PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ست کردن مودم با پ ر و ک س ی

javaheri69
01-11-2018, 08:44
با سلام
دوستان میشه مودم رو با -----v p n- ست کرد یا ن؟؟

که هر موبایلی بهش وصل میشه از ---v p n--- رد بشه.
مودم
tp link
w8901n

shaahani
01-11-2018, 10:59
خیر این امکان در دستگاه شما وجود نداره .
اما بعضی دستگاه های خانگی دیگه هستند که در حد محدودی این امکان رو برای شما فراهم میکنند.
بهترین راه و پیشنهاد خرید یک روتر حرفه ای و مخابراتی سیسکو و یا میکروتیک هست .
من خودم در منزل روتربرد میکروتیک دارم و اینترنت مودم به اون داده میشه ، سپس در منزل منتشر میشه .
-کنترل پهنای باند و سرعت مصرف کننده ها
-کنترل میزان مصرف ترافیک هر دستگاه
-استفاده از پر وکسی دائم متصل در مودم به شیوه ای که بعضی از ارتباطات مثل برنامه تلگرام و غیره از این کانال عبور کنند و دیگر ارتباطات مربوط به بازی ها ، کارهای بانکی و یا نرم افزارها و سرویس هایی که فقط با ip ایران کار میکنند ، بدون استفاده از این کانال امن دور زننده تحریم ، به اینترنت متصل شوند.

اینها تنها بخشی از کارهایی هست که میشه با این دستگاه انجام داد. البته تنظیم کردن اولیه اون مقداری سخت هست که نیاز به اشخاص متخصص داره ، یا اینکه خودنون زمان بگذارید و از روی اینترنت آرام آرام تنظیمات را یاد بگیرید و انجام دهید.

smk1369
01-11-2018, 20:22
اما بعضی دستگاه های خانگی دیگه هستند که در حد محدودی این امکان رو برای شما فراهم میکنند.
من خودم در منزل روتربرد میکروتیک دارم و اینترنت مودم به اون داده میشه ، سپس در منزل منتشر میشه .
-استفاده از پر وکسی دائم متصل در مودم به شیوه ای که بعضی از ارتباطات مثل برنامه تلگرام و غیره از این کانال عبور کنند و دیگر ارتباطات مربوط به بازی ها ، کارهای بانکی و یا نرم افزارها و سرویس هایی که فقط با ip ایران کار میکنند ، بدون استفاده از این کانال امن دور زننده تحریم ، به اینترنت متصل شوند.

اینها تنها بخشی از کارهایی هست که میشه با این دستگاه انجام داد. البته تنظیم کردن اولیه اون مقداری سخت هست که نیاز به اشخاص متخصص داره ، یا اینکه خودنون زمان بگذارید و از روی اینترنت آرام آرام تنظیمات را یاد بگیرید و انجام دهید.

البته مودم های ایسوس هم این قابلیت ها رو دارند ولی اگه vpn ست کنی کل ارتباط از اون راه میره و نمیشه جدا کرد
یه مورد دیگه سرعت vpn هست که وقتی مستقیم با مودم وصل میشی سرعت کمتری نسبت به اتصال با موبایل یا پی سی داره درحالی که مصرف کننده همون دستگاه هست.
دلیل این افت سرعت رو هنوز متوجه نشدم!!!

shaahani
01-11-2018, 22:45
البته مودم های ایسوس هم این قابلیت ها رو دارند ولی اگه vpn ست کنی کل ازتباط از اون راه میره و نمیشه جدا کرذ
یه مورد دیگه سرعت vpn هست که وقتی مستقیم با مودم وصل میشی سرعت کمتری نسبت به اتطال با موبایل یا پی سی داره درحالی که مصرف کننده همون دستگاه هست.
دلیلش این افت سرعت رو هنوز متوجه نشدم!!!

باید اتصالتون پهنای باند بسیار زیادی رو در مودم فراهم کنه ، که اندازه سرعت خط شما باشه و توانایی داشته باشه تمام ترافیک رو در یک لحظه از کانال امن vpn عبور بده .
اکثر اتصالات ارزان قیمت یا مجانی چنین توانایی رو ندارند .
اما وقتی در یک دستگاه اتصال رو برقرار میکنید ، فقط ترافیک همون دستگاه از کانال vpn عبور میکنه در نتیجه سرعت اتصال بالا می ره .
علاوه بر این که در موبایل و یا کامپیوتر دست برنامه نویس ها باز هست و علاوه بر برقراری یک کانکشن تکی ، میتونن چندکانکشن ترکیبی رو در اتصال به سرور vpn مورد استفاده قرار بدهند ، که نتیجه این میشه که میتونید از تمام پهنای باند و سرعت خطتتون در اتصال vpn استفاده کنید .

