه پافشاری میکردید که با کنسول حال نمیکنید به هر حال موفق باشید .

mohamad.hejazi
28-01-2019, 10:54
بله صد در صد پیشنهاد شما هم با این بودجه عالی بود من هر جا رفتم گفتند سیستم خوبیه ولی با خودم فکر کردم دیدم تو این شرایط بد اقتصادی 1 میلیون هم صرفه جویی بشه بهتره برای همین تصمیم به خرید کنسول گرفتم.
:n16:

sub-zero
28-01-2019, 13:59
لطف میکنید یه لیست ام به من بدید... جوون بودیم اینجا لیست میدادیم دیگه الان نوبت ماس سوال کنیم :n02:

cpu - mb - ram - vga - power - dvd -

سقف بودجه 4 میلیون حالا دویست سیصد ام بالا بره عب نداره. سیستم برا گیمه پاورش ام گرین نباشه بهتره

خدا روشکر حل شد.