PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اعتیاد ....

MMDFullHD
13-05-2018, 13:56
سلام به همه دوستان این تاپیک رو فقط واسه ادم هایی مثل خودم که دلشکسته ان راه انداختم همدردهای خودم رو تو این انجمن پیدا کنم
- خواهشا فقط هر مطلبی که اینجا گفته میشه همین جا بمونه
- اگه کسی مصرف کننده بوده از لذت های مواد نگه خواهشا چون باعث تحریک چن نفر دیگه بشه اون دنیا مدیون هم بشیم
- دوست دارم هرکی یه تجربه بده چن نفر اگاهیشون بیشتر شه نسبت به مواد و الکل و .... تا کسی دچار این بیماری نشه

خودم خیلی کم سن و سالم دورو بر ۱۹ سال از بچگی پای کامپیوتر و لایف استایل امریکایی و رپ و علایق خودم چرخیدم بزرگتر شدم اما من هروز کوچیک تر میشدم از جامعه بدپس گردنی خوردم تخریب های شدید
توهمات بسیاری الان همراهمه خواب خیلی کم دارم ترس و اعتماد بنفس صفر و اینکه الان خیلی تنها دارم زندگی میکنم با یه اینترنت و رفیق همیشگی سیگار دارم زندگی میکنم
احساس پوچی و افسردگی شدید بخاطر قطع مصرف دارم جلسات ماتریکس و روان درمانی و اینا بطور منظم شرکت میکنم قرص های ضد افسردگی و خواب هم که نگم بهتره
از خودم بگم
خونوادم هیچکس مصرف کننده نیست و اصلا اهل شش پر دود و ازین داستانا نیستن خوانواده مذهبی هم نداریم
من ۱۱ سالگی با اینکه خیلی بچه بودم اتانول مصرف میکردم و لذت الکل تو خون رو چشیدم
همینطوری پیش رفتم ۱۵ سالم شد سیگار کشیدم اون تایم هیچ درد و مشکلی تو زندگیم نداشتم الکی دنبال دلیل واسه توجیه کارام بودم
تو همین ۱۵ سالگی با ماده ای که صداش میزدن پنیر اشنا شدم (حشیش) تستش کردم از توهماتش خوشم اومد اما تفریحی مصرف میکردم و این احساس رو داشتم که من میتونم و توانایی بیش از حددارم من
یع سال بعد دقیقا با گل هم اشنا شدم دیدم چند تا دختر که از خودم بزرگترن دارن مصرف میکنن خودم قد و وزن و جثه ای که دارم هرکی ببینه فک میکنه خب خیلی سنش بالاس بهمین خاطر با تعارف دخترها مصرف کردم شدت توهم خیلی بیشتر داشت و لذت فوق العاده خوبی داشت از خورد خوراک نمیافتادم
مصرف میکردم همینطوری اسمشم گذاشته بودم تفریحی و ... چن باری ادم هایی رو دیدم که هروین دارن مصرف میکنن از ترس اینکه دیگه وضع ام خراب میشه و خیت میشه باید کارتن خواب بشم خماریو فلان در رفتم لب هم هیچوقت نخورد
همینطوری گذشت دیدم گل و حشیش برام هیچ تاثیری دیگه نداره روی اوردم به LSD چشمتون روز بد نبینه اولین بار توهماتی زدم که خیلی عجیب غریب بود تجربه توهمم از گل یه چیز دیگه بود lsd زدم یه چیز دیگه شد سبک زندگیم تغیر کرد عشق تاتو پیدا کردم با یه ادمایی میگشتم که اصلا نباید میگشتم
سری دوم شد lsd رو با مقدار زیاد تر مصرف کردم توهماش من رو به سمت جنون برد جوری که دیوونه شده بودم و رد داده بودم نزدیک ۲ ماه مصرف نکردم و روی اوردم به حشیش فقط سردرد های عجیب پرخاشگر زندگیم طوری شده بود غیر قابل تحمل حافظه نمونده بود کل مغزم سردرد داره هنوزم که دارم مینویسم این مطلب رو
باز دوباره یه بنده خداهایی رو دیدم قول داده بودم که کم کم حشیش رو هم ترک کنم اما نتونستم اینبار با کمیکال مواد جدید اشنا شدم دیگه توضیح نمیدم چون یاد اورش میشم خیلی عذاب میکشم
یادمه قبل ورق ورق الپرازولام میخریدم که فقط بتونم یه ساعتی بخوابم
عاجز شدم از ترک قضیه رو به خواهرم قبل عید گفتم من رو به یه مرکز بهبودی بردش دوماه قطع مصرف کردم با روانشناس مرتب میرم و حرف میزنم روانپزشک میرم
اما با همه اینا دلم برای قبل خودم تنگ شده سردرد افسردگی ترس اصلا نمیتونم به چیزی بخندم بی تفاوت به همه چی فقط رپ گوش میدم پشت سیستمم پای سمت راستم کلا تیک شده رانندگی هم که نگم براتون
اینستاگرام و ... ادمهایی رو دارم تو کوچه پس کوچه میبینم که دارن به سرنوشت من کمکان دچار میشن جامعه داره به بد سمتی میره
عاشق یه بنده خدا بودم یه شماره ایدی داشتم ازش اون رو هم پاک کردم فکرم کلا سمت اون میره پیداش کردم نامزد کرده
هیچ امیدی ندارم امیدم خونوادم شده که اینقد غم و قصه من رو خورده
فقط یه حرف میتونم به امثال خودم بگم که
نذارید برسید به نقطه ای که بگید پشیمونم

ksra
23-08-2018, 17:56
سلام به همه دوستان این تاپیک رو فقط واسه ادم هایی مثل خودم که دلشکسته ان راه انداختم همدردهای خودم رو تو این انجمن پیدا کنم
- خواهشا فقط هر مطلبی که اینجا گفته میشه همین جا بمونه
- اگه کسی مصرف کننده بوده از لذت های مواد نگه خواهشا چون باعث تحریک چن نفر دیگه بشه اون دنیا مدیون هم بشیم
- دوست دارم هرکی یه تجربه بده چن نفر اگاهیشون بیشتر شه نسبت به مواد و الکل و .... تا کسی دچار این بیماری نشه

خودم خیلی کم سن و سالم دورو بر ۱۹ سال از بچگی پای کامپیوتر و لایف استایل امریکایی و رپ و علایق خودم چرخیدم بزرگتر شدم اما من هروز کوچیک تر میشدم از جامعه بدپس گردنی خوردم تخریب های شدید
توهمات بسیاری الان همراهمه خواب خیلی کم دارم ترس و اعتماد بنفس صفر و اینکه الان خیلی تنها دارم زندگی میکنم با یه اینترنت و رفیق همیشگی سیگار دارم زندگی میکنم
احساس پوچی و افسردگی شدید بخاطر قطع مصرف دارم جلسات ماتریکس و روان درمانی و اینا بطور منظم شرکت میکنم قرص های ضد افسردگی و خواب هم که نگم بهتره
از خودم بگم
خونوادم هیچکس مصرف کننده نیست و اصلا اهل شش پر دود و ازین داستانا نیستن خوانواده مذهبی هم نداریم
من ۱۱ سالگی با اینکه خیلی بچه بودم اتانول مصرف میکردم و لذت الکل تو خون رو چشیدم
همینطوری پیش رفتم ۱۵ سالم شد سیگار کشیدم اون تایم هیچ درد و مشکلی تو زندگیم نداشتم الکی دنبال دلیل واسه توجیه کارام بودم
تو همین ۱۵ سالگی با ماده ای که صداش میزدن پنیر اشنا شدم (حشیش) تستش کردم از توهماتش خوشم اومد اما تفریحی مصرف میکردم و این احساس رو داشتم که من میتونم و توانایی بیش از حددارم من
یع سال بعد دقیقا با گل هم اشنا شدم دیدم چند تا دختر که از خودم بزرگترن دارن مصرف میکنن خودم قد و وزن و جثه ای که دارم هرکی ببینه فک میکنه خب خیلی سنش بالاس بهمین خاطر با تعارف دخترها مصرف کردم شدت توهم خیلی بیشتر داشت و لذت فوق العاده خوبی داشت از خورد خوراک نمیافتادم
مصرف میکردم همینطوری اسمشم گذاشته بودم تفریحی و ... چن باری ادم هایی رو دیدم که هروین دارن مصرف میکنن از ترس اینکه دیگه وضع ام خراب میشه و خیت میشه باید کارتن خواب بشم خماریو فلان در رفتم لب هم هیچوقت نخورد
همینطوری گذشت دیدم گل و حشیش برام هیچ تاثیری دیگه نداره روی اوردم به LSD چشمتون روز بد نبینه اولین بار توهماتی زدم که خیلی عجیب غریب بود تجربه توهمم از گل یه چیز دیگه بود lsd زدم یه چیز دیگه شد سبک زندگیم تغیر کرد عشق تاتو پیدا کردم با یه ادمایی میگشتم که اصلا نباید میگشتم
سری دوم شد lsd رو با مقدار زیاد تر مصرف کردم توهماش من رو به سمت جنون برد جوری که دیوونه شده بودم و رد داده بودم نزدیک ۲ ماه مصرف نکردم و روی اوردم به حشیش فقط سردرد های عجیب پرخاشگر زندگیم طوری شده بود غیر قابل تحمل حافظه نمونده بود کل مغزم سردرد داره هنوزم که دارم مینویسم این مطلب رو
باز دوباره یه بنده خداهایی رو دیدم قول داده بودم که کم کم حشیش رو هم ترک کنم اما نتونستم اینبار با کمیکال مواد جدید اشنا شدم دیگه توضیح نمیدم چون یاد اورش میشم خیلی عذاب میکشم
یادمه قبل ورق ورق الپرازولام میخریدم که فقط بتونم یه ساعتی بخوابم
عاجز شدم از ترک قضیه رو به خواهرم قبل عید گفتم من رو به یه مرکز بهبودی بردش دوماه قطع مصرف کردم با روانشناس مرتب میرم و حرف میزنم روانپزشک میرم
اما با همه اینا دلم برای قبل خودم تنگ شده سردرد افسردگی ترس اصلا نمیتونم به چیزی بخندم بی تفاوت به همه چی فقط رپ گوش میدم پشت سیستمم پای سمت راستم کلا تیک شده رانندگی هم که نگم براتون
اینستاگرام و ... ادمهایی رو دارم تو کوچه پس کوچه میبینم که دارن به سرنوشت من کمکان دچار میشن جامعه داره به بد سمتی میره
عاشق یه بنده خدا بودم یه شماره ایدی داشتم ازش اون رو هم پاک کردم فکرم کلا سمت اون میره پیداش کردم نامزد کرده
هیچ امیدی ندارم امیدم خونوادم شده که اینقد غم و قصه من رو خورده
فقط یه حرف میتونم به امثال خودم بگم که
نذارید برسید به نقطه ای که بگید پشیمونم

