PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : روش ویرایش فریمور مودم ها (Tools, Tips & Tutorials)

balouchi
19-08-2018, 09:24
سلب مسئولیت: هر گونه ویرایش و فلش فریمورهایی که باعث آسیب رسیدن به مودمتان شود، بر عهده خودتان می باشید. این تایپک صرفاً جهت دانش افزایی کاربران ایجاد گردیده است.

* از دوستان درخواست می شود، جهت فعال کردن امکانات بیشتر در فریمور مودمها، مسیرها و فایل هایی را که باید ویرایش شوند، از طریق نظرات برای دوستان به اشتراک بگذارید.
* آنچه که در اینجا تحت عنوان فایل Bin فریمور آورده شده، صرفاً به خاطر فریمور مودم B612 است که با این پسوند می باشد. و گرنه نرم افزار qhuaweiflash ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])برای فریمور مودم های هواوی که با پسوند EXE هستند هم کاربرد دارد.
* در اینجا برای آغاز از WebUI مودم شروع کردیم و در آینده با همراهی دوستان در سطح پیشرفته تر فایل های سیستمی هم ویرایش خواهد شد و فرمان ها بیشتری به اشتراک گذاشته می شود.

1- ابتدا شما باید سیستم عامل Ubuntu را با استفاده از نرم افزارهای ماشین مجازی مانند VMware Workstation Pro نصب و اجرا کنید. پس از نصب Ubuntu، پیش نیاز نرم افزاز qhuaweiflash را از طریق ترمینال Ubuntu با فرمان زیر به صورت آنلاین دانلود و نصب کنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
2- سپس برنامه qhuaweiflash ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و همچنین فریمور مورد نظرتون رو از ویندوز به Ubuntu کپی و paste کنید.
3- برنامه qhuaweiflash ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) را در Ubuntu اجرا کنید. سپس از منوی File و گزینه Open فایل فریمور خود رو انتخاب کنید.(اگر فایل فریمور توسط برنامه شناسایی نشد، پسوند آن را از حروف بزرگ به حروف کوچک تغییر دهید. BIN>> bin)
4- برای ویرایش WebUI آن را انتخاب و از منوی section گزینه دوم ( Extract with Header ) را انتخاب و فایل WebUI را در پوشه دلخواهتان اکسترکت و ذخیره کنید.
5- اکنون پوشه ای که WebUI را در آن ذخیره کرده اید باز کنید و در آن راست کلیک نموده و گزینه open in terminal را کلیک کرده و در ترمینال بازشده فرمان cpio -im -F image.bin را وارد و اینتر را بزنید تا فایل bin اکسترکت شود.(به جای image.bin نام فایل WebUI اتون را که اکسترکت کردیده اید، به صورت دقیق وارد کنید. مثلا: 005b0000-WEBUI.bin )

6- پس از اکسترکت شدن، فایل bin – WebUI رو از پوشه Delete کنید و در پوشه اکسترکت شده می توانید به ویرایش های دلخواتون بپردازید.
7- پس از اتمام ویرایش هایتون به پوشه اصلی که WebUI رو در آن اکسترکت کردید بازگشته و از ترمینال فرمان زیر را جهت Repack کردن فایل WebUI وارد کنید. توجه داشته باشید که قبل از repack کردن فایل، در آن پوشه به جز از دو فایل WebApp و data فایل دیگری وجود نداشته باشد. برای Repack کردن WebUI فرمان find | cpio -o -H newc -F ../12-005b0000-WEBUI.bin

8- پس از Repack کردن فایل bin – WebUI از منوی section گزینه Replace Partition Image را زده و فایل bin ویرایش شده را در فریمور جایگزین کنید(قبل از جایگزینی فایل WebUI توجه داشته باشید که اگر نام فایل را تغییر داده اید، به همان نام اصلی آن دوباره تغییر نام بدید و در فریمور جایگذاری کنید):

در نهایت از منوی file فریمور خود را Save نمایید و فریمور جدید را از طریق پورت USB روی مودم خود فلش کنید.(روش فلش برای مودم B612+TF-i60 ) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

لینک دانلود نسخه ویرایش شده به زبان انگلیسی نرم افزار qhuaweiflash (حجم 2 مگ) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

نحوه اضافه کردن adb و Telnet به فایل سیستم فریمور ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

nobody2000
19-08-2018, 09:35
ممنون فقط در سطر آخر فکر کنم لینک دانلود فایل را یادتون رفته قرار بدید .

balouchi
19-08-2018, 10:10
برای فعال یا غیرفعال کردن گزینه USSD در پوشه اکسترکت شده WebUI مسیر:

فعال بودن: عدد 1
غیرفعال بودن: عدد 0

* فایل های .xml در Ubuntu بدون نیاز به نرم افزاری قابل ویرایش اند اما در محیط ویندوز می توانید از نرم افزار ++Notepad استفاده کنید.

esafb52
19-08-2018, 15:05
با برای فعال سازی آپدیت بدون نیاز به سیم usb در فریم ورهای شرکتی باید از این مسیر اینو به این شکل تغییر داد
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<config>
<enable>1</enable>
<localupdate_enabled>0</localupdate_enabled>
<ip>query.hicloud.com</ip>
<port>80</port>
<virtual_directory>china</virtual_directory>
<ssl>0</ssl>
<update_interval>7</update_interval>
<get_server_time>1</get_server_time>
<check_rule>1</check_rule>
<battery_low_timer>360</battery_low_timer>
<auto_upg>0</auto_upg>
<reminder_interval>1440</reminder_interval>
</config>

تغییرات :
<localupdate_enabled>1</localupdate_enabled>
مسیر فایل :
WEBUI\WebApp\common\config\update
البته خودم تست نکردم

ho3in2012
20-08-2018, 01:23
سلام
من هم به فایل های کانفیگ یه نگاهی انداختم و مواردی که غیر فعال بود و به نظرم جالب بود رو براتون این زیر نوشتم
مهم! هیج کدام از موارد زیر تست نشده و ممکن است حتی با فعال کردن آن ها نتیجه مورد نظر حاصل نشود!

مسیر فایل WebApp\common\config\deviceinformation\config.xml
در این کانفیگ تنظیمات نمایش اطلاعات دستگاه وجود داره از جمله rsrq , rsrp , rssi و پهنای باند دکل و... که همه غیر فعال هستند

مسیر فایل \WEBUI\WebApp\common\config\global فایل های langrule.xml و languagelist.xml
در این فایل ها اطلاعات مربوط به زبان WebUI قرار داره که میشه زبون فارسی رو بهش اضافه کرد
البته باید توجه کنین که فایل ترجمه فارسی lang_fa_fa.js.gz در مسیر \WEBUI\WebApp\common\language قرار داشته باشه

مسیرفایل WEBUI\WebApp\common\config\network\config.xml
در این فایل قابلیت انتخاب دستی باند فرکانسی قرار دارد <lteband_custom>0</lteband_custom> که غیر فعال است

مسیر فایل WEBUI\WebApp\common\config\ussd\config.xml
در این فایل تنظیمات فعال بودن ussd قرار دارد <enable>0</enable> که غیر فعال است

مسیر فایل WebApp\common\config\websd\config.xml
در این فایل تنظیمات samba (اشتراک گذاری فایل از طریق پورت usb مودم در شبکه) <sambaenable>0</sambaenable> قرار دارد که غیرفعال است

**در خصوص قابلیت انتخاب دستی باند فرکانسی**
فایل html صفحه انتخاب باند در مسیر WEBUI\WebApp\common\html\mobilenetworksettings.htm l.gz قرار دارد
در همین فایل html فایل جاوا اسکریپتی با نام mobilenetworksettings.js به صفحه اضافه شده
این فایل js در مسیر WEBUI\WebApp\common\js\mobilenetworksettings.js.gz قرار داره
پس اگر با فعال کردن قابلیت انتخاب باند چیزی داخل پنل اضافه نشد این فایل ها رو هم باید دستکاری کنیم

balouchi
20-08-2018, 07:04
سلام
فایل html صفحه انتخاب باند در مسیر WEBUI\WebApp\common\html\mobilenetworksettings.htm l.gz قرار دارد
در همین فایل html فایل جاوا اسکریپتی با نام mobilenetworksettings.js به صفحه اضافه شده
این فایل js در مسیر WEBUI\WebApp\common\js\mobilenetworksettings.js.gz قرار داره
پس اگر با فعال کردن قابلیت انتخاب باند چیزی داخل پنل اضافه نشد این فایل ها رو هم باید دستکاری کنیم

سلام. یه مقداری از فایل شبکه مودم B525 رو که از سایت عربی دانلود کردم بررسی کردم. با توجه به مقایسه با فایل مودم Hi Web باندهای اضافه شده در مسیر:
WEBUI\WebApp\common\js\mobilenetworksettings.js.gz بودند. یه مقداری از داده ها رو از فایل مودم B525 تو فایل B612 کپی و پست کردم و اونا رو برای باندهای 1800FDD ، 2600FDD ، 4G+ 1800FDD+2600FDD ، 3500TDD ویرایش کردم و فریمور رو روی مودم فلش کردم. وقتی وارد قسمت تنظیمات شبکه شدم دیدم تمام گزینه ها غیر فعال شدند و دو تا گزینه LTE Band تو منو اضافه شدند. ظاهراً یک سری از خطها رو اشتباه نوشتم.
لینک اسکرین شات ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

برای فشرده کردن فایلها به gz. در Ubuntu در ترمینال فرمان gzip و نام فایل را وارد و اینتر بزنید.

برای تعریف کردن فرکانس ها نیاز به دانستن باندها و معادل HEX آنها هستش که این دو تا لینک می تونه برایتون مفید باشه:

باندهای فرکانس ها ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]_bands_and_channel_ba ndwidths)

معادل HEX باندها ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])(اگر لینک باز نشد از V.P.N استفاده کنید)

مثلا:
فرکانس FDD 1800 روی باند 3 و معادل HEX آن: 4
فرکانس FDD 2600 روی باند 7 و معادل HEX آن: 40
تجمیع فرکانس FDD 1800 با FDD 2600 معادل HEX آن: 44 (برای تجمیع اعداد HEX دو فرکانس باید با هم جمع شوند)

theendword_2012
20-08-2018, 12:12
دوستان من مودمم انلاکه ولی چون گارانتی داره نمیتونم از طریق usb فلش بزنم و با lan هم فقط یک فریمور میگیره حالا از این روش میشه همون فریموری که به دستگاه من میخوره رو جوری ویرایش کرد که بتونه بالفرض فریمور hiweb رو با lan روش فلش زد اگه میشه لینک اموزش یا مسیر تغییر دستور تو روش بالا رو بگید ممنون میشم اگه هم کسی بتونهبرام انجام بده ممنون میشم چون سیستمم یکم داغونه

balouchi
20-08-2018, 17:36
دوستان من مودمم انلاکه ولی چون گارانتی داره نمیتونم از طریق usb فلش بزنم و با lan هم فقط یک فریمور میگیره حالا از این روش میشه همون فریموری که به دستگاه من میخوره رو جوری ویرایش کرد که بتونه بالفرض فریمور hiweb رو با lan روش فلش زد اگه میشه لینک اموزش یا مسیر تغییر دستور تو روش بالا رو بگید ممنون میشم اگه هم کسی بتونهبرام انجام بده ممنون میشم چون سیستمم یکم داغونه

به خاطر digital signature هواوی روی فریمورها فکر نکنم الان با کابل LAN بشه از اپراتوری به جهانی یا اپراتوری دیگه آپگرید و دانگرید کرد. قبلانا با فریمورهای ویرایش شده(آنتی فریمور) کاری می کردند که بعد از زدن اون فریمور ویرایش شده مودم هر فریموری رو بپذیره. تقریبا 8 ماه پیش که یه مودم E5172 داشتم، یکی از کاربران سایت 4Pda قرار بود فریمورم رو ویرایش کنه تا از اپراتوری به جهانی اپگرید کنم. بعد از بررسی فریمورم گفتش که فریمور دارای digital signature هستش و فقط باید از باکس JTAG استفاده کنی.
قبلانا فایل فریمور رو با نرم افزارهایی مانند hex editor و یا ++notepad باز می کردند و اعداد آخر ورژن فریمور رو دستکاری می کردند و فریمور رو با کابل یا وب مودم آپدیت می زدند که پس از آن مودم می تونسته به یه فریمور جدیدی آپدیت یشه.

i checked few firmwares without any problem. hex editor and nothing more
generic firmware has on the end C00.
so , first edit firmware , and replace in firmware ...C00 all numbers with your number , example: ....C11. but with CXXX I never test this trick.
flash firmware then firmware in modem will be C00. On C00 we can upload any firmware also via menu.
By the true we have only 3 main version:
V200R001B236
V200R001B180
V200R001B270
I see only one way- modification via scripts:
1 access via ssh
2 script with modified files.
script:
RW mode for partition
copy/replace modified files
R mode for partition.
for somebody with knowledge that will be very simple.
I modified few files, but Im not IT engineer...
clue: we don't need Jtag

منابع دیگر:
1- لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
2- لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
3- لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

mrhamed
21-08-2018, 00:26
امیدوارم تاپیک خوبی بشه...
بنظرتون میشه ssh فعال کرد؟ :q
یا اگه بشه openwrt.org فلش کرد که عالی میشه...

balouchi
21-08-2018, 11:01
دوستان، فایل mobilenetworksettings.js مال مودم B525 رو برای مودم B612، فرکانس هایش رو اصلاح کردم. اما فعلا نتونستم گزینه MIMO و CA رو برایش فعال کنم. وقتی هم پارامترها رو از mobilenetworksettings.js مودم B612 به 525 کپی می کنم، نه تنها گزینه انتخاب MIMO فعال نمیشه بلکه انتخاب شبکه 3G و 4G هم غیرفعال میشه. فایل رو برای دوستان میذارم شاید کسی بتونه گزینه انتخاب شبکه CA رو اصلاح کنه.
لبنک دانلود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
مسیر فایل: WEBUI\WebApp\common\js

ولی در کل تا اینجای کار مودم B612 تا زمانی که MIMO4*4 در ایران راه اندازی نشه فکر نکنم از +4G بتونه پشتیبانی کنه.
گزینه اشتراک گذاری فایل و پرنتر هم به خوبی برام عمل نکرد. فلش مموری به پورت USB اصلا شناسایی برام نشد.

