PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تصادف خیلی شدید – تقاضای راهنمایی برای خسارات و دیه

mohsenP3000
16-08-2018, 19:14
سلام دوستان
امیدوارم که بهم کمک کنید و راهنماییم کنید. سعی می کنم خیلی خلاصه بنویسم.

شنبه همین هفته ماشین ما در پارک بود و خاموش و پدر و مادرم داخل ماشین بودند. صندلی جلو. یه پراید با سرعت 130 از پشت به ماشین ما زد. بدون خط ترمز. پدر و مادرم هر دو مجروح شدند و خلاصه ماشین از جلو و عقب با خورد شد و له. ماشین غیر قابل تعمیره (تمام صندلی ها و .... خورد شدن) چرخ های عقب کاملا ترکیدند. 3 ماشین جلویی هم که پارک بودند کاملا داغون شدند و الان هر 4 ماشین در پارکینگ پلیس هستند.

پدرم از ناحیه گردن و شانه ها و پا به شدت آسیب دید و مادرم از ناحیه دست و پا.
راننده ماشین یه فرد حدودا 50 ساله بود که پیاده شده بود و به جای کمک و عذرخواهی فقط می خندید !!!!
پدر و مادرم رو اورژانس در حالی که در ماشین حبس بودند به سختی از پنجره بیرون کشیدند و به بیمارستان بردند.
پلیسی که در صحنه حضور پیدا کرده فقط پدرم رو جزو مجروحین نوشت. از راننده تست الکل نگرفتن و همینطور آزمایش خون که نشون بده آیا مواد روانگردان مصرف کرده یا نه.
خلاصه بعد از ترخیص از بیمارستان با کلانتری تماس گرفتیم و سرهنگ یا سروان یا ..... در پاسخ به خواسته ها و سوالات ما گفته که کسی که بهتون استاد دانشگاه بوده، اصلا تست الکل و .... لازم نبوده.
این فرد تا امروز که 5 شنبه هست هیچ تماسی با نداشته.
همین الان تازه ما به بیمارستان شماره 2 (فیاض بخش) مراجعه کردیم و پزشک قانونی و .... حدود 2 میلیون خرج کردیم. دکتر پزشک قانونی برای صدمه نخاعی پدرم MRI نوشته. هزینه ش خیلی سنگینه و ما دیگه پولی نداریم. الان فقط تونستیم بریم ثنا و یه فرم برای خسارت ماشین که ارجاع داده شده به شورای حل اختلاف بگیریم و امروز به کلانتری نشون دادیم و گفتن شنبه می فرستن دادسرا.

حالا سوال من این ها هست :

این فرد الان آزاده، آیا این درست هست؟ با توجه به خسارت سنگینی که زده ممکنه فرار کنه. کاری میشه کرد که بازداشت بشه؟
الان ما پول برای MRI نداریم. باید چیکار کنیم این مردک نباید پولی از طرف بیمه ش یا ..... بده؟ البته ظاهرا فقط بیمه شخص ثالث داشته.
لطفا بگید برای شکایت و پیگیری و دیه دقیقا ما چه مراحلی رو باید طی کنیم ؟
برای ماشین چیکار کنیم و خساراتش.
هزینه های رفت و آمد مون به بیمارستان و پزشک ها و ویزیت ها شون و کلانتری که خیلی هم از ما دور هستن باید چیکار کنیم؟

تو رو خدا اگر حتی در یک مورد هم می تونید راهنمایی مون کنید.

متشکرم از همه شما عزیزان

آپدیت چند عکس از ماشین

دوستان دو عکس از پشت ماشین و اگزوز که رفته تو چرخ.

1-

2-

siava5h
17-08-2018, 12:25
سلام دوستان
امیدوارم که بهم کمک کنید و راهنماییم کنید. سعی می کنم خیلی خلاصه بنویسم.

شنبه همین هفته ماشین ما در پارک بود و خاموش و پدر و مادرم داخل ماشین بودند. صندلی جلو. یه پراید با سرعت 130 از پشت به ماشین ما زد. بدون خط ترمز. پدر و مادرم هر دو مجروح شدند و خلاصه ماشین از جلو و عقب با خورد شد و له. ماشین غیر قابل تعمیره (تمام صندلی ها و .... خورد شدن) چرخ های عقب کاملا ترکیدند. 3 ماشین جلویی هم که پارک بودند کاملا داغون شدند و الان هر 4 ماشین در پارکینگ پلیس هستند.

پدرم از ناحیه گردن و شانه ها و پا به شدت آسیب دید و مادرم از ناحیه دست و پا.
راننده ماشین یه فرد حدودا 50 ساله بود که پیاده شده بود و به جای کمک و عذرخواهی فقط می خندید !!!!
پدر و مادرم رو اورژانس در حالی که در ماشین حبس بودند به سختی از پنجره بیرون کشیدند و به بیمارستان بردند.
پلیسی که در صحنه حضور پیدا کرده فقط پدرم رو جزو مجروحین نوشت. از راننده تست الکل نگرفتن و همینطور آزمایش خون که نشون بده آیا مواد روانگردان مصرف کرده یا نه.
خلاصه بعد از ترخیص از بیمارستان با کلانتری تماس گرفتیم و سرهنگ یا سروان یا ..... در پاسخ به خواسته ها و سوالات ما گفته که کسی که بهتون استاد دانشگاه بوده، اصلا تست الکل و .... لازم نبوده.
این فرد تا امروز که 5 شنبه هست هیچ تماسی با نداشته.
همین الان تازه ما به بیمارستان شماره 2 (فیاض بخش) مراجعه کردیم و پزشک قانونی و .... حدود 2 میلیون خرج کردیم. دکتر پزشک قانونی برای صدمه نخاعی پدرم MRI نوشته. هزینه ش خیلی سنگینه و ما دیگه پولی نداریم. الان فقط تونستیم بریم ثنا و یه فرم برای خسارت ماشین که ارجاع داده شده به شورای حل اختلاف بگیریم و امروز به کلانتری نشون دادیم و گفتن شنبه می فرستن دادسرا.

این فرد الان آزاده، آیا این درست هست؟ با توجه به خسارت سنگینی که زده ممکنه فرار کنه. کاری میشه کرد که بازداشت بشه؟
الان ما پول برای MRI نداریم. باید چیکار کنیم این مردک نباید پولی از طرف بیمه ش یا ..... بده؟ البته ظاهرا فقط بیمه شخص ثالث داشته.
هزینه های رفت و آمد مون به بیمارستان و پزشک ها و ویزیت ها شون و کلانتری که خیلی هم از ما دور هستن باید چیکار کنیم؟

متشکرم از همه شما عزیزان

چهار تا ماشین له شد....!
پراید با سرعت 130 کیلومتر بدون خط ترمز زد به ماشین....!
راننده از ماشین پیاده شد؟!! :n04:
راننده میخنده؟!!:n38:

خدایااااااا :42:

1. این فرد همچنان آزاده و قانون اینطور تعریف شده که در بازداشت نباشه و فقط ماشینش توقیف باشه. حتی اگر هم بخواد فرار کنه اونوقت شما یه شکایت جدید مطرح میکنید.

2. در صورتی که مصدوم در بیمارستان هست، طی قانون کار اکسیدنت (Car accident) تمامی هزینه های مصدوم رایگان بوده و از صندوق خسارتهای مصدومین پرداخت میشه و یا اینکه در آینده توسط قانون از ضارب یا مقصر حادثه گرفته میشه. اما اگر بخواهید از بیمارستان خارج کنید و خودتان به عهده بگیرید ناچارید از جیب خودتان پرداخت کنید.
بنده یکی از همین مصدومین بودم که کلیه هزینه های درمان من در بیمارستان بصورت رایگان بود. البته ناگفته نماند که در یک بیمارستان دولتی بودم و این دولتی بودن یا نبودن چقدر در این قانون تاثیر داره مطلع نیستم.
و در ادامه تا زمان بهبودی مصدوم، هیچ گونه اجباری در پرداخت هزینه از جانب ضارب نیست. و اینکه بیمارستان از شما حمایت نمیکنه برو رای بده درست میشه...

3. اطلاعات دقیق در این سوال ندارم اما کلیه مراحلی کلانتری و راهنمایی را که در پیش رو دارید را انجام بدید و دیه و خسارت های وارده به مصدوم بعد از بهبودی مصدوم تعیین خواهد شد که احتمالا یک سالی طول میکشه. حال اینکه الان باید شکایت کنید و یا در آینده، مطلع نیستم و حتما سوال کنید و مطمین شوید. و مراقب رضایت دادنهایتان باشید که فریبها در کمینتان است.

4. برای خسارت ماشینتان هم طی روال عملکرد راهنمایی رانندگی پیش میرید تا خسارت وارده رو از جانب بیمه دریافت کنید و اگر احیانا خسارت بیش از مبلغ تصمیم گیری قانون باشه، بایستی از جانب بیمه بدنه خودتان پرداخت شود واگر ندارید که فاتحه تان خوانده ست.

5. هزینه های رفت و آمد به بیمارستان و کلانتری و بیکاری و الافی و این داستانها، کشکی بیش نیست و جوابش عدم النفع هست در قانون. بنده دچار این خسارت شدم و همچین جوابی رو هم دریافت کردم.

به شما خوش آمد گویی میکنم. اینجا ایران است

ایام سختی در انتظار شماست.
به این قضیه اینطور نگاه کنید که این یک کار است و شما بایستی این کار را به اتمام برسانید. پس متشنج از پستی وبلندی ها نشوید.

ای مگس حضرت سیمرغ نه جولانگه توست ********* عرض خود میبری و زحمت ما میداری
تو به تقصیر خود افتادی از این در محروم ********** از چه مینالی و فریاد چرا میداری :n37:

mohsenP3000
17-08-2018, 21:04
چهار تا ماشین له شد....!
پراید با سرعت 130 کیلومتر بدون خط ترمز زد به ماشین....!
راننده از ماشین پیاده شد؟!! :n04:
راننده میخنده؟!!:n38:

خدایااااااا :42:

1. این فرد همچنان آزاده و قانون اینطور تعریف شده که در بازداشت نباشه و فقط ماشینش توقیف باشه. حتی اگر هم بخواد فرار کنه اونوقت شما یه شکایت جدید مطرح میکنید.

2. در صورتی که مصدوم در بیمارستان هست، طی قانون کار اکسیدنت (Car accident) تمامی هزینه های مصدوم رایگان بوده و از صندوق خسارتهای مصدومین پرداخت میشه و یا اینکه در آینده توسط قانون از ضارب یا مقصر حادثه گرفته میشه. اما اگر بخواهید از بیمارستان خارج کنید و خودتان به عهده بگیرید ناچارید از جیب خودتان پرداخت کنید.
بنده یکی از همین مصدومین بودم که کلیه هزینه های درمان من در بیمارستان بصورت رایگان بود. البته ناگفته نماند که در یک بیمارستان دولتی بودم و این دولتی بودن یا نبودن چقدر در این قانون تاثیر داره مطلع نیستم.
و در ادامه تا زمان بهبودی مصدوم، هیچ گونه اجباری در پرداخت هزینه از جانب ضارب نیست. و اینکه بیمارستان از شما حمایت نمیکنه برو رای بده درست میشه...

3. اطلاعات دقیق در این سوال ندارم اما کلیه مراحلی کلانتری و راهنمایی را که در پیش رو دارید را انجام بدید و دیه و خسارت های وارده به مصدوم بعد از بهبودی مصدوم تعیین خواهد شد که احتمالا یک سالی طول میکشه. حال اینکه الان باید شکایت کنید و یا در آینده، مطلع نیستم و حتما سوال کنید و مطمین شوید. و مراقب رضایت دادنهایتان باشید که فریبها در کمینتان است.

4. برای خسارت ماشینتان هم طی روال عملکرد راهنمایی رانندگی پیش میرید تا خسارت وارده رو از جانب بیمه دریافت کنید و اگر احیانا خسارت بیش از مبلغ تصمیم گیری قانون باشه، بایستی از جانب بیمه بدنه خودتان پرداخت شود واگر ندارید که فاتحه تان خوانده ست.

5. هزینه های رفت و آمد به بیمارستان و کلانتری و بیکاری و الافی و این داستانها، کشکی بیش نیست و جوابش عدم النفع هست در قانون. بنده دچار این خسارت شدم و همچین جوابی رو هم دریافت کردم.

به شما خوش آمد گویی میکنم. اینجا ایران است

ایام سختی در انتظار شماست.
به این قضیه اینطور نگاه کنید که این یک کار است و شما بایستی این کار را به اتمام برسانید. پس متشنج از پستی وبلندی ها نشوید.

ای مگس حضرت سیمرغ نه جولانگه توست ********* عرض خود میبری و زحمت ما میداری
تو به تقصیر خود افتادی از این در محروم ********** از چه مینالی و فریاد چرا میداری :n37:

سلام و ممنون که جواب دادید.

چه مملکت خوبی و چه مردمان نجیبی

این مردک نانجیب پس می دونسته ما همینجور درگیر می شیم که وایستاده و خندیده.

shaahani
18-08-2018, 01:10
راهنمایی و رانندگی باید کروکی تصادف رو برای شما بکشه و مشخص کنه که مقصر تصادف پراید و راننده اون بوده .
دنبال افسر بازدیدکننده از تصادف بگردین و با پیگیری این کروکی رو از اون بگیرید.

در طی درمان تا زمان بهبودی شما باید با پزشک قانونی کاملا در ارتباط باشید تا تمام جراحت های برداشته شده و هزینه های اون مشخص بشه
گواهی پزشکی قانونی برای دریافت خسارت لازم هست .

بعد از اینها باید به بیمه مراجعه کنید و سعی کنید تمامی خسارت خودرو و درمان رو از اونها دریافت کنید.
اگر بیمه این شخص تمام خسارت ثبت شده در اسناد شما رو پرداخت کرد که هیچ موضوع حل شده هست ،
در غیر این صورت شما یک شکایت حقوقی مفصل از این راننده میکنید تا مابه التفاوت خسارت رخ داده و مقداری که بیمه پرداخت میکند رو دریافت کنید.

حتی اگر شخص ادعا کنه که پولی نداره ، دادگاه این مبلغ رو براش قسط بندی میکنه و مجبورش میکنه که پرداخت کنه.

سالها پیش من یک تصادف شدید داشتم ، البته سرعت خود من در یک روز ظهر خلوت و تعطیل در شهر ؛ کم نبود اما مقصر ماجرا شخص دیگر بود که بصورت دنده عقب در بزرگراه اصلی ؛ انهم از وسط خیابان درحال حرکت بود ، در حال خوردن غذا و ماشین درحال تعمیر که حتی صندلی راننده نیز نداشت و او روی کف ماشین در حال رانندگی بود ! و اصلا دیدی به آینه عقب نداشت !

پس از برخورد شخص ادعا کرد که پولی ندارد و ماشین او نیز بیمه نیست ! بنابراین صحنه تصادف را ترک کرده و فردا پس از بیمه کردن ! مجدد آنرا بازسازی نماییم
که من به دلیل کلاه برداری از بیمه و از طرف دیگر به دلیل امکان فرار کردن فرد متخلف قبول نکردم
اما ایشون در راهنمایی و رانندگی شهر آشنا داشت ! چند ساعت دائم با پلیس تماس گرفتم و بارها پلیس نیرو انتظامی به محل آمد اما خبری از پلیس راهنمایی و رانندگی نشد
تا من در انتها دیگر حسابی کلافه شدم و با تماس با 113 قصور مامورین پلیس از انجام وظیفه را به وزارت اطلاعات گزارش دادم ، خودرو ماشین آگاهی به محل آمد تا صحت گزارش من را تایید کند و پس از آن بود که به سرعت یک ماشین پلیس راهمایی و رانندگی در محل حاضر شد !
پس از شهادت حاضرین در صحنه و تایید حرکت رو به عقب این خودرو ، پلیس راهنمایی به من کروکی تصادف و کارت ماشین ایشون رو که در اختیار من گذاشت .
طرح شکایت از ایشون در نهایت به نتیجه رسید و دادگاه او را به پرداخت تمامی خسارت محکوم کرد.
پرداخت های ایشون به دولت انجام میشد و دادگاه بود که این مبالغ رو به من میداد تا از انجام حکم صادر شده اطمینان پیدا کنند و شخص نتونه از زیر حکم صادره فرار کنه.