سلام داداشی
درکت میکنم خودم هم درد تورو دارم و فقط سیگار شده زندگیم کم کم دام متوسل میشم به چیزای دیگه اما برادرم نگهم داشته و کنترلم میکنه (من هم یه بنده خدایی رو دوست داشتم اما بعداز خدمت رسیدم دیدم نامزد کرده دنیا روسرم خراب شد)
از بعداز اینکه فوق لیسانسم رو گرفتم رشته it خوندم و خیلی پشیمون هستم میگم ای کاش عین بقیه دوستام سیمان جابه جا میکردم از مهندس بازی واسه خودم در نمیاوردم بیکار هستم و هیچ................... فقط روزانه 3 بسته پول سیگار میدم و روز به روز بیشتر میشه یه پراید دارم که شده همه ی دنیام ( چون هیچی ندارم ) و الان از سرناچاری رفتم کارگر پشت دخل یک مغازه شدم و هر روز به خودم لعنت میفرستم که ای خدا با 750 هزار تومنی که میگیرم چیکار کنم ؟؟؟؟:n03: هیچی جوونامون دارن روز به روز کارتون خواب میشن روز به روز کوچه خواب و پارک خواب و بعدش .........
عین چی پشیمونم میگم ای خدا شب گاز رو باز کنم و خودم .........
داداش مصرف نکن چون آخر عاقبت نداره من که آب از سرم گذشته و کم کم دارم خفه میشم حداقل خودتو نجات بده
خودم دارم درگیر مصرف میشم و هیچ میگم بزار از مواد بمیرم از دستت این همه داغونی خلاص بشم 17 سال از عمرم تو درس و سربازی و .... تباه شد
الانم تو فکر اینم که یه کار بدم دست خودم
سنگ صبورم شده سیگار و هیچ
روز به روز آب میشم و توهمات بیشتر خسته ام از این زندگی خسته
الان حسابی سرم میره و این متن رو به زور مینویسم تا خلاص شم و بدتر از این هیچ کار هم از دستم بر نمیاد ماهانه 200 پول سیگار میدم و 550 برا خودم که همش پول سیگار و قرص خواب
الان عین چی پشیمونم و دارم از سرگیجه میمیرم (الانم دارم آرش دلفان بد بیاری رو گو میدم)

MMDFullHD
23-08-2018, 20:48
سلام داداشی
درکت میکنم خودم هم درد تورو دارم و فقط سیگار شده زندگیم کم کم دام متوسل میشم به چیزای دیگه اما برادرم نگهم داشته و کنترلم میکنه (من هم یه بنده خدایی رو دوست داشتم اما بعداز خدمت رسیدم دیدم نامزد کرده دنیا روسرم خراب شد)
از بعداز اینکه فوق لیسانسم رو گرفتم رشته it خوندم و خیلی پشیمون هستم میگم ای کاش عین بقیه دوستام سیمان جابه جا میکردم از مهندس بازی واسه خودم در نمیاوردم بیکار هستم و هیچ................... فقط روزانه 3 بسته پول سیگار میدم و روز به روز بیشتر میشه یه پراید دارم که شده همه ی دنیام ( چون هیچی ندارم ) و الان از سرناچاری رفتم کارگر پشت دخل یک مغازه شدم و هر روز به خودم لعنت میفرستم که ای خدا با 750 هزار تومنی که میگیرم چیکار کنم ؟؟؟؟:n03: هیچی جوونامون دارن روز به روز کارتون خواب میشن روز به روز کوچه خواب و پارک خواب و بعدش .........
عین چی پشیمونم میگم ای خدا شب گاز رو باز کنم و خودم .........
داداش مصرف نکن چون آخر عاقبت نداره من که آب از سرم گذشته و کم کم دارم خفه میشم حداقل خودتو نجات بده
خودم دارم درگیر مصرف میشم و هیچ میگم بزار از مواد بمیرم از دستت این همه داغونی خلاص بشم 17 سال از عمرم تو درس و سربازی و .... تباه شد
الانم تو فکر اینم که یه کار بدم دست خودم
سنگ صبورم شده سیگار و هیچ
روز به روز آب میشم و توهمات بیشتر خسته ام از این زندگی خسته
الان حسابی سرم میره و این متن رو به زور مینویسم تا خلاص شم و بدتر از این هیچ کار هم از دستم بر نمیاد ماهانه 200 پول سیگار میدم و 550 برا خودم که همش پول سیگار و قرص خواب
الان عین چی پشیمونم و دارم از سرگیجه میمیرم (الانم دارم آرش دلفان بد بیاری رو گو میدم)

من کمپ ترک اعیتاد رفتم ازون تایم به تا الان خیلی پیش اومده مصرف کنم اما دیگه بیخیال شدم
چون میدونم وضعم از اینی ک هست خراب تر میشه خیلی اونجا شکوندنم از توالت شستن و حموم اجازه ای و ... دوست ندارم باز برگردم اونجا ولی از ی طرف دوست دارم باز شروع کنم
سیگار لامصبا پاکتی 4 وینستون بود اومدیم دیدیم 9 تومنم رد کرده
دیگ خدایش هیچی نذاشتن برامون بمونه داداش
خیلی دوست دارم خلاص شم ازین زندگی اما حقیقت خ یه اشو ندارم دکتر میرم ی چن کلمه توجیهی خودش میگفت که فقط تو کت خودش میرفت واسه خودش جواب بود
خودم شب روزی 2 تا لورازپام نخورم نمیتونم بخوابم از بس فکرو خیال میکنم
روز بلند میشم اول صبح مغزم حس میکنم خسته اس ن امید ن چیز خاصی
فقط داداش ی مصرف کننده میتونه یکی دیگه مثل خودش درک کنه ک چی ب چیه بقیه ول معطلن بخدا نمیدونم چی بگم
بقیه ک الان دارن زندگی میکنن یا دلخوشی الکی و امید به هیچ دارن:n35:

radarz
24-08-2018, 09:43
منم دیگه باید شروع کنم ، به یکنواختی و شکست عشقی خوردم . :n03:

ksra
24-08-2018, 09:48
من کمپ ترک اعیتاد رفتم ازون تایم به تا الان خیلی پیش اومده مصرف کنم اما دیگه بیخیال شدم
چون میدونم وضعم از اینی ک هست خراب تر میشه خیلی اونجا شکوندنم از توالت شستن و حموم اجازه ای و ... دوست ندارم باز برگردم اونجا ولی از ی طرف دوست دارم باز شروع کنم
سیگار لامصبا پاکتی 4 وینستون بود اومدیم دیدیم 9 تومنم رد کرده
دیگ خدایش هیچی نذاشتن برامون بمونه داداش
خیلی دوست دارم خلاص شم ازین زندگی اما حقیقت خ یه اشو ندارم دکتر میرم ی چن کلمه توجیهی خودش میگفت که فقط تو کت خودش میرفت واسه خودش جواب بود
خودم شب روزی 2 تا لورازپام نخورم نمیتونم بخوابم از بس فکرو خیال میکنم
روز بلند میشم اول صبح مغزم حس میکنم خسته اس ن امید ن چیز خاصی
فقط داداش ی مصرف کننده میتونه یکی دیگه مثل خودش درک کنه ک چی ب چیه بقیه ول معطلن بخدا نمیدونم چی بگم
بقیه ک الان دارن زندگی میکنن یا دلخوشی الکی و امید به هیچ دارن:n35:

توبچگی عین .. درس خوندم تا تو رشته iT قبول بشم و آخرش شدم و رفتم دانشگاه امیر کبیر
آخرش هم هیچ....................
بخدا زوره اینقدر عذاب بکشیم زوره....... کم کم به جایی داریم میکشیم کاسه گدایی دستمون بگیریم
من میدونم وقتی مصرف میکنی یه آرامش خیلی چی بگم جالب بهت میده از فکر و خیال خلاصت میکنه خودم زمان دانشجویی تویه پارک بودم (اون موقع سیگاری بودم) تو یه پارک دیدم رفیقام دارن دور یه قلیون میگردن رفتم دیدم 3 تا پک زدم یه توهم خیلی شدیدی زدم نتونستم چیزی بخوری هیچ کسی هم نیومد آخرش هم توهون پارک افتادم و تا صبح موندم و حالم بهتر شد به حالت قبلی برگشتم ولی در کل دود و دم چیز خوبی نیست و اصلا هم کلاس نداره آخرش هم بهم گفتن بجای تنباکو توش حشیش بوده و دیگه باهاشون تموم کردم و هیچ ......
الان خیلی پشیمونم 15 سال بخونی تو دانشگاه خوب ایران (امیر کبیر ) آخرش هم بیکار از آب در بیای ..........
همه امیدمون شده یه دروو یه 4 دیواری خشتی............
چرا جامعه آخه اینجوری شد؟؟؟؟؟؟
دیروز تو اوتوبان کرج تهران نزدیک بود تصادف کنم اینقدر حرص میخوردم (سر همین آلوده شدن جوونا به دود و دم)

ksra
24-08-2018, 19:15
منم دیگه باید شروع کنم ، به یکنواختی و شکست عشقی خوردم . :n03:

تو دیگه چرا؟؟؟؟؟؟

shaahani
24-08-2018, 21:08
مواد مخدر در کل سم هست که وارد بدن میکنید
اینو در نظر داشته باشید که در هر بار استفاده ، مخصوصا بعضی ها که درجه خطرشون خیلی خیلی بیشتره مثل شیشه ، باعث نابودی عمده سلول های بدن و مخصوصا مغز میشه .
بعضی ها فکر میکنن ، خب چی میشه نهایتش زودتر می میرم ، بعد میگن بیخیالش به حال خوبش یا بیخیالی اون ساعت می ارزه ،
اما اینجوری نیست ادمو زجر کش میکنه ، درسته که شاید نصف عمر واقعیتم با مصرف مواد عمر نکنی اما مشکل اینجاست همون روزهایی که زنده هستی هم دیگه نمیتونی زندگی کنی و همش آرزوی مرگ میکنی .
سلول های مغزت می میره و از کار میفته ، این فاجعه است ... دیگه کسی نمیتونه تحملت کنه خودتم نمیتونی زندگی کنی
مشکلات این که تمام ساعات شبانه روز یا خماری و در به در دنبال مواد میگردی ، انواع درد ها مثل سردرد هم که دیگه ول کن نیست ، مابقی زمان ها رو هم که نشه ای و اگه حالت خودت خوبه و داری با مخ میری توی چایی که واسه خودت ریختی ، یک لحظه هم فکر کن دیگران دارن تورو چه جوری به هم دیگه نشون میدن و نگاهت میکنن .
اینها همه مشکلات جزئی اعتیاد هست ، مشکل روحی روانی که باعث میشه همش بگی بیخیال بذار یک ساعت با مواد توی حال خودم برم ، باعث میشه دائم مصرف کنی
آخرشم نابودیه ، نه فقط خودت ... بلکه تمام عزیزترین کسایی که دوسشون داری رو هم با خودت نابود میکنی .

یه وقتی هست آدم یه هو میفته میمیره ، خوب میان برات گریه زاری میکنن ، خودتم دردی نمیکشی تموم میشه میره .
یه وقت هایی هم هست که زجر کش میشی ؛ وقتی سلول های مغزی مرده باشن و ذهن آدم کار نکنه روزی هزار بار خودش میمیره ، هزاربارم اطرافیانش رو میکشه .

من یه باوری دارم و میگم ، ادم معتاد اگه بره خودش رو یک بار بکشه ، خودش و اطرافیانش رو نجات داده ، بهتر از اینه که روزی هزاربار خودش و دیگران رو بکشه .

من متاسفانه دور و برم زیاد افراد بودن که اعتیاد باعث شده توی جونی یا میان سالی بمیرن ، اما مرگشون غم نیست ، خاطره روزهای زنده بودنشونه که درد آوره.

