PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چرا نشستن زنها در صندلی جلو اتوبوس بین شهری ممنوعه؟

Spectero
13-07-2018, 11:46
سلام

ظاهر قانون هست و رانندگان اتوبوسهای بین شهری نباید اجازه بدن خانمها در صندلی های ردیف جلو (مثل صندلی پشت سر راننده) بشینه و باید بره صندلیهای عقب تر. چرا من متوجه نشدم چرا این قانون هست و علتش چیه؟

ممنون

kenzu
13-07-2018, 12:11
چون راننده منقلب میشه

shangil
13-07-2018, 22:52
سلام

ظاهر قانون هست و رانندگان اتوبوسهای بین شهری نباید اجازه بدن خانمها در صندلی های ردیف جلو (مثل صندلی پشت سر راننده) بشینه و باید بره صندلیهای عقب تر. چرا من متوجه نشدم چرا این قانون هست و علتش چیه؟

ممنون

چون خطرناک هست و گنآه کبیره میشه و نه تنها همه این ها با راننده بلکه کل اتوبوس در جهنم میسوزه

sadegh571
13-07-2018, 23:08
سلام

ممنون

چون اینجا ایرانه :n01:

phontoms
14-07-2018, 02:08
من به خاطر اینکه چند تا از آشناهمون راننده خارج شهری هستند و برامون تعریف کردن میگم
سریع همه چیز رو به مسخره نگیرید
چون تعداد زیادی از رانندگان از نظر اخلاقی مشکل دارند
البته نه همه
ولی طبق آماری که میداد یعنی چیزهایی که تعریف میکردن از راننده های مختلف تعداد رانندگان اینجوری کم هم نیستند
امیدوارم اینها خودشون اینطوری نباشن
البته من که زیاد با اتوبوس مسافرت کردم
متاسفانه چیزهای نادرست زیاد دیدم
ناگفته نمونه راننده کار دست هم کم نیست
اما موضوع این تاپیک چیز دیگه ای هست

shaahani
14-07-2018, 07:56
یک از علت ها ممکنه سنت های مرد سالارانه جامعه باشه که مردها رو قوی تر ، باهوش تر و مقدم بر زن ها میدونه ، در نتیجه جلو نشستن اونها در لوازم نقلیه ممکنه یک هنجار اجتماعی بشمار بیاد.
موضوع دیگه دیدگاه مذهبی به این موضوع هست ، که مرد و زن رو آلت تناسلی می بینه ، که هر لحظه ممکنه داخل هم دیگه فرو بروند ، درنتیجه جلو نشاندن زن ها و نظاره کردن آنها توسط مردان و به اندام آنها از پشت سر را غیر مجاز تلقی میکند.
مسئله دیگه ای که میشه بهش اشاره کرد ، عدم ایمنی اتوبوس های ایران هست و عدم داشتن کمربند ایمنی برای مسافران ، اغلب تصادفات و انحرافات جاده ای معمولا از سمت جلو برای اتوبوس پیش می آیند ، پس نشاندن زن ها و بچه ها که استخوان بندی ضعیف تری دارند در صندلی های عقب میتواند مقداری امنیت جانی اضافه برای آنها به همراه داشته باشد.

موضوع دیگه نیز همین است که دوستمون اشاره کرد ، در جامعه محدود شده و سرشار از عقده های جنسی ؛ احتمال رخداد اتفاقات بد برای زن ها زیاد است ، چون توانایی دفاع از خود آنها نسبت به مردان کمتر هست و همینطور احتمال سعی به تعرض به آنها نسبت به مردان در جامعه بسیار بیشتر است .
رانندگان جاده که زندگی ای بجز حرکت در بیابان ها و جاده های سخت ندارند و مخصوصا شوفر راننده هایی که ممکن است هیچ آینده مثبتی برای خود متصور نباشند ، در شرایط سختی کار به مردان خشنی تبدیل می شوند و متاسفانه تعداد زیادی از آنها برای غلبه بر فشار های جسمی و روانی این شغل سخت به مواد مخدر روی آورده و گاهی تعادل روحی و روانی مناسبی ممکن است نداشته باشند .
این شرایط ممکن است ، افراد را به سمت وقوع کارهای زشت و یا حتی وقوع جرم های سنگین پیش ببرد و شاید یانوان تنها ، زیبا ، ظریف و دلربا در نزدیکی آنها زمینه ساز وقوع جرم شود.

