PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آیا گرافیک من از حداکثر توان خود استفاده میکند؟

aslani031
02-05-2018, 14:25
با سلام
دوستان روی لب تاب مدل HP g6 Notebook PC ویندوز 8.1 نصب کردم و بازی Need For Speed Rivals
با توجه به اینکه تنظیمات بازی رو روی حداقل گذاشتم وقتی بازی رو اجرا میکنم بازی کند اجرا میشه
با توجه به عکس میخوام بدونم لب تاب من از تمام نوان خودش داره استفاده می کنه؟
من میتونم ارم لب تاب روی گرافیک sher کنم؟چطور؟

با تشکر

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

حبیب 35
02-05-2018, 15:07
گرافیک ضعیفه .طبق عکس داره sher میکنه حداکثرتوانش همینه. میتونی حافظه مجازی بسازی سیستم سبکتربشه. این مقاله کمکت میکنه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

omidsarab
26-07-2018, 16:12
سلام سوال من هم تقریبا مثل سوال ایشون هست بخاطر این تایپیک جدید باز نکردم
تمام مقداری که گرافیک شیر میکنه 512مگ هست ظرفیت و مقدار واقعی گرافیک من همینقدره؟

حبیب 35
26-07-2018, 16:34
سلام سوال من هم تقریبا مثل سوال ایشون هست بخاطر این تایپیک جدید باز نکردم
تمام مقداری که گرافیک شیر میکنه 512مگ هست ظرفیت و مقدار واقعی گرافیک من همینقدره؟

مشکل چیه ؟

الان طبق عکس گرافیک 512 هست اما 3783 داره ازمموری سیستم میگیره که جمعا میشه 4295
به عبارت ساده تر رم گرافیک شما 512 مگابایت بوده الان باکمک گرفتن ازفضای اضافی رم سیستم رسیده به 4گیگ 295 مگابایت

omidsarab
26-07-2018, 16:46
مشکل چیه ؟

الان طبق عکس گرافیک 512 هست اما 3783 داره ازمموری سیستم میگیره که جمعا میشه 4295
به عبارت ساده تر رم گرافیک شما 512 مگابایت بوده الان باکمک گرفتن ازفضای اضافی رم سیستم رسیده به 4گیگ 295 مگابایت

یعنی به عبارتی گرافیک من 512 هستش
نمیشه برای اجرای بازیهایی مثل pes بهینه تر کرد؟
مثلا تو قسمت گرافیک تنظیمات نوشته Unable

omidsarab
26-07-2018, 16:50
و اینکه فک کنم لپ تاپ من دوتا کارت گرافیک داره الان جمع دوتاش 512 هست؟
البته دقیق نمودم فک کنم موقع خرید فروشنده گفت

حبیب 35
26-07-2018, 16:52
کمبود رم گرافیک هیچکاری نمیشه کرد بجز اینکه رم کلی سیستم بالاترببری تا قدرت شیر گرافیک بیشتربشه.البته اونم بستگی به گرافیک داره
که حداکثر شیر براش چقدرتعریف شده باشه

حبیب 35
26-07-2018, 18:05
و اینکه فک کنم لپ تاپ من دوتا کارت گرافیک داره الان جمع دوتاش 512 هست؟
البته دقیق نمودم فک کنم موقع خرید فروشنده گفت

بله دوگرافیک داره .مشخصات دقیق لبتاب ندادی اما طبق عکس اگربازیهارو باگرافیک r8انجام بدی بهترعمل میکنه

omidsarab
27-07-2018, 02:05
اگه من اشتباه نکنم حتی موقع کارهای گرافیکی نسبتا سنگن از یک کارت گرافیک استفاده میکنه و دومی کلا استفاده نمیشه ازش
امتحان کردم غیرفعال کردن هریک از گرافیک های از دیوایس منیجر اونیکی هم غیرفعال میشه و درایوها از سایت سازنده دانلود کردم و درسته.
ببینید یه کارت گرافیکش بلا استفاذه است یا اسفاده میکنه و تو تکس منیجر نشون نمیده!
مدل لپ تاپ هم Lenovo IP310 15ABR
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
اینم مث اینکه مشکل منو داشته:

silvermanhhh
27-07-2018, 06:46
گرافیک بسیار ضعیفه و برای بازی ساخته نشده،در ضمن اینکه گرافیک از حافظه ی رم هم میکشه،خودشم باز قدرت چیپ گرافیکیو میاره پایین،بخاطر همین الان کارتای گرافیکی تو سیستم که برای گیم هستن کمتر از ۲گیگ رم ندارن مثال:
Gtx 1030 2gb
Gtx 1050 2gb
Gtx 1050 ti 4gb
Gtx 950 2gb
Gtx 960 2,4gb
Rx 550 2gb
Rx 560 4gb

حبیب 35
27-07-2018, 10:11
اگه من اشتباه نکنم حتی موقع کارهای گرافیکی نسبتا سنگن از یک کارت گرافیک استفاده میکنه و دومی کلا استفاده نمیشه ازش
امتحان کردم غیرفعال کردن هریک از گرافیک های از دیوایس منیجر اونیکی هم غیرفعال میشه و درایوها از سایت سازنده دانلود کردم و درسته.
ببینید یه کارت گرافیکش بلا استفاذه است یا اسفاده میکنه و تو تکس منیجر نشون نمیده!
مدل لپ تاپ هم Lenovo IP310 15ABR
اینم مث اینکه مشکل منو داشته:

همونطورکه گفتم بازیهارو موقع اجرا با گرافیک r8 انجام بدید. نیازی نیست گرافیکی رو حذف کنید مطمعا شیدهردوگرافیک درایور استانداردواصلی شرکت سازنده نصب هست

با راست کلیک کردن روی برنامه ای که میخواهید اجرا کنید و انتخاب run with graphics processor میتونید بین گرافیکاول ودوم انتخاب کنید یا اگر گرافیک

به صورت پیش فرض درلبتاب اتوسویچ هست مقالات واموزش های سویچ بین دوگرافیک درنت بخونید مشکلتون رفع میشه