خودم بشدت از مواد مخدر متنفرم ، چون با تمام وجود درد اطرافیان رو سالها چشیدم و هیچ وقت امتحانشم نکردم .
اما الکل مصرف میکنم ، سالیان خیلی زیادی به اینم لب نزده بودم تا توی میانسالی ، دیدم خیلی از این دانشمندها و افراد خاص که دوسشون داشتم مصرف میکنن
منم گفتم ول کل دنیا داره مصرف میکنه بذار منم بخورم .
تجربه های اول بسیار بسیار ناب بود ، من ادمی بودم که درس و کتاب زیاد خونده بودم و حسابی از مغز کار کشیده بودم . دفعات اول مصرف معجزه رخ داده بود .
هر ثانیه واسم مثل هزار ثانیه طول میکشید و بشدت وحشتناکی تمام جزئیات اطراف و زندگی را متوجه میشدم ، حالتی که یک انسان هیچوقت در حالت معمولی نداره .
حتی موفق شدم بعضی از سخت ترن مسائل و مشکلاتی که سال ها باهاشون درگیر بودم توی اون دوران حل کنم و از قدرت و توانایی بیشتر ذهنم شگفت زده شده بودم .
اما کم کم با مصرف بیشتر الکل این کارایی از بین رفت ! نه تنها از بین رفت بلکه احساس کردم از نظر مغزی خرفت شدم !
بخشی از حافظه و اطلاعات بسیار بسیار مهمم در مغز از بین رفته و دچار فراموشی شدم ، بعضی وقت ها بسرعت چیزهای ساده رو فراموش میکنم و فکر میکنم روند بیماری الزایمر مقداری برای من شروع شده !

اون موقع بود که رفتم تحقیق کردم و متوجه شده ، سم هایی مثل الکل یا بعضی مواد مخدر باعث میشن سلول های مغزی بیش از حد فعالیت کنن ، که این باعث افزایش عملکرد مغز میشه ، اما همین فعالیت شدیدتر باعث از بین رفتن سلول های مغزی میشه و آسیب های جبران ناپذیری به مغز میزنه که به هیچ عنوان قابل ترمیم نیست .
سیگاری نیستم اما کنار الکل سیگار یا قلیون هم گاهی اوقات مصرف میکنم که اثرش رو بیشتر میکنه ، بعضی چیزها ضرر هست بهتره کنار گذاشته بشه
یک نخ سیگار ساده احتمال ابتلا به سرطان رو چندهزار برابر میکنه ،
باور کنید حیف زندگیه آدم از کنارش راحت بگذره و خودشو نابود کنه ، تا میشه باید زندگی کرد و به سلامت از تمام این همه زیبایی و خوبی که تو دنیا هست ، فقط کافیه آدم چشمش رو باز کنه تا ببینشون ؛ لذت برد.

در گذشته من چندین بار با آدم های دائم الخمر برخورد داشتم اما بنظرم خیلی بد نیومده بودن و نرمال بودن ، اما یک بار یکی رو دیدم که وحشت برم داشت و فهمیدم اعتیاد به الکل هم میتونه بسیار بسیار بد باشه و حتی از مواد بدتر .
از اون موقع دیگه سعی کردم مصرف نکنم ، نهایت سالی یکی دوبار (یه وقت های هم شده دو سه سال لب نزدم)
تنها چیزی که واسه مصرف نکردن میتونم بگم اینه که باید سعی کنید دور و برتون نداشته باشید .
وقتی فلان شراب یا ودکا فوق العاده جهانی توی یخچالتون هست ، هرچقدرم ارادتون قوی باشه یه روز یا خیلی شادین ، یا مهموناتون ازتون میخوان که هم پیالشون بشید و یک روز دیگه حسابی تو خودتون و داغون ، جوری که دیگه دکمه Off مغزتون رو زدین .
هرچقدر هم آدم با اراده باشه باز میره و مصرف میکنه ! این نکته عجیبشه ، اون وسوسه هه قوی تره
یا یه روز که مغزت خاموشه ، ارادتم خاموش شده ، یا اینکه دیگران مجبور میکنن و تشویق به مصرفت میکنن .

در کل تنها پیشنهادی که میشه داد ، مخصوصا واسه کسانی که قبلا تجربه کردن اینه که مواد اعتیاد آور رو از خودشون دور کنن ، و بدست آوردن اون رو انقدر واسه خودشون سخت کنن که دیگه اصلا یک روزی که خیلی هم بخوان و تلاش کنن نتونن بدست بیارنش .
توی مهمونی ها ، پارتی ها و جاهایی که مواد اعتیاد آور پر هست یا دیگران که در حال استفاده هستن برای مصرف به دیگر آدم ها هم فشار میارن ، نباید بود و در کل برای زندگی سالم باید تا جای ممکن از این مواد فاصله گرفت و در دسترس نباشه .

حیف خودمون و زندگیمون نیست که چهارتا چیز آشغال نابودش کنه .
حالا بفرض که تنها شدیم ، یا ترد شدیم یا خودمون انسان ها رو ترک کردیم ، مشکلات بزرگ غیر قابل حلی تو زندگی داریم ، پر از غم هستیم و هیچکس هم دوستمون نداره
اما هیچوقت فراموش نکنیم ، یک نفر هست که میتونه ما رو تا ته ته وجودش دوست داشته باشه .... اونم خودمون هستیم .
خودمونم خودمون رو ترک نکنیم ، یک انسان باید عاشق خودش باشه و با تمام وجود، خودش رو در آغوش بگیره
قطعا این عشق و علاقه مانع از آسیب زدن به خودمون میشه

با فرار کردن از مشکلات هیچ وقت هیچی درست نمیشه ، باید زد به دلشون و ازشون نترسید .
گیریم که مشکلات زیاد باشن ، فرار کردن و ترسیدن معنی نداره ، باید محکم ایستاد و از هیچ چیز نترسید ، با اعتماد به نفس با عشق به خودمون.
گیریم که کوه های بزرگی از غم جلوی روی ما باشه ، اصلا نباید بهشون فرصت عرض اندام داد، باید دوان دوان به دنبال شادی ها رفت ، غم ها که همیشه هستند ، با پر و بال دادن بهشون کاری در زندگی انجام ندادیم ، اگر تونستیم شادی بدست بیاریم و پر و بال بدیم ، اونوقته که انسان توانایی در زندگی شدیم.

ksra
25-08-2018, 10:24
مواد مخدر در کل سم هست که وارد بدن میکنید
اینو در نظر داشته باشید که در هر بار استفاده ، مخصوصا بعضی ها که درجه خطرشون خیلی خیلی بیشتره مثل شیشه ، باعث نابودی عمده سلول های بدن و مخصوصا مغز میشه .
بعضی ها فکر میکنن ، خب چی میشه نهایتش زودتر می میرم ، بعد میگن بیخیالش به حال خوبش یا بیخیالی اون ساعت می ارزه ،
اما اینجوری نیست ادمو زجر کش میکنه ، درسته که شاید نصف عمر واقعیتم با مصرف مواد عمر نکنی اما مشکل اینجاست همون روزهایی که زنده هستی هم دیگه نمیتونی زندگی کنی و همش آرزوی مرگ میکنی .
سلول های مغزت می میره و از کار میفته ، این فاجعه است ... دیگه کسی نمیتونه تحملت کنه خودتم نمیتونی زندگی کنی
مشکلات این که تمام ساعات شبانه روز یا خماری و در به در دنبال مواد میگردی ، انواع درد ها مثل سردرد هم که دیگه ول کن نیست ، مابقی زمان ها رو هم که نشه ای و اگه حالت خودت خوبه و داری با مخ میری توی چایی که واسه خودت ریختی ، یک لحظه هم فکر کن دیگران دارن تورو چه جوری به هم دیگه نشون میدن و نگاهت میکنن .
اینها همه مشکلات جزئی اعتیاد هست ، مشکل روحی روانی که باعث میشه همش بگی بیخیال بذار یک ساعت با مواد توی حال خودم برم ، باعث میشه دائم مصرف کنی
آخرشم نابودیه ، نه فقط خودت ... بلکه تمام عزیزترین کسایی که دوسشون داری رو هم با خودت نابود میکنی .

یه وقتی هست آدم یه هو میفته میمیره ، خوب میان برات گریه زاری میکنن ، خودتم دردی نمیکشی تموم میشه میره .
یه وقت هایی هم هست که زجر کش میشی ؛ وقتی سلول های مغزی مرده باشن و ذهن آدم کار نکنه روزی هزار بار خودش میمیره ، هزاربارم اطرافیانش رو میکشه .

من یه باوری دارم و میگم ، ادم معتاد اگه بره خودش رو یک بار بکشه ، خودش و اطرافیانش رو نجات داده ، بهتر از اینه که روزی هزاربار خودش و دیگران رو بکشه .

من متاسفانه دور و برم زیاد افراد بودن که اعتیاد باعث شده توی جونی یا میان سالی بمیرن ، اما مرگشون غم نیست ، خاطره روزهای زنده بودنشونه که درد آوره.

خودم بشدت از مواد مخدر متنفرم ، چون با تمام وجود درد اطرافیان رو سالها چشیدم و هیچ وقت امتحانشم نکردم .
اما الکل مصرف میکنم ، سالیان خیلی زیادی به اینم لب نزده بودم تا توی میانسالی ، دیدم خیلی از این دانشمندها و افراد خاص که دوسشون داشتم مصرف میکنن
منم گفتم ول کل دنیا داره مصرف میکنه بذار منم بخورم .
تجربه های اول بسیار بسیار ناب بود ، من ادمی بودم که درس و کتاب زیاد خونده بودم و حسابی از مغز کار کشیده بودم . دفعات اول مصرف معجزه رخ داده بود .
هر ثانیه واسم مثل هزار ثانیه طول میکشید و بشدت وحشتناکی تمام جزئیات اطراف و زندگی را متوجه میشدم ، حالتی که یک انسان هیچوقت در حالت معمولی نداره .
حتی موفق شدم بعضی از سخت ترن مسائل و مشکلاتی که سال ها باهاشون درگیر بودم توی اون دوران حل کنم و از قدرت و توانایی بیشتر ذهنم شگفت زده شده بودم .
اما کم کم با مصرف بیشتر الکل این کارایی از بین رفت ! نه تنها از بین رفت بلکه احساس کردم از نظر مغزی خرفت شدم !
بخشی از حافظه و اطلاعات بسیار بسیار مهمم در مغز از بین رفته و دچار فراموشی شدم ، بعضی وقت ها بسرعت چیزهای ساده رو فراموش میکنم و فکر میکنم روند بیماری الزایمر مقداری برای من شروع شده !

اون موقع بود که رفتم تحقیق کردم و متوجه شده ، سم هایی مثل الکل یا بعضی مواد مخدر باعث میشن سلول های مغزی بیش از حد فعالیت کنن ، که این باعث افزایش عملکرد مغز میشه ، اما همین فعالیت شدیدتر باعث از بین رفتن سلول های مغزی میشه و آسیب های جبران ناپذیری به مغز میزنه که به هیچ عنوان قابل ترمیم نیست .
سیگاری نیستم اما کنار الکل سیگار یا قلیون هم گاهی اوقات مصرف میکنم که اثرش رو بیشتر میکنه ، بعضی چیزها ضرر هست بهتره کنار گذاشته بشه
یک نخ سیگار ساده احتمال ابتلا به سرطان رو چندهزار برابر میکنه ،
باور کنید حیف زندگیه آدم از کنارش راحت بگذره و خودشو نابود کنه ، تا میشه باید زندگی کرد و به سلامت از تمام این همه زیبایی و خوبی که تو دنیا هست ، فقط کافیه آدم چشمش رو باز کنه تا ببینشون ؛ لذت برد.

در گذشته من چندین بار با آدم های دائم الخمر برخورد داشتم اما بنظرم خیلی بد نیومده بودن و نرمال بودن ، اما یک بار یکی رو دیدم که وحشت برم داشت و فهمیدم اعتیاد به الکل هم میتونه بسیار بسیار بد باشه و حتی از مواد بدتر .
از اون موقع دیگه سعی کردم مصرف نکنم ، نهایت سالی یکی دوبار (یه وقت های هم شده دو سه سال لب نزدم)
تنها چیزی که واسه مصرف نکردن میتونم بگم اینه که باید سعی کنید دور و برتون نداشته باشید .
وقتی فلان شراب یا ودکا فوق العاده جهانی توی یخچالتون هست ، هرچقدرم ارادتون قوی باشه یه روز یا خیلی شادین ، یا مهموناتون ازتون میخوان که هم پیالشون بشید و یک روز دیگه حسابی تو خودتون و داغون ، جوری که دیگه دکمه Off مغزتون رو زدین .
هرچقدر هم آدم با اراده باشه باز میره و مصرف میکنه ! این نکته عجیبشه ، اون وسوسه هه قوی تره
یا یه روز که مغزت خاموشه ، ارادتم خاموش شده ، یا اینکه دیگران مجبور میکنن و تشویق به مصرفت میکنن .