Mohammad Hosseyn
18-08-2018, 06:59

متشکرم از همه شما عزیزان
اولا اگر مامور راهنمایی مادر شما رو جزو مجروحین تصادف ثبت نکرده باید علت رو جویا بشید. آیا در صحنه مادرتون اعلام نکرد که جرح داشته؟ یا کم کاری از مامور بوده؟ در صورت کم کاری از مامور با بازرسی نیرو انتظامی مورد رو در میان بگذارید. اگر جدی باشید پیگیری میکنند. همچنین مواردی که تست الکل و اعتیاد گرفته نشده و مامور کم کاری کرده رو با جدیت بگید.
سر صحنه حتما نیرو انتظامی و پلیس راهور هر دو بودند و صورت جلسه تنظیم کردند. صورت جلسه رو میبرید برای شکایت به دادگاه و فرد احضار میشه و رای دادگاه صادر میشه. شما هر هزینه ای کردید و هر خسارتی دیدید باید مدارک ارائه بدید و اعلام کنید.

mohsenP3000
18-08-2018, 10:22
راهنمایی و رانندگی باید کروکی تصادف رو برای شما بکشه و مشخص کنه که مقصر تصادف پراید و راننده اون بوده .
دنبال افسر بازدیدکننده از تصادف بگردین و با پیگیری این کروکی رو از اون بگیرید.

در طی درمان تا زمان بهبودی شما باید با پزشک قانونی کاملا در ارتباط باشید تا تمام جراحت های برداشته شده و هزینه های اون مشخص بشه
گواهی پزشکی قانونی برای دریافت خسارت لازم هست .

بعد از اینها باید به بیمه مراجعه کنید و سعی کنید تمامی خسارت خودرو و درمان رو از اونها دریافت کنید.
اگر بیمه این شخص تمام خسارت ثبت شده در اسناد شما رو پرداخت کرد که هیچ موضوع حل شده هست ،
در غیر این صورت شما یک شکایت حقوقی مفصل از این راننده میکنید تا مابه التفاوت خسارت رخ داده و مقداری که بیمه پرداخت میکند رو دریافت کنید.

حتی اگر شخص ادعا کنه که پولی نداره ، دادگاه این مبلغ رو براش قسط بندی میکنه و مجبورش میکنه که پرداخت کنه.

سالها پیش من یک تصادف شدید داشتم ، البته سرعت خود من در یک روز ظهر خلوت و تعطیل در شهر ؛ کم نبود اما مقصر ماجرا شخص دیگر بود که بصورت دنده عقب در بزرگراه اصلی ؛ انهم از وسط خیابان درحال حرکت بود ، در حال خوردن غذا و ماشین درحال تعمیر که حتی صندلی راننده نیز نداشت و او روی کف ماشین در حال رانندگی بود ! و اصلا دیدی به آینه عقب نداشت !

پس از برخورد شخص ادعا کرد که پولی ندارد و ماشین او نیز بیمه نیست ! بنابراین صحنه تصادف را ترک کرده و فردا پس از بیمه کردن ! مجدد آنرا بازسازی نماییم
که من به دلیل کلاه برداری از بیمه و از طرف دیگر به دلیل امکان فرار کردن فرد متخلف قبول نکردم
اما ایشون در راهنمایی و رانندگی شهر آشنا داشت ! چند ساعت دائم با پلیس تماس گرفتم و بارها پلیس نیرو انتظامی به محل آمد اما خبری از پلیس راهنمایی و رانندگی نشد
تا من در انتها دیگر حسابی کلافه شدم و با تماس با 113 قصور مامورین پلیس از انجام وظیفه را به وزارت اطلاعات گزارش دادم ، خودرو ماشین آگاهی به محل آمد تا صحت گزارش من را تایید کند و پس از آن بود که به سرعت یک ماشین پلیس راهمایی و رانندگی در محل حاضر شد !
پس از شهادت حاضرین در صحنه و تایید حرکت رو به عقب این خودرو ، پلیس راهنمایی به من کروکی تصادف و کارت ماشین ایشون رو که در اختیار من گذاشت .
طرح شکایت از ایشون در نهایت به نتیجه رسید و دادگاه او را به پرداخت تمامی خسارت محکوم کرد.
پرداخت های ایشون به دولت انجام میشد و دادگاه بود که این مبالغ رو به من میداد تا از انجام حکم صادر شده اطمینان پیدا کنند و شخص نتونه از زیر حکم صادره فرار کنه.

سلام خیلی متشکرم از راهنمایی شما

کروکی را گرفتیم و مقصر پرایده که از پشت زده به گفته افسر کلانتری که کروکی را داد.

طرف مقصر بیمه ثالث داره و نه بدنه. به ما گفتن خود مامور بیمه اتومات همه کار ها رو انجام میده اگر جز این هم باشه ما هیچ تماسی نتونستیم با مقصر حادثه داشته باشیم و اصلا نمی دونیم بیمه این یارو کجا هست؟

متشکرم تجربه و راهنمایی شما خیلی کمکم خواهد کرد :n16:

mohsenP3000
18-08-2018, 10:25
اولا اگر مامور راهنمایی مادر شما رو جزو مجروحین تصادف ثبت نکرده باید علت رو جویا بشید. آیا در صحنه مادرتون اعلام نکرد که جرح داشته؟ یا کم کاری از مامور بوده؟ در صورت کم کاری از مامور با بازرسی نیرو انتظامی مورد رو در میان بگذارید. اگر جدی باشید پیگیری میکنند. همچنین مواردی که تست الکل و اعتیاد گرفته نشده و مامور کم کاری کرده رو با جدیت بگید.
سر صحنه حتما نیرو انتظامی و پلیس راهور هر دو بودند و صورت جلسه تنظیم کردند. صورت جلسه رو میبرید برای شکایت به دادگاه و فرد احضار میشه و رای دادگاه صادر میشه. شما هر هزینه ای کردید و هر خسارتی دیدید باید مدارک ارائه بدید و اعلام کنید.

سلام و تشکر از پاسخ تون

مادر و پدر من نیمه بیهوش بودن و هر دو با آمبولانس به بیمارستان منتقل شدند. بعد از مراجعه به کلانتری گفتن که مقصر گفته که فقط پدرم آسیب دیده و مادرم رو گزارش نکرده !!!!

البته الان کلی مدرک از بیمارستان و پزشکی قانونی برای صدمات مادرم گرفتیم.

ممنون که جواب می دید . خیلی برام مهمه. :n16:

MVGroup
18-08-2018, 20:22
...
...

این حرفتون نادرسته. وزارت اطلاعات ربطی به نیروی انتظامی نداره.
تخلفات مامورین نیروی انتظامی (کلانتری و راهور) مربوط به بازرسی نیروی انتظامی میشه که باید با 197 تماس گرفت.
البته در این مورد اگه چند ساعت معطل مونده باشید و چندین بار با 110 تماس بگیرید و کوتاه نیائید، بالاخره مامور سر صحنه میاد. (البته اگه از نظر قانونی نیاز به حضور مامور راهور باشه و صحنه تصادف بهم نخورده باشه.)

سلام و تشکر از پاسخ تون

مادر و پدر من نیمه بیهوش بودن و هر دو با آمبولانس به بیمارستان منتقل شدند. بعد از مراجعه به کلانتری گفتن که مقصر گفته که فقط پدرم آسیب دیده و مادرم رو گزارش نکرده !!!!

البته الان کلی مدرک از بیمارستان و پزشکی قانونی برای صدمات مادرم گرفتیم.

ممنون که جواب می دید . خیلی برام مهمه. :n16:

سلام.
برای آسیب دیدن مادرتون، اگه ایشون هنوز در بیمارستان بستری هستن، میتونید با 110 تماس بگیرید و موضوع رو مطرح کنید. یک مامور از طرف کلانتری میاد بیمارستان و برای جراحت مادرتون صورتجلسه تنظیم میکنه.

mohsenP3000
18-08-2018, 22:15
نکته بسیار جالب

امروز در تماسی که با کلانتری داشتیم گفتن که مدارک کلا گم شده (با اینکه 2 نسخه داشتن) و باید برای از سرگیری و تحویل مدارک دوباره مراجعه کنیم.

نکته جالب تر

قاضی عکس از ماشین خواسته با پلاک. عکاس باید خودمون باشیم !!!!!!! و در نهایت پرینت شده رنگی تحویل بدیم.

آیا تا به حال چنین چیزی شنیده بودید؟؟؟؟ آخه مگه مامور بیمه یا یه عکاس نباید این کار ها رو انجام بده چرا ما باید بریم عکس بگیریم و تحویل بدیم. اونم به صورت رنگی و پرینت شده.

بچه ها تو رو خدا نظر بدید. صبح باید برم کلانتری

shaahani
18-08-2018, 22:35
این حرفتون نادرسته. وزارت اطلاعات ربطی به نیروی انتظامی نداره.
تخلفات مامورین نیروی انتظامی (کلانتری و راهور) مربوط به بازرسی نیروی انتظامی میشه که باید با 197 تماس گرفت.
البته در این مورد اگه چند ساعت معطل مونده باشید و چندین بار با 110 تماس بگیرید و کوتاه نیائید، بالاخره مامور سر صحنه میاد. (البته اگه از نظر قانونی نیاز به حضور مامور راهور باشه و صحنه تصادف بهم نخورده باشه.)

بخش بازرسی نیروی انتظامی یک نهاد درون سازمانی هست ؛ ممکنه با همکارن خودشون دوست باشن یا حتی به اونها تخفیف بدن
حرف شما درسته این امکان نیز وجود داره که به بخش بازرسی نیرو انتظامی و راهور گزارش داد .
اما وزارت اطلاعات یک نهاد خارج از سازمان هست که به کل سازمان انتظامی نظارت داره ، بارها و بارها بیلبورد های اونها رو در رابطه با این موضوع در سطح شهر های مختلف دیدم و حتی تبلیغات تلویزیونی نیز بعضی موقع ها در مورد نظارت بر کار پلیس پخش کردند .

درسته که کار اصلی اونها مقابله با تروریست ها هست و مثلا اگه متوجه عوامل تروریستی در نزدیکی خودتون شدید که در حال ساخت بمب و یا اماده سازی اسلحه برای حمله به مردم بودند باید به این سازن با شماره 113 گزارش کنید ، اما کارهای دیگه ای نیز انجام میدن .
بعد از تماس با 113 نواز ضبط شده ای پخش میشه که ازتون میخواد تمام اطلاعات خودتون رو بیان کنید و بعد گزارش خودتون رو بگین .
باید در چنین تماسی بسیار دقیق بود و از صحت اطلاعاتی که بیان میکنید ، اطمینان کامل داشته باشید که بعد برای خودتون مشکل ساز نشه .
به عنوان یک شهروند میتونید گزارش خودتون رو بیان کنید .

به هر حال من تجربه خودم رو با دوستان در میان گذاشتم که از شدنی بودن چنین کاری نیز باخبر باشن ، و صد البته اتفاقی نیست که بخواد برای هر مسئله پیش پا افتاده ای انجام بشه و شاید یک بار هم در زندگی هر فرد پیش نیاد که بخواد چنین کاری بکنه ، اما این نظارت وجود داره ، شک نکنید .

shaahani
18-08-2018, 22:46
ن
قاضی عکس از ماشین خواسته با پلاک. عکاس باید خودمون باشیم !!!!!!! و در نهایت پرینت شده رنگی تحویل بدیم.

آیا تا به حال چنین چیزی شنیده بودید؟؟؟؟ آخه مگه مامور بیمه یا یه عکاس نباید این کار ها رو انجام بده چرا ما باید بریم عکس بگیریم و تحویل بدیم. اونم به صورت رنگی و پرینت شده.

کارشناس بیمه پرونده خودش رو برای سازمان بیمه درست میکنه و ربطی به پرونده شما در دادسرا نداره .
ایرادی نداره شما با گوشی موبایلتون از ماشین عکس بگیرید و به عکاسی ببرید و چاپ کنید (یا عکاس ببرید) ، که در پرونده شما برای قاضی موجود باشه .
این به رای بهتر و مجکمتر دادگاه کمک میکنه.

بیمه بدنه شخص مقابل ، اگه داشته هم باشه برای شما سودی نداره چون کار بیمه بدنه پرداخت خسارت ماشین خود شخص بیمه شده هست و نه هیچ کس دیگه ای .
اما اگه خودرو شما بجز بیمه ثالث ، بیمه بدنه داره ، این بیمه در شرایطی که تمام هزینه درست کردن خودرو رو بیمه شخص مقابل پرداخت نکرده باشه و یا اینکه مقصر تصادف فرار کرده باشه ، یا اینکه مقصر شما باشید ، هزینه درست کردن ماشین رو پرداخت میکنه .
در کل برای موضوع شما میشه گفت یک جورایی بیمه بدنه مطرح نیست و نیازی نیست برای این بیمه اقدامی انجام بدین.

amirdiba
19-08-2018, 00:37
اینجور که میگی فاجعست. اینطوری ها هم نیست. شاید یارو روابط و اشنا داره. ماشینش توقیف باید بشه. امبولانس مگه نبردتون؟ باید هزینه ها همه رایگان باشه مگه خودتون رفته باشین بیمارستان . که اونم احتماالا با گزارش پلیس حله
یعنی چی طرف اومده پایین خندیده مگه ادم نباشه. اگه خسارت خارج ار حد بیمش باشه باید از جیب بده .ماشین اگه زیر سه سال باشه افت قیمتم با نظر کارشناس دادگستری و حل اختلاف باید بده. ماشین شما ثابت بوده حتی نبوده هم چون از پشت زده مقصره. تست الکل و مواد اگه پلیس نگرفته شکایت کنید باید میگرفته چون میگی حالت عادی نداشته . خنده برای چی. کل هزیینه ها و درمان رو بیمه در نهایت با نظر پزشک قانونی میده و دیه صدمات. باید بدن. بیمه نداره باید از جیب بده. یا زندان بره. اینطور که شما میگید اخر بی قانونی در مورد شما شده. دیه ممکنه یکسال طول بکشه. البته درمان رو چون بیمه میده یعنی بیمه طرف شما نباید خرج کنید یا کردین بگیرین بعدا. ولی یعنی اینقدر بی اخلاقه که ی سر نزنه؟؟ هرچند میتونه نزنه چون میگه بیمه دارم برای این روزاا. ولی خنده و نگرفتن تست الکل و مواد مشکوکه

mohsenP3000
19-08-2018, 06:35
سلام و ممنون از همه به خاطر نظرات مفید

الان دارم میرم کلانتری و عکس برداری در پارکینگ نیرو انتظامی، نتیجه رو همینجا می گم.

mohsenP3000
19-08-2018, 19:17
سلام مجدد

دارم سعی می کنم خیلی خلاصه و مختصر بنویسم امروز چه بر من گذشت. داستان خیلی طولانیه. ولی انقدری خلاصه ش می کنم که همه تون حوصله خوندن شو داشته باشید.

ژیان
19-08-2018, 21:51
نکته بسیار جالب

امروز در تماسی که با کلانتری داشتیم گفتن که مدارک کلا گم شده (با اینکه 2 نسخه داشتن) و باید برای از سرگیری و تحویل مدارک دوباره مراجعه کنیم.

نکته جالب تر

بچه ها تو رو خدا نظر بدید. صبح باید برم کلانتری

اتفاقا ما هم چند روز پیش از یکی شکایت کردیم. میگن پرونده گم شده! قبلا هم تو یه پرونده دیگه تو دادسرا همین جمله رو شنیدم. کلا شگردشونه.

siava5h
20-08-2018, 14:36
در مورد بیمه بدنه جریان از این قرار هست که گاها خسارت وارده در یک تصادف بیش از مبلغ قرارداد بیمه شده مقصر هست.
در این شرایط بیمه تنها مبلغ متعهد شده را پرداخت میکند و خسارت مازاد پرداخت نمیشد که میبایست فرد مقصر از جیب خودش پرداخت کند.

