PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چند سوال در مورد برخی علائم پایدار ایجاد شده در بدن مانند گز گز دست ها ، ریزش مو و ...

mf.designing
29-04-2018, 19:03
سلام خدمت دوستان عزیز

من چنتا سوال داشتم در مورد یه سری علائم که اخیرا چند وقته تو خودم مشاهده میکنم

- تو دست ها و پاهام احساس سرما ، گاهی گرما و گز گز و سوزن سوزن شدن میکنم
- سرم سنگینه و تو سرم احساس فشار میکنم (انگار که خون زیادی تو سرم جمع شده باشه!)
-احساس اضطراب و بی قراری دارم
- کیفیت خوابم به شدت کم شده
- ریزش موی بسیار بسیار شدید گرفتم
و ...

فردا میخوام برم آزمایش اما میخوام قبلش یه دید از مشکلم یا مشکلاتم داشته باشم

اینطور علائم تو چه بیماریهایی بروز میکنه ؟ صرفا از استرس من هستش یا میتونه دلیل بیماری دیگه ای باشه ؟
ریزش موی خیلی خیلی شدید که مثلا بتونه تو یکی دو ماه آدم رو کچ کنه و رفته رفته بیشتر شه (اونم در حالی که کلی قرص و فیناستراید ، ماینوکسیدل و محلول و پی آر پی و ... مصرف میکنی) میتونه صرفا ارثی باشه ؟!
بیماری هایی مثل دیابت ، کلسترول ، کبد چرب میتونن دلیلی برای ریزش مو باشن ؟!
و هر توضیح ضروری که میتونه با موارد فوق و درمانش در ارتباط باشه ...

مرسی :n16:

دکتر سام
01-05-2018, 05:35
سلام خدمت دوستان عزیز

من چنتا سوال داشتم در مورد یه سری علائم که اخیرا چند وقته تو خودم مشاهده میکنم

- تو دست ها و پاهام احساس سرما ، گاهی گرما و گز گز و سوزن سوزن شدن میکنم
- سرم سنگینه و تو سرم احساس فشار میکنم (انگار که خون زیادی تو سرم جمع شده باشه!)
-احساس اضطراب و بی قراری دارم
- کیفیت خوابم به شدت کم شده
- ریزش موی بسیار بسیار شدید گرفتم
و ...

فردا میخوام برم آزمایش اما میخوام قبلش یه دید از مشکلم یا مشکلاتم داشته باشم

اینطور علائم تو چه بیماریهایی بروز میکنه ؟ صرفا از استرس من هستش یا میتونه دلیل بیماری دیگه ای باشه ؟
ریزش موی خیلی خیلی شدید که مثلا بتونه تو یکی دو ماه آدم رو کچ کنه و رفته رفته بیشتر شه (اونم در حالی که کلی قرص و فیناستراید ، ماینوکسیدل و محلول و پی آر پی و ... مصرف میکنی) میتونه صرفا ارثی باشه ؟!
بیماری هایی مثل دیابت ، کلسترول ، کبد چرب میتونن دلیلی برای ریزش مو باشن ؟!
و هر توضیح ضروری که میتونه با موارد فوق و درمانش در ارتباط باشه ...

مرسی :n16:

سلام

سنتون رو ذکر نکردید.

علائم طیف وسیعی از بیماری ها می تونه باشه که خودتون هم اشاره کردید.

آزمایشات هورمونی و ویتامین ها هم الزامیه.

سام :n16:

mf.designing
02-05-2018, 14:32
من 28 سالم هستش
آزمایش هم دادم که به زودی نتیجه رو میزارم

اینم وضعیت ریزش موهام در یک بار استحمام :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دکتر سام
02-05-2018, 19:27
من 28 سالم هستش
آزمایش هم دادم که به زودی نتیجه رو میزارم

اینم وضعیت ریزش موهام در یک بار استحمام :

سلام

چیزی که من در بیشتر موارد دیدم ارثی هست. شما رو نمی دونم.

اون گزگز دست ممکنه از کمبود ویتامین باشه.

معمولا آدم باید خوشبینانه نگاه کنه. همونطور که گفتم طیف وسیعی از بیماری ها می تونه باشه و آزمایشات زیادی برای نظردهی لازمه. تازه ممکنه اصلا در تخصص من یا هر شخصی هم نباشه. مثلا شما یه پزشک خون مراجعه کنید کار بسیار سنجیده ای کردید.

اگر میخواید یه سری تست های خونگی هم هست که تا حدودی موثره و ارزون. مثلا می تونید برید داروخانه تست گلوکوز در ادرار بخرید. ایرانیش 10 عدد حدود 2000 تومنه. 2 ساعت تا 3 ساعت بعد یه صبحانه شیرین تست کنید ببنید گلوکوز در ادرار هست یا نه.