در کل تنها پیشنهادی که میشه داد ، مخصوصا واسه کسانی که قبلا تجربه کردن اینه که مواد اعتیاد آور رو از خودشون دور کنن ، و بدست آوردن اون رو انقدر واسه خودشون سخت کنن که دیگه اصلا یک روزی که خیلی هم بخوان و تلاش کنن نتونن بدست بیارنش .
توی مهمونی ها ، پارتی ها و جاهایی که مواد اعتیاد آور پر هست یا دیگران که در حال استفاده هستن برای مصرف به دیگر آدم ها هم فشار میارن ، نباید بود و در کل برای زندگی سالم باید تا جای ممکن از این مواد فاصله گرفت و در دسترس نباشه .

حیف خودمون و زندگیمون نیست که چهارتا چیز آشغال نابودش کنه .
حالا بفرض که تنها شدیم ، یا ترد شدیم یا خودمون انسان ها رو ترک کردیم ، مشکلات بزرگ غیر قابل حلی تو زندگی داریم ، پر از غم هستیم و هیچکس هم دوستمون نداره
اما هیچوقت فراموش نکنیم ، یک نفر هست که میتونه ما رو تا ته ته وجودش دوست داشته باشه .... اونم خودمون هستیم .
خودمونم خودمون رو ترک نکنیم ، یک انسان باید عاشق خودش باشه و با تمام وجود، خودش رو در آغوش بگیره
قطعا این عشق و علاقه مانع از آسیب زدن به خودمون میشه

با فرار کردن از مشکلات هیچ وقت هیچی درست نمیشه ، باید زد به دلشون و ازشون نترسید .
گیریم که مشکلات زیاد باشن ، فرار کردن و ترسیدن معنی نداره ، باید محکم ایستاد و از هیچ چیز نترسید ، با اعتماد به نفس با عشق به خودمون.
گیریم که کوه های بزرگی از غم جلوی روی ما باشه ، اصلا نباید بهشون فرصت عرض اندام داد، باید دوان دوان به دنبال شادی ها رفت ، غم ها که همیشه هستند ، با پر و بال دادن بهشون کاری در زندگی انجام ندادیم ، اگر تونستیم شادی بدست بیاریم و پر و بال بدیم ، اونوقته که انسان توانایی در زندگی شدیم.

خوب وقتی که بیش از حد دیوانه میشی دیگه نمیتونی خودتو کنترل کنی و از سیگار شروع میشه و نم نم میری سراغ چیزای بزرگتر و آخرش هم تزریقی اول از مچ پا وبعد میرسه گیج گاه سرو طرف میزنه و بعد میمیره
دنبال یه راهی هستم که بتتونم سیگار رو ترک کنم دیگه بیخیال غم غصه میشم و زندگی جدید رو برای خودم استارت میزنم پولامو جمع میکنم تا بتونم یک کاسبی برا خودم راه بندازم
هر راهی رو رفتم اما نمیتونم چجوری ترکش کنم یکبار ترک کردم و یکی از دوستام دوباره منو بهش معتاد کرد...........
دنبال یک برچسب آمریکایی میگردم تا خودم رو از شر سیگار راحت کنم و اما الکل هر 3 یا 4 ماه یکبار ....
چیکار کنم؟؟؟

shaahani
25-08-2018, 12:11
خوب وقتی که بیش از حد دیوانه میشی دیگه نمیتونی خودتو کنترل کنی و از سیگار شروع میشه و نم نم میری سراغ چیزای بزرگتر و آخرش هم تزریقی اول از مچ پا وبعد میرسه گیج گاه سرو طرف میزنه و بعد میمیره
دنبال یه راهی هستم که بتتونم سیگار رو ترک کنم دیگه بیخیال غم غصه میشم و زندگی جدید رو برای خودم استارت میزنم پولامو جمع میکنم تا بتونم یک کاسبی برا خودم راه بندازم
هر راهی رو رفتم اما نمیتونم چجوری ترکش کنم یکبار ترک کردم و یکی از دوستام دوباره منو بهش معتاد کرد...........
دنبال یک برچسب آمریکایی میگردم تا خودم رو از شر سیگار راحت کنم و اما الکل هر 3 یا 4 ماه یکبار ....
چیکار کنم؟؟؟

سیگار رو والا دقیق نمیدونم ، چون هیچوقت سیگاری نشدم (هرچند به ندرت بعضی وقت ها پیش اومده که کشیدم)
فقط یکم مخ مخه و وسوسه داره ، میشه ترکش کرد اگه ادم بخواد
پیشنهاد میکنم یکی دوماه بجای سیگار از الکترو اسموک استفاده کنید بعدش اونم بندازین کنار

نیکوتین باعث میشه بدن دیگه تولید نکنه ، چندماهی ممکنه حس کلافگی داشته باشین اما اگه تحمل شه دیگه تمومه
میتونید توی این مدت آدامسی چیزی رو جایگزین کنید
سیگار خیلی خیلی خطرناکه ، مشکلاتی که واسه سلامتی پیش میاره زیاده بهتره هرجور شده ترکش کنید ؛ اگه واقعا خودتون رو دوست دارید .

الکل رو هم که اگه نتونید ترک کنید ایرادی نداره ، همین سه چهارماه یک بار مشکلی پیش نمیاره ؛ فقط باید خیلی دقت کنید که زیاده روی نکنید .
موقع خوردن الکل ؛ همین که یک مقدار بدنتون گرم شد دیگه از خوردن دست بکشید ، زیاده رویشه که خیلی خطرناک میشه و اسیب میزنه

MMDFullHD
25-08-2018, 12:31
سیگار رو والا دقیق نمیدونم ، چون هیچوقت سیگاری نشدم (هرچند به ندرت بعضی وقت ها پیش اومده که کشیدم)
فقط یکم مخ مخه و وسوسه داره ، میشه ترکش کرد اگه ادم بخواد
پیشنهاد میکنم یکی دوماه بجای سیگار از الکترو اسموک استفاده کنید بعدش اونم بندازین کنار

نیکوتین باعث میشه بدن دیگه تولید نکنه ، چندماهی ممکنه حس کلافگی داشته باشین اما اگه تحمل شه دیگه تمومه
میتونید توی این مدت آدامسی چیزی رو جایگزین کنید
سیگار خیلی خیلی خطرناکه ، مشکلاتی که واسه سلامتی پیش میاره زیاده بهتره هرجور شده ترکش کنید ؛ اگه واقعا خودتون رو دوست دارید .

الکل رو هم که اگه نتونید ترک کنید ایرادی نداره ، همین سه چهارماه یک بار مشکلی پیش نمیاره ؛ فقط باید خیلی دقت کنید که زیاده روی نکنید .
موقع خوردن الکل ؛ همین که یک مقدار بدنتون گرم شد دیگه از خوردن دست بکشید ، زیاده رویشه که خیلی خطرناک میشه و اسیب میزنه

سیگار شاید فیزیکش 5 روز باشه ترکش 5 روز اولش سخته
ولی بعدش عادت هاست فشار میاره لذت نیکوتینه ک باز ادم شروع میکنه
من متاسفانه تونستم 20 روز ترک کنم 5 روز اول ادم ی حس خاص داره واسه ترک نیکوتین
ولی بعدش غذا میخوری سیگار بعدش میچسبه بعد رابطه میچسبه بعد هرکوفتی میچسبه این بی پدر
الکترواسموکم نیکوتین داره اونم ی نوع سیگاره دیگه ک فقط خودتو داری عادت میدی به چیز دیگه
الکل منم خیلی کم شاید هر 3 ماه یه باری شمالی جایی دعوت باشم بخورم
ولی دیگه بخورم کیپس باز کنم باید جلوم یه 20 لیتری بذارن :n08:

ksra
25-08-2018, 19:42
سیگار شاید فیزیکش 5 روز باشه ترکش 5 روز اولش سخته
ولی بعدش عادت هاست فشار میاره لذت نیکوتینه ک باز ادم شروع میکنه
من متاسفانه تونستم 20 روز ترک کنم 5 روز اول ادم ی حس خاص داره واسه ترک نیکوتین
ولی بعدش غذا میخوری سیگار بعدش میچسبه بعد رابطه میچسبه بعد هرکوفتی میچسبه این بی پدر
الکترواسموکم نیکوتین داره اونم ی نوع سیگاره دیگه ک فقط خودتو داری عادت میدی به چیز دیگه
الکل منم خیلی کم شاید هر 3 ماه یه باری شمالی جایی دعوت باشم بخورم
ولی دیگه بخورم کیپس باز کنم باید جلوم یه 20 لیتری بذارن :n08:

امروز برای سومین بار سیگار نکشیدم ببینیم میشه بزارمش کنار یا نه؟
به نظرتون بزارمش کنار خوبه یا اینقدر بکشم تا راحت شم؟

shaahani
25-08-2018, 20:20
امروز برای سومین بار سیگار نکشیدم ببینیم میشه بزارمش کنار یا نه؟
به نظرتون بزارمش کنار خوبه یا اینقدر بکشم تا راحت شم؟

خوب آخه اگه راحت میشد شد که خوب بود ، فقط هزارتا درد و مرض دیگه اضافه میشه که عذاب و زجر کشیدن رو صد برابر میکنه
فقط درد ها رو صد برابر میکنه

Hidden-Hunter
25-08-2018, 21:48
سلام دوستان

من دیشب چشمم به تایپیک شما خورد و پست ها را خوندم،من خودم دودی نیستم حتی قلیون،پس از درد شما درکی ندارم،اگرم بگم درک میکنم فقط ذهنی هست نه فیزیکی

دیشب داخل تلگرام دوستی برام این فیلم را فرستادم برام جالب بود،و گفتم اینجا هم بگذارم شاید شما هم لذت ببرید

کاری ندارم طرف اعتیاد داره یا نه ،چرا که حتی ناامیدی سخت تر از اعتیاد هست،تن و جسمت سالمه ولی روحت ترکیده و بنوعی این فیلم فقط نشون دهنده اراده و جسارت طرف را نمایش میده

گرچه سخته و سخته و بازم سخته...منم مشکلات خودما دارم و فقط فعلا از کارم بیکار شدم و باز اون شرایط بیماریم شاید با روال سنگین تری برگرده،اگر برگرده......:n39:

همه مون تا حدودی مشکلاتی داریم...

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %DA%AF%DB%8C_%DB%8C%DA%A9_%D9%81%D8%B1%D8%AF.mp4

ژیان
26-08-2018, 00:05
سرگرمی خودتون رو عوض کنید و کمی کودکانه تر زندگی کنید. هرچی بزرگ تر بشید زندگی سخت تر میشه پس روح خودتون رو الکی با این چیزها مسن تر نکنید.