اما با حضور خودروهای گران قیمت در بازار این مساله با مشکل مواجه میشد.
به عنوان مثال فردی با خودروی پورشه در خیابان حاضر میشد و یک راننده نیسان (ازون ماشین آبی ها) این پورشه رو خورد و خمیر میکرد. عموما تعهد بیمه چیزی در حدود 10 میلیون است.
راننده نیسان از کجا پول مابغی این خسارت را پرداخت کند؟!

به همین دلیل در مجلس قانونی طرح شد که خودروهای گران قیمت میبایست بیمه بدنه داشته باشند که هزینه های مازاد از بیمه خسارت مالی از جالب مقصر را به عهده بگیرد. یعنی اینکه از جانب مقصر ابتدا مبلغ خسارت مورد تعهد دریافت میشود و مابقی خسارت از جانب بیمه بدنه خودش پرداخت میشود. نه از جانب مقصر.
و فکر میکنم که این قانون تصویب هم شده باشه.
اگر اینطور باشه میتونه شامل حال استارتر تاپیک هم بشه. ضرورت بیمه بدنه در اینجا مسئله هست.

این قانون با یک ابعاد دیگه ای تصویب شده. البته به صورت صریح به چیزی که من گفتم نپرداخته ولی شماها بهتر از من میدونید که هیچ شفافیتی در قانون وجو نداره و اغلب سلیقه ای تصمصم گیری میشه. بهر صورت رانندگان خودرو این موضوع رو مد نظر داشته باشن که خسارت مالی پرداختی بیمه بسیار کمتر از قیمت خودرو است و این دردسر وجود دارد.
پرداخت خسارت به خودروهای گران قیمت تا سقف 126 میلیون تومان ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

mohsenP3000
20-08-2018, 14:54
در مورد بیمه بدنه جریان از این قرار هست که گاها خسارت وارده در یک تصادف بیش از مبلغ قرارداد بیمه شده مقصر هست.
در این شرایط بیمه تنها مبلغ متعهد شده را پرداخت میکند و خسارت مازاد پرداخت نمیشد که میبایست فرد مقصر از جیب خودش پرداخت کند.

اما با حضور خودروهای گران قیمت در بازار این مساله با مشکل مواجه میشد.
به عنوان مثال فردی با خودروی پورشه در خیابان حاضر میشد و یک راننده نیسان (ازون ماشین آبی ها) این پورشه رو خورد و خمیر میکرد. عموما تعهد بیمه چیزی در حدود 10 میلیون است.
راننده نیسان از کجا پول مابغی این خسارت را پرداخت کند؟!

به همین دلیل در مجلس قانونی طرح شد که خودروهای گران قیمت میبایست بیمه بدنه داشته باشند که هزینه های مازاد از بیمه خسارت مالی از جالب مقصر را به عهده بگیرد. یعنی اینکه از جانب مقصر ابتدا مبلغ خسارت مورد تعهد دریافت میشود و مابقی خسارت از جانب بیمه بدنه خودش پرداخت میشود. نه از جانب مقصر.
و فکر میکنم که این قانون تصویب هم شده باشه.
اگر اینطور باشه میتونه شامل حال استارتر تاپیک هم بشه. ضرورت بیمه بدنه در اینجا مسئله هست.

این قانون با یک ابعاد دیگه ای تصویب شده. البته به صورت صریح به چیزی که من گفتم نپرداخته ولی شماها بهتر از من میدونید که هیچ شفافیتی در قانون وجو نداره و اغلب سلیقه ای تصمصم گیری میشه. بهر صورت رانندگان خودرو این موضوع رو مد نظر داشته باشن که خسارت مالی پرداختی بیمه بسیار کمتر از قیمت خودرو است و این دردسر وجود دارد.
پرداخت خسارت به خودروهای گران قیمت تا سقف 126 میلیون تومان

سلام و تشکر بابت راهنمایی شما

ماشین ما بیمه بدنه نداشت. طرف مقصر هم ظاهرا فقط شخص ثالث داره اون طور که کلانتری نوشته. میگم که نه تا حالا تماسی داشته و نه ما ازش شماره ای داریم.

جدای از این مسائل من هنوز فرصت نکردم بگم دیروز چی شد. دارم متنم رو جمع و جور می کنم که بچه ها حوصله خوندن داشته باشن و بتونن راهنمایی کنن. مسئله ظاهرا پیچیده تره.

ممنون که وقت می ذارید و راهنمایی می کنید.

siava5h
22-08-2018, 00:00
سلام و تشکر بابت راهنمایی شما

ماشین ما بیمه بدنه نداشت. طرف مقصر هم ظاهرا فقط شخص ثالث داره اون طور که کلانتری نوشته. میگم که نه تا حالا تماسی داشته و نه ما ازش شماره ای داریم.

جدای از این مسائل من هنوز فرصت نکردم بگم دیروز چی شد. دارم متنم رو جمع و جور می کنم که بچه ها حوصله خوندن داشته باشن و بتونن راهنمایی کنن. مسئله ظاهرا پیچیده تره.

ممنون که وقت می ذارید و راهنمایی می کنید.

مملکت جمهوری اسلامی همینه. از بالا تا پایین داغونه. چه انتظار از کلانتری داری؟ سیستم همین طوریه. چیزهای خنده دار تری مطمئنا میبینی.

بیمه داشته باشه یا نداشته باشه واسه شما زیاد توفیقی نداره. البته یه خورده داره. اگه نداشته باشه بایستی از جیب بده و این از جیب دادنش هم خودش داستان داره. ممکنه نداشته باشه بده. که اون خودش یک پروسه حقوقی مسخره ای داره واسه خودش.

ما امیدواریم با حداقل دردسر پیش بره کارت.

mohsenP3000
24-08-2018, 12:18
خب بالاخره فرصت کردم یه نظمی به نوشته هام بدم. تا جایی که شده خلاصه کردم.

به گاراژی که جنازه ماشین مون پارک بود مراجعه کردیم. یه بیابون بزرگ پر از ماشین و بین 3 ردیف ماشین ماشین ما در لاین وسط قرار داشت. به سختی از بین جنازه های ماشین های دیگه عکس های لازم رو گرفتم. در همین لحظات 2 دلال برای خرید ماشین مراجعه کردند. البته قیمت نگفتن. فقط می گفتن ماشین مال ما و ما خودمون کارشناس بیمه داریم برای شما درست می کنیم که مثلا ماشین چه آسیب هایی دیده و یه سری ایراد هم خودمون اضافه می کنیم. ( البته من و خانواده مخالف هستیم. ) و اینکه اصلا معلوم بود هیچ کدوم آدم های درستی نیستن. بچه ها کلی جنس تو ماشین داریم که اجازه ندادن برداریم. مثلا یه جک 1 میلیون تومانی و کلی ابزار مثل انواع آچار و پیچ گوشتی و ..... و یک باتری نو و زاپاس. گفتن صورت جلسه شده !!!! البته فکر می کنم قصد دزدیدن شو دارن.

بعد از گاراژ به کافی نت رفتم و حدود 20 عکس که خیلی خوب بود رو رنگی چاپ کردم (حدود 40 تومن هزینه ش شد)، انصافا اگر آقای قاضی فقط یه نگاه مختصر حتی به 2 عکس اول بکنند مشخص هست که ماشین کاملا از بین رفته. اگر بدونم خلاف قوانین سایت نیز عکس ها رو برای شما هم می ذارم.

بعد به سمت کلانتری رفتم. در کلانتری شماره پرونده رو گرفتن و بعد 30 دقیقه معطلی گفتن که پرونده شما اینجا نیست. برید دفتر قوه قضاییه که همونجا تو کلانتری هست. مثلا 10 قدم فاصله هست. یه خانمی بودن که شماره ملی پدر و مادرم رو گرفتن و گفتن که کلا پرونده ای وجود نداره !!!!! با خواهش و اصرار فراوان کروکی و شماره پرونده رو زدن و بالاخره تو کامپیوترشون یه اطلاعاتی به نمایش در اومد و حدود 100 پرونده رو چک کردن و گفتن دست خود کلانتری هست.

چون خیلی شلوغ بود تا یه جای خالی پیدا شد جلوی همون جنابی (سروان، .....) که فرموده بودن پرونده پیش ما نیست نشستم. گفت باید صبر کنی. برو بشین در قسمت انتظار و من گفتم آخه نوبتم می ره و دیگه نمی تونم بشینم. خلاصه یه 45 دقیقه ای ایشون پرونده های مختلف رو تکمیل می کردن و وقتی استمرار من و خونسردی من رو دیدن یهو گفتن که ای وای پرونده تو زیر دستم بود، ببخشید. عکس ها و مدارک قبلی رو که گم کرده بودند گرفتن و ضمیمه پرونده کردن. البته برعکس حرف روز قبلشون فرمودن که اصلا مدارک گم شده و این عکس ها نیازی نبوده !!!! من از ایشون رسید خواستم که باز نفرمایند که گم شده ولی گفتن لازم نیست و الان شما 7 روز فرصت دارید که نامه از پزشکی قانونی بیارید وگرنه پرونده بسته هست. من اعتراض کردم که الان پدرم MRIکرده و جوابش 15 شهریور حاضره و بیمارستان این نزدیک ترین تاریخی بوده که حاضر شده جواب بده. فرمودند که مشکل خودتون هست.

فردای این روز به بیمارستان رفتم و عکس های MRIو اسکن ها رو روی CDگرفتم و خودم بردم این مراکز مخصوص چاپ عکس های پزشکی و چاپ کردم. و عصر همین روز پدر و مادرم رو بردم پزشک معرفی شده پزشک قانونی که متخصص و جراح مغز و اعصاب و ستون فقرات هست. پدرم دچار لخته خون در سرش شده و مهره های 4 تا 7 گردن و ستون فقرات آسیب دیده و نیاز به دو عمل جراحی داره. و مادرم دچار ضرب دیدگی گردن و شکستگی دست و آسیب از ناحیه پا شده. پدرم به دلیل شیمی درمانی امکان جراحی نداره تا دوره شیمی درمانی ش تموم بشه و نظر دکتر انکولوژ مهم هست.

روز سوم به مرکز پزشکی قانونی رفتیم. اونجا در مورد لخته خون در سر پدرم و آسیب مهره های 4 تا 7 و نیاز به جراحی گفتند که تا عمل جراحی صورت نگیره هیچ دیه ای نداره. و خلاصه خودشون یه چیزی نوشتن و به ما نشون ندادن و گفتن که 1 شنبه به طور اتومات به دست کلانتری می رسه و دیگه نیازی نیست کاری انجام بدید.

خب الان نظر شما چیه؟

من نامه از پزشک قانونی ندارم که برم کلانتری بدم که پرونده بسته نشه. از طرفی خود پزشک قانونی گفته ما اتومات می فرستیم کلانتری مربوطه. دیگه نمی دونم چیکار می کنن؟ بعد ما نباید بریم دادسرا شکایت کنیم؟

این دفاتر خدمات قضایی چطور؟

ممنون که وقت می ذارید و مطالعه می فرمایید و راهنمایی می کنید.

تمام امید من شما دوستان هستید. از همه تشکر می کنم.:n16::n16::n16:

mohsenP3000
25-08-2018, 09:58
دوستان لطفا اگر تاپیک رو می خونید

لطف کنید در صورتی که تجربه مشابه دارید یا نظری دارید بیان کنید.

واقعا به کمک شما عزیزان نیاز دارم.

پدر و مادرم داغون شدن . تنها منبع درآمد زندگی مون که ماشین باشه به کل از بین رفته. طرف مقصر مسخره مون کرده و حتی تا الان یه زنگ هم نزده برای احوال پرسی. معلوم نیست که مراحل اداری درست انجام شده یا نه. پس بهم کمک کنید. خواهش می کنم.

The Respina
25-08-2018, 14:11
دوست عزیز این چیزایی که شما گفتید و روند پیگیری کار شما نیست حتما یک وکیل بگیرید. با این روندی که پیش دارید صددرصد بدون فرد مطلع بازنده میدان هستید.

mohsenP3000
25-08-2018, 17:29
دوست عزیز این چیزایی که شما گفتید و روند پیگیری کار شما نیست حتما یک وکیل بگیرید. با این روندی که پیش دارید صددرصد بدون فرد مطلع بازنده میدان هستید.

سلام و تشکر بابت شرکت در بحث

با یه منشی وکیل صحبت کردیم، گفت در چنین مواردی دستمزد وکیل بیشتر از مبلغ دریافتی میشه. تازه اگر وکیل قبول کنه.

shaahani
25-08-2018, 17:40
کلانتری پیگیر کارتون باشید مخصوصا که نامه پزشک قانونی بهشون رسیده باشه ، معمولا رای به نفع شما صادر میشه
اما اینکه پزشک قانونی هزینه عمل های جراحی رو اعلام نکرده بد شده .
پیشنهاد میکنم برای عمل های جراحی پدر زودتر اقدام کنید تا بتونید هزینه هاش رو دریافت کنید . (هزینه این موضوع خیلی بیشتر از ماشینتون هست و مهمه که حتما دریافت کنید و گذشت نکنید)

به هرحال اگه مدام از کلانتری پیگیر باشید و بعدشم دادگاه به نتیجه خواهید رسید .
مسئله دیگه ای هم که هست ممکنه مقصر به شما مراجعه کنه ، چونکه تا روند جریان حل نشه ماشینش در پارکینگ میمونه و باید از جیبش پول پارکینگ بده .
اگه چنین اتفاقی افتاد به هیچ عنوان با خواهش التماسش موضوع رو خاتمه ندید و تا مشخص شدن کامل مقدار خسارت و هزینه ها ، همچنین حکم دادگاه و دریافت خسارت برای خروج ماشین مقصر از پارکینگ رضایت ندین .

mohsenP3000
25-08-2018, 19:30
کلانتری پیگیر کارتون باشید مخصوصا که نامه پزشک قانونی بهشون رسیده باشه ، معمولا رای به نفع شما صادر میشه
اما اینکه پزشک قانونی هزینه عمل های جراحی رو اعلام نکرده بد شده .
پیشنهاد میکنم برای عمل های جراحی پدر زودتر اقدام کنید تا بتونید هزینه هاش رو دریافت کنید . (هزینه این موضوع خیلی بیشتر از ماشینتون هست و مهمه که حتما دریافت کنید و گذشت نکنید)

به هرحال اگه مدام از کلانتری پیگیر باشید و بعدشم دادگاه به نتیجه خواهید رسید .
مسئله دیگه ای هم که هست ممکنه مقصر به شما مراجعه کنه ، چونکه تا روند جریان حل نشه ماشینش در پارکینگ میمونه و باید از جیبش پول پارکینگ بده .
اگه چنین اتفاقی افتاد به هیچ عنوان با خواهش التماسش موضوع رو خاتمه ندید و تا مشخص شدن کامل مقدار خسارت و هزینه ها ، همچنین حکم دادگاه و دریافت خسارت برای خروج ماشین مقصر از پارکینگ رضایت ندین .

سلام

واقعا بی نهایت ممنونم که راهنمایی می کنید و این محبت دارید.

اون مردک که ماشین ما رو داغون کرد پیاده شده بود و به تمسخر داشت می خندید تا امروز حتی 1 زنگ هم نزده.

رضایت که محاله بدیم. پیگیر هستیم جدی.

اگر پدرم شیمی درمانی نمی کرد حتما جراحی ها رو انجام می دادیم. آخه می دونید ظاهرا به گفته دکتر موقع شیمی درمانی نمیشه عملی انجام داد. بعد کنترل خونریزی در بیماران سرطانی بسیار سخته و جراحی در یک بیمارستان داغون مثل شماره 2 (فیاض بخش) بسیار کار ریسکی هست.