miladamirian
14-07-2018, 11:32
چه حرفهایی خخخ. یعنی غیر از ایران که تمام کشور های دیگه که همچین قانونی نیست همشون با راننده هاشون با اتوبوساشون میرن جهنم میسوزه ,اگه اینطور بود که همه جهنمین در کل فرهنگ پایینه خدایی چه طرز و فکری

shangil
14-07-2018, 12:37
چه حرفهایی خخخ. یعنی غیر از ایران که تمام کشور های دیگه که همچین قانونی نیست همشون با راننده هاشون با اتوبوساشون میرن جهنم میسوزه ,اگه اینطور بود که همه جهنمین در کل فرهنگ پایینه خدایی چه طرز و فکری

دادا کسی که باید گرفت من چی گفتم:)

phontoms
17-07-2018, 00:46
یک از علت ها ممکنه سنت های مرد سالارانه جامعه باشه که مردها رو قوی تر ، باهوش تر و مقدم بر زن ها میدونه ، در نتیجه جلو نشستن اونها در لوازم نقلیه ممکنه یک هنجار اجتماعی بشمار بیاد.
موضوع دیگه دیدگاه مذهبی به این موضوع هست ، که مرد و زن رو آلت تناسلی می بینه ، که هر لحظه ممکنه داخل هم دیگه فرو بروند ، درنتیجه جلو نشاندن زن ها و نظاره کردن آنها توسط مردان و به اندام آنها از پشت سر را غیر مجاز تلقی میکند.
مسئله دیگه ای که میشه بهش اشاره کرد ، عدم ایمنی اتوبوس های ایران هست و عدم داشتن کمربند ایمنی برای مسافران ، اغلب تصادفات و انحرافات جاده ای معمولا از سمت جلو برای اتوبوس پیش می آیند ، پس نشاندن زن ها و بچه ها که استخوان بندی ضعیف تری دارند در صندلی های عقب میتواند مقداری امنیت جانی اضافه برای آنها به همراه داشته باشد.

موضوع دیگه نیز همین است که دوستمون اشاره کرد ، در جامعه محدود شده و سرشار از عقده های جنسی ؛ احتمال رخداد اتفاقات بد برای زن ها زیاد است ، چون توانایی دفاع از خود آنها نسبت به مردان کمتر هست و همینطور احتمال سعی به تعرض به آنها نسبت به مردان در جامعه بسیار بیشتر است .
رانندگان جاده که زندگی ای بجز حرکت در بیابان ها و جاده های سخت ندارند و مخصوصا شوفر راننده هایی که ممکن است هیچ آینده مثبتی برای خود متصور نباشند ، در شرایط سختی کار به مردان خشنی تبدیل می شوند و متاسفانه تعداد زیادی از آنها برای غلبه بر فشار های جسمی و روانی این شغل سخت به مواد مخدر روی آورده و گاهی تعادل روحی و روانی مناسبی ممکن است نداشته باشند .
این شرایط ممکن است ، افراد را به سمت وقوع کارهای زشت و یا حتی وقوع جرم های سنگین پیش ببرد و شاید یانوان تنها ، زیبا ، ظریف و دلربا در نزدیکی آنها زمینه ساز وقوع جرم شود.

دوست عزیز توی کشوی با آزادی کامل مثل انگلستان طبق آمار خودشون در سال 2015 هر زنی که از خانه خارج میشه تا برگرده منزل 19 بار احتمال تجاوز بهش هست که اگه فقط بگیم 1 بار در روز خارج بشه
یعنی 365 بار در سال و احتمال 6935 تجاوز بهش هست
خب خداوکیلی بدون هر گونه طرز تفکر و گرایشی واقعا تو ایران همچین جنایتی با این وضع بحرانی برای زنان اتفاق میوفته؟!
و در مورد آمریکا و سرزمین آزادی که مثل ایران ادعای سبک زندگی میکنه و سبک زندگی آمریکایی رو بهترین میدونه
دیگه بعید میدونم اونجا کسی به خاطر مسائل دینی بخوان هم رو آلت تناسلی ببینند
احتمال تجاوز به دختران توسط اقوام و به خصوص پدر و برادر 35% هست و احتمال تجاوز در مناطق عمومی 27% هست
خب اونها که هم رو آلت نمیبینند
و نیازی به تجاوز به دختر خودشون ندارند چون به صورت قانونی مراکزی برای این کار دارند
پس این هیچ ربطی به دین نداره
انسان حریصه هرچی بیشتر گیرش بیاد بیشتر می خواد
یه چیز کاملا طبیعی هست
در مورد همه هم صدق میکنه
آدم خوب و بد نداره
آدم بد تو کار بد حرص میزنه
آدم خوب تو کار خوب
حرص جزو ذات انسان هست
و یه سرچ کوچیک بکنی خود آمریکایی ها یه کلیپ کامل همراه با موشن گرافیک گذاشتن به همراه منابع و آمار که همه اینها رو دادن با ریز جزئیات
برای من گرایشات آدما مهم نیست چون من برای هوای کلاه خودم رو داشته باشم
ولی تو سه بحث منطقی باید منطقی صحبت کرد
و منطقی که نگاه کنیم میبینیم آمار آین جور آزارها در ایران رو به روز داره بیشتر میشه در صورتی آزادی نسبت به 30 یا 20 یا 10 سال پبش خیلی بشتر هست و هیچ کس نمیتونه منکر این بشه