بشینید سری بازی های TWD شرکت Telltales از فصل اول رو بازی کنید حالشو ببرید! این بازی کامپیوتری انقدر جذابه و داستان قشنگی داره که روحیه اتون کلا عوض میشه. :n02:
من خودم تو 28 سالگی این بازی رو بازی میکردم مثل دوران بچگی که مافیا 1 بازی میکردم بهم حال میداد.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ksra
26-08-2018, 23:53
سلام
2 ومین روز برای نه به سیگار !!!!!!!!!!!
دعا کنید ترکش کنم

ksra
02-09-2018, 10:56
8 روز نکشیدم سیگار دیگه کلافه کلافه شدم همش رو مخمه و یه حسی همش میگه بکش اما به زور همه سیگارا رو یه جوری نابود کردم
چطوره پیشرفتم؟

MMDFullHD
02-09-2018, 11:30
8 روز نکشیدم سیگار دیگه کلافه کلافه شدم همش رو مخمه و یه حسی همش میگه بکش اما به زور همه سیگارا رو یه جوری نابود کردم
چطوره پیشرفتم؟

عالیه
دیگ فیزیک پس دادی هر موقع نسخ شدی
اب یخ بخور خیلی دیگه وسوسه شدی قره قروت داشته باش عالیه بخور مزه کنی وسوسه اتو میبره
فشارتم میاد پاین یه حس بی تفاوتی میاد سراغت برای سیگار
غذا خیلی نخور بخور ولی متعادل بعد غذام اب سرد فقط میبره میره ادماسم یادت نره با تخمه اینارو جایگزین نیکوتین کن

ksra
05-09-2018, 10:08
عالیه
دیگ فیزیک پس دادی هر موقع نسخ شدی
اب یخ بخور خیلی دیگه وسوسه شدی قره قروت داشته باش عالیه بخور مزه کنی وسوسه اتو میبره
فشارتم میاد پاین یه حس بی تفاوتی میاد سراغت برای سیگار
غذا خیلی نخور بخور ولی متعادل بعد غذام اب سرد فقط میبره میره ادماسم یادت نره با تخمه اینارو جایگزین نیکوتین کن

11روزه نکشیدم سردرد خیلی شدید و همش هوس میکنم 1 نخ روشن کنم
همین 1 نخ ها منو کرد 100 نخ
تفریحی میکشیدم و تا به خودم اومدم دیدم روزی 1 بسته تو جیبمه و این 1 بسته شد 3 بسته و... الان تازه 11 روزه ولش کردم
1 دودودول شد دودولو دودولو دودولو دودول......

Переклад не
05-09-2018, 10:29
سرگرمی خودتون رو عوض کنید و کمی کودکانه تر زندگی کنید. هرچی بزرگ تر بشید زندگی سخت تر میشه پس روح خودتون رو الکی با این چیزها مسن تر نکنید.

بشینید سری بازی های TWD شرکت Telltales از فصل اول رو بازی کنید حالشو ببرید! این بازی کامپیوتری انقدر جذابه و داستان قشنگی داره که روحیه اتون کلا عوض میشه. :n02:
من خودم تو 28 سالگی این بازی رو بازی میکردم مثل دوران بچگی که مافیا 1 بازی میکردم بهم حال میداد.

داداش بازیها برای بالای 18 سال هست . یعنی از 19 بگیر تا 50 سال . هیچ محدودیتی نداره:n09:

MMDFullHD
05-09-2018, 12:25
11روزه نکشیدم سردرد خیلی شدید و همش هوس میکنم 1 نخ روشن کنم
همین 1 نخ ها منو کرد 100 نخ
تفریحی میکشیدم و تا به خودم اومدم دیدم روزی 1 بسته تو جیبمه و این 1 بسته شد 3 بسته و... الان تازه 11 روزه ولش کردم
1 دودودول شد دودولو دودولو دودولو دودول......

:n08:
از بدبختیم امروز رفتم یه بکس وینستون ابی گرفتم
سیگارم باز دیگه داره قیمتش میره بالا

ksra
05-09-2018, 12:35
:n08:
از بدبختیم امروز رفتم یه بکس وینستون ابی گرفتم
سیگارم باز دیگه داره قیمتش میره بالا

پس بیا تو هم ترک کن این لعنتی رو
وینسون رو ولش کن بگیر تو یه بیابون زیر پات لقدش کن و پشت کن به این بی پدر
هیچی جز بدبخت شدن نداره داداش منم تو این 4 سالی که بودم اشتباه بزرگی کردم و الان ولش کردم ولی همش خیالش میاد تو ذهنم

MOHAMMAD_ASEMOONI
05-09-2018, 18:16
سلام به همه دوستان این تاپیک رو فقط واسه ادم هایی مثل خودم که دلشکسته ان راه انداختم همدردهای خودم رو تو این انجمن پیدا کنم - خواهشا فقط هر مطلبی که اینجا گفته میشه همین جا بمونه - اگه کسی مصرف کننده بوده از لذت های مواد نگه خواهشا چون باعث تحریک چن نفر دیگه بشه اون دنیا مدیون هم بشیم- دوست دارم هرکی یه تجربه بده چن نفر اگاهیشون بیشتر شه نسبت به مواد و الکل و .... تا کسی دچار این بیماری نشهخودم خیلی کم سن و سالم دورو بر ۱۹ سال از بچگی پای کامپیوتر و لایف استایل امریکایی و رپ و علایق خودم چرخیدم بزرگتر شدم اما من هروز کوچیک تر میشدم از جامعه بدپس گردنی خوردم تخریب های شدید توهمات بسیاری الان همراهمه خواب خیلی کم دارم ترس و اعتماد بنفس صفر و اینکه الان خیلی تنها دارم زندگی میکنم با یه اینترنت و رفیق همیشگی سیگار دارم زندگی میکنم احساس پوچی و افسردگی شدید بخاطر قطع مصرف دارم جلسات ماتریکس و روان درمانی و اینا بطور منظم شرکت میکنم قرص های ضد افسردگی و خواب هم که نگم بهترهاز خودم بگم خونوادم هیچکس مصرف کننده نیست و اصلا اهل شش پر دود و ازین داستانا نیستن خوانواده مذهبی هم نداریم من ۱۱ سالگی با اینکه خیلی بچه بودم اتانول مصرف میکردم و لذت الکل تو خون رو چشیدم همینطوری پیش رفتم ۱۵ سالم شد سیگار کشیدم اون تایم هیچ درد و مشکلی تو زندگیم نداشتم الکی دنبال دلیل واسه توجیه کارام بودم تو همین ۱۵ سالگی با ماده ای که صداش میزدن پنیر اشنا شدم (حشیش) تستش کردم از توهماتش خوشم اومد اما تفریحی مصرف میکردم و این احساس رو داشتم که من میتونم و توانایی بیش از حددارم منیع سال بعد دقیقا با گل هم اشنا شدم دیدم چند تا دختر که از خودم بزرگترن دارن مصرف میکنن خودم قد و وزن و جثه ای که دارم هرکی ببینه فک میکنه خب خیلی سنش بالاس بهمین خاطر با تعارف دخترها مصرف کردم شدت توهم خیلی بیشتر داشت و لذت فوق العاده خوبی داشت از خورد خوراک نمیافتادم مصرف میکردم همینطوری اسمشم گذاشته بودم تفریحی و ... چن باری ادم هایی رو دیدم که هروین دارن مصرف میکنن از ترس اینکه دیگه وضع ام خراب میشه و خیت میشه باید کارتن خواب بشم خماریو فلان در رفتم لب هم هیچوقت نخوردهمینطوری گذشت دیدم گل و حشیش برام هیچ تاثیری دیگه نداره روی اوردم به LSD چشمتون روز بد نبینه اولین بار توهماتی زدم که خیلی عجیب غریب بود تجربه توهمم از گل یه چیز دیگه بود lsd زدم یه چیز دیگه شد سبک زندگیم تغیر کرد عشق تاتو پیدا کردم با یه ادمایی میگشتم که اصلا نباید میگشتمسری دوم شد lsd رو با مقدار زیاد تر مصرف کردم توهماش من رو به سمت جنون برد جوری که دیوونه شده بودم و رد داده بودم نزدیک ۲ ماه مصرف نکردم و روی اوردم به حشیش فقط سردرد های عجیب پرخاشگر زندگیم طوری شده بود غیر قابل تحمل حافظه نمونده بود کل مغزم سردرد داره هنوزم که دارم مینویسم این مطلب روباز دوباره یه بنده خداهایی رو دیدم قول داده بودم که کم کم حشیش رو هم ترک کنم اما نتونستم اینبار با کمیکال مواد جدید اشنا شدم دیگه توضیح نمیدم چون یاد اورش میشم خیلی عذاب میکشمیادمه قبل ورق ورق الپرازولام میخریدم که فقط بتونم یه ساعتی بخوابمعاجز شدم از ترک قضیه رو به خواهرم قبل عید گفتم من رو به یه مرکز بهبودی بردش دوماه قطع مصرف کردم با روانشناس مرتب میرم و حرف میزنم روانپزشک میرماما با همه اینا دلم برای قبل خودم تنگ شده سردرد افسردگی ترس اصلا نمیتونم به چیزی بخندم بی تفاوت به همه چی فقط رپ گوش میدم پشت سیستمم پای سمت راستم کلا تیک شده رانندگی هم که نگم براتوناینستاگرام و ... ادمهایی رو دارم تو کوچه پس کوچه میبینم که دارن به سرنوشت من کمکان دچار میشن جامعه داره به بد سمتی میرهعاشق یه بنده خدا بودم یه شماره ایدی داشتم ازش اون رو هم پاک کردم فکرم کلا سمت اون میره پیداش کردم نامزد کرده هیچ امیدی ندارم امیدم خونوادم شده که اینقد غم و قصه من رو خوردهفقط یه حرف میتونم به امثال خودم بگم که نذارید برسید به نقطه ای که بگید پشیمونم
سلام
متاسفم برای شما و همه ی فریب خورده ها و امتحان کرده ها و اسیر شده ها
امیدوارم که به زودی دانش پزشکی بتونه راهی برای پاک کردنِ لذتهای ذخیره شده در بعضی سلولهای مغز . چیزی که باعث بازگشت به اعتیاد پس از ترک کردن میشه فقط همون اطلاعات لعنتیِ ذخیره شده در دسته ای از سلولهای مغز هست
چند ماه پیش قیلمی دیدم که نشان میداد محققان جای این سلولها در مغز رو پیدا کرده اند که با شروعِ وسوسه به مصرف , این سلولها به شدت فعال میشند .
اگر بشه خاطره ی لذتِ لعنتی مواد مخدر و الکل و دخانیات رو از مغز پاک کرد , فرد برمیگرده به زمانی که اصلاً امتحان نکرده و هیچ چیزی در مورد لذتِ لعنتی این مصیبتها نمیدونه و درنتیجه هیچ تمایلی به مصرفشون نداره مگر اینکه دوباره فریب بخوره و امتحان کنه و لذت لعنتیش رو بچشه و اسیر بشه
======================================
اما تا آن زمان :
همه ی کسانی که لذتِ لعنتیِ دخانیات و الکل خوری و مواد مخدر رو چشیده اند و خوششون اومده و اسیرش شده اند فقط 2 راه در پیش رو دارند تا آخر عمر :

1- زجر و مصیبتِ خوردن و کشیدن رو بکشند
2- زجر نخوردنِ و نکشیدن رو بکشند
راهِ سومی هم وجود نداره
عقلِ سالم میگه زجر نکشیدن ,خیلی خیلی بهتر از زجر و فلاکت و بدبختی و مصیبتهای کشیدن هست

.
=====================================
توصیه و نصیحتِ بسیار مهم به همه ی اسیر شده ها و آلوده شده ها :

اگر خراب و آلوده ای لااقل وجدان داشته باش و باعث و بانیِ خراب شدن و آلوده شدنِ دیگران نشو
یعنی اگر فاسدی لااقل وجدان داشته باش و مُفسِد نباش
مُفسد خیلی خیلی خطرناک تر از فاسد هست . فاسد یعنی خراب . ولی مفسد یعنی خراب کننده , فاسد کننده
درست مثل 2 بیمار که هر دو بیماری کُشنده دارند ولی یکیشون بیماریش مُسری نیست و دومی مُسری هست
=======================================
اطلاعات مهم :
طبق آمار سازمانهای جهانی مبارزه با اعتیاد به الکل و مواد مخدر:
1- بیش از 95% از معتادانِ الکل و مواد مخدر و دخانیات , در سنین بین 8 یا 9 سالگی تا 17 سالگی یکی از این چیزها رو امتحان کرده اند و لذتش رو چشیده اند و اسیرش شده اند