واقعا صمیمانه متشکرم که پاسخ می دید.

shaahani
25-08-2018, 22:15
به هرحال چیزی که مشخصه اینه که نیازی نیست شما دادخواست جداگانه تنظیم کنید و شکایت کنید .
پرونده قضایی برای شما از طریق کلانتری باز شده و اونها از همین طریق دادخواهی برای شما خواهند کرد (اگر یک وقتی نیاز به شکایت جداگانه باشه خود کلانتری به شما میگه)
یعنی بجای اینکه شما دادخواست به دادگاه بفرستید ، کلانتری بجای شما اینکار رو میکنه .

من فکر میکنم پرونده شما باید باز بمونه تا بعد از عمل های جراحی و بهبود پدر ، چون امکان داره زبونم لال در حین انجام عمل جراحی خارج کردن لخته خون ، پدر فوت بشه .
برای همین شما باید به کلانتری اعلام کنید که عمل جراحی در حال حاضر خیلی خیلی خطرناکه و در زمان دیگه نیز که امکان پذیر باشه ، احتمال فوت کردن پدر در حین عمل وجود داره.
چون اگه یک اتفاق این چنین بدی بیفته (که امیدوارم هیچوقت واسه هیچکی پیش نیاد) ؛ موضوع کامل عوض میشه و بیمه شخص مقصر و خود مقصر علاوه بر خسارت های خودروی شما و هزینه های درمان و عمل ، میبایست دیه کامل مرگ رو هم پرداخت کنند.

mohsenP3000
26-08-2018, 20:13
دوستان سوال جدیدی دارم.

الان همه ماشین ها از جمله ماشین ما و اون مردک و بقیه در پارکینگ هست. با توجه به اینکه مقصر اون بوده. پول پارکینگ همه ماشین ها به عهده اون هست؟

یا ما باید مال خودمون رو جدا از جیب بدیم؟

ممنون

mohsenP3000
27-08-2018, 11:21
خب داستان امروز

بچه های عزیز آماده شنیدن هستید؟؟؟ :n16:

از کلانتری دیروز زنگ زدن که فردا (یعنی امروز) راس ساعت 8 صبح کلانتری باشید که جواب از دادسرا میاد.

با بدبختی رفتیم، اون مردک حمال هم بود حتی سلام هم نکرد . کاری ندارم به این چیز ها.

باز هم مدارک داخل پرونده گم شده بود و دادسرا برگشت زد و قرار شد مدارک رو کامل کنن و بفرستن و جواب شاید آخرای هفته بیاد.

(البته از اون جایی که حدس می زدم باز هم مدارک گم شده باشه همه مدارک رو کپی و اصل اونم در دو نسخه همراه داشتم. باز هم رسید ندادند.)

به نظر می رسه طرف مقصر در کلانتری که ما می ریم آشنا داره و یه سری کار ها داره انجام میشه که پرونده مسیر دیگه ای بره.

راستش الان می خواستم با 197 تماس بگیرم ولی می ترسم شرایط بدتر بشه. خصوصا که حتما بازرس ها هم طرف همکارشون هستند. از طرف دیگه واقعا نمی دونم که در کلانتری کسی فاسد هست یا نه؟ اصلا دلم نمیخواد به کسی تهمت ناروا بزنم. ولی همه چیز مشکوکه. نمیشه که هر هفته مدارک گم شده باشند.

siava5h
27-08-2018, 12:48
خب داستان امروز

بچه های عزیز آماده شنیدن هستید؟؟؟ :n16:

از کلانتری دیروز زنگ زدن که فردا (یعنی امروز) راس ساعت 8 صبح کلانتری باشید که جواب از دادسرا میاد.

با بدبختی رفتیم، اون مردک حمال هم بود حتی سلام هم نکرد . کاری ندارم به این چیز ها.

باز هم مدارک داخل پرونده گم شده بود و دادسرا برگشت زد و قرار شد مدارک رو کامل کنن و بفرستن و جواب شاید آخرای هفته بیاد.

(البته از اون جایی که حدس می زدم باز هم مدارک گم شده باشه همه مدارک رو کپی و اصل اونم در دو نسخه همراه داشتم. باز هم رسید ندادند.)

به نظر می رسه طرف مقصر در کلانتری که ما می ریم آشنا داره و یه سری کار ها داره انجام میشه که پرونده مسیر دیگه ای بره.

راستش الان می خواستم با 197 تماس بگیرم ولی می ترسم شرایط بدتر بشه. خصوصا که حتما بازرس ها هم طرف همکارشون هستند. از طرف دیگه واقعا نمی دونم که در کلانتری کسی فاسد هست یا نه؟ اصلا دلم نمیخواد به کسی تهمت ناروا بزنم. ولی همه چیز مشکوکه. نمیشه که هر هفته مدارک گم شده باشند.

گفتم که به اعصاب خودتون مسلط باشید.
برای شکایت از کلانتری نیاز به شاهد دارید و شکایت کرد از یک مامور کار ساده ای نیست چرا در گله گرگها نزد گرگ پیر برای شکایت میروید.

بسیار متاسفیم از اتفاقاتی که برای شما افتاده و شیمی درمانی پدر شما بسیار کار رو مشکل تر میکنه. چرا که تمام اتفاقاتی که ناشی از بیماری سرطانی و شیمی درمانی برای شما رخ بده، مسئولش مقصر تصادف نیست

در مورد پول پارکینگ صحبت کردی که پول پارکینگ به عهده خودتان است و شاید هم در دادگاه بتوانید درخواست خسارتهای وارده را هم بکنید که مشخص نیست قانون حقی برایتان در نظر بگیرد و یا نه. اما تلاشتان را بکنید. در جسه دادگاه تقاضای جبران خسارت وارده را کنید.

این شگرد مراجع قضایی و انتظامی است که با سخت گرفتن کار، مستحق را ناچار و دلسرد کنند تا از خواسته هایش دست بکشد. حتی گاها قاضی به درخواستهای خواسته شده در دادگاه هم عکس العمل بد نشان میدهد و سعی میکنند شما را گمراه کند. بهترین جواب شما این است که بگید "من این درخواست را نوشتم و اگر فکر میکنید نابجاست، آنرا رد کنید."

اما مشکلتان با کلانتری و پارکینگ.
نبایستی مخاطب های شما از اهداف شما و آنچه در فکر شما میگذرد آگاه شوند. خود را به نفهمی بزنید، خود را به کودن بودن بزنید، اطلاعات را جمع کنید و درست ترین تصمیم را بگیرید. در دادگاه و کلانتری قیافه مدعی و حق به جانب نگیرید و خود را به بیچارگی و نادم بودن بزنید. قطعا به کمی دلسوزی آنها نیاز دارید. این قیافه مظلوم نمایی هیچ ایرادی برای شما ندارد و این یک جنگ است و باید از این جنگ پیروز برگردید.

دونفر شاهد به همراه خود داشته باشید و به بهانه ای به محل پارکینگ بروید تا شاهدهای شما بتوانند اقلام داخل خودرویتان را ببینند تا قادر باشند به صراحت برای شما شهادت دهند. نه با شک و تردید.
بعد اینکار از مسول پارکنیک لیست صورت جلسه و اقلام، درخواست کنید به گونه ای که اقلام داخل خودرو در آن ذکر شده باشد. امکان دارد که مسئول پارکینگ از دادن صورت جلسه خودداری کند و وجود شاهدها در کنار شما برای شهادت دادن بسیار به شما کمک خواهد کرد. به هیچ عنوان وارد درگیری نشوید و بحث و جدل نکنید.

هرطور که شده با دو نفر شاهد وارد کلانتری شوید. احتمالا آنها سعی میکنند که شاهدها را بیرون کنند.
باید یه کلکی سوار کنی. من نمیدونم چیکار میکنی. حتی اگه شده پاتو گچ بگیری به بهانه اینکه زیر بغلتو بگیرن همراهیت کنن.
قیافه مظلوم نمایی و بیچارگی شما بسیار کمکتان خواهد کرد که آنها شاهدهای شمارا بیرون نکنند.
آنگاه اگر مشکلی برای شما درست کردن و یا دردسری برایتان ایجاد کردن دادسرای نظام راه چاره شما خواهد بود. و این شاهدها مهمترین نقش را دارند.

با شاهدهایتان یک صورت جلسه برای خودتان تنظیم کنید چراکه این پروسه ممکن است زمان زیادی طول بکشد و حرفها فراموش شود و یا اینکه یادتان نیاید که آنروز چه کسی همراه شما بود.

پس برای شکایت از کلانتری و پارکینگ، تصاویر از اقلام موجود در خودرو و شاهدها مهمترین رکن این شکایت هستن.

در ضمن تا زمانی که مصدوم در بیمارستان است پرونده بسته نخواهد شد.
همچنین شما که وکیل وصی و قیم پدرتان که نیستی. به شما که نمیتوانند چیزی ابلاغ کنند. چطور ممکن است که فردی در بیمارستان باشد و کلانتری به مصدوم بر روی تخت ابلاغ ختم پرونده دهد...؟!
شما فقط نقش ارائه مدارک را بازی میکنید. و به طرف دعوی که همان پدرتان است کمک میکنید. نه ابلاغی به شما داده میشود و نه امضای شما اعتباری در پرونده دارد.

اما اینطور بیان کردید که مصدوم شما در بیمارستان نیست. وقتی مصدوم در بیمارستان نیست، پس امکان مراجعه به مراجع قضایی را دارد. پس بایستی پیگیر پرونده باشد و زمان بندی قانونی را رعایت کند.

mohsenP3000
28-08-2018, 10:05
گفتم که به اعصاب خودتون مسلط باشید.
برای شکایت از کلانتری نیاز به شاهد دارید و شکایت کرد از یک مامور کار ساده ای نیست چرا در گله گرگها نزد گرگ پیر برای شکایت میروید.

بسیار متاسفیم از اتفاقاتی که برای شما افتاده و شیمی درمانی پدر شما بسیار کار رو مشکل تر میکنه. چرا که تمام اتفاقاتی که ناشی از بیماری سرطانی و شیمی درمانی برای شما رخ بده، مسئولش مقصر تصادف نیست

در مورد پول پارکینگ صحبت کردی که پول پارکینگ به عهده خودتان است و شاید هم در دادگاه بتوانید درخواست خسارتهای وارده را هم بکنید که مشخص نیست قانون حقی برایتان در نظر بگیرد و یا نه. اما تلاشتان را بکنید. در جسه دادگاه تقاضای جبران خسارت وارده را کنید.

این شگرد مراجع قضایی و انتظامی است که با سخت گرفتن کار، مستحق را ناچار و دلسرد کنند تا از خواسته هایش دست بکشد. حتی گاها قاضی به درخواستهای خواسته شده در دادگاه هم عکس العمل بد نشان میدهد و سعی میکنند شما را گمراه کند. بهترین جواب شما این است که بگید "من این درخواست را نوشتم و اگر فکر میکنید نابجاست، آنرا رد کنید."

اما مشکلتان با کلانتری و پارکینگ.
نبایستی مخاطب های شما از اهداف شما و آنچه در فکر شما میگذرد آگاه شوند. خود را به نفهمی بزنید، خود را به کودن بودن بزنید، اطلاعات را جمع کنید و درست ترین تصمیم را بگیرید. در دادگاه و کلانتری قیافه مدعی و حق به جانب نگیرید و خود را به بیچارگی و نادم بودن بزنید. قطعا به کمی دلسوزی آنها نیاز دارید. این قیافه مظلوم نمایی هیچ ایرادی برای شما ندارد و این یک جنگ است و باید از این جنگ پیروز برگردید.

دونفر شاهد به همراه خود داشته باشید و به بهانه ای به محل پارکینگ بروید تا شاهدهای شما بتوانند اقلام داخل خودرویتان را ببینند تا قادر باشند به صراحت برای شما شهادت دهند. نه با شک و تردید.
بعد اینکار از مسول پارکنیک لیست صورت جلسه و اقلام، درخواست کنید به گونه ای که اقلام داخل خودرو در آن ذکر شده باشد. امکان دارد که مسئول پارکینگ از دادن صورت جلسه خودداری کند و وجود شاهدها در کنار شما برای شهادت دادن بسیار به شما کمک خواهد کرد. به هیچ عنوان وارد درگیری نشوید و بحث و جدل نکنید.

هرطور که شده با دو نفر شاهد وارد کلانتری شوید. احتمالا آنها سعی میکنند که شاهدها را بیرون کنند.
باید یه کلکی سوار کنی. من نمیدونم چیکار میکنی. حتی اگه شده پاتو گچ بگیری به بهانه اینکه زیر بغلتو بگیرن همراهیت کنن.
قیافه مظلوم نمایی و بیچارگی شما بسیار کمکتان خواهد کرد که آنها شاهدهای شمارا بیرون نکنند.
آنگاه اگر مشکلی برای شما درست کردن و یا دردسری برایتان ایجاد کردن دادسرای نظام راه چاره شما خواهد بود. و این شاهدها مهمترین نقش را دارند.

با شاهدهایتان یک صورت جلسه برای خودتان تنظیم کنید چراکه این پروسه ممکن است زمان زیادی طول بکشد و حرفها فراموش شود و یا اینکه یادتان نیاید که آنروز چه کسی همراه شما بود.

پس برای شکایت از کلانتری و پارکینگ، تصاویر از اقلام موجود در خودرو و شاهدها مهمترین رکن این شکایت هستن.

در ضمن تا زمانی که مصدوم در بیمارستان است پرونده بسته نخواهد شد.
همچنین شما که وکیل وصی و قیم پدرتان که نیستی. به شما که نمیتوانند چیزی ابلاغ کنند. چطور ممکن است که فردی در بیمارستان باشد و کلانتری به مصدوم بر روی تخت ابلاغ ختم پرونده دهد...؟!
شما فقط نقش ارائه مدارک را بازی میکنید. و به طرف دعوی که همان پدرتان است کمک میکنید. نه ابلاغی به شما داده میشود و نه امضای شما اعتباری در پرونده دارد.

اما اینطور بیان کردید که مصدوم شما در بیمارستان نیست. وقتی مصدوم در بیمارستان نیست، پس امکان مراجعه به مراجع قضایی را دارد. پس بایستی پیگیر پرونده باشد و زمان بندی قانونی را رعایت کند.

سلام و خیلی خیلی متشکرم از توضیحات و وقتی که می ذارید.

بسیار راهنمایی عالی بود.:n16:

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

خب دوستان

داستان امروز رو دارم به رشته تحریر در میارم. به زودی حاضر میشه و دوباره منتظر شنیدن نظرات شما هستم.:n16:

ALIRK
28-08-2018, 11:55
دوست عزیزگفتید در پرونده شما مدارکتون گم ویا کم شده یا ناقص هست بفرمایید چی تغیراتی داده شده
واینکه شاکی پرونده پدر هستند پس چطورمیگن باید حضور داشته باشد وقتی در بیمارستان بستری هست
بهتر بود دو پرونده جداگانه هم برای مادرتون هم برای پدرتون تشکیل میدادید اینجوری دوتا شاکی پرونده وجود داشت
و اینکه هر احضاریه ای که بشما داده میشه و شما باید سر وقت به دادسرا یا کلانتری برویدباید بیان کنید پدرتون و مادر تحت درمان در بیمارستان هستند ونمیتونن بیان ونزارید پرونده بسته بشه
و بهتره حضورا برید به دادسرا ودفتر شعبه صادر کننده واونجا هم بیان کنید که مشکل ناقص بودن پرونده چی هست وچرا همش کلانتری میگه ناقص یا کم وگم شده تمام کپی ها برابر اصل کنید چندین نسخه رونگه دارید

انشالله که سلامتی پدر ومادرتون برگرده از همچیز مهمتره

mohsenP3000
29-08-2018, 01:16
دوست عزیزگفتید در پرونده شما مدارکتون گم ویا کم شده یا ناقص هست بفرمایید چی تغیراتی داده شده
واینکه شاکی پرونده پدر هستند پس چطورمیگن باید حضور داشته باشد وقتی در بیمارستان بستری هست
بهتر بود دو پرونده جداگانه هم برای مادرتون هم برای پدرتون تشکیل میدادید اینجوری دوتا شاکی پرونده وجود داشت
و اینکه هر احضاریه ای که بشما داده میشه و شما باید سر وقت به دادسرا یا کلانتری برویدباید بیان کنید پدرتون و مادر تحت درمان در بیمارستان هستند ونمیتونن بیان ونزارید پرونده بسته بشه
و بهتره حضورا برید به دادسرا ودفتر شعبه صادر کننده واونجا هم بیان کنید که مشکل ناقص بودن پرونده چی هست وچرا همش کلانتری میگه ناقص یا کم وگم شده تمام کپی ها برابر اصل کنید چندین نسخه رونگه دارید

انشالله که سلامتی پدر ومادرتون برگرده از همچیز مهمتره

سلام و تشکر بابت محبت و پاسختون

پدر و مادرم الان بستری نیستند. منزل هستند. اجازه میخوام جواب سوالاتون رو تک تک بدم تا بهتر در جریان باشید. چند نقل قول از شما و جواب بلد شده من :

دوست عزیزگفتید در پرونده شما مدارکتون گم ویا کم شده یا ناقص هست بفرمایید چی تغیراتی داده شده : معمولا کپی کروکی، مدارک بیمه شخص ثالث، عکس های ماشین پس از تصادف و کپی گواهی نامه پدرم و مدارک مجروحیت مادرم گم شدن. اخیرا هم کلانتری فراموش کرده بود که مهری رو در جای مناسب بزنه.