اسکرین شات 1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
اسکرین شات 2 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
اسکرین شات 3 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
اسکرین شات 4 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
اسکرین شات 5 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

balouchi
21-08-2018, 11:04
در این زمینه اطلاعی ندارم. اگه اعضای باتجربه انجمن همراهی می کردند، شاید راحت تر و سریع تر به نتیجه می رسیدیم

xshya
10-09-2018, 06:01
:n03::n03::n03:

xshya
13-09-2018, 03:00
فایلهای kernel این مودم b612
دانلود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
هرموقع این شرکت فرمویر خوبی ارائه نمیده بعد از مدتی سورسشو در دسترس میگزارد... ا

errorgroup
06-10-2018, 01:26
سلام
ممنون از تاپیک خوبتون ایا شما می دونید چگونه و با چه برنامه میشه فریمور مودم ها رو استخراج یا همون بکاپ گرفت ازشون خروجی بصورت فایل .BIN باشه ؟؟

xshya
11-10-2018, 11:08
سورس کامل فریمورها این قسمت سایت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) اپلود میشود مدل رو جستجو کنید نشون میده و حجم فایلها هم بالاست اون کرنل هم که گزاشتم از همین سورس بوده
سورس فریمور گوشیهای هواوی هم فکر میکنم همین قسمت باید باشه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) یادم نیست مدل باید نوشته بشود
کدهای فریموهای دیفالت روی بعضی مودم و گوشیها خیلی باگ داره یا اصلا کپی کاری از مدلهای قبلیه شرکته و سوتی هم زیاد میبینید فکر میکنم برای همین سورس قرار میده شرکتش

balouchi
11-10-2018, 12:21
فریمور جدید شرکت مبین نت که باعث لاک شدن مودم های مبین نت شده است لینکش رو جهت بررسی دوستان دولوپر میذارم.
لینک B612s-25dTCPU-V100R001B196D01SP02C1472 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

xshya
12-10-2018, 06:04
اره با اپدیت ساده WEBUI نمیشه ادرس CWMP مبین نت حذف یا غیرفعال کرد من چون ندیده بودم به اشتباه به یکی از بچه ها گفته بودم با اپدیت کردن WEBUI مشکل حل میشه
اما الان که دیدم ,حتما اینهااگر تمایل دارن از همون فریمور استفاده کنن باید ادرس سرور و پورت حذف بشود و این یعنی ویرایش فریمور توسط شما و کار سختی هم برای شما نیست
ادرس سرور cwmp های وب [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ادرس سرور cwmp مبین [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
پورت هم 7547
البته خود شما هم در جریانی که بیشتر برای سرویس دهی و خدمت به کاربرهاشون استفاده میکنن وقتی کاربرشون تماس میگیره با پشتیبانی باید به روتر دسترسی داشته باشن که خودشون وضعیت شبکه رو ببینن

این نسخه فریمور هم توصیه نمیشود نسخه گلوبال هم همینطور! جالبه من که هر نسخه ای دیدم ناقص بوده و فقط با تغئیرات جزئی ورژن فریمور هم عوض کردند
بعضی از این فریمورها را میشود براحتی تشخیص داد.... مثلا وقتی انتن بیرونی متصل میکنید و تنظیمات انتن را روی AUTO قرار میدهید طبیعتا باید گزینه EXTERNAL انتخاب بشود اما اصلا فریمور تشخیص نمیدهد که انتن بیرونی متصل شده و خودبخود روی انتن internal قرار میگیرد و....

balouchi
12-10-2018, 07:53
از دوستان اگه کسی اطلاعاتی درباره نحوه دانلود فایل فریمور مودم ها از سرور هواوی از طریق brute force attack داره، اگه براش ممکنه برای دوستان به اشتراک بذاره.

xshya
17-10-2018, 14:20

هواوی بعد از خرید حق امتیاز تغئیر سورس و خط تولیدساخت یک سری از پردازنده های شرکت ARM خیلی خوب از این فرصت استفاده نکرد پردازن ده های HIsilicon هم بنظرم تفاوت چشمگیری با همان پردازنده های ARM cortex نداشته بلاخره سورس یکیه و نباید انتظار بیشتری هم داشت:n02: البته واسم عجیبه چرا کاربر ایرانی اینقدر راحت گول تبلیغات پردازنده های هواوی رو میخوره مخصوصا موقع خرید گوشیهای ساخت اینشرکت
احتمالا متوجه شدید که منظورم چی بود خب الان روی همه مودمها از همین پردازن ده های نه چندان خوب استفاده شده اما خب چون مثلا همین مودم B612 هم از سری سورس پردازنده ARM v7
همراهش هست و اتفاقا نسخه کرنل هم 3.0 به بالا هست میشه با تغییر جزئی روی فریمور تمامی پکیجهای APKG ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) را روی مودم نصب کرد و قبلن هم روی مودم B525 تست شده که از نظر پردازنده و کرنل تفاوتی با مودم B612 نداره
البته درسته که پردازنده های یکی هست ولی خب هواویه چینیه دیگه میاد با تغییر آیسی یا میکرو چیپ یا ترانسفورماتور برای تغئیر فرکانس و باندها و مقداری تغئیر مدارها مودم مثلا جدید میده بیرون:n02:

balouchi
17-10-2018, 18:26
دوستان من مودم b612 رو با فریمور جدید اپراتوری هواوی( B612s-25dTCPU-V100R001B197D01SP00C751 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ) فلش زدم تا ببینم چیزی جدیدی برای این مودم آورده یا نه. اما با این فریمور نمی تونم وارد کنسول مودم بشم. یعنی نه یوزر پسوردهای قبلیم رو قبول می کنه و نه یوزر پسوردهای پیشفرضی مانند admin-admin و user-user. ریست کردن مودم به تنظیمات کارخانه هم مشکل رو حل نکرد. میخواستم بدونم یوزر پسورد کنسول تو چیپ مودم تعریف شده است یا مربوط میشه به فریمورها؟ اگه تو فریمور هستش تو کدوم فایل یا مسیر باید دنبال یوزر پسورد پیشفرضش بگردم؟

حبیب 35
17-10-2018, 18:35
b612 مبین اگرباشه بعیدنیست ممنوعیتی برای اپدیت توسط شرکت گذاشته باشن (توسط iem)
فرمورازسایتهای معتبر تهیه کنید .اگرفرموررسمی باشه نباید مشکل ورودداشته باشید

balouchi
17-10-2018, 18:44
b612 مبین اگرباشه بعیدنیست ممنوعیتی برای اپدیت توسط شرکت گذاشته باشن (توسط iem)
فرمورازسایتهای معتبر تهیه کنید .اگرفرموررسمی باشه نباید مشکل ورودداشته باشید
حبیب جان فریمور رسمی و معتبر و دارای قفل دیجیتال ساین هواوی هستش و فعلا تنها با همین فریمور بر روی مودم این با این مشکل برخوردم. قبلانا چند سال پیش یه مودم E5172 داشتم که تو تغییر فریمورهاش دقیقا با همچین مشکلی مواجه می شدم و تا حال نفهمیدم چرا چنین مشکلی پیش میاد. البته یه بار تو یه سایت خارجی خوندم که می گفتند از طریق SSH میشه یوزر پسورد جدید براش تعریف کرد.

xshya
18-10-2018, 08:15
دوستان من مودم b612 رو با فریمور جدید اپراتوری هواوی( B612s-25dTCPU-V100R001B197D01SP00C751 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ) فلش زدم تا ببینم چیزی جدیدی برای این مودم آورده یا نه. اما با این فریمور نمی تونم وارد کنسول مودم بشم. یعنی نه یوزر پسوردهای قبلیم رو قبول می کنه و نه یوزر پسوردهای پیشفرضی مانند admin-admin و user-user. ریست کردن مودم به تنظیمات کارخانه هم مشکل رو حل نکرد. میخواستم بدونم یوزر پسورد کنسول تو چیپ مودم تعریف شده است یا مربوط میشه به فریمورها؟ اگه تو فریمور هستش تو کدوم فایل یا مسیر باید دنبال یوزر پسورد پیشفرضش بگردم؟

این فریمور مبین نت نیست؟ وایرلسش روشن باشه از ssid مشخص میشه در ضمن این فریمور اونطور که دیدم پسورد ادمین با پسورد وایرلس یکیه

xshya
22-10-2018, 11:27
چند پست قبلی در مورد پردازنده های HISilicon شرکت هواوی که سورسشون از پردازن ده های ARM Cortex هست قصد بدگویی نداشتم بلاخره وقتی در محصولی استفاده میشن قیمتشون هم نسبت به بقیه هم رده ها با پردازنده های باکیفیت خیلی پایینتره وگرنه همین شرکت در بعضی موبایلها و مودمهای ساخت خودشون هم از پردازنده های کوالکام هم استفاده میکنن که این محصولاتش نسبتا قیمت بالاتری هم دارند:n02:
خب شرکت سامسونگ هم همینکارو میکنه دیگه وقتی میبینید در یکسری از گوشیهای موبایل از پردازنده exynos استفاده میکنه باید بدونید سورس همین پردازنده شرکت سامسونگ هم از ARM Cortex است:n02: و معماری ساخت مقداری تغئیر داده شده همین وبنظرم بخاطر همین قیمت این مدلهای تولید شده خیلی کمتر است وبازار خودشون رو دارد

htagi
05-11-2018, 09:38
ولی در کل تا اینجای کار مودم B612 تا زمانی که MIMO4*4 در ایران راه اندازی نشه فکر نکنم از +4G بتونه پشتیبانی کنه.

عرض سلام و احترام
اول از همه از بابت راهنمودها و مطالبتون كمال تشكر و قدرداني رو دارم و به شخصه استفاده بردم.
در مورد مودم B612 كه در چند جا مشاهده كردم كه اشاره شده حالت +4G نداره، در حالي كه بنده با سيم همراه اول و با فريم ور اصلاحي داراي گزينه TR069 (كه توسط جنابعالي اصلاح شده) ميتونم از اين حالت استفاده كنم.
با تشكر

balouchi
05-11-2018, 12:34
عرض سلام و احترام
اول از همه از بابت راهنمودها و مطالبتون كمال تشكر و قدرداني رو دارم و به شخصه استفاده بردم.
در مورد مودم B612 كه در چند جا مشاهده كردم كه اشاره شده حالت +4G نداره، در حالي كه بنده با سيم همراه اول و با فريم ور اصلاحي داراي گزينه TR069 ميتونم از اين حالت استفاده كنم.
با تشكر

سلام و تشکر. این فریمور که تو سایت لینکش رو برای دوستان گذاشتم، فریمور اصل و بودن دستکاری هستش. من فاصله ام با دکل های 4G یه کم زیاده و از نزدیک دکلها که راحتتر به تمامی فرکانس ها دسترسی داشته باشم، مودم رو با این فریمور تست نکرده ام. حرف شما رو از آوردن آرم +4G با این فریمور کاملا تأیید می کنم و از همان روزی که این فریمور رو نصب کردم، این آرم رو دیدم. اما به این خاطر هیچوقت تو انجمن آوردن آرم رو مطرح نکردم چون خودم شک داشتم که آیا این واقعا +4G هستش یا یه اشتباه محاسباتی در فریمور و یا نویزی هستش که مودم رو به اشتباه میندازه.
چون من وقتی آرم +4G رو روی مودمم دریافت می کنم که آنتن دهی مودمم روی یک آنتن هستش(البته این مسئله هم وجود داره که در تجمیع معمولا ممکنه آنتن دهیمون ضعیفتر دیده بشه). وقتی چند متر آن طرفتر که آنتن مودم 3 خط میشه هر کاری می کنم +4G رو نمیاره. در جایی که آرم +4G دارم حتی وقتی مودم روی تک باند قفل باشه باز هم آرم دیده میشه. یعنی وقتی مودم رو فقط روی باند 1800 قفل می کنم، آرم ناپدید میشه. وقتی روی فقط باند 2600 قفل می کنم آرم +4G رو میاره که قاعدتاً روی تک باند نباید بیاره.
دوستان دیگه هم با اون فریمور تست بزنند و نظرات و حالت هایی که +4G رو برایشون میاره تو تاپیک بررسی مودم TF-i60 ایرانسل مطرح کنند.