.
2- هر چیز لذتبخشی اگر زیاد مصرف بشه لذتش کم میشه .
حتی نوشیدنِ آب هم همینطور هست .
کسی که مدتِ زبادی آب نخورده و بسیار تشنه شده , از خوردن یک لیوان آب گوارا بسیار لذت میبره
اما کسی که قبل از تشنه شدن هی آب میخوره لذتی حس نمیکنه بلکه ممکنه احساس بدی هم داشته باشه
همین مسئله یکی از علتهای گرایش به مصرفِ بیشتر اون چیز و یا رفتن سراغ مواد قویتر هست
==================================

3- راز گرفتار نشدن و اسیر نشدن هم فقط در 3 کلمه هست :

هرگز امتحان نکن
فقط همین
مثال:
همون کسی که فریب خورده و سیگار رو امتحان کرده و اسیر لذتش و اعتیادش شده , باید همین اشتباه رو درس عبرت قرار بده برای خودش و دیگه چیزی که لذتِ گذرایِ لعتنی و اسیر کننده و مصیب آور داره امتحان نکنه مثل الکل و مواد
.===================================

4- کسانی که به شما دخانیات و الکل و مواد مخدر تعارف میکنند پس یا دوستان بسیار نادان و احمقند و یا دشمنان دانا هستند و قصد نابودی شما رو دارند و یا قصد دارند اسیرتون کنند تا بعداً بخرید ازشون و یا بعد از معتاد شدنتون ازتون کار بکشند برای فروش مواد یا قاچاق یا دزدی و یا تن فروشی یا دگرفروشی

===================================
5- با توجه به اینکه بیشتر اسیر شده ها , در سالهای کودکی یا نوجوانی فریب خورده اند و امتحان کرده اند , پس آموزش به کسانی که 8 یا 9 ساله تا 17 ساله هستند بسیار بییار بسیار مهم هست
این کودکان رو باید با آموزشهای عملی از فریب خوردن و امتحان کردن حفط کرد
یعنی باید شیرفهم بشند که به هر کسی حتی پدر و مادر و خواهر و برادری که دخانیات و الکل و مواد بهش میده نه بگه و دستش رو با قدرتِ تمام پس بزنه و دیگه مراقبش باشه چون یا دوست نادانه یا دشمن دانا
با تاتر و نمایش و صحنه سازی میشه بچه رو شیرفهم کرد و با خطر این چیزها آشنا کرد وترسوند درست مثل ترساندنشون از مار و عقرب و رتیل و برق و اشیاء بُرنده و غیره
این ترس از بزدلی نیست بلکه هشیاری و دانایی هست .

این هشیاری و ترس باعث میشه تا آخر عمر در امان باشند از فریب خوردن و امتحان کردن و اسیر شدن و مصیبتهای اسیر شدن
.
.
صرفه جویی های میلیونی در هزینه های خودرو و زندگی

MMDFullHD
06-09-2018, 13:17
پس بیا تو هم ترک کن این لعنتی رو
وینسون رو ولش کن بگیر تو یه بیابون زیر پات لقدش کن و پشت کن به این بی پدر
هیچی جز بدبخت شدن نداره داداش منم تو این 4 سالی که بودم اشتباه بزرگی کردم و الان ولش کردم ولی همش خیالش میاد تو ذهنم

من همیشه خواستم خیلی هام گفتن
حتی بقیه هم دارن زجر میکشن
ولی میدونی ی حس های خمی میاد سراغم باید مغزم پر باشه روزای عادی از نبودن ی بنده خدایی خیلی تومخم هست
راه میرم هرجا ی حس بدی سراغم میاد
دیگ زندگیم پیوند خورده منم 4 ساله دارم میکشم
خیلی اوقات خواستم ترک کنم نشده
شاید با برگشتنش و ترک کردن زندگی قدیم گذاشتمش کنار ولی الان نمیتونم

MMDFullHD
06-09-2018, 13:44
سلام
متاسفم برای شما و همه ی فریب خورده ها و امتحان کرده ها و اسیر شده ها
امیدوارم که به زودی دانش پزشکی بتونه راهی برای پاک کردنِ لذتهای ذخیره شده در بعضی سلولهای مغز . چیزی که باعث بازگشت به اعتیاد پس از ترک کردن میشه فقط همون اطلاعات لعنتیِ ذخیره شده در دسته ای از سلولهای مغز هست
چند ماه پیش قیلمی دیدم که نشان میداد محققان جای این سلولها در مغز رو پیدا کرده اند که با شروعِ وسوسه به مصرف , این سلولها به شدت فعال میشند .
اگر بشه خاطره ی لذتِ لعنتی مواد مخدر و الکل و دخانیات رو از مغز پاک کرد , فرد برمیگرده به زمانی که اصلاً امتحان نکرده و هیچ چیزی در مورد لذتِ لعنتی این مصیبتها نمیدونه و درنتیجه هیچ تمایلی به مصرفشون نداره مگر اینکه دوباره فریب بخوره و امتحان کنه و لذت لعنتیش رو بچشه و اسیر بشه
اما تا آن زمان :

میدونی من زیاد موافق نیستم
کسی ک سرما میخوره یه بیماریه باز مراقبت کنه کسایی ک نزدیکش هستن بخواد نخواد میگیرن اینم ی نوع بیماریه ولی با این تفاوت ک ویروس تو مخ طرف میافته و دیگران یجورایی این ویروسو دان میکنن از هم
طرف میبینه بدبختیش رو میدونه روز از خواب بیدار میشه چ افسردگی و سردری باهش هست ولی مصرف ک میکنه یکی پیشش باشه کنجکاو میشه ببینه چی ب چیه
من خیلی از دوستانی رو داشتم ک خودم تایمی ک سیگار دستم میگرفتن از من قهر میکردن باعث شدن من کلا گوشه گیر شم و تنها باشم اما روزایی رو دیدم ک خودشون بدتر پیشرفت کردن با این حال ک اصلا زوری نبوده بالا سرشون و من هم بهشون نگفتم خوبه بکش ببین چیه
وقتی ک مصرف میکنن اینطور نیست که بخوان زجر بکشن نه در عین حال عشقشونو میکنن لذتی ک تو مواد الکل هست دیگه مغز رو میخوره که طرف به بدختی میکشه خودشو (ب قول معروف ابر های صورتی)
وقتی ک مصرف هم نمیکنن ترکش های مواد و خاطراتی ک بوده تو مغز طرف و شرایط زندگی طرف رو هل میده باز به مواد
دیگه طرفی ک با مواد خودشو راهشو جدا میکنه خیلی زجر میکشه تو زندگیش واقعا هم من درکش میکنم
من شخصا الان 7 ماهی هست ک دور شدم از مواد و دوستای مصرف کننده و راهم رو جدا کردم
اما هر از گاهی به مخم مصرف هایی ک کردم و لذتی ک بوده میاد تو مخم رد میشه ک با بدبختیایی ک دیدم و کشیدم ی جفتک میزنم زیرش
من تو کمپ ادمی رو دیدیم که از اصفهان بود چون شمارشو بهم داد فهمیدم از اصفهانه
میگفت من فوق لیسانس داشتم برای دکترا میرفتم پدرم شدیدا مایه دار بود پدرش به رحمت خدا میره کل ارث ها میرسه به این تک پسر
اینجور ک میگفت راننده داشتن چن سال پیش میگه با راننده خیلی دوستانه بودیم ی روز یه خانوم میخوره ب پستشون و راننده سوار میکنه با ماشین مدل بالاشون
بعد راننده بهش تعارف میکنه میگه این مجون سفت میکنه کمرو و خیلی رو کار میمونی اینو بخوری طرف هم میخوره کلی حال میکنه اما نمیدونه چطوری داره طرف رو زیر پاشو خالی میکنه طرف حتی سیگارم نمیکشید و تحصیلات بالایی داشت میگفت حتی من اصلا خیلی دانش اگاهی بالایی در مورد مواد داشتم
اما میبینی ک ادم به شیرفهم بودنشم نیست بعد میگفت مادرم ترکیه رفتن و خواهرم رفتن و سهمی ک مال من بود دود شد رفت من کارتن خواب شدم 20 بار هر بار 3 ماه هی اومده بود کمپ و اینا تا اخر سر یه همتی کرد دیگه اصفهان نرفت و کار کرد و الان شده مشاوره ی کمپ و ب ی نونی داره میرسه
هربارم میگفتش من سر اینکه خونوادم طردم کردن از دست دادن زندگی خوبی و فلان من زدم
خیلیایی دیگه هم بودن اینطوری بودن باز فهمیدن چ حرکتی رو زدن اما بازم زدن چون دیگه خیلی چیزارو از دست دادن و مغزشون تحمل نداشته باز زدن

MOHAMMAD_ASEMOONI
06-09-2018, 21:50
میدونی من زیاد موافق نیستم
کسی ک سرما میخوره یه بیماریه باز مراقبت کنه کسایی ک نزدیکش هستن بخواد نخواد میگیرن اینم ی نوع بیماریه ولی با این تفاوت ک ویروس تو مخ طرف میافته و دیگران یجورایی این ویروسو دان میکنن از هم
طرف میبینه بدبختیش رو میدونه روز از خواب بیدار میشه چ افسردگی و سردری باهش هست ولی مصرف ک میکنه یکی پیشش باشه کنجکاو میشه ببینه چی ب چیه
من خیلی از دوستانی رو داشتم ک خودم تایمی ک سیگار دستم میگرفتن از من قهر میکردن باعث شدن من کلا گوشه گیر شم و تنها باشم اما روزایی رو دیدم ک خودشون بدتر پیشرفت کردن با این حال ک اصلا زوری نبوده بالا سرشون و من هم بهشون نگفتم خوبه بکش ببین چیه
وقتی ک مصرف میکنن اینطور نیست که بخوان زجر بکشن نه در عین حال عشقشونو میکنن لذتی ک تو مواد الکل هست دیگه مغز رو میخوره که طرف به بدختی میکشه خودشو (ب قول معروف ابر های صورتی)
وقتی ک مصرف هم نمیکنن ترکش های مواد و خاطراتی ک بوده تو مغز طرف و شرایط زندگی طرف رو هل میده باز به مواد
دیگه طرفی ک با مواد خودشو راهشو جدا میکنه خیلی زجر میکشه تو زندگیش واقعا هم من درکش میکنم
من شخصا الان 7 ماهی هست ک دور شدم از مواد و دوستای مصرف کننده و راهم رو جدا کردم
اما هر از گاهی به مخم مصرف هایی ک کردم و لذتی ک بوده میاد تو مخم رد میشه ک با بدبختیایی ک دیدم و کشیدم ی جفتک میزنم زیرش
من تو کمپ ادمی رو دیدیم که از اصفهان بود چون شمارشو بهم داد فهمیدم از اصفهانه
میگفت من فوق لیسانس داشتم برای دکترا میرفتم پدرم شدیدا مایه دار بود پدرش به رحمت خدا میره کل ارث ها میرسه به این تک پسر
اینجور ک میگفت راننده داشتن چن سال پیش میگه با راننده خیلی دوستانه بودیم ی روز یه خانوم میخوره ب پستشون و راننده سوار میکنه با ماشین مدل بالاشون
بعد راننده بهش تعارف میکنه میگه این مجون سفت میکنه کمرو و خیلی رو کار میمونی اینو بخوری طرف هم میخوره کلی حال میکنه اما نمیدونه چطوری داره طرف رو زیر پاشو خالی میکنه طرف حتی سیگارم نمیکشید و تحصیلات بالایی داشت میگفت حتی من اصلا خیلی دانش اگاهی بالایی در مورد مواد داشتم
اما میبینی ک ادم به شیرفهم بودنشم نیست بعد میگفت مادرم ترکیه رفتن و خواهرم رفتن و سهمی ک مال من بود دود شد رفت من کارتن خواب شدم 20 بار هر بار 3 ماه هی اومده بود کمپ و اینا تا اخر سر یه همتی کرد دیگه اصفهان نرفت و کار کرد و الان شده مشاوره ی کمپ و ب ی نونی داره میرسه
هربارم میگفتش من سر اینکه خونوادم طردم کردن از دست دادن زندگی خوبی و فلان من زدم
خیلیایی دیگه هم بودن اینطوری بودن باز فهمیدن چ حرکتی رو زدن اما بازم زدن چون دیگه خیلی چیزارو از دست دادن و مغزشون تحمل نداشته باز زدن