بهتر بود دو پرونده جداگانه هم برای مادرتون هم برای پدرتون تشکیل میدادید اینجوری دوتا شاکی پرونده وجود داشت : دقیقا همین قصد رو داشتیم ولی جناب سروان مسئول اونجا گفت که نه نمیشه و فقط یک پرونده می تونید تشکیل بدید.

و بهتره حضورا برید به دادسرا ودفتر شعبه صادر کننده واونجا هم بیان کنید که مشکل ناقص بودن پرونده چی هست وچرا همش کلانتری میگه ناقص یا کم وگم شده تمام کپی ها برابر اصل کنید چندین نسخه رونگه دارید : تمام کپی ها رو برابر اصل کردم. مخصوصا کروکی رو که چند نسخه دارم. اصلا الان که می رم کلانتری به طور اوتومات از همه چیز 2 الی 3 کپی دارم که بهونه نیارن. والا نمی خوام با کلانتری در بیافتم این مردک بی همه چیز ظاهرا با پول یا ..... کلانتری رو خریده. نمی خوام همینجوری تهمت بزنم بدون مدرک و .... . شایدم واقعا مدارک یا مهر کاملا اتفاقی گم یا فراموش شده !!!! چی بگم.

از آرزوی خوب تون متشکرم. این لخته خون از همه وحشتناک تره. توکل به خدا

mohsenP3000
29-08-2018, 01:21
الان هیچ مامور بیمه ای هنوز برای برآورد خسارات ماشین ها نیومده ولی نکته جالب اینجاست که به بقیه خسارت دیده ها به جز ما گفتن فردا بیاید ماشین تون رو تحویل بگیرید.

آیا چنین چیزی ممکنه؟

shaahani
29-08-2018, 09:12
الان هیچ مامور بیمه ای هنوز برای برآورد خسارات ماشین ها نیومده ولی نکته جالب اینجاست که به بقیه خسارت دیده ها به جز ما گفتن فردا بیاید ماشین تون رو تحویل بگیرید.

آیا چنین چیزی ممکنه؟
مابقی خسارت دیده ها دیگه ارتباطی با پرونده شما ندارن ، خسارتشون رو دریافت میکنن و چون آسیب جانی ندیدن ، میتونن ماشینشون رو بگیرن و به زندگیشون برسن دیگه .
وقتی راضی باشن و خسارت هایی که باید بدن یا بگیرن رو انجام بدهند دیگه چرا باید ماشینشون تو پارکینگ بخوابه و بهشون ظلم بشه .
پرونده شماست که فقط بلاتکلیف هست.

کلانتری ممکنه شما رو اذیت کنه که با بیخیال شدن کار خودشون کمتر بشه ،
بعدم هرکی پاش رو میذاره تو کلانتری به چشم دزد و جانی و قاچاقچی نگاهش میکنن و باهاش رفتار بدی دارن .
در درجه اول نباید ارتباط داشت اما اگه چاره ای نبود ، باید حوصله کرد و بینهایت دقیق بود تا حق به حق دار برسه و مشکلی پیش نیاد

siava5h
29-08-2018, 12:54

آیا چنین چیزی ممکنه؟

همونطور که دیگر دوستمون گفتن بقیه خودروها مسبب مصدومیت نیستن و از پارکینگ خارج میشن. البته حتی اگر خسارت هم نگیرن. چونکه خسارت مالی خودرو مشمول توقیف نیست.

اما برای شما و ضارب چون مسئله مصدوم وجود داره بایستی هر دو خودرو توقیف بشه.
از طرفی هم مصدوم در بیمارستان نیست و امکان آزاد سازی خودرو فراهم میشه.

امکان آزاد کردن خودرو برای هر دو طرف با ارائه وثیقه وجود داره. یعنی حتی مقصر حادثه هم در این شرایط میتونه خودرو رو آزاد کنه.
برای شما که مقصر نیستید میتونید از دادگاه درخواست ترخیص خودرو رو بدید بدون اینکه به کسی رضایت داده باشید. حتی اگه لازم باشه وثیقه بزارید اینکار رو بکنید. فکر میکنم به نفعتون باشه. هم هزینه پارکینگ رو متحمل نمیشد و هم میتونید ماشین رو درست کنید و ازش استفاده کنین. معلوم هم نیست که دادگاه چقدر به شما بخواد خسارت بده.
در دادگاه بگید که برای هزینه پارکینگ چه مدارکی بایستی ارائه کنید. احتمال داره که قاضی بگه هزینه مزینه ای در کار نیست. بهر حال سنگ است و گنجشک است و شانس شما.

قبل اینکه خودرو رو از پارکینگ خارج کنید مطمئن بشید که خسارت خودرو چجوری محاسبه میشه. از راهنمایی رانندگی سوال کنید. از بقیه حادثه دیده ها هم میتونید سوال کنید که چه کار کردن. احتمالا اینطور هست که ماشین رو بایستی به اداره بیمه فرد مقصر ببرید.
اگر آشنایی یا پارتی در زمینه بیمه دارین، استفاده کنین. چونکه بیمه بز میچرونه.

mohsenP3000
31-08-2018, 00:04
بچه ها خیلی خسته هستم.

امروز کلانتری بودیم. متاسفانه هیچ اطلاعاتی در مورد پرونده به ما ندادن. راجع به ماشین ها و اینکه سرنوشت شون چی شده. در پارکینگ هستند یا ترخیص شدن. در نهایت فقط گفتن از طریق دادسرا پیگیر باشید و الان یه دادسرایی در آزادی آدرس دادن که بریم اونجا.

mohsenP3000
31-08-2018, 00:07
والا اینجور که پیش میره من فکر کنم شنبه به ما بگن اصلا شما مقصر بودید که اونجا پارک کرده بودید.

نظرتون چیه یه وکیل کارکشته و خیلی بی رحم پیدا کنیم و از طریق اون پیگیر باشیم؟ حالا که قرار نیست خسارت مون جبران بشه حداقل حال این مردک بی ادب رو بگیریم؟

کسی وکیل خیلی زرنگ و باهوش می شناسه که معرفی کنه؟ ولی واقعا قالتاق باشه.

mohsenP3000
31-08-2018, 00:51
بچه ها واقعا اعصابم بهم ریخته.

اصلا زندگیمون خوابیده. اون از پدر که درب و داغون شده همین الان از درد گردن و شونه و سر افتاده رو مبل حتی نمی تونم تا تخت خواب ببرمش.
مادرمم که دست داغون. پا ها کبود.

هر دقیقه هم که باید یا کلانتری باشیم یا دکتر یا بیمارستان یا مدرکی این وسط گم شده.

روزانه هم یکی دو تماس داریم که خریدار ماشین تصادفی شما هستیم. هر چی هم می گم چشم می فروشیم فقط صبر کنید این نماینده لامصب بیمه بیاد بعد خودمون به شما زنگ می زنیم باز حالیشون نیست.

یه موقعی برای من فرصت خروج از کشور و مهاجرت پیش اومد (همین ترکیه) هم ادامه تحصیل و هم کار در یک رستوران به عنوان پیشخدمت و مستخدم، خدا شاهده به عشق ایران و اینکه وطنم هست نتونستم برم. الان هر دقیقه به خودم لعنت می فرستم و یه خاک بر سرت بزرگ به خودم می گم. اون موقع به خودم می گفتم همه این کار ها رو ایران هم می تونی بکنی پس دنبال هدف بزرگتر باش. الان می بینم اون بزرگترین هدف زندگیم شده. خسته شدم.
چقدر ظلم، بی عدالتی. بابا جان پدر و مادم تنها کسایی هستن که دارم و اون ماشین تنها دارایی مون بود. خب حداقل یه عدالتی یه رحمی یه مروتی.:n34:

The Respina
31-08-2018, 01:37
بچه ها واقعا اعصابم بهم ریخته.

اصلا زندگیمون خوابیده. اون از پدر که درب و داغون شده همین الان از درد گردن و شونه و سر افتاده رو مبل حتی نمی تونم تا تخت خواب ببرمش.
مادرمم که دست داغون. پا ها کبود.

هر دقیقه هم که باید یا کلانتری باشیم یا دکتر یا بیمارستان یا مدرکی این وسط گم شده.

روزانه هم یکی دو تماس داریم که خریدار ماشین تصادفی شما هستیم. هر چی هم می گم چشم می فروشیم فقط صبر کنید این نماینده لامصب بیمه بیاد بعد خودمون به شما زنگ می زنیم باز حالیشون نیست.

یه موقعی برای من فرصت خروج از کشور و مهاجرت پیش اومد (همین ترکیه) هم ادامه تحصیل و هم کار در یک رستوران به عنوان پیشخدمت و مستخدم، خدا شاهده به عشق ایران و اینکه وطنم هست نتونستم برم. الان هر دقیقه به خودم لعنت می فرستم و یه خاک بر سرت بزرگ به خودم می گم. اون موقع به خودم می گفتم همه این کار ها رو ایران هم می تونی بکنی پس دنبال هدف بزرگتر باش. الان می بینم اون بزرگترین هدف زندگیم شده. خسته شدم.
چقدر ظلم، بی عدالتی. بابا جان پدر و مادم تنها کسایی هستن که دارم و اون ماشین تنها دارایی مون بود. خب حداقل یه عدالتی یه رحمی یه مروتی.:n34:دوست عزیز بنده از ابتدا گفتم باید وکیل بگیرید پرونده‌تون پیچیدگی خاصی داره و طرف مقابل هم با پارتی‌بازی یا نابلدبودن شما از این مسائل برنده میشه و تموم
نگران هزینه وکیل و بیمارستان و رفت و امد و... نباشید در صورتی که دادگاه حق رو به شما بده که همینطور خواهد شد میتونید از طرف بگیرید کامل

mohsenP3000
31-08-2018, 10:59
پس دوستان یه وکیل خوب معرفی کنید لطفا.

mohsenP3000
31-08-2018, 20:42
بچه ها الان با یکی دیگه از خسارت دیدگان تماس گرفتم گفتن که به اون ها گفته شده برید ماشین رو تحویل بگیرید. ولی مامور بیمه هنوز بازدیدی از ماشین اون ها هم انجام نداده. هیچ خسارتی هم دریافت نکردن.

راستی یادم رفت بگم. دیروز افسر کلانتری می گفت شما پرونده رو ول کردید به امان خدا و هیچ سر نزدید !!!! البته من چون می دونم این ها اگر فحش بدی بازداشت می کنن و اینها خیلی نرم جوابشو دادم. وگرنه یه فحشی بهش می دادم که پدر ح .... و ننه ج.... بیاد جلو چشماش.
در صورتی که خدا شاهده روزی نبوده که زنگ نزده باشیم یا تا کلانتری نرفته باشیم. اون روزایی که کلانتری هم نبودیم پیش پزشک و .... بودیم.

mohsenP3000
01-09-2018, 10:06
الان دادسرا هستم.

موقع ورود باید گوشی رو تحویل بدم. فعلا گفتن که باید ماشین رو حتما تحویل بگیرید و گرنه قاضی پرونده رو می بنده و دوباره باید مراحل طی بشه !!!!!

البته توضیح دادیم که ماشین داغون شده و امکان خروجش فقط با جرثقیل هست. ولی گفتن که این جزو مرحله ای از کار هست. در ضمن من پرسیدم که اگر ماشین رو خارج کنیم به منزله رضایت هست؟ گفتن که نه اینطور نیست. و تازه مامور بیمه میاد که ببینه !!!

مردک حمال (مقصر) رو بالاخره دیدیم. از این نفهم های حیوان که در جامعه مون زیاد هستن.

الان گفتن باید بریم دفتر خدمات قضایی.

می رم داخل چون باید ظاهرا چند کار دیگه انجام بدیم.

siava5h
01-09-2018, 10:40
الان دادسرا هستم.

موقع ورود باید گوشی رو تحویل بدم. فعلا گفتن که باید ماشین رو حتما تحویل بگیرید و گرنه قاضی پرونده رو می بنده و دوباره باید مراحل طی بشه !!!!!

البته توضیح دادیم که ماشین داغون شده و امکان خروجش فقط با جرثقیل هست. ولی گفتن که این جزو مرحله ای از کار هست. در ضمن من پرسیدم که اگر ماشین رو خارج کنیم به منزله رضایت هست؟ گفتن که نه اینطور نیست. و تازه مامور بیمه میاد که ببینه !!!

مردک حمال (مقصر) رو بالاخره دیدیم. از این نفهم های حیوان که در جامعه مون زیاد هستن.

الان گفتن باید بریم دفتر خدمات قضایی.

می رم داخل چون باید ظاهرا چند کار دیگه انجام بدیم.

مگر راهنمایی رانندگی مقصر حادثه رو اعلام نکرده؟! اگر مقصر رو تشخیص داده دیگه نگرانی برای تغییر مقصر وحود نداره.

به حرفای اینو اون توی کلانتری و این جور جاها گوش ندید. شما هم کارهاتو از کلانتری کمتر کن. همه چیز رو از دادسرا دنبال کن. کلانتری خر کدوم خیارزاره که بخواد پرونده ببنده. بزار هرچی دلش مخواد بگه. شما کاری به حرفاش نداشته باش.
منشی دادسرا خیلی بدرد بخوره اگه بتونی باهش رفیق بشی. همه کارهاتو میتونی از منشی بگیری و هیچ نیازی به کلانتری پیدا نمیکنی. البته مزاحمترین آدمها همین منشی ها هستن. دیدم که میگم.

اگه بتونی وکیل داشته باشی که خیلی به نفعته و چون این پرونده کار عملیاتی زیاد داره وکیل یکمی دردسر هم داره. چون وکیل که نمیاد اینور اونور بره برات. و پولی که میگیره همشو دادگاه نمیده. چونکه خارج از حق الزحمه قانونی قرارداد میکنه.

مملکت در آستانه سقوطه و چطور انتظار داری نظمی در کلانتری ها حاکم باشه...!!

mohsenP3000
01-09-2018, 11:15
الان دادسرا گفته که برید درخواست تامین دلیل بدید. (اصلا نمی دونم چی هست؟)

فعلا در صف طولانی دفتر خدمات قضایی منتظر توبت هستیم.

مقصر حادثه الان گفته که خودم جرثقیل می گیرم و ماشین رو به تعمیرگاه خودم می برم و تعمیر می کنم. ما فعلا جوابی ندادیم تا با شما دوستانم مشورت کنم. که آیا درست هست یا نه؟
البته عقل بهم میگه نه چون ماشین منفجر شده هست. عکس های ماشین رو می ذارم تا ببینید. و از طرف دیگه می ترسم قبول چنین چیزی به معنای رضایت باشه. در ضمن علاوه بر خسارت وارده که باید تعمیر بشه بالاخره ماشین تصادفی افت قیمت هم داره اینطوری از اون افت قیمت فرار خواهد کرد.

بعد اینجا چند نفر بهمون گفتن که بذارید دادگاه تشکیل بشه و بعد تامین دلیل بدید چون الان خیلی زوده.