موفق باشید

mf.designing
08-05-2018, 21:35
سلام مجدد
من نتیجه آزمایشم رو گرفتم . به این حالت هست : (البته نمیدونم پارامتری از قلم افتاده یا نه)
نظر عزیزان چیه

دکتر سام
09-05-2018, 10:51
سلام مجدد
من نتیجه آزمایشم رو گرفتم . به این حالت هست : (البته نمیدونم پارامتری از قلم افتاده یا نه)
نظر عزیزان چیه

سلام

همونطور که حدس می زدم برای شما بهترین کار در درجه اول مراجعه به پزشک فوق غدد هست و بعد از اون انکولوژیست (خون و سرطان شناس) هست.

چند تا نکته که من در آزمایش شما می بینم قند ناشتای شما 95 هست که نیاز دارید آزمایش (HbA1c( رو انجام بدید.
آلکالین فسفات شما بسیار بسیار بالاست که علتش باید توسط خون شناس بررسی بشه.
آزمایش هورمون کورتیزول باید بدید. احتمالا استرس فراوانی دارید.
میزان چربی خون شما زیاد و خطرناک هست.

شما این موارد رو برطرف کنید خودبخود سطح هورمون تستسترون شما کم میشه.

شما مشکلات دیگه ای دارید که نهایتا منجر به این اتفاقات شده و ریزش مو.(آزمایش PSA انجام بدید)

حتما به پزشک مجرب مراجعه کنید. پزشک بیمارستان میلاد و ..... نمی تونه مشکل شما رو حل کنه. من به ترتیب اهمیت مشکلات شما رو نوشتم که می تونید از پزشک های معالجتون پاسخ بخواید. قطعا یه سری آزمایش تکمیلی نیاز دارید.

mf.designing
10-05-2018, 12:12
سلام
ممنون بابت حوصله و جوابتون. هرچند کمی نگران شدم :n02:
چنتا مورد که میخوام بدونم چقدر میتونه تو این نتایج موثر بوده باهشه ! من تا 2 روز قبل آزمایش به مدت چند ماه مولتی ویتامین - قرص های cystine B6 و nurokrin به همراه فیناستراید مصرف کردم. اینا میتونن تو بالا بعضی پارامترها موثر باشن ؟
- من مدتی هست که به خاطر عدم امنیت شغلی ، شرایط کاریم و ازدواج و مسئولیتم استرس خیلی شدیدی تو خودم میبینم! آیا این میتونه باعث همه این مشکلات باشه ؟!
اگه میشه بیشتر توضیح بدید بم. ممنون میشم
البته برای اول هفته وقت دکتر غدد هم گرفتم

دکتر سام
11-05-2018, 01:50
سلام
ممنون بابت حوصله و جوابتون. هرچند کمی نگران شدم :n02:
چنتا مورد که میخوام بدونم چقدر میتونه تو این نتایج موثر بوده باهشه ! من تا 2 روز قبل آزمایش به مدت چند ماه مولتی ویتامین - قرص های cystine B6 و nurokrin به همراه فیناستراید مصرف کردم. اینا میتونن تو بالا بعضی پارامترها موثر باشن ؟
- من مدتی هست که به خاطر عدم امنیت شغلی ، شرایط کاریم و ازدواج و مسئولیتم استرس خیلی شدیدی تو خودم میبینم! آیا این میتونه باعث همه این مشکلات باشه ؟!
اگه میشه بیشتر توضیح بدید بم. ممنون میشم
البته برای اول هفته وقت دکتر غدد هم گرفتم

سلام و ادب

نه واقعا اینطور نیست که بخواید بیخود نگران بشید. من امروز واقعا سرم شلوغ بود. همین الان ساعت 2:30 هست رسیدم خونه گفتم اول جواب شما رو بدم.

ببین الان شما داری قرص فیناستراید رو میخوری که از بازار دارویی دنیا جمع شده. چرا جمع شده و علت چی بوده یه سرچ ساده انجام بدید. شما اون دارو رو 100% باید قطع کنی. متاسفانه خط اول دارویی کشور ما هم هست هر دکتری از داخلی تا پوست و عمومی هرچی بری بگی موی سرم داره میریزه اول اون رو می دن. خب این خطای اول.

ببینید شما پارامتر ها و تنظیمات بدن و خونت بهم خورده. یه دکتر آپدیت و باسواد به راحتی شما رو در مدت یک ماه به تعادل می رسونه. پس جای نگرانی نیست. شما به بدنت آسیب هایی زدی ولی اشتباه از جانب شما نبوده. پزشکان بی وجدان یا خوشبینانه ناآگاه با تجویز اشتباه شما رو در مسیر غلطی قرار دادند. شما الان داری راه درست رو می ری. می دونم پر خرجه و ویزیت ها کمر شکن ولی کاری نمیشه کرد. پزشک غدد می رید که عالیه و حتما خون شناس هم برید نیاز به بررسی دارید. به احتمال 100% دکتر غدد می گه من کافی هستم ولی شما حتما خون شناس برو.

بعد ببینید شما آزمایشات جدیدی انجام می دید بر مبنای اون ها من می تونم بگم به چه تخصص های دیگه ای مراجعه کنید یا همین ها کافیه.

بله همه این ها می تونه از استرس باشه که بهتون در پست قبل گفتم. آزمایش کورتیزول رو انجام بدید مشخص میشه.

موفق باشید