البته این به این معنی نیست که اتصال از طریق مودم و یا روتر حرفه ای، بد هست .
اتصال برقرار کردن با اونها مشکلات بیشتری رو برای راه اندازی اولیه بوجود میاره ، مخصوصا با سرعت کم اینترنت ایران .
اما این مسائل قابل حل هست و به عنوان مثال در شبکه من هیچ تفاوتی بین اتصال یک دستگاه تکی به VPN یا استفاده از VPN روتر نیست .
در هر صورت کاربر با حداکثر سرعت موجود خط یا سرعتی که برای اون مشخص شده میتونه از کانال VPN استفاده کنه .
باید در نظر داشته باشید که من از شیوه های بخصوصی در برفراری کانال VPN استفاده کردم که بسیار کم استفاده است در بین کاربرها .
از طرف دیگه اکانت هایی که برای اتصال به VPN دارم متعلق به بزرگترین سرویس دهنده های جهان در این حیطه است و قیمت خرید آنها حتی به دلار برای خارجی ها نیز بالاست.

javaheri69
02-11-2018, 14:50

سلام
بنده خوب متوجه نشدم..

یعنی یک مودم دیگه بخرم؟؟سیسیکو؟؟؟

قیمت چند هست حدودا؟؟؟

یعنی هیچ مودمی نیست از نوع تی پی لینک یا دی لینک که این قابلیت رو داشته باشه؟؟؟

سوال دومم اینه یکی از دوستان گفته بود که با ست کردن DNS از سایت بشکن ))میشه این کار رو انجام داد.
محبت میکنید راهنمایی کنید:n16:

javaheri69
02-11-2018, 14:52
البته مودم های ایسوس هم این قابلیت ها رو دارند ولی اگه vpn ست کنی کل ارتباط از اون راه میره و نمیشه جدا کرد
یه مورد دیگه سرعت vpn هست که وقتی مستقیم با مودم وصل میشی سرعت کمتری نسبت به اتصال با موبایل یا پی سی داره درحالی که مصرف کننده همون دستگاه هست.
دلیل این افت سرعت رو هنوز متوجه نشدم!!!
سلام

دوست عزیزم یعنی مودم من پس این قابلیت رو نداره؟

چه مارک هایی از مودم این قابلیت رو دارند؟؟

میخوام هر دستگاهی موبایل به مودم وصل بشه از قند شکن رد بشه.

بعدشم این قند شکن که میخام جوری نیست 24 ساعت گوشی بهش وصل باشه..برای مواقع خاصی هست در حد 5 تا 10 دقیقه میخام وصل کنم به مودم که از قند شکن رد بشه.

محبت میکنید راهنمایی کنید

محمد7966
02-11-2018, 15:19
سلام
بنده خوب متوجه نشدم..

قیمت چند هست حدودا؟؟؟

سوال دومم اینه یکی از دوستان گفته بود که با ست کردن DNS از سایت بشکن ))میشه این کار رو انجام داد.

سلام سیسکو گرون قیمته به طوری که بانک ها و ارگان ها و سازمانهایی که اطلاعات براشون مهمه حاضر به خریدن دستگاه های سیسکو هستند.

باید برید سراغ میکروتیک

البته اگه دوستان میگن ایسوس داره خب ایسوس بخرید.از مودم های ایسوس اطلاعی ندارم

javaheri69
02-11-2018, 16:46
سلام سیسکو گرون قیمته به طوری که بانک ها و ارگان ها و سازمانهایی که اطلاعات براشون مهمه حاضر به خریدن دستگاه های سیسکو هستند.

باید برید سراغ میکروتیک

البته اگه دوستان میگن ایسوس داره خب ایسوس بخرید.از مودم های ایسوس اطلاعی ندارم

یکی از دوستان گفته بود که با ست کردن DNS از سایت بشکن ))میشه این کار رو انجام داد.
محبت میکنید راهنمایی کنید

shaahani
02-11-2018, 20:08
سلام
بنده خوب متوجه نشدم..

قیمت چند هست حدودا؟؟؟

با ست کردن DNS بر روی اینترنت ایران چنین کاری امکان پذیر نیست ، توضیحاتی در این باره در تاپیک زیر دادم .
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دنبال روتر یا مودم های خانگی نباشید ، مبلغ بالا ، کارایی و توانایی نرم افزاری کمی دارند ، تنها مزیتشان راحت تنظیم شدن آنهاست .