الان برسم خونه اولین کارم پیدا کردن یک وکیل هست تا اون موقع

نظر شما چیه؟
الان تامین دلیل بدیم باید ماشین رو از پارکینگ در بیاریم حدود 500 تومن بدیم جرثقیل بیاره در پارکینگ خودمون.

راه درست چیه که ضرر نکنیم و آسیب نبینیم؟

ممنون بچه ها که کمک می کنید و این قدر وقت می ذارید.

mohsenP3000
01-09-2018, 11:17
مگر راهنمایی رانندگی مقصر حادثه رو اعلام نکرده؟! اگر مقصر رو تشخیص داده دیگه نگرانی برای تغییر مقصر وحود نداره.

به حرفای اینو اون توی کلانتری و این جور جاها گوش ندید. شما هم کارهاتو از کلانتری کمتر کن. همه چیز رو از دادسرا دنبال کن. کلانتری خر کدوم خیارزاره که بخواد پرونده ببنده. بزار هرچی دلش مخواد بگه. شما کاری به حرفاش نداشته باش.
منشی دادسرا خیلی بدرد بخوره اگه بتونی باهش رفیق بشی. همه کارهاتو میتونی از منشی بگیری و هیچ نیازی به کلانتری پیدا نمیکنی. البته مزاحمترین آدمها همین منشی ها هستن. دیدم که میگم.

اگه بتونی وکیل داشته باشی که خیلی به نفعته و چون این پرونده کار عملیاتی زیاد داره وکیل یکمی دردسر هم داره. چون وکیل که نمیاد اینور اونور بره برات. و پولی که میگیره همشو دادگاه نمیده. چونکه خارج از حق الزحمه قانونی قرارداد میکنه.

مملکت در آستانه سقوطه و چطور انتظار داری نظمی در کلانتری ها حاکم باشه...!!

خیلی خیلی ممنون که راهنمایی کردید و جواب دادید. حتما به توصیه تون عمل می کنم.
متشکرم:n16:

siava5h
01-09-2018, 11:49
الان دادسرا گفته که برید درخواست تامین دلیل بدید. (اصلا نمی دونم چی هست؟)

فعلا در صف طولانی دفتر خدمات قضایی منتظر توبت هستیم.

مقصر حادثه الان گفته که خودم جرثقیل می گیرم و ماشین رو به تعمیرگاه خودم می برم و تعمیر می کنم. ما فعلا جوابی ندادیم تا با شما دوستانم مشورت کنم. که آیا درست هست یا نه؟
البته عقل بهم میگه نه چون ماشین منفجر شده هست. عکس های ماشین رو می ذارم تا ببینید. و از طرف دیگه می ترسم قبول چنین چیزی به معنای رضایت باشه. در ضمن علاوه بر خسارت وارده که باید تعمیر بشه بالاخره ماشین تصادفی افت قیمت هم داره اینطوری از اون افت قیمت فرار خواهد کرد.

بعد اینجا چند نفر بهمون گفتن که بذارید دادگاه تشکیل بشه و بعد تامین دلیل بدید چون الان خیلی زوده.

الان برسم خونه اولین کارم پیدا کردن یک وکیل هست تا اون موقع

نظر شما چیه؟
الان تامین دلیل بدیم باید ماشین رو از پارکینگ در بیاریم حدود 500 تومن بدیم جرثقیل بیاره در پارکینگ خودمون.

راه درست چیه که ضرر نکنیم و آسیب نبینیم؟

ممنون بچه ها که کمک می کنید و این قدر وقت می ذارید.

اینجا در مورد تامین دلیل مطلب خوبی رو نوشته مطالعه کید. ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
گفته که تامین دلیل اینطوره که یک کارشناس از طرف دادگستری میاد و خسارت رو برآورد میکنه و البته پول میگره. بعد از این، برآورده خسارتش میشه همه چیز شما و شما حتی میتونی ماشینتم بفروشی بره. و فکر میکنم دیگه نگرانی از بابت اینکه ماشینتو درست کنی و یا کاری کنی پیدا نمیکنی. و فکر میکنم اون کارشناسه در مورد افت قیمت هم تصمصم گیری میکنه.
با این شخصیتها عیاق بشید. هم راهنمایی های خوبی میکنن و هم دست بالا میگیرن.

فقط یه نکته داره اینه که میگه اگر طرف مقصر حاضر به پرداخت خسارت نیست این شکایت مطرح میشه. ظاهرا طرف شما میگه که حاضره خسارت رو متحمل بشه. خوب اینطور اگه باشه تامین دلیل کردن برای شما هزینه اضافی خواهد بود. شاید این هزینه خیلی زیاد نباشه و ارزش داشته باشه که شما این هزینه رو متحمل بشید.

mohsenP3000
01-09-2018, 12:52
اینجا در مورد تامین دلیل مطلب خوبی رو نوشته مطالعه کید. ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
گفته که تامین دلیل اینطوره که یک کارشناس از طرف دادگستری میاد و خسارت رو برآورد میکنه و البته پول میگره. بعد از این، برآورده خسارتش میشه همه چیز شما و شما حتی میتونی ماشینتم بفروشی بره. و فکر میکنم دیگه نگرانی از بابت اینکه ماشینتو درست کنی و یا کاری کنی پیدا نمیکنی. و فکر میکنم اون کارشناسه در مورد افت قیمت هم تصمصم گیری میکنه.
با این شخصیتها عیاق بشید. هم راهنمایی های خوبی میکنن و هم دست بالا میگیرن.

فقط یه نکته داره اینه که میگه اگر طرف مقصر حاضر به پرداخت خسارت نیست این شکایت مطرح میشه. ظاهرا طرف شما میگه که حاضره خسارت رو متحمل بشه. خوب اینطور اگه باشه تامین دلیل کردن برای شما هزینه اضافی خواهد بود. شاید این هزینه خیلی زیاد نباشه و ارزش داشته باشه که شما این هزینه رو متحمل بشید.

با نشکر از حمایت ها و راهنمایی های بسیار عالی شما دوست عزیزم.

الان نوبت مون شد ولی من دیدم در مراجعه قبلی فرم درخواست تامین دلیل رو برامون نوشتن و 140 تومن هم بابت ش دریافت شده. البته کارشناس اونجا به پدرم گفت اگر یه دونه جدید بنویسند روش می نویسند فوری !!! من پیشنهاد دادم که نیازی نیست چون 1 بار نوشته شده و الان دیگه مسخره هست که دوباره 140 تومن بدیم و یکی دیگه بنویسن. در نهایت در اون دادخواست تامین دلیل ارجاع داده شدیم به شورای حل اختلاف. الانم 25 تومن دیگه جهت شادی روح امواتش از ما گرفت.

راستی یادم رفت بگم. مقصر خسارات رو در صورتی قبول کرده که خودش در تعمیرگاهی که دوست داره انجام بده. در غیر اینصورت نه.

mohsenP3000
02-09-2018, 18:22
دوستان به خیلی از وکیل ها زنگ زدم. اولا که همه شون وقت می دن که مثلا هفته آینده ببنی شون و بعضی ها هم مثل پزشک ها تا آخر آبان وقتشون پر هست.
دوما عده اندکی که جواب می دن و می تونی باهاشون صحبت کنی پول زیادی برای شروع کار درخواست می کنند.

این هست که با اینکه واقعا به کمک یک وکیل نیاز دارم مجبورم که بهش فکر نکنم و فقط از عقل خودم کمک بگیرم و کمک شما.

siava5h
03-09-2018, 09:49
با نشکر از حمایت ها و راهنمایی های بسیار عالی شما دوست عزیزم.

الان نوبت مون شد ولی من دیدم در مراجعه قبلی فرم درخواست تامین دلیل رو برامون نوشتن و 140 تومن هم بابت ش دریافت شده. البته کارشناس اونجا به پدرم گفت اگر یه دونه جدید بنویسند روش می نویسند فوری !!! من پیشنهاد دادم که نیازی نیست چون 1 بار نوشته شده و الان دیگه مسخره هست که دوباره 140 تومن بدیم و یکی دیگه بنویسن. در نهایت در اون دادخواست تامین دلیل ارجاع داده شدیم به شورای حل اختلاف. الانم 25 تومن دیگه جهت شادی روح امواتش از ما گرفت.

راستی یادم رفت بگم. مقصر خسارات رو در صورتی قبول کرده که خودش در تعمیرگاهی که دوست داره انجام بده. در غیر اینصورت نه.

فکر کنم بتونه اینکار رو بکنه که به تعمیرگاه خودش ببره. فرض مثال بر این بزاریم که که طرف صافکار باشه. مجازه که اینکار رو کنه.
مگه طرف نمیخواد از بیمش استفاده کنه؟! پس دیگه تعمیرگاه بردن مفهومی نداره.!
بازم مطمئن نیستم از این قضیه.

پافشاری شما میتونه تاثیر گذر باشه. که فرضا بگی من نمیخوام گلگیر یا در رو صاف کنم. میخوام تعویض کنم. صندوق یا کاپوت رو میخوام تعویض کنم. این بایستی یا نو بخره بهت بده یا پولشو.

دادگاه هم کارش پول گرفتنه. دادرسی همش کشکه...!

متاسفانه علت اینکه ملت وکیل نمیگیرن همین چیزی هست که شما میگی و شهری که کلانتر نداشته باشه قورباقه هم هفت تیر کش میشه.
دیگه اینا رو نمیشه کاریش کرد. ایرانه دیگه!

mohsenP3000
03-09-2018, 09:57
فکر کنم بتونه اینکار رو بکنه که به تعمیرگاه خودش ببره. فرض مثال بر این بزاریم که که طرف صافکار باشه. مجازه که اینکار رو کنه.
مگه طرف نمیخواد از بیمش استفاده کنه؟! پس دیگه تعمیرگاه بردن مفهومی نداره.!
بازم مطمئن نیستم از این قضیه.

پافشاری شما میتونه تاثیر گذر باشه. که فرضا بگی من نمیخوام گلگیر یا در رو صاف کنم. میخوام تعویض کنم. صندوق یا کاپوت رو میخوام تعویض کنم. این بایستی یا نو بخره بهت بده یا پولشو.

دادگاه هم کارش پول گرفتنه. دادرسی همش کشکه...!

متاسفانه علت اینکه ملت وکیل نمیگیرن همین چیزی هست که شما میگی و شهری که کلانتر نداشته باشه قورباقه هم هفت تیر کش میشه.
دیگه اینا رو نمیشه کاریش کرد. ایرانه دیگه!

سلام

بله حق با شماست. البته اینی که می فرمایید مثلا من به طرف بگم در رو عوض کن به جای صاف کاری حرف درستی هست. منتها این طرف مقصر اصلا یه آدم احمقی هست که حماقتش حدی نداره. جز اعصاب خوردی چیزی برامون نداره. از طرفی ماشین مچاله شده هست. متاسفانه فرصت ندارم عکس ها رو آپلود کنم که ببینید.

الان در اداره بیمه ایران هستیم. آخه دیشب اس ام اس اومد که 15 روز وقت دارید به بیمه مراجعه کنید. بسیار بسیار شلوغه. تا اینجا به ما گفتن که ماشین رو تحویل می گیرید و با جرثقیل به تعمیرگاهی که خودتون می خواهید می برید و سپس مامور ما به اون تعمیرگاه میره و نظر خودشو اعلام می کنه.

الان بعد اینکه اینجا تشکیل پرونده دادیم می ریم کلانتری که ماشین رو ترخیص کنیم و بعد هم می ریم پارکینگ که تحویل بگیریم و ببریم تعمیرگاه.

mohsenP3000
03-09-2018, 09:59
مرسی که انقدر همراه هستید و کمک می کنید.

خیلی خیلی ارزشمنده.

mohsenP3000
03-09-2018, 11:50
نماینده بیمه گفت سقف بیمه طرف 7 تومن هست و شما باید گذشت کنید !!!!

ما هم گفتیم که گذشت نمی کنیم و تا آخر پیگیر هستیم.

الان گفته باید همه ماشین های آسیب دیده رو ببریم اونجا. این در حالی هست که ماشین ما مچاله شده هست و بهش توضیح دادیم و اون ابله گفت که من نمی دونم ولی باید همه شما خسارت دیده ها و مقصر با همه ماشین ها اینجا باشند.

فعلا درگیر کار های آزاد سازی ماشین هستیم ظاهرا پروسه طولانی هست.

در هر صورت بیمه اگر 1000 تا تک تومنی هم بده بقیه خسارت رو باید مقصر از جیب بده دیگه؟ درست می گم؟

حالا به مقصر زنگ می زنیم الکی ادا در میاره که مثلا صدای شما رو ندارم و یا جواب نمیده و یا زود قطع می کنه. از طرفی تا الان 10 تا تک زنگ زده و قطع کرده که یعنی من تماس گرفتم و شما جواب ندادید.

حالا در حال برنامه ریزی برای حضور همزمان همه در بیمه هستیم.

siava5h
03-09-2018, 13:47
نماینده بیمه گفت سقف بیمه طرف 7 تومن هست و شما باید گذشت کنید !!!!

ما هم گفتیم که گذشت نمی کنیم و تا آخر پیگیر هستیم.

الان گفته باید همه ماشین های آسیب دیده رو ببریم اونجا. این در حالی هست که ماشین ما مچاله شده هست و بهش توضیح دادیم و اون ابله گفت که من نمی دونم ولی باید همه شما خسارت دیده ها و مقصر با همه ماشین ها اینجا باشند.

فعلا درگیر کار های آزاد سازی ماشین هستیم ظاهرا پروسه طولانی هست.

در هر صورت بیمه اگر 1000 تا تک تومنی هم بده بقیه خسارت رو باید مقصر از جیب بده دیگه؟ درست می گم؟

حالا به مقصر زنگ می زنیم الکی ادا در میاره که مثلا صدای شما رو ندارم و یا جواب نمیده و یا زود قطع می کنه. از طرفی تا الان 10 تا تک زنگ زده و قطع کرده که یعنی من تماس گرفتم و شما جواب ندادید.

حالا در حال برنامه ریزی برای حضور همزمان همه در بیمه هستیم.
مابقی خسارت رو مطمئن نیستم. نمیدونم بلاخره قانون چه تصمیمی برای خسارت مازاد بر بیمه گرفته. منشی شورای حل اختلاف میدونه این قضیه رو. ازش سوال کنید.

اون جریان تامین دلیلتون رو پیگیر بشید قبل اینکه واستون دردسر درست بشه.
به دادگاه بگید که بیمه 15 روز بیشتر فرصت نداده بهتون. پس تو این 15 روز بایستی کارشناس دادگستری نظرشو اعلام کنه.

دادگاه فقط دلایل کارشناسهای خودش مورد تاییدشه.

mohsenP3000
03-09-2018, 22:00
آخرین خبر

امروز عصر رفتیم شورای حل اختلاف و تامین دلیل رو دادیم و کارشناس دادگستری درخواست کردیم و 251 تومن پول گرفت که فردا بیاد ماشین رو ببینه و نظر بده. اولین چیزی که کارشناس دادگستری گفت این بود که از مقصر باید در محل تست الکل گرفته می شده.

تونستم با رئیس پلیس اون کلانتری دیداری داشته باشم. آدم سالمی بود و خیلی خوش برخورد و محکم و به ما خیلی جدی گفت که حتما پرونده رو پیگیری کنید و به حق تون برسید. در مورد پرونده ها و گم شدن های مکرر هم گفت کلانتری واقعا شلوغه و این مسائل پیش میاد. کمی خیالم راحت شد. حداقل رئیس کلانتری به نظر آدم سالمی بود.

mohsenP3000
04-09-2018, 08:42
خب بچه ها داریم میریم ببینیم کارشناس دادگستری چی میگه.

در لحظه بهتون می گم که راهنمایی کنید.

ممنون

mohsenP3000
04-09-2018, 11:47
کارشناس دادگستری حدود 1 ساعت پیش اومد. مرد محترم و باسوادی بود. خسارت ماشین و افت قیمت رو در مجموع 16 م اعلام کرد.

