PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در نشان ندادن درایور هارد ssd

mis2012
09-05-2018, 21:33
سلام
بنده یک هارد m2 ssd adata sx8000 برای لب تاپم asus n552 vm خریدم و نصب کردم. در بوت و device manager هم مشخصات هارد رو میاره و میشناسه ولی درایور هارد رو در my computer نمیاره.البته در disk management هم هاردو نمیشناسه.ممنون میشم راهنماییم کنید.

Dadashmohammad22
09-05-2018, 22:33
توی disk management منظورتون اینه که کلا نشون نمیده هیچی؟ یا اینکه پارت جدیدی اضافه شده نوشته unknown یا unallocated

mis2012
09-05-2018, 22:43
توی disk management منظورتون اینه که کلا نشون نمیده هیچی؟ یا اینکه پارت جدیدی اضافه شده نوشته unknown یا unallocated
نه نشون نمیده .فقط پارت اون یکی هاردم رو نشونم میده

Dadashmohammad22
09-05-2018, 23:05
نه نشون نمیده .فقط پارت اون یکی هاردم رو نشونم میده
cmd رو باز کنید بنویسید DiskPart. تو صفحه جدیدی که باز میشه تایپ کنید list disk. از تو لیست هارد ssd رو پیدا کنید با توجه به حجمش.
بعدش تایپ کنید select Disk x به جای x شماره ی هارد ssd رو بذارید و Enter بزنید
بعدش تایپ کنید clean و Enter بزنید.
الان باید بتونید ssd رو توی disk management پیدا کنید و initialize کنید و ...

اگه هم در list disk هاردتون رو نمیبینید که من ایده ای ندارم دیگه .

mis2012
09-05-2018, 23:11
cmd رو باز کنید بنویسید DiskPart. تو صفحه جدیدی که باز میشه تایپ کنید list disk. از تو لیست هارد ssd رو پیدا کنید با توجه به حجمش.
بعدش تایپ کنید select Disk x به جای x شماره ی هارد ssd رو بذارید و Enter بزنید
بعدش تایپ کنید clean و Enter بزنید.
الان باید بتونید ssd رو توی disk management پیدا کنید و initialize کنید و ...

اگه هم در list disk هاردتون رو نمیبینید که من ایده ای ندارم دیگه .
نه اینو تست کردم نمیاره

حبیب 35
10-05-2018, 12:47
اگرمطمعنی هاردورابطها سالمه.شایدفرمت هارد برای ویندوزقابل شناسایی نیست.(مثلا هاردمک بوده)

mis2012
10-05-2018, 13:10
اگرمطمعنی هاردورابطها سالمه.شایدفرمت هارد برای ویندوزقابل شناسایی نیست.(مثلا هاردمک بوده)
خب هارد رو توی بایوس و device manager شناسایی میکنه.اگه خراب بود که اونجا شناسایی نمیکرد.

jahannema
10-05-2018, 13:22
ممکنه بتونید با ورود به تنظیمات بایوس در قسمتی که تنظیمات هارد ها رو نشون میده با انتخاب AHCI به جای حالت RAID نشون خواهد داد .اگر قبلا در حالت رید ویندوز رو نصب کرده باشید ممکنه مجبور بشید دوباره ویندوز رو نصب کنید .چون من روی هردو هاردم چیزی نداشتم نگران از دست دادن اطلاعات نبودم .اما شما مواظب باشید یا اطلاعات رو انتقال بدبد یا اطلاعات بیشتری کسب کنید .

mis2012
10-05-2018, 13:47
ممکنه بتونید با ورود به تنظیمات بایوس در قسمتی که تنظیمات هارد ها رو نشون میده با انتخاب AHCI به جای حالت RAID نشون خواهد داد .اگر قبلا در حالت رید ویندوز رو نصب کرده باشید ممکنه مجبور بشید دوباره ویندوز رو نصب کنید .چون من روی هردو هاردم چیزی نداشتم نگران از دست دادن اطلاعات نبودم .اما شما مواظب باشید یا اطلاعات رو انتقال بدبد یا اطلاعات بیشتری کسب کنید .
رفتم تو تنظیمات بایوس sata seting(که میرم داخلش مربوط به هارد قدیمیمه و mode روی AHCI هست) و گزینه دیگه هم nvme(که میرم داخلش مشخصات هارد جدیده که باهاش مشکل دارم میاد ولی گزینهmode نداره! و زده bus=5 و چنتا چیز دیگه)

radarz
10-05-2018, 14:03
ممکنه بایاستون ساپورت نکنه

mis2012
10-05-2018, 14:17
ممکنه بایاستون ساپورت نکنه
ولی تو بایوس هارد شناسایی میشه

حبیب 35
10-05-2018, 14:42
اگردر Disk Managementشناسایی شده باشه کافیه که بر روی فضای خالی دیسکتون راست کلیک کنید و scan Change Drive s رو بزنید و به این شکل هارد دیسک شناسایی می شه

mis2012
10-05-2018, 14:50
اگردر Disk Managementشناسایی شده باشه کافیه که بر روی فضای خالی دیسکتون راست کلیک کنید و scan Change Drive s رو بزنید و به این شکل هارد دیسک شناسایی می شه
اگه پست های قبلی رو خونده باشید گفتم که توی disk management شناسایی نمیشه.

حبیب 35
10-05-2018, 15:00
پست اول خودتونوبخونید یکجازدید شناخته میشه یکجازدید شناخته نمیشه
اگربتونید ازبوت ویندوز و Disk Management عکس بزارید بهترمیتونن بچهاراهنمایی کنن

حبیب 35
10-05-2018, 15:11
هاردروتو سیستم دیگه چک کن.اگراونجام نشناخت

با حالت سیف مد ویندوز را اجرا کن ببین هارد شناسایی میشه.اگرشدمشکل ازویروسه

ومشکل ویروس رو با دیسک نجات بیت حل کن

واگر بازم تو Device Manager هست ولی تو Disk Management نیس مشکل سخت افزاری هست.اگرنوخریدی ببرگارانتی

jahannema
10-05-2018, 17:54
ببینید اپدیت جدید بایوس اومده .به ملاحضات مهم اپدیت بایوس دقت کنید . از منابع خارجی هم میتونید مطالبی بدست بیارید.