شما برای انجام اینکار باید یک روتر میکروتیک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) خریداری کنید مثلا مدل RB952Ui-5ac2nD-TC که برای یک کاربر خانگی کمترین قیمت و حداقل کارایی مورد نیاز برای اتصال ده تا پانزده دستگاه رو به خودش داره .

برای نصب اون هم یا باید حدود یک ماه وقت بگذارید از روی اینترنت آموزش های لازم رو یاد بگیرید یا اشخاصی مثل من میتونن براتون تنظیمش کنند.

javaheri69
02-11-2018, 20:24
با ست کردن DNS بر روی اینترنت ایران چنین کاری امکان پذیر نیست ، توضیحاتی در این باره در تاپیک زیر دادم .

دنبال روتر یا مودم های خانگی نباشید ، مبلغ بالا ، کارایی و توانایی نرم افزاری کمی دارند ، تنها مزیتشان راحت تنظیم شدن آنهاست .

شما برای انجام اینکار باید یک روتر میکروتیک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) خریداری کنید مثلا مدل RB952Ui-5ac2nD-TC که برای یک کاربر خانگی کمترین قیمت و حداقل کارایی مورد نیاز برای اتصال ده تا پانزده دستگاه رو به خودش داره .

برای نصب اون هم یا باید حدود یک ماه وقت بگذارید از روی اینترنت آموزش های لازم رو یاد بگیرید یا اشخاصی مثل من میتونن براتون تنظیمش کنند.

سلام

قیمت این روتر چنده؟؟

روتر میکروتیک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) خریداری کنید مثلا مدل RB952Ui-5ac2nD-TC

این مودمی که گفتین برای ADSl هست دیگه؟؟
دوست عزیز من یک موبایل بیشتر نمیخام نصب کنم..اونم بعضی وقت ها هست در حد 10 دقیقه..که کارم با تحریم شکن هست میخام از تحریم شکن رد بشه.برای کار نرم افزاری موبایله.هیچ استفاده ی دیگه ی ازش نمیخام بکنم.

javaheri69
02-11-2018, 20:35
بزارید راحت تر بگم.

من فقط میخام گوشی که به مودم وصل میشه..انگار این مودم تحریم شکن داشته باشه..که این گوشی راحت وارد ی و ت ی و ب بشه..فقط همین.

حالا چ راهی رو پیشنهاد میکنید؟؟

بنظرتون مودم بخرم؟؟

shaahani
02-11-2018, 20:38
سلام

قیمت این روتر چنده؟؟

روتر میکروتیک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) خریداری کنید مثلا مدل RB952Ui-5ac2nD-TC

این مودمی که گفتین برای ADSl هست دیگه؟؟
دوست عزیز من یک موبایل بیشتر نمیخام نصب کنم..اونم بعضی وقت ها هست در حد 10 دقیقه..که کارم با تحریم شکن هست میخام از تحریم شکن رد بشه.برای کار نرم افزاری موبایله.هیچ استفاده ی دیگه ی ازش نمیخام بکنم.

این یک روتر هست ، به هر دستگاه ADSL یا TD-LTE وصل میشه و قابل تنظیمه .

قیمت این روتر 50 دلار هست قبلا من چندتایی در حدود رنج 150 تا 170 هزارتومن خریده بودم ، اما الان دلار بالا رفته
بستگی به خودتون داره که بتونید به چه قیمتی نو و یا دست دومش رو پیدا کنید .
یک روتر دیگه هم هست که از نظر سخت افزاری دقیقا مثل این هست اما از نظر ظاهری زشته .
قیمت نو اون مدل با این یکی مثل هم هست اما ممکنه دست دوم اون رو بیشتر احتمال داشته باشه پیدا کنید .
مدل (RB952Ui-5ac2nD ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]))

شما یک دونه موبایل رو هم بخواین متصل کنید تفاوتی نمیکنه ، باید یک دستگاه حداقلی مثل این داشته باشید ،
چون اصلا نمی صرفه شما بیاید بخاطر صد هزارتومن کمتر هزینه کردن ، یک مودم خانگی بخرید که خیلی از روش های اتصال به VPN رو پشتیبانی نمیکنه
بعد کاری که لازم دارید رو نتونید باهاش انجام بدین ، یا مثلا الان درست بشه واستون اما چند روزه دیگه که شرایط فیلترینگ عوض شد دیگه نتونید ازش استفاده کنید.

البته میتونید بطور کلی قید اتصال به WIFi فیلتر شکسته را بزنید و در موبایل خودتون هر زمان که نیاز بود با استفاده از یک نرم افزار و یا تنظیم بخش VPN تنظیمات اندروید خودتون فیلتر را دور بزنید.

javaheri69
02-11-2018, 20:42
این یک روتر هست ، به هر دستگاه ADSL یا TD-LTE وصل میشه و قابل تنظیمه .