الان در اداره بیمه نشستیم تا مقصر بیاد.

البته اگر بیاد. بیشعور هر چی زنگ می زدیم قطع می کرد و بعد خودش تک زنگ می زد و قطع می کرد.

فعلا گفته میام. تا ببینیم چی پیش میاد ما که همینطور نشستیم.:n34::n34::n34:

mohsenP3000
04-09-2018, 15:52
خب الان رسیدم خونه و دوباره باید برم شورای حل اختلاف

بالاخره این مقصر اومد اداره بیمه. کاملا خودش رو به نفهمی و خریت زده بود. مامور بیمه مدارکش رو چک کرد و اعلام کرد که ناقص هست و باید همین الان با جرثقیل همه ماشین از جمله مال ما رو به محل پارکینگ بیمه ایران با هزینه خودش منتقل کنه تا بررسی بشن. از زیر هزینه ها در رفت و احمق می گفت آخه ماشین شما هست بعد من باید پول بدم؟ اصلا کاملا خودش رو به خربت و کوچه علی چپ زده بود. کارشناس بیمه برگه ای آورد که امضا کنه و کار ها انجام بشه که از اداره بیمه فرار کرد !!!! کارشناس بیمه از انتظامات خواست که محل رو بگردن و اگر برگشت بگیرنش که برنگشت.

خلاصه بیمه به ما نامه داد که چون این آقا داره از زیر بار کار ها فرار می کنه و مسخره بازی درآورده برید دادگاه انقلاب شکایت کنید. و ما هم تا الان در بیمه بودیم.

الان داریم می ریم شورای حل اختلاف نامه کارشناس رو ببریم و در نهایت شکایت نامه ای هم بنویسیم که این ما رو سر کار گذاشته و مدام فرار می کنه و موبایل جواب نمیده و ..... .

فردا هم که دادگاه انقلاب

mohsenP3000
04-09-2018, 21:41
دوستان دو عکس از پشت ماشین و اگزوز که رفته تو چرخ.

1-

2-

mohsenP3000
04-09-2018, 21:44
ماشین از جلو و کنار و سقف هم داغونه.

الان حوصله ندارم عکس بذارم. خیلی خسته هستم و فردا باید کلی جا برم. از دادسرا و قوه قضاییه و پلیس +10 و کلانتری و .... گرفته تا صد جای دیگه. به مرور عکس ها رو می ذارم.

mohsenP3000
05-09-2018, 11:34
سلام بچه ها

امروز رفتیم دفتر قوه قضایی الکترونیکی. هنوز نوبت مون نشده.

دوستانی که تجربه دارند در زمینه تصادف لطف کنند تجربه شون رو بیان کنند. ممنون می شم.

از همه دوستان عزیزی هم که تا اینجا همراه من بودند و راهنمایی کردند و وقت گذاشتند هم بسیار سپاسگزارم. دمتون گرم که انقدر خوب هستید.:n16:

mohsenP3000
05-09-2018, 14:52
دوستان الان رسیدیم خونه.

اونجا یه دادخواستی پر کردیم که ماشین انقدر آسیب دیده و نظریه کارشناس رو دادیم و 250 هزار تومن هم به عنوان کارمزد دادیم. برامون نوشتن که فلانی که مقصر حادثه هست از دادن خسارات سر باز می زنه.

قرار شد که شنبه هم بریم دادسرای ناحیه 32 برای شکایت و دادن عکس های جدید ماشین و دیه و .... .

جالب اینجاست دیشب بیمه ایران ساعت 2:40 شب اس ام اس زده که اگر رای دادگاه رو سریعا نیارید دیه شامل بیمه نمیشه. این در حالی هست که هنوز دادگاهی تشکیل نشده :n08:

به خدا این موسسات ایران یه چیزیشون میشه. مواد پواد می زنن.

آخه ساعت 2 نصف شب آدم برای کسی اس ام اس میده ؟

به خدا دوست پسر، دوست دخترا هم اون ساعت اس ام اس بهم نمیدن.

mohsenP3000
05-09-2018, 20:22
الان زنگ زدیم کلانتری گفتن که مقصر با گذاشتن وثیقه ماشین خودش رو رفع توقیف کرده.

کلانتری با تعجب بهمون گفت که چرا تا الان حکم توقیف اموال طرف رو نگرفتید؟؟؟؟

بعد هم گفت سرمون شلوغه اگر کاری دارید بیاید کلانتری و قطع کرد.

الان سوالم اینه که این حکم توقیف اموال رو باید از کجا بگیریم؟

shaahani
06-09-2018, 00:31
حکم دادگاه هست که قاضی، مقصر رو موظف به پرداخت میکنه و توقیف فکر میکنم دیگه یه مقدار زیاده روی باشه
به هرحال دادگاه شخص رو مجبور به پرداخت میکنه ، البته اگه فرار کنه اونوقت این وثیقه ای که گذاشته و حکم توقیف اموال هم صادر میشه تا شما بتونید به حقتون برسید.

البته این مسائل رو دوستانی که وکالت خوندن باید بهتون جواب بدهند من واقعا نمیدونم و شرایط مشابه برام پیش نیامده که بتونم راهنمایی کنم .
اما چون دادگاه ها سرشون شلوغه برای خلوت کردن کارهاشونه که یکسری کارها رو میفرستن شورای حل اختلاف که اونها بجای دادگاه حکم صادر کنن .
منظور کلانتری همون حکم نهایی دادگاه هست که علیه مقصر صادر میشه .

بهرحال من فکر میکنم به اندازه مبلغ خودرو که در پارکینگ بوده ، مقصر وثیقه گذاشته توی کلانتری و تا زمان مشخص شدن نتیجه اونجا میمونه.

shaahani
06-09-2018, 00:41
بیمه میخواد از زیر پرداخت دیه فرار کنه
این که مقصر بجای پیگیری حق شما از شرکت بیمه فرار کرده ، باعث شده که اونها زمانی رو مشخص کنن برای بستن پرونده شما .
البته این صد در صد بر ضرر مقصر میشه چون باید هزینه های سنگین دیه رو بجای اینکه از بیمه برای شما بگیره ، خودش پرداخت کنه ...
اما شما هم یه مقدار توی دردسر دریافت پول میفتید اما در نهایت به خسارت خودتون میرسید

بیمه به همین دلیل به شما برای اعلام فرار مقصر نامه داده تا به مراجع قضایی اعلام کنه ، مقصر برای دریافت حقش نیامده است و بعد از مدتی بیمه با پرداخت خسارت خودرو ، پرونده رو مختومه کرده و پرداخت حق دیه رو از سر خودش باز کنه .
در این حالت دادگاه مقصر رو مجبور به پرداخت دیه میکنه و اگه فرار کرده باشه حکم بازداشت ، توقیف اموال و امثال اینها صادر میکنه تا شما به حق خودتون برسید.

mohsenP3000
06-09-2018, 00:49
حکم دادگاه هست که قاضی، مقصر رو موظف به پرداخت میکنه و توقیف فکر میکنم دیگه یه مقدار زیاده روی باشه
به هرحال دادگاه شخص رو مجبور به پرداخت میکنه ، البته اگه فرار کنه اونوقت این وثیقه ای که گذاشته و حکم توقیف اموال هم صادر میشه تا شما بتونید به حقتون برسید.

البته این مسائل رو دوستانی که وکالت خوندن باید بهتون جواب بدهند من واقعا نمیدونم و شرایط مشابه برام پیش نیامده که بتونم راهنمایی کنم .
اما چون دادگاه ها سرشون شلوغه برای خلوت کردن کارهاشونه که یکسری کارها رو میفرستن شورای حل اختلاف که اونها بجای دادگاه حکم صادر کنن .
منظور کلانتری همون حکم نهایی دادگاه هست که علیه مقصر صادر میشه .

بهرحال من فکر میکنم به اندازه مبلغ خودرو که در پارکینگ بوده ، مقصر وثیقه گذاشته توی کلانتری و تا زمان مشخص شدن نتیجه اونجا میمونه.

یک دنیا ممنون از پاسخ و راهنمایی شما دوست عزیزم.

الان امروز همون بلایی که دیروز سر ما آورد و خسارت دیده ها رو آورد بیمه و بعد یهو فرار کرد و دوباره سر بقیه خسارت دیده ها در آورد و به هوای دستشویی رفتن اومد فرار کنه که اینا گرفتنش ولی بعد قرار شد مثلا بره ماشین یکی از این ها رو آزاد کنه و با جرثقیل بیاره و کلا غیبش زد و موبایل و ... خاموش کرد.

در نهایت اون بدبخت هم از ساعت 10 تا 14 توی اداره بیمه منتظر این خر بود.

در واقع همه ما رو سر کار گذاشته.

الان گفته به بقیه که فردا در اداره بیمه حاضر باشند و باز می خواد همین مسخره بازی رو در بیاره.

به ما که کلا زنگی نزد که بیاید یا نیاید. در هر صورت قوه قضاییه و دادسرا گفتن شما نه به تماس هاش پاسخ بدید و نه اداره بیمه برید. بلکه با همین احکام که خسارت رو نمیده و در نهایت توقیف اموال و در خواست حقوق دادرسی و درمان خودش باید در دادگاه همه این کار ها رو انجام بده.

یعنی می دونید رفتار این شخص طوری هست که مجبوریم برای حکم توقیف اموال و جلبش اقدام کنیم. الان یک ماهه زندگی ما خوابیده و هر روز دنبال این بیشعور هستیم. هر شکایت یا ..... ثبت می کنیم هم حدود 250 تومان باید بدیم. دیگه خسته شدیم . می خوایم یه ضریب اطمینانی داشته باشیم. به خدا مریض روانی نیستیم که بخوایم اذیتش کنیم. فقط خسارات و .... می خواهیم بگیریم.

دیروز برای اینکه جرثقیل بگیره و ماشین ها رو ترخیص کنه، احمق می گفت که مگر این ماشین ها ماله منه که برم پول بدم !!!!

مدارکش هم همه ناقصه. مثلا مامور بیمه می گه بیمه نامه رو بده و اون میگه به تو نمیدم. می گه کپی کارت ملی میگه برای چی بدم ؟؟؟ و در نهایت هم فرار می کنه.

والا مطمئن هستم ماشین خودش رو ترخیص کرده و وثیقه گذاشته. یکی دیگه از حادثه دیده ها هم تصدیق کرد.

ببخشید طولانی شد. در پست بعد یه سوال خیلی مهم دارم که ممنون می شم شما یا سایر دوستان و عزیزان لطف کنند و جواب بدن.

mohsenP3000
06-09-2018, 00:52
به نظر شما الان لاشه ماشین رو همونجا تو پارکینگ نیروی انتظامی بفروشیم؟

یا مثلا با جرثقیل ببریم یه تعمیرگاه؟

الان می ترسم یهو بگن پول پارکینگ به عهده شماست و از طرف دیگه اگر هر تعمیرگاهی ببریم همون اول کار یه 5 میلیونی باید بدیم تا کار روی ماشین رو شروع کنند و الان دست مون خیلی تنگ هست.

به نظرتون با ماشین چی کار کنیم؟

یکی بهمون گفت در هر صورت با اینکه کارشناس دادگستری نظر داده باز شما باید صبر کنید تا مامور بیمه و قاضی هم حکم بدن بعد می تونید هر کاری خواستید انجام بدید.

ممنون می شم نظر بدید و راهنمایی کنید.:n16:

shaahani
06-09-2018, 17:51
منم فکر میکنم بهتر اینه که تا زمان دریافت حکم منتظر بمونید و بعد از اون با دریافت پول ماشینتون رو تعمیر کنید .
فروش به نفع شما نیست یا حداقل قبل از انجام تعمیرات کامل به نفعتون نیست .

چون بارها پیش اومده که بعد از انجام دادرسی در هنگام صدور رای ، دادگاه متهم رو به پرداخت تمام هزینه های دادرسی مجبور کرده (حتی پرداخت پول وکیل) من تقریبا مطمئن هستم که بعد از صدور رای این مبالغی که برای دادگاه خرج شده مثل این 250 تومن هایی که میگین رو اگه مطرح کنید دادگاه از مقصر میگیره ، مگر اینکه خودتون بهش ببخشید.

اما در مورد پول پارکینگ حقیقتا نمیدونم چه کاری انجام بدن و این رو در اولین جلسه از قاضی بپرسید بهتره .
ممکنه حتی با همون یک جلسه قاضی یا دادیار حکم رو به نفع شما صادر کنه و خیلی معطل نشید .

mohsenP3000
08-09-2018, 10:49
سلام دوستان

امروز رفتیم دادسرا (خیلی هم دور بود) پرونده ها و ... نشون دادیم و توضیح دادیم که مدام فرار می کنه. (آخه چند شاکی دیگه هم هفته گذشته چندین بار اداره بیمه رفتن و اون باز یا فرار کرده یا مدارک نبرده و یا نداده) به ما گفتن شما همون حکم دادرسی که برای عدم پرداخت خسارات گرفتید کافی هست و منتظر اس ام اس از قوه قضاییه برای تشکیل دادگاه باشید و دادگاه خودکار اگر این باز فرار کنه حکم توقیف اموال و جلب رو صادر می کنه.

mohsenP3000
16-09-2018, 14:32
سلام دوستان

خبر های جدید دارم.

دارم میرم شورای حل اختلاف از طرف شون اس ام اس اومده ببینم چی شده؟

آخه نوشته رای صادر کردن !!!! دادگاهی که نه ما تو اون بودیم و نه مقصر. (البته از مقصر خبری نیست، موبایلش رو خاموش کرده)

mohsenP3000
17-09-2018, 11:02
دیروز که شورای حل اختلاف بودیم فقط یک برگه داد که ماه آینده ساعت فلان اونجا باشیم و مقصر هم بیاد. به نوعی دادگاه هست برای خسارات و .... .

رای خاصی هم صادر نکردن و فقط گفتن تامین دلیلتون پدیرفته شد که نمی دونم یعنی چی؟

گفتن فردا که امروز باشه باید برید شکوائیه هم پر کنید.

امروز رفتیم و گفتن که خودشون دادگاه تشکیل می دن و نیازی نیست شکایت جدید بنویسیم. فقط گفتن ماشین رو باید نماینده بیمه مقصر (نماینده بیمه ایران) باید ببینه.

الان مشکل اینه که نماینده بیمه میخواد که ماشین رو با جرثقیل ببریم و اونجا ببینه و بعد برگردونیم پارکینگ. مقصر یا نمیاد بیمه یا از بیمه فرار می کنه و میخواد هزینه جرثقیل رو بندازه گردن ما. از طرفی دادگاه گفته چون مقصر قطعا به هزینه های اعلام شده از سوی کارشناس دادگستری اعتراض میکنه ماشین باید دست نخورده در پارکینگ بمونه. برای خروج و ورودش با جرثقیل هم باید فیلم برداری کنیم.

یه مشکل دیگه هم هست. قرار شده لاشه ماشین رو به صاحب همون پارکینگ بفروشیم. به این صورت که بخشی از پول رو که حدود 30 درصدش هست نقد بده و قولنامه بنویسیم و بقیه رو موقع تحویل ماشین و سند زدن بده.

الان نظر شما چیه؟

ما چیکار کنیم؟ میشه راهنمایی مون کنید؟

mohsenP3000
17-09-2018, 11:54
این رو هم اضافه کنم که هیچ اطلاعاتی از پدرم در سامانه ثنا موجود نبود و مجددا ثبت نام کردیم.

البته بگم مدارک کامل ثبت نام و هزینه ها و ..... موجود هست.

vahidreza2007
25-10-2018, 00:39
این رو هم اضافه کنم که هیچ اطلاعاتی از پدرم در سامانه ثنا موجود نبود و مجددا ثبت نام کردیم.

البته بگم مدارک کامل ثبت نام و هزینه ها و ..... موجود هست.

داداش چي شد داستان شما ! تعريف نكردي بقيه جريان رو ! بالاخره تونستي حقتون رو از اون طرف بگيري يا نه

يه گزارش كامل بده در جريان باشيم

mohsenP3000
25-10-2018, 17:30
داداش چي شد داستان شما ! تعريف نكردي بقيه جريان رو ! بالاخره تونستي حقتون رو از اون طرف بگيري يا نه

يه گزارش كامل بده در جريان باشيم

سلام و عرض ادب و ارادت

چشم توضیح می دم به زودی که چی شد.

