PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خرید هارد و مشکل راه اندازی ؟ کممممممک

mojt90
04-01-2019, 07:56
سلام
یک هارد اینترنال خریدم . وصلش کردم به کامپیوتر .

الان نه پارتیشن داره و نه اف دیسک شده

شنیدم اول باید اف دیسک بشه و بعد پارتیشن بندی

خب الان میشه راه نمایی کنید چطور باید اف دیسک کنم ؟ آیا نر مافزاری هست که به صورت بوت بالا بیاد و دارای قابلیت اف دیسک و پارتیشن بندی باشه ؟ میشه معرفی کنید

لازم به ذکر ویندوز 7 بوتیبل رو هم دارم . ولی وقتی بوت میکنم با cd بعدش نصب ویندوز میاد و نه جایی که بخواهم اف دیسک رو تایپ کنم و واردش بشم

mansia
04-01-2019, 12:46
اگر میخواهید روی این هارد ویندوز نصب کنید نیازی به این موارد نیست و فقط نصب ویندوز مرحله به مرحله پیش برید خودش براتون پارتیشن بندی میکنه. اما اگرمیخواهید به عنوان هارد دوم درون سیستم استفاده کنید به قسمت disk managment ویندوز مراجعه کنید و پارتیشن بندی کنید و الی آخر. نیازی به نرم افزار دیگه ای ندارید و ویندوز خودش کامل هست در این مورد.

پارتیشن بندی در هنگام نصب ویندوز:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پارتیشن بندی درون ویندوز از دقیقه 5 و 25 به بعد:

**
در ضمن فراموش کردم بگم fdisk به کار شما نمیاد و موارد بالا کاملا همون کارو براتون انجام میده مگر این که موردی داشته باشه این هارد.

mojt90
04-01-2019, 17:12
اگر میخواهید روی این هارد ویندوز نصب کنید نیازی به این موارد نیست و فقط نصب ویندوز مرحله به مرحله پیش برید خودش براتون پارتیشن بندی میکنه. اما اگرمیخواهید به عنوان هارد دوم درون سیستم استفاده کنید به قسمت disk managment ویندوز مراجعه کنید و پارتیشن بندی کنید و الی آخر. نیازی به نرم افزار دیگه ای ندارید و ویندوز خودش کامل هست در این مورد.

پارتیشن بندی در هنگام نصب ویندوز:

پارتیشن بندی درون ویندوز از دقیقه 5 و 25 به بعد:

**
در ضمن فراموش کردم بگم fdisk به کار شما نمیاد و موارد بالا کاملا همون کارو براتون انجام میده مگر این که موردی داشته باشه این هارد.

سلام
این هارد رو نو خریدم خام هست . روش پارتیشن بندی رو آشنا هستم . فقط سوال دیگه . ولی دیگه برای هارد خام نیازی به fdisk نیست ؟

mansia
04-01-2019, 18:42
سلام
این هارد رو نو خریدم خام هست . روش پارتیشن بندی رو آشنا هستم . فقط سوال دیگه . ولی دیگه برای هارد خام نیازی به fdisk نیست ؟
مبارکتون باشه.
نه عزیز دل. fdisk برای دورانی بود که در حین نصب ویندوز قابلیت پارتیشن بندی در دسترس نبود. اما حالا fdisk جایگزین شده با رابط گرافیکی که در حین نصب مشاهده میکنید.

Ehsan-l-able
17-01-2019, 15:27
بله همان طور که دوستمون گفت اون زمانی که نرم افزارهای پارتیشن بندی نبود ! FDisk معروف بود ، یادمه وقتی بهمون آموزش میدادن میگفتن حواستون باشه اشتباه کنید ظرفیت هارد رو از دست میدید :n01:
الان ماشاا... نرم افزار پارتیشن بندی خیلی زیاد شدن. هارد رو اگر در کنار هارد اصلی اضافه کنید به عنوان یک پارتیشن به آخرین پارتیشن اضافه میشه اگه نشد یعنی کل فضای هارد جدید ، هنوز راه انداری نشده که می توانید از آموزش زیر استفاده کنید.
کافی نتIR دانلود نرم افزار : آموزش راه اندازی هارد و پارتیشن بندی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] C%D8%A8%D9%86%D8%AF%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%88%DB%8C%D9%86%D8%AF%D9%88%D8%B2.html)

dione
07-02-2019, 14:26
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])