قیمت این روتر 50 دلار هست قبلا من چندتایی در حدود رنج 150 تا 170 هزارتومن خریده بودم ، اما الان دلار بالا رفته
بستگی به خودتون داره که بتونید به چه قیمتی نو و یا دست دومش رو پیدا کنید .
یک روتر دیگه هم هست که از نظر سخت افزاری دقیقا مثل این هست اما از نظر ظاهری زشته .
قیمت نو اون مدل با این یکی مثل هم هست اما ممکنه دست دوم اون رو بیشتر احتمال داشته باشه پیدا کنید .
مدل (RB952Ui-5ac2nD)

شما یک دونه موبایل رو هم بخواین متصل کنید تفاوتی نمیکنه ، باید یک دستگاه حداقلی مثل این داشته باشید ،
چون اصلا نمی صرفه شما بیاید بخاطر صد هزارتومن کمتر هزینه کردن ، یک مودم خانگی بخرید که خیلی از روش های اتصال به VPN رو پشتیبانی نمیکنه
بعد کاری که لازم دارید رو نتونید باهاش انجام بدین ، یا مثلا الان درست بشه واستون اما چند روزه دیگه که شرایط فیلترینگ عوض شد دیگه نتونید ازش استفاده کنید.

البته میتونید بطور کلی قید اتصال به WIFi فیلتر شکسته را بزنید و در موبایل خودتون هر زمان که نیاز بود با استفاده از یک نرم افزار و یا تنظیم بخش VPN تنظیمات اندروید خودتون فیلتر را دور بزنید.

بزرگوار پست بالا رو خوندین؟؟
#11 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

امکانش هست ایدی تلگرام بدین چون در همین رابطه میخاستم حرف بزنم.

من نرم افزار کار موبایلم..

ب

javaheri69
02-11-2018, 20:53
نمیدونم در رابطه با قفل frp گوشی های سامسونگ یا هواوی و...خبر دارین یا ن؟

مشکل منم دقیقا در رابطه با همین موضوع هست..

قبلش یک توضیحی بدم FRP چیه.خودتونم تو نت بزنید متوجه میشین..

این قفل چه زمانی فعال میشود؟اگر به گوشی های سامسونگ حساب جیمیل بدهید این قفل فعال میشود.حالا ما گوشی رو مثلا فلش یا بازیابی تنظیمات میزنیم..گوشی میاد بالا میرسه به مرحله انتخاب زبان و مرحله بعدی وایفای هست که بهش وصل میشیم و میگه جیمیلی که قبلا به دستگاه دادی رو بزن .اگه ما یادمون باشه جیمیل چیه که راحت وارد دستگاه میشیم..
اما اگه ندونیم یا مشتری یادش رفته جیملش چی بوده اینجا گوشی دیگه بالا نمیاد رو همون جیمیل میمونه..اینجا باید با روش های مختلفی دورش بزنیم..
که راحترین راهش استفاده از ی و ت ی و ب هست...که متاسفانه ی و ت ی و ب میدونید که ف ی ل ت ر هست..در اینجا ما باید به وایفای وصل بشیم ..نکته همینه دقت کنید..خب این وایفا باید جوری باشه که به گوشی ------ برسونه تا وارد یوتیوب بشه.

امیدوارم متوجه شده باشین..اگه خواستین بیشتر توضیح بدم..

shaahani
02-11-2018, 20:54
بزارید راحت تر بگم.

من فقط میخام گوشی که به مودم وصل میشه..انگار این مودم تحریم شکن داشته باشه..که این گوشی راحت وارد ی و ت ی و ب بشه..فقط همین.

حالا چ راهی رو پیشنهاد میکنید؟؟

بنظرتون مودم بخرم؟؟

یک برنامه عبور از تحریم نصب بفرماید و یا با تنظیمات موبایل خودتون امکان اتصال به VPN را فراهم کنید .
بعد از اتصال به Wifi بخش VPN را فعال بفرمایید تا ارتباط شما برقرار بشه.

اگه از تلگرام نسخه اصلی استفاده میکنید ، طبیعتا برای استفاده از اون اگه از MTP استفاده نمیکنید ، خوب قطعا به یک روش مشابه مثل چیزی که گفتم نیاز دارید.

هزینه کار خودتون رو با خرید یک دستگاه دیگه بالا نبرید ، مگر اینکه واقعا تعداد دستگاه ها زیاد باشند و یا یک شبکه جامع ، یک پارچه و خوب مورد نیازتون باشه .
در غیر اینصورت دلیلی نداره که برای اینکار یک دستگاه بخرید.