shaahani
17-07-2018, 05:59
این آمار های خنده دار رو از کجا آوردید ؟ منبع ارائه کنید
تجاوز ها و عقده های جنسی در ایران بیداد میکنه
برعکس چیزی که شما مدعی اون هستید ، نیاز جنسی یک نیاز طبیعی و نرمال در طبیعت هست ، جلوگیری و ممانعت از اونه که باعث ایجاد عقده ، خفقان و مشکلات بسیار بزرگ میشود .
به این دلیل که شما به جنگ طبیعت و ذات وجود خود رفته اید .

هیچ آماری از ایران وجود نداره ، میزان جرم جنایت حتی در داخل مدرسه ها و دبیرستان ها ، داخل سربازخانه ها به هم جنس خود ، بسیار وحشتناک است .
این مسائل به دلیل گرایش انسان ها به جنس موافق رخ نداده بلکه بخاطر محدودیت شدید فضا ایجاد شده است .
اگر شما مدعی هستید که آزار جنسی در کشور های غربی زیاد است به این دلیله که آمار و ارقام دقیقی ثبت می شود ، حتی گفته کلامی ساده به یک بانو در این کشور ها نیز تجاوز جنسی محسوب می شود و بشدت با آن برخورد میشود .
سیستم قضایی ایران بصورتی است که تا سک سی انجام نشود ، آنرا تجاوز جنسی نمی داند . واقعا مسخره است .
در انتها نیز یک بانو که خود مورد تعرض قرار گرفته ، متهم میشود به بی بندو باری که باعث وقوع جرم شده است ، در حالی که آن مرد متجاوز که عمل مجرمانه انجام داده بی گناه درنظر گرفته میشود بطوری که انگار اختیاری از خود برای عدم مبادرت به تجاوز جنسی نداشته است و مقصر شرایط باز محیطی بوده است .

اصلا حرص در انسان چیه ، از نظر علمی چه معنی میده و چطور تعریف میشه ؟
وقتی انسان های ساده دل یک سری اراجیف و خیالات فلسفی به هم بافته شده در مورد انسان را ، قطعی میدانند و بر پایه آن استدلال و نتیجه گیری میکنند ، باید هم به این میزان بسیار زیاد از خرد و عقل دور شوند.

خیر دوست من ، هزاران سال دیگه باید بگذره تا شاید نسل های آینده به خطاهای بزرگ اندیشه اجدادشان چون شما پی ببرند.

كليسا به تمام معني ، با شهوت ، براي بركندن ريشه شجره شهوت ، پيكار ميكند.
اما با اين كوشش و با اين درمان كه بايد شيوه اش اخته كردن باشد مسيحيت هرگز نمي پرسد: چگونه مي بايد يك شهوت را روحاني كرد، زيبا ساخت ، بزرگ شمرد؟ مسيحيت در ادب كردن آن همواره بر از بنياد بر افكندن تكيه دارد، چرا كه از بنياد برافكندن شهوت ، يعني بنياد زندگي را برافكندن ، زيرا كِردارِ كليسا ، دشمني ورزيدن با زندگي است

phontoms
17-07-2018, 07:51
آمار مربوط به شبکه bbc فارسی و واشنگتون پست هست
مابقی موارد هم ارزش بحث کردن ندارد
کلیسا عملا در غرب یه نماد هست
و هیچ فایده ای نداره
کار کردش رو از دست داده
بحث غیرمنطقی باعث توهین به خودم هست:n13::n40:

shangil
17-07-2018, 08:17
این آمار های خنده دار رو از کجا آوردید ؟ منبع ارائه کنید
تجاوز ها و عقده های جنسی در ایران بیداد میکنه
برعکس چیزی که شما مدعی اون هستید ، نیاز جنسی یک نیاز طبیعی و نرمال در طبیعت هست ، جلوگیری و ممانعت از اونه که باعث ایجاد عقده ، خفقان و مشکلات بسیار بزرگ میشود .
به این دلیل که شما به جنگ طبیعت و ذات وجود خود رفته اید .

