PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : معرفی زبان برنامه نویسی به من

Program14
28-11-2018, 14:02
من برای چند برنامه که یکی از انهابرنامه ورود اطلاعات و جستجوی پیشرفته ان اطلاعات و نشان دادن اطلاعات جستجو شده درسطح خوب باشد احتیاج به معرفی زبان برنامه نویسی دارم که بدلایلی موارد زیر رو درنظر بگیرید. برای پی سی و محیط ویندوز برنامه مینویسم
۱- از خانواده مایکروسافت نباشه (سی شارپ و بیسیک و..)
۲- جاوا ، سی پلاس پلاس، پایتون هم نباشه
ممنونم

kian98
28-11-2018, 17:30
من برای چند برنامه که یکی از انهابرنامه ورود اطلاعات و جستجوی پیشرفته ان اطلاعات و نشان دادن اطلاعات جستجو شده درسطح خوب باشد احتیاج به معرفی زبان برنامه نویسی دارم که بدلایلی موارد زیر رو درنظر بگیرید. برای پی سی و محیط ویندوز برنامه مینویسم
۱- از خانواده مایکروسافت نباشه (سی شارپ و بیسیک و..)
۲- جاوا ، سی پلاس پلاس، پایتون هم نباشه
ممنونم

Delphi - Go

Program14
29-11-2018, 09:14
کتاب و سی دی اموزشی برای go و دلفی ورژن جدید هست؟

kian98
29-11-2018, 11:24
کتاب و سی دی اموزشی برای go و دلفی ورژن جدید هست؟

کتاب Programming in Go نوشته مارک سامرفیلد
Delphi in Depth نوشته کری جنسن

البته پیشنهاد من بیشتر زبان Go هست که زبان پیشرفته و خیلی مدرنیه . این صفحه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هم کتابخانه هایی که با این زبان نوشته شدند و میتونید ازشون استفاده کنید هست .

Program14
30-11-2018, 09:43
زبان روبی و پرل یا کلا زبان دیگه چطور که من یک جمع بندی کنم؟

kian98
30-11-2018, 10:34
زبان روبی و پرل یا کلا زبان دیگه چطور که من یک جمع بندی کنم؟

زبان روبی و پرل هم زبان های خوبی هستند اما این زبان ها بیشتر برای اسکریپت نویسی و یا کارهای سمت سروری مانند استفاده ازشون در تکنولوژی CGI کاربرد دارند و تا اونجایی که اطلاع دارم زیاد نمیشه باهاشون کارهای گرافیکی انجام داد چون کتابخانه های گرافیکی ساده ای دارن .

Program14
30-11-2018, 14:52
نه من میخوام هربرنامه ای خصوصا بانک اطلاعاتی رو ویندوز و اگه بشه برا اندروید بنویسم.
مطمنید با روبی و یا پرل نمیشه؟

kian98
30-11-2018, 17:02
نه من میخوام هربرنامه ای خصوصا بانک اطلاعاتی رو ویندوز و اگه بشه برا اندروید بنویسم.
مطمنید با روبی و یا پرل نمیشه؟

با روبی و پرل میشه برای اندروید و ویندوز برنامه نوشت . اما استفاده از این زبان ها در اندروید کار معقولی نیست .
برای استفاده از این زبان ها برای کار با دیتابیس ها روی ویندوز مشکلی به وجود نمیاد .
در کل بهترین پیشنهاد من اینه که اگر واقعا میخواید برنامه حرفه ای درست کنید بهترین گزینه جاوا و بعد سی پلاس پلاس هست . اگر هم دنبال زبان های اسکریپتی هستید بهترین گزینه پایتون هست که بسیار زبان کارآمدی هست .

البته یک پیشنهاد دیگه هم هست بنام زبان کاتلین ( Kotlin ) که روی ماشین مجازی جاوا استفاده میشه و هم برای اندروید و هم برای ویندوز ازش استفاده میشه و میشه سورسش رو به کد جاوا اسکریپت هم ترجمه کرد . به نظر من بهتره به جای روبی و پرل از این زبان استفاده کنید .

Program14
30-11-2018, 18:54
مجبورم ان شروط را رعایت کنم
و از زبانهای باقیمانده انکه بروزتر و قدرتمندتر و منابع اموزشی خوبی داره انتخاب کنم