PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خراب و بهم ریخته نشون دادن زیر نویس فارسی در پلیر Codec pack

Spectero
28-06-2018, 11:56
سلام

من از پلیر Codect pack برای پخش فیلم استفاده می کنم. زیرنویس فارسی رو که می کشم تو برنامه بهم ریخته و خراب نشون میده. از تنظیمات مربوط به بخش زیرنویس هم هر چی رو تغییر دادم فرقی نکرد و درست نشد. چکار باید کرد که درست بشه؟

ممنون

mansia
28-06-2018, 13:47
کدوم کدک پک؟ اگر klite codec pack منظورتونه پلیرش media player classic هست و تنظیمات فونت arabic نداره. پس یا باید از برنامه ای مثل pot player استفاده کنید و در تنظیمات فونت زیرنویس arabic انتخاب کنید یا این که فایل زیر نویس یک بار به فرمت Unicode UTF-8 تبدیل کنید تا در تمام پلیرها و tv خانگی درست نمایش داده بشه.

این هم دو روش خیلی ساده:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

روش سوم که خودم همیشه استفاده میکنم فایل srt در notepad++ باز میکنم. تمام محتوا رو select all میکنم با ctrl + A و در منوی encoding گزینه caracter set و arabic و windows 1256 انتخاب میکنم. حالا کل محتوا رو cut میکنم با ctrl + X . حالا دوباره روی منوی encoding و encoding in UTF 8 انتخاب میکنم. حالا کل محتوارو که الان روی مموری هست با ctrl + V پیست میکنم و با ctrl + S فایل سیو میکنم. و سلام. حالا تو پلیر از زیرنویس فارسی لذت ببرید.

mansia
28-06-2018, 13:48
در ضمن برای این کار یک برنامه فارسی تحت ویندوز هم ساخته شده که میتونید با گوگل کردن پیداش کنید.