هیچ آماری از ایران وجود نداره ، میزان جرم جنایت حتی در داخل مدرسه ها و دبیرستان ها ، داخل سربازخانه ها به هم جنس خود ، بسیار وحشتناک است .
این مسائل به دلیل گرایش انسان ها به جنس موافق رخ نداده بلکه بخاطر محدودیت شدید فضا ایجاد شده است .
اگر شما مدعی هستید که آزار جنسی در کشور های غربی زیاد است به این دلیله که آمار و ارقام دقیقی ثبت می شود ، حتی گفته کلامی ساده به یک بانو در این کشور ها نیز تجاوز جنسی محسوب می شود و بشدت با آن برخورد میشود .
سیستم قضایی ایران بصورتی است که تا سک سی انجام نشود ، آنرا تجاوز جنسی نمی داند . واقعا مسخره است .
در انتها نیز یک بانو که خود مورد تعرض قرار گرفته ، متهم میشود به بی بندو باری که باعث وقوع جرم شده است ، در حالی که آن مرد متجاوز که عمل مجرمانه انجام داده بی گناه درنظر گرفته میشود بطوری که انگار اختیاری از خود برای عدم مبادرت به تجاوز جنسی نداشته است و مقصر شرایط باز محیطی بوده است .

اصلا حرص در انسان چیه ، از نظر علمی چه معنی میده و چطور تعریف میشه ؟
وقتی انسان های ساده دل یک سری اراجیف و خیالات فلسفی به هم بافته شده در مورد انسان را ، قطعی میدانند و بر پایه آن استدلال و نتیجه گیری میکنند ، باید هم به این میزان بسیار زیاد از خرد و عقل دور شوند.

خیر دوست من ، هزاران سال دیگه باید بگذره تا شاید نسل های آینده به خطاهای بزرگ اندیشه اجدادشان چون شما پی ببرند.

حرف بعضی ها رو جدی نگیر
همونطور که گفت به خودش توهین کرد با این بحث:)
اگه امار واقعی در ایران رو بشه میدونین سر به کجا میکشه؟ همه میدونن همه امارها در ایران ساختگی هست. در ضمن در خارج کوچکترین لمسی تجاوز محسوب میشه حتی بغل کردن بچه. تو ایران هر کسی بچه داره میبره جایی یه لمسی بغلی بوسی میکنن. این کوچکترین قسمت ماجرا هست. امار در ایران با این رژیم که محصور کرده ایران رو خیلی بالاست و کسی که این رو نقض کنه کاملا هدفش مشخصه. اکثر تجاوز ها در ایران هم تازه مشخص شده که توسط عوامل خود این ها انجام میشه نمونه هاش به خصوص در سالهای اخیر دیده شده که خودشون هم اذعان کردن.
یگی از علل پیشرفت خارجی ها هم میدونین چیه همین امار واقعی و شفاف هست. در ایران حتی یک امار درست وجود نداره. در مورد همین تجاوز دیدین که مثلا در اخبار گفته میشه به یه نفر تجاوز شده و یه نفر شکایت کرده و بعد یهو میبینین صدها شکایت شده و تازه خیلی ها منصرف شدند. (یاد فیلم هیس دخترها فریاد نمیزنند به خیر)

hady1364
17-07-2018, 10:28
من کارم جوری هست که هفته ای دو سه تا سفر بین شهری با اتوبوس میرم، صندلی جلو فقط برای زن ها ممنوع نیست، کلا نمیذارن کسی اونجا بشینه.
معمولا میگن پلیس راه میگه باید مسافرهای اتوبوس کمربند ببندن ولی اکثر اتوبوس ها کمربند ندارن و برای اینکه پلیس نبینه نمیذارن کسی ردیف جلو بشینه.
ردیف جلو تو سفرهای طولانی معمولا جای شاگرد راننده یا راننده کمکی هست و بازم به همین دلیله نمیذارن کسی اونجا بشینه.
یه دلیل دیگه که دیدم نمیذارن کسی ردیف جلو بشینه اینه که خالی بودن ردیف جلو یعنی هنوز توی اتوبوس صندلی خالی هست، برای همینم راننده تا وقتی ردیف جلو خالی باشه تو راه مسافر سوار می کنه.
در کل تا حالا ندیدم فقط به زن ها اجازه ندن ردیف جلو بشینن

یه چیزی که تو اتوبوس های شهری دیدم و باید ازشون تشکر کنم اینه که اگه تو راه کسی مزاحم یه مسافر زن بشه، طبق قانون حتی اگه وسط بیابون هم باشن همونجا پیاده اش می کنن! از این قانونشون خیلی خوشم اومد!