htagi
06-11-2018, 04:47
طبق تحقیقات و تست های انجام شده خودم
مودم B612-d25 از باندهای LTE B1/B3/B7/B8/B20/B38/B40/B41/B42/B43 پشتیبانی میکند
و باندهایی که توسط اپراتورهای موبایل در ایران بکار گرفته میشوند(در LTE) به شرح زیر هستند (درج شده بر اساس اعلام سایت frequencycheck)
RighTel
B3 (1800 +) LTE
MTN Irancell
B3 (1800 +) LTE
B40 (TD 2300) LTE
Hamrahe Aval (MCI)
B7 (2600) LTE
بنابراین تمامی باندهای لازم در ایران توسط این مدم پشتیبانی میشوند.
تست هایی که برای دریافت حالت 4G+ انجام گرفته
قبل از هر چیز توسط مودم های مختلف و گوشی دارای حالت Cat6 از تحت پوشش بودن 4G+ در منطقه اطمینان حاصل نمودم هم در مورد ايرانسل و هم در مورد همراه اول. در منطقه مورد تست خدمات 4G رايتل تحت پوشش نيست بنابراين اين تست فقط در مورد ايرانسل و همراه اول ميباشد.
نتیجه تست:
مودم تنها با سیم کارت همراه اول و با کیفیت عالی قادر به دریافت 4G+ می باشد.
در نتيجه:
1- اینکه مودم Cat6 میباشد هیچ شکی در آن نیست (تست سیم کارت همراه اول موید این حرف میباشد)
2- زمانی که حالت 4G+ نشان داده ميشود سرعت مودم گویای واقعی بودن آن است.
احتمالات:
مودم تنها در حالت MIMO4 ميتواند عمل تجميع را انجام دهد و چون ايرانسل فعلا از MIMO4 پشتيباني نميكند امكان اتصال به 4G+ ايرانسل توسط اين مودم منتفي است.
بنده به هیچ عنوان در اين مودم با سيم کارت ایرانسل حالت تجمیع نداشتم!!جالب اينجا كه اين مودم پيشنهاد ايرانسل هم هست؟؟؟

xshya
07-11-2018, 14:28
طبق تحقیقات و تست های انجام شده خودم

2- زمانی که حالت 4G+ نشان داده ميشود سرعت مودم گویای واقعی بودن آن است.

سلام تست سرعتی که در حالت 4G plus گرفتی بیزحمت اپلود کنید....

فریمور مبین نت و های وب مشخصه سیگنال آنتن قلابیه و البته اکثر این فریمورها را بدون ویرایش هم تست کردم ( سرعت و انتن دهی کم میشود و در ظاهر مودم شما پنج خط انتن دارد) یکی از تستهایی که داشتم روی فریمور های وب بود که بعد از ویرایش دوباره سرعت و انتن دهی بهتر شده بود ( نمیخام بگم این افت سرعت و انتن دهی عمدیه:n02: فقط تست زیاد انجام میدم خواستم یکی از این تستهارو اطلاع رسانی کنم:n02:)

htagi
08-11-2018, 10:59
البته الان کمی سرعت پایینه

balouchi
10-11-2018, 14:42
دوستان، اگه کسی روش اضافه کردن adb و Telnet رو به فایل سیستم B612 و pack کردن مجددش رو میدونه، آموزشش رو برای دوستان به اشتراک بذاره.

balouchi
11-11-2018, 21:22
احتمالات:
مودم تنها در حالت MIMO4 ميتواند عمل تجميع را انجام دهد و چون ايرانسل فعلا از MIMO4 پشتيباني نميكند امكان اتصال به 4G+ ايرانسل توسط اين مودم منتفي است.
بنده به هیچ عنوان در اين مودم با سيم کارت ایرانسل حالت تجمیع نداشتم!!جالب اينجا كه اين مودم پيشنهاد ايرانسل هم هست؟؟؟
به نظرم آرم +4G برای این فریمور الکیه. برای من روی شبکه ایرانسل گاهی این آرم دیده میشه و روی همراه اول برام اصلا نمیاره(تو شهرمون همراه اول و ایرانسل هر دو +4G دارند). من تا نزدیکای دکل ایرانسل که قدرت آنتن دهی حداکثر حالت ممکنش بود مودمو تست کردم و به هیچ وجه آرم +4G رو برام نیاورد. فقط گاهی آنتن دهیم خیلی ضعیفه این آرم در وب مودم دیده میشه. اگه واقعا +4G بودش اولا وقتی که مودم فقط روی باند 7 (2600) قفل هستش نباید آرم +4G رو بیاره چون تجمیع ایرانسل روی 1800+2600 (B3+B7) هستش در حالیکه برام وقتی که رو باند 7 قفل می کنم این آرم دیده میشه.
ثانیاً اگه +4G بود، برنامه HManager هم باید نوع شبکه رو مانند وب مودم +LTE نشون می داد که برام وقتی تو وب +4G بود تو برنامه HManager همون LTE خالی نشون می داد.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]۲۰۱۸-۱۱-۱۱_۲۰-۳۹-۱۵.jpg

htagi
12-11-2018, 13:18
به نظرم آرم +4G برای این فریمور الکیه. برای من روی شبکه ایرانسل گاهی این آرم دیده میشه و روی همراه اول برام اصلا نمیاره(تو شهرمون همراه اول و ایرانسل هر دو +4G دارند). من تا نزدیکای دکل ایرانسل که قدرت آنتن دهی حداکثر حالت ممکنش بود مودمو تست کردم و به هیچ وجه آرم +4G رو برام نیاورد. فقط گاهی آنتن دهیم خیلی ضعیفه این آرم در وب مودم دیده میشه. اگه واقعا +4G بودش اولا وقتی که مودم فقط روی باند 7 (2600) قفل هستش نباید آرم +4G رو بیاره چون تجمیع ایرانسل روی 1800+2600 (B3+B7) هستش در حالیکه برام وقتی که رو باند 7 قفل می کنم این آرم دیده میشه.
ثانیاً اگه +4G بود، برنامه HManager هم باید نوع شبکه رو مانند وب مودم +LTE نشون می داد که برام وقتی تو وب +4G بود تو برنامه HManager همون LTE خالی نشون می داد.

حالت MIMO4 در كل با تجميعي كه فكر ميكنيد متفاوت هست( در اصل تعداد ورود و خروج رو نشون ميده) يعني ممكنه از چند باند B7 كه دريافت ميكنه به حالت MIMO4 برسه. پس بنابراين حتي قفل بودن در يك باند خاص هم موجب ميشه اين حالت وجود داشته باشه.
در مورد اينكه حالت 4G+ صرفا به حالت نمايشي باشه چون خودم تست كردم مطمئن هستم كه اينطور نيست. حداقل 2 برابر سرعت با مودمي كه فقط حالت 4G داره رو دريافت ميكنم. و مورد ديگه هم اينكه 4G+ در حالت MINO4 بسيار روانتر عمل ميكنه، منظورم وقتي از چند دستگاه همزمان استفاده ميكنيد يك دستگاه بخصوص تمام سرعت رو نميتونه به خودش اختصاص بده و شبيه به اتصال به دو مودم جدا گانه هست. و در صورتي كه دستگاه بعدي استفاده اي نداشته باشه پهناي باند حداكثر به يك دستگاه كه قصد استفاده از حداكثر باند رو داره انتقال داده ميشه.
در حقيقت حالت MIMO با استفاده از تعداد ورودي و خروجي سرعت رو تامين ميكنه ولي در حالت تجميع ورودي و خروجي ثابت هستن اما پردازنده هست كه قادر به تجميع و استفاده از دو باند هست.

sepehr_sn
15-11-2018, 20:23

سلام
من با آقای Alirezamanzoor صحبت کردم درخصوص فریمور 197 جویا شدم
پاسخ ایشون رو براتون میفرستم
شما که فریمور رو نصب کردید میتونید مجدد بررسی کنید ؟

لینک دانلود نرم افزار :

balouchi
15-11-2018, 22:50
سلام

لینک دانلود نرم افزار :

تشکر. اگه اون مسیر فایل config یوزر و پسورد رو میگفت که تو کدوم پوشه هستش، خوب بود. چون من برخی از فایل ها رو بررسی کردم اما اثری از یوزر و پسورد ندیدم.

sepehr_sn
15-11-2018, 22:53
تشکر. اگه اون مسیر فایل config یوزر و پسورد رو میگفت که تو کدوم پوشه هستش، خوب بود. چون من برخی از فایل ها رو بررسی کردم اما اثری از یوزر و پسورد ندیدم.

من ازش میپرسم مجدد اطلاع میدم

sepehr_sn
17-11-2018, 11:07

پاسخ ایشون :

You can change it config
2nd option-
Change it webui
With add_par
Through adb

hojjat_2008
17-11-2018, 12:24
برا ورژن 197 یوز :user
پسورد: admin

سلام

لینک دانلود نرم افزار :

sepehr_sn
17-11-2018, 13:50
برا ورژن 197 یوز :user
پسورد: admin

شما این ورژن رو نصب کردید ؟؟
اوکیه ؟؟ مشکلی نداره ؟؟

balouchi
17-11-2018, 16:27
شما این ورژن رو نصب کردید ؟؟
اوکیه ؟؟ مشکلی نداره ؟؟
وارد کنسول وبش شدم. خیلی وب ساده ای داشت با کمترین امکانات. چنگی به دل نزد.

sepehr_sn
17-11-2018, 17:36

مواردی که جهت قطع دسترسی اپراتورها برای ارسال فریمور لاک نیازه که غیر فعال بشه در دسترس هستش ؟؟

balouchi
17-11-2018, 18:07
مواردی که جهت قطع دسترسی اپراتورها برای ارسال فریمور لاک نیازه که غیر فعال بشه در دسترس هستش ؟؟
نه. هیچ گزینه ای مثل ussd، volte، Voip ، tr069 و... نداشت

sepehr_sn
17-11-2018, 21:44
نه. هیچ گزینه ای مثل ussd، volte، Voip ، tr069 و... نداشت

ممنونم
امکانش هست یک ورژن از 196 بهم معرفی کنید که TR069 و گزینه های مورد نیاز دسترسی AutoUpdate از طرف اپراتورها رو بشه بست ؟؟

balouchi
18-11-2018, 05:37
ممنونم
امکانش هست یک ورژن از 196 بهم معرفی کنید که TR069 و گزینه های مورد نیاز دسترسی AutoUpdate از طرف اپراتورها رو بشه بست ؟؟
فعلا برای ورژن های 196 چنین گزینه ای ندیده ام

sepehr_sn
18-11-2018, 16:46
فعلا برای ورژن های 196 چنین گزینه ای ندیده ام

بین ویرایش 197 و 195 تغییر و یا تفاوتی توی قدرت دریافت سیگنال LTE و یا بهبود عملکرد وایرلس مشاهده نکردید ؟؟

balouchi
19-11-2018, 18:53
بین ویرایش 197 و 195 تغییر و یا تفاوتی توی قدرت دریافت سیگنال LTE و یا بهبود عملکرد وایرلس مشاهده نکردید ؟؟

نه من چیزی احساس نکرده ام، انگار هواوی فقط داره ورژن عوض می کنه و برای اپراتورهای مختلف شخصی سازیشون می کنه.

namo_57
23-11-2018, 19:13
سلام دوستان خسته نباشید
ایا راهی هست بشه ورژن فریمور عوض کرد

مثال :: E5577s_Bs_Update_21.318.03.00.1367-zain.exe عوض بشه E5577s_Bs_Update_21.328.03.00.1367-zain.exe

ممنون اگه راهنمایی کنید

namo_57
24-11-2018, 13:44
سلام دوستان خسته نباشید

مثال :: E5577s_Bs_Update_21.318.03.00.1367-zain.exe عوض بشه E5577s_Bs_Update_21.328.03.00.1367-zain.exe

ممنون اگه راهنمایی کنید

ممنون میشم که فقط بهم بگید ورژن در کدام یک از bin ها هست لطفا جوابم وبدید تاالان نشده من جوابی در سایتی به این خوبی بگیرم حداقل اینبار ناامید نشم

فقط میخوام بدونم ورژن کدام یک از فایلها هست

balouchi
24-11-2018, 19:34
سلام دوستان خسته نباشید

ممنون اگه راهنمایی کنید
دقیقا نمی دونم که ورژن فریمور تو کدوم فایل تعریف شده هستش اما اگه فایل bin فریمور رو دارید، با یه نرم افزار hex eiditor فریمور رو باز کن و هفت هشت موردی هستش که ورژن فریمور رو نشون می دند. اونا رو ویرایش کن ببینید نتیجه ای می گیرید یا نه.

namo_57
24-11-2018, 20:18
دقیقا نمی دونم که ورژن فریمور تو کدوم فایل تعریف شده هستش اما اگه فایل bin فریمور رو دارید، با یه نرم افزار hex eiditor فریمور رو باز کن و هفت هشت موردی هستش که ورژن فریمور رو نشون می دند. اونا رو ویرایش کن ببینید نتیجه ای می گیرید یا نه.

از پاسختون متشکرم ولی اینکارو انجام دادم نشد

namo_57
25-11-2018, 02:21
سلام
من هم به فایل های کانفیگ یه نگاهی انداختم و مواردی که غیر فعال بود و به نظرم جالب بود رو براتون این زیر نوشتم
مهم! هیج کدام از موارد زیر تست نشده و ممکن است حتی با فعال کردن آن ها نتیجه مورد نظر حاصل نشود!