سلام دوست عزیز
ممنون از نظرتون
نمیدونم شما دقیقاً با کدوم قسمت نوشته های بنده موافق نیستید
البته این سایت یک سایت علمی هست و گفتگو و تبادل نظر در همه ی زمینه ها میتونه سازنده باشه و نظرات موافق و مخالف هم طبیعی هست
========================

خلاصه نوشته های بنده اینه:
1- لذتهای خانمانسوز رو کسی نمیتونه انکار کنه که مهمترینشون دخانیات و الکل خوری و نواد ممدر و قمار و بی بند و باری جنسی هست
2- پیشگیری بهتر از درمانه و اسیر نشدن بهتر از چاره اندیشی برای رهایی از اسارت
3- راز اسیر نشدن در لذتهای نابودگرِ خانمانسوز فقط و فقط در ترس داشتن از این چیزها و خطرناک دانستنِ کسانی هست که این چیزها رو به آدم تعارف میکنند (دوستان نادان و دشمنان دانا)
4- آموزش از کودکی و نوجوانی درخانه و مدرسه بسیار یسبار ضروری هست برای هشیار کردنِ کودکان و نوجوانان . یعنی باید قبل از قرار گرفتن در موقیعتِ خطرناکِ بگیر بخور , بگیر بکش , یاد گرفته باشه که بگه نه و بترسه و فرار کنه
5- اسیر شده ها (معتادان به دخانیات و الکل و مواد مخدر ) راهی ندارند جز اینکه زجرِ کشیدن رو بکشند یا زجر نکشیدن رو بکشند . زجر خوردن رو بکشند یا زجر نخوردن رو بکشند
اما عقل سالم میگه زجر کشیدن از نکشیدنِ مواد مخدر خیلی خیلی بهتر از زجر کشیدن از کشیدنِ مواد مخدر و دخانیات هست
6- معتادان باید از اعتیاد اولشون درس عبرت بگیرند و دیگه لذتِ خانمانسوز دیگه ای رو امتحان نکنند تا گرفتاریشون بیشتر نشه یعنی درک کنند جلوی ضرر رو هر وقت بگیرید نفعه
7- اگر کسی دیگه از مخدر ضعیف مثل روز اول لذت نمیبره باید درک کنه که این دروازه ی انتقال به موادِ خطرناکتر و خانمانسوز هست و نباید جلوتر بره بلکه با کاهش مصرفِ همون مواد مخدر ضعیف برگرده عقب و دور بشه از دنیای خانمانسوز اعتیاد
7- هیچ چیزی در این دنیا مجانی نیست . رهایی از دام اعتیاد به دخانیات و الکل و مواد و قمار و بی بند و باری جنسی هم احتیاج به صرف وقت و انرژی و گذشتن از لذتِ لذتهای خانمانسوز داره یعنی مفتی و بی تلاش کسی در امان نمیمونه از این مصیبتها . مفتی و بی تلاش هم کسی رها نمیشه از بندِ اسارتِ لذتهای خانمانسوز
=================================
بنده کسی رو میشناختم که میرفت پیش معتادانِ کارتن خواب و براشون غذای مفتی میبرد
الحمدلله قانع شد که فقط به دو دسته از معتادان کمک کنه.
الف - معتادانی که واقعاً در حال ترک کردن هستند
ب- معتادان ترک کرده ی واقعی
فقط این دو دسته شایسته ی کمک هستند
اما کمک کردن و ساپورتِ معتادی که به اعتیادش ادامه میده اشتباه محض هست چون فقط نانی میذارند توی دامن مواد فروشها و تولیدکننده هاش و واردکننده هاش و نابودی جامعه و کشور

ksra
07-09-2018, 16:14
سلام دوست عزیز
ممنون از نظرتون
نمیدونم شما دقیقاً با کدوم قسمت نوشته های بنده موافق نیستید
البته این سایت یک سایت علمی هست و گفتگو و تبادل نظر در همه ی زمینه ها میتونه سازنده باشه و نظرات موافق و مخالف هم طبیعی هست
========================

خلاصه نوشته های بنده اینه:
1- لذتهای خانمانسوز رو کسی نمیتونه انکار کنه که مهمترینشون دخانیات و الکل خوری و نواد ممدر و قمار و بی بند و باری جنسی هست
2- پیشگیری بهتر از درمانه و اسیر نشدن بهتر از چاره اندیشی برای رهایی از اسارت
3- راز اسیر نشدن در لذتهای نابودگرِ خانمانسوز فقط و فقط در ترس داشتن از این چیزها و خطرناک دانستنِ کسانی هست که این چیزها رو به آدم تعارف میکنند (دوستان نادان و دشمنان دانا)
4- آموزش از کودکی و نوجوانی درخانه و مدرسه بسیار یسبار ضروری هست برای هشیار کردنِ کودکان و نوجوانان . یعنی باید قبل از قرار گرفتن در موقیعتِ خطرناکِ بگیر بخور , بگیر بکش , یاد گرفته باشه که بگه نه و بترسه و فرار کنه
5- اسیر شده ها (معتادان به دخانیات و الکل و مواد مخدر ) راهی ندارند جز اینکه زجرِ کشیدن رو بکشند یا زجر نکشیدن رو بکشند . زجر خوردن رو بکشند یا زجر نخوردن رو بکشند
اما عقل سالم میگه زجر کشیدن از نکشیدنِ مواد مخدر خیلی خیلی بهتر از زجر کشیدن از کشیدنِ مواد مخدر و دخانیات هست
6- معتادان باید از اعتیاد اولشون درس عبرت بگیرند و دیگه لذتِ خانمانسوز دیگه ای رو امتحان نکنند تا گرفتاریشون بیشتر نشه یعنی درک کنند جلوی ضرر رو هر وقت بگیرید نفعه
7- اگر کسی دیگه از مخدر ضعیف مثل روز اول لذت نمیبره باید درک کنه که این دروازه ی انتقال به موادِ خطرناکتر و خانمانسوز هست و نباید جلوتر بره بلکه با کاهش مصرفِ همون مواد مخدر ضعیف برگرده عقب و دور بشه از دنیای خانمانسوز اعتیاد
7- هیچ چیزی در این دنیا مجانی نیست . رهایی از دام اعتیاد به دخانیات و الکل و مواد و قمار و بی بند و باری جنسی هم احتیاج به صرف وقت و انرژی و گذشتن از لذتِ لذتهای خانمانسوز داره یعنی مفتی و بی تلاش کسی در امان نمیمونه از این مصیبتها . مفتی و بی تلاش هم کسی رها نمیشه از بندِ اسارتِ لذتهای خانمانسوز
=================================
بنده کسی رو میشناختم که میرفت پیش معتادانِ کارتن خواب و براشون غذای مفتی میبرد
الحمدلله قانع شد که فقط به دو دسته از معتادان کمک کنه.
الف - معتادانی که واقعاً در حال ترک کردن هستند
ب- معتادان ترک کرده ی واقعی
فقط این دو دسته شایسته ی کمک هستند
اما کمک کردن و ساپورتِ معتادی که به اعتیادش ادامه میده اشتباه محض هست چون فقط نانی میذارند توی دامن مواد فروشها و تولیدکننده هاش و واردکننده هاش و نابودی جامعه و کشور

سلام
اولا هوشیار درستش همین هست :n01:
دوما متأسفنه شاهد داشتیم که تو مدارس اصلا و اصلا در مورد خطرات اعتیاد بحث نمیشه و اگر هم موقعی پیش بیاد بشه فقط میگن نکشید و سمتش نرید (دلیل قانع کننده ای نمیگن که از سیگار و .... بترسیم )
فقط میتونم بگم که اعتیاد یک لذت خانمان سوز هست که وقتی یکبار بکشی گرفتارش میشی و آب از سرت میگذره .....و یکجایی بالاخره خفه میشی (اصلا امتحان نکنید و هرگز هم طرفشش نرید من که 4 سال کشیدم و هیچی گیرم نیومد تازه هم پولام حروم شد و هم بدنم آسیب شدیدی دید)
یادم میاد داشتم یک پست رو تو انجمن میخوندم یکی از دوستان نوشته بود یک چیزی به کسی که به شما سیگار میده بگید دیگه تا آخر عمرش نگه این بود که بگید سیگار مگه ضرر نداره؟؟؟ پس چرا به من میدی؟؟ دیگه طرف تا آخر عمرش طرف بهت سیگار نمیده (فکر کنم MOHAMMAD_ASEMOONI ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) گفته بودند یا کس دیگه ای حالا کاری نداریم)
داشتم نم نم از سیگار به چیزای دیگه کوچ میکردم و شانسی که آوردم فهمیدم و دست از سیگار برداشتم
و تو ترکش هستم تو این مدت لب بهش نزدم
و خدا لعنت کنه کسی که منو به این چیزا و الکل و سیگار و .... معتاد کرد و الان دارم از سرم میندازمش (فقط الکل رو گذاشتم که اونم به زودی ترکش میکنم چون همش رو نمیشه به راحتی ترک کرد)
و اون کسایی مخصوصا افغانی هایی که مواد رو وارد کشور میکنید بدونید که نونش کاملا خون هست و دارید یک نفر رو بدبخت میکنید و بدونید این پول از گوشت س گ هم حروم تر هست
ما سیگار رو ول کردیم و اما اون مارو ول نمیکنه همش از ذهنم عبور میکنه و وسوسه میشم اما سعی میکنم لحظه های وسوسه خودم رو مشغول کنم
والا اینقدر مشکلات داریم طبیعی هست که سراغ اینجور چیزا بریم .......:n03:

ksra
11-09-2018, 10:37
17 روز شد یکی یه راه درست بگه هر آدمسی چیزی خوردم الان سرم درد گرفته شدید دوباره مجبورم شروع کنم....:n03:

MOHAMMAD_ASEMOONI
11-09-2018, 15:20
17 روز شد
یکی یه راه درست بگه هر آدمسی چیزی خوردم الان سرم درد گرفته شدید
دوباره مجبورم شروع کنم....:n03:
سلام

با این وسوسه ی لعنتی باید بجنگید . باید تصور کنین که خصم شما در کُشتی یا بوکس یا کاراته هست . هر وقت میاد سراغتون باید در ذهنتون با تمام قدرت با مشت و لگد بیافتین به آوارش و بهش بگین تو دشمنی . دشمنِ واقعی . دیگه نمیذارم بهم صدمه بزنی , تو خبیثی , تو پلیدی .
اگر این کار رو نکنین پشتتون رو به خاک میاره و شکستتون میده و میرید سراغِ مصرف
.
همه آدمها بدچن استثناء با این وسوسه ها دست به گیربانند تا آخر عمرشون
کسی که روزه هست هم این وسوسه میاد سراغش که بهش میگه: برو بخور و بنوش , مگه خُلی بیخودی گشنگی و تشنگی میدی به خودت
اونی هم که رژیم غذایی داره همینطور
اونی که فرصت برای دزدی براش پیش میاد هم همینطور
اونی هم که صبح زود میخواد از رختخواب بیاد بیرون هم همینطور