نه هنوز 1 ریال هم نگرفتیم.

mohsenP3000
31-10-2018, 13:04
دوستان منتظرم دادگاه بعدی هم تشکیل بشه و بعد توضیحات کاملی بدم.

دادگاه بعدی حدود 7 روز دیگه هست.

اتفاقا شدیدا به راهنمایی و توصیه های شما نیاز دارم. تا اینجا همین راهنمایی های شما خیلی کمک کرده و فقط این یارو که باهاش درگیر هستیم خیلی عوضیه وگرنه شما راه درست و بهترین رو نشون دادید.

ممنون از همه رفقای گرامی :n16:

mohsenP3000
15-11-2018, 13:42
سلام دوستان انقدر فشار و اعصاب خوردی هست فرصت نکردم براتون توضیح بدم چی شد. الان خیلی خلاصه می گم و ازتون درخواست کمک و راهنمایی دارم. هر جا زیادی خلاصه و مبهم بود بفرمایید کامل شرح بدم.

دادگاه اول (خسارت ماشین) : این دادگاه در شورای حل اختلاف برگزار شد و مقصر حضور پیدا نکرد و قاضی حدود 17 میلیون خسارت با حق دادرسی نوشت.

دادگاه دوم (دیه) : مقصر با وکیلش حاضر شد و ادعا کرد مادرم در صحنه تصادف حضور نداشته و آسیب ندیده و گزارشات پزشک قانونی کذب و ساختگی هستند. قاضی دادگاه از مقصر پرسید چی شد که بهشون زدی؟ گفت خواب بودم !!!! قاضی هم پس از دیدن عکس های تصادف گفت محکم تر می زدی که بمیرن !!!!! خلاصه قرار شد رای صادر کنه که تا الان بعد 10 روز خبری نیست و اونا (مقصر و وکیلش) هم قرار شد رو هر حکمی که میاد اعتراض بزنن و از مادرم شکایت کنند!!!!! دقت کنید که تمامی مدارک هم اصل و کپی موجود بود. از طرف دیگه اول گفتن مادرم ماشین رو به پارکینگ برده بعد ما برگه حمل با جرثقیل و اوراقی بودن ماشین رو نشون دادیم که تو پرونده هم بود و تازه لاستیک ها هم ترکیده بود و بعد مدعی شدند که مادرم با جرثقیل رفته و ما هم در جواب گفتیم که در بیمارستان بودن و بیهوش و مدرک ارائه کردیم ولی در هر صورت اونا رو حرف خودشون بودن و قصد داشتن بر ضد مادرم شکایت کنند.

دادگاه سوم (خسارت ماشین) : بر حکم دادگاه واخواهی نوشتن و گفتن که دوباره دادگاه تشکیل بشه که دوشنبه تشکیل شد. در دادگاه گفتن که ماشین قدیمی بوده و انقدر خسارت ندیده. قاضی گفت نظر کارشناس دادگستری مهم هست و اون مدنظر هست. بعد وکیل گفت ما درخواست کارشناسی مجدد داریم. بعد بقیه دادگاه به زبان ترکی برگزار شد و ما اصلا نمی فهمیدیم که مقصر و قاضی و وکیلش چی میگن !!!!! بعد از صحبت های به زبان ترکی که بین شون رد و بدل شد قاضی گفت که ما باید 2 میلیون تومن تخفیف بدیم و مقصر هم چون مستمری بگیر هست ماهی 200 تومن میده تا خسارت جبران بشه !!!!!! ما مخالفت کردیم و قاضی گفت دادگاه تمام هست و فردا برید اداره بیمه که بخشی از خسارت رو بده و ما توضیح دادیم که تا حالا چند بار رفتیم و مقصر فرار می کنه و مدارک نمیاره و به دروغ مدعی میشه بقیه خسارت دیدن. قاضی گفت دستور من اینه که برید بیمه. خلاصه فرداش رفتیم بیمه و باز هم همون کارها رو کرد و بیمه هیچ جوابی نداد و گفت چون مدارک ناقص هست هیچ پرونده ای باز نمی کنه.

الان به نظرتون چیکار کنیم؟

ما هم وکیل بگیریم؟
میشه یه وکیل خوب معرفی کنید؟ ممنون:n16:

mohsenP3000
16-11-2018, 19:57
رفقا نظری، پیشنهادی چیزی ندارید؟

MVGroup
17-11-2018, 02:34
سلام دوست عزیز.
متاسفانه تجربه ای در این زمینه ندارم تا بتونم کمکتون کنم. یکی دوتا راهنمایی به ذهنم میرسه.
یکی اینکه به دفتر چندتا وکیل مراجعه کنید و باهاشون مشورت کنید. اگه در مورد هزینه وکیل گرفتن مشکل دارید، این موضوع رو با وکیل در میون بذارید که آیا میتونید بعدا پول وکیل رو از طرف مقابل (مقصر حادثه) بگیرید یا خیر؟
مثل اینکه وکیل ها پول زیادی درخواست میکنن. من در موضوعی میخواستم از وکیلی مشورت بگیرم، که میگفت برای نیم ساعت مشاوره 200 هزارتومان باید بدی. ولی شما حتما به دفتر چندتا وکیل مراجعه کن و یه مشورت رو بگیر. شاید اصلا برای شما رایگان بود.
یه موضوع دیگه اینکه خود دادگستری هم یه بخش داره به اسم «معاضدت حقوقی» (مُعاضِدَت حقوقی) که اونجا چندتا وکیل نشستن و مشاوره رایگان میدن. البته من خودم یه بار مراجعه کردم ولی جواب درستی نگرفتم. ولی شما شانست رو امتحان کن.
فقط اینا به ذهنم میرسید.
امیدوارم به نتیجه برسی.

The Respina
17-11-2018, 02:34
رفقا نظری، پیشنهادی چیزی ندارید؟بنده خدا همون اول گفتم وکیل بگیر این قضیه به ضررت تموم میشه گوش نکردی
حالا که قاضی حکم داد و پرونده بسته شد دنبال وکیل میگردی!!!

ormax1
17-11-2018, 06:59
سعی کنید بر روحیه خودتون و خانوادتون مسلط باشید و خونسردیتون رو حفظ کنید

هم میتونید از مشاوره وکیل از حدود 50 تا 200 تومن فکر کنم استفاده کنید و هم وکیل بگیرید و بعدا در خواست هزینه دادرسی و وکیل رو هم در شکایتتون مطالبه کنید حتی صدمات از کار شدنتون و ایاب ذهاب و غیره رو هم بگیرید.

هر حکمی دادگاه بده ظرف 20 روز میتونید اعتراض کنید و اگر بعد از اعتراض هم پرونده مختومه شد و نتیجه مطلوب نبود میتونید بارها شکایتتون رو مجددا مطرح و پرونده رو به جریان بندازید تا احقاق حق کامل.

سعی کنید هر بار دلایل و مدارکتون رو ضمینه پرونده کنید و خواسته هاتون رو شفاف مطرح کنید. طبق قانون مدعی باید اثبات کنه. اگر اتهام بیجایی به شما زدند از همین بابت استفاده و شکایت جدیدی مبنی بر افترا و فرار از تعهد و کلاهبرداری و هر چی که میتونید مطرح کنید.

اگر به هر دلیلی نتونستید وکیل بگیرید در اینترنت سرچ کنید و شکایتتون رو طبق بندهای قانون منبع براش بیارید . مثلا به استناد بند فلان از آیین دادرسی مدنی و .... . اینجوری قاضی نمیتونه بپیچونه شمارو.

وقتی کارشناس مبلغ رو تایین کرده قاضی حق نداره بدون دلیل تخفیف بگیره برای متهم و یا بدون مراحل قانونی قسطی کنه ( اعسار کنه ) اونم ماهی 200 تومن چون اعسار کردن خودش روند قانونی داره طرف باید شرایطش رو اثبات کنه و شما به اعسارشم میتونید اعتراض کنید بخاطر شرایط خاص پدرتون. ( سرطان و شکستگی مهم ) . حتی اگرم اثبات کنه و بگن ماهی 200 تومن شما میتونید ضمن اعتراض یا ضمن شکایت جدید شرایط خاص و بیماری پدرتون و ضروری بودن درمان سریع و شرایط خاصشون رو مطرح و مجددا شکایت کنید. حتی از قاضی به دیوان میتونید شکایت کنید یا مجدد و مجدد شکایت جدیدی مطرح کنید. ادعاهای کذب طرف رو ثابت کنید

خیلی مهمه که خاسته هاتون رو در تیتر شکایت مطرح کنید. حتی اگه حقی داشته باشید اما در خواسته شما مطرح نشه حقتون ضایع میشه . پس دقت کنید. لازم بود مجدد شکایت کنید و جداگانه.

دلایل و شواهدتون رو هر چقدر میتونید کامل کنید. در اون محل دوربین مداربسته یا شاهد اگر هست یا استشهاد محلی تهیه کنید و امضا کنن چند نفر زیرشو و ضمینه پرونده کنید

جداگانه اگر حس میکنید کم کاری هنگام کروکی و تست الکل و غیره در زمان حادثه اتفاق افتاده شکایت جدیدی مطرح و از طریق 197 یا دادسرای نظامی یا دادسرا مطرح کنید تا مامور کروکی رو به دادگاه بکشونید و دلایل و شکایتتون رو کاملتر مطرح کنید و خسارات مادرتون رو هم جدی پیگیری کنید.

موردی دیدم فقط 2 تا زن یه دعوای ساده کردند و طرف زده دهن اونیکی زنه و دندوناش یکم لق شده بود قاضی گفته بود به اندازه 2 تا شتر باید دیه بدن. پس تا احقاق حق کامل نه رضایتی بدید نه قانع بشید. هر جا پرونده مختومه شد دوباره شکایت کنید و بگید حقتون ضایع شده

ماشینتون رو فعلا نفروشید و سعی کنید در پارکینگ نیروی انتظامی باشه و به پیشنهادایی که میدن پاسخ ندید چون یکی از مدارک مهم شماست. ( هزینه پارکینگ رو هم بعدا مطالبه کنید. رسید بگیرید از پارکینگ بابت هزینه. ) تا تکلیف خود ماشین و خسارت جسمی و دیه والدینتون کامل دریافت بشه. چون ماشین جزء مدارک دیه شما هم هست و فقط بحث خود ماشین نیست بلکه از بابت مدرک تصادف و صدمه مهمه و ممکنه مجدد نیاز به بررسی باشه و اگرم قرار باشه بفروشید باید با تایید وکیل مجرب و وظیفه شناس باشه.

اگر وکیل گرفتید و حس کردید وکیلتون رو خریده یا زیرابی داره میره میتونید وکیل رو عزل و از وکیل هم شکایت کنید. نترسید و جسور باشید. بالاخره حق گرفتنیه. طرف بفهمه جدی هستید

با متهم یا وکیلش صحبت نکنید یا درگیر نشید و از نظر روحی روانی به خودتون مسلط باشید. فقط حرفاتون رو طی شکایت و با قلم با متهم مطرح کنید. هر جا غیبش زد و نیومد یا حرفی ادعایی اشتباه مطرح کرد از همین کارش شکایت کنید یا در شکایتتون ضمیمه کنید

حتما همزمان از طریق پزشکی قانونی و پزشک معالج پدرتون پیگیر سلامتیشون باشید و اگر لازم بود گزارش یا گواهی خاصی مبنی بر خاص بودن شرایط پدرتون تهیه و به دادگاه ارائه بدید که مشخص کنه ایشون نیاز به درمان سریع و رسیدگی خاص و سریعی دارند. هر هزینه ای هم که کردید مدرکش کنید و فاکتورهارو با درج تاریخ و محل نگه دارید و به دادگاه ارائه بدید.

در شکایتتون هزینه از کار شدگی خودتون پدرتون . درمان. دیه و کلا هر چیزی که فکر میکنید به شما آسیب زده رو با در نظر گرفتن حق و انصاف بصورت منبع دار و دلیل با استناد به بند های قانون مدنی و اساسی مطرح و ضمینه شکایتتون کنید.

امیدوارم حق به حقدار برسه و سلامتی خانوادتون هم بزودی محقق بشه

shaahani
17-11-2018, 22:23
این موسسه های حقوقی هم بدک نیستن ، چندتا فارغ التحصیل رشته حقوق با مجوز وکالت یک وکیل کهنه کارتر که شاید زیاد توکارش موفق نبوده کار میکنن .
ارزونتر هستن و برای کارهایی که زیاد پیچیدگی نداره ، عملکردشون هم خوبه .

اما در مجموع من فکر میکنم قاضی دوتا انتخاب به شما میده ، اولیش اینه که سعی کنید خسارتتون رو از بیمه بگیرید ، و درنهایت اگه بیمه تمام خسارت رو نداد یا اصلا هیچی نداد بازدومرتبه پرونده رو به جریان بندازید.
روش دوم اینه که خسارت رو از مقصر بگیرید ، اینجا چون مقصر مدعی میشه پولی واسه پرداخت خسارت نداره ، پرونده پیچیده میشه ، شاید حتی با وکیل هم به نتیجه درست نرسه اما به هرحال مقصر توی این حالت باید خسارت شما رو پرداخت کنه .
دادگاه اون رو قسط بندی میکنه ، همین که به شما گفته ماهانه 200 هزارتومن ، مشخصه که تا پرداخت کامل این مبلغ مدت زیادی طول میکشه و در کل طبق تورم و این چیزها ، این راه به نفع شما نیست و درواقع خسارت انچنانی دریافت نمیکنید ، البته این کار صد در صد به ضرر مقصر هم خواهد بود و مشکلات قانونی زیادی واسش پیش میاد.
من جای شما بودم پیگیری بیشتری از بیمه میکردم و فشار زیادی بهشون میاوردم تا خسارتم رو هرچه بیشتر بگیرم اما به هرحال دریافت خسارت حق شماست و باید واسه گرفتن حقتون تلاش بیشتری کنید.

MVGroup
18-11-2018, 19:38
...
دادگاه اون رو قسط بندی میکنه ، همین که به شما گفته ماهانه 200 هزارتومن ، مشخصه که تا پرداخت کامل این مبلغ مدت زیادی طول میکشه و در کل طبق تورم و این چیزها ، این راه به نفع شما نیست و درواقع خسارت انچنانی دریافت نمیکنید ، البته این کار صد در صد به ضرر مقصر هم خواهد بود و مشکلات قانونی زیادی واسش پیش میاد...
چه مشکلاتی براش پیش میاد؟

shaahani
19-11-2018, 12:43
چه مشکلاتی براش پیش میاد؟

من دقیقش رو نمیدونم اما یکبار این اتفاق برام افتاد و دادگاه مقصر رو به پرداخت اقساطی خسارت من مجبور کرد .
اونوقت ایشون باید پول رو به دادگاه پرداخت میکرد تا مشخص بشه که پرداخت انجام میشه ، یه جور ضمانت پرداخت ازش گرفته بودن ظاهرا ، همینطور میگفت به دلیل بازبودن پرونده قضایی اجازه خروج از کشور رو نداره و یه چیزای دیگه ای تو این مایه ها .
من پول خسارت ماهیانه رو از دادگاه دریافت میکردم ، برای همین دیگه نمیدونم دقیقا چه اتفاقی بین ایشون و دادگاه پیش اومده بود .
فقط اخرش خیلی التماس و درخواست میکرد و منم چون حوصله اش رو نداشتم به پدرم واگذارش کردم ، اونم نهایت یک مبلغ کلی از ایشون گرفت و رضایت داد ، موضوع در دادگاه بسته شد .

mohsenP3000
20-11-2018, 01:30
امروز یه دادگاه دیگه داشتیم.

براتون شرح می دم که چی شد.

در اولین فرصت.

MVGroup
18-01-2019, 02:17
سلام.
نتیجه دادگاه چی شد؟ آیا وکیل گرفتید؟