در این کانفیگ تنظیمات نمایش اطلاعات دستگاه وجود داره از جمله rsrq , rsrp , rssi و پهنای باند دکل و... که همه غیر فعال هستند

مسیر فایل \WEBUI\WebApp\common\config\global فایل های langrule.xml و languagelist.xml
در این فایل ها اطلاعات مربوط به زبان WebUI قرار داره که میشه زبون فارسی رو بهش اضافه کرد
البته باید توجه کنین که فایل ترجمه فارسی lang_fa_fa.js.gz در مسیر \WEBUI\WebApp\common\language قرار داشته باشه

در این فایل قابلیت انتخاب دستی باند فرکانسی قرار دارد <lteband_custom>0</lteband_custom> که غیر فعال است

در این فایل تنظیمات samba (اشتراک گذاری فایل از طریق پورت usb مودم در شبکه) <sambaenable>0</sambaenable> قرار دارد که غیرفعال است

سلام دوست عزیز میشه خواهش کنم بگید که کجا میشه ادرس 192.168.8.1 رابایوزروپسورد همان admin.admin که پیش فرض هست تغییر داد

saber73
06-12-2018, 12:43
دوستان اگر امکان داره راهنمایی کنن کجای کار من اشتباهه که فایل در آخر ذخیره نمیشه و ارور میده !

در مرحله :

پس از Repack کردن فایل bin – WebUI از منوی section گزینه Replace Partition Image را زده و فایل bin ویرایش شده را در فریمور جایگزین کنید(قبل از جایگزینی فایل WebUI توجه داشته باشید که اگر نام فایل را تغییر داده اید، به همان نام اصلی آن دوباره تغییر نام بدید و در فریمور جایگذاری کنید):
کد:

12-005b0000-WEBUI.bin

در نهایت از منوی file فریمور خود را Save نمایید و فریمور جدید را از طریق پورت USB روی مودم خود فلش کنید.(روش فلش برای مودم B612+TF-i60 ) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

من هم ریپک کردم و فایل اماده هست با نام اصلی و اولیه خودش حالا داخل برنامه هواوی فلشر از منو section گزینه Replace Partition Image را زدم ولی خبری از فایل ویرایش شده نیست ! باید از پایین صفحه گزینه all file رو انتخاب کنم تا فایل قابل مشاهده و انتخاب باشه.حالا فایل bin ویرایش شده را در فریمور جایگزین کردم ولی هیچ پیغامی و یا حرکتی داخل برنامه مبنی بر جایگزینی ندیدم !

به هر حال رفتم سراغ save کردن ولی ارور داد ؟

فایل انتخابی من برا ویرایش یک webui مربوط به مودم : fd-m60 بود و تا مرحله ان پک و ویرایش و ری پک درست رفتم .

balouchi
13-12-2018, 21:50
دوستان اگر امکان داره راهنمایی کنن کجای کار من اشتباهه که فایل در آخر ذخیره نمیشه و ارور میده !

من هم ریپک کردم و فایل اماده هست با نام اصلی و اولیه خودش حالا داخل برنامه هواوی فلشر از منو section گزینه Replace Partition Image را زدم ولی خبری از فایل ویرایش شده نیست ! باید از پایین صفحه گزینه all file رو انتخاب کنم تا فایل قابل مشاهده و انتخاب باشه.حالا فایل bin ویرایش شده را در فریمور جایگزین کردم ولی هیچ پیغامی و یا حرکتی داخل برنامه مبنی بر جایگزینی ندیدم !

به هر حال رفتم سراغ save کردن ولی ارور داد ؟

فایل انتخابی من برا ویرایش یک webui مربوط به مودم : fd-m60 بود و تا مرحله ان پک و ویرایش و ری پک درست رفتم .

وقتی فایل webui رو تو نرم افزار باز می کنید و بر روی 5b000-WEBUI کلیک می کنید، یه پیامی بهت نشون میده جهت ذخیره تغییرات. اون پیام رو کنسل بزنید. بعد از اون می تونید فایل رو اکسترکت و در نهایت فایل مود شده اتون بدون هیچگونه مشکلی جایگذاری و ذخیره نمایید.

namo_57
15-12-2018, 10:30
سلام

سلام مودم بیشتر از دونفر بهش نمیشه کانکت شد اگه میشه لطفا راهنمایی کنید چکار کنم که بیشتر از دونفر بتونن کانکت بشن ممنون

namo_57
15-12-2018, 12:52
سلام مودم بیشتر از دونفر بهش نمیشه کانکت شد اگه میشه لطفا راهنمایی کنید چکار کنم که بیشتر از دونفر بتونن کانکت بشن ممنون

حل شد ممنون

balouchi
26-12-2018, 18:14
قبل از هر چیزی اگر کاربر ابونتو هستید، جهتاکسترکت فایل «سیستم» فریمور و کپی کردن فایل ها، ابتدا ترمینال ابونتو خود را در حالت Root قرار دهید.(برای نحوه فعال سازی Root ابونتو در گوگل جستجو کنید)
*** اگر کاربر Kali Linux هستید، چون سیستم کالی به صورت پیشفرض در حالت Root قرار دارد، بدون ترمینال هم می توانید فایل ها را در پوشه سیستم کپی و پست کنید.
2- پس از آنکه ترمینال روی حالت Root قرار گرفت، از طریق ترمینال به پوشه ای که فایل System.bin خود را در آن ذخیره کرده اید، قرار بگیرید و از طریق فرمان CPIO فایل سیستم را اکسترکت کنید:

3- پس از اکسترکت فایل، فایل rar زیر را دانلود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و فایل bin درون آن را از طریق روت ترمینال با فرمان CPIO زیر اکسترکت کنید و فایل های درون پوشه های آن را به پوشه های مشابه آن در فایل سیستم فریمورتان، از طریق فرمان های ترمینال کپی کنید. فرمان کپی(به جای file-name نام فایلی که می خواهید آن را کپی کنید بذارید و به جای mydir مسیری که می خواهید که فایل را در آن پِست کنید بنویسید):

دانلود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

4- پس از کپی و جایگذاری کردن تمام فایل ها، فایل سیستم خود را از طریق فرمان CPIO دوباره Repack کنید و از طریق Qhuaweiflash آن را در فریمور جایگذاری کنید.

برای مثال:

- balouchi@ubuntu:~$ su
: Password

root@ubuntu:~# cd /home/balouchi/Desktop/adb-test
root@ubuntu:/home/balouchi/Desktop/adb-test# cpio -im -F 10-00590000-System.bin
30106 blocks

root@ubuntu:/home/balouchi/Desktop/adb-test# cd

root@ubuntu:~# cd /home/balouchi/Desktop/adb-system/bin
root@ubuntu:/home/balouchi/Desktop/adb-system/bin# cp -r busyboxx /home/balouchi/Desktop/adb-test/bin
root@ubuntu:/home/balouchi/Desktop/adb-system/bin# cd

root@ubuntu:~# cd /home/balouchi/Desktop/adb-system/etc
root@ubuntu:/home/balouchi/Desktop/adb-system/etc# cp -r autorun.sh /home/balouchi/Desktop/adb-test/et
root@ubuntu:/home/balouchi/Desktop/adb-system/etc# cp -r disable_spe /home/balouchi/Desktop/adb-test/etc
root@ubuntu:/home/balouchi/Desktop/adb-system/etc# cp -r fix_ttl /home/balouchi/Desktop/adb-test/etc
root@ubuntu:/home/balouchi/Desktop/adb-system/etc# cp -r fix_ttl.sh /home/balouchi/Desktop/adb-test/etc
root@ubuntu:/home/balouchi/Desktop/adb-system/etc# cp -r passwd /home/balouchi/Desktop/adb-test/etc
root@ubuntu:/home/balouchi/Desktop/adb-system/etc# cd

root@ubuntu:~# cd /home/balouchi/Desktop/adb-system/xbin
root@ubuntu:/home/balouchi/Desktop/adb-system/xbin# cp -r adbd /home/balouchi/Desktop/adb-test/xbin
root@ubuntu:/home/balouchi/Desktop/adb-system/xbin# cp -r atc /home/balouchi/Desktop/adb-test/xbin
root@ubuntu:/home/balouchi/Desktop/adb-system/xbin# cp -r crasher /home/balouchi/Desktop/adb-test/xbin
root@ubuntu:/home/balouchi/Desktop/adb-system/xbin# cp -r kpatch.ko /home/balouchi/Desktop/adb-test/xbin
root@ubuntu:/home/balouchi/Desktop/adb-system/xbin# cd

root@ubuntu:~# cd /home/balouchi/Desktop/adb-test
root@ubuntu:/home/balouchi/Desktop/adb-test# find | cpio -o -H newc -F ../10-00590000-System.bin
4710 blocks
root@ubuntu:/home/balouchi/Desktop/adb-test#

saber73
26-12-2018, 18:53
قبل از هر چیزی اگر کاربر ابونتو هستید، جهت اکسترکت فایل «سیستم» فریمور و کپی کردن فایل ها، ابتدا ترمینال ابونتو خود را در حالت Root قرار دهید.(برای نحوه فعال سازی Root ابونتو در گوگل جستجو کنید)
2- پس از آنکه ترمینال روی حالت Root قرار گرفت، از طریق ترمینال به پوشه ای که فایل System.bin خود را در آن ذخیره کرده اید، قرار بگیرید و از طریق فرمان CIPO فایل سیستم را اکسترکت کنید:

3- پس از اکسترکت فایل، فایل zip زیر را دانلود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و اکسترکت کنید و فایل های درون پوشه های آن را به پوشه های مشابه آن در فایل سیستم فریمورتان، از طریق فرمان های ترمینال کپی کنید. فرمان کپی(به جای file-name نام فایلی که می خواهید آن را کپی کنید بذارید و به جای mydir مسیری که می خواهید که فایل را در آن پِست کنید بنویسید):

4- پس از کپی کردن و جایگذاری کردن تمام فایل ها، فایل سیستم خود را از طریق فرمان CIPO دوباره Repack کنید و از طریق Qhuaweiflash آن را در فریمور جایگذاری کنید.

برای مثال:

احسنت بر شما واقعا تشکر میکنم که اطلاعات و دانش خودتون رو عمومی میکنید :n12:

saber73
26-12-2018, 21:20
قبل از هر چیزی اگر کاربر ابونتو هستید، جهتاکسترکت فایل «سیستم» فریمور و کپی کردن فایل ها، ابتدا ترمینال ابونتو خود را در حالت Root قرار دهید.(برای نحوه فعال سازی Root ابونتو در گوگل جستجو کنید)
2- پس از آنکه ترمینال روی حالت Root قرار گرفت، از طریق ترمینال به پوشه ای که فایل System.bin خود را در آن ذخیره کرده اید، قرار بگیرید و از طریق فرمان CPIO فایل سیستم را اکسترکت کنید:

3- پس از اکسترکت فایل، فایل zip زیر را دانلود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و اکسترکت کنید و فایل های درون پوشه های آن را به پوشه های مشابه آن در فایل سیستم فریمورتان، از طریق فرمان های ترمینال کپی کنید. فرمان کپی(به جای file-name نام فایلی که می خواهید آن را کپی کنید بذارید و به جای mydir مسیری که می خواهید که فایل را در آن پِست کنید بنویسید):

4- پس از کپی و جایگذاری کردن تمام فایل ها، فایل سیستم خود را از طریق فرمان CPIO دوباره Repack کنید و از طریق Qhuaweiflash آن را در فریمور جایگذاری کنید.

برای مثال:

تمامی مراحل رو رفتم و ایمیج رو داخل فریمور جایگزین کردم و به مودم فلش کردم ولی خبری از دسترسی adb یا telnet نیست ! مثل اینکه هیچ کاری انجام داده نشده ! فریمور 192 ایرانسل رو برا این کار و تست در نظر گرفتم و خواستم به اون اضافه کنم ولی نتیجه ای نداشت .

فایل ایمیج ویرایش شده جهت بررسی :

balouchi
27-12-2018, 06:25
تمامی مراحل رو رفتم و ایمیج رو داخل فریمور جایگزین کردم و به مودم فلش کردم ولی خبری از دسترسی adb یا telnet نیست ! مثل اینکه هیچ کاری انجام داده نشده ! فریمور 192 ایرانسل رو برا این کار و تست در نظر گرفتم و خواستم به اون اضافه کنم ولی نتیجه ای نداشت .

اگه نتیجه ای از کارتون نگرفتید به احتمالا زیاد از فایل zip من به خاطر جابه جایی ها و اکسترکت شدنش باشه. تا جایی که برایتون امکان داره قبل از کپی، از تغییر نام دادن پوشه system و پوشه های درون اون خودداری کنید. برای اینکه نتیجه قطعی تری از کارتون بگیرید، یک فریموری که درش AT یا همون adb بهش اضافه شده دانلود کنید( تو 4pda فریمور زیاده و فرقی نمی کنه مدل چه مودمی باشه ولی بهتره فریمور مودمهای سری B باشه). فایل سیستم اونو رو تو ROOT ابونتو با فرمان CPIO تو یه پوشه اکسترکت کنید( از کپی کردن و جا به جا کردن پوشه اکسترکت شده، بدون حالت ROOT خودداری کنید). بعد از اون همون 8 و 9 فایل مورد نظرتون رو با فرمان های ROOT به فایل سیستمتون کپی کنید.

balouchi
27-12-2018, 14:59
لینک دانلود در پست بالا اصلاح شد و فایل های مربوط به adb و Telnet رو به جای zip با CPIO به یه فایل bin در آوردم که فایل ها کمتر آسیب ببینند. کافیه بعد اکسترکت فایل rar ، فایل bin درون اونو از طریق روت ترمینال با فرمان CPIO استخراج کنید و فایل های درون پوشه های اونو به فریمور خودتون انتقال بدید.