====================================
نکته مهم در مورد سردرد:
یکی از علتهای شایع سردرد , کم آب شدنِ بدن و درنتیجه , کم آب شدنِ مغز هست
برای همینه که کسانی که الکل میخورند بعدش سردرد شدید میگیرند چون آب بدنشون و مغزشون به شدت کم میشه
نباید به مغز اعتماد کنیم در تنظیم آب بدن . وقتی که مغز پیام تشنگی صادر میکنه دیگه آب بدن خیلی کم شده و گاهی همون موقع هم پیام نمیده به علت قاطی کردن در اثر الکل خوری و یا مصرف مواد مخدر یا دارو و فکر و ذکر زیاد و غصه و غم و اندوه و عشق و نگرانی و دلهره و غیره
.
.
شما هم باید آب زیاد بخورید . منظورم فقط آب هست . نه چایی و نوشابه و آبمیوه و دوغ و اینها

رنگِ (معذرت میخوام) ادرار باید زردِ بسیار کم رنگ و با حتی بی رنگ باشه تامطمئن باشبد آبِ زباد مینوشید
ادرار زرد پررنگ یعنی آب بدن خیلی کم هست
.
إن شاء الله که سردرد شما هم از کم آبی مغز باشه . چند روز تست کنین و نتیجه رو خبر بدین

بهترین موقع برای آب خوردن , 45 دقیقه قبل از غذا و یا 2 ساعت بعد از غذا خوردن هست تا اختلال ایجاد نکنه در گوارش غذا
.
نمیدونم اعتقاد شما در مورد جهان هستی و زندگی در دنیا چی هست و معنویاتِ شما چه وضعیتی داره اما خدمت شما و سایر دوستان عرض کنم که :
در وجودِ هر انسانی قسمتی هست که عاشق "لذت بردن" و بخور و بخواب و عیش و نوش و خوشگذرانی هست

این قسمت فوق العاده بی شرم و حیا و بی ملاحظه و بی فکر و لذت گرا هست . جز لذت چیزی براش مهم نیست . نه آبرو براش مهمه نه عزت نه سلامتی روحی و جسمی نه بهداشت نه ایمنی نه امنیت نه اقتصاد و نه هیچ چیز دیگه . فقط میخواد لذت ببره بی حد و مرز
فقط "عقل" هست که میتونه این قسمت رو به غُل و زنجیر بکشه و افسارش رو محکم بگیره تا سرکشی و طغیان نکنه وگرنه معلوم نیست نتیجه چی بشه
عقل هم باید علم و دانش زیاد داشته باشه تا عقیده ی فرد صحیح و محکم و استوار باشه تا بتونه اون قسمت لذت گرا رو کنترل کنه
.
پس همه در معرض وسوسه های خبیث و پلید هستند برای شهوترانی , الکل خوری , قمار بازی , مواد , دخانیات , سرقت و دزدی , کلاهبرداری , مردم آزاری و عیش و نوش و ظلم و اینها
پس فکر نکنین فقط شما با وسوسه ها باید بجنگین .همه درگیرند . همه .
اونهایی که اعتقاد دارند به وجودِ خالق یکتا و آزمایش بودنِ زندگیمون در دنیا و وجود روز حساب , این رو بهشون بگم که کسی که کشته میشه درحالیکه در حالِ مبارزه با این وسوسه های خبیث هست , برترین و بالاترین درجه رو داره در بین انسانهای کشته شده
.
.
در دانش دین و الهیات , به اون قسمت خبیث میگن نفسِ اَمّاره
اسم کاملش :
النَّفسِ الأمّارَةَ بِالسّوء annafsel 2ammarata bessoo2
یعنی:
خویِ دستور دهنده به بدی
هر کسی در راهِ خداپسندانه کشته بشه شهید هست مثل دفاع کننده از مال و اموالش , دفاع کننده از وطن و ناموس (جهاد اصغر) , کشته شدن در حین کار و انجام وظیفه ی شرافتمندانه و غیره
کسی که در راهِ مبارزه با نفس امّاره کشته بشه بالاترین درجه رو داره در بین شهدا و اسمش شهیدِ "جهادِ اکبر" هست
.
علم و دانشتون و معنویاتتون رو قوی کنین تا قدرتتون برای مقاومت در برابر وسوسه ها زیاد بشه و بر اونها غلبه کنین

.
به شوق خوشیها آسون میشه تحمل سختیها
وعده های خدای متعال حق هست و واقعی و حتمی
عاقبتِ خیر و پایانِ خوش از آنِ انسانهای شریف و خوب و صالح هست که به وجود خدا و قیامت اعتقاد دارند و حاضر نمیشند برای لذتهای خبیث و گذرا , منافع بلند مدتشون رو فدا کنند . منافع بلند مدت یعنی منافعمون پس از مرگ .منافع کوتاه مدتمون یعنی منافعمون در دنیا و عمر کوتاهمون
انسانهای دانای خوب و صالح , علم دانش کافی دارند برای عبور کردن به سلامت از دنیای فانی و وسوسه هاش
پایانتان خوش باد

MOHAMMAD_ASEMOONI
12-09-2018, 20:41
سلام

توصیه مهم به کسانی که قصد دارند خودشون رو نجات بدند از اسارتِ دخانیات و الکل و مواد مخدر :
اکتفا نکنین به متوقف کردنِ استعمالِ این چیزها
باید بیشتر به تقویتِ علم و دانشتون و معنویات و تقویت بدنتون برسید
دوری از غذاهای مضر مثل ساندویچ و پیتزا و کباب کوبیده مغازه ها و رستورانها و نوشابه و پفک و چیپس و اینها
نوشیدنِ آب زیاد . فقط آب . نباید با غذا آب بخورید . 45 دقیقه قبل از غذا یا 2 ساعت بعد از غذا
هیچکسی نباید بعد از غذا خوردن دراز بکشه چون به شدت به بالای معده و مری آسیب میریه به اسید معده و ممکنه حتی کار به سرطان و مرگ بکشه . اگر بعد از غذا خوردن خوابتون میگیره نشسته بخوابین روی مبل یا کنار دیوار . بدن نباید بیشتر از 45 درجه مایل نشه . تا 2 ساعت نباید دراز بپشین بعد از غذا .
میوه و سبزیجاتِ ضدعفونی شده . اگر نمیتونین , خوردن یک قرص جوشان مولتی ویتامین , 2 روز یک بار
روزانه 20 دقیقه نرمش کنین . نرمش و ورزش معجزه میکنه . اگر بلد نیستین نرمش کنین در گوگل بنویسید آموزش حرکتهای نرمشی

غذاها رو خوبِ خوب بجوید تا خمیر بشه و جذبش دشوار نباشه وگرنه پولتون خیلب هدر میره و سلامتیتون هم به هم میریزه
از خوردن اسیدها دوری کنین مثل ترشی و سرکه . خوردن آبلیموی تازه مفید هست به مقدار کم چه با غذا چه با آب و کمی شکر به صورت شربت با دمای اتاق .
نان سبوسدار بخورید .
پروتئین کافی . روزی 100 گرم کافی هست از تخم مرغ یا گوشت مرغ یا ماهی با حبوبات با قارچ
بدنی که آسیب دیده باید مواد غذایی مفید بهش برسه تا بتونه خودش رو کم کم ترمیم کنه
معنویاتتون در مورد حقیقتِ دنیا و امتحان بودنِ زندگی در دنیا و وقوع قیامت بالا ببرید چون بییار بسیار مؤثر هست در افرایش توانایی در سختیها و دشواریها و مشکلات . مدرکهای مادی و علمی زیادی از اینها پشتیبانی میکنه که قابل انکار نیست جز برای انسانهای هدایت نشدنیها که حق پذیر نیستند و حق رو زیر پا میذارند و رد میکنند به علت غرور و تکبر یا شهوت یا حسادت یا کینه یا بخل و خساست یا طمع و دنیاپرستی
از همه ی دوستانِ نادان و دشمنان دانا دوری کنین . همونهایی که باعث اسارتتون شدند و باعث ادامه ی اسارتتون شدند . همونهایی که نمیخوان شما از اسارت نجات پیدا کنین .
سرگرمیهای مفید رو فراموش نکنین . نقاشی , تعمیرات , پیاده روی , کوهنوردی , حل جدول , تماشای برنامه های مفید , موسقی سودمند و غیره
اطلاعاتتون در مورد ضررهای دخانیات و الکل خوری و مواد مخدر بالا ببرید تا بیشتر ازش متنفر بشید
خلاصه بیکار ننشینید . به این اهریمنهای خبیث و پلبد و خانمانسوز حمله کنین از همه سو با تمام قدرت بدنی و معنوی و مادی و روحی تا حسابی ضعیف بشه وسوسه هاشون
خدا رو فراموش نکنین که همه چیز از اوست (لا حول ولا قوة إلا بالله العلي العلیم الحکیم)
پناه ببرید به خدا . تنها کسی که وقتی ازش میترسیم به خودش پناه میبریم
هیچ جا نمیخواد برید برای اینکه صداتون رو بشنوه . نه شیراز نه قم نه مشهد نه کربلا و نجف و مدینه و غیره
هر جا هستین کافیه در دلتون صداش بزنین با التماس و خواهش و تمنا و امید . خدا شنوای و بینای مطلق هست و پاسخگوی هر کسی که بگه یا الله , خدایا
بهش بگین خدایا کمک , خدایا از اسارت نجاتم بده ای فریادرس فریاد زنندگان . خدایا اشتباه کردم , خدایا ضرر بزرگی به من رسیده و اسیرش شده ام , من رو نجات بده از این وابستگی و اسارت . دانای مطلق تویی . نیرومند مطلق تویی , عدال مطلق تویی , فرمانروای مطلق آسمانها و زمین تویی , ذلت دهنده تویی , عزت دهنده تویی , یار و یاور تویی , پذیرنده ی توبه تویی , رحمان و رحیم تویی , بخشنده تویی , خدا مرا از این پلیدی نجات بده شکرگزار تو هستم تا آخِر عمر .
حمله کنین به اسارت با تمام قدرت و از همه ی جبهه ها . حرکت برکت میاره و تلاش صحیح و حساب شده نتیجه ی خیرش حتمی هست .
گرچه خدا به تنهایی شما را کفایت میکند (حَسبُکُم الله) اما از بندگانِ خوبِ خدا هم یاری بگیرید اگر لازم شد مثل پزشکِ امین و مخلص , خانواده , اقوام , دوستان , یارانِ دانا و امین .

ksra
14-09-2018, 14:24
سلام
خداروشکر 20 روز شد و کمتر شده عطشم به سیگار و همینجور بیشتر داره میشه
فکر کنم دارم موفق میشم

ksra
16-09-2018, 16:14
22 روزه دیگه عطشم خیلیییییییییییییییییی کمتر شده دیگه فکر کنم یه 2 هفته دیگه هم نکشم ردیف میشم

MOHAMMAD_ASEMOONI
17-09-2018, 19:36
سلام

خدا قوت و مدد
یادتون باشه که:
پاک شدن مهم هست ولی پاک موندن خیلی خیلی مهمتر هست
خوب بودن مهم هست ولی خوب ماندن خیلی خیلی خیلی مهمتر هست .
.

ksra
26-09-2018, 11:38
موفق شدم یک ماه نکشیدم و عطشم در حد یه ذره شده که دیگه نادید میگیرم
الان ردیف شدم و برای هرکی که مثل خودم هستن آرزو میکنم تا روزی مثل من بشن :n16:
موفق باشید و درپناه حق