کاش اثبات تجاوز تو ایران به همین سادگی بود که شما میگین! حتی اگه پزشک قانونی هم تایید کنه که رابطه جنسی نامشروع رخ داده نماینده مجلس میاد میگه شاید با شیشه نوشابه بوده!!! برای اثبات نیاز به دو نفر شاهد مرد (یا چهار نفر شاهد زن) که از نزدیک شاهد این قضیه بودن به نحوی که ورود و خروج آلت رو به چشم خودشون از اول تا آخر دیده باشن، هست! یا اینکه طرف خودش بیاد چهار بار اعتراف کنه همچین کاری کرده (کدوم احمقی میاد علیه خودش اعتراف کنه؟). حالا کاری به فرهنگ 2500 ساله خودمون نداریم که همه ارزش دختر رو به بکارتش می دونن و اگه به دختری تجاوز بشه این قضیه رو مثل ننگ خانواده می دونن و نه تنها شکایت نمی کنن بلکه سریع مهاجرت می کنن به جایی که کسی نشناسدشون و خبر نداشته باشه! از اون بدتر اینکه خیلی وقتا همون اعضای خانواده اش اون دختر رو سر به نیست می کنن!
توی اروپا و آمریکا کارهای ساده و معمولی (تو ایران) مثل استفاده از لغات جنسیتی (حتی یه چیزی در حد ننه قمر!) یا صحبت کردن با ناز و عشوه یا هر جور رفتاری که باعث ناراضایتی طرف بشه (شاید باورتون نشه جولیان آسانژ موسس ویکی لیکس فقط چون یه فاحشه رو موقع رابطه جنسی بدون رضایت بغل کرده بود و گذاشته بود رو تخت، ازش شکایت شده!) می تونه به عنوان پرونده تجاوز جنسی حساب بشه.
تو سوئد به ازای هر تجاوز یه پرونده تشکیل میشه مثلا فرض کنین یه زن میره دادگاه میگه شوهرش تو سال گذشته ده بار بدون رضایت باهاش رابطه جنسی داشته، دادگاه براش 10 تا پرونده تجاوز جنسی باز میکنه و به تک تک جداگانه رسیدگی می کنه! برای همینم آمار پرونده های تجاوز جنسی تو اروپا و بخصوص تو سوئد اینقدر زیاده

چند سال پیش تو آمریکا یه دختر دبیرستانی از همکلاسیش (پسر) شکایت می کنه که بهش تجاوز کرده، اون پسره میگه تقصیر دختره بوده که جلوم لخت شد (لخت مادرزاد) و من تحریک شدم باهاش رابطه جنسی داشته باشم! با وجودی که دختره حرفش رو تایید کرد ولی پسره بازم به جرم تجاوز جنسی محکوم شد! حالا فکر کنین همچین اتفاقی اگه تو ایران افتاده بود رای دادگاه چی میشد!!

Spectero
18-07-2018, 15:36
من کارم جوری هست که هفته ای دو سه تا سفر بین شهری با اتوبوس میرم، صندلی جلو فقط برای زن ها ممنوع نیست، کلا نمیذارن کسی اونجا بشینه.
معمولا میگن پلیس راه میگه باید مسافرهای اتوبوس کمربند ببندن ولی اکثر اتوبوس ها کمربند ندارن و برای اینکه پلیس نبینه نمیذارن کسی ردیف جلو بشینه.
ردیف جلو تو سفرهای طولانی معمولا جای شاگرد راننده یا راننده کمکی هست و بازم به همین دلیله نمیذارن کسی اونجا بشینه.

البته من دقیقا منظورم صندلی شاگرد و کمک راننده در موازات صندلی راننده هست نبود. منظورم صندلی پسر سر راننده هم همین وضع رو داره و موردی رو دیدم و مطمئن هستم که خانمی می خواسته صندلی پشت سر راننده بشینه و راننده و مسافرها باهاش بحث کردن و از سفرش منصرف شده و البته دلیل سرگیجه داشتن رو مطرح کرده که حتما باید پشت سر راننده بشینه و تو مسافرت با اتوبوس اگر عقب اتوبوس بشینه سرگیجه میاد سراغش که من در این مورد بیماری و رابطه اون با جلو و عقب اطلاع ندارم. اما اگر صندلی کمک راننده هم خالی باشه و مسافرت کوتاه باشه و نیاز به کمک راننده نباشه اون صندلی هم در سوال من جا داره که چرا یک زن نباید اونجا بشینه که دوستان و بچه ها جوابهای خودشون رو دادن.