لینک دانلود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اکسترکت فایل bin

namo_57
28-12-2018, 17:01
سلام طبق دستور پست اول sudo apt install qt5-default در ترمینال اوبنتو
اما جواب پایینی میاد ونصب نمیشه لطفا راهنمایی بفرمایید
namo@namo-Inspiron-N5030:~$ sudo apt install qt5-default
[sudo] password for namo:
Reading package lists... Done
Building dependency tree
Reading state information... Done
E: Unable to locate package qt5-default
namo@namo-Inspiron-N5030:~$

namo_57
28-12-2018, 17:22
لینک دانلود نسخه ویرایش شده به زبان انگلیسی نرم افزار qhuaweiflash (حجم 2 مگ) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

این راهم دانلود کردم اما متاسفانه اجرا نمیشه

saber73
28-12-2018, 19:41
لینک دانلود در پست بالا اصلاح شد و فایل های مربوط به adb و Telnet رو به جای zip با CPIO به یه فایل bin در آوردم که فایل ها کمتر آسیب ببینند. کافیه بعد اکسترکت فایل rar ، فایل bin درون اونو از طریق روت ترمینال با فرمان CPIO استخراج کنید و فایل های درون پوشه های اونو به فریمور خودتون انتقال بدید.

لینک دانلود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اکسترکت فایل bin

با این روش هم نشد هیچ جابه جایی هم انجام ندادم و طبق گفته های شما جلو رفتم و هیچ اروری هم دریافت نکردم ولی چیزی به فریمور اضافه نشد و همچنان بدون adb و تلنت هست . چند مدل فریمور مود شده adb دار هم تست زدم نشد .

balouchi
29-12-2018, 08:09
سلام طبق دستور پست اول sudo apt install qt5-default در ترمینال اوبنتو
اما جواب پایینی میاد ونصب نمیشه لطفا راهنمایی بفرمایید
namo@namo-Inspiron-N5030:~$ sudo apt install qt5-default
[sudo] password for namo:
Reading package lists... Done
Building dependency tree
Reading state information... Done
E: Unable to locate package qt5-default
namo@namo-Inspiron-N5030:~$

یه بار دیگه اوبونتو حذف و نصب کنید شاید مشکلتون رفع بشه. ارورتون به نظر می رسه از درایوی هستش که اوبونتو رو در اون نصب و اجرا می کنید. سعی کنید از آخرین نسخه اوبونتو استفاده کنید.

balouchi
29-12-2018, 08:11
با این روش هم نشد هیچ جابه جایی هم انجام ندادم و طبق گفته های شما جلو رفتم و هیچ اروری هم دریافت نکردم ولی چیزی به فریمور اضافه نشد و همچنان بدون adb و تلنت هست . چند مدل فریمور مود شده adb دار هم تست زدم نشد .
دقیقا نمی دونم مشکل کپی نشدن فایل های شما از کجاست. قاعدتاً با این فرمان ها باید کپی انجام بشه چون خودم از همین روش adb رو به فریمورها اضافه و استفاده می کنم. اگه کپی فایل ها به فریمورتون با موفقیت انجام شده باشه می بینید که تاریخ و ساعت اون فایل ها عوض میشه و یا اینکه مثلا پوشه xbin فریمور خالیه اما وقتی کپی انجام بشه، داخلش فایل دیده میشه.

MH.Mousavi
29-12-2018, 13:31
دقیقا نمی دونم مشکل کپی نشدن فایل های شما از کجاست. قاعدتاً با این فرمان ها باید کپی انجام بشه چون خودم از همین روش adb رو به فریمورها اضافه و استفاده می کنم. اگه کپی فایل ها به فریمورتون با موفقیت انجام شده باشه می بینید که تاریخ و ساعت اون فایل ها عوض میشه و یا اینکه مثلا پوشه xbin فریمور خالیه اما وقتی کپی انجام بشه، داخلش فایل دیده میشه.
من هم کاری که شما گفتی انجام دادم app یه فریمور دیگه روگذاشتم جا اپ فریموری که داشتم و فلش زدم بعد فلش مودم ریست نشد
حالا هر چی با بوت پین usb boot loader رو میزنم تا 100 درصد پر میشه و نمیره تو حالت دانلود که فریمور بزنم
فک کنم مودم کلا به دود رفت

balouchi
29-12-2018, 14:52
من هم کاری که شما گفتی انجام دادم app یه فریمور دیگه روگذاشتم جا اپ فریموری که داشتم و فلش زدم بعد فلش مودم ریست نشد
حالا هر چی با بوت پین usb boot loader رو میزنم تا 100 درصد پر میشه و نمیره تو حالت دانلود که فریمور بزنم
فک کنم مودم کلا به دود رفت
دوست عزیزم، تو هیچ پستی نه پیشنهاد داده ام که کل فایل APP یا System یه فریمور یا مودم رو روی فریمور یا مودم دیگه بریزید و نه پیشنهاد میدم این کار رو. تغییر و جابه جایی این دو فایل مثل WebUI نیستش که به راحتی بتونید مال فریمورهای دیگه رو روی فریمور خودتون بریزید. اگه پست های قبلی رو خوب مطالعه کنید می بینید که تمام بحث ها روی فایل های مربوط به adb و Telnet بوده نه چیز دیگه ای. چیزی هم اگه اینجا جهت آموزش دوستان میذارم تا مدت ها خودم تستش می کنم و اگه ببینم کوچکترین مشکلی درش هستش به طور قطع پستش نخواهم کرد.

MH.Mousavi
29-12-2018, 14:58
بلوچی عزیز منظورم این نیست که دستورالعمل هایی شما میدید میشل داره کلا هم روال این قضایا اینه که هر کسی باید با مسئولیت خودش کار هارو انجام بده و منم مسئولیت خرابی گردن خودم هست و بابت راهنمایی هایی هم که میکنید تشکر میکنم
اون متن رو نوشتم که کامل توضیح داده باشم چی شده که راحتتر بشه مشکل رو حل کرد در ضمن مودمم m60 هست

MH.Mousavi
29-12-2018, 15:46
دوستان کسی اطلاعاتی داره کمک کنه
آیا مودم رفته تو Dead Mode اگر آره چطوری درستش کنم
اگر هم دوستان کسی 4pda اکانت داره میتونه بپرسه ممنون میشم برام بپرسه

saber73
29-12-2018, 17:59
دوستان کسی اطلاعاتی داره کمک کنه
آیا مودم رفته تو Dead Mode اگر آره چطوری درستش کنم
اگر هم دوستان کسی 4pda اکانت داره میتونه بپرسه ممنون میشم برام بپرسه

مودم خاموش باشه و با گرفتن دکمه ریست مودم همزمان دکمه پاور رو هم فشار دهید تا مودم بره به حالت نصب . البته رو این مودم تست نکردم ولی رو بیشتر مودم های هواوی با این دکمه ها میره رو حالت نصب و وقتی رفت میتونید کابل یو اس بی رو وصل کنید و دوباره یک فریمور روش بریزید .

saber73
29-12-2018, 21:19

یوزر و پسورد برا این ورژن 197 چیه ؟

balouchi
29-12-2018, 21:24
یوزر و پسورد برا این ورژن 197 چیه ؟

برای یوزر: user و پسوردش: admin بود فکر کنم.

saber73
31-12-2018, 22:58
فریمور جدید شرکت مبین نت که باعث لاک شدن مودم های مبین نت شده است لینکش رو جهت بررسی دوستان دولوپر میذارم.
لینک B612s-25dTCPU-V100R001B196D01SP02C1472 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اینو خود مبین نت هم منتشر کرده بود برا استفاده عمومی ؟ یعنی تو سایت مبین نت هم هست ؟

balouchi
01-01-2019, 07:09
اینو خود مبین نت هم منتشر کرده بود برا استفاده عمومی ؟ یعنی تو سایت مبین نت هم هست ؟
نه. اینو کاربرای 4pda تو سایت گذاشته بودند. اونا از روش brute force attack انواع فریمورها رو از سرورهای هواوی دانلود می کنند. چند صفحه قبل از دوستان خواسته بودیم که اگه کسی اطلاعاتی در زمینه brute force attack داره برای دوستان بذاره اما...

Hamid1920
01-01-2019, 08:22
نه. اینو کاربرای 4pda تو سایت گذاشته بودند. اونا از روش brute force attack انواع فریمورها رو از سرورهای هواوی دانلود می کنند. چند صفحه قبل از دوستان خواسته بودیم که اگه کسی اطلاعاتی در زمینه brute force attack داره برای دوستان بذاره اما...
من مودم رو وصل کردم به CWMP ایرانسل و تمام پکت ها رو مانیتور کردم چیزی برای اپدیت نفرستاد اگر بازم مودمارو شروع کرد به آپدیت و فایل رو از طریق CWMP ارسال میکرد بگید مجدد امتحان کنم

saber73
01-01-2019, 13:22
من مودم رو وصل کردم به CWMP ایرانسل و تمام پکت ها رو مانیتور کردم چیزی برای اپدیت نفرستاد اگر بازم مودمارو شروع کرد به آپدیت و فایل رو از طریق CWMP ارسال میکرد بگید مجدد امتحان کنم
ارسال میکنه فقط با سیم کارت tdd تا چند روز پیش اون بازه زمانی که اعلام کرده بود برا همه میفرستاد و بروز میکرد .

saber73
01-01-2019, 13:24

ورژن 196 ایرانسل رو هم دانلود کنن و بزارن تو سایت عالی میشه فعلا کامل ترین و بی نقص ترین فریمور هست . مهمتر از همه لاک نیست .

darvish1900
05-01-2019, 18:14
مودمی دارم که ورزنش بالا بوده و برای فلش کردن مجبور شدن فایل پاک کنم ولی اون فایل در اینترنت وجود نداره و ورژن پایین تر موجود است و همانطور که میدونید فایل ورژن پایین تر قبول نمیکنه.
آیا میشه این کلک به مودم زدن همون ورژن قدیمی رو شمارش عوض کنیم و به مودم بدیم
مثلا رو مودم 21.00.3 هست ولی ما به 21.00.2 دسترسی داریم

saber73
10-01-2019, 23:10

دوستان اطلاع دادن ایرانسل امروز اپدیت فرستاده و تونستن مودم رو اپدیت کنن . گفته بودید اطلاع بدیم .

abdollahy2009
10-01-2019, 23:27
دوستان اطلاع دادن ایرانسل امروز اپدیت فرستاده و تونستن مودم رو اپدیت کنن . گفته بودید اطلاع بدیم .

ببخشید داداش آخرین نسخه فعلا همون ورژن 192 هستش که از طریق آنلاین واسه مودم من دانلود و نصب شد... متاسفانه ورژن 196 فعلا تو لیست فریمورهای آنلاین ایرانسل نیستش

Hamid1920
10-01-2019, 23:36
یعنی تو روز آپدیت فرستاده یا شب اپدیت شذه مودمشون؟
من الان چک میکنم

saber73
10-01-2019, 23:43
من الان چک میکنم

شب ساعت 2 به بعد گرفتن دیشب .

abdollahy2009
10-01-2019, 23:44
من الان چک میکنم

با سیمکارت td ایرانسل آپدیت میشه ولی fdd نه

abdollahy2009
10-01-2019, 23:45
شب ساعت 2 به بعد گرفتن دیشب .

