PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست کمک جهت راه اندازی مودم OutDoor ZW101 ایرانسل

sepehr_sn
14-10-2018, 10:41
با سلام خدمت دوستان گرامی
بزرگواران من یک مودم فضای باز ایرانسل با مدل ZW101 تهیه کردم و قصد راه اندازیش رو دارم
از طرف دیگه یک مودم ADSl ایسوس با مدل DSL-AC88u دارم که میخوام به عنوان اکسس پوینت ازش استفاده کنم
مشکلی که باهاش دارم این هست که به هیچ وجه نمیتونم مودم ADSL رو کانفیگ کنم که هم بتونم از وایرلسش استفاده کنم و هم بتونم اینترنت رو از طریق پورت های LAN به سایر تجهیزات کابلی خودم برسونم

ممنون میشم اگر کسی تجربه کار با این مودم رو راه اندازیش رو داره در اختیار من قرار بده

پیشاپیش از پاسخ شما کمال تشکر را دارم

shaahani
14-10-2018, 12:59
فقط کافیه که DHCP Server مودم ADSL رو خاموش کنید و به اون یک آدرس آی پی در رنج ، آدرسی که مودم ایرانسل به کلاینت هاش میده ، بدین .
مثلا اگه مودم ایرانسل آدرس خودش 192.168.1.1 هست و به کاربرها در این رنج شبکه آی پی میده 192.168.1.0/24 ، اونوقت کافیه آدرس آی پی مودم ADSL رو مثلا 192.168.1.2 قرار بدین و با خاموش کردن DHCP Server اون ، اجازه بدین به تمامی دستگاه ها مودم ایرانسل در شبکه آی پی بده و اینجوری ارتباط کلی شبکه کابلی و هوایی محل با مودم ایرانسل برقرار خواهد شد.

sepehr_sn
14-10-2018, 15:10
فقط کافیه که DHCP Server مودم ADSL رو خاموش کنید و به اون یک آدرس آی پی در رنج ، آدرسی که مودم ایرانسل به کلاینت هاش میده ، بدین .
مثلا اگه مودم ایرانسل آدرس خودش 192.168.1.1 هست و به کاربرها در این رنج شبکه آی پی میده 192.168.1.0/24 ، اونوقت کافیه آدرس آی پی مودم ADSL رو مثلا 192.168.1.2 قرار بدین و با خاموش کردن DHCP Server اون ، اجازه بدین به تمامی دستگاه ها مودم ایرانسل در شبکه آی پی بده و اینجوری ارتباط کلی شبکه کابلی و هوایی محل با مودم ایرانسل برقرار خواهد شد.

بزرگوار خیلی ممنونم از راهنماییتون
این کار رو انجام دادم اما متاسفانه توفیقی حاصل نشد
سوالم اینه که باید کابل مودم Outdoor رو به پورت Wan بزنم یا اینکه به یکی از پورت های Lan ؟؟؟

پس اینطوری که متوجه شدم کار خاصی روی مودم ایرانسل نباید انجام بدم و تغییرات روی مودم ADSL باید انجام بشه ، درسته ؟؟
من DHCP مودم DSL رو خاموش کردم و IP صفحه کنسول مودم رو هم به 192.168.1.11 تغییر دادم اما موفق نشدم

shaahani
14-10-2018, 19:27
بزرگوار خیلی ممنونم از راهنماییتون
این کار رو انجام دادم اما متاسفانه توفیقی حاصل نشد
سوالم اینه که باید کابل مودم Outdoor رو به پورت Wan بزنم یا اینکه به یکی از پورت های Lan ؟؟؟

پس اینطوری که متوجه شدم کار خاصی روی مودم ایرانسل نباید انجام بدم و تغییرات روی مودم ADSL باید انجام بشه ، درسته ؟؟
من DHCP مودم DSL رو خاموش کردم و IP صفحه کنسول مودم رو هم به 192.168.1.11 تغییر دادم اما موفق نشدم

اگه رنج کار هر دو مودم به هم یکی باشه و همینطور که گفتم آدرس دهی توسط مودم ایرانسل انجام بشه باید به پورت Lan وصل شه .
در غیر این صورت باید مودم ADSL یک رنج متفاوت داشته باشه و DHCP Server اون هم روشن باشه تا بشه کابلی که از خارج اومده رو به پورت WAN متصل نمود.

بعد از تغییراتی که دادین باید مودم DSL از طریق مودم ایرانسل اینترنت دار بشه و نمام پورت های لن و شبکه هوایی دیگه مودم DSL نیز دارای ایترنت خواهند بود
الان مشکل شما چیه ، منظورتون از اینکه موفق نشدین چی هست ، یعنی مودم DSL پورت های LAN اش اینترنت داره اما هردستگاهی بطور هوایی به DSL وصل میشه ، اینترنت نداره ؟
یا وضعیت به شکل دیگه ای قرار داره ؟