PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نشناختن هارد اکسترنال ( توضیحات کامل )

samir.123
27-07-2018, 17:28
سلام دوستان
امروز اومدم از توو هارد اکسترنال سریال ببینم کما فی سابق
وسط پخش فیلم کابل هارد در اومد و مجدد که داخل لپ تاپ زدم دیگه تا الان که چند ساعت گذشته هیچ توفیقی حاصل نشد ..

اول هارد رو میشناخت ولی باز نمیکرد
کلی مقاله و کلیپ دیدم بدرد نخورد
الان دیگه توو مای کامپیوتر هم نمیاد هارد

چراغ روشنه
صدای بوق کوتاه هم هر چند دیقه میده
کار میکنه هارد صدا داره
ولی نمیاد اصلا

توو دیوایس منیجر هم اسم هارد قشنگ هست

هارد اکسترنال wd

بعد توو تی وی زدم نمیاره .. توو لپ تاپ و کیس زدم اونجا هم نمیاره

اما نکته دیگه اینه که توو disk management یه گزینه اومد disk 1
initialize
دو گزینه هم زیرش بود mbr و gpt
که هر کدوم رو میزدم و اوکی میکردم ارور میداد و انجام نمیداد

کلی سریال دارم و فیلم که کلی پول دادم بابتشون
راهی هست درست شه دوباره ؟؟

پ ن : برنامه TestDisk هم دانلود و اجرا کردم متاسفانه اینجا هم هارد اکسترنال رو نمیشناخت !

aga9675
27-07-2018, 20:08
من هم دقیقا همین مشکل رو دارم.(برای هارد WD My Passport Ultra)
چند نفر گفتن که اگر هارد رو از داخل قابش دربیاری، میتونی به صورت اینترنال ازش استفاده کنی و یا اینکه یه قاب دیگه براش بخری، هنوز امتحان نکردم، گفتم شاید راهی پیدا شه که بشه درستش کرد

hamid3369
27-07-2018, 20:28
هارد اکسترنال نیاز به مراقبت شدید داره متاسفانه هر وقت چنین مشکلی پیش میاد نفس ادمو میگیره هزاران مورد این چنینی بوده تا حالا
دوستانی که هارد اکسترنال دارن هنگام وصل کردن هارد و اجرای پردازش داده یعنی فیلم کپی و انتقال میدی و نگاه میکنی این هارد رو نباید بلند کنی زیر رو کنی بزنی زمین ناگهانی از کابل جدا کنی قطع و وصل کنی اینا همگی دردسر ساز هارد اکسترنال
شما فعلا اقدامی نکنید تا دوستان متخصص در زمینه هارد بیان کمکتون دست به چیزی نزنید اصلا همینجور صبر کنید نهایتا فردا کمکتون میکنن فقط فردا تاپیک رو اپ کنید ببینن

samir.123
27-07-2018, 20:31
هارد منم wd elements دو ترابایتی هستش ..

اخه بدبختی این که ظهر حداقل آیکون هارد رو میاورد توو my computer
یا اسمش توو disk management بود !

فقط یه برنامه usb safely remove نصب کردم
یبارم فرمان chkdsk رو اجرا کردم که همه با این فرمان توو run جواب گرفته بودن ( ولی خب چون سی ساعت حداقل طول میکشید بیخیال شدم و بستم محیط رو )

الانم برنامه هاردهای مخفی شده رو دانلود کردم متاسفانه هارد رو اونم نشناخت و نیاورد چیزی
Acronis Disk Director

samir.123
27-07-2018, 20:33
هارد اکسترنال نیاز به مراقبت شدید داره متاسفانه هر وقت چنین مشکلی پیش میاد نفس ادمو میگیره هزاران مورد این چنینی بوده تا حالا
دوستانی که هارد اکسترنال دارن هنگام وصل کردن هارد و اجرای پردازش داده یعنی فیلم کپی و انتقال میدی و نگاه میکنی این هارد رو نباید بلند کنی زیر رو کنی بزنی زمین ناگهانی از کابل جدا کنی قطع و وصل کنی اینا همگی دردسر ساز هارد اکسترنال
شما فعلا اقدامی نکنید تا دوستان متخصص در زمینه هارد بیان کمکتون دست به چیزی نزنید اصلا همینجور صبر کنید نهایتا فردا کمکتون میکنن فقط فردا تاپیک رو اپ کنید ببینن

دقیقا ...
مشکل منم این بود که داشت فیلم رو نشون میداد و کابل رو دیدم نصفش داخل یو اس بی هست اومدم کشیدم هنگ کرد و دیگه هم بالا نیومد ..

ata.royalfalcon
28-07-2018, 17:18
اما نکته دیگه اینه که توو disk management یه گزینه اومد disk 1
initialize
دو گزینه هم زیرش بود mbr و gpt
که هر کدوم رو میزدم و اوکی میکردم ارور میداد و انجام نمیداد

با توجه به این مورد ؛ هارد اکسترنال باید به گارانتی ارسال بشه و متاسفانه هیچ کاری از دست شما برنمیاد . یعنی مشکل از خود هارد دیسک (احتمالا Firmware‌ یا ماژولهای نرم افزاری هارد دیسک) هست .

من هم دقیقا همین مشکل رو دارم.(برای هارد WD My Passport Ultra)
چند نفر گفتن که اگر هارد رو از داخل قابش دربیاری، میتونی به صورت اینترنال ازش استفاده کنی و یا اینکه یه قاب دیگه براش بخری، هنوز امتحان نکردم، گفتم شاید راهی پیدا شه که بشه درستش کرد

این مدلی که دارید USB native‌ هستند یعنی خبری از کانکتور SATA‌ و تبدیل SATA to USB‌ نیست . یعنی روی برد هارد فقط کانکتور USB‌ هست پس نمیشه بصورت اینترنال استفاده کرد .

samir.123
28-07-2018, 18:42
ممنونم
امروز کل بازار رو گشتم هیچکس نتونست کاری کنه
گارانتی هم متاسفانه من به گارانتی اعتقادی نداشتم و ندارم و همون روز جعبه شو انداختم بیرون

یه سری سایت هستن که هارد تعمیر میکنن و ریکاوری و .. اگه تجربه ای دارین ممنون میشم بگین به کدوم یکی بفرستم
hamid3369
29-07-2018, 20:31
ممنونم
امروز کل بازار رو گشتم هیچکس نتونست کاری کنه
گارانتی هم متاسفانه من به گارانتی اعتقادی نداشتم و ندارم و همون روز جعبه شو انداختم بیرون

یه سری سایت هستن که هارد تعمیر میکنن و ریکاوری و .. اگه تجربه ای دارین ممنون میشم بگین به کدوم یکی بفرستم
احتمال بازیابی هست ببرید یک کلینیک خوب

aga9675
30-07-2018, 21:39
ata.royalfalcon ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
عزیز
پس چجوری باید درستش کنم؟
نرم افزاری هیچ راهی نداره؟

ata.royalfalcon
30-07-2018, 22:30
ata.royalfalcon ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
عزیز
پس چجوری باید درستش کنم؟
نرم افزاری هیچ راهی نداره؟

باید ببرید مراکز تخصصی تا تعمیر کنند .