درسته خود اپراتور ایرانسل هم گفته از 2 تا 7 صبح فعلا با سیمکارت td میشه به ورژن 196 آپدیتش کرد

sepehr_sn
11-01-2019, 19:39
سلام
من دیشب گذاشتم آپدیت نگرفت ، نمایندگی های منتخب آیا آپدیت رو انجام میدن دستی برداریم ببریم ؟؟

یک سوال داشتم
توی فریمور های هواوی که نصب میکنم امکان انتخاب IPV4/IPV6 وجود نداره
به نظرتون عدم وجود این گذینه چقدر میتونه اختلاف توی سرعت داشته باشه ؟؟

saber73
11-01-2019, 20:10
سلام
من دیشب گذاشتم آپدیت نگرفت ، نمایندگی های منتخب آیا آپدیت رو انجام میدن دستی برداریم ببریم ؟؟

یک سوال داشتم
توی فریمور های هواوی که نصب میکنم امکان انتخاب IPV4/IPV6 وجود نداره
به نظرتون عدم وجود این گذینه چقدر میتونه اختلاف توی سرعت داشته باشه ؟؟
فعلا ارتباط اینترنت کشور بر پایه ipv4 هست و عملا گزینه : ipv6 کاربرد نداره . الان هیچ تاثیری ندارد .
فکر نکنم نمایندگی اپدیت کنن . با سیم کارت tdd تست کنید و بسته اینترنتی هم باید برای این سیم کارت فعال باشه . 2 تا 7 صبح .

esafb52
09-02-2019, 18:27
با سلام
در ادامه تایپک های آموزشی کسانی که فریم ور نسخه آخر رو ریختن و قابلیت تلنت و adb رو اضافه کردن میتونن برای ویرایش فایل های و یا برخی از موارد مثلا صفحه لاگین مودم از این راه اقدام کنند البته کمی باید با دستورات لینوکس آشنایی داشته باشید

مثلا من در این مطلب صفحه ورود به مودم رو سفارشی میکنم خب با دستور find میشه مسیر همه فایل ها رو دید که من در اینجا نوشتم تو شاخه app فایل های png رو پیدا کنه

خروجی این دستور :

/app/webroot/WebApp/common/res/tooltips_dialog_content_repeat.png
/app/webroot/WebApp/common/res/wlan_connect_btn.png
/app/webroot/WebApp/common/res/mobile_connect_btn.png
/app/webroot/WebApp/common/res/Info_huawei2.png
/app/webroot/WebApp/common/res/dialog_border_bottom.png
/app/webroot/WebApp/common/res/header_bg.png
/app/webroot/WebApp/common/res/Signal00.png
/app/webroot/WebApp/common/res/usb_battery_level_2.png
/app/webroot/WebApp/common/res/android.png
/app/webroot/WebApp/common/res/login_menu_bg.png
/app/webroot/WebApp/common/res/sim_disable.png
/app/webroot/WebApp/common/res/domestic.png
/app/webroot/WebApp/common/res/usb_battery_level_9.png
/app/webroot/WebApp/common/res/Failed_to_send.png
/app/webroot/WebApp/common/res/battery_level_4.png
/app/webroot/WebApp/common/res/Info_huawei1.png
/app/webroot/WebApp/common/res/battery_level_0.png
/app/webroot/WebApp/common/res/logo1.png
/app/webroot/WebApp/common/res/usb_battery_level_0.png
/app/webroot/WebApp/common/res/station_2.png
/app/webroot/WebApp/common/res/icon_sms_send_success.png
/app/webroot/WebApp/common/res/usb_battery_level_5.png
/app/webroot/WebApp/common/res/not_connected.png
/app/webroot/WebApp/common/res/wifi_1.png
/app/webroot/WebApp/common/res/arrow.png
/app/webroot/WebApp/common/res/x.png
/app/webroot/WebApp/common/res/wifi_0.png
/app/webroot/WebApp/common/res/usb_battery_level_3.png
/app/webroot/WebApp/common/res/logo12.png
/app/webroot/WebApp/common/res/wlan_connect_mouse_on.png
/app/webroot/WebApp/common/res/bluetooth_2.png
/app/webroot/WebApp/common/res/wifi_5G.png
/app/webroot/WebApp/common/res/icon_signal_02.png
/app/webroot/WebApp/common/res/select-down-arrow.png
/app/webroot/WebApp/common/res/dialog_content_repeat.png
/app/webroot/WebApp/common/res/no_card.png
/app/webroot/WebApp/common/res/icon_signal_01.png
/app/webroot/WebApp/common/res/wifi_station_4.png
/app/webroot/WebApp/common/res/waiting_bg_top.png
/app/webroot/WebApp/common/res/power_btn.png
/app/webroot/WebApp/common/res/tooltips_dialog_header_repeat.png
/app/webroot/WebApp/common/res/wifi_indoor.png
/app/webroot/WebApp/common/res/wan_down.png
/app/webroot/WebApp/common/res/dialog_border_top.png
/app/webroot/WebApp/common/res/agile_sta_bg.png
/app/webroot/WebApp/common/res/new_group.png
/app/webroot/WebApp/common/res/sms_chat_receive.png
/app/webroot/WebApp/common/res/icon_signal_05.png
/app/webroot/WebApp/common/res/battery_level_7.png
/app/webroot/WebApp/common/res/Signal04.png
/app/webroot/WebApp/common/res/usb_battery_level_6.png
/app/webroot/WebApp/common/res/wifi_station_1.png
/app/webroot/WebApp/common/res/mobile_connect_mouse_on.png
/app/webroot/WebApp/common/res/B529_battery_level_2.png
/app/webroot/WebApp/common/res/wan_up.png
/app/webroot/WebApp/common/res/euap-icon2.png
/app/webroot/WebApp/common/res/euap-icon.png
/app/webroot/WebApp/common/res/delete_sms_blue.png
/app/webroot/WebApp/common/res/sms_send_negative.png
/app/webroot/WebApp/common/res/wifi_station_3.png
/app/webroot/WebApp/common/res/connection_success.png
/app/webroot/WebApp/common/res/sms_chat_forward_icon.png
/app/webroot/WebApp/common/res/login_box_bg.png
/app/webroot/WebApp/common/res/dialog_close_btn.png
/app/webroot/WebApp/common/res/new_message.png
/app/webroot/WebApp/common/res/login_header.png
/app/webroot/WebApp/common/res/usb_battery_level_7.png
/app/webroot/WebApp/common/res/mobile_connect_btn_on.png
/app/webroot/WebApp/common/res/battery_level_2.png
/app/webroot/WebApp/common/res/sms_chat_send.png
/app/webroot/WebApp/common/res/signal_3.png
/app/webroot/WebApp/common/res/icon_signal_04.png
/app/webroot/WebApp/common/res/+.png
/app/webroot/WebApp/common/res/wifi_station_0.png
/app/webroot/WebApp/common/res/signal_5.png
/app/webroot/WebApp/common/res/wan_901.png
/app/webroot/WebApp/common/res/battery_level_8.png
/app/webroot/WebApp/common/res/signal_0.png
/app/webroot/WebApp/common/res/connection_failed.png
/app/webroot/WebApp/common/res/bluetooth_1.png
/app/webroot/WebApp/common/res/wan_902.png
/app/webroot/WebApp/common/res/sms_receive_negative.png
/app/webroot/WebApp/common/res/B529_battery_level_3.png
/app/webroot/WebApp/common/res/ios.png
/app/webroot/WebApp/common/res/sms_chat_delete_icon.png
/app/webroot/WebApp/common/res/tab_normal.png
/app/webroot/WebApp/common/res/battery_level_6.png
/app/webroot/WebApp/common/res/station_1.png
/app/webroot/WebApp/common/res/wan_disable.png
/app/webroot/WebApp/common/res/update.png
/app/webroot/WebApp/common/res/cradle_1.png
/app/webroot/WebApp/common/res/tooltips_dialog_border_top.png
/app/webroot/WebApp/common/res/delete_sms_grey.png
/app/webroot/WebApp/common/res/bg1.png
/app/webroot/WebApp/common/res/antenna.png
/app/webroot/WebApp/common/res/dialog_header_repeat.png
/app/webroot/WebApp/common/res/usb_battery_level_4.png
/app/webroot/WebApp/common/res/tab_pressed.png
/app/webroot/WebApp/common/res/station_4.png
/app/webroot/WebApp/common/res/station_0.png
/app/webroot/WebApp/common/res/waiting_bg_bottom.png
/app/webroot/WebApp/common/res/btn_normal.png
/app/webroot/WebApp/common/res/icon_signal_03.png
/app/webroot/WebApp/common/res/waiting_bg_center.png
/app/webroot/WebApp/common/res/Signal05.png
/app/webroot/WebApp/common/res/arrow1.png
/app/webroot/WebApp/common/res/usb_battery_level_1.png
/app/webroot/WebApp/common/res/signal_4.png
/app/webroot/WebApp/common/res/battery_level_5.png
/app/webroot/WebApp/common/res/bluetooth_3.png
/app/webroot/WebApp/common/res/wifi_DBDC.png
/app/webroot/WebApp/common/res/login_bg.png
/app/webroot/WebApp/common/res/wlan_connect_btn_on.png
/app/webroot/WebApp/common/res/battery_level_3.png
/app/webroot/WebApp/common/res/logo.png
/app/webroot/WebApp/common/res/button.png
/app/webroot/WebApp/common/res/signal_1.png
/app/webroot/WebApp/common/res/connecting.png
/app/webroot/WebApp/common/res/foreign.png
/app/webroot/WebApp/common/res/B529_battery_level_1.png
/app/webroot/WebApp/common/res/tab_hover.png
/app/webroot/WebApp/common/res/wan_up_down.png
/app/webroot/WebApp/common/res/-.png
/app/webroot/WebApp/common/res/wifi_station_2.png
/app/webroot/WebApp/common/res/line.png
/app/webroot/WebApp/common/res/battery_level_9.png
/app/webroot/WebApp/common/res/Signal02.png
/app/webroot/WebApp/common/res/hilink_bg.png
/app/webroot/WebApp/common/res/bluetooth_0.png
/app/webroot/WebApp/common/res/battery_level_1.png
/app/webroot/WebApp/common/res/usb_battery_level_8.png
/app/webroot/WebApp/common/res/Signal03.png
/app/webroot/WebApp/common/res/tooltips_dialog_border_bottom.png
/app/webroot/WebApp/common/res/signal_2.png
/app/webroot/WebApp/common/res/cradle_0.png
/app/webroot/WebApp/common/res/icon_sms_send_failed.png
/app/webroot/WebApp/common/res/station_3.png
/app/webroot/WebApp/common/res/icon_signal_00.png
/app/webroot/WebApp/common/res/B529_battery_level_4.png

برای ویرایش فایل مد نظر ما که اینجا login_dig_bg هست باید از adb استفاده کنیم ابتدا فایل ها رو با دستور pull باید در سیستم کپی کنیم خب من برای کپی تمام محتویات پوشه مورد نظر به سیستم از این دستور استفاده میکنم:

adb.exe connect 192.168.1.1
"adb.exe pull /app/ "my_app

دستور اول اتصال و دستور دوم تمام محتویات پوشه app رو به پوشه my_app کپی میکنه البته لازم نبود که همه اون پوشه کپی بشه ولی جهت داشتن یک نسخه یا ویرایش بیشتر لازم میشه خب کمی طولانی شد ادامه آموزش در پست بعدی پس تا اون موقع برید فایل login_dig_bg رو از تو پوشه res پیدا و ویرایش کنید
موفق باشید

esafb52
09-02-2019, 18:42
فقط توضیح دستورات mount رو تو مود تلنت باید اجرا کنید ( یا با adb shell ) یعنی باید ابتدا با تلنت کانکت بشید بعد اجرا کنید و سایر دستورات هم با adb
خب بعد از ویرایش فایل
login_dig_bg باید اون رو تو مسیر /app/webroot/WebApp/common/res/ کپی کنیم اما یک مشکل اگر دستور mount رو بزنید خروجی دستور یک مشکلی رو نشون میده

/dev/block/mtdblock19 /app/webroot yaffs2 ro,relatime 0 0

و اگر کپی بزنید با این خطا مواجه میشید

failed to copy 'login_dig_bg.png' to '/app/webroot/WebApp/common/res/login_dig_bg.png': Read-only file system

بله مشکل این هست که این مسیر فقط خوندنی هست (
ro
) و فقط میشه اطلاعات رو کپی کرد اما دسترسی نوشتن نداریم!!! خب باید اصلاحش کنیم

mount -o rw,remount -t yaffs2 /dev/block/mtdblock19 /app/webroot

حالا فایل login_dig_bg رو با دستور زیر کپی میکنیم به مسیر مورد نظر و تمام

adb.exe push login_dig_bg.png /app/webroot/WebApp/common/res

برای احتاط بیشتر و جلوگیری از خرابکاری نا خواسته مجددا قسمت /app رو به شکل فقط خوندنی بر میگردونیم

mount -o ro,remount -t yaffs2 /dev/block/mtdblock19 /app/webroot

همین تمام
موفق باشید

balouchi
28-02-2019, 20:40
*** اگر کاربر Kali Linux هستید، چون سیستم کالی به صورت پیشفرض در حالت Root قرار دارد، بدون ترمینال هم می توانید فایل ها را در پوشه سیستم کپی و پست کنید.

3- پس از اکسترکت فایل، فایل rar زیر را دانلود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و فایل bin درون آن را از طریق روت ترمینال با فرمان CPIO زیر اکسترکت کنید و فایل های درون پوشه های آن را به پوشه های مشابه آن در فایل سیستم فریمورتان، از طریق فرمان های ترمینال کپی کنید. فرمان کپی(به جای file-name نام فایلی که می خواهید آن را کپی کنید بذارید و به جای mydir مسیری که می خواهید که فایل را در آن پِست کنید بنویسید):

برای مثال:

کسانی که برای اضافه کردن adb و Telnet از طریق ترمینال اوبونتو و فرمان ها مشکل دارند، می تونند در Kali Linux بدون ترمینال، فایل مورد نظر رو در پوشه سیستم کپی و پست کنند. چون سیستم کالی به صورت پیشفرض در حالت روت هستش.

momi133
02-03-2019, 15:00
کسانی که برای اضافه کردن adb و Telnet از طریق ترمینال اوبونتو و فرمان ها مشکل دارند، می تونند در Kali Linux بدون ترمینال، فایل مورد نظر رو در پوشه سیستم کپی و پست کنند. چون سیستم کالی به صورت پیشفرض در حالت روت هستش.

سیستم کالی لینوکس که حرف نداره ولی دوستانی که به محیط اوبونتو عادت دارن براحتی میتوانن همه کارها رو در حالت روت انجام بدن فقط کافیه از فایل منیجر NEMO استفاده کنن.

روش های نصب رو دوستان وارد هستن ولی به دو صورت میتونین انجام بدین:

1- سرچ NEMO در SOFTWARE CENTER و نصب برنامه

2- اجرای دستور زیر
sudo apt-get install nemo

بعد از بالا امدن برنامه، توی هر پوشه یا مسیر دلخواه کلیک راست کنید و گزینه open as root رو انتخاب کنید. یه پنجره جدید با رنگ قرمز باز میشه که نشاندهنده دسترسی روت هستش.

اگه خواستین دستوری رو از مسیری خاص با دسترسی روت اجرا کنین، توی پوشه دلخواه کلیک راست کنید و گزینه open in terminal رو انتخاب کنید.

What Nemo offers:

[*=left]Built in "Open as root" context menu item
[*=left]Detachable tabs
[*=left]New Extensions: nemo-image-converter, nemo-filename-repairer, nemo-emblems, and old extension got new updates and features.
[*=left]Unified, configurable toolbar: you can add/remove the following: up icon, refresh icon, toggle button for the location bar / path bar, home icon, computer icon and search icon.
[*=left]Option to show the full path in the titlebar and tab bars (Preferences > Display)
[*=left]Displays an "elevated privileges" banner when running as root
[*=left]Built in "Open in terminal" context menu item
[*=left]Added "Set as Wallpaper" to the context menu
[*=left]Added GTK bookmarks to the MoveTo/CopyTo context menus
[*=left]Switch view buttons on the toolbar (Grid, List and Compact views)
[*=left]Collapsable sidebar categories
[*=left]Drag and drop support for the bookmarks in the sidebar
[*=left]Sidebar: indicators under each drive, displaying the free/used space
[*=left]Support for sending files via Thunderbird and xdg-email
[*=left]Image properties improvements
[*=left]Press 'F4' to invoke terminal extension in Nemo
[*=left]Memory leaks fixes
[*=left]A proper status bar
[*=left]Better widgets and Better search
[*=left]and More!

momi133
03-03-2019, 12:03
برای فشرده کردن فایلها به gz. در Ubuntu در ترمینال فرمان gzip و نام فایل را وارد و اینتر بزنید.

با NEMO هم درحالت روت بدون استفاده از ترمینال میتونید هر پوشه یا فایلی رو با فرمت دلخواه فشرده کنید.

کلیک راست >> انتخاب گزینه COMPRESS >>انتخاب فرمت دلخواه مثل GZIP

balouchi
16-03-2019, 23:06
دوستانی که می خواهند امکان انتخاب دستی پهنای باند 40Mhz رو در منوی تنظیمات وایفای مودم B612 اضافه کنند، می توانند فایل مود شده wlanadvanced.js.gz زیر رو دانلود و در مسیر زیر قرار دهند: ( بعد از دانلود، فایل را از درون RAR اکسترکت کنید)

دانلود فایل ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

مسیر جایگذاری در WebUI:

WebApp/common/js

دوستانی هم که فریمور فعلیشون روی مودم دارای adb هستش می تونند از طریق فرمان CMD فایل رو درمسیر مورد نظر در فریمورشون جایگذاری کنند:

adb connect 192.168.xx.x:5555
adb shell mount -o remount /app/webroot
adb push wlanadvanced.js.gz /app/webroot/WebApp/common/js

balouchi
16-03-2019, 23:15
برای اضافه کردن گزینه بکاپ گیری از تنظیمات مودم، فایل config در مسیر /app/config/global/ را با اضافه کردن خط زیر می توانید در زیر مجموعه منوی سیستم فعال کنید:

<system>
<configuration>configuration</configuration>
</system>

دانلود نمونه فایل مود شده ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

دوستانی هم که فریمور فعلیشون روی مودم دارای adb هستش می تونند از طریق فرمان CMD فایل config.xml رو در مسیر مورد نظر در فریمورشون جایگذاری کنند:

adb connect 192.168.xx.x:5555
adb shell mount -o remount,rw /app
adb push config.xml /app/config/global

saber73
17-03-2019, 02:24
مثل همیشه عالی و مفید . فقط یک سوال اون قسمت بالا اسم اپراتور و نوع شبکه در کدوم قسمت قرار داره تا به فریمور اضافه کنیم . با تشکر از زحمات بی پایان شما .

saber73
17-03-2019, 02:39
من دنبال این گزینه هستم . cbs setting که مربوط به cbssettings.js.gz میشه ولی نتونستم محل اضافه کردن اون رو به وب یو ای رو پیدا کنم ! داخل /app/config/global/ هم تعریف شده .

balouchi
17-03-2019, 06:23
مثل همیشه عالی و مفید . فقط یک سوال اون قسمت بالا اسم اپراتور و نوع شبکه در کدوم قسمت قرار داره تا به فریمور اضافه کنیم . با تشکر از زحمات بی پایان شما .

برای نمایش نام اپراتور باید سه فایل main.css.gz به علاوه header.html.gz به علاوه main.js.gz رو ویرایش کنید. سعی کنید برای نوشتن و قرار دادن کدهای چنین فایل هایی دقت کنید. چون کم یا زیاد نوشتن ممکنه باعث غیرفعال شدن گزینه هایی در WebUI بشه.

balouchi
17-03-2019, 06:31
من دنبال این گزینه هستم . cbs setting که مربوط به cbssettings.js.gz میشه ولی نتونستم محل اضافه کردن اون رو به وب یو ای رو پیدا کنم ! داخل /app/config/global/ هم تعریف شده .

گزینه CBS مربوط به پخش سلولی پیامک هاست که می تونید با ویرایش کردن sms در فایل APP اونو فعال کنید.

/app/config/sms/config.xml

<cbsenable>1</cbsenable>

saber73
17-03-2019, 18:20
برای نمایش نام اپراتور باید سه فایل main.css.gz به علاوه header.html.gz به علاوه main.js.gz رو ویرایش کنید. سعی کنید برای نوشتن و قرار دادن کدهای چنین فایل هایی دقت کنید. چون کم یا زیاد نوشتن ممکنه باعث غیرفعال شدن گزینه هایی در WebUI بشه.

تشکر ویژه از اقای بلوچی

دوستان چون این کار یه کم سخته و دقت نیاز داره اینجا براتون با جزئیات کامل توضیح میدم چطوری نمایش اسم شبکه و اسم اپراتور رو به وب یو ای اضافه کنید .

اول فایل :

main.js.gz

در مسیر :

WebApp/common/js باز کنید و این چند خط کد رو طبق عکس پایین در قسمت اشاره شده و مشخص شده جایگزین کنید :

حالا این کدها :

چون کدها خیلی بلند و زیاد هستن داخل فایل xml گذاشتم میتونید دانلود کنید و از داخل اون مستقیم تو قسمت مورد نظر کپی و پیست کنید .

این کدها رو هم وارد میکنیم

و قسمت اخر کدهای مربوط به قسمت

main.js.gz

رو هم وارد میکنیم :

خب این از قسمت :

main.js.gz

----------------------------------------------------------------------------------------
میریم سراغ :

header.html.gz

واقع در بخش :

WebApp/common/html وب یو ای

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

و در اخر کار رسیدیم به بخش :

main.css.gz

واقع در :

WebApp/common/css . دوستان دقت کنند دو تا از این فایل وجود داره و باید در هر دو کدها جایگذاری شوند .

با شماره لاین ها راحت میتونید محل مورد نظر رو پیدا کنید و جایگذاری کنید .

رنگ فونت نشان دهنده نوع شبکه و اسم اپراتور رو هم از همین قسمت و خط :

میتونید عوض کنید رنگها با کد hex هستند .

نمونه کار :

در ضمن اگر مرحله اول یعنی :

main.js.gz

را فقط ویرایش کنید و سراغ دو مرحله بعدی نرید فقط قسمت نمایش وضعیت سیگنال و مقدار نویز و نوع باند براتون فعال میشه ولی اگه تمامی مراحل رو باهم انجام بدید هر سه گزینه طبق عکس بالا فعال میشه .

namo_57
19-03-2019, 11:24
گزینه CBS مربوط به پخش سلولی پیامک هاست که می تونید با ویرایش کردن sms در فایل APP اونو فعال کنید.

سلام جناب بلوچی ممنون ازشما وزحماتتون اما بافعال شدن این گزینه چ عددی مناسب کانال هست وچ عملکردی داره اتفاقی خاصی درمودم اعمال میشود ممنون میشم راهنمایی بفرمایید:n16:

balouchi
20-03-2019, 06:17
سلام جناب بلوچی ممنون ازشما وزحماتتون اما بافعال شدن این گزینه چ عددی مناسب کانال هست وچ عملکردی داره اتفاقی خاصی درمودم اعمال میشود ممنون میشم راهنمایی بفرمایید:n16:
فکر نکنم برای ایران کاربردی داشته باشه. ظاهرا این برای یه سری از پیامکهای اطلاعاتی که از طرف اپراتور ارسال میشه مناسبه

saber73
20-03-2019, 15:13
فکر نکنم برای ایران کاربردی داشته باشه. ظاهرا این برای یه سری از پیامکهای اطلاعاتی که از طرف اپراتور ارسال میشه مناسبه
بله درسته باید از قبل توسط اپراتور راه اندازی شده باشه تا قابل استفاده باشه .

namo_57
20-03-2019, 21:20
پیاپیش سال تازه وعیدبر شما وتمامی دوستان سایت مبارک واز جوابهاتون نهایت تشکر ودارم اما ایا میشه vpn برای تمامی مودمهای هوایی فعال کرد اگه بله ممنون میشم لطفا راهنمایی کنید خیلی تلاش کردم ولی متاسفانه جوابی نگرفتم

Hamid1920
20-03-2019, 22:34
CB روی همه BSC ها فعاله من MCI رو میدونم که ازش استفاده میکنه کار کردش هم به این شکل هست که وقتی یه پیام تو BSC تعریف میشه BTS هایی که متضل به اون BSC هستند شروع میکنن به برادکست پیام تو این حالت گوشی هایی که به اون bts وصل هستند پیام رو دریافت میکنن و نیازی به مشخص کردن شماره موبایل نیست اکثر گوشی ها چون CB شون خاموش هست پیام هارو دریافت نمیکنند ولی معمولا برای تبلیغ های محلی یا هشدار استفاده میشه مثلا تا اونجاییکه یادمه یه بار مصلی برای نمایشگاه کتابش به MCI سفارش داده بود تا چند روز تو محوطه مصلی و اطرافش برادکست بشه

balouchi
21-03-2019, 07:03
پیاپیش سال تازه وعیدبر شما وتمامی دوستان سایت مبارک واز جوابهاتون نهایت تشکر ودارم اما ایا میشه vpn برای تمامی مودمهای هوایی فعال کرد اگه بله ممنون میشم لطفا راهنمایی کنید خیلی تلاش کردم ولی متاسفانه جوابی نگرفتم
آره میشه VPN گذاشت. اما شما نیاز به یه اکانت PPTP یا L2TP با آدرس سرورهای اون دارد. این دو تا پورت برای بعضی اپراتورها ممکن مسدود باشه و VPN اتون کار نکنه

namo_57
21-03-2019, 19:31
آره میشه VPN گذاشت. اما شما نیاز به یه اکانت PPTP یا L2TP با آدرس سرورهای اون دارد. این دو تا پورت برای بعضی اپراتورها ممکن مسدود باشه و VPN اتون کار نکنه
میشه لطفا روش فعال کردنش وبفرمایید من حتی در این مسیر هم \app\webroot\WebApp\common\config\vpn فعال سازی رو انجام دادم اما در قسمت منو گزینه vpn ظاهر وفعال نمیشه

saber73
22-03-2019, 15:46
میشه لطفا روش فعال کردنش وبفرمایید من حتی در این مسیر هم \app\webroot\WebApp\common\config\vpn فعال سازی رو انجام دادم اما در قسمت منو گزینه vpn ظاهر وفعال نمیشه

این دو تا مسیر ببین مثل عکس ها باشه و این فایل : vpnsettings.js رو هم در داخل وب یو ای پوشه js کپی و این فایل : vpnsettings.html رو هم داخل وب یو ای پوشه html کپی و جایگزین کن .

namo_57
22-03-2019, 17:28
این دو تا مسیر ببین مثل عکس ها باشه و این فایل : vpnsettings.js رو هم در داخل وب یو ای پوشه js کپی و این فایل : vpnsettings.html رو هم داخل وب یو ای پوشه html کپی و جایگزین کن .

متاسفانه گزینه vpn به منو اضافه نمیشه

saber73
22-03-2019, 19:45
متاسفانه گزینه vpn به منو اضافه نمیشه

پس باید از داخل app فعال کنی و رو وب یو ای الان فعال هست و فقط مونده فایل app مسیر :

app/config/vpn

به این صورت :

namo_57
22-03-2019, 19:53
پس باید از داخل app فعال کنی و رو وب یو ای الان فعال هست و فقط مونده فایل app مسیر :

app/config/vpn

به این صورت :

چندسطر بالاتر گفتم که از اونجا هم اقدام کردم اما نمیشه نمیدونم چرا

saber73
22-03-2019, 20:06
چندسطر بالاتر گفتم که از اونجا هم اقدام کردم اما نمیشه نمیدونم چرا

مدل مودم که میخواهید به فریمور اون vpn اضافه کنید چیه ؟ شاید اصلا قابلیت vpn در فریمور اون مودم تعریف نشده .

saber73
22-03-2019, 20:16
این دو تا مسیر رو هم فایل هاشو با فایل های یک فریمور دارای vpn و فعال عوض کن و تست کن به غیر اینها من جایی رو سراغ ندارم و اصل کاری همون :

\app\webroot\WebApp\common\config\vpn

هستش .

namo_57
22-03-2019, 22:52
این دو تا مسیر رو هم فایل هاشو با فایل های یک فریمور دارای vpn و فعال عوض کن و تست کن به غیر اینها من جایی رو سراغ ندارم و اصل کاری همون :

\app\webroot\WebApp\common\config\vpn

هستش .

همچین فایلهایی را ندارم .هم خود فریمور اصلی مال چندین مودم سری e رافعال کردم vpnبه منو اضاف نشدتصمیم گرفتم بیام یه فایلهایی را ازb612عکسهاش بالاتر هست جایگزین کنم که بااون هم نشد وبله امکان داره مودم قبول نکنه

pkmanii
05-07-2019, 17:23
HOW TO MODIFY FIRMWARE TO UNLOCK AT COMMAND IMEI REPAIR COMMAND FOR IMEI FIX IN ANY FIRMWARE PLEASE HELP

saber73
23-07-2019, 13:48
آموزش اضافه کردن تب میانبر دسترسی راحت و سریع به منوی اطلاعات مودم و اضافه کردن hotlinks به صفحه وب مودم

طبق تصاویر و به این صورت مسیرها و فایل های گفته شده در وب یو ای رو ویرایش کنید :

webapp/common/html/header.html.gz

webapp/common/js/main.js.gz

خط بالایی رو پیدا کنید و به صورت عکس پایینی ویرایش کنید .

اینها برای اضافه کردن میانبر دسترسی سریع به اطلاعات مودم بود و حالا میریم سراغ hotlink :

----------------------------------

WebApp/common/config/global/config.xml

از قبل 5 تا عکس با فرمت gif طبق عکس پایین و با اسم های نوشته در عکس پایین برای لینک های خودمون با اندازه 80*80 درست میکنیم و اونها رو در پوشه webui/WebApp/common/res/ وارد و جایگزین میکنیم :

دوستان من از 4 تا عکس یکی برا لینک تلگرام خودم و یکی فروم پی سی ورد و 2 تا برای لینک صفحه وب اپراتورها استفاده کردم شما میتونید 5 لینک و 5 عکس هم برا لینکها بزارید.

نتیجه کار :

saber73
23-07-2019, 14:43
اموزش تغییر نمایش نام مودم . ورژن فریمور و وب یو ای در قسمت اطلاعت مودم

در داخل وب یو ای به این مسیر رفته و طبق عکس گزینه ها رو ویرایش کنید دوستان دقت کنید این فقط تغییر نام جهت نمایش هست و هیچ ربطی به پایه و اساس فریمور و وب یو ای و تغییر ورژن اونها نداره .webui/WebApp/common/js/deviceinformation.js.gz

نتیجه کار :

pkmanii
23-07-2019, 15:10
HOW TO ADD ATC,,TELNET,ADB, AND UNLOCK AT COMMANDS FOR IMEI FIX IN ANY FIRMWARE.

saber73
23-07-2019, 15:43
نحوه اضافه کردن adb telnet ATC و نحوه باز کردن در دستور برای اصلاح imei

این چی هست مثل اینکه ایرادی در نمایش نوشته شما وجود دارد لطفا اصلاح فرمایید با تشکر

saber73
23-07-2019, 16:07
آموزش اضافه کردن پس زمینه رنگی در قسمت header صفحه وب جهت زیبایی

داخل وب یو ای به این دو مسیر میریم و این قسمت های اشاره شده رو طبق عکس ها ویرایش میکنیم :

webui/WebApp/common/css/main.css.gz

webui/WebApp/common/css/main_Arabic.css.gz

رنگ و اندازه رادیوس و اندازه خود پس زمینه هدر رو با تغییر مقادیر میتونید کم و زیاد کنید برا تغییر رنگ از کد رنگ باید استفاده کنی مثلا برا این رنگی که من انتخاب کردم کد رنگ : dededf# هست .

saber73
25-07-2019, 01:32
HOW TO ADD ATC,,TELNET,ADB, AND UNLOCK AT COMMANDS FOR IMEI FIX IN ANY FIRMWARE.

پیغام خصوصی براتون فرستادم و توضیح دادم . فقط شما اهل کدوم کشور هستید ؟

pkmanii
25-07-2019, 12:09
[QUOTE = saber73; 9118625] I sent you a private message and explained it. Only you from which country? [/ QUOTE]
I M FROM PAKISTAN

I SENT YOU FILE LINKS OF TWO FIRMWARE
PLEASE HELP TO ADD ADB ATC TELNET

yadmkon
17-12-2019, 21:37
سلام چه جوری می تونم مودم های وب hhb b2338-168i رو آنلاک کنم لطفا راهنمایی کنید؟
ایمیلyadmkon@gmail.com

saber73
17-12-2019, 23:06
سلام چه جوری می تونم مودم های وب hhb b2338-168i رو آنلاک کنم لطفا راهنمایی کنید؟
ایمیلyadmkon@gmail.com

سلام کسی رو این مودم کار نکرده و آموزشی هم وجود نداره .

yadmkon
19-12-2019, 11:50
لینک فریمور مودم های وب hhb2338-168i هست کسی می تونه آنلاکش کنه؟

.hiweb
.ir/docs/default-source/drivers-and-manuals/firmware_hhbinddor_v12346f92a9739c162dc8bf8ff0000f b5c55.zip

saber73
19-12-2019, 11:54

--------------hiweb.ir/docs/default-source/drivers-and-manuals/firmware_hhbinddor_v12346f92a9739c162dc8bf8ff0000f b5c55.zip--------------------

- - - Updated - - -

--------------hiweb.ir/docs/default-source/drivers-and-manuals/firmware_hhbinddor_v12346f92a9739c162dc8bf8ff0000f b5c55.zip--------------------

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

موردی یافت نشد

HamidHf
31-01-2020, 17:18
موردی یافت نشد

سلام فریمور مودمهای های وب رو میتونید از اینجا دانلود کنید
که فریمور مودم دوستمون hhb indoor firmware-v123 هستش
پسورد فایل هم: hiweb
منم دنبال انلاک همین مودم بودم ک متاسفانه هیچ راهی نیافتم

Sonyk770
15-04-2020, 22:33
سلام
فریمور ویرایش شده رو چطوری میتونم رایت کنم روو مودم
e5377

hmateleom
28-06-2020, 16:07
OpenWrt
نمیشه کامل زد ولی پکیج هاشو میشه زد

shoki.joon
18-08-2020, 21:39
سلام.ببخشید دوستان. یعنی نمیشه این webui رو که فرمتش هم exe هستش رو توی خود ویندوز با برنامه ای ویرایش کرد؟

hamedxx1
20-08-2020, 08:07
سلام.ببخشید دوستان. یعنی نمیشه این webui رو که فرمتش هم exe هستش رو توی خود ویندوز با برنامه ای ویرایش کرد؟

خیر. حتما با لینوکس انجام میشه

galaxy0098919
12-10-2020, 14:40
سلام فریمور مودمهای های وب رو میتونید از اینجا دانلود کنی

دوست عزیز راهی هست مودم فضای بازش رو آنلاک کرد ؟
واقعا مودم رو مخیه hhb2338-168 O

galaxy0098919
12-10-2020, 15:44
سلام فریمور مودمهای های وب رو میتونید از اینجا دانلود کنی

دوست عزیز راهی هست مودم فضای بازش رو آنلاک کرد ؟
واقعا مودم رو مخیه hhb2338-168 O

Mahan1377aa
15-11-2020, 23:39
سلام دوست عزیز فریموری این مودم hhbهم نسخه رومیزی وهم فضای بازش که در ایران هست ودرسایت های وب دانلود میکنید که دوستان در تایپک گذاشتن این ..نسخه فریمور نیست ..اینا ایرانیا میگن فریمور ...این نرم افزار اپدیت مودم هست در رابطه با تغیرات شبکه ای
دوستان برای انلاک باید فریمور اصلی باشه...وفریمر اصلی hhbرا سازنده اش لو نمیده ...چرد چون باخیلی شرکت ها مثل hiwebقراداد داشت وهمکاری داشتن و حقوق شرکتا محفوظ
من با سایت hhbارتباط داشتم حتی متاسفانه فریمور اصلی رو نمیدن اگه بدن که میشه همه کاربا این مودم کرد

yadmkon
25-12-2020, 11:41
سلام نمیشه فریمور رو از خود مودم بیرون کشید؟

Mahan1377aa
09-03-2021, 10:37
سلام راهی نداره
خیلی مخ میخواد تا این کارو انجام بده چون بحث این فریمور اصلی گیر نمیاد ماه فقط اپدیتش داریم فایل فریمور اصلی که لو نمیره چون انلاک میشه اگه رایت کنن وشرکت ها اعتراض مکیکنن

MH.Mousavi
10-03-2021, 19:11
سلام راهی نداره
خیلی مخ میخواد تا این کارو انجام بده چون بحث این فریمور اصلی گیر نمیاد ماه فقط اپدیتش داریم فایل فریمور اصلی که لو نمیره چون انلاک میشه اگه رایت کنن وشرکت ها اعتراض مکیکنن
انلاک مودمش نیاز به فریمور نداره من میشناسم یه نفرو بدون فریمور انلاک میکنه

galaxy0098919
18-03-2021, 20:33
انلاک مودمش نیاز به فریمور نداره من میشناسم یه نفرو بدون فریمور انلاک میکنه

معرفی کنین استفاده ببریم :)

این که چطوری میشه بدون فریمور اصلی باند عوض کرد جالبه : ))

MH.Mousavi
19-03-2021, 19:23
معرفی کنین استفاده ببریم :)

این که چطوری میشه بدون فریمور اصلی باند عوض کرد جالبه : ))
منظورتون از باند چیه؟ انلاک فقط محددودیت سیم کارت برداشته میشه ربطی به باند نداره باندای قابل پشتیبانیش سخت افزاریه ربطیبه نرم افزار نداره

galaxy0098919
26-03-2021, 18:21
منظورتون از باند چیه؟ انلاک فقط محددودیت سیم کارت برداشته میشه ربطی به باند نداره باندای قابل پشتیبانیش سخت افزاریه ربطیبه نرم افزار نداره
باند مودم بصورت پیش فرض روی باند 20 قفل شده.
تنها اپراتوری که با این باند کار میکنه فعلا های وب ( تا اونجایی که من اطلاع دارم )

خود مودم از باند های 3 / 7 / 20 / 31 پشتیبانی میکنه
برای سویئچ از رو باند 20 به باند های 3 و 7 ( ایرانسل همراه اول ) به فریمور با این قابلیت نیازه !

حالا شما میگین نرم افزار ربط نداره ! اوکی
اون نفر رو معرفی کنین ما هم استفاده ببریم

MehrdadVardipoor
13-06-2021, 01:42
باند مودم بصورت پیش فرض روی باند 20 قفل شده.
تنها اپراتوری که با این باند کار میکنه فعلا های وب ( تا اونجایی که من اطلاع دارم )

خود مودم از باند های 3 / 7 / 20 / 31 پشتیبانی میکنه
برای سویئچ از رو باند 20 به باند های 3 و 7 ( ایرانسل همراه اول ) به فریمور با این قابلیت نیازه !

حالا شما میگین نرم افزار ربط نداره ! اوکی
اون نفر رو معرفی کنین ما هم استفاده ببریم

سلام دوست عزیز شما طبق چه مدرکی میگید این مودم از باند 31/20/7/3 پشتیبانی میکنه؟
من که از کسی پرسیدم گفتن که فقط باند 1 و 20 رو ساپورت میکنه
اینم عکس کارتن مودم که مشخصه

galaxy0098919
20-06-2021, 12:44
سلام دوست عزیز شما طبق چه مدرکی میگید این مودم از باند 31/20/7/3 پشتیبانی میکنه؟
من که از کسی پرسیدم گفتن که فقط باند 1 و 20 رو ساپورت میکنه
اینم عکس کارتن مودم که مشخصه

دوست عزیز حرف شما کاملا درسته ممنون از یاد آوریتون
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]سشییسش_gtv1.png ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
صرفا دنبال شخصی میگردم که بتونه مودم رو آنلاک کنه

nemanaldin
19-12-2021, 15:45
سلام مودم رو میزی hhb دارم هنوز هیچ راهی پیدا نشده انلاکش کنیم؟ می خواک سیم کارت دیپه روش بزارم

Ala'aBataineh
24-01-2022, 02:21
سلام

هر کسی میتونه فایل ها رو به من بده چون لینک دانلود کار نمیکنه

amir1024
05-03-2022, 23:38
سلام راهی هست فریمور مودم و روتر رو به صورت سفارشی تغیر داد ؟
میخوام تنظیمات منو و کلیدها رو فارسی کنم

davoodk1
02-07-2022, 09:50
سلام. ببخشید از طریق همین روش و ویرایش فایل های فریمور با پسوند bin نمیشه یه فکری به حال مودم lh92 کرد. چون بعد از به روزرسانی دیگه نمیشه آنلاکش کرد با همون فایل فریمور قبلی. لطفا کسی از دوستان و اساتید این متن رو خونده اگر پاسخی داره ممنون میشم جواب اساتید رو بدونم

masoudamirjan
22-05-2024, 16:00
سلامدر مورد ویرایش فریم ور